Hearthstone

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Deck bardzo podobny do tego którym grałem z bardzo dobrym efektem wbijając 5 rank.

http://www.hearthpwn.com/decks/409544-1 ... 80-winrate

Ja tylko mam zamiast jednego shade of naxxramas jednego sludge beltcher, bo w cholerę aggro spotykałem.

Jak ktoś lubi druida to bardzo przyjemnie się nim gra, tylko wymaga więcej ogrania niż się wydaje.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Gey o metter max przez booma ale poza nim to w sumie nie bardzo widzę czym ta talia ma być taka skuteczna... nawet tego combo jakoś nie widzę.
Inna sprawa że naprawdę to jest tak losowa gra że już od kumpla certyfikat pecha dostałem jak kiedys 5 gier czekał aż wbije sobie daily - podczas gdy się tak absolutne cuda działy z losowych efektów że się odbijałem od wszystkiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Tu masz filmik z działania bardzo podobnej talii, najlepiej samemu zobaczyć jak działa mechanika.

https://www.youtube.com/watch?v=N_ehUcudZBM

A nie granie Dr. Boom w agresywnym druidzie to po prostu głupota, sorry. :P Meta wymaga, meta każe, meta zawsze ma rację!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Wprowadzenie formatu standardowego to także idealny moment na podsumowania. Choć zwykle jesteśmy dosyć ostrożni jeśli chodzi o zmiany balansu w kartach do gry w Hearthstone (i tak nadal będzie w przyszłości), planujemy wykorzystać nowy rok jako okazję do ponownej oceny niektórych kart z talii podstawowej i klasycznej, w tym także kart klasowych, i wprowadzić pewne poprawki, które braliśmy pod uwagę od dłuższego czasu.
LOOOL - Blizz zrobi wszystko żeby tylko nie ruszyć dr Booma :D Wprowadzenie nowego standardu gier rankingowych, rebalans kart podstawowych i klasycznych - czemu nie - nerf Booma - nigdy w życiu... zróbmy tylko oddzielny tryb gry gdzie nie będzie można nim grać ale zróbmy też klasyczy gdzie będzie tak jak dawniej a my zetniemy trochę innych kart żeby mu nie przeszkadzały...
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Już Ci kiedyś pisałem, że go nigdy nie znerfią.

A akurat rebalans kart podstawowych i classic to się przyda, taki np. Magma Rager (3 many, 5/1 body) w ogóle nie ma racji bytu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Mam dziwne wrażenie, że to jednak o osłabianiu nie wzmacnianiu mowa :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Z tego co zrozumiałam to jeden tryb będzie dla casuali, drugi dla starych wyjadaczy. Mi to pasuje, bo gram ze sporymi przerwami, ciułam powoli na kolejne przygody, żadnych ciekawszych kart jeszcze nie mam (legendarki). Stąd też mniejsze szanse z ludźmi którzy grają regularnie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Ok przeczytałem całość i oni wprowadzają tryby, jak w MtG. Jeden tryb to wszystkie możliwe karty i hulaj dusza, a drugi tryb to ostatnie bodaj 2 lata + karty klasyczne. Jak wprowadzą ten podział to wypada wtedy dodatek Gnomes vs Goblins i przygoda Naxxaramas. Czyli Dr. Boom wypada w ogóle poza tryb 2 i kupa innych kart.

Taki mechanizm to dobra maszynka pieniędzy, ale dla żywotności gry bardzo skuteczny. No i dla graczy z doskoku też lepszy moim zdaniem.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Czy ja wiem czy to lepsze dla graczy z doskoku? Niby który z tych formatów będzie lepszy? W Starym będą same kombo legendy totalnej gejowości +10 a standard będzie wymagał bycia na bieżąco z kartami...
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Tak, ale z powodu mniejszej puli kart łatwiej jest uzyskać te kilka/kilkanaście kluczowych żeby robić dobre talie. Szczególnie, że klasyczne i basic będą zawsze w obiegu, więc robisz maksa podstawy i rotujesz tylko te dodatkowe z nowych wydań.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Trochę poczytałam co i jak z tymi trybami. I wyszło na to, że za chwilę karty z Naxx będzie można sobie wykrafcić... W tym momencie zastanawiam się czy jest sens dalej pakować złoto w tą przygodę (mam zrobione aż dwa skrzydła). Bo chyba lepiej zainwestować w Czarną Górę i Ligę Odkrywców, jako że posłużą mi dłużej (mowa cały czas o trybie dla casuali, czyli standard).
Takie nie do końca fair te zmiany mi się wydają... ktoś kupił sobie przygodę za golda/$$ a teraz się okazuje, że karty każdy będzie mógł sobie ot tak stworzyć.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Ta, ale to dlatego bo jak wyjdzie ten nowy format to nie będziesz mogła już kupić starych przygód (chyba, że masz kupione conajmniej jedno skrzydło).

Na koniec miesiąca otworzyłem sobie 13 paczek klasycznych (szczęśliwa liczba) i trafiłem chyba najbardziej wartościowy pack w dustcie do tej pory:
http://imgur.com/jZsn5hT
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

a wiadomo coś czy czasem zdobytych na przygodzie kart z Naxa - nie da się po dodatku rozbić na pył? ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Da się. Po wejściu standardu będzie się dało rozbijać i craftować karty z przygód.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

A w ogóle to jestem święcie oburzony, że nikt nie skomentował mojego pięknego packa! :mad: Pierwsza moja złote legenda, a tu nikt nic nie mówi! :crying:
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

ile dustu daja za złotą legendę?
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

1600. Złota legenda = zwykła legenda w craftingu.
Ale tej akurat nie mam, więc sobie trzymam na razie. Nawet w niektórych deckach czasami jej używają, ale to głównie dla zgrywu, bo jest trochę za wrażliwa na hard removal. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Za epik złoty chyba tylko 200 pyłu dostałem kiedyś o ile dobrze pamiętam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

To może był jakiś dziwny patch, bo teraz jest ogólna zasada, że jeden od niebieskiego w górę, jedna złota karta = jedna zwykła karta. W craftingu rzecz jasna. Czyli jak epik kosztuje 400 dustu to złoty epik daje tyle samo.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Counterman pisze:A w ogóle to jestem święcie oburzony, że nikt nie skomentował mojego pięknego packa! :mad: Pierwsza moja złote legenda, a tu nikt nic nie mówi! :crying:
GRATULACJE!!!!! :p

Ciekawa jestem jaki będzie tematycznie ten nowy dodatek. Były już smoki, Indiana Jones i różne paskudztwa z lochów. Podejrzewam, że mogą dać coś z piratami.
Inauguracyjny rok standardowy zwany będzie Rokiem Krakena, więc przygotujcie się na niezły plusk!
Nie ma na co czekać, trzeba farmić złotko.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Dwie sprawy.
Raz, że nie do końca rozumiem jedną rzecz - Naxx niedługo wypada z obiegu. To znaczy, nie będzie dostępny, a karty będą kraftowalne. Ok. Ale jeśli ktoś ma go zaczętego, to będzie mógł sobie dokończyć przygodę normalnie zgarniając karty jako nagrody?

I po drugie, mój kapłan chyba zaczyna mieć problemy - talia aktualizowana ostatnio... nawet nie pamiętam kiedy. I widzę, że teraz mam więcej problemów niż wcześniej. Jakieś pomysły, co by mogło usprawnić talię? Tak po taniości. Za dużo ciekawych kart nie mam, ale mogę coś dokrafcić.
Generalnie co mi się podoba w tej talii - sporo removali (legendy i inne koksy przeciwnika mi niestraszne), sporo dobierania kart. Generalnie do ~5 tury obrywam, po czym przeciwnik ma mało kart a ja całą rękę i się zaczynam rozkręcać.
http://sql-exercises.edu.pl/wp-content/ ... Kaplan.jpg

Tak przy okazji, śmieszna ta nowa bójka. Jak już człowiek załapie o co chodzi to niezłe jazdy są...
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Ok. Ale jeśli ktoś ma go zaczętego, to będzie mógł sobie dokończyć przygodę normalnie zgarniając karty jako nagrody?
Tak - będziesz mogła dokończyć

Co do talii to w porównaniu z dragon priestami wygląda na niesamowicie wczesną i nie mającą czym zabijać gracza. Na Stwory też masz tylko 4 removle i to bez najfajniejszego budżetowego - czyli pogrzebania. ale to już niech się Counter wypowie - mi nawet dragon priestem nie idzie ostatnio przez pecha w startowej ręce lub komba w ręce przeciwnika. Zresztą ja jak pisałem - ciągle szukam zamiennika ale jak mi się wydawało że znalazłem to wyszło na to że gierka nie ma perspektyw i w pół roku pewnie jej nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Bo to jest wczesna talia. Dokładniej Basic Priest Deck od Trumpa, lekko później zmodyfikowany. Do 20 doszłam bez większych problemów, ale na 19 jakoś nie mogę się przebić ;p
Wieczorem może pokombinuję coś z tego co mam.
W tej chwili zbieram na Czarną Górę, bo bieda z kartami, a Dragon Priest brzmi ciekawie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Alexa:
Po pierwsze powinnaś się zastanowić jak chcesz wygrać grę. Priestem masz kilka opcji:
1) Zagłodzić przeciwnika - doprowadzić do tego, że skończą mu się karty i dobić go minionami
2) Przejąć kontrolę nad rozgrywką w mid-game i poprzez kontrolę planszy wygrać grę
3) Zabić go combo opartym na legendzie
i kilka innych, ale wszystkie dość drogie w dust
Proponuję połączyć podejście 1 i 2, bo nie masz za dużo dostępnych kart. Ponadto nie craftował bym żadnych kart, które wylecą ze standardu jak wejdzie patch, bo to raczej bez sensu.
Celem jest więc zrobienie talii, która będzie w stanie utrzymać w ryzach planszę, a w mid-game wyrzucić kilka mocnych stworków żeby dobić przeciwnika jak skończą mu się karty.
Uwagi wstępne:
1) Jeżeli nie grasz dragon priestem to nie potrzebujesz żadnych mechanizmów dociągajacych karty poza kapłanką.
2) Miniony przeciwnika z early game chcesz albo zabić wszystkie na raz, albo skontrolować jedną maks dwoma kartami
3) Jak trafisz na combo druida lub w pełni wyekwipowanego control wojownika (taki co ma talię za 7k dustu) to masz wpierdol, takie życie

Zidentyfikowane win condtion w Twojej talii (w hierarchii):
1) Wyczerpanie się zapasów u przeciwnika
2) Zdobycie kontroli w mid game i nie oddanie jej

Co bez namysłu wywalamy z talii:
- 1x Młodsza inżynier - nie jest Ci w ogóle potrzebna, od ciągnięcia kart masz kapłankę
- 1x Protektorka Słonecznej furii - nie masz odpowiednio dużych minionów, żeby miało sens granie ją; ponadto taunty będzie miała gdzie indziej, zbędna karta
- 1x Zbieracz łupów - jak w młodszej inżynier
- 2x Gnomka wynalazca - jak wyżej

To jest 5 kart które wywalamy od tak, wrzucamy zamiast tego:
2x Kurator Muzeum - karty z deathrattel są fajne; naprawdę; karta daje elastyczność, pojawia się coś na stole, a masz duże szanse trafić legendę z niej
2x Ranny mistrz broni (czy jakoś tak) - 3 many, 4/7, jak wchodzi do gry zadaje sobie 4 dmg; masz w herosie wbudwany heal; masz kapłankę która ciągnie karty za heal; obowiązkowa karta (i jest z kart klasycznych)
1x Dziki pryomanta - masz dużo spelli, masz słowo mocy: tarcza, masz heal dla niego w bohaterze; bardzo mocna karta w tej talii

Karty do wymiany na inne:
Zamiast dwóch grizzly, wrzuć dwa razy deathlorda (jeżel masz przygodę, jak nie to daj znać)
Zamiast dwóch pajęczych czołgów wrzuć dwa razy circle of healing
Zamiast jednej kradzieży myśli i jednego yeti wrzuć dwa razy auchenali soulpriest [ http://www.hearthpwn.com/cards/656-auchenai-soulpriest ]
Te zamiany powyżej uruchamiają sieć różnych combo dostępnych w talii:
1) Circle of healing + ranny mistrz ostrzy = 4/7 minion w 3 turze + ew. karty z kapłanki
2) Circle of healing + soulpriest = 4 dmg na całą planszę, czyli taki flamestrike
3) pyromanta + słowo mocy: tarcza = stowrek 3/3 + 1dmg na całą planszę + dociągnięcie karty
4) circle of healing + kapłanka + kilka rannych stworków (również u przeciwnika) = dociągnięcie kilku kart za jedną (za 0!)
i kilka innych, bardzo skutecznych.
Jeszcze żeby dopełnić talię wyrzuć 2x Uzdrawiaczkę i wrzuć jak największe miniony które masz w kolekcji;

Pograj chwilę taką talią i daj znać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

O widzisz, czegoś takiego mi brakowało. Dzięki wielkie.

Jak chce wygrywać? Szybko i skutecznie :D Punkty 1 i 2 to mniej więcej to co się działo do tej pory i mi pasuje. Nie chcę win rate 100%, bo i tak go nie będę mieć, wiadoma sprawa. Najważniejsze żeby była możliwość powalczyć w miarę sensownie.

Co do kart:
Kustosza Muzeum nie mam. Nie mam w ogóle Ligi ruszonej, a on jest dopiero w ostatnim skrzydle.
Ranny Mistrz - nie mam, dokrafcę.
Pyromantę akurat mam jednego.
Deathlorda nie mam (jest w trzecim skrzydle, mam zrobione dwa, za około tydzień powinnam uzbierać golda na kolejny rewir).
CoH mam jeden, drugi dokrafcę.
Auchenai też nie mam żadnej niestety, do dorobienia.

Pytanie jeszcze: wypadł mi ostatnio Krwawy Rycerz (za 3 many, ściąga boskie tarcze i za każdą dostaje +3/+3, epik). Używa się tego w ogóle? Szukam jakiegoś źródła pyłu, bo tego też nie mam za dużo :P

Zastanawiałam się też nad arenami, ale doszłam do wniosku że w tej chwili raczej szkoda mi golda - tam lecą pakiety GvG, a za ~dwa miesiące te karty będą mało użyteczne.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Spoko.

Hm to napisz mi jeszcze które masz przygody i które skrzydła z nich. Nie polecam odblokowywania skrzydeł naxxaramas dalej, bo szkoda golda trochę. Przynajmniej na razie. Czyli Deathlorda bym olał jednak. Muszę pomyśleć jak go zastąpić (ale z kart pod standard).

Krwawy rycerz w tej chwil jest poza metagame, ale jak wejdzie standard to jest szansa że wróci. Ja bym nie rozbijał, bo jak wejdzie moda znowu na warlock zoo to może się przydać. Śweitnym źródłem dustu są złote karty. Rozbijać wszystkie (jeżeli ma się dwie sztuki normalne) i tyle.

W ogóle najlepiej by było gdybyś mi np. zrobiła listę albo screeny wszystkich kart priesta które masz. Neutrali nie ma sensu, ale za to możesz wypisać wszystkie neutralne legendy które masz.
To wtedy wrzucił bym jakąś proponowaną talię.

A areny ja też zawiesiłem do czasu wejścia standardu. Chociaż ostatnio i tak bardzo okazjonalnie gram.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Aha i jeszcze jedna uwaga, warto poszukać sobie na youtubie graczy pro grający priestem i zobaczyć jak działają comba o których pisałem. Tak ogólnie, bez jakiegoś mega reaserchu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Z dobrodziejstw inwentarza mamy tak:

Przygody: Naxx, 2 pierwsze skrzydła. I tyle. [zastanawiam się którą przygodę robić - Czarną Górę czy Ligę... z jednej strony smoki, z drugiej karty z odkryciem]

Karty kapłana:
Wyciszenie x2
Wewnętrzny żar x1
Skurczmajster x1
Kradzież myśli x2
Świetlista istota x1
Starcie umysłów
Bomba światła

Karty inne (od rzadkich wzwyż, zwykłych nie będę wymieniać bo to można łatwo dokrafcić):
Nowicjuszka x1
Dziki piromanta x1
Mistrz miecznictwa x1
Prorok zagłady
Tycia przywoływaczka x1
Upiór many x1
Alarmobot x2
Krwawy rycerz
Wyrocznia światłozimnych x1
Smokowiec zmierzchu x1
Beztwarzowy manipulator
Lazurowy smokowiec x1
Plugastwo x1

I to tyle. Legendarek brak (poza Maexną i Ochydziarzem z Naxx i Jaraxem dla Warlocka :P)

Bieda straszna, wiem :D
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Jesus, wykorzystywane dzieci w hinduskich fabrykach mają więcej kart od Ciebie. :D

Dobra, plan rozgrywki pozostaje taki sam, polecam na początek ten deck:

http://www.hearthpwn.com/deckbuilder/pr ... :1;12301:1;

A tutaj wrzucę przykład decku do którego docelowo dążysz:
http://www.hearthpwn.com/decks/258393-r ... -eu-priest
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Counterman pisze:Jesus, wykorzystywane dzieci w hinduskich fabrykach mają więcej kart od Ciebie. :D
Wiem, dlatego chcę wreszcie coś z tym zrobić :P
Ok, deck złożony. Shreddera akurat miałam, reszta dokrafcona.
Oczywiście jak na złość mam dwa questy na łowcę dziś...
Dzięki jeszcze raz!
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Spoko, do usług. Postaraj się zapisywać jakie talie spotykasz i jakie masz wyniki z nimi. Daj znać jak Ci idzie, z czym masz problem, a z czym idzie łatwo. To dopasujemy deck do metagame. Aha i postaraj się określić jak często spotykasz różne klasy jako przeciwników.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Nie umiem tym grać. Serio, po prostu nie umiem. Teoretycznie wiem jak to wszystko powinno działać, ale w praktyce nie wychodzi - albo nie mam na ręku tego co mi potrzeba, albo przeciwnik zasypie stół swoimi stworami i nie mam jak ich zdjąć i w ~6 turze jest po robocie (nawet jak wyczyszczę stół to już ciężko mi się odbić). Win rate na poziomie 20%.
W związku z tym plan mam taki - sklecę sobie jakiegoś face huntera, żeby mieć czym farmić golda, i robię Ligę Odkrywców. Nie ma innej opcji, muszę zdobyć trochę kart żeby być na czasie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Bo ta gra taka jest po prostu ;) Albo Ci wejdzie albo wejdzie komuś innemu albo będzie paraolimpiada ;)
Niestety w przydatność taktyki i planowania w tej grze zwątpiłem już dawno temu ;)
Jedyne co sie liczy to dobre dobranie i legendy w talii ;)

edit
ja ostatnio samymi szybkimi taliami gram gdzie najwolniejszą jest "gay face" hunterowy i tak zmodyfikowany na przyspieszenie względem internetowego. To jeydny sposb żeby nie czekać na dr booma jak na wyrok i mieć całkiem niezłe win ratio.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Dobra wiadomość jest taka, że zrobiłam pierwsze skrzydło Ligi, a z Bójkowego pakietu dostałam Święty Ogień (chyba tak to się nazywa, zadaje 5 dmg i leczy za 5).
Zła wiadomość jest taka, że farma golda idzie mocno powoli. Granie na rankedach odpuściłam, bo szkoda na to czasu i nerwów; na normalnych potyczkach jest nieco lepiej.
W tej chwili talia typu budżetowy control priest, i jakoś daje radę (lekko zmodyfikowane to: http://www.icy-veins.com/hearthstone/ch ... t-tgt-deck )
Jak skończę Ligę to będę odkładać golda na dodatek. Zastanawiałam się czy robić Górę czy Ligę, ale uznałam że Liga jest bardziej "neutralna" jeśli chodzi o karty, bo smoki wymagają innych smoków, a nie wiadomo co przyniosą wiosenne zmiany.
Granie przeciwko legendom owszem, jest męczące, szczególnie jeśli samemu się żadnej nie ma (o przepraszam, u Huntera wsadziłam Maexnę...), ale z drugiej strony Słowo Cienia rozwiązuje większość problemów. Albo Mind Control, ostatnio chapnęłam Ragnarosa i ten obrał sobie za cel wrogiego hero z 7 hp... :P
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

tylko za ranked raz w miesiącu trochę pyłu dostajesz
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Na rankingu doszłam do 19 i dalej nie dałam rady. Spróbuję jeszcze teraz pod koniec sezonu, jak wszystkie koksy już się dobiły do legend ;p
Kupiłam dzisiaj parę paczek kart klasycznych, i wpadło co nieco: dla kapłana drugie starcie umysłów, drugi świątynny nadzorca, plus ukrafciłam drugą świętą czempionkę; teraz jeszcze pozostaje uzbierać pył na kabalistki. Plus zabójczy strzał i lew dla huntera, czyli jestem zadowolona. Do tego jakieś karty dla maga i warlocka, więc będzie się można pokusić o sklecenie jakiś talii.
A, zapomniałabym. Jeszcze Ysera wpadła :D
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Ysera się co prawda do Huka czy Ragnosa czy Sylvany nie umywa zwykle ale do kapłana jest w sumie niezłym finiszerem. Też mi kiedyś wypadała i pamiętam że długo się cieszyłem ;)

Ja porzuciłem huntera na rzecz przyspieszonego Mecha-Maga z małpami i jestem całkiem zadowolony bo mam naprawdę niezłe win ratio z szybką wczesną grą przeganiającą spokojnie większość hunterów i niezłą późną grą właśnie dzięki małpom, które to dzięki częściom zamiennym i medievachowi czasem się i po 4 razy udaje rzucać dobierając jakieś większe legendy.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/I ... directlink
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

A ja nie mam czasu grać. :( Questy mi ciągle przepadają, na szczęście mam już trochę złota odłożonego na nowy dodatek. Nie wiem tylko, czy zdążę dobić do 5-tego ranku, a chciałbym bo wtedy się dostaje epika (fioletowy) na koniec sezonu.
Tyle dobrego, że jak mam juz czas to gram patron warriorem, którego nikt się nie spodziewa na tych rankach i mam prawie 80% win rate. :D

Po wejściu standardu na razie zapowiada się, że najmniej po dupie dostanie combo druid i handlock. zobaczymy.

A Ysera jest super w kapłanie. Jest to jeden z powodów dla których nie gram regularnie kapłanem, po prostu nigdy mi nie wpadła.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

a ten dodatek to kiedy właściwie bo jak gdzieś czytałem to wg szacunków już 10 dni temu powinien być zapowiedziany dokładnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

No właśnie nie wiem. Na początku myślałem, że już 4 marca będzie, ale chyba się przesunie. Nigdzie nie znalazłem potwierdzonych danych kiedy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Muszę zrobić update talii i zobaczyć jak będzie na rankingu szło. Ale to pewnie bliżej weekendu, póki co tylko daily.
Co do dodatku też się rozglądam za jakimiś konkretami, ale nic nie ma. Znalazłam jedynie info (a raczej przypuszczenie), że prawdopodobnie Blizz nie będzie za bardzo zwlekał z premierą, coby sobie ludki nie zdążyli golda odłożyć; podobno taka sytuacja miała miejsce przy poprzednim i słabo się sprzedał.
Ja tam nadal nie jestem pewna czy to będzie przygoda, czy zestaw kart. "Nowy, duży dodatek na wiosnę" - trzeba czekać na konkrety...

Edit: chyba bardziej mi to wygląda na zestaw kart. Bo piszą 'expansion', a nie 'adventure'. Poza tym przygoda była w listopadzie, a karty w sierpniu, i zdaje się że wychodzą na zmianę, więc teraz by była kolej na karty.

Edit2: macie "lagi" w odbiorze nagród za questy? Mi się czasem zdarza tak, że mając quest np "wygraj 3 partie...", wygrywam pierwszą, potem drugą (wszystko się odznacza w questlogu), po trzeciej nie dostaję woreczka ani informacji, gram czwartą grę, przegrywam, po czym... wyskakuje mi worek złota. Albo wyskakuje dopiero następnego dnia po zalogowaniu. Muszę się jeszcze przyjrzeć czy to tylko komunikat ma opóźnienie, i czy złoto wpada od razu czy też nie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

To jest na 100% pełny dodatek, nie przygoda.
Ale ludzie i tak chomikują golda, bo oni mają dość stały rytm wydawania dodatków/przygód.

A te lagi są normą. Ale to tylko dotyczy grafiki, nagrodę dostajesz od razu. Coś z bibliotekami mają nie tak, przy takim obciążeniu komunikatami tym akurat bym się na ich miejscu nie przejmował.

Ja wczoraj miałem jakiegoś pecha i sporo przegrałem. Jestem teraz na 8-mym ranku z maksymalną ilością gwiazdek i kurczaki nie wiem czy zdążę wbić 5 rank przed końcem miesiąca. Nie ma kiedy, skoro nawet questy mi przepadają.

Aha, był też jeden turniej zrobiony w standardzie już. Rozgrywki wyglądały całkiem fajnie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

ja z 13 na 15 czy tam już 16 spadłem przez losowość i kilka dissconectów
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

W poniedziałek niby wbiłem kilkanaście zwycięstw pod rząd mecha-magiem i miałem 10 rank pod koniec miesiąca ale znów tylko śmieci wypadły.
I kiedy ten dodatek bo miał już miesiąc temu być zapowiedziany z premierą na zaraz a tu nic. Zwłaszcza, że może nawet pyły na legendę uzbieram niedługo to wolałbym już po zmianach balansowych i ogłoszeniu kart z dodatku go wydać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Ja skończyłam sezon na zaszczytnym 18 miejscu :P
W tym sezonie mam ambicję wejść wyżej, ale nie wiem czy kapłanem. Dokupiłam trochę pakietów klasycznych, coby mieć jakąś podstawę do budowania talii, ale nadal mi brakuje sporo kart i do control i do dragon. Krafcić póki co nie będę, poczekam na dodatek, bo nie wiadomo co przyniesie, a nadmiaru pyłu też nie mam.
Jak dla mnie też by mogli już to wszystko wprowadzić (albo chociaż standard, gdzieś mi się obiło o uszy że najpierw wprowadzą ten nowy system a dopiero za jakiś czas karty, na ile to prawda - nie wiem).
Pooglądałam też trochę Curse Trials, wygląda to całkiem ciekawie.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Dodatek ma być na wiosnę. Jeżeli to co pisała Alexa się sprawdzi, to pewnie zaanonsują go tuż przed premierą. To może wypuszczą go jakoś w kwietniu?

Ja skończyłem na 6 randze, no nie miałem kiedy wyfarmić 5-tej. Wczoraj trochę się zasiedziałem i jestem na 15, ale nie wiem kiedy znowu tak usiądę (grałem do 23:30, wtf :D ).

Btw, znalazłem śmieszny deck huntera, dość tani w dustcie. Tylko on opiera się na kartach z różnych przygód:
http://www.hearthpwn.com/decks/437998-j ... mel-hunter

A tu jest deck do farmienia golda, czyste aggro (totalnie bezmyślne) paladyna:
http://www.hearthpwn.com/decks/437470-m ... -from-zero
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Hearthstone

Post autor: Dragon_Warrior »

Z tym dodatkiem to o tyle bieda, że wg obecnych informacji naprawdę nie ma co wydawać ani golda ani pyłu a ja z oszczędzania to słaby jestem i nudzi mnie to w dłuższej perspektywie. Co w przeciwieństwie do absurdalnej losowości jest już problemem obiektywnym a nie subiektywnym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Jak masz aż taką chcicę to kupuj packi klasyczne. Ja miałem tak pod koniec zeszłego miesiąca, kupiłem 12 paczek klasycznych i mi przeszło.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Hearthstone

Post autor: Alexandretta »

Blizz zapowiedział zapowiedź :D
11 marca, godz. 10 PST, przed rozpoczęciem Americas Winter Championship mają dać jakieś konkrety.
http://us.battle.net/hearthstone/en/blo ... p-3-4-2016
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Hearthstone

Post autor: Counterman »

Typowe. :D Ale co tam, hype jest!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
ODPOWIEDZ