Quo vadis Europo?

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Theeck »

Może wyjdą ze strefy Euro i się ta cała UE posypie? Ech te marzenia :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: PIOTROSLAV »

No. Nie wyjdą jak UK. Oh wait...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: ThimGrim »

Przypominam tylko, że Polska była najpotężnieksza właśnie w Unii! Wielka Polska Niepodległa!

Aaa...na drzewach zamiast liści...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Voo »

40% bezrobocia wśród młodych ludzi i olbrzymi problem z emigrantami.


Bardzo zaskakujące te wyniki wyborów we Włoszech.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

https://elpais.com/elpais/2018/03/01/in ... 09331.html

Drugi najbardziej opiniotworczy dziennik we wloszech w trakcie kampanii (na podstawie social media) to Sputnik Italia, czyli defacto tuba propagandowa Rosji.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Theeck »

No proszę, a Polacy w 2015 nie ulegli propagandzie pierwszego najbardziej opiniotwórczego dziennika, ani pierwszego najbardziej opiniotwórczego kanału TV, ani propagandzie drugiego i trzeciego najbardziej opiniotwórczego tygodnika.
Jestem z nas dumny :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: PIOTROSLAV »

Wtórny analfabetyzm o nie jest powód do dumy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: snt »

Wyjaśnianie wszystkiego zakulisowymi wpływami złego Putina to pójście na łatwizne.

Żeby się zradykalizować w sprawie imigracji nie trzeba koniecznie czytać ruskiej propagandy, wystarczy wyjść na ulicę.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

snt pisze:Wyjaśnianie wszystkiego zakulisowymi wpływami złego Putina to pójście na łatwizne.

Żeby się zradykalizować w sprawie imigracji nie trzeba koniecznie czytać ruskiej propagandy, wystarczy wyjść na ulicę.
W Polsce?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: snt »

LLothar pisze:
snt pisze:Wyjaśnianie wszystkiego zakulisowymi wpływami złego Putina to pójście na łatwizne.

Żeby się zradykalizować w sprawie imigracji nie trzeba koniecznie czytać ruskiej propagandy, wystarczy wyjść na ulicę.
W Polsce?
Nie. We Włoszech.

https://www.thelocal.it/20171221/italy- ... m-ius-soli

Poza tym lewica przed wyborami zaczęła przebąkiwać coś o wprowadzeniu "ius soli" w kwestii nabywania obywatelstwa, co tylko temat imigracji rozgrzało. Nie był potrzebny Putin.
Ostatnio zmieniony 6 marca 2018, o 14:08 przez snt, łącznie zmieniany 1 raz.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

snt pisze:
LLothar pisze:
snt pisze:Wyjaśnianie wszystkiego zakulisowymi wpływami złego Putina to pójście na łatwizne.

Żeby się zradykalizować w sprawie imigracji nie trzeba koniecznie czytać ruskiej propagandy, wystarczy wyjść na ulicę.
W Polsce?
Nie. We Włoszech.
Jak rozumiem byłeś tam ostatnio?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: snt »

Nie ale są jutjuby i inne takie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

snt pisze:Nie ale są jutjuby i inne takie.
Inne takie jak np Sputnik news?

No serio, rozmawiamy o Rosyjskiej propagandzie w social media, a Ty mi mowisz, ze wystarczy wyjsc na ulice bo tak widziales w social media...

Normalnie telewizja nie kłamie, bo tak mowili w telewizji.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: snt »

Nie zaglądam na Sputnik News.

Uważasz, że rosyjski wpływ (który zapewne występuje) jest w stanie tak wyprać dziesiątkom milionów ludzi mózgi, że będą głosować wbrew swoim codziennym doświadczeniom? Ja nie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

snt pisze:Nie zaglądam na Sputnik News.

Uważasz, że rosyjski wpływ (który zapewne występuje) jest w stanie tak wyprać dziesiątkom milionów ludzi mózgi, że będą głosować wbrew swoim codziennym doświadczeniom? Ja nie.
Ale przecież nie o to chodzi w propagandzie. Chodzi o to, żeby znormalizować to, co do tej pory bylo ekstremalne. Popychasz ludzi w bardziej ekstremalna strone. Przekonujesz, ze UE chce przydzielic do wloch tylu uchodzcow, co 40% wloskiej populacji itp. A ze to bzdura? Pusci sie potem korekte, tylko ze nikt tego nie bedzie juz dyskutowac, bo to nie jest ciekawe.

Dokladnie tak bylo z tajna notaka w sprawie FBI. Pompowano to w newsach, the_donald produkowal memy na lewo i prawo. Notatke odtajniono, okazalo sie, ze nic tam nie ma i temat znikna. Jednak ludzie, ktorych ten fake news przekonal nadal sa przekonani, ze FBI dziala na rzecz demokratow. To, ze podstawowy dowod okazal sie niczym nic nie zmienia.

Rosja przeciez nie wyprodukowala Brexitu czy Trumpa od zera. Wystarczy wspomagac istniejace ruchy. Ws. Brexitu wyniki byly 52:48. Wystarczy zmienic zdanie ~2% ludzi i wynik sie zmienia. Jeszcze mniej jesli chodzi o USA.

I na koniec - czy naprawde isnieje jakis scenariusz, gdzie kierunek, ktory agresywnie promuje Rosja poprzez propagande w sieci jest dobry dla USA/Wloch/Polski? Przeciez to oznacza, ze Rosja albo:
- dziala na rzecz krajow zachodnich
- myli sie o 180 stopni nt tego, co dla krajow zachodnich jest szkodliwe

IMHO oba te warianty sa z kosmosu...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Theeck »

LLo, wyzbądź się przekonania, że Rosja jest wszechmocna i wszechwiedząca. To, że się myli nie jest aż tak niemożliwe. :P
Jak również to, że perspektywa krótkoterminowa albo długoterminowa mogą wskazywać na wzajemnie sprzeczne działania. Jest oczywiste, że osłabienie UE jest w interesie Rosji, a w efekcie wyjście Włoch choćby ze strefy Euro działa na jej korzyść. Ale jeżeli w tym celu wzbudza we Włochach nastroje antyimigranckie i anty UE (bo te wywołają niechęć do UE), to w efekcie - długoterminowo - działa na korzyść Włoch i Włochów.
Ot taka zagwozdka, pierwsza z brzegu :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Theeck, a moze jednak wyjscie z UE jest negatywne dlugoterminowo dla Wloch i dlatego to Rosja promuje? Proste rozwiazanie i bez zagwozdki...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Theeck »

Rosja to promuje bo osłabi to UE. Włochy są Rosji w tym momencie obojętne, nie są podmiotem jej polityki zagranicznej.
A długoterminowo ja widzę sprzeczność, Ty nie, ale nie dojdziemy do porozumienia, bo znasz moje poglądy na UE :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Yankes »

LLothar pisze:
snt pisze:Nie zaglądam na Sputnik News.

Uważasz, że rosyjski wpływ (który zapewne występuje) jest w stanie tak wyprać dziesiątkom milionów ludzi mózgi, że będą głosować wbrew swoim codziennym doświadczeniom? Ja nie.
Ale przecież nie o to chodzi w propagandzie. Chodzi o to, żeby znormalizować to, co do tej pory bylo ekstremalne. Popychasz ludzi w bardziej ekstremalna strone. Przekonujesz, ze UE chce przydzielic do wloch tylu uchodzcow, co 40% wloskiej populacji itp. A ze to bzdura? Pusci sie potem korekte, tylko ze nikt tego nie bedzie juz dyskutowac, bo to nie jest ciekawe.

Dokladnie tak bylo z tajna notaka w sprawie FBI. Pompowano to w newsach, the_donald produkowal memy na lewo i prawo. Notatke odtajniono, okazalo sie, ze nic tam nie ma i temat znikna. Jednak ludzie, ktorych ten fake news przekonal nadal sa przekonani, ze FBI dziala na rzecz demokratow. To, ze podstawowy dowod okazal sie niczym nic nie zmienia.

Rosja przeciez nie wyprodukowala Brexitu czy Trumpa od zera. Wystarczy wspomagac istniejace ruchy. Ws. Brexitu wyniki byly 52:48. Wystarczy zmienic zdanie ~2% ludzi i wynik sie zmienia. Jeszcze mniej jesli chodzi o USA.

I na koniec - czy naprawde isnieje jakis scenariusz, gdzie kierunek, ktory agresywnie promuje Rosja poprzez propagande w sieci jest dobry dla USA/Wloch/Polski? Przeciez to oznacza, ze Rosja albo:
- dziala na rzecz krajow zachodnich
- myli sie o 180 stopni nt tego, co dla krajow zachodnich jest szkodliwe

IMHO oba te warianty sa z kosmosu...
Tylko jak narazie we wszystkich mediach tak naprawde mamy tylko propagande. Zachodnie panstwa proboja zamiesc pod dywan wszystkie negatywne srodowiska zwiozanie z imigacja.
Mozemy prowonac rekacje na podobne sytacje:

100 Ksziezy pedofili -> Kosciol musi przepraszac i sie go rozlicza, robi sie o tym filmy i mu sie to cigle wypomina

100 Imigrantow pedofili -> Wszystko ok, zdarza sie, weizmy jeszcze 100k kolejnych, cezuruje ifnomacje na ten temat (slynny sylwester)

Poza tym moze byc tak ze Rosja nie ma zadnego interesu w tej sprawie, bo jak imigracji zaleja to zdestabilizuje wszystko, jak skrajne ruchy sie umocna to tez zdestabilizuje. Wiec raz na jakis czas moga mowic prawde jak nic ich to nie kosztuje?

Poza tym Rosja moze powtarzac "blad" USA jak oni pomagali talibom gdy waliczyli z Rosja, choc z drugiej strony jako ze Rosja dryfuje coraz bardziej na prawo (na pewno wzgledme UE co dryfuje w lewo) to te dzialania moga byc podyktowane idologicznie? Czyli zamiast osblabic Wlochy chce twrozyc sobie nowego sojusznika?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:100 Ksziezy pedofili -> Kosciol musi przepraszac i sie go rozlicza, robi sie o tym filmy i mu sie to cigle wypomina

100 Imigrantow pedofili -> co tam imigranci, księża to więksi pedofile i jest ich więcej i w ogóle są gorsi!
Fix'd.

Ja jestem pod wrażeniem LLo. Tzn. tego, że tak naprawdę od dobrych kilku lat Rosja rządzi całym światem. Brexit, Włochy, Trump. Putin to najwyraźniej najwybitniejszy strateg od czasów Napoleona czy Aleksandra Wielkiego. Ba, lepszy, bo to wszystko osiągnął bez rozlewu krwi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Ale przecież nie o to chodzi w propagandzie. Chodzi o to, żeby znormalizować to, co do tej pory bylo ekstremalne. Popychasz ludzi w bardziej ekstremalna strone. Przekonujesz, ze UE chce przydzielic do wloch tylu uchodzcow, co 40% wloskiej populacji itp. A ze to bzdura? Pusci sie potem korekte, tylko ze nikt tego nie bedzie juz dyskutowac, bo to nie jest ciekawe.
Ekhm, ekhm... ale UE nie musi chciec przydzielac uchodzcow tylu co 40% wloskiej populacji. Wystarczy ze Angela ich zaprosila do siebie a wszyscy ich zatrzymuja we Wloszech.

Co do "byles ostatnio we Wloszech?" to o ila akurat ja nie bylem, o tyle byli moim bardzo dobrzy znajomi. I snt ma racje a LLo sie myli co do opinii ulicy i wplywu Rosji na to. A im bardziej na poludnie tym opinia bardziej sie radykalizuje. Wlosi od lat maja problemy z imigrantami z polnocnej (i nie tylko) Afryki, a po obaleniu Kaddafiego i zaproszeniu Angeli to jeszcze bardziej przybralo na sile. Znaczy ja rozumiem ze do obalenia Kaddafiego i gadania pierdol o zapraszaniu Putin zmusil zachod hipnoza ale....
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Dobra, ja wysiadam. Propagandy z Rosji nie ma, a jak jest to w sumie pozytywna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Dobra, ja wysiadam. Propagandy z Rosji nie ma, a jak jest to w sumie pozytywna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
My nie mówimy (ja na pewno), że nie ma. Jest, ale po prostu przeceniasz jej wpływ. To mi przypomina mówienie, że w Polsce wygrał PiS, bo ludzie się nabrali na 500+. Bzdura piramidalna, ale funkcjonuje od dwóch lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Dobra, ja wysiadam. Propagandy z Rosji nie ma, a jak jest to w sumie pozytywna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
My nie mówimy (ja na pewno), że nie ma. Jest, ale po prostu przeceniasz jej wpływ. To mi przypomina mówienie, że w Polsce wygrał PiS, bo ludzie się nabrali na 500+. Bzdura piramidalna, ale funkcjonuje od dwóch lat.
Ja tylko zaznaczam, że propaganda rosyjska wspiera ewidentnie jedną stronę i wypada się nad tym powanie zastanowić, nawet abstrahując od skuteczności tejże.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: ThimGrim »

Koledzy mają rację, Llo. Nie trzeba Putina i jego troli,bo ludzie sami z siebie są głupi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Ja tylko zaznaczam, że propaganda rosyjska wspiera ewidentnie jedną stronę i wypada się nad tym poważnie zastanowić, nawet abstrahując od skuteczności tejże.
Zastanowić - pewnie, tylko właściwie co dalej? W sensie - jak przeciwdziałać przy wolnym (a nie szybkim, haha śmieszki) internecie i globalizacji? To zazwyczaj rozproszona propaganda szeptana, a nie jakiś jeden fejkniusowy portal.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Zaznaczam po raz drugi:
1. Abstrahując od skuteczności
2. Wspierana jest ewidentnie jedną strona

Bonusowo pkt 3 - niezależnie od kanałów tej propagandy.

Jak ktoś ci życzy źle i namawia do jedzenia gruszek, to wypada 5 razy przebadać te gruszki, nawet jak się je uwielbia i uważa za najlepszy owoc świata.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:
LLothar pisze:Dobra, ja wysiadam. Propagandy z Rosji nie ma, a jak jest to w sumie pozytywna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
My nie mówimy (ja na pewno), że nie ma. Jest, ale po prostu przeceniasz jej wpływ. To mi przypomina mówienie, że w Polsce wygrał PiS, bo ludzie się nabrali na 500+. Bzdura piramidalna, ale funkcjonuje od dwóch lat.
Ja tylko zaznaczam, że propaganda rosyjska wspiera ewidentnie jedną stronę i wypada się nad tym powanie zastanowić, nawet abstrahując od skuteczności tejże.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Tej, ale twierdzisz ze jedyna propaganda na swiecie to rosyjska? :spy: no bo tak to brzmi... rosjanie to, rosjanie tamto, rosyjska propaganda wspiera jedna strone... no powaznie, brzmi jakby USA juz dawno wszystko odpuscily, Izrael schowal sie gdzies w kopalniach Kim Dzong Una i reaguje tylko na polskie prawo, Chińczycy pozamykali sie w fabrykach, a Angela i Macron zajmuja sie tylko Brexitem... no kaman...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:
LLothar pisze:
SithFrog pisze:
LLothar pisze:Dobra, ja wysiadam. Propagandy z Rosji nie ma, a jak jest to w sumie pozytywna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
My nie mówimy (ja na pewno), że nie ma. Jest, ale po prostu przeceniasz jej wpływ. To mi przypomina mówienie, że w Polsce wygrał PiS, bo ludzie się nabrali na 500+. Bzdura piramidalna, ale funkcjonuje od dwóch lat.
Ja tylko zaznaczam, że propaganda rosyjska wspiera ewidentnie jedną stronę i wypada się nad tym powanie zastanowić, nawet abstrahując od skuteczności tejże.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Tej, ale twierdzisz ze jedyna propaganda na swiecie to rosyjska? :spy: no bo tak to brzmi... rosjanie to, rosjanie tamto, rosyjska propaganda wspiera jedna strone... no powaznie, brzmi jakby USA juz dawno wszystko odpuscily, Izrael schowal sie gdzies w kopalniach Kim Dzong Una i reaguje tylko na polskie prawo, Chińczycy pozamykali sie w fabrykach, a Angela i Macron zajmuja sie tylko Brexitem... no kaman...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Razorblade »

Yup. You've got me... nie bedzie bonusu od Putina :/

Jaki chcesz dowod na inne propagandy? Sprawdz udzialowcow Newsweeka i zobacz co wypisuja niejednokrotnie bez jakiejkolwiek logiki i umiejetnosci analizy chocby na poziomie podstawowki. Zobacz na udzialowcow NYT i zobacz co wypisuja w jedna strone. Zobacz na fale hejtu ktory pojawil sie po ustawie o IPN na swiecie gdy oburzyl sie Izrael (serio uwazasz ze gdyby Izrael sie nie odezwal to USA i tak by marudzilo jak marudzi nad ta kiepsko napisana ustawa? No nie bardzo). Czy cofamy sie w przeszlosc i mowimy o broni chemicznej i biologicznej u Saddama gotowej do uzycia w kazdej chwili. Albo blizej do Syrii gdy w jednym z atakow bronia chemiczna momentalnie oskarzyli Assada, a potem okazalo sie ze to jednak "rebelianci". Czy gadki o zlym Kaddafim i wsparciu dla "demokratycznej rewolucji"?

A potem zobacz jak cala wine na wszystko co sie nie zgadza z Twoim przekonaniem zwalasz na "rosyjska propagande".

I teraz jesli wygra w następnych wyborach PO/.N to rozumiem ze to efekt propagandy niemieckiej bo axel springer? :spy:
Ostatnio zmieniony 6 marca 2018, o 20:13 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:2. Wspierana jest ewidentnie jedną strona
Czyli np. za brexitem była ruska propaganda, a przeciw nie było żadnej? Nikt nie wspierał z zewnątrz?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:2. Wspierana jest ewidentnie jedną strona
Czyli np. za brexitem była ruska propaganda, a przeciw nie było żadnej? Nikt nie wspierał z zewnątrz?
Unia wspierała jawnie pozostanie UK w Unii, bo UK w Unii to silniejsza Unia. Nie widzę tu kontrowersji ani problemu.

Rosja chce słabej Europy zachodniej, więc Brexit im na rękę.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Rosja chce słabej Europy zachodniej, więc Brexit im na rękę.
Obecny kierunek UE też. Bez pomocy z zewnątrz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Yankes »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:
LLothar pisze:2. Wspierana jest ewidentnie jedną strona
Czyli np. za brexitem była ruska propaganda, a przeciw nie było żadnej? Nikt nie wspierał z zewnątrz?
Unia wspierała jawnie pozostanie UK w Unii, bo UK w Unii to silniejsza Unia. Nie widzę tu kontrowersji ani problemu.

Rosja chce słabej Europy zachodniej, więc Brexit im na rękę.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Jak juz to napewno Rosja chce stworzyc sobie solujsznikow w UE (jak Lepen w Francji lub Orban w Wegrzech) troche to nie praktycznie wyglada bo kazda z tych frakcji chce zwiekszac sile swojego kraju. Czyli rozdrobni sie sila ale suma moze dyrastycznie wzrosnac.

Poza tym cytujac ciebie:
"Jak ktoś ci życzy źle i namawia do jedzenia gruszek, to wypada 5 razy przebadać te gruszki"
Wszelkie skrajnie lewicowe partie uwielbiaja UE to wtedy UE musi zostac zniszczona :>
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:Czyli rozdrobni sie sila ale suma moze dyrastycznie wzrosnac.
Tylko suma ma sens wyłącznie przy wspólnym interesie i stawaniu ramię w ramię wobec zagrożenia. Jak się bardzo poróżnimy to Putin może nas łykać pojedynczo, a reszta zastosuje "moja chata z kraja". Klasyczne "divide et impera".
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Yankes »

SithFrog pisze:
Yankes pisze:Czyli rozdrobni sie sila ale suma moze dyrastycznie wzrosnac.
Tylko suma ma sens wyłącznie przy wspólnym interesie i stawaniu ramię w ramię wobec zagrożenia. Jak się bardzo poróżnimy to Putin może nas łykać pojedynczo, a reszta zastosuje "moja chata z kraja". Klasyczne "divide et impera".
No tak tylko co nas naprawde chroni to Nato a nie UE :>
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Yankes pisze:
SithFrog pisze:
Yankes pisze:Czyli rozdrobni sie sila ale suma moze dyrastycznie wzrosnac.
Tylko suma ma sens wyłącznie przy wspólnym interesie i stawaniu ramię w ramię wobec zagrożenia. Jak się bardzo poróżnimy to Putin może nas łykać pojedynczo, a reszta zastosuje "moja chata z kraja". Klasyczne "divide et impera".
No tak tylko co nas naprawde chroni to Nato a nie UE :>
Tylko jeżeli się Europa nie poróżni z USA, co nie jest takie niemożliwe. Historia pokazuje, że tylko silne więzy ekonomiczne są skuteczne jeśli chodzi i sojusze.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Yankes »

LLothar pisze:
Yankes pisze:
SithFrog pisze:
Yankes pisze:Czyli rozdrobni sie sila ale suma moze dyrastycznie wzrosnac.
Tylko suma ma sens wyłącznie przy wspólnym interesie i stawaniu ramię w ramię wobec zagrożenia. Jak się bardzo poróżnimy to Putin może nas łykać pojedynczo, a reszta zastosuje "moja chata z kraja". Klasyczne "divide et impera".
No tak tylko co nas naprawde chroni to Nato a nie UE :>
Tylko jeżeli się Europa nie poróżni z USA, co nie jest takie niemożliwe. Historia pokazuje, że tylko silne więzy ekonomiczne są skuteczne jeśli chodzi i sojusze.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Oczywiscie, tylko czy do tego potrzeba unii, szczegolnie w obecnej postacji?
Dodatkowo poniekad propagadna Rosji promuje srodowskia w USA i UE co moga sie latwo dogadac pod wzgledem ideologicznym (pod gospodarczym moze byc trudniej po ostatnich cyrkach Trumpa).
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Voo »

To co nas chroni to USA a nie żadne NATO.

NATO to fikcja. Sojusz lwa ze stadem królików.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Counterman »

Ano.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: snt »

Deutsche Welle pisze:Ojciec uczennicy drugiej klasy szkoły podstawowej powiedział dziennikarzom, że jego córka wyszydzana była przez innych uczniów jako Żydówka. „Jeden ze starszych uczniów groził jej, że ją zabije, ponieważ ona nie wierzy w Allaha” – opisywał ojciec. Inna uczennica tej szkoły oświadczyła, że wszyscy, którzy nie wierzą w Allaha, zostaną spaleni.

Podobnymi doświadczeniami podzieliła się z „Bildem” matka 6-latka. Jej dziecku grożono jako „niewiernemu” piekłem.
(...)
Meidinger powiedział „Bildowi”, że w niemieckich szkołach dochodzi coraz częściej do antysemickich i antychrześcijańskich, a także skierowanych przeciwko obcokrajowcom wybryków. „Celem słownych ataków stają się też coraz częściej nauczycielki” – zaznaczył szef związku DL.

Jak wyjaśnił, w niektórych krajach arabskich i północnoafrykańskich stosunek do kobiet jest „sprzeczny z obowiązującymi u nas zasadami”. Ta postawa wyraża się w zdaniach padających z ust uczniów: „Ta ździra nie będzie mi mówiła, co mam robić”. „W niektórych szkołach takie wypowiedzi nie są odosobnione, to jest w części placówek edukacyjnych codzienność” – podkreślił Meidinger.
I na koniec - Eureka!
Z analizy wynika, że jedną z przyczyn jest „niekontrolowany napływ” do Niemiec 1,5 mln migrantów. Wielu z nich pochodzi z krajów, w których antysemityzm i nienawiść do chrześcijan należy do „racji stanu”. Ta postawa ma wpływ na rodziny, a więc także na wychowanie dzieci, które następnie przenoszą te postawy do szkół – czytamy w raporcie cytowanym przez „Bilda”.
http://www.dw.com/pl/mobbing-w-szko%C5% ... a-43139062
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

Ale jak to? Przecież to zwykli, normalni ludzie, którzy uciekli przed wojną... to na pewno nieprawda.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Słowne ataki na nauczycielki! Takiej zbrodni Europa nie widziała od II Wojny Światowej albo i dawniej! Toż to zwierzęta, nie ludzie!

Edit: Dla jasności, jeśli to jest najgorsze co mógła gazeta wynaleźć, to chyba jest to najlepszy dowód, że scenariusz katastroficzny się nie sprawdził.

Edit 2: korekta
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Voo »

Zależy. Jak to jest burczenie za plecami to sami tak robiliśmy. Tylko najwięksi patole w klasie odważali się pyskować wprost. Grozić - za moich czasów nikt. Ale Bild to jakiś szmatławiec jak rozumiem, więc równie dobrze to mogą być odosobnione przypadki. Lub nie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: ThimGrim »

Na szczęście nie miała Żydówa w klasie Polaka, bo by ją sprzedał za trzy srebrniki!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Voo »

Naprawdę tak byś zrobił? Smutne.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: ThimGrim »

Mnie już dawno jarokacz wykluczył z grona Polaków. Ale tak, to smutne, że araby to antysemici i terrorysty.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: Jutsimitsu »

Voo pisze: Tylko najwięksi patole w klasie odważali się pyskować wprost. Grozić - za moich czasów nikt.
Teraz to już norma w polskich szkołach.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Zależy. Jak to jest burczenie za plecami to sami tak robiliśmy. Tylko najwięksi patole w klasie odważali się pyskować wprost. Grozić - za moich czasów nikt. Ale Bild to jakiś szmatławiec jak rozumiem, więc równie dobrze to mogą być odosobnione przypadki. Lub nie.
Hyh, ja się skorygowałem, bo najpierw napisałem, że do tabloid a potem spojrzałem jeszcze raz na źródło a to DW. Teraz widzę już skąd mi się Bild wziął - czytanie ze zrozumieniem, do trzech razy sztuka ;).

Tak więc tabloid pisze, że dzieci uchodźców pyskuja i dokuczają innym dzieciom. Jak to jest największy problem po przyjęciu 1.5mln uchodźców, to naprawdę jest to laurka.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Quo vadis Europo?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Tak więc tabloid pisze, że dzieci uchodźców pyskuja i dokuczają innym dzieciom. Jak to jest największy problem po przyjęciu 1.5mln uchodźców, to naprawdę jest to laurka.
"jego córka wyszydzana była przez innych uczniów jako Żydówka. „Jeden ze starszych uczniów groził jej, że ją zabije, ponieważ ona nie wierzy w Allaha”"

Dużo razy w szkole podstawowej grożono Ci śmiercią, bo jesteś katolikiem? Just asking.

Jeśli naprawdę uważasz, że to tylko pyskujące dzieci, a nie pewien światopogląd przyniesiony tu przez pewne grupy uchodźców to gratuluję. A potem będziesz zdziwiony jak w wieku 18-20 lat te same dzieci się gdzieś wysadzą w imię Allaha, bo jak to tak? Mi to nie wygląda na zwyczajowe pyskówki do nauczyciela. Chyba, że jak Voo - jestem starej daty. U nas za nazwanie nauczycielki zdzirą wyleciałoby się ze szkoły.

Ale to mi się właśnie podoba w naszym narodzie, w tej bardziej oświeconej części. Jest Jedwabne - Polacy to antysemici i udają, że nie brali udziału w Holokauście jak wiadomo, że go niemal współtworzyli. Dzieci ludzi, którzy uważają, że wszystkich Żydów należałoby zabić, a Izrael zniszczyć do gołej ziemi prezentują takie poglądy w szkole - to tylko pyskujące gnojki, laurka :D
Obrazek
ODPOWIEDZ