Siatkówka

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

Pquelim pisze:nie chce mi się Was czytać, więc tylko dołożę jedną informacje:
W tym roku Cyfra+ przeliczyła oglądalność sportów na ich antenie i okazało się, że... najwięcej Januszy ogląda Ekstraklasę. Nie Premier League, nie Żużel, nie Primiera Division. Dlatego od tego sezonu na Canal+ Sport praktycznie same spotkania naszej biedaklasy, a reszta lig w subkanałach typu Family2, czy Gol+.
Od zawsze tak było, więc ten wynik mnie nie dziwi. Przecież żeby oglądać naszą ligę TRZEBA mieć Canal +/nc+

... a że jest najlepsza to Polacy doceniają co dobre ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Cherryy pisze:Zróbcie test i zapytajcie się dziesięciu osób: kto miał mistrza Polski w zeszłym sezonie w: koszu, siatce, ręcznej i piłce nożnej.
Żebyś się nie zdziwił. U mnie w biurze na 11 chłopa dałbym sobie rękę uciąć, ze dwóch na pewno wie, plus ja. Poza tym złamanego grosza bym nie postawił :]

Nikt nie przeczy jak rozkłada się popularność dyscyplin. Mi od początku chodzi o to, że nie ma żadnego przełożenia między tym co jest oglądalnością, a popularnością danego sportu.

A co do C+: podali zdaje się też liczby i to były jakieś żenujące wielkości. W sensie, w Hiszpanii czy Anglii więcej ludzi chodzi na pierwszą ligę na stadion niż u nas ogląda ekstraklasę w tv. U nas piłka nożna jest cholernie popularna. Tylko biedaklasa nie ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

A jakimi czynnikami mierzysz tę popularność? Łączysz sport w formie biernej z czynnym uprawianiem? Bo wtedy rzeczywiście może być inaczej, zresztą o tym pisałem.

A Ekstraklasa jest tak niepopularna, że własnie prawa mają iść za blisko 200 baniek...
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

"A jakimi czynnikami mierzysz tę popularność? Łączysz sport w formie biernej z czynnym uprawianiem?"

Chociażby. Widzę jakim zainteresowaniem cieszą się u nas mecze kadry, ile się gra w piłkę na boiskach, ile jest amatorskich i półamatorskich lig. Ile jest ciśnienia na szkolenie młodych, na orliki.

"A Ekstraklasa jest tak niepopularna, że własnie prawa mają iść za blisko 200 baniek..."

A Sebastian Mila zarabia 50 czy 60 tys. pln miesięcznie. Z moich podatków. To jest wyznacznik popularności? :)

Popularna to jest Premier League, La Liga czy Bundesliga. Tam na Borussię w meczu domowym przychodzi więcej ludzi niż u nas siada przed TV na CAŁĄ ligę :)

Na Ekstraklasie da się zarabiać ale nie napisałbym, że to jest popularna marka w Polsce. Na pewno nie w porównaniu z poważnymi ligami. Zresztą. Poza tym to jest symptomatyczne jednak ilu Januszów ogląda w TV kadrę w kopaną (popularność piłki nożnej), a ilu mecz Wisła-Legia, nawet jak leci w TVP (popularność ekstraklasy właśnie) ;]

Masa ludzi obejrzy Legię jak zagra w półfinale LM. A kolejny raz znów jak zagra w LM mając całkowicie w dupie ligę. O ile ta nadal będzie dostarczać taki podły jakościowo produkt jak teraz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:Na Ekstraklasie da się zarabiać ale nie napisałbym, że to jest popularna marka w Polsce. Na pewno nie w porównaniu z poważnymi ligami.
No i właśnie zupełnie nie masz racji. Oczywiście, jeżeli mówimy o polskim podwórku - bo wiadomo, że lepsze ligi mogły by się bardziej sprzedawać za granicą. W Polsce masz rozpowszechnienie Ekstraklasy na poziomie około 10% ogółu (abonamenci c+), a i tak oglądalność średnio wynosi 180 tysięcy widzów. A przy okazji szlagierów można spokojnie liczyć około ćwierć miliona dusz

I przede wszystkim - czy to się Tobie/Wam/mnie podoba, czy nie - to są liczby pozwalajaca płacić kolosalne (około 100 miln złotych) pieniądze za samo prawo do transmisji. I na tym się zarabia w PL - cała reszta lig stanowi raczej uzupełnienie oferty.

Innymi słowy - za piłką w Polsce idą kolosalne pieniądze, zdecydowanie nieadekwatne do jej poziomu. Ale nie możesz powiedzeć, że to jest mało - w porównaniu z innymi sportami (include volleyball), to jest kolosalna przepaść.

I jeszcze dodam w kwestii odkodowania finału MŚ - raz, że trzy-cztery dni temu rzecznik telewizji wypowiadał się, że "odkokowanie transmisji byłoby nie fair w stosunku do tych, którzy zapłacili" - co lolowałem na tym 4rum niedawno. Dwa, że treśc komunikatu mnie zwyczajnie wnerwia. "Solorz przychylił się do prśby prezydenta" WTF!??! Zupełnie jakby pieprzony szlachcic raczył przychylić swe srogie oko w kierunku biednej tłuszczy. Dla mnie - żenada.
Tym bardziej, że każdy głupi-myślący wie, że to zagrywa powodowana względami ekonomicznymi. Na kodowanym paśmie i tak już osiągneli absolutne maksimum frekwencji, a teraz mogą sobie zaśpiewać nawet i 300 tysięcy za 15 sekund spota pomiędzy setami - zysk nieporównywalnie większy. Typowe kapitalistyczne (:D) mydlenie oczu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

Myślę Sith, ale może to zupełnie błędne myślenie, że żadna "mądra głowa" nie wyłożyłaby takiej sumy za produkt, z którego nie da się wyciągnąć więcej, ergo - takiego, który jest oglądany i na który ludzie wydają kasę. Canal Plus też by o tę ligę tak nie walczył, gdyby mu się to nie opłacało. Dziwnym trafem o ligi innych dyscyplin chyba tak nigdy nie walczył. Z pasji do nożnej? Wątpię.

Średnia oglądalność ligi w C+ waha się między 100, a 200 tysięcy, w porywach do 400 tysięcy. Jak na zakodowanie to jest to moim zdaniem bardzo ładny wynik. A inne ligi? Przeciętne wyniki niższe, oczywiście prócz wyjątków, ale tu też polska liga się wybija. Tutaj np. parę liczb:

http://www.canalplus.pl/sport/aktualnos ... 4241013540

Zresztą, nie chce mi się przekonywać co jest w Polsce bardziej medialne, a co mniej. Wystarczą liczby - inaczej można gdybać do usranej śmierci. Ja to widzę tak, jak napisałem parę postów temu i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Przyjmując inne czynniki wyszłoby, że najpopularniejszy w Polsce jest nordic walking i bieg po crocsy w promocji i też dałoby się to zdanie obronić.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:No i właśnie zupełnie nie masz racji. Oczywiście, jeżeli mówimy o polskim podwórku - bo wiadomo, że lepsze ligi mogły by się bardziej sprzedawać za granicą.
Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że popularność ekstraklasy w Polsce kontra popularność Premier League na Wyspach to jest śmiech :)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

W tle Waszej nudnej gadaniny o kwadraturze koła, Niemcy odnieśli największy sukces w swojej (zjednoczonej) historii - rozbili 3:0 Francuzów i zdobyli brąz ! Któż by się, poza ich trenerem spodziewał....

I jedno jeszcze wrażenie, które odniosłem wczoraj w Spodku - w tv serwy posyłane z prędkością >115 sprawiają wrażenie, że piłkę ledwo można dojrzeć a przyjmujący wyciągają ręce w ciemno; na hali widać jednak, że to nie jest aż taka kosmiczna prędkość i odbiór takiej zagrywki nie jest niczym nadprzyrodzonym. Niesamowicie trudny, na pewno, ale jednak możliwy, a na ekranie zawsze mam wrażenie zupełnie odwrotne.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

Zresztą, nie chce mi się przekonywać co jest w Polsce bardziej medialne, a co mniej. Wystarczą liczby - inaczej można gdybać do usranej śmierci. Ja to widzę tak, jak napisałem parę postów temu i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Przyjmując inne czynniki wyszłoby, że najpopularniejszy w Polsce jest nordic walking i bieg po crocsy w promocji i też dałoby się to zdanie obronić.
zaraz zaraz... to teraz popularnosc dyscypliny to jej medialnosc? Noz kurwa blagam...

a jakbys popytal ludzi kto jest mistrzem polski w skokach to tez moglbys sie zdziwic mocno...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

To bardzo szczodre z waszej strony, że wliczacie ekstraklasę do piłki nożnej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Siatkówka

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Szkoda pierwszego seta - Brazylijczycy bez większego wysiłku sporo zablokowali...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

Razor zaznaczyles slowa, które w tym fragmencie występują w dwóch różnych kontekstach. I jak tu dyskutować jak nie czytasz ze zrozumieniem? :)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

Nazwales popularnosc medialnoscia i popularnosc "masowym uprawianiem dyscypliny".
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

KURWA!!!! JEST!
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Siatkówka

Post autor: Jutsimitsu »

Polska Mistrzem, a tu cisza...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Musiałem ochłonąć. Niesamowity mecz, niesamowita walka. Coś pięknego. Mimo, że prawie osiwiałem od zepsutych zagrywek.

Na szybko: MVP turnieju - Wlazły, a potem długo długo nic.

MVP finału: Mika albo Zagumny. Ze wskazaniem na Mikę.

POLSKA MISTRZEM POLSKI, TZN. ŚWIATA!!! :D :D :D

Aha, TERAZ jest dobry moment (nie ten zaraz przed MŚ) na krytykowanie Antigi za niezabranie Kurka :)

POLSKA!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Jutsimitsu pisze:Polska Mistrzem, a tu cisza...
Jebli to jebli, na chuj drążyć? :D
Po pierwszym secie i w trakcie tej siedmiopunktowej serii Brazylijczyków w drugim chciałem wywalić telewizor przez okno ale potem nasi ich zjedli. Kapitalny mecz. Mika i Zagumny wygrali nam ten medal, zwłaszcza zmiana na rozegraniu po fatalnej pierwszej partii.
Fajne jest to, że wygraliśmy po morderczym turnieju, gdzie pokonaliśmy praktycznie cały siatkarski świat. I nawet Komorowski, wyglądający jakby przed chwilą kroił cebulę, był bardzo sympatyczny. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Double post ale jeszcze jedna uwaga:

Widzieliście kibiców, hałas i atmosferę? Da się bez kurew, chamstwa, mordobicia i tych bezsensownych rac? Da się. Chociaż oczywiście rasa Panów Kibiców pewnie obśmieje dzisiejsze "Januszowisko". Co tam mistrzostwo świata. Liczy się, że Widzew to "żydy", raca w łapie i (nie)oglądanie spasionych amatorów kopiących się po czołach skórzanym balonem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Pquelim pisze:rewelacja! narazie ryzykowny eksperyment z Antigą bardzo dobrze rokuje.

:D

YEST! Mothefaka!

Jakos nie dociera do mnie to, że po kilkunastu latach oglądania naszych dzielnych zbijaczy doczekałem momentu, w którym dwa razy złoiliśmy Brazylię na turnieju rangi mistrzowskiej. I jeszcze go wygraliśmy! Pięknie, największy sukces naszych sportów drużynowych od Wagnera :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Pięknie, największy sukces naszych sportów drużynowych od Wagnera :)
Totalnie tak! Nawet Mistrzostwo Europy tak nie smakowało. No i kurna, DWA wygrane mecze z Kanarinios.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Siatkówka

Post autor: Sobies »

A przypominam kto ogladal mecz na narodowym na zlocie :) :)

To mistrzostwo jest dzieki zlotowi!!!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Sobies pisze:To mistrzostwo jest dzieki zlotowi!!!
Zolt jest w sztabie Antigi? Czy jakiś tajny rezerwowy? :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Zolt jest w sztabie Antigi? Czy jakiś tajny rezerwowy? :spy:
Tajny rezerwowy z wyskokiem 8 cm? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Tajny rezerwowy z 8 cm?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:
SithFrog pisze:Tajny rezerwowy z 8 cm?
Pośmiałbym się ale spaliśmy razem (z Zoltem) w namiocie i wiem jak daleko jesteś od prawdy :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

apropo Wlazłego-panienki...

(właśnie ogłosił, że kończy grę w kadrze)

:sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

To dojebał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

i to jeszcze w momencie kiedy dostawał MVP turnieju. Zepsuł atmosferę w Spodku w sekundę.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Co to kurwa za muzyczka? :O Gdzie jest "We're the champions"?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Jest sprostowanie, jednak nie Wlazły:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

:lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Siatkówka

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Bez dwóch zdań - gratulacje dla naszych! :D Aż się wzruszyłem na koniec...

Tak przeglądam sobie, co można wygrać w siatkówce i trochę tego nie ogarniam - Liga Światowa, Puchar Świata, Mistrzostwa Świata, Siatkówka na Olimpiadzie... Czyli prawie co roku są dwa duże trofea do wygrania? Do tego jeszcze siatkówka klubowa - w porównaniu z piłkarzami to mają chyba kilka meczy w tygodniu... Nic dziwnego, że taki Wlazły ma już dość i kończy karierę...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Siatkówka

Post autor: Gregor »

Super :) POLSKA!
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

Zastanawiam się czy za mojego życia mielismy większy sukces w grach zespołowych i nic nie przychodzi mi do głowy, prócz piłki nożnej na Igrzyskach ale ten wyczyn przykrył tamto czapką. Super sprawa dla całego kraju, trochę nam morale podskoczą na jakiś czas ;).
Since 2001.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Siatkówka

Post autor: Counterman »

A ruscy jacy wkurwieni... 5 miejce tuż przed Iranem... A i dobrze. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

no i Polsat pobił rekord oglądalności TV odkodowaniem finału. A całosć mistrzostw oglądło średnio 3mln widzów. Czyli prawie wszyscy abonenci, danych o sprzedaży pakietów nie podali.
Ale i tak to są rewelacyjne wyniki jak na tę formę dystrybucji.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Siatkówka

Post autor: Counterman »

Ta, ale gdzieś czytałem, że super forsy na tym nie zarobią... Jak znajdę ten artykuł to go wkleję.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

W te 3 mln tez nie do konca wierze bo nie uwzglednia pewnie PUBow itp.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Siatkówka

Post autor: Cherryy »

Jak oni policzyli te 17 mln? Tylko ludzie przed telewizorami? Czy puby też oszacowali? Zawsze mnie intrygowało jak oni to liczą.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

telemetria to prosta sprawa, oglądalność jest liczona w gospodarstwach domowych, ergo nie dotyczy firm, ergo puby nie.
Nielsen bada całą Polskę, więc Polsat na 99% korzystał z ich usług.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Siatkówka

Post autor: Razorblade »

W te 3 mln tez nie do konca wierze bo nie uwzglednia pewnie PUBow itp.
wiec mialem racje :P


jeszcze anegdotka - ma taki podupadajacy PUB pod blokiem. Dla wlasciciela decyzja o zakodowaniu MS byla manna z nieba. Na KAZDYM meczu mial pelen lokal na ok 30 osob + kilka osob na ogrodkach (ogrodki na kolejne 30). Na meczu Polski w pierwszych 2 fazach mial WSZYSTKIE miejsca zajete, od 3 rundy mial zajete dodatkowo ze 40 miejsc "stojacych". Ludzi, ktorzy przy okazji wydawali po ok 20 PLN na meczu na browary...

Odkodowany final to znow spadek frekwencji do 30 osob... Jestem niemal pewien ze pomimo iz lalo, to na zakodowany zeszloby sie ze 100 osob spokojnie...

I teraz - juz widze tlumy idace do tego PUBu na te bardziej popularne biegi czy skoki gdyby byly zakodowane, rowniez te bez startu Polakow... i to jeszcze dzien w dzien. :alien:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

tja, tylko że na pubach Polsat też postanowił zarobić i ceny na licencje były negocjowane. Brali pod uwagę wielkość miasta oraz położenie lokalu. Właściciel poznańskiego Tanner's musial wyrzucić na prawa do transmisji kilka tysięcy złotych (nie chciał przyznać się ile dokładnie, a lokal jest tuż przy Starym Rynku).
Także zabezpieczyli się pod kazdym względem. Solorz to naprawde bardzo sprawny biznesmen i z tej kryzysowej - dla siebie - sytuacji braku sponsora strategicznego wycisnał absolutne maksimum cytrynki.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Pquelim pisze:no i Polsat pobił rekord oglądalności TV odkodowaniem finału.
Włóżcie to między bajki, dałem się zrobić - tak jak większość portali zresztą. Wygląda na to, ze była to tylko informacja prasowa podana przez Polsat, wyjęta z kosmosu całkowicie. Prawdziwe dane Nielsena mówią o 9,6mln widzów, co zmienia całkowicie mój pogląd na temat. Żaden rekord. I jest chyba dosyć wyraźnym głosem w naszej dyskusji o popularności siatkówki w PL.

Nie rozumiem tylko, po co Solorz każe się chwalić czymś, czego nie osiągnał. Żenada.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Nie do końca. Z tego co doczytałem Polsat podał, że średnia oglądalność to 9,6 mln, a całkowita 17 z hakiem.

Całkowita czyli tylu Polaków spojrzało na ekran chociaż raz w trakcie finału. Czyli np. jak Stano, w przerwie meczu Barcelony :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

klik (uwaga, wyborcza. chociaz tym razem w miare merytorycznie ;))

czyli tak jak Sith pisze.
Tylko, że na podostawie takiego czegoś nie okresla się oglądalności. I ten współczynnik nie ma żadnego zastosowania dla tworzenia GRP, ergo nie ma znaczenia dla potencjalnych reklamodawców. Czyli nagieli rzeczywistość, zeby dobrze wypaść.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Oglądacie może Ligę Światową? Ale fantastyczne mają te powtórki w zwolnionym tempie i na zbliżeniach. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby po takiej analizie źle zinterpretować akcję.
Po wczorajszej masakrze dzisiejszy mecz dużo bardziej zacięty. Znowu mamy problemy z kończeniem pierwszych akcji i okresami z przyjęciem ale na szczęście Rosjanie przebudowują skład i mało co im wychodzi. Za to pełna hala w Gdańsku robi fantastyczne wrażenie. Żałuję, że wcześniej się nie zorientowałem, że będą grali w Ergo, bo chyba bym sobie poszedł.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Oglądamy.
Szkoda tylko, że żaden musk z Polsatu Sport nie wpadł na to, że są tacy (np. ja), którzy wolą oglądać mecz nie znając jego wyniku. I dla takich warto by było nie pokazywać na pasku wyniku meczu, którego powtórkę się pokazuje.... Ciężko przez dwie godziny ani razu kątem oka nie zauważyć informacji uporczywie przewijającej się co 30 sekund u dołu ekranu....No ale nikt tam na to nie wpadł więc zaoszczędziło mi to dwóch godzin emocji - było 2:3 więc mecz z gatunku thrillerów (zachowując miarę i pamiętając o jego randze)...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

:D

Oglądałem pierwszy mecz z Hamburgerami na żywo i jeśli chodzi o jakość transmisji i realizacji obrazu to nasi są światową ekstraklasą. W USA jakieś kamery zza boiska, powtórki w jakości takiej jak nagrania z TU-154 i w ogóle lata 90te. U nas widać na powtórkach, czy ktoś dotknął piłki paznokciem małego palca.
Jedno co fajne, to trybuny wypełnione Polakami. :D Amerykanie musieli się czuć dziwnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

I Rosjanie znów dwukrotnie zjedzeni :)
Wczoraj dość nerwowo, ale duża w tym zasługa naszych, psujących zagrywki na potęgę...

Dziś fajnie by było gdyby Amerykanie wygrali z Iranem. Choć patrząc na to jak wyglądał ich piątkowy mecz to zbyt dużych nadziei na to nie mam.
ODPOWIEDZ