Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Tak mi się ten ostatni filmik kojarzy z pewną zaobserwowaną sprzecznością:

- Państwo chce mi zaglądać do łóżka, kogo obchodzą moje preferencje!
- Opowiem całemu światu na jutubie, że jestem lesbijką.

Seems legit ;]

A co do pojęć - ok, czemu nie, tylko po co? Przecież w mediach, zależnie od przekazu, wszystkie zostają wypaczone. Homofob to przecież każdy przeciwnik w dyskusji, który ma odmienne zdanie od wojujących homoseksualistów :) Tak jak każdy przeciwnik aborcji na życzenie to katol (i pewnie PiSowiec), a każdy przeciwnik parytetów to szowinista i mizogin.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

- Państwo chce mi zaglądać do łóżka, kogo obchodzą moje preferencje!
- Opowiem całemu światu na jutubie, że jestem lesbijką.
bez pierwszego nie byłoby drugiego.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:bez pierwszego nie byłoby drugiego
No tak, zapomniałem, że konstytucja nakazuje tępienie homoseksualistów.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

http://www.bbc.com/news/world-europe-33978500

Na zachodzie są na zupełnie innym etapie w tej dyskusji. Czasem dobrze być zacofanym :>
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Pico - często oglądasz materiały o coming outach homoseksualistów? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Jak mnie to wkurwia, że nie ma w tego typu problemach społecznych chociaż garstki osób kreujących jakąś opinię złotego środka, która przebiłaby się do mediów. Od lat albo przeginanie w jedną, albo w drugą stronę. Rzygać się chce.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

SithFrog pisze:Tak mi się ten ostatni filmik kojarzy z pewną zaobserwowaną sprzecznością:

- Państwo chce mi zaglądać do łóżka, kogo obchodzą moje preferencje!
- Opowiem całemu światu na jutubie, że jestem lesbijką.

Seems legit ;]
Ymm, a gdzie w filmiku jest cokolwiek o Państwie i zaglądaniu do łóżka? Trochę nie rozumiem tutaj czepiania się.
Nie wiem w sumie czy pijesz do tego filmiku konkretnie czy do ogólnej sytuacji ale ja po prostu nie widzę tego w jej nagraniu.
Generalnie mówienie o czymś takim głośno, do kilku milionów widzów jest krokiem odważnym i jest pewnego rodzaju terapią. Tak, jeżeli przez 25 lat życia starasz się coś takiego w sobie tłamsić, powiedzenie o tym komukolwiek jest wpizdu ciężkie a głównym przesłaniem tego filmiku jest to, żeby ktoś, będący w takiej sytuacji i oglądający, też przestał się kryć i zaczął żyć tak jak chce. Kurde Żaba to nie jest filmik typu "Haha, jestem lezbą i uj wam do tego", dziewczyna mówi to na głos i wybucha płaczem.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Nie wiem w sumie czy pijesz do tego filmiku konkretnie czy do ogólnej sytuacji ale ja po prostu nie widzę tego w jej nagraniu.
Piję do ogólnej sytuacji ostatnio. Albo słyszę, że mamy nikomu nie zaglądać pod kołdrę, bo nie nasza sprawa, albo widzę w TV/na yt kolejne coming outy. Mogliby się zdecydować.

Albo traktujcie nas jakby was nie obchodziła orientacja (czemu nie) albo "patrzcie, jestem homo!!!".

https://www.youtube.com/watch?v=e3h6es6zh1c
Obrazek
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Rozumiem emocje tej dziewczyny skoro przez większość życia próbowała się dostosować do zasad innych, zaprzeczając swoim pragnieniom. To tak jak próbować w ogóle nie uprawiać seksu czy nie masturbować się - w końcu natura wygra, a nawet jeśli nie, to odbije się to na kondycji psychicznej człowieka.

Nasz świat nie jest idealny i nie każdy jest tolerancyjny (to chyba nawet niemożliwe) i dlatego uważam, że takie "coming out" na jutubie może nawet być dla niej niebezpieczne. Jakby było idealnie, to nikogo by to nie obchodziło, jej sprawa, no ale jest na świecie trochę ludzi, którzy chcą poprawiać innych.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 607
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yankes »

Yusutina pisze:Rozumiem emocje tej dziewczyny skoro przez większość życia próbowała się dostosować do zasad innych, zaprzeczając swoim pragnieniom. To tak jak próbować w ogóle nie uprawiać seksu czy nie masturbować się - w końcu natura wygra, a nawet jeśli nie, to odbije się to na kondycji psychicznej człowieka.
w niektorych przypadkach "zaprzeczając swoim pragnieniom" jest jak najbardziej wskazane.
Poza tym ludzkosc polega na walce z natura nie nie jej podleganie.

Proste i nawet nie ekstremalne przyklady: obrzastwo i pijanstwo.
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Jak dla mnie obżarstwo i pijaństwo to nałogi. Samo w sobie jedzenie i picie nie jest złe. Jak człowiekowi czegoś brakuje, np. ma niską samoocenę, to często popada w nałóg aby to sobie zrekompensować, tudzież zapomnieć. Myślę że związek dwóch (a nawet i więcej) dorosłych i świadomych ludzi nikomu nie szkodzi.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

a ja myślę, że szkodzi z ewolucyjnego punktu widzenia całej cywilizacji. chociaz osobiscie nic do gejow nie mam, ale ich obecnosc w naturze zawsze będę traktować jako swego rodzaju zaprzeczenie idei przetrwania. no, chyba ze Darwin nie miał racji, albo... :>
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Grecy jakoś tam sobie radzili... A kultura Spartan oparta była w zasadzie głównie na seksie między mężczyznami. Dochodziło do tego, że w noc poślubną kobieta goliła głowę i przebierała się za faceta żeby gostek mógł skonsumować małżeństwo :) Więc można i tak...

Link do Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Sparta
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 607
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yankes »

Yusutina pisze:Jak dla mnie obżarstwo i pijaństwo to nałogi. Samo w sobie jedzenie i picie nie jest złe. Jak człowiekowi czegoś brakuje, np. ma niską samoocenę, to często popada w nałóg aby to sobie zrekompensować, tudzież zapomnieć. Myślę że związek dwóch (a nawet i więcej) dorosłych i świadomych ludzi nikomu nie szkodzi.
No tak, tylko w naturze "nie szkodzenie innym" to tylko jedna z strategii jakie mozna obrac. I nawet nie chodzi mi tu o homoseksualizm. Nie kazde pragnienie jest dobre, pytanie jak je rozroznic oraz czy samemu moza byc obiektywny w tej sprawie? Ludzie maja ciekawa ceche usprawiedliwienia wszystkich swoich zachowan.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

This:
Yusutina pisze:Jakby było idealnie, to nikogo by to nie obchodziło, jej sprawa, no ale jest na świecie trochę ludzi, którzy chcą poprawiać innych.
Jak się jest rodzicem to czasem naprawdę dziwne myśli przychodzą do głowy. Ostatnio przysłuchiwałem się dyskusji "co zrobię jak kiedyś moje dziecko powie mi, że jest homo" i tknęło mnie, że i mnie może to spotkać. Myślałem, co bym zrobił w takiej sytuacji i wyszło mi, że kompletnie nic. Powiem jemu/jej "eeee, ok" i w sumie koniec dyskusji. Nie róbmy z tego sprawy.

Byle żadne z nich nie okazało się ciotą :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Kiedyś jak balowałem na mieście to koleżanki wymyśliły, że idziemy do jakiegoś tam super klubu (Kongo, Konga, coś takiego). Że już byłem na etapie "cokolwiek, byle by był alkohol" to dałem się dzielnie poprowadzić. Klub sam w sobie nawet spoko, tylko za dużo ostrych kolorowych świateł miał. Popiłem, pogadałem z jakimś gościem przy barze i zawinąłem się do domu.
Dzień później dowiedziałem się, że był to klub gdzie zwyczajowo spotykali się geje i lesbijki.
I tu mnie tknęło. Obruszyłem się.
Siedziałem tam CONAJMNIEJ 3 godziny, ewidentnie sam. I NIKT się do mnie nie próbował przystawiać! Parchy mam, czy jak?! :crying:
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

piękny żarcik ze strony koleżanek :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Counterman pisze:Siedziałem tam CONAJMNIEJ 3 godziny, ewidentnie sam. I NIKT się do mnie nie próbował przystawiać! Parchy mam, czy jak?
Gejdar istnieje. Chłopaki widziały że nie jesteś nohomo :P
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Counterman pisze:Siedziałem tam CONAJMNIEJ 3 godziny, ewidentnie sam. I NIKT się do mnie nie próbował przystawiać! Parchy mam, czy jak?! :crying:
Serio? Serio myslales ze ktos sie Toba zainteresuje? TOBA? :spy:





:P
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

ja kiedyś w poznańskiej Pokusie byłem częstowany drinkami przez barmana. na koszt firmy. bardzo dobre robił ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Kurde Razor, wierz mi - niektórzy tam gorzej niż ja wyglądali!

Pq: myślisz, że dawał do drinków coś od siebie? :>
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

peterpan pisze:chłopaki widziały że nie jesteś nohomo :P
? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Pq - ale to jeszcze była Pina Colada czy już nie? :alien:

Yusutina pisze:A kultura Spartan oparta była w zasadzie głównie na seksie między mężczyznami. Dochodziło do tego, że w noc poślubną kobieta goliła głowę i przebierała się za faceta żeby gostek mógł skonsumować małżeństwo
Nie wierzmy w to co wywnioskuje z jednego zdania historyka żyjącego kilkaset lat po opisywanych czasach jakiś nowoczesny i postępowy badacz :) Mnie w szkole uczono jeszcze o dzieciach zrzucanych ze skały co okazało się bzdurą więc biedna Sparta z niejednym jeszcze mitem będzie się musiała zmierzyć. Inna sprawa, że w całej starożytnej Grecji, nie tylko w Sparcie, obowiązywał zupełnie inny model seksualności a najsłynniejszy homo-oddział pochodził z Teb nie ze Sparty.

Z drugiej strony niby traktowali kobiety jak sprzęty domowe ale jednak wojna trojańska nie wybuchła o taboret ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

SithFrog pisze:
peterpan pisze:chłopaki widziały że nie jesteś nohomo :P
? :>
Oj tam, oj tam. :P
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Ugh. :|
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

http://www.wykop.pl/ramka/2627665/szwec ... ca-gwaltu/

Spodoba się Llotharowi :> Na przestrzeni 40 lat liczba gwałtów w Szwecji wzrosła o 1500 proc.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

snt pisze:http://www.wykop.pl/ramka/2627665/szwec ... ca-gwaltu/

Spodoba się Llotharowi :> Na przestrzeni 40 lat liczba gwałtów w Szwecji wzrosła o 1500 proc.
Temat poruszany z 30 razy, nie będę tłumaczył po raz kolejny, bo po co? Przecież już i tak wiesz, że w Szwecji gwalca na ulicy w biały dzień.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Ja pierwsze słyszę. O co chodzi?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Kwalifikacja gwałtu drastycznie różni się między krajami. Dodatkowo w Szwecji jak kobieta przyjdzie i powie, że mąż ja od 5 lat codziennie gwalci to tego dnia policja zarejestruje ~1800 gwałtów. W Polsce będzie to jeden, a w Indonezji pewnie zero, bo przecież są małżeństwem.

Do tego inne kraje o podobnym poziomie i rodzaju imigracji nie wykazują takich problemów w statystykach - dlaczego? Magia Szwecji czy po prostu właśnie inne metody liczenia?

Spójrz tez na statystyki morderstw-to dużo łatwiej liczyć i tam już Szwecja nie odstaje, a to w końcu bardzo podobny typ przestępstwa.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Faktycznie dziwnie to liczą. Bardziej sensownie jest patrzeć na ilość gwałcicieli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Kwalifikacja gwałtu drastycznie różni się między krajami. Dodatkowo w Szwecji jak kobieta przyjdzie i powie, że mąż ja od 5 lat codziennie gwalci to tego dnia policja zarejestruje ~1800 gwałtów. W Polsce będzie to jeden, a w Indonezji pewnie zero, bo przecież są małżeństwem.

Do tego inne kraje o podobnym poziomie i rodzaju imigracji nie wykazują takich problemów w statystykach - dlaczego? Magia Szwecji czy po prostu właśnie inne metody liczenia?

Spójrz tez na statystyki morderstw-to dużo łatwiej liczyć i tam już Szwecja nie odstaje, a to w końcu bardzo podobny typ przestępstwa.
chyba nie do końca.
Jest nawet fragment o tłumaczeniu Llothara:
Rather than doing something about the problem of violence and rape, Swedish politicians, public authorities and media do their best to explain away the facts. Here are some of their explanations:

Swedes have become more prone to report crime.
The law has been changed so that more sexual offences are now classed as rape.
Swedish men cannot handle increased equality between the sexes and react with violence against women (perhaps the most fanciful excuse).
A long-held feminist myth is that the most dangerous place for a woman is her own home -- that most rapes are committed by someone she knows. This claim was refuted by Brå's report:

"In 58% of cases, the perpetrator was entirely unknown by the victim. In 29% of cases the perpetrator was an acquaintance, and in 13% of cases the perpetrator was a person close to the victim."

Brå reports that there are no major differences between women of Swedish and foreign background when it comes to the risk of being raped. Significantly, the report does not touch on the background of the rapists.

W ogóle jak poczytać całe, to tam naprawde są potężne cyrki. Nie wolno cytować jakiegoś badania nad przemocą wśród imigrantów z 2005, a w oficjalnych statystykach nie wolno uwzględniać pochodzenia jednostek w próbie. Serio, aż trudno uwierzyć że jeden człowiek to wymyślił, a inny przybił temu pieczątkę państwową.

no i jeszcze wstrzasające są rzeczy, które opowaida ten gościu:
phpBB [video]


Wyobrażacie sobie, żeby premier państwa mówił, że jego rdzenne dziedzictwo kulturowe nie istnieje, wszystko co etniczne jest barbarzyńskie i że kraj należy do imigrantów, a nie urodzonych w nim obywateli? :sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Larofan »

Pquelim pisze:Wyobrażacie sobie, żeby premier państwa mówił, że jego rdzenne dziedzictwo kulturowe nie istnieje, wszystko co etniczne jest barbarzyńskie i że kraj należy do imigrantów, a nie urodzonych w nim obywateli?
wat :|
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Dobrze im tak!

1655 - PAMIĘTAMY!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

To pewnie prawica w Szwecji prowadzi w sondażach bo nie wie jak bardzo te statystyki som przekłamane! ;)

http://www4.rp.pl/Polityka/308209914-Sz ... istow.html


Polecam film (szwedzki, żeby nie było) - Call Girl. To jest naprawdę dziwny kraj.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Mowilem, ze nie ma co tlumaczyc po raz kolejny...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

http://www.slate.com/blogs/outward/2015 ... _poll.html
According to the poll, conducted by YouGov, when asked to plot themselves on a seven-point Kinsey scale, 72 percent of Britons identifed as exclusively heterosexual and 4 percent as exclusively homosexual, leaving 23 percent between those two extremes. When it comes to 18-to-24-year-olds, however, a whopping 49 percent chose an option other than “completely heterosexual.”


Mniej niż połowa stricte hetero w UK...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

LLothar pisze:http://www.slate.com/blogs/outward/2015 ... _poll.html
According to the poll, conducted by YouGov, when asked to plot themselves on a seven-point Kinsey scale, 72 percent of Britons identifed as exclusively heterosexual and 4 percent as exclusively homosexual, leaving 23 percent between those two extremes. When it comes to 18-to-24-year-olds, however, a whopping 49 percent chose an option other than “completely heterosexual.”


Mniej niż połowa stricte hetero w UK...
eee, zawodzi mnie mój angielski, czy matematyka?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Angielski, kwestia różnicy między wszyscy a konkretna grupa wiekowa
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

LLothar pisze:Angielski, kwestia różnicy między wszyscy a konkretna grupa wiekowa
aaa, to trzeba było doprecyzować ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

snt pisze:
LLothar pisze:Angielski, kwestia różnicy między wszyscy a konkretna grupa wiekowa
aaa, to trzeba było doprecyzować ;)
Ładnie jest tam napisane ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Ale czego Ty nie rozumiesz?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

Turtles pisze:Ale czego Ty nie rozumiesz?
To do mnie? Juz nic, wszystko wiem.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Ciekawe jak by to w Polsce wyglądało.
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Moim zdaniem pojęcia "gay" i "straight" są tylko wygodnymi klasyfikacjami, a tymczasem doświadczenia ludzi mogą być bardziej skomplikowane. Myślę, że większa liczba ludzi niezdecydowanych świadczy o zmianie standardów moralnych w społeczeństwie zachodnim. Teraz coraz więcej mówi się przecież o poliamorii (związek pomiędzy wieloma partnerami) i generalnie alternatywnych formach związków (np. związki otwarte). Ludzie są po prostu bardziej otwarci na różne doświadczenia.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Yusutina pisze:Ludzie są po prostu bardziej otwarci na różne doświadczenia.
Ha! Chyba wyślę Najlepszą do Kanady skoro tam kobiety tak wszystko odpowiednio rozumieją :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Haha, a ja mam takie wrażenie, że w Kanadzie lepiej się nie przyznawać do niekonwencjonalnych zainteresowań bo zaraz opieka społeczna dzieci pozabiera. U córki w szkole uczniowie nie mogą rozmawiać o broni czy strzelaniu. Trochę porąbane skoro w filmach akcji jest tego pełno.

Zobaczcie to (jeśli Matthias już o tym wspominał to przepraszam). W miejscowości blisko nas ojciec został aresztowany po tym jak jego córka narysowała broń na zajęciach w szkole.

http://www.torontosun.com/2012/02/28/fa ... gency-says
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Mowilem, ze nie ma co tlumaczyc po raz kolejny...
Parafrazując słynne "skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle", może mi ktoś wyjaśnić skąd w utopijnie multi-kulturowej Szwecji taka popularność antyimigracyjnej prawicy?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Mowilem, ze nie ma co tlumaczyc po raz kolejny...
Parafrazując słynne "skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle", może mi ktoś wyjaśnić skąd w utopijnie multi-kulturowej Szwecji taka popularność antyimigracyjnej prawicy?
Bo ta "antyimigracyjna prawica" to jedyna partia, która podejmuje ten temat. Warto tez zaznaczyc, ze ta "antyimigracyjna prawica" w szwecji jest tak "prawicowa" i "antyimigracyjna" jak PO, nie jak ONR.

Ja sparafrazuje rowniez - dlaczego skoro jest tak źle, to jest tak dobrze? Szwecja jest 8 w rankingu najszczesliwszych krajow - http://worldhappiness.report/wp-content ... update.pdf

edit: poza tym nikt nie mowi, ze jest w Szwecji utopijne multi-kulti i ze nie ma zadnych problemow z tym zwiazanych...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Podejmuje ten temat czyli coś jest na rzeczy. Skoro to im przynosi poparcie - ludzie widzą problem.
Obrazek
ODPOWIEDZ