Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Luźno o grach

Post autor: Kalten »

Niestety ja na moim laptopie nie jestem w stanie usłyszeć co mówisz :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A słuchaliście więcej niż tego pierwszego? Tam jest najgorzej, ale potem jest lepiej. Aczkolwiek dałbym wokal jeszcze głośniej.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Okej, pierwszy filmik, gdzie mnie słychać bez potrzeby zakładania słuchawek...
phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Usiadłem ostatnio, znowu, do Dark Souls: Prepare to Die Edition i wreszcie (po zaledwie dwóch latach :P) pokonałem Capra Demona! Muszę przyznać, że dawno już nie grałem w tak satysfakcjonującą grę. Bywa frustrująca, chociaż tylko Capra Demon spowodował u mnie furię na poziomie potrzeby uderzenia w coś blisko mnie (muszę kupić nową klawiaturę). Jednak to jak ubijemy jakiegoś bossa (gdzie jednak większość z nich nie ma jakiegoś izi mode, wszystko opiera się na naszych umiejętnościach) czy wyczyścimy kolejną lokację daje ogromne pokłady satysfakcji. Ostatnio czytałem artykuł, w którym ktoś pisał, że DS pomaga tej osobie w walce z depresją i jestem w stanie zrozumieć dlaczego.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5009
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

z racji oczekiwania na przestój na produkcji zacząłem oglądać let's playa piotro. Fajne to, chyba obczaję z następną wypłatą :)

No i widzę, że występuję w odcinku pod postacią lekkiego krążownika. Mam nadzieję na duże sukcesy :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Alexandretta »

Ot taka ciekawostka. Unboxing spersonalizowanej edycji kolekcjonerskiej Shadow Warriora 2 dla mediów.
Info dla niewtajemniczonych: gość ma profil na patronajcie i po osiągnięciu któregoś progu miał rzucić robotę. Niedawno złożył wypowiedzenie.
phpBB [video]
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://www.pcgamer.com/valve-is-adding- ... _pcgamerfb

Obrazek

Wow... Po prostu wow... Będzie sobie można na Steamie w pełni skonfigurować DualShocka.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

Wiesz, skoro Sony dało wsparcie na inne platformy poprzez dongla bluetooth, to nie jest to żadne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie jest zaskoczeniem samo wsparcie, ale to, że będzie w 100% konfigurowalny przez Steam, w taki sam sposób jak Steam Controller.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dungeon of the Endless... Ale to wciąga... Długo się opierałem, dwa razy z Wishlisty wywalałem, ale skusiłem się za $3.50. Za 5tym razem dojechałem na 4te piętro... Z dwunastu?

Jak ktoś lubi FTL, to to też polubi.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

phpBB [video]


Mam nadzieję, że Bioware po kilku ostatnich grach na minus ma mocne postanowienie się odkuć i pokazać, że jeszcze mogą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Far Cry: Blood Dragon za darmo do odebrania na tej stronie:
https://club.ubisoft.com/pl-PL/ubi30
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Nie rozumiem naprawdę czym kieruje się hype czasami. Blizzard na BlizzConie podaje info o nowej grywalnej klasie, ze względu na Anniversary remasterują mapkę z Diablo 1 - żenada, chujnia, Blizzard ma nas w dupie.
EA napędza HupeTrain N7 Day, dzień Mass Effecta, w ogóle WOW... trailer cinematicsów bez krzty gameplaya, który jak dla mnie jest wizualną definicją "Meh" - O KURWA, NOWE ME TAKIE DOBRE, AAAA JA CHCĘ.
Naprawdę nie rozumiem ludzi... nie rozumiem...
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Zwłaszcza, że od jakiegoś czasu oficjalnie wiadomo, że Blizzard odchodzi od robienia gier AAA na rzecz większej ilości mniejszych sieciówek w stylu Overwatch, czy ich karcianki. A i tak ludzie się spodziewali co najmniej Diablo 4 i Starcraft 3 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Albo Diablo 2 HD. Blizzard zapowiadał w ogóle, że chcą remasterowac D2?
Ja rozumiem jeszcze komentarze "Ee, miałem nadzieję na więcej". Ale teksty, że Blizzard strzelił sobie w stopę albo, że to kiedys fajna firma była a teraz to "ehh"... serio?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Gregor pisze:od czasu wykupienia przez Activision
Taki mamy model biznesowy na dzisiejsze czasy, że się bardziej opłaca i tyle. Nowe Diablo musieliby szlifować przez kolejne parę ładnych lat. Widzę po EA jak bardzo opłaca im się zajeżdżanie kobyły FIFA - co rok to samo i co rok drugie tyle przychodu z mikrotransakcji co ze sprzedaży gry, więc po co robić coś nowego? Wystarczy spojrzeć na grafikę - zmiany są kosmetyczne do tego stopnia, że to się kwalifikuje pod zwykły update.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ale oni sobie ustawili serie tak, że jak najbardziej mogą teraz tylko dodawać małe rzeczy. Star Craft jeśli chodzi o główną historie jest zakończony teraz dodają tylko story takie jak misje Novy jako mapki do SC2.
Warcraft, IMO, będzie rozwijany już tylko w WoWie bo, póki co, to wciąż jeden z najbardziej dochodowych MMO a RTSy aktualnie nikogo.
Diablo dałoby radę rozwinąć w jakieś D4 ale też myślę, że już byłoby to na siłę ilez razy można się bawić w "Niby Diablo pokonany ale jednak dalej żyje"... 3 razy już mu dupę klepaliśmy ileż można.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Myślę, że mogliby w ramach obecnej polityki "więcej małych projektów" coś H&S, albo RTS zrobić jeszcze, ale raczej tylko multi i to nie jakieś MMO za setki milionów $. W sumie dziwić się nie ma co, bo Heartstone i Overwatch to hiciory, a przy mniejszym ryzyku bardziej mogą eksperymentować i wtopa taka jak ta ich MOBA nie boli pewnie jakoś bardzo.

Czy to cynizm dla kasy w takim kierunku iść jakoś mnie nie interesuje póki dobre gry z tego będą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Spec Ops: The Line to zaiste niedoceniona perełka!

Co prawda gameplay to ot zwykła nudna "konsolowa" strzelawka tpp... Ale fabuła jak się rozkręci to jest naprawdę bardzo, bardzo dobra. Przez 5h kampanii mocno inspirowanej Czasem Apokalipsy obserwuje się jak główny bohater uczestnicząc w kolejnych horrorach wojny i popełniając kolejne niemoralne czyny goniąc za wykonaniem misji. Mocna rzecz wyjątkowo jak na takie gry nie nastawiona na 13-latków.

Polecam nabyć za grosze na jakiejś wyprzedaży STEAM, a dużo czasu nie zajmuje ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Chyba nawet mam ją na Steamie... zaraz po skończeniu Tomb Raidera będzie trzeba to ograć.
Pamiętam generalnie jak wielkim szokiem było, że ta gra wyszła aż tak dobrze bo wcześniej seria Spec Ops była raczej kojarzona z poziomem kioskowych szrotów.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2016, o 10:01 przez Piccolo, łącznie zmieniany 1 raz.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

O przepraszam. Pierwszy Spec Ops był świetny i bardzo dobrze oceniany. Dopiero potem coś się zepsuło.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Pierwszy Spec Ops to była chyba pierwsza gra, która przywitała mnie logo 3dfx....
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ostrzegam - poniższa gra odmieni wasze życie. Prawdopodobnie stanie się pozycją obowiązkową na tym forum.
Spoiler:
phpBB [video]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

jest nawet gra zespołowa
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Chciałem przyspamować, że 2. grudnia rusza nowa liga w Path of Exile. To F2P hack&slash, bardzo wciągający.
Polecam spróbować, jest na steamie albo klient do ściagnięcia ze stronki
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ich ligi to jak sezony w D3? Znaczy czyszczą ranking zajebistości i wszyscy startują od zera? Czy może wejście nowej ligi zmienia coś jeszcze?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie wiem jak D3, bo nie grałem, ale 'season' brzmi sensownie. Są dwie ligi (a w zasadzie tryby gry) permanentne Standard i Hardcore - te niczym się od siebie nie róznią, z tym, że jak giniesz w Hardcorze, to spadasz do Standardu.

Jak rusza nowa liga sezonowa, to ona ma zawsze jakieś nowe feature'y. Niedawno skończyła się liga Essence - która wprowadzała do gry dodatkowe elementy 'waluty/craftingu'. Wraz ze startem nowej ligi sezonowej, feature z Essence będzie wcielony (nie jestem pewien czy w całości, czy tylko częściowo) do lig permanentnych, a nowe będą miały coś zupełnie nowego. W ramach nowych lig sezonowych jest wersja z standard i hardcore (przy czym z wersji hardcore zawsze spada się do permanent standard)

Zaczynając grę w nowej lidze wszyscy muszą zrobić sobie nowe postaci. Przedmioty które znajdujesz w trakcie gry mogą być współdzielone w ramach ligi z innymi postaciami w skrzynce (stash). Ale na starcie ligi, wszystko jest puste, więc formalnie wszyscy mają te same szanse.

Postaci i stash są przydzielone do konkretnych trybów rozgrywek - tzn. postać która gra w standardzie nie może przejść do nowej ligii, ani nie można przekazać tam przedmiotów (chyba, że w harcorze zginiesz, to wtedy postać wraz z ekwipunkiem przechodzi do zwykłego standardu). Na koniec ligii sezonowej wszystkie postaci i stash spadają do zwykłego standardu (nie wiem czy 'season' hardcore łączy się z hardcorem)

Co do laddera, to jakiś jest, ale nawet tam nie zaglądam :P

Natomiast czasem wchodzą większe patche, które np. reorganizują cały passive skill tree - wtedy nie tracisz całych postaci, ale musisz na nowo przydzielić punkty do drzewka. Na 2017 jest zapowiedziany patch 3.0.0, który na dodać 5 akt i przerobić obecny 'tryb' gry. W tej chwili są 4 akty z 3 poziomami trudności + endgame; docelowo będzie 5 aktów z 2 poziomami trudności + endgame.

EDIT: Ah, no i warto wspomnieć, że w tej grze to jaką postać wybierzesz nie ogranicza możliwości rozwoju - tzn. możesz zrobić sobie spokojnie wiedźmę, która łazi z minionami, czy spamuje fireballe, ale możesz zrobić takiego właśnie 'barbarzyńcę'. Róznica początkowa, to miejsce startu w drzewku pasywnych zdolności, a to jakich skilli używasz w grze zależy od tego jakie skill gemy będziesz miał w ekwipunku.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Wow to nawet lepiej niż sezony bo te dodają najczęściej po prostu nowe itemki i robią za rankingowy battle.net. Ja grałem kiedyś i nawet na jednym poziomie trudności grę ukończyłem, średnio już mi się chciało na drugim. Endgame to te mapy, z którymi się idzie do specjalnej lokacji i otwiera nowe poziomy tak?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Taaa... Jeszcze za słabe mam postaci, żeby tam iść, ale już jestem tuż tuż ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: peterpan »

Trafiłem na wykopie na link o nowym Mass Effect

I jedna rzecz mnie nieco zaskoczyła, dosyć poważnie:
W sprzedaży znajdą się trzy różne edycje - Kolekcjonerska w cenie 199 dolarów (nie zawierająca gry - serio, za to wyposażona w zdalnie sterowany pojazd Mako), Deluxe oraz standardowa.
:lol2:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Ale to od jakiegoś czasu jest u nich taka polityka. Edycje kolekcjonerskie to jakby osobny produkt.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: peterpan »

Od dawna nie gram w nowe gry, więc tego nie zauważałem. Ale nazywanie zestawu gadżetów "Edycją kolekcjonerską" to dla mnie chyba za dużo ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Tak to jest jak panowie redaktory nie potrafią w angielskie. http://www.biowarestore.com/mass-effect ... rs-edition Gdzie tu jest napisane, że to kolekcjonerska edycja gry? Po prostu zdalnie sterowany pojazd z gry. W edycji kolekcjonerskiej, cokolwiek to znaczy. :D

Czasami miewam myśli, że oddał bym ludzkości przysługę, gdybym się zajął tłumaczeniami z angielskiego na polski.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

phpBB [video]


Nareszcie. Chociaż grafika wygląda jak z plejstejszyn 2 co najwyżej. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Gameplay za to wygląda w porzo, bardzo chętnie wrócę do tych serii. :)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Assassins Creed 3 za darmo - zawsze chciałem ograć, bo generalnie lubię tę serię, ale oceny były słabe, teraz jest okazja, żeby nadrobić.
https://club.ubisoft.com/en-US/ubi30
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Warto, gra taka sobie, główny bohater dramat, ale jest tam Heytham Kenway. Genialna postać, warto!
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Luźno o grach

Post autor: boncek »

W końcu zacząłem grać w Dishonored. Jedynkę żeby nie było. Grę kupiłem w 2014, ale jakoś nie miałem ochoty w nią grać wcześniej. Może szkoda, bo trzeba przyznać, że wygląda teraz mocno słabo. Co mnie w sumie zaskoczyło, bo z recek wynika, że w momencie premiery wyglądała świetnie. No ale z drugiej strony w dziedzinie oświetlenia ta generacja poszła na maksa do przodu.

Ale ta sytuacja ma też plusy. Gram w natywnym 4K na TV, albo w 5120x2880 supersamplowanym do 1440p na monitorze i cały czas mam 60 fpsów. Nice.

Co do samej gry to na razie jest meh. Gram niskim chaosem, zabijam tylko cele i wszystko jest trochę za proste. Póki co widzę, że idąc "górą" można bez większych problemów przejść wszędzie niezauważonym. Chyba sobie ją jednak odpuszczę.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Co do samej gry to na razie jest meh.
Miałem identyczne odczucia. Gra zasługuje na ocenę meh/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

boncek pisze:Co mnie w sumie zaskoczyło, bo z recek wynika, że w momencie premiery wyglądała świetnie
To jakaś kłamliwa recenzja, bo Dishonored na dzień dobry wyglądała co najwyżej średnio.

A AC III wg mnie jest niedocenioną częścią serii (przy czym po IV sobie podarowałem). Tak, przez akcje na zadupiu cywilizowanego świata brakuje fajnych budynków do włażenia i główny bohater jest wkurzający, ale strasznie do mnie trafia klimat epoki i fabuła jest nadzwyczaj dojrzała jak na grę o magicznych kulkach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak ktoś lubił grać w Thiefy 1 & 2 to Dishonored dyskwalifikuje beznadziejny design levelów i system wykrywania. Później dostajesz "teleportacje" i odechciewa się grać...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

boncek pisze:Co mnie w sumie zaskoczyło, bo z recek wynika, że w momencie premiery wyglądała świetnie.
Chyba faktycznie ludzie tak pisali, ale moim zdaniem gra od początku wyglądała niezbyt imponująco. Tekstury były jakieś takie wyprane i bez detali.
boncek pisze:Co do samej gry to na razie jest meh. Gram niskim chaosem, zabijam tylko cele i wszystko jest trochę za proste. Póki co widzę, że idąc "górą" można bez większych problemów przejść wszędzie niezauważonym. Chyba sobie ją jednak odpuszczę.
Dishonored jest źle zbalansowany. Zabawa jest fajna jak grasz dużym chaosem, ale to daje najgorsze zakończenie. No i ogólnie - gra nie jest jakoś super wciągająca.

Natomiast DLC wymiata. The Knife of Dunwall i The Brigmore Witches nie dość, że opowiadają ZNACZNIE ciekawszą historię, to mają też lepiej zaprojektowane levele. No i wprowadzono tam parę zmian w mechanice. Najważniejsze było (jeśli dobrze pamiętam) znerfowanie widzenia przez ściany (teraz tylko po maksymalnym upgradzie). Kusza z której korzysta Daud jest nieco słabsza od kuszy Corvo. No i dorzucili też zwolnienie czasu w trakcie celowania teleportem, co z jednej strony niby jeszcze wzmacnia Dauda, ale z drugiej pozwoliło im wymusić używanie teleportu w bardziej efektowny sposób. Na przykład są sytuacje, kiedy musisz biec, skoczyć i dopiero w połowie skoku użyć teleportu.

Jedyny minus tego DLC jest taki, że aby zrozumieć w pełni historię, trzeba jednak przejść najpierw przez podstawkę.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Luźno o grach

Post autor: boncek »

Dzięki za info, ale już ją wywaliłem z dysku. Odpaliłem za to Ghostbusters (tą z 2009) i o dziwo gra się całkiem nieźle trzyma (zwłaszcza z włączonym superssamplingiem). Swoją drogą zaskoczyło mni, że ona jest wliczana w kanon GB.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gram w pierwszy Command & Conquer. Nic się nie zestarzała ta gra. NIC A NIC! :D
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Emulatorem, czy wypuścili jakąś wersję na gog.com?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Na Originie jest "Ultimate pack". Ściągasz i grasz.

Jest jeszcze nieoficjalny pacz, który zwalnia trochę scrollowanie i dodaje kilka przydatnch opcji. Śmiga pięknie.

Dzięki temu, że teraz jest tak dużo gier "pikselowatych", na prawdę nie widać wieku tej gry. Do tego aktorskie wstawki - full retro! :)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Skończyło się tegoroczne tłumaczenie na Steam. Co ja z tą kasą zrobię? :D :diabel: :diabel:
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

DaeL, STEAM mi podpowiedział, że grałeś w Europa Universalis IV.
I jak wrażenia ? To pierwsza z serii EU, które poznałeś czy mógłbyś ją porównać z którąś z poprzednich ? Ja się zagrywałem lata temu w II, a teraz planuję wgryźć właśnie w IV. Póki co ogarniam demo, ale chciałbym już mieć pełną i zabrać się za Rzeczpospolitą :)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

zodi pisze:DaeL, STEAM mi podpowiedział, że grałeś w Europa Universalis IV.
I jak wrażenia ? To pierwsza z serii EU, które poznałeś czy mógłbyś ją porównać z którąś z poprzednich ? Ja się zagrywałem lata temu w II, a teraz planuję wgryźć właśnie w IV. Póki co ogarniam demo, ale chciałbym już mieć pełną i zabrać się za Rzeczpospolitą :)
Grałem. Poza czwórką grałem trochę w dwójkę i sporo w trójkę. Wrażenia? Podstawowa mechanika się specjalnie nie zmieniła. Czwórka w wersji gołej (bez dużych DLC) jest nieco bardziej złożona od dwójki, ale prostsza od trójki.

Ogólnie jest to dobra gra, ale ma parę dużych minusów. Jakoś nie mogę się przekonać do tej całej mechaniki związanej z handlem. To przekierowywanie szlaków handlowych jest dziwaczne. Wojna też została potraktowana po macoszemu - i o ile w CK2 było to zrozumiałe (nacisk na politykę dynastyczną) o tyle w grze o imperiach i podbojach kolonialnych liczyłbym na więcej.

DLC ponoć wnosi sporo ciekawych rzeczy i naprawia niektóre problemy. Ale również w wersji vanilla gra jest niezła. Na pewno lepsza od Civki.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Chłopaki, a w Homeworld Remastered działa już wszystko jak miało być? Bo nie wiem czy się szarpnąć na wyprzedaży :P
Obrazek
ODPOWIEDZ