Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mistrzowskie to oburzenie na Dudę dzisiaj :D

Obrazek
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Aha, bo Tusk był wtedy prezydentem
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Kandydatem na premiera z ramienia partii opozycyjnej zmierzające po władze.

Nadal nie widzę związku. No i w sumie to prawdę powiedział. Większość rozwoju Polski pod kątem interesującym emigrantów nie istnieje (kasa + praca).
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Duda zrobił to samo co ostatnio u Niemców, tyle że teraz chyba nie przed jakimiś oficjelami tylko do zwykłych polskich przygłupów na uchodźstwie. Mówi w zasadzie to samo co Tusk (choć w sumie nie wiem czy to samo ma na myśli) i stwierdza fakt, ale to i tak Duda jest debilem...

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

No właśnie o to chodzi. Stwierdził smutny fakt przed polonia. Co miał powiedziec? Wróćcie a bedzie Wam dane?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Jeśli tak uważa, jak powiedział, to lepiej żeby kłamał?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:No właśnie o to chodzi. Stwierdził smutny fakt przed polonia. Co miał powiedziec? Wróćcie a bedzie Wam dane?
Mógł nic nie mówić i tylko po Dudowskiemu unieść wysoko brodę w zadumie nad wielką historią Polski. Problem w tym, że on konsekwentnie chce takie rzeczy stwierdzać. Tu gdzieś powie jak w Polsce jest chujowo, tam gdzieś coś szepnie na uszko – no wypisz, wymaluj prezydent Polski! Ani się obejrzeć, jak znów przyjdzie nam słuchać jak to Duda gdzieśtam komuśtam za granicą powiedział, że w Polsce ciężko o kawałek chleba...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:No właśnie o to chodzi. Stwierdził smutny fakt przed polonia. Co miał powiedziec? Wróćcie a bedzie Wam dane?
Mógł nic nie mówić i tylko po Dudowskiemu unieść wysoko brodę w zadumie nad wielką historią Polski. Problem w tym, że on konsekwentnie chce takie rzeczy stwierdzać. Tu gdzieś powie jak w Polsce jest chujowo, tam gdzieś coś szepnie na uszko – no wypisz, wymaluj prezydent Polski! Ani się obejrzeć, jak znów przyjdzie nam słuchać jak to Duda gdzieśtam komuśtam za granicą powiedział, że w Polsce ciężko o kawałek chleba...
Znaczy i tak i nie. Chlapanie tak ozorem innym (przywodcom/narodom) to glupota/niewiedza, ale na spotkaniu polonii jest to jednak zupelnie inna kwestia. Znaczy ja nie sledzilem dokladnie afery, ale wcale nie jest wykluczone ze to byla odpowiedz na jakies pytanie/stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

Zmieniając temat - na tym całym kryzysie migracyjnym najwięcej zyskuje KORWiN (jako partia). Jak po tych wszystkich przepychankach między antysystemowcami byłem mocno zniechęcony, tak teraz konsekwentnie punktują. Jeśli Wipler z Sommerem, Berkowiczem a teraz również śliczną Miriam (tej od przyjmowania syryjskich chrześcijan) utrzymają Korwina w ryzach, to naprawdę będzie na kogo oddać głos.

Poniżej konferencja z ogłoszeniem startu Miriam z list Korwina. Widać że babka jeszcze świeża, taka Olejnikowa by ją pewnie zagryzła bez mrugnięcia, ale taka osoba może naprawdę sporo ugrać dla wolnościowców!
phpBB [video]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7437
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ruch Korwinistów bez wątpienia ciekawy, ale osobiście wątpię, żeby to wystarczyło. Po tej całej akcji z Kukizem stracili sporo zaufania.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mam nadzieję, że Miriam będzie jedynką we Wrocku :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7437
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jest trójką w W-wie bodajrze
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Mówimy o pani wychwalającej reżim Assada (wg. Le Monde odpowiada on za większą ilość śmierci cywili niż ISIS)? Ta, świetny wybór, iście pasujący do klaunów od Korwina
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Mówimy o pani wychwalającej reżim Assada (wg. Le Monde odpowiada on za większą ilość śmierci cywili niż ISIS)?
A Le Monde wie to z jakichś poważnych źródeł?

Zresztą, wspominaliśmy o tym w innym temacie. Z Saddamem, Assadem i Kadafim był względny spokój. Teraz, po wsparciu przez zachód "rebeliantów" mamy konkretny rozpierdol i tam i w Europie. Ja też uważam, że trzeba było się nie mieszać, ewentualnie pocisnąć Assada, żeby zrobił porządek bardziej chirurgicznymi metodami.

No i niektórym ciężko uwierzyć, ale w Syrii przed wojną nie było tak źle, jak niektórym się wydaje. To nie był Afganistam w wersji talibanu.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze: Znaczy i tak i nie. Chlapanie tak ozorem innym (przywodcom/narodom) to glupota/niewiedza, ale na spotkaniu polonii jest to jednak zupelnie inna kwestia. Znaczy ja nie sledzilem dokladnie afery, ale wcale nie jest wykluczone ze to byla odpowiedz na jakies pytanie/stwierdzenie.
Serio, ale czy na głupie pytanie w stylu "Panie prezydencie, czy możemy już wracać" odpowiedzią naszego naczelnego dyplomaty powinno być: "obecnie nie zachęcałbym Polaków do powrotu do kraju, gdyż sytuacja gospodarcza nie jest jeszcze sprzyjająca"? Można lać wodę w stylu to zależy od każdego z was, to zależy od wielu czynników takich jak i wymieniam. Ale do tego potrzeba krzty rozumu. Nie odpowiada się: TAK!, NIE! Jak pierwszoklasista :-) , a to drugie zrobił właśnie Duda. No i ja Dudy jeszcze nigdy nie widziałem żeby odpowiadał na improwizowane pytanie dziennikarzy i w ogóle żadne więc to byłby chyba ten jego pierwszy raz... ;)

Oczywiście skala nie ta, co w dyskusji z premierem czy prezydentem. Swoją drogą to gdzie to spotkanie się odbywało? Bo nagranie (fragment) było zrobione w stylu tych spotkań w sprawie tupolewa... ;P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Gównoburza w związku z wypowiedzią Dudy jest mocno przesadzona ale moim zdaniem takie teksty świadczą głównie o tym, że jest burakiem i nawet nie próbuje udawać, z którą opcją polityczną trzyma. Nie żeby inni byli lepsi ale po co znów równać w dół?

A co do Antków i innych córek Wassermana - zobaczycie, jeszcze będziemy tęsknić za PO. :D Czekam na to przejęcie władzy przez PiS. Co prawda marne widzę szanse, że utworzą jakiś większościowy rząd ale w razie gdyby, to jestem pewien, że się koncertowo wypierdolą przez takich właśnie Macierewiczów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Dla mnie to brak doświadczenia w dyplomacji na szerokich wodach. Oby się wyrobił.

W sensie - powiedział prawdę, ale prezydent nie jest od tego typu prawd.
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze: A Le Monde wie to z jakichś poważnych źródeł?
Powołują się na tę organizację, nie wiem jak z wiarygodnością
http://sn4hr.org/blog/2015/09/01/11533/
SithFrog pisze: Zresztą, wspominaliśmy o tym w innym temacie. Z Saddamem, Assadem i Kadafim był względny spokój. Teraz, po wsparciu przez zachód "rebeliantów" mamy konkretny rozpierdol i tam i w Europie. Ja też uważam, że trzeba było się nie mieszać, ewentualnie pocisnąć Assada, żeby zrobił porządek bardziej chirurgicznymi metodami.
No dobrze, ale czy konfliktu nie eskalował sam Asad używając siły przeciwko protestującym? Z użyciem broni chemicznej nie wiadomo jak było (Pani Miriam twierdzi, że to Żydzihttp://kulisy24.com/nasze-sledztwa/taje ... hrzescijan). Polityka USA była zła, ale nie wiem czy Asada mogło cokolwiek powstrzymać od zrobienia rzezi, zwłąszcza jak ma teraz bezpośrednie wsparcie rosyjskie, no i nie wiem jaki był wpływ Zachodu na sytuację w Syrii. Libię faktycznie rozwalili, ale do Egiptu się nie mieszali i Mubarak padł, to samo było z Tunezją
SithFrog pisze: No i niektórym ciężko uwierzyć, ale w Syrii przed wojną nie było tak źle, jak niektórym się wydaje. To nie był Afganistam w wersji talibanu.
Na pewno nie, syryjskiej klasie średniej współpracującej z reżimem nie było źle, żyli na dobrym poziomie, kończyli studia.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:Mówimy o pani wychwalającej reżim Assada (wg. Le Monde odpowiada on za większą ilość śmierci cywili niż ISIS)? Ta, świetny wybór, iście pasujący do klaunów od Korwina
tak. tego Assada ktory trzymal Syrie reka Hussaina, Mubaraka czz Kaddafiego do momentu wpierdolenia sie Zachodu i cywilizacji. tego Assada, ktory odpowiadal za uzycie broni biologicznej na przedmiesciach wg/ Pani Clinton, co okazalo sie zagrywka rebeliantow. Tego Assada, ktory walczy z bajzlem we wlasnym kraju nim zrobi sie z niego gowno pokroju Iraku, Libii czy Egiptu. Sorry, ten zly Assad u mnie jest rowniez ta "dobra" postacia. Choc wiem. Na bank demokracja w Syrii bylaby lepsza - jak w Libii, Iraku czy Egipcie... oh wait.
grel3gargamel pisze:ale do Egiptu się nie mieszali i Mubarak padł, to samo było z Tunezją
Serio? w majdanie ukrainskim tez nikt pewnie wg Ciebie palcow nie mieszal? Grel. Blaga, przez wzglad na moja dobra opinie o Tobie - nie wierz w bajki ze Egipt czy Tunezja to bylo zwykle "pospolite ruszenie". Wystarczyly zapowiedzi Clinton i Kerrego o mozliwym wejsciu, rzadania ustapienia itp. Zwyczajnie to byli dyktatorzy ale z grona "miekkich". Ale nie mow blagam ze nikt nie maczal palcow w Egipcie czy Tunezji. Przez szacunek do siebie ;]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Ja pierniczę... A tylu ludzi chciało wracać. LLothar już podobno na walizkach siedział. Ależ ten Duda spierdolił...

A tak na poważnie - czy Wy sobie jaja robicie? Tusk mówi "nie wracajcie" - no ale to TYLKO premier. Komorowski mówi, że Polacy wyjeżdżają za granicę, bo tam ciągle są lepsze warunki życia - no tak, ale nie powiedział expressis verbis, żeby nie wracać, więc to co innego.

Oh, wait... A właściwie to co DOKŁADNIE powiedział Duda?
- Ja nie mam odwagi dzisiaj powiedzieć: wracajcie do kraju. Konieczny jest cały szereg działań, które spowodują, że ludzie wrócą i nie będą rozczarowani, nie powiedzą, że ten człowiek nas okłamał, naciągnął nas - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii. Dodał, że "jedynym pomysłem na to, jak do tego doprowadzić, jest podniesienie poziomu życia w Polsce, przez stopniową naprawę gospodarki w Polsce".
Może i da się z tego wyczytać coś, co brzmi "nieprezydencko". Ale tylko jak się czyta przez ściśnięte poślady.
;P
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Spory wysyp lemingów mamy ostatnio tutaj. Tylko takich w kontrze. ;) PiS jest teraz na takiej fali, że nawet jakby PAD mówił, że dzieci w Polsce umierają na ulicach to jego wyborcy dalej będą twierdzić, że to nic takiego, a w ogóle to PDT już tak mówił w '93. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Nie rozumiesz poprawnie znaczenia słowa "leming". Leming bezkrtycznie chłonie propagandę podsuwaną przez mainstream, a w tym przypadku jest dokładnie odwrotnie.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:A tak na poważnie - czy Wy sobie jaja robicie? Tusk mówi "nie wracajcie" - no ale to TYLKO premier.
Kandydat na premiera przed wyborami.

Nie mam takiej sraczki oburzenia jak GW i okolice, ale Duda mógłby sobie odpuścić takie teksty. Czy ma rację? Ma. Patrz wypowiedź Dominicka w Emirgacyjnym. Co z tego co powiedział wynika? Nic. Bo tak jak w UK to u nas nie będzie ani za jego kadencji numer jeden, ani po reelekcji jeśli by mu się udało drugi raz. Jesteśmy jeszcze sporo do tyłu i takie słowa jak on rzucił to czysta gra polityczna przed wyborami.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

snt pisze: "leming". Leming bezkrtycznie chłonie propagandę podsuwaną przez mainstream PiS/niepokornych
No właśnie o tym piszę. ;)

Mnie to co powiedział PAD jakoś nie oburza specjalnie, bardziej irytuje mnie takie tłumaczenie tego przez PiSowskie lemingi (pismingi?), że no przecież PDT też tak mówił. To trochę tak jakby wymienić bijącego męża na innego bijącego męża i tłumaczenie tego potem, że przecież tamten też bił, a ten przynajmniej się nie jąka. Wydaje mi się, że "zmiana na lepsze" nie na tym polega.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

ThimGrim pisze:ale to i tak Duda jest debilem...
Paradoksalnie rozumiem co czujesz, bo też tak miałem jak prezydentem była ta tłusta komunistyczna świnia i karierowicz rodem z PZPR. I to przez długie 10 lat. Nawet :masc: nie pomagała

@boncek - prawicowe lemingi to oszołomy. Nie mieszaj pojęć :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Mnie to co powiedział PAD jakoś nie oburza specjalnie, bardziej irytuje mnie takie tłumaczenie tego przez PiSowskie lemingi (pismingi?), że no przecież PDT też tak mówił. To trochę tak jakby wymienić bijącego męża na innego bijącego męża i tłumaczenie tego potem, że przecież tamten też bił, a ten przynajmniej się nie jąka. Wydaje mi się, że "zmiana na lepsze" nie na tym polega.
Chyba tu raczej (zgaduję) chodzi o to, że media, które na każde słowo PDT i PBK klaskały, teraz się gotują z oburzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Zależy, które media. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:
ThimGrim pisze:ale to i tak Duda jest debilem...
Paradoksalnie rozumiem co czujesz, bo też tak miałem jak prezydentem była ta tłusta komunistyczna świnia i karierowicz rodem z PZPR. I to przez długie 10 lat. Nawet :masc: nie pomagała
Daj spokój. Kwaśniewski nie był takim złym prezydentem...

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Zależy, które media. ;)
Wiadomo które, podział jest klarowny.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

No nie wiem, TVP to imho mainstream mainstreamów.

No i co to era znaczy mainstream, skoro mainstream ludzi aktualnie popiera PiS, a nie PO.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mainstream telewizyjny to moim zdaniem główne wydania dzienników na TVP, TVN i Polsacie. Potem ewentualnie TVN24/TVP Info/Polsat News.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:
boncek pisze:Mnie to co powiedział PAD jakoś nie oburza specjalnie, bardziej irytuje mnie takie tłumaczenie tego przez PiSowskie lemingi (pismingi?), że no przecież PDT też tak mówił. To trochę tak jakby wymienić bijącego męża na innego bijącego męża i tłumaczenie tego potem, że przecież tamten też bił, a ten przynajmniej się nie jąka. Wydaje mi się, że "zmiana na lepsze" nie na tym polega.
Chyba tu raczej (zgaduję) chodzi o to, że media, które na każde słowo PDT i PBK klaskały, teraz się gotują z oburzenia.
This.

Wiesz bonzo - to troche jak z kilometrowkami Sikorskiego (nic strasznego, bo przeciez MOGL jezdzic prywatnie celem wykonywania mandatu posla majac limuzyne sluzbowa wg Tomcia L. - w koncu sam Radek mowil ze tak robil) i nagle swiete oburzenie bo Duda ma "niewygodne rachunki" (bo NA BANK sa tam nieprawidlowosci i "Panie Prezydencie, potrzebne sa dowody ze nie jest Pan wielbladem").

Tak jak mnie nie mierzilo jak mowil takie rzeczy na spotkaniu z polonia DT, tak nie rusza mnie ze na spotkaniu z polonia mowi takie rzeczy AD - zwlaszcza ze nie powiedzial nic strasznego i nic co "nadwyrezaloby wizerunek Polski" jak zdaje sie mowic cale rozhisteryzowane porazka Komorowskiego srodowisko zwiazane z PO. Rusza mnie natomiast jak mowi takie rzeczy innym (wizyta w Niemczech).
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Nikt nie komentuje wypowiedzi Jancia Tomcia Grossa?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Było w topicu o emigrantach. Chyba, że coś nowego chlapnął?
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:Nikt nie komentuje wypowiedzi Jancia Tomcia Grossa?
Szkoda jezyka i palców na dyletanctwo i glupote?
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Razorblade pisze:
tak. tego Assada ktory trzymal Syrie reka Hussaina, Mubaraka czz Kaddafiego do momentu wpierdolenia sie Zachodu i cywilizacji. tego Assada, ktory odpowiadal za uzycie broni biologicznej na przedmiesciach wg/ Pani Clinton, co okazalo sie zagrywka rebeliantow. Tego Assada, ktory walczy z bajzlem we wlasnym kraju nim zrobi sie z niego gowno pokroju Iraku, Libii czy Egiptu. Sorry, ten zly Assad u mnie jest rowniez ta "dobra" postacia. Choc wiem. Na bank demokracja w Syrii bylaby lepsza - jak w Libii, Iraku czy Egipcie... oh wait.
Tego Asada, który jest gotowy obrócić w pierzynę wszystkie miasta byle tylko utrzymać swoją władzę? Który odpowiada za gigantyczne straty ludzkie w dużej mierze cywilne? Asad=ISIS, chociaż trzeba przyznać, że w mordowaniu jest skuteczniejszy
Razorblade pisze:
Serio? w majdanie ukrainskim tez nikt pewnie wg Ciebie palcow nie mieszal? Grel. Blaga, przez wzglad na moja dobra opinie o Tobie - nie wierz w bajki ze Egipt czy Tunezja to bylo zwykle "pospolite ruszenie". Wystarczyly zapowiedzi Clinton i Kerrego o mozliwym wejsciu, rzadania ustapienia itp. Zwyczajnie to byli dyktatorzy ale z grona "miekkich". Ale nie mow blagam ze nikt nie maczal palcow w Egipcie czy Tunezji. Przez szacunek do siebie ;]
Na pewno nie było to w stu procentach odgórnie kontrolowane-wtedy nie byłoby Mursiego. No i przebieg tych rewolucji jest jednak różny-w Tunezji jak na razie jest względna demokracja, którą próbują obalić islamiści, w Egipcie niepewny reżim wojskowy, Libia totalnie rozwalona (ale tam Zachód zaangażował się najbardziej).

No i wiesz, Solidarność też była wspierana przez Zachód, nawet pieniądze dostała, ale to nie znaczy, że komuniści mieli rację mówiąc o niej jako obcej agenturze
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Wiec tak:

1. A jakie to "mordowanie" robi Assad? Wiesz. Takie "mordowanie" z definicji mordu, a nie "bombarduje miasta".

2. No jasne ze w celu utrzymania wladzy jest gotow rozpieprzyc miasta. Widzial co sie dzialo w Egipcie czy Iraku. Ja mu sie nie dziwie. Serio. Moge sie nie zgadzac, ale na pewno nie bede sie dziwil. Zwlaszcza ze:

a) to zbrojna rebelia, wiec moglby sie poddac albo walczyc i tylko naiwny wierzy w pierwsze rozwiazanie
b) jako przeciwnicy od poczatku byli skrajni, radykalni i fanatyczni muzulmanie.

3. Wiesz. Osoby wspierajace protesty na placu Tahrir myslaly najnormalniej w swiecie ze w Egipcie nie ma radykalnego Islamu. A jest go bardzo duzo. Stad Mursi. I szczerze ktos wierzy ze zostal od wladzy odsuniety ponownie bez udzialu "zachodniego swiata"? No nie sadze jednak.

4. Oczywiscie ze mieli racje. Solidarnosc byla wspierana w czasie Zimnej Wojny celem oslabienia ZSRR i bloku komunistycznego od srodka. Trafilo wspaecie na mega podatny grunt i sukces. Moze "agentura" to zle slowo, ale jednak byl to ruch ktory mial na celu destabilizacje calego bloku wschodniego i to w sposob tak zawoalowany, ze kierownictwo nawet tego sie nie spodziewalo (przypominam, ze walka Solidarnosci od powstania z ustrojem komunistycznym i sowieckim okupantem to urban legend. To byl ruch buntujacy sie przeciw wzrastajacym cenom i "wyzyskowi pracowniczemu", a ciag dalszy byl zapewne mocno ispirowany z zewnatrz). Pamietaj ze symbolem tego przewrotu jest badz co badz elektryk-przyglup)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

PAD zabił Lisowi psa czy coś takiego? Ta vendetta Newsweeka zaczyna być żenująca. Niedługo będą pisać o tym, że Duda za cienko się ubrał jak na październik :P
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Lis walczy w imię swoich mocno zagrożonych przyszłych zarobków w TVP
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Bo Duda niepotrzebnie zaatakował Lisa i jego żonę. O ile na początku to było zwykłe śledztwo dziennikarskie, tak teraz jest już "personal".
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Bo Duda niepotrzebnie zaatakował Lisa i jego żonę. O ile na początku to było zwykłe śledztwo dziennikarskie, tak teraz jest już "personal".
Cos przegapilem?
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Piccolo »

Razorblade pisze:
boncek pisze:Bo Duda niepotrzebnie zaatakował Lisa i jego żonę. O ile na początku to było zwykłe śledztwo dziennikarskie, tak teraz jest już "personal".
Cos przegapilem?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Co ma Piotr Duda do PAD?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Aa, o Prezydencie mówicie. Sry, ciągle mi się mylą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Aa, o Prezydencie mówicie. Sry, ciągle mi się mylą. Obrazek
:)

Swoja droga to tez smieszna ta sprawa Dudy Piotra. Wygral proces o slowa Lisowej z naczelnym, wiec nie wygral z Lisowa? No i stwierdzenie: sad uznal ze informacja nie byla nieprawdziwa a NIESCISLA". sorry, to jest wlaanie kwintesencja stylu Lisa. Cos jak te rachunki za hotel pod Poznaniem i automatyczne powiazanie z uczelnia. To ze nie pokrywaja sie daty... so what. Rachunki sa a Duda wykladal w Poznaniu ;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Akurat ten hotel to oczywiste dla mnie. Jak wchodzisz do sklepu, żeby coś ukraść, to nie zakładasz koszulki z napisem złodziej. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Akurat ten hotel to oczywiste dla mnie. Jak wchodzisz do sklepu, żeby coś ukraść, to nie zakładasz koszulki z napisem złodziej. ;)
Czekaj bo nie rozumiem. Wyjasnisz co jest oczywiste?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Afair kancelaria prezydenta broniła się tym nie że PAD wykładał chyba wtedy w Nowym Tomyślu, a nie Poznaniu. Nie pamiętam, żeby daty się nie zgadzały, ale może coś przegapiłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Pani Lis się trochę wygłupiła. Udowadnianie, że Duda wcale nie wygrał, bo musieli sprostować nieścisłą, a nie nieprawdziwą informację to strzał w stopę :)

Nie zmienia to jednak faktu, że takiego chama, prostaka i buraka jakim jest P. Duda nie było w Polsce od czasów Łyżwińskich i tym podobnych.
Obrazek
Zablokowany