Królowie szos

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Wyliczenie powinno pokazywać jaki to procent ze średnich zarobków.

Dopiero wtedy by zabolało ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:Staaaare...

Po stronie USA jest taka manipulacja:
- przeciętny amerykanin to ma rodzinę dużo dalej niż 360 km, zazwyczaj w drugim stanie, więc będzie to bardziej 1000km
- 7l/100 to palą tutaj kosiarki - 90% amerykanów pojedzie do rodziny SUVem albo Pickupem, który spokojnie spali 9-10l/100 (tak, na autostradzie).
- po tej stronie bajora nikt nie tankuje E95, tylko ekwiwalent E91 (oznaczony jako 87 Oktanów)
Eeee... jakie 10l/100... to teraz na autostradzie octavia 1.4 150 KM jara mi 12l/100 ;). Chciales chyba napisac 100l/100 Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie, dobrze napisałem, bo po Hamerykańskich autostradach nikt nie jedzie szybciej niż 120km/h. Tutaj Policja ma broń, a nie pałki...

Mój Pontiac Montana z 3.9L V6 pali właśnie w przedziale 9-10l/100 na autostradzie.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:Nie, dobrze napisałem, bo po Hamerykańskich autostradach nikt nie jedzie szybciej niż 120km/h. Tutaj Policja ma broń, a nie pałki...

Mój Pontiac Montana z 3.9L V6 pali właśnie w przedziale 9-10l/100 na autostradzie.
Za to.masz tempomat... Dalej - Octavia 150KM jara 10l... serio...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy ten silnik 1.4 to nie jest turbo przypadkiem? Jeśli tak, to czy nie wyjaśnia to, dlaczego pali tak dużo na autostradzie?

Moja stara Dacia 1.6 105KM też paliła mi 9-10l/100, jak cisnąłem 130-140 na autostradzie...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Królowie szos

Post autor: Razorblade »

Oczywiscie ze jest turbo. Jak pamietam pontiaca z kanady to on zlopal na autostradzie jakies 20l, stad zdziwienie ;)

A jesli pala po 10l tam i tu teraz to wiesz... tylko na niekorzysc PL wychodzi ;)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

- po tej stronie bajora nikt nie tankuje E95, tylko ekwiwalent E91 (oznaczony jako 87 Oktanów)
Chyba na odwrót. Wasza benzyna oznaczona jako 91 to odpowiednik Europejskiej pb95
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gadamy o głupim obrazku sprzed 5 lat, kiedy demotywatory były jeszcze popularne...

Crowley - Dobrze piszemy obaj:

Kanada/US 91 oktanów = EU 95 oktanów

Tylko ja tankuję 87 oktanów... Najtaniej dzisiaj 1.1 CAD$/litr. "91" kosztuje trochę więcej - 1.35 CAD$/litr

Jak kupujesz europejskiego VW z jakimś małym turbo-silnikiem, to masz nalepkę na wlewie, żeby nie tankować nic poniżej "91".
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ja miałem taką naklejkę w mazdzie, bo one były robione na amerykański rynek właśnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

galeczka.png
galeczka.png (728.59 KiB) Przejrzano 27750 razy
Gałeczka zmieniona. Trochę słabe było to, że w zasadzie musiałem uszkodzić tą stockową, żeby ją odkręcić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Haha, dobre! :D Faktycznie czytałem gdzieś, że jak się ma Kię to takie się dostaje, ale myślałem, że jest na fotelu kierowcy centralnie. :) Fajnie to sobie zamontowałeś. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

To z Dacii jeszcze. KIA daje takie do dźwigni ręcznego.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Królowie szos

Post autor: Gregor »

phpBB [video]


Ale te auta są milusie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Takie hot wheelsy :)

Ale królem milusiaków jest dla mnie i tak Suzuki Hustler ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

https://www.wykop.pl/wpis/26555473/hyun ... e-tego-au/
https://www.autocentrum.pl/newsy/live/h ... mpionblue/

i30 Fastback. Całkiem ładny, choć na filmikach widać, że z tyłu będzie dość nisko nad głowami. No ale taki jego urok, dla singla albo pary bez dzieci jak znalazł.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

https://autokult.pl/30831,nowy-citro-n- ... -minivanow

JAKI CUDNY!!!

Poproszę w wersji 7-osobowej. Dla mnie, psa i roweru.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie umywa się do Amerykańskich mini-vanów... Stylistycznie też za bardzo udziwniony - i mówię to ja - fan pierwszej generacji Berlingo.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

To nie mini van. To kombi van (osóbówka na bazie dostawczaka).
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie umywa się funkcjonalnie, a cenowo wychodzi gorzej. Ford sprzedaje tutaj Transity Connect i nazywa je mini-vanami, bo celują one w to samą półkę potrzeb. Są one 10-20% droższe od mini-vanów od Dodge'a (Fiat), czy KIA...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Voo no weź się... To wygląda jak radiomagnetofon Sony na kołach. Taki futurystyczny z bazaru.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Transit Connect to raczej za wielki trochę. Ale Turneo Connect jest fajny.

Tylko, że nie wygląda jak radiomagnetofon na kołach :roll:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A przepraszam, Transit Connect w Kanadzie == Turneo Connect w Europie. Chodzi o to samo.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

https://www.topgear.com/car-news/geneva ... eugeot-508

Nie jest to może mistrzostwo oryginalności (widzę tu kawałki Fiata, Volvo i VW) ale w porównaniu do poprzednich to jest wielki krok w dobrą stronę. No i wnętrze robi wrażenie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Obecny 508 bardzo mi się podoba (oczywiście nie aż tak jak Partner ale prawie) i ten nowy także jest ok :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7400
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Królowie szos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dajcie spokój... jak Peugeot nie nawiązuje do drapieżnych, kocich linii 206-tki, to w zasadzie to nie Peugeot...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Obecny jest niezbyt ładny, a nowy wygląda jak ożenek passata z fiatem tipo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Daj spokój, obecny 508 w kombiaku to naprawdę kawał niezłej fury.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Daj spokój, obecny 508 w kombiaku to naprawdę kawał niezłej fury.
Nie mówię, że to nie jest kawał niezłej fury. Uważam tylko, że to brzydka fura :P
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Brzydki jest twój post, 508 zdecydowanie się do brzydali nie zalicza i to nawet w bida wersji.

Nowy jest bardzo ładny, wrecz charakterny. Ta klasa z szybami bez ramek to magia a Ty nam tu wyciągasz argumentum ad passatum ? :cool:
Wygląda super, szkoda, że podobnie jak z Talismanem będzie skromny wybór skromnych silników ale nie mam prawa narzekać bo finalnie do francuzów się nigdy nie przekonałem.

Wnętrze robi bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie fortepianowe guziki na konsoli centralnej i mała kierownica. Może być ciekawie!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Królowie szos

Post autor: Halaster »

A ja się zakochałem w nowym V60, szkoda że ceny z kosmosu.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

TO piękny samochód. Mnie się wszystkie nowe VOLVO bardzo podobają. Obserwuję ogólnie bardzo ciepłe przyjęcie i często powtarzające się uznanie dla designu V60.
Cena z kosmosu to fakt, tak się pozycjonują
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Ej, ale powiedzieć, że Volvo ma ceny z kosmosu to jak powiedzieć, że w zimie jest zimno. A 508 jest brzydkie, ubolewam nad waszym brakiem gustu :D V60 też mi zresztą d..y nie urwało, ale jedyne ładne i akceptowalne kombi to Alfa 159. Każde inne kombi to karawan.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Jednym z głównych motywów przejawiających się w recenzjach od momentu premiery 508 do dziś jest zaliczenie wyglądu na plus. Nie polemizuję z twoim wrażeniem i je rozumiem :) Ale tu jest prawo krwi i większości, więc benchmarkując wygląd 508 niczym rotten tomatoer gustu nie masz ty :)


159 to ładne kombi chociaż daleko mu Passata B6 z 2000 roku... NIe no żartuje, ten ostatni to ultra trumna, która straszy mnie po nocach.

Kombi dzisiejszych czasów są o wiele ładnieniejsze niż kiedyś, mój próg bólu leży jednak trochę niżej i podobają mi się wizualnie takie kombi jak AudiS6, AudiA6 (ale z felgą 20''), Skoda SuperbIII, 508 RX, CLS shooting brake :P

Zaznaczam, że zawsze sedan ładniejszy :)
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Mam problem z Audi od kiedy mają te chujowe na maksa grille.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Królowie szos

Post autor: Halaster »

Dla mnie jedyne ładne Audi to a5 i a7, pozostałe w ogóle mi się nie podobają.

Natomiast co do cen Volvo V60 - Żaba porównaj sobie aktualne ceny V60 i nowego modelu. Albo lepiej - porównaj sobie ceny BMW3 touring, Merca C kombi z nowym V60.. Różnica jest spora (nawet kilkadziesiąt tysięcy za odpowiadającą wersję) i to na niekorzyść Volvo.

No i teraz są trzy opcje - jedna to podatek od nowości (może ceny spadną w ciągu roku), druga to zawyżone ceny przedsprzedaży w polskiej dystrybucji, trzecia - Volvo czuje, że jest ultrapopularne w ostatnich latach i wie, że może sobie zawołać najwyższe ceny na rynku. Pożyjemy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Ej, zawsze myślałem, że V/S60 są wielkości Mercedesa E klasy (tak bardziej pomiędzy C a E powiedzmy). No i faktycznie - był wielkości E klasy ale okularnika. :D Swoją drogą to strasznie ostatnio urósł segment D. Mondeo, Mazda 6, czy nowa Insignia są ogromne.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Mam problem z Audi od kiedy mają te chujowe na maksa grille.
+ milion

I jeszcze ta debilna moda "jak zrobimy fajny przód to damy go do wszystkich aut naszej firmy". I potem wychodzi piękna Mazda 6, ładna Mazda 3 i Mazda 2, która wygląda jak idź stąd i nie wracaj przez ten dupiasty, masywny przód. Oczywiście wysokie CXy też mają taki przód. Szok, że do MX-5 go nie dali, jeszcze...

To samo robi właśnie Audi, stawiasz obok siebie A3, A4, A5 i wszystkie inne A i konia z rzędem temu, kto po samych przodach powie co jest co. Wiele firm tak robi, smutne to. Audi A2 było paskudne, ale przynajmniej to była próba zrobienia czegoś innego.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Halaster pisze:Dla mnie jedyne ładne Audi to a5 i a7, pozostałe w ogóle mi się nie podobają.

Natomiast co do cen Volvo V60 - Żaba porównaj sobie aktualne ceny V60 i nowego modelu. Albo lepiej - porównaj sobie ceny BMW3 touring, Merca C kombi z nowym V60.. Różnica jest spora (nawet kilkadziesiąt tysięcy za odpowiadającą wersję) i to na niekorzyść Volvo.

No i teraz są trzy opcje - jedna to podatek od nowości (może ceny spadną w ciągu roku), druga to zawyżone ceny przedsprzedaży w polskiej dystrybucji, trzecia - Volvo czuje, że jest ultrapopularne w ostatnich latach i wie, że może sobie zawołać najwyższe ceny na rynku. Pożyjemy, zobaczymy :)

A5 i A7 podobają mi się najbardziej z oferty, ale przyznam, że A4/A6/A8 też przyciągają mój wzrok


Volvo V60 i S60, oficjalnie są w segmencie D, do Klasy E/Serii5/AudiA6 czyli segmentu E startuje S90 i V90

Volvo dalej mi się kojarzą z autami na lata, które nawet optycznie nie starzeją się tak drastycznie. Najlepszymi okazjami są tradycyjnie odchodzące model. Bywa grubo ze względu na długie cykle życia modeli.
Ceny na odchodzące Volvo XC90 w "last edition" i VOlvo S80 był szalone a wyposażenie bogate.

SithFrog pisze:
boncek pisze:Mam problem z Audi od kiedy mają te chujowe na maksa grille.
+ milion

I jeszcze ta debilna moda "jak zrobimy fajny przód to damy go do wszystkich aut naszej firmy". I potem wychodzi piękna Mazda 6, ładna Mazda 3 i Mazda 2, która wygląda jak idź stąd i nie wracaj przez ten dupiasty, masywny przód. Oczywiście wysokie CXy też mają taki przód. Szok, że do MX-5 go nie dali, jeszcze...

To samo robi właśnie Audi, stawiasz obok siebie A3, A4, A5 i wszystkie inne A i konia z rzędem temu, kto po samych przodach powie co jest co. Wiele firm tak robi, smutne to. Audi A2 było paskudne, ale przynajmniej to była próba zrobienia czegoś innego.

Grille to kwintesencja ogólnej tendencji wzronictwa Audi- zaznaczam, żę moim zdaniem. Te auta zdają się ostentacyjnie krzyczeć "jestem lepszy od Ciebie", coś w tym jest i grill jest tego wyrazem. Trochę to takie chamskie :D

Tak sobie pomyślałem, przez pryzmat tego- jak Wam się podobają Lexusy i nowy LS? Tam też jest "mocno", ale w inny deseń

Co do ujednolicania wzornictwa, wiele marek w to idzie, tłumacząc to filozofią "ducha marki i spójnym przekazem tego co marka sobą reprezentuje"
Uderza mnie in minus, że kiedy jest jakieś wyłamanie z tej zasady to... dziennikarze motoryzacyjni to wytykają i się dziwią. W recenzjach AudiQ2 i VW T-Roc zwracano na to uwagę tak jakby to było coś złego, a w sumie i tak tych różnic nie widać.
Teraz nawet Alfa ujednolica :)

Samo Audo ogłosiło w styczniu, że w przyszłości chce znacząco odróżniać pomiędzy sobą swoje modele.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Z tym, że z tym grillem nowym, Audi zrobiło się dla mnie hmm.. utylitarne? Gdzieś zgubili (moim zdaniem) tą bezczelność, z którą marka buła dotychczas kojarzona. Patrzę np. na nowe Q7 i widzę auto bogatego rolnika, którego wysłużony Passat już nie nadaje się do jazdy na pole.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

boncek pisze:Patrzę np. na nowe Q7 i widzę auto bogatego rolnika, którego wysłużony Passat już nie nadaje się do jazdy na pole.

Piękne :roll: Prawie tak piękne jak portret kierowcy Avensisa ręką Voo. Coś w deseń "Prawica. Gruba. Urzędnik średniego szczebla, syn studiuje prawo " :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Ale to jest prawda! Toyoty to są auta dla ludzi, którzy nienawidzą/nieinteresują ich samochody. ;) Szczytem tej filozofii jest Prius - nowa generacja jest OBRZYDLIWA. Oczywiście nie jest to tak zły wybór jak np. Opel, bo to są generalnie dobre auta, ale ciągle, patrzę na nie i nie czuję nic.

Co do Mazdy 3, ostatnio jej się przyglądałem na światłach i tak mnie uderzyło jak ten samochód się zestarzał szybko.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Tak Boncku. Toyoty nie mają duszy, są dla mnie bardzo defaultowe. Fajny w nich jest ten wizerunek niezawodności.
Fajnym rodzynkiem jest C-HR, po prostu WOW jak na tego producenta.
Dowodem na te nasze tezy są palety silnikowe. Deliketnie rzecz ujmująć "pragmatyczne" :D

Mazda 3, hmm. Rzucę znów okiem bo jak patrzę na codzień to nie jest źle.


Jest też temat Opli. Wychodzi Insignia GSi. I co? I znowu, sportowy samochód Opla z najmoniejszym silnikiem jest wolniejszy od cywilnych aut bez pakietów sportowych.
Mazda 6, która ma 70 koni mniej ma 0,5 sprint do setki. Passat z silnikiem słabszym o 40 koni ma sprint krótszy o ponad sekundę. Super z Silnikiem 280KM to już więcej niż 2 sekundy.
Ale muszą mieć bariery technologiczne. Przecież Management zdaje sobie sprawę w tych różnic i ich wagi w segmencie. 260 koni i sprint powyżej 7 sekund to brzmi aż dziwnie.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Insignia nowa to w ogóle temat ciekawy. Ten samochód wyglądał staro już w momencie premiery. Patrzę na te wszystkie złote listwy i choć rozumiem, że to taki executive look, to ciągle mam wrażenie, że cofam się w czasie o 20 lat.

A, że Ople są cięższe od konkurencji to wiadomo od lat. Ciekawe właśnie czy to wina GM, czy mają jakieś mega stare płyty podłogowe?

CH-R zgoda. Śliczne auto, ale trochę zależy od konfiguracji. W niektórych błyszczy, w innych wygląda bardzo pezecietnie. Mnie jeszcze się od początku GT-86 podoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

boncek pisze:Insignia nowa to w ogóle temat ciekawy. Ten samochód wyglądał staro już w momencie premiery. Patrzę na te wszystkie złote listwy i choć rozumiem, że to taki executive look, to ciągle mam wrażenie, że cofam się w czasie o 20 lat.

A, że Ople są cięższe od konkurencji to wiadomo od lat. Ciekawe właśnie czy to wina GM, czy mają jakieś mega stare płyty podłogowe?

CH-R zgoda. Śliczne auto, ale trochę zależy od konfiguracji. W niektórych błyszczy, w innych wygląda bardzo pezecietnie. Mnie jeszcze się od początku GT-86 podoba.

Bonzo, 2017 rok. Najważniejszy model Opla. Konkurencja- Rywal kasujący wszystkich wynikami (Passat B8), legenda klasy z dobrym wynikiem (Mazda 6) i podupadający gigant (Mondeo notuje już duże spadki sprzedaży)
I co robi Opel? W 2017 wypuszcza limuzynę z obleśnymi migaczami żarókowymi. Gdzie od 2 lat główni rywale z tej samej klasy mają wszystko w LED. To szczegół prawię tak gruby jak brak minijacka w iphone :) Nosz kurwa

Dla mnie to też temat ciekawy, chłonąłem wszystkie możliwe wideo recenzje tego auta, zawsze się obracam za Insignią II (nie z zachwytu a z ciekawości, spostrzegając detale).

Ogólny poziom ocen jest "to dobre auto". Z recenzji an to "+" u mnie zdecydowanie są przednie reflektory, jakość i wnętrze wzornictwa".
Ople są cięzkie od lat dlatego dziwi mnie, że recenzentom wepchnięto w usta "lżejsze o 160 Kg" i siedzieli cicho. No lżejsze ale znowu diesle 190 konne mają osiągi diesli 150 konnych konkurencji (mój ulubiony casus- 190 konna insignia ma taki sam sprint do setki jak mój 150 konny B8 - 8,6 sek.)

Astrę i Insignię odchudzili ale wciąż ważą dużo. Szkoda. Nigdy nie miałem Opla, lecz sentyment do marki pozostaje. Jednakże tego migacza to im nie wybacze:) Ty tu oczekujesz progresywnych za dopłatą a oni Ci dają obleśną żarówkę :D

GT-86 to błąd w matriksie :D fajne.
Ostatnio zmieniony 1 marca 2018, o 10:57 przez koobik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Nowa Supra też spoko wygląda, ale wiadomo, że to taka wizytówka dla firmy, to się musieli postarać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Możecie się pożegnać w myślach z wszystkimi przekonaniami i doświadczeniami na temat Opli - pewnie od następnych generacji wszystkich modeli będą one klonami odpowiedników z PSA.

Grandland i Crossland już jeźdżą z francuskim silnikiem.

Ja dzisiaj miałem okazję poszarżować po wertepach fabrycznie nowym Dusterem (ale nie nowym modelem tylko starym). Zadziwiający samochód. Idzie jak burza po wybojach, na których moja osobówka by się dosłownie rozpadła. Z drugiej strony w nowym samochodzie musiałem trzy razy dosłownie PIZGNĄĆ drzwiami, zanim udało mi się je zamknąć :D No i wrażenie siedzenia w małym czołgu a'la porucznik Gruber. Małe szyby, bardzo małe lusterka, wysoko poprowadzona maska i deska rozdzielcza. Niby fajne autko ale jednak przestałem rozumieć ludzi, kupujących je stricte do miasta.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Niby fajne autko ale jednak przestałem rozumieć ludzi, kupujących je stricte do miasta.
Otóż to. W teren to jest kapitalna zabawka, która wjedzie praktycznie wszędzie, jeśli dać jej dobre opony. Po cywilnemu to jest jednak tak siermiężny sprzęt, że omatkobosko. Powyżej 80 km/h maska się mu telepie, jakby chciała odlecieć. Ogrzewanie działa tak, żeby kierowcę dopadło zapalenie płuc. Tylna wycieraczka potrafi się przekręcić tak, że zamiata tablicę rejestracyjną, a hamowanie trzeba rozpoczynać 100 metrów przed skrzyżowaniem.
A ostatnio prawie urwałem koło na zmarzniętych koleinach. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ