Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 22:35

Andrzej Duda
15
56%
Bronisław Komorowski
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: boncek »

Pquelim pisze:Proszę, proszę. PiS twardo i konsekwentnie próbuje przekonać opinie publiczną, że nie jest partią oszołomów - na sobotniej konwencji Szydło zostanie zaproponowana na premiera w nowym rządzie. Macierewicz z brzozami jakos nadal nie wyskoczył, Kaczyński mówi o emeryturze. Co na to lemingi, które głosowały na PO i BK w obawie przed czymś, czego de facto już nie ma?
Lemingi pewnie pamiętają te same obietnice z Marcinkiewiczem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Kaczor nie powinien celować w premierostwo, bo jest najzwyczajniej w świecie za stary.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

On zawsze był za stary. Imho premierem powinien być Duda. I prezydentem też.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Theeck »

Popieram. Powinniśmy mieć system jak w USA, na kiego grzyba nam jakiś prezydent - tylko trzeba nieroba i jego dwór utrzymywać, potem jeszcze emerytury płacić.
Spójrzcie jaki mieliśmy dotąd żenujący wysyp osobliwości:
- byłego agenta SB Bolesława,
- komunistycznego aparatczyka przebranego w szatki nowoczesnego socjaldemokraty,
- byłego prezydenta stolicy, niezdolnego do rządzenia nawet Warszawą, a co dopiero Polską,
- gnuśnego półanalfabetę Bronka, dziwnie jakoś powiązanego ze służbami dziwnie jakoś powiązanymi z Ruskimi
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

No, a jak będzie prezydento-premier to nie będzie osobliwości.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Theeck - problem systemu amerykanskiego to kompletny paraliż legislacji gdy egzekutywa nie ma poparcia w parlamencie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Theeck »

Im mniej Sejm będzie uchwalał tym IMHO lepiej. Przecież teraz zalewa nas tysiącami stron przepisów, z czego 99% pewnie niepotrzebnych. Skąd wiem, że niepotrzebnych? Elementarna logika - skoro dotąd udawało się żyć bez nich (albo coraz częściej mimo ich istnienia) więc są niepotrzebne.
A budżet i tak muszą uchwalić pod groźbą rozwiązania Sejmu więc jedyna potrzebna ustawa i tak zostanie uchwalona ze strachu przed oderwaniem od koryta.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Zolt »

rzuff- to prawda, nie potrzeba kolejnej wymówki dla partii rządzącej, czemu nic nie robi. ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

A taka miała być impreza z przyznaniem człowieka roku ;]

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: PIOTROSLAV »

ano - maturzyści raczej nie są zauważalnym procentem głosujących
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:ano - maturzyści raczej nie są zauważalnym procentem głosujących
Troluję. Po prostu często wrzuca się odwrotne grafiki, że na PO/Komorowskiego głosuje bogata część Polski, a Polska B i zacofanie na PiS i Dudę. No to Polska B wydaje z siebie więcej ogarniętych i inteligentnych ludzi niż Polska A ;)

Niedługo będzie trzeba przechrzcić MWZWM na MZWM :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Zaraz, zaraz. W małopolskim, w którym zdawalność była największa wynosiła ona 77%. To przepraszam co to za mapa?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Zaraz, zaraz. W małopolskim, w którym zdawalność była największa wynosiła ona 77%. To przepraszam co to za mapa?
http://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_M ... ntacja.pdf

Strona 22.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Strona 21.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Aaa bo na obrazku była "nowa matura 2015" sorry. Way to manipulate data.

No i magiczny prog na wiekszy lub równy 81
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:Polska B wydaje z siebie więcej ogarniętych i inteligentnych ludzi niż Polska A
To akurat nawet nie jest żadna teza, lecz fakt potwierdzony przez liczne badania socjologów. Wydaje też więcej jednostek patologicznych i kryminalnych ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:No i magiczny prog na wiekszy lub równy 81
Dokładnie. I to działa za każdym razem tak samo. Informacje podawane są tak: na PO głosowali ludzie z wyższym i z wielkich miast, a na PiS ze wsi i z podstawowym.

A potem bierzesz liczby i jest na przykład:

Wykształcenie wyższe: 55% na PO, 45% na PiS.
Na wsi: 57% na PiS, 43% na PO.
Podstawowe 52% PiS, 48% PO.

Ale przekaz idzie taki jak trzeba ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Bronisław Komorowski o sobie w TOK FM: "Myślałem, że prawda sama się obroni, a tymczasem okazuje się, że prawdzie trzeba pomagać".
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

Właśnie nasz nowy prezydent zdał pierwszy test z przedmiotu: "kompromisy pomiędzy PO i PiS". Referendum będzie, a dodatkowe pytania stawiane przez głównego opozycjonistę i faworyta do tworzenia rządu - przy okazji wyborów. Nawet jeżeli jest to motywowane politycznie - to i tak z korzyścią dla wyborcy. W ten sposób, ktokolwiek wygra wybory będzie od razu wiedział co ma być zrobione, przynajmniej w czystej teorii demokracji ;)
Narazie zapowiada się niezła prezydentura.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Powiem szczerze ze politycznie i dyplomatycznie rozegral to calkiem niezle, choc lekki prztyk o nieodwolywaniu tego zapowiedzianego na wrzesien mogl sobie darowac jednak...
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:Właśnie nasz nowy prezydent zdał pierwszy test z przedmiotu: "kompromisy pomiędzy PO i PiS".
???
Kompromis to że niby nie odwołał referendum Komorowskiego? W ogóle była taka możliwość w tym momencie? Rozegrał to rozsądnie i pod PiS, bo Senat zapewne nie zgodzi się na proponowane referendum
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

No jasne ze pod PiS... wcale mnie to nie dziwi skoro i Duda i PiS maja te same postulaty. Wiem ze wielu politykow wolaloby wywalic kolejne 100 mln pln na referendum, ale wydaje mi sie ze ze tak bedzie taniej, nie sadzisz? A moze nie powinien nawet probowac realizacji swoich obietnic? W koncu PO to dobrze wychodzilo. PO daje sie rozgrywac jak przedszkolak. Serio, jestem mega zszokowany bo jeszcze 3 lata temu bylo dokladnie w druga strone i to PO ustawialo PiS wedlug swoich pomyslow... Wina Misia Kaminskiego, czy jak?



Swoja droga czytam ostatnio Petru i te cala Nowoczesna. Kurde, liczylem ze cos sensownego jednak bedzie a to demagogia w jednym polaczona z bledami logicznymi oraz wnioskowania "przyczynowo-skutkowego" (patrz - komentaz o dymisji Ciprasa i oredzia Dudy)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

no oczywiście, ze zdał. Kompromis jest powodowany wieloma milionami podpisów i wszystko, co powiedział Duda - o ważnych sprawach, w których społeczeństwo ma prawo się wypowiedzieć, to dla mnie oczywista prawda. Pytania o wiek emerytalny i sześciolatków były własnie tymi palącymi problemami, które Platforma miała w dupie. Jak dla mnie mógł jeszcze unieważnić to bezsensowne referendum Komorowskiego, ale ono uniewazni się samo jak PKW podliczy frekwencję.
Natomiast z PO już idzie komentarz, że decyzja stricte polityczna i prezydent jednej partii. Bo chce społeczeństwo zapytać! No to już nawet śmieszne nie jest :sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

Anrzej Zoll (nie wiem kim jest, ale takiego bezczelnego lampidurzenia dawno nie było):
"Prezydent nie wziął pod uwagę konstytucji. Referendum może być zarządzone wtedy, kiedy chodzi o problem szczególnie ważny dla państwa. Konstytucja to jasno mówi. Nie dla obywatela, ale dla państwa"

czyli Komorowski pyta o wazne dla państwa kwestie, bo jego referendum miało utrzymać władzę PO. A PAD to prezydent obywateli, czyli zły :lol2:

- "Konstytucja rezerwuje referendum dla bardzo wąskiego zakresu spraw, a my zaczynamy się referendum bawić, to taka zabawa polityczna, która może doprowadzić do wykrzywienia wyników wyborczych. Jestem zaniepokojony tą sytuacją i mam nadzieję, że Senat stanie na wysokości zadania i nie zgodzi się na przeprowadzenie referendum 25 października"

Czytajcie: "zabawa polityczna, która może doprowadzić do wykrzywienia wyników wyborczych porazki Platformy. Jestem zaniepokojony tą sytuacją.
i teraz wszystko jasne.
Nie liczy się głos iluśtam milionów obywateli. Nie liczą się wazne problemy.
Liczy się, że to polityczna rozgrywka, która spowoduje że Platforma przegra wybory i nie utworzy rządu.

I teraz faktycznie - Senat odrzuci, PiS obieca, szach-mat. W tym wszystkim dawno nieistotne są nastroje społeczne, ważne tylko rozgrywki polityczne. Pali się dupa Platformie, w 100% z winy samej Platformy, ale to PAD i PiS są jak rozwrzeszczane psy, które terroryzują system państwowy. Ot, cała kwintesencja myślenia koalicji rzadzącej. Nie ma się co dziwić, że przerzynają wszystko, co można.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Pquelim pisze:(...)
Najpierw chciałem coś napisać... Ale w sumie...

Zastanawiam się tylko. Grel, jak myślisz, czy jak Ty, LLo, Piotro, nie wiem kto tam jeszcze i ja przestaniemy się do wyborów odzywać w ogóle to zaobserwujemy piękny, niespotykany w warunkach naturalnych fenomen forum internetowego gdzei wszyscy się ze sobą zgadzają i głaszczą po róznych miejscach

"ale ten Komorowski był chujowym prezydentem, nie to co teraz"
"och tak"
"+1"
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Ale, że co Rzuff, odczuwasz fizyczny ból jak ktoś ma inne zdanie? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Nooo... prezydent ktory choc udaje ze podejmuje sie realizacji postulatow to chuj... w sumie jakby tego nie robil to tez chuj... wlasciwie to jako ze sa wybory to chuj, ale jakby chcial referendum po wyborach to chuj wydaje lekka reka 100 mln. No chuj bo Duda a on z PiSu. Proste.

Serio rzuff... putam najprosciej na swiecie - co bylo nie tak w tej propozycji? To ze padla? Ze to glupie spoleczenstwo dostanie szanse na wypowiedzenie sie w przynajmniej 2 waznych kwestiach? Bo znow "koniecznosc podnoszenia wieku emerytalnego" jest tak cholernie klamliwa ze nawet nie wiem z ktorej strony zabrac sie zeby tlumaczyc, a i tak uslysze ze "trzeba podniesc bo spoleczenstwo sie starzeje" co ma sie nijak do problemow z ZUSem czy KRUSem.


A jako ze nie wiem czy chodzi Ci o pierwszy post Pq czy drugi to jesli faktycznie ktos rozroznia sprawe "panstwo-obywatele" i uwaza ze to obywatele sa dla panstwa a odwrotnie, to moze sie nazywac Zoll, Kaczynski, Tusk, Miller, Palikot, Biedron czy Terlikowski. Jest zlamasem ktoremu wladza na mozg padla odrobine za bardzo...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:Serio rzuff... putam najprosciej na swiecie - co bylo nie tak w tej propozycji?
Czekaj, czekaj tu jest gdzieś dobra odpowiedź.
Razorblade 30 july 2015 w topicu o mediach pisze:Nie chce mi sie Razor (w oryginale rzuff - przyp. rzuff)... serio.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Albo kurwa mać troche mi się jednak chce. Ja na serio nie lubie Zolla. To karnista z Krakowa, bucowaty, konserwatywny i w ogóle.


Ale MINIMUM kurwa. MINIMUM przyzwoitości wymaga, żeby jak się objeżdża człowieka tak jak rooooooooooki w swoim poście za niekonsekwencje to należałoby sprawdzić co ten człowiek mówił o referendum, które zarządził Komorowski.

Przy okazji co znaczy lampidurzenie? Google nie zna takiego słowa (poza tym topiciem) więc domyślam się, że Pq jak sie zdenerwuje to wymyśla słowa.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

nie interesuje mnie co powiedział o poprzednich referendach Zoll, ani kim jest z zawodu/przekonania/wyznania/orientacji. Interesuje mnie, że pierdoli strasznie w kwestii decyzji PAD i na tym się skupiam.
Nie zarzucałem mu nawet żadnej niekonsekwencji.
Lampidurzenie to słowo, które wymyśliłem, bo staram się nie przeklinać ostatnio. Ot, takie moje mimimum przyzwoitości.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Nie zarzucałem mu nawet żadnej niekonsekwencji.
Może niechcący, ale zarzucasz:
Pquelim pisze:Anrzej Zoll (nie wiem kim jest, ale takiego bezczelnego lampidurzenia dawno nie było):
"Prezydent nie wziął pod uwagę konstytucji. Referendum może być zarządzone wtedy, kiedy chodzi o problem szczególnie ważny dla państwa. Konstytucja to jasno mówi. Nie dla obywatela, ale dla państwa"

czyli Komorowski pyta o wazne dla państwa kwestie, bo jego referendum miało utrzymać władzę PO. A PAD to prezydent obywateli, czyli zły :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

z założenia przyjałem, że jest z obozu PO. cytowany w onecie, krytykujący idee.
teraz doczytałem i faktycznie, wypowiedzi ma typowo buc-prawnicze, jakby nic poza przyjętym systemem normatywnym nie istniało wokół. Zwykły beton.
Przepraszam za niedoczytanie, faktycznie mój post sugeruje zbyt wiele pod adresem tego profesora. W tym przypadku powinienem sprawdzić cytowanego i Turtles słusznie zwrócił na to uwagę.
Spoko, mogę za chwilę znaleźć podobny cytat pochodzacy już stricte z obozu PO, to nie będzie mi robić różnicy, a wydźwięk pozostanie taki sam.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Theeck »

Zoll to gorzej niż PO, to profesor prawa, któremu się we łbie pojebało jaki to on nie jest zajebisty specjalista od interpretowania słowa pisanego napisanego przez innych prawników.
Zwykły głupek, który wyżej sra niż dupę ma (specjalnie używam tego niskich lotów porównania, ale do Zolla pasuje idealnie) - jak zresztą zdecydowana większość prawników.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Razorblade pisze:Serio rzuff... putam najprosciej na swiecie - co bylo nie tak w tej propozycji?
Czekaj, czekaj tu jest gdzieś dobra odpowiedź.
Razorblade 30 july 2015 w topicu o mediach pisze:Nie chce mi sie Razor (w oryginale rzuff - przyp. rzuff)... serio.
Awwww.... cytuja mnie :*



To jak to chodzilo faktycznie o kwestie Zolla to absolutnie nie wiem co mial tutaj Komorowski do rzeczy.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Dlaczemu nie ma pytania o to, czy chcę płacić podatki? A sprawa ważna z punktu widzenia obywatela i państwa.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Mithrandir »

Wiem, że to już zwietrzały powoli temat, ale przyznam, że nie wiedziałem o wszystkich zasługach byłego prezydenta. Szczególnie polecam wyborcom Bronka, warto mieć świadomość co ten gość sobą reprezentuje:
RAZ pisze:Bronisław Komorowski odchodzi bez klasy. Już po przegranych wyborach zatrudnił w swej kancelarii dodatkowych 70 osób, czyszcząc w ten sposób budżet przeznaczony na cały rok, tak, że następca musi zaczynać od zadłużania się. Potem zwolnił wszystkich swoich protegowanych w ramach zwolnień grupowych, co nie tylko pozwoliło rozdać im wyższe odprawy, ale zgodnie z prawem uniemożliwia nowemu prezydentowi zatrudnienie na ich miejsce kogokolwiek przez najbliższy rok, poza objętymi zwolnieniem ludźmi Komorowskiego. Nie zwolnił też w porę mieszkania, tak, że nowy prezydent z rodziną mieszkać musi w hotelu. No i rzecz najbardziej skandaliczna - przed odejściem z urzędu polecił Komorowski za publiczne pieniądze wynająć dla siebie i swej rodziny mieszkanie na rok, a docelowo na pięć lat, mimo, iż oprócz domu w Budzie Ruskiej jest właścicielem dwóch lokali w Warszawie - jeden z nich wynajął na biuro kancelarii prawniczej, a w drugim mieszka jego dorosły syn, któremu z jakiegoś powodu nie poradził, żeby wziął kredyt, zmienił pracę i sam się o własne lokum zatroszczył.

Żadna z powyższych informacji, podawanych przez portale internetowe i media sympatyzujące z opozycją, nie została zdementowana. Obozowi PO-PSL wystarcza, że kontrolowane przez nie media elektroniczne nie uznały żadnej z nich za wartą podjęcia, zamiast tego poświęcając całe dzienniki tak ważkim problemom społecznym, jak odgradzanie się przez plażowiczów parawanami albo zwiększona wskutek upałów groźba użądleń os. Drobny, ale znaczący przyczynek do zrozumienia, dlaczego w prezydenckim łkaniu tak istotną rolę odgrywają skargi na ten okropny, nie poddający się kontroli "wajchowych" internet.
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemk ... Id,1872345
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Pquelim pisze:no oczywiście, ze zdał. Kompromis jest powodowany wieloma milionami podpisów i wszystko, co powiedział Duda - o ważnych sprawach, w których społeczeństwo ma prawo się wypowiedzieć, to dla mnie oczywista prawda.
Ale gdzie tu kompromis między PiSem i PO? Bo tego nie widzę i nie rozumiem o co Ci chodzi, skoro jedna partia jest za referendum, a druga przeciw.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2015, o 16:31 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Szkoda, że jakiś źródeł nie podał... Wyjdzie na to, że to PiSowska propaganda i czarny PR...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Po co źródła skoro są memy?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Mithrandir pisze:Nie zwolnił też w porę mieszkania, tak, że nowy prezydent z rodziną mieszkać musi w hotelu.
To bym zdementował od ręki. Komorowski mieszkał w Belwederze, Duda mówił, że przeprowadzi się do Pałacu Namiestnikowskiego. So yeah. There is that.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Mithrandir »

Turtles pisze:To bym zdementował od ręki. Komorowski mieszkał w Belwederze, Duda mówił, że przeprowadzi się do Pałacu Namiestnikowskiego. So yeah. There is that.
Co wcale nie znaczy, że mieszkanie stało puste przez te 5 lat.
Ale ok, to pewnie inaczej działa niż w Parlamencie Europejskim, z którego biur dzięki sprawności Radka Duda z asystą musieli się po wyborach zwinąć się niemal z dnia na dzień. Natomiast zarzutów jest kilka, z punktu widzenia "jakości demokracji" poważnych, szkoda że media które tak o nią zabiegają je ignorują.

Chociaż.. jeśli ministrowie bez wstydu wpieprzają na nasz koszt ośmiorniczki, marszałek wyłudza kilometrówki a premier lata sobie rządowym samolotem na weekendy, to czego wymagać od prezydenta?
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Mithrandir »

dobra, krytyka krytyką, ale muszę przyznać, że Komorowski to jednak potrafi być niezależny:
phpBB [video]

;)

Jak widać spójny przekaz to nadal silna strona PO. Jeśli do października nie stracą formy, to może się okazać, że nawet betonowy elektorat PO zamiast bronić Polski w dzień wyborów wolał zostać w domu :)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Theeck »

Betonowego elektoratu PO nie przekona nic. Będą jak niektórzy komuniści zesłani do łagrów wciąż twierdzić, że komunizm był sprawiedliwym i najlepszym ustrojem.
Pytanie tylko ilu ich jest?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Tak swoją drogą to pytanie:
"Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?"
w przypadku odpowiedzi tak implikuje brak możliwości jakiejkolwiek restrukturyzacji/reorganizacji. Głupawe to (tak, wiem, że pytania do referendum zarządzonego przez Komorowskiego też nie są najlepiej sformułowane)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Tak swoją drogą to pytanie:
"Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?"
w przypadku odpowiedzi tak implikuje brak możliwości jakiejkolwiek restrukturyzacji/reorganizacji. Głupawe to (tak, wiem, że pytania do referendum zarządzonego przez Komorowskiego też nie są najlepiej sformułowane)
Dla mnie pytanie jest z czapy, bo konia z rzędem temu (na ulicy), kto wie jak funkcjonują teraz. To trochę jakby dać w referendum "czy jesteś a dotychczasowym systemem funkcjonowania wielkiego zderzacza hadronów?".
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:Tak swoją drogą to pytanie:
"Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?"
w przypadku odpowiedzi tak implikuje brak możliwości jakiejkolwiek restrukturyzacji/reorganizacji. Głupawe to (tak, wiem, że pytania do referendum zarządzonego przez Komorowskiego też nie są najlepiej sformułowane)
Zgadzam sie.

U Bylego Prezydenta Komorowskiego z kolei rozwala mnie pytanie o finansowanie partii. "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?" Przeciez jakby pobawic sie w logike to na odpowiedz nie mozna tez to finansowanie podniesc znow do 100% :D
ODPOWIEDZ