Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Ja juz mowilem... niech sobie i beda (zaznaczylbym jak z fajkami czy alko jednak pelnoletnosc). Tylko dla nikogo nie jest dziwne ze to jedna konkretna tylko i wylacznie? :spy:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7569
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Razorblade pisze:Ja juz mowilem... niech sobie i beda (zaznaczylbym jak z fajkami czy alko jednak pelnoletnosc). Tylko dla nikogo nie jest dziwne ze to jedna konkretna tylko i wylacznie? :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

gdyby były zupełnie nieszkodliwe to by się je stosowało zamiast normalnych przecież :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:
SithFrog pisze:"Tabletka po" dla wszystkich chętnych, w dowolnej ilości, bez nadzoru lekarza. Nażrą się nastolatki ile wlezie, a potem co druga będzie bezpłodna.
Ale tak jest? W sensie piszesz takim felietonowym tonem jakbyś wszystko wiedział, ale tabletki po są tak szkodliwe?
Jeśli się wie (nawet zgrubsza) jak działa cykl kobiety, to nie jest trudno dojść samemu do takich wniosków. To trochę jak tażenie mózgu prądem o małym napięciu i zastanawianie się, czy to jest szkodliwe.

To porównanie nasunęło mi się od problemów z BPA (Biosfenol-A?), używanym przy produkcji plastiku. W bardzo małych, wręcz śladowych ilościach zachowuje się jak estrogen i badaniach eksperymentalnych na myszach prowadził do bezpłodności.

Ja tutaj widzę inne zagrożenie - jeśli kobieta nie ma w miarę regularnego cyklu, to ustalenie bezpiecznego "okienka" na seks bez tabletek jest prawie niemożliwe. Czyli zamykamy drogę do naturalnego planowania rodziny...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Jeśli się wie (nawet zgrubsza) jak działa cykl kobiety, to nie jest trudno dojść samemu do takich wniosków. To trochę jak tażenie mózgu prądem o małym napięciu i zastanawianie się, czy to jest szkodliwe.
Matthias MD ?

Wiecie, że przedawkowanie wielu leków dostępnych bez recepty może zakończyć się smiercią? Paracetamol, żeby nie szukać za daleko. Czemu nikt nie krzyczy, że należy paracetamol wydawać tylko na recepty bo głupie nastolatki jeszcze wezmą i się zabiją?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Ja tutaj widzę inne zagrożenie - jeśli kobieta nie ma w miarę regularnego cyklu, to ustalenie bezpiecznego "okienka" na seks bez tabletek jest prawie niemożliwe. Czyli zamykamy drogę do naturalnego planowania rodziny...
Jasne, ale ja nie mam nic do antykoncepcji w ogóle :)

Turtles: argument z dupy. Po co brać paracetamol na kilogramy? To może w ogóle zlikwidujemy recepty i niech każdy może kupić wszystko? Od paracetamolu po psychotropy i opiaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:
Jeśli się wie (nawet zgrubsza) jak działa cykl kobiety, to nie jest trudno dojść samemu do takich wniosków. To trochę jak tażenie mózgu prądem o małym napięciu i zastanawianie się, czy to jest szkodliwe.
Matthias MD ?

Wiecie, że przedawkowanie wielu leków dostępnych bez recepty może zakończyć się smiercią? Paracetamol, żeby nie szukać za daleko. Czemu nikt nie krzyczy, że należy paracetamol wydawać tylko na recepty bo głupie nastolatki jeszcze wezmą i się zabiją?
Po pierwsze, nie mówię, że NA PEWNO NA 100% to prowadzi to bezpłodności, ale że w podobnych przypadkach zaobserwowano takie efekty więc ryzyko jest.

Po drugie, to jest podstawowa logika, która nie wymaga MD...
SithFrog pisze:Jasne, ale ja nie mam nic do antykoncepcji w ogóle :)
Ja też generalnie nie mam nic do antykoncepcji. Mam tylko wąty do środków, które z dużym prawdopodobieństwem naturalną drogę zamkną.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:Po co brać paracetamol na kilogramy?
Na gramy, nie kilogramy. Na ból sie bierze paracetamol. A połączony z alkoholem również zabija. Niektórzy biorą tez paracetamol bo to idioci i mają nadzieje na jakis haj: http://radioszczecin.pl/1,120385,nielet ... owuja-leki
I my to wiemy. Np z ulotki. A co ja czytam na temat leków wczesnoporonnych?
"Lekarz w tv powiedział, że nie wiadomo"
"nie trzeba być lekarzem, kazdy kto sie zna wie ze szkodliwe"
"tabletka po jest jak elektrowstrząsy"
"używając takiej talbetki nie można uprawiać seksu wedle zaleceń papieża"

Panowie, co to sa za argumenty? W podstawówce sie licytujemy? Czy prowadzimy dyskusję?

Ja mam kilka pytan
Czy ginekolog, do którego pacjentka nie chodzi normalnie wypisze jej recepte na tabletke po? Nie znając jej historii?
Przy jakiej częstotliwości ginekolog odmawia wypisania tabletki po? (nie ze względów moralnych ale zdrowotnych)
Żyjemy w XXI wieku i rozmawiamy o dopuszczonym do obrotu środku farmakologicznym. Przecież jeżeli ten środek jest niebezpieczny to dane o tym powinny być. Najpewniej napisane na ulotce, a jak nie na ulotce to odpowiednie badania będą proste do znalezienia.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Czyli dobrze Cię rozumiem Rzuff? Likwidujemy recepty?
Bo to są argumenty, które przykleisz do każdego leku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Aha... ulotka ostrzeze... aha... no rzuff, detmagogia i populizm poziom master :D.

Jeszcze raz - nie smierdzi Wam ze to jeden konkretny lek a reszta na recepte nadal? :D
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

tylko z kolei zakłądanie że nastolatka Po będzie się wczytywać w ulotkę to trochę jak liczenie że kilkulatek będzie czytał ulotkę Tusipka :P Znaczy wiem o co chodzi i w sumie też jestem za bardziej ewolucyjnym doborem w przyrodzie - ale tak jak Żabski pisze, tu chodzi o to, żeby się za 10 lat nie zaczęły krzyki że takim szybkim Basiom trzeba będzie łożyć z budżetu na invitro czy cholera wie co do tego czasu wymyślą. Przecież wszyscy wiemy, że to właśnie najmniej bystrzy potrafią krzyczeć najgłośniej.
nie smierdzi Wam ze to jeden konkretny lek a reszta na recepte nadal?
jak bym marudził na wszystko co mi się wydaje podejrzane/głupie bądź jinne to bym miał więcej postów niż Żaba :P
ale tak - masz rację
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:Aha... ulotka ostrzeze... aha... no rzuff, detmagogia i populizm poziom master
Chyba nie wiem co to jest populizm i demagogia, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Żyjemy na świecie, gdzie ludzie (szczególnie w takiej Ameryce) pozywają się ciągle i o wszystko. Wielkie korporacje bronią się przed takimi pozwami wpisując na ulotce "moze powodowac bezpłodność". Serio, środek farmaceutyczny zanim trafi do obrotu musi przejść masę testów.

Chyba, że jesteś jednym z ludzi, którzy nie szczepia swoich dzieci bo w szczepionkach jest autyzm. Jeżeli tak to nevermind.
Czyli dobrze Cię rozumiem Rzuff? Likwidujemy recepty?
Bo to są argumenty, które przykleisz do każdego leku.
Jakie argumenty? Recepta, z tego co rozumiem, jest po to, zeby dopasować kurację do pacjenta. Zażywanie niektórych leków nie wymaga takiej kontroli ze strony lekarze. Uważacie, że branie tabletki po wymaga takiej kontroli. Bardzo możliwe. Poproszę argumenty. Inne niż:
"Lekarz w tv powiedział, że nie wiadomo"
"nie trzeba być lekarzem, kazdy kto sie zna wie ze szkodliwe"
"tabletka po jest jak elektrowstrząsy"
"używając takiej tabletki nie można uprawiać seksu wedle zaleceń papieża"

A i nastolatki co to będą brały tabletki po jak cukierki może szybko dojdą do przekonania, że są tańsze sposoby na antykoncepcje.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Rzuff pisze:"Lekarz w tv powiedział, że nie wiadomo"
"nie trzeba być lekarzem, kazdy kto sie zna wie ze szkodliwe"
"tabletka po jest jak elektrowstrząsy"
"używając takiej talbetki nie można uprawiać seksu wedle zaleceń papieża"
Wow... Nie sądziłem, że można tak mnie zrozumieć... Wdzisz to, co chcesz widzieć.

Może zamiast mówić, odeślę do kilku haseł, do wyszukania samemu, bo jak ja to mówię, to wychodzę na jakiegoś wariata:

1. Ulotka EllaOne, do sprawdzenia 2 elementy:
- informacja ogólna
- substancja czynna
2. Wiki - substancja czynna
- jak działa
- jaki hormon imituje/modyfikuje
3. Jak już wiemy, jaki to hormon, googlamy miesiączkę
- jakie jest działanie tego hormonu w cyklu
4. Zostaje nam jeszcze najlepiej porozmawiać z kimś, kto przeszedł przez większe zmiany hormonalne (np. ciąża, korzystanie z antykoncepcji), żeby dowiedzieć się, co to tak na prawdę znaczy dla kobiety.
5. Na deser najlepiej poczytać też jakie inne hormony są w ciele człowieka i jak wpływają na wygląd, zachowanie, procesy wewnętrzne itp (ten nie jest konieczny)

Jeśli po przejściu powyższych kroków ktoś nadal uważa, że rozdawanie osobom w stanie pobudzenia emocjonalnego ("Łomatko! Poszliśmy na całość! Jak to się stało?! Zajdę w ciążę!") jest dobrym pomysłem, to nie mam więcej pytań.
Razor pisze:Jeszcze raz - nie smierdzi Wam ze to jeden konkretny lek a reszta na recepte nadal?
Oczywiście, że śmierdzi. Tym bardziej, że na ulotce jest wyraźnie napisane - zażywać tylko po konsultacji z lekarzem.

Dziwię się jeszcze, że nikt nie rzucił tekstem, że Korwin to od początku mówił, że wszystkie leki powinny być dostępne bez recepty ;).
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

A ja mam pytanie - jaka jest skala problemu?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

No tak, rzuff nie wie co to demagogia i populizm i liczy na czytanie ulotek przez 15 latki jednoczesnie pomija niewygodna kwestie ze to nie tabletki "po" beda dostepne a ze konkretna jedna jedyna i tylko ona (bo w koncu konkurencja i wolny rynek). Classic ;]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Jakie argumenty? Recepta, z tego co rozumiem, jest po to, zeby dopasować kurację do pacjenta. Zażywanie niektórych leków nie wymaga takiej kontroli ze strony lekarze. Uważacie, że branie tabletki po wymaga takiej kontroli. Bardzo możliwe. Poproszę argumenty. Inne niż:
"Lekarz w tv powiedział, że nie wiadomo"
"nie trzeba być lekarzem, kazdy kto sie zna wie ze szkodliwe"
"tabletka po jest jak elektrowstrząsy"
"używając takiej tabletki nie można uprawiać seksu wedle zaleceń papieża"
Hm, hormonalna antykoncepcja i generalnie manipulacja hormonami to generalnie bardzo delikatna sprawa. Łatwo coś w organizmie spieprzyć, czasem nieodwracalnie. To jeden z powodów, dla których standardowe piguły hormonalne są na receptę. Znam też kobiety, którym tabletki idealnie wyregulowały cykl, ale też takie, które żadnych brać nie mogą, bo organizm cyrki wyprawia. Wydaje mi się, że to jest podstawowa wiedza z zakresu biologii/medycyny/antykoncepcji. Taka powiedziałbym życiowa, ale nie mam na to linka więc pewnie nie mam też racji :cool:

Argumentem było: paracetamol można zjeść w odpowiedniej ilości i umrzeć, nadal brak recepty jest ok. Czemu więc nie wszystkie inne leki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze: Wydaje mi się, że to jest podstawowa wiedza z zakresu biologii/medycyny/antykoncepcji. Taka powiedziałbym życiowa
No problem jest wtedy kiedy Twoja podstawowa, życiowa wiedza z zakresu biologii stoi w sprzeczności z naukową opinią
To jest postępowanie bardzo bezpieczne, znacznie bezpieczniejsza jest antykoncepcja postkoitalna niż choćby aspiryna, którą można kupić na każdej stacji benzynowej. Nikomu się jeszcze nie udało zabić człowieka za pomocą tabletki potkoitalnej, natomiast aspiryną można. Rzeczywiście z reguły to jest duża jednorazowa dawka hormonów, jednak jej jedynym działaniem niepożądanym jest możliwość powodowania nudności i wymiotów. Nic więcej złego nie może się dziać – ani nie zaburza gospodarki hormonalnej kobiety w jakiś przewrotny sposób, ani nie ma wpływu na jej czynność hormonalną w przyszłości.
PROF. ROMUALD DĘBSKI, GINEKOLOG, ENDOKRYNOLOG
Razorblade pisze:No tak, rzuff nie wie co to demagogia i populizm i
Nie no stary. Tak naprawdę to ja wiem. To się ma po prostu nijak do tego co pisałem. Jak już to wishful thinking mógłbys napisac. Ani z demagogią, ani tymbardziej z populizmem nie ma tu nic wspólnego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Populizm Widzisz? Kompletnie inne rzeczy.
Razorblade pisze:pomija niewygodna kwestie ze to nie tabletki "po" beda dostepne a ze konkretna jedna jedyna i tylko ona (bo w koncu konkurencja i wolny rynek).
No a co ja Ci mam napisać? No niefajnie. Nie wiem czemu tak jest. Trzeba się zagłębić w proces w Komisji. Może jakaś skarga była konkretna, moze ktos po prostu przekupił kogoś. Nie wiem. Ty wiesz?
Argumentem było: paracetamol można zjeść w odpowiedniej ilości i umrzeć, nadal brak recepty jest ok. Czemu więc nie wszystkie inne leki?
Dlatego, że po przeczytaniu ulotki lub konsultacji z farmaceutą jesteś w stanie dopasować samemu kurację paracetamolem do objawów. Możesz miec jednak problem z dopasowaniem odpowiednich antybiotyków, dawkowaniem mocniejszych środków przeciwbólowych itp.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Kilkakrotne przyjęcie tabletki „po”, w liczbie większej niż to podaje producent, oprócz wymienionych już wyżej działań niekorzystnych, może mieć istotny wpływ na pojawienie się zaburzeń hormonalnych i całkowicie rozregulować cykl miesiączkowy - przestrzega doktor Barbara Grzechocińska (dr n. med. ginekolog położnik, adiunkt I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie - nie chce mi się CAPSować całego tytułu, jeśli wybaczysz).
Oczywiście nikt nie będzie jadł więcej niż podaje producent. Tak jak nikt nie je ibupromu, gripexu, paracetamolu czy innego sudafedu niezgodnie z ulotką.

A i ulotkę zrozumiałą można napisać dla każdego leku. Tak samo z antybiotykami. Jesteś w stanie dopasować samemu kurację paracetamolem do objawów? To dlaczego wybierasz w ogóle paracetamol, a nie ibuprofen? No? Jaki masz tytuł medyczny, żeby o tym decydować? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Tak Sith, masz rację - każdy wpierdala syrop na kaszel litrami, piguły biorę na opakowaniam że muszę brać kredyt za każdym razem jak zachoruję, a czopków wciskam tyle, aż nie chcą wchodzić.

Poza tym - no do chuja, o co wam chodzi?
Lek kosztuje 60zł. Paczka prezerwatyw na wypasie - 15zł. Do da maf...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Tak Sith, masz rację - każdy wpierdala syrop na kaszel litrami, piguły biorę na opakowaniam że muszę brać kredyt za każdym razem jak zachoruję, a czopków wciskam tyle, aż nie chcą wchodzić.
Zabawne, ze to napisałeś :]

"Zjadamy 1,2 mld tabletek rutinoscorbinu. Bo jest tani."

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,151 ... binu_.html

Pierwszy z brzegu i z GW więc Rzuff raczej nie zdyskredytuje. Jak coś to:

http://bit.ly/1zDgkdU

...i masz czytania na miesiąc ;)
PIOTROSLAV pisze:Poza tym - no do chuja, o co wam chodzi?
Lek kosztuje 60zł. Paczka prezerwatyw na wypasie - 15zł. Do da maf...
Tu akurat veto, guma zawsze może pęknąć. Sama prezerwatywa to akurat nie jest najbezpieczniejszy pomysł :P
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2015, o 18:13 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Ceny dostępnych w Polsce tabletek "po":
Escapelle (koszt 55-60 zł),
Postinor duo (koszt 90-100 zł),
ellaOne (koszt 120-130 zł).


To jest cena za JEDNĄ tabletkę. Bez recepty ma być chyba ta ellaOne. Nie wiem jak Wy, ale ja jako nastolatek miałem czasem spory problem ze zorganizowaniem pieniędzy na papierosy, które wtedy kosztowały 5 zł. Myślę, że rzeczywistość nastolatek teraz jest podobna i raczej żadna nie będzie jeść tych tabletek jak cukierków. ;) Proponuję zejść na ziemię panowie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze: nie chce mi się CAPSować całego tytułu, jeśli wybaczysz
Może wybaczę, ale bycia chujem i czepiania się o to, że przekopiowałem cytat z autorem tak jak był i nie przepisywałem malymi literkami autora to nie wiem. ;]
Oczywiście nikt nie będzie jadł więcej niż podaje producent. Tak jak nikt nie je ibupromu, gripexu, paracetamolu czy innego sudafedu niezgodnie z ulotką.
+1
To jest dokładnie mój argument. Skoro bardziej niebezpieczne, tańsze i łatwiejsze w przedawkowaniu leki są dostępne bez recepty to dlaczego tabletka po ma być dostępna tylko z receptą. Sith - no właśnie o to mi chodzi!
SithFrog pisze:A i ulotkę zrozumiałą można napisać dla każdego leku. Tak samo z antybiotykami.
To po prostu nie jest prawda. Nie zawsze jestes w stanie sam się zdiagnozować.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ten profesor z Wrocławia wypowiada się już nie tak entuzjastycznie, jak Twój, Rzuff:

http://wroclaw.doba.pl/artykul/wroclaws ... ie/2570/17
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:
PIOTROSLAV pisze:Poza tym - no do chuja, o co wam chodzi?
Lek kosztuje 60zł. Paczka prezerwatyw na wypasie - 15zł. Do da maf...
Tu akurat veto, guma zawsze może pęknąć. Sama prezerwatywa to akurat nie jest najbezpieczniejszy pomysł :P
Chcesz powiedzieć, że skoro gumka nie ma 100% skuteczności, to jej nie stosujesz?
Matematyka jest prosta - jeśli masz mozliwość zabezpieczyć się gumką, która poprawnie zastosowana w zasadzie zawodzi tylko w przypadku pęknięcia (wiem, ze tutaj się komus przytrafiło; ja osobiscie nikogo nie znam) to chyba sensowniej jest kupować gumę i w razie pęknięcia interweniować, niż hmm... nie wiem co w zasadzie postulujesz... kupowac tabletkę po po każdym stosunku?

Grafikę ze Słodowską-Curie aż chce się wstawić.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Źle mnie zrozumiałeś i od razu Słodowską-Curie chcesz atakować :P

Chodziło mi o to, że najlepiej jak jest gumka i np. plaster albo piguły. Wiadomo, że lepsza guma niż nic :)

Będzie mnie Marią straszył, pfff :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Powtórzę, bez recepty będzie ellaOne:
Dotychczas pigułkę "dzień po" pod nazwą Escapelle sprzedawano w cenie ok. 50 zł w aptekach na receptę. Kobieta, która nie chciała dopuścić do ciąży, musiała więc pofatygować się do lekarza. Rewolucja polega na tym, że pigułkę o podobnym działaniu (ellaOne) można będzie kupić bez recepty. Z naszych informacji wynika, że może się pojawić w aptekach w najbliższych tygodniach i będzie kosztować ok. 140 zł. 

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

140 zł za jedną pigułkę. Ile znacie nastolatek, nie wróć, ile znacie koleżanek, które będą w stanie wydać ponad tysiąc złotych, żeby przedawkować tabletkę po? Bo pewnie trzeba z 10 zjeść, żeby w ogóle coś poważnego się stało?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Podsumuję dyskusję:
SithFrog pisze:"Tabletka po" dla wszystkich chętnych, w dowolnej ilości, bez nadzoru lekarza. Nażrą się nastolatki ile wlezie, a potem co druga będzie bezpłodna.
to o tabletce której jedna sztuka kosztuje 140zł. Zabezpieczenie przed ciążą za pomocą prezerwatywy wychodzi 140 razy taniej.

Gównoburza w szklance wody, jak po historii gry w słoneczko.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja też selektywnie zacytuję Żabę:
SithFrog pisze:hormonalna antykoncepcja i generalnie manipulacja hormonami to generalnie bardzo delikatna sprawa. Łatwo coś w organizmie spieprzyć, czasem nieodwracalnie. To jeden z powodów, dla których standardowe piguły hormonalne są na receptę. Znam też kobiety, którym tabletki idealnie wyregulowały cykl, ale też takie, które żadnych brać nie mogą, bo organizm cyrki wyprawia.
A tutaj dajesz bez recepty/kontroli lek, który jest tak mniej więcej 6 razy silniejszy.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Ale co proponujesz w zamian? Poczekać miesiąc i tradycyjną skrobanką rozwiązać problem jaki powstałby przez 'niezdrowe hormony'?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:Ja też selektywnie zacytuję Żabę:
SithFrog pisze:hormonalna antykoncepcja i generalnie manipulacja hormonami to generalnie bardzo delikatna sprawa. Łatwo coś w organizmie spieprzyć, czasem nieodwracalnie. To jeden z powodów, dla których standardowe piguły hormonalne są na receptę. Znam też kobiety, którym tabletki idealnie wyregulowały cykl, ale też takie, które żadnych brać nie mogą, bo organizm cyrki wyprawia.
A tutaj dajesz bez recepty/kontroli lek, który jest tak mniej więcej 6 razy silniejszy.
Dobra. Sprawdzmy, czy takie tabletki bez recepty prowadza do takich strasznych tragedii.

http://en.wikipedia.org/wiki/Emergency_ ... by_country

Jest multum krajów, gdzie takie tabletki są dostępne bez recepty. Zamiast gdybać, można znaleźć konkretne dane.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

PIOTROSLAV pisze:Ale co proponujesz w zamian? Poczekać miesiąc i tradycyjną skrobanką rozwiązać problem jaki powstałby przez 'niezdrowe hormony'?
Chciałem napisać, że proponuję oreceptować te leki, ale przypomniałem sobie o problemach ze służbą zdrowia... Ech...

Może rzeczywiście musi być tak, jak mówi Korwin - niech wszystko będzie bez recepty, a debile wykończą się sami.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Tak często oburzacie się, że tak naprawdę nie ma wolności, w każdej dziedzinie życia jesteśmy w jakiś sposób ograniczani, jeszcze niedawno mieliśmy tutaj korwinowskie bojówki, a teraz pierwsi stoicie w szeregu "anty". Cena tabletki mówi wszystko. Jest naturalną granicą, a przynajmniej te normalne jednostki nie będą musiał płożyć się przed ginekologami.

Najciekawsze pytanie zadał razor, a wszyscy to olali.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja nie olałem :P, ale Wiśnia ma w gruncie rzeczy rację. A na deser:

http://en.wikipedia.org/wiki/Armin_Meiwes
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Jest multum krajów, gdzie takie tabletki są dostępne bez recepty. Zamiast gdybać, można znaleźć konkretne dane.
Jest multum krajów, gdzie broń można kupić w sklepie. Skończmy z ograniczaniem. Bierzesz pod uwagę takie kosmetyczne różnice jak chociażby poziom edukacji seksualnej?

Wisień: nie jestem przeciw w ogóle tylko niech to ma jakieś ręce i nogi. Nie uważam, że to jest lek typu paracetamol.

Bonc i LLo: zabezpieczenie prezerwatywą daje średnio koło 80% skuteczności. Tabletki 90-kilka. Poza tym naprawdę w wieku 16 lat nie skombinujesz 140pln na tabletkę w TAKIEJ sytuacji? Może w jakimś bieszczadzkim siole :P
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze: Bonc i LLo: zabezpieczenie prezerwatywą daje średnio koło 80% skuteczności. Tabletki 90-kilka.
Toż ja mam, kurwa, całe życie farta, bo na te wszystkie ruchańska jakie miałem, przyjmując że każda gumka ma 20% faila, a tabsy 10% powinienem mieć już dawno drużynę piłkarską albo dwie.
Weź się Żaba nie kompromituj.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Kolejki po EllaOne bez recepty:

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

SithFrog pisze:Bonc i LLo: zabezpieczenie prezerwatywą daje średnio koło 80% skuteczności
Chyba jak na głowę zakładasz ;) . Na poważnie, jeśli używasz gumek dobrych (no i nagminny błąd: jak zmieniasz pozycję, to zmieniasz gumkę! chuj że drogo, ale lepiej to niż pasożyt na 18 lat), to mają ~95%, pigułki mają koło 98%.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nawet 95% wydaje mi się mało. To daje 50-50 po 13-14 stosunkach...

EDIT, ale jak wziąć poprawkę, że kobieta jest płodna przez pół godziny, a plemniki mają żywotność 5 dni, to daje nieco ponad 80% szans na BRAK ciąży bez żadnego zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Weź się Żaba nie kompromituj.
http://www.ponton.org.pl/pl/strona/skut ... eganiu-hiv

Konsekwentne i prawidłowe użytkowanie/Użycie typowe (z uwzględniem błędów użytkownika)/Użycie typowe (z uwzględniem błędów użytkownika)
Prezerwatywa męska 2 15 10

Czyli kolejno 98%/85%/90% przy czym pierwsza wartość jest przy założeniu, że nie popełnisz żadnego błędu typu:

zbyt późne założenie prezerwatywy,
uszkodzenie jej paznokciem,
zbyt szybkie rozpoczęcie stosunku, kiedy kobieta nie jest jeszcze gotowa i to może spowodować pęknięcie prezerwatywy,
krem pomagający mężczyźnie może powodować uszkodzenie prezerwatywy,
nasienie mogło wyciec przy podstawie na zewnątrz - powodem mogło być złe ściśnięcie prezerwatywy przy jej zakładaniu,
czasami może dość do ześlizgnięcia się prezerwatywy,
po zdjęciu prezerwatywy na członku może pozostać nieco spermy i dochodzi do ponownego zbliżenia, przed założeniem kolejnej,
prezerwatywa uszkodzona fabrycznie (mikrouszkodzenie)

Tyle a propos kompromitacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

Jutsimitsu pisze:ak zmieniasz pozycję, to zmieniasz gumkę! chuj że drogo, ale lepiej to niż pasożyt na 18 lat
Czekam aż ktoś napisze, że używa 3 prezerwatyw na raz :D
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... ol_methods

Prezerwatywy generuja ciążę typowo w 15% przypadków, przy idealnym użyciu 2%. Tylko to nie jest na stosunek, a na uzytkownika.

Jesli prezerwatywa ma skutecznosc 99.9% na stosunek, to po 100 stosunkach szansa na zajście to ok 10%. Ot statystyka.

Tym bardziej wiec powinnismy byc za dostepnoscia bez recepty - w koncu nawet przy dobrej edukacji i korzystaniu z prawidlowego zabezpieczenia moze byc zonk.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Wisień: nie jestem przeciw w ogóle tylko niech to ma jakieś ręce i nogi. Nie uważam, że to jest lek typu paracetamol.
Ale czym są te ręce i nogi?
Poza tym naprawdę w wieku 16 lat nie skombinujesz 140pln na tabletkę w TAKIEJ sytuacji? Może w jakimś bieszczadzkim siole
Jeszcze przed chwilą te tabletki miały dla Was zastąpić gumy orbit. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

"Ale czym są te ręce i nogi?"

Jakimś sensownym obostrzeniem w typie ograniczenia wiekowego chociażby. I tak wiem, jak alkohol chcesz zdobyć to zdobędziesz mając 16 lat. Trawkę też. Może zalegalizujmy jeszcze aborcję na życzenie i jeżdżenie na czerwonym świetle? W końcu i tak się to dzieje, a jest zakazane.

"Jeszcze przed chwilą te tabletki miały dla Was zastąpić gumy orbit."

Zależy kto ile ma kasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Piotro dobrze napisał, przestańcie się już panowie kompromitować. ;) Sytuacja przez Was opisywana, jakoby niby ktoś miał korzystać z tych tabletek jak z gum orbit, podczas gdy prezerwatywy kosztują jakieś 9 zł, a tabletki normalne 22-28 zł (plus jednorazowa wizyta u ginekologa, jakieś 100-150 zł) jest po prostu wyssana nawet nie z palca, ale z dupy. ;) Jak pisałem wcześniej, zejdźmy na ziemię. Nawet jak ktoś stanie przed realną potrzebą kupienia tej tabletki, to gwarantuję Wam, że potem trzy razy się zastanowi czy może jednak lepiej kupić te prezerwatywy za 9 zeta, niż kolejny raz wyrzucać z kieszeni 140 zł.

Swoją drogą prezerwatywa pękła mi raz w życiu, ale to była jakaś dziwna, czarna, którą dostałem w prezencie na urodziny czy coś (innej akurat nie miałem pod ręką ;)). Potem nawet Zero, które są ultra cienkie (swoją drogą polecam) nie pękły mi ani razu. Więc już może przestańmy straszyć, że zaraz zrobi się nam dzieciak od używania prezerwatyw. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Czytam was chłopaki, ja skompromitowany człowiek i nadziwić się nie mogę jaka dojrzałość seksualna w społeczeństwie jest. Tu nie trzeba ani tych piguł, ani żądnej edukacji w szkole.

Po co w ogóle te tabletki? Prezerwatywy nie pękają, wszyscy ich używają. No bomba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/polska/news-pig ... Id,1595535

Ponoć załatwione jest już, że trzeba będzie mieć 15 lat, żeby Ellę kupić.
Naczelna Rada Aptekarska pisze:W przyjętym w środę stanowisku prezydium Naczelna Rada Aptekarska zaznaczyła, że biorąc pod uwagę działania niepożądane tabletek zawierających octan uliprystalu (to substancja czynna ellaOne) i interakcje z wieloma lekami, bezpieczniejsze dla zdrowia kobiet byłoby wydawanie tych tabletek wyłącznie na receptę, zwłaszcza że jej wystawienie jest poprzedzone badaniem lekarskim.
Ale przecież jakiśtam profesor napisał, że są bezpieczne, więc o co chodzi? :P NRA nie dba o to, żeby więcej leków sprzedawać? Dziwne...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

pewnie chcieli zamknąć gęby rozwydrzonej tłuszczy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Zmieniając temat na chwilkę chciałem zapytać czy Franciszek może być na cenzurowanym u polskich księży? :> Bo dostałem dzisiaj na kolędzie obrazek z dwoma papieżami (jak sam księżulo powiedział - "świeżo zamówiony"), na którym był JPII i jakiś wcześniejszy dżentelmen na tym stanowisku ale nie Franciszek. Co mnie zdziwiło, bo przecież on jest teraz szefem wszystkich szefów, nie? ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Aktualny szef pieprzy jakieś bzdury o wyrzekaniu się bogactwa, byciu bliżej ludzi, rozumnym planowaniu rodziny itp. Dziwisz im się? Już go Terlikowski i RAZ pojechali, nasza sukienkowa ekipa ma pewnie nie lepsze zdanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Bo on taki bardziej Amerykański jest... Przynajmniej w Kanadzie Ci księża są tacy bardziej, nie wiem jak to powiedzieć - ludzcy? Jak przysłali nam względnie niedawno nowego proboszcza z Polski, to frekwencja spadła o dobre 50%. Ciekawe dlaczego... Podpowiem - fraza "koronowanie Jezusa na Króla Polski" przewijała się podczas prawie każdego kazania, a parę razy w roku taca wędrowała po kościele dwa razy podczas jednej mszy...
ODPOWIEDZ