Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Oboz dla uchodzcow, administracja przeprowadzila ankiete nt. tego, czy im smakuje jedzenie. Spora czesc ankietowanych zaznaczyla - zgodnie z prawdą - ze jedzenie im nie smakuje.

Co w tym zlego? Nie wiem, ale z tego co pisze wiekszosc internetu, jest to parszywe zachowanie...

http://www.wykop.pl/link/2761285/nieleg ... rytyjskie/
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Ja mam taką zasadę, że jak ktoś się napracował i mnie czymś częstuje i ja za to nie płacę to mi smakuje. W rodzinie, u znajomych, gdziekolwiek. Jak sobie sam upichcisz albo zapłacisz w restauracji to możesz narzekać albo w ogole czegos po tym jedzeniu oczekiwac innego niz pożywność i kaloryczność. Nie odbieram tego jako niewdziecznosci tylko jako szczerosc ale akuat u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada takie reakcje internetow mnie nie dziwia.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Voo pisze:... u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada ...
buuuuuuuuuuu
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Ja mam taką zasadę, że jak ktoś się napracował i mnie czymś częstuje i ja za to nie płacę to mi smakuje. W rodzinie, u znajomych, gdziekolwiek. Jak sobie sam upichcisz albo zapłacisz w restauracji to możesz narzekać albo w ogole czegos po tym jedzeniu oczekiwac innego niz pożywność i kaloryczność. Nie odbieram tego jako niewdziecznosci tylko jako szczerosc ale akuat u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada takie reakcje internetow mnie nie dziwia.
Reakcje internetów mnie nie dziwią, bo dzisiaj jak wrzucisz cokolwiek pokazujacego uchodzcow w zlym swietle to staje sie od razu popularne. Nie ma to zadnego zwiazku z tym, ze "wiele dzieciakow nie dojada". Nikt sobie nie zadaje trudu, zeby sprawdzic informacje czy często przeczytac cokolwiek poza nagłówek.

Naprawdę jest wiele problemów i wiele karygodnych zachowań, ale wypełnienie ankiety zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem do tego nie nalezy! Mozna narzekac, ze prawo jest takie, ze wymaga takich ankiet, mozna narzekac, ze prawo wymaga dostosowania posilkow do pochodzenia uchodzcow, no ale narzekanie, ze ktos wykonuje polecenia administracji osrodka? :|
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Ja to rozumiem i pisze jeszcze raz - od gory do dolu zaznaczylbym tak smakuje mi jestescie zajebisci, dziekuje wam. No chyba ze u nich to jedzenie wywoluje jakies problemy zdrowotne. Tak tez pewnie moze byc.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Ja to rozumiem i pisze jeszcze raz - od gory do dolu zaznaczylbym tak smakuje mi jestescie zajebisci, dziekuje wam. No chyba ze u nich to jedzenie wywoluje jakies problemy zdrowotne. Tak tez pewnie moze byc.
Siedzisz w obozie i do 6 miesiecy. Serwuja Ci cos zupelnie nie z Twojego kregu kulturowego, co Ci bardzo nie smakuje. Co miesiac przychodzi ankieta "W celu podnoszenia zadowolenia w naszym obozie chcemy zapytac Cie, o to, co sadzisz o naszym jedzeniu! Jesli chcialbys jesc cos innego - daj nam znac :D" - i te wszystkie paskudztwa zaznaczasz "zajebiscie, nic nie zmianiac", co oznacza, ze beda to dalej serwowac?

Obrazek

I to przeciez nie chodzi o jakies fanaberie. Jedzenie to strasznie duza czesc zycia. Jedzenie chujowe = ludzie wkurwieni. Bedac administratorem takiego obozu chcesz miec ludzi wkurwionych czy zadowolonych?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Zachowują się nie po chrześcijańsku. Jak pytają, to mówią prawdę. Islamisty jedne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

zgadzam sie z LLo tutaj.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 607
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Yankes »

Takie oburzenie pasowalo by bardziej jakby wstrzynali jakies burdy bo im zarcie nie smakuje.
Jak zostali oto zapytani to trudo by tak nie odpowiadali.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

http://www.wykop.pl/link/2762097/muzulm ... rantow-na/

Muzułmanie chcą zakazać Oktoberfest.

:O :O :O

psst...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Dobra może macie rację. Po prostu mi wciąż "uchodźca" kojarzy się jak z II wojny z obdartym i głodnym dzieckiem. Jak uciekłeś przed śmiercią to całujesz ziemię, która cie przyjęła i szanujesz posiłek jaki dostajesz, blablabla. Jak się komuś wgarowałeś do domu bez pozwolenia to nie oczekuj, że będzie ci gotował twoje ulubione dania. Sam zamysł takiej ankiety uważam za absurdalny ale jej wynik być może faktycznie jest już logiczny. Jak dostaniemy swoją "kwotę" to na pewno nikt się nie będzie nad posiłkami dla niej rozczulał, co najwyżej przypilnują, żeby nie było w nich cukru i soli ;)


http://www4.rp.pl/Uchodzcy/309199926-We ... iodla.html

Żeby nie pierdykło znowu na tych Bałkanach.


edit LLothar teraz to już naprawde pierdoły wyszukujesz dla poparcia tez :lol: Chociaż ten pomysł twoich nowych rodaków jest naprawdę "fajny" (pewnie dlatego, że to partia Zielonych, z tej strony zawsze idą genialne idee)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Jak uciekłeś przed śmiercią to całujesz ziemię, która cie przyjęła i szanujesz posiłek jaki dostajesz, blablabla.
Jasne, ale jak dlugo? Jakbys dzisiaj musial uciekac, zostawic wszystko co masz, wziac tyle ile dasz rade w ręce wziąc, i trafił do obozu dla uchodzcow - jak dlugo bys byl zadowolony z haggisu serwowanego w namiocie? Tydzien? Miesiac? Rok? Piec lat?

Bo wlasnie niektorzy sa uchodzcami z niczym przez lata - nic wiec dziwnego, ze usiluja wczesniej i ze gotowi sa zaznaczyc w ankiecie, ze haggis jest ble.
Voo pisze:LLothar teraz to już naprawde pierdoły wyszukujesz dla poparcia tez
Nie wiem, jak dla mnie jest to pierwszy link na glownej Wykopu teraz...
Załączniki
shot-20150919-2039-14ep4f9.jpeg
shot-20150919-2039-14ep4f9.jpeg (61.08 KiB) Przejrzano 2288 razy
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Voo pisze:ale akuat u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada
Możesz to jakoś rozwinąć?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

http://www.nto.pl/polska-i-swiat/art/44 ... ,id,t.html

"Sytuacja materialna polskich dzieci jest najgorsza spośród 21 krajów europejskich - alarmuje UNICEF. Szacuje się, że z powodu niedożywienia w Polsce cierpi blisko 2 miliony maluchów."

To jest z 2011, ale jakoś nie wierzę, że po czterech latach problemu już nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

boncek pisze:
Voo pisze:ale akuat u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada
Możesz to jakoś rozwinąć?
Nie klikałeś nigdy w Pajacyka? Nie słyszałeś o dożywianiu dzieci w szkołach? Te akcje telewizji typu bieganie za pomaganie itp.?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Solidarność europejska: level Niemcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: boncek »

Voo pisze:
boncek pisze:
Voo pisze:ale akuat u nas gdzie wiele dzieciakow nie dojada
Możesz to jakoś rozwinąć?
Nie klikałeś nigdy w Pajacyka? Nie słyszałeś o dożywianiu dzieci w szkołach? Te akcje telewizji typu bieganie za pomaganie itp.?
Oczywiście, że klikałem. Miałem chyba nawet jakąś aplikację, która sama to codziennie nabijała. W ogóle ostatnio słyszałem, że jakieś dziwne odpływy środków miały miejsce z Pajacyka, ale może to tylko takie gadanie.

Niemniej jednak napisałeś akurat u nas dając do zrozumienia, że to jest jakiś wyjątkowy problem Polski, a z raportu wrzuconego przez Sitha widać, że chyba nie do końca. ;) Wszędzie są dzieci, które nie dojadają, bo wszędzie są patologie (95% nie dojadających dzieci to właśnie ofiary patologicznych zachowań rodziców). Całe szczęście te dzieci mogą się załapać na różnej maści programy dożywiania. Czy to państwowe czy prywatne.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

W Szkocji też maja z tym problem - http://www.independent.co.uk/news/educa ... 95873.html
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Wiecie napisałem "akurat u nas" żeby podkreślić kontrast z krajami zachodniej Europy nie żeby jakoś dodatkowo "pogrążać" i udramatyczniać naszą rzeczywistość ;) Na pewno w wielu byłych demoludach problem jest jeszcze większy i pewnie też występuje w całej Europie ale jednak jesteśmy wciąż mniej sybaryckim społeczeństwem niż zachodnioeuropejskie, mniej skoncentrowanym na problemach "pierwszego świata" i mnie to wcale nie dziwi, że ludzie odruchowo reagują oburzeniem na zupełnie neutralną informację, że uchodźcom nie smakuje jedzenie w ośrodkach. Zwłaszcza, że wszystkie takie informacje docierają do odbiorców odpowiednio zmanipulowane przez media.


Z innej beczki - w ostatnim Ekspresie Bydgoskim jest reportaż z ośrodka dla uchodźców pod Grudziądzem. To jest raptem 160 osób obecnie. Warunki bardzo skromne, były internat wojskowy. Ankiet dotyczących jedzenia raczej nie ma;) Jedzenie typu chleb z pasztetem przez cały tydzień. Ukraińcy chodzą na lekcje polskiego, Czeczeńcom się nie chce. Chrześcijanie nie lubią się z muzułmanami itd. Dużo wielkich problemów w takim mikroświatku więc naprawdę nie wiem skąd optymizm dotyczący naszych możlwiości przyjęcia ilus tam uchodźców. Pewnie chodzi, że mamy tyle a tyle miejsc do spania w ośrodkach. Ale czy mamy specjalistów, czy mamy doświadczenia, czy umiemy w ogóle się tym zająć? Cholernie wątpię.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/swiat/news-kole ... Id,1888968

Czy tylko ja uważam, że to bez sensu? Ruskie wspierają Asada, USA wspiera antyrządowych rebeliantów, a gdzieś między nimi jest ISIS, Kurdowie i Al-Kaida...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Dlaczego bez sensu? Jedni i drudzy realizują swoje interesy i walczą o wpływy, a uchodźców i Syryjczyków mają w dupie, bo ani do Rosji, ani do USA nie pójdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Dlaczego bez sensu? Jedni i drudzy realizują swoje interesy i walczą o wpływy, a uchodźców i Syryjczyków mają w dupie, bo ani do Rosji, ani do USA nie pójdą.
This.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lech-wa ... low/c6hde2

Największy żyjący Polak się wypowiedział, więc dyskusja chyba zamknięta :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

yup.. moderacja moze zamknac posta :P
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Cherryy »

Akurat zgrabnie podsumował to, co sądzi opinia publiczna.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

znaczy glos narodu
vox populi
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Obrazek

:roll:

Also:

Obrazek

I jeszcze fun fact:

"Jak ocenia dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, aktualnie co najwyżej 25 proc. napływających do Unii Europejskiej imigrantów to uchodźcy wojenni w myśl prawa ONZ lub osoby, którym według unijnych przepisów przysługuje tzw. ochrona uzupełniająca. - I ten procent spada. Przyrasta za to liczba migrantów ekonomicznych. Wielu z nich nawet tego nie ukrywa, mówiąc "przybywamy do Europy rozpocząć nowe życie", a nie dlatego, że coś im grozi w kraju, z którego wyemigrowali - dodaje."

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ele/mfpt91
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

...i jeszcze relacja na temat Libii sprzed "rewolucji".

http://mediumpubliczne.pl/2015/09/dlacz ... alo-libie/
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://szczerek.blog.polityka.pl/2015/0 ... ?nocheck=1

Taki tam reportaż z Węgier nt. tych, co tam koczują.

W sumie to ciekawe jest to, że Ci Syryjczycy coraz bardziej zaczynają przypominać mi ludzi z tzw. zachodniego świata. Mieli normalne życie, itd.

Przychodzi ktoś robić zadymę i co? W nogi. Nikomu z tych ludzi nie przyszło do głowy walczyć o swój kraj. Nie wiem, czy to wynika z tego, że mieli awersje do wojska, nie mieli w ogóle do czynienia z bronią, czy po prostu przekalkulowali, że nie warto się narażać i lepiej wiać gdzieś indziej - wypisz, wymaluj podejście przeciętnego europejczyka. Jeżeli to i Libia, którą wkleił Sith powyżej to są po prostu eksperymenty społeczne, to wystarczy sprawdzić, ilu fanatyków było potrzebne, żeby totalnie zdestabilizować tamte kraje i receptę będzie można powtórzyć gdziekolwiek...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Cóż. Nie każdy biegnie walczyć w wojnie domowej.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

Żeby walczyć o swój kraj to najpierw ten kraj musi być faktycznie "twój". Tam chyba ważniejsze i silniejsze są więzi z klanem i religią niż z państwem, które powstało z niczego kilkadziesiąt lat temu na mocy międzynarodowych ustaleń, wzdłuż granic wyznaczonych przez byłych kolonizatorów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też prawda. Znalazłem przy tej okazji, jak NATO zaproponowało nowy podział granic na bliskim wschodzie, czym maksymalnie wkurwili Turków:

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7565
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Crowley »

No. Już widzę Pakistańczyków, Irańczyków i Izraelczyków chętnych do oddania swoich terytoriów. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Trzeba wszystkich podbić a potem stopniowo uwalniać niestety...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

Ja jestem jakiś niedoinformowany - nie kumam co turki tak się pieklą o kurdów.. kto wyjaśni?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Kurdowie to tacy Ślązacy którzy chcą własne państwo wykroić z części Turcji
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Plus wymyślili słowo "kurde".
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

tak samo jak Jemeńczycy wymyślili sformułowanie "yeah, man!"
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

LLothar pisze:Kurdowie to tacy Ślązacy którzy chcą własne państwo wykroić z części Turcji
Tyle, że Ślązaków nie jest 30 mln i nie mają własnego języka ;) Ach, no i nie są odrębnym narodem :P No i nie mieszkają w 5 czy 6 krajach.

Lepiej ich chyba porównać do Polaków pod zaborami, chociaż nigdy nie mieli własnej państwowości. Potencjalne państwo kurdyjskie z czasem pewnie mogłoby być najstabilniejszym w regionie, niestety na to nie zgodzi się nikt na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza Turcja i Iran czyli kraje, którym wujek Sam trzyma teraz palec prosto. Albo wszyscy straciliby część swoich ziem (niemożliwe) albo gdyby wykroić państwo kurdyjskie tylko z ziem i tak zdestabilizowanych (Irak, Syria) to pozostali gracze musieliby zaakceptować, że będzie wzmacniało niepodległościowe dążenia Kurdów w innych krajach (niemożliwe).

Szkoda, bo zawsze byłaby to przeciwwaga dla Arabów i wszelkich fundamentalizów. Bitny naród o silnej tożsamosci, nikt ich nie musi uczyć jak bronić swojego.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1890425

Milion wniosków o azyl tylko w tym roku... Ciekawe, co by zrobili w USA, gdyby nagle milion Meksykanów zaczęło szturmować granicę...

Tak BTW, to USA przyjmuje na stałe chyba właśnie milion imigrantów rocznie, tylko ma dla nich zdecydowanie więcej miejsca...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

brytyjski reporter dowiedział się też, że może za 200-300 euro nabyć w Stambule prawdziwy syryjski paszport na dowolne nazwisko i z własnym zdjęciem. Fałszerze weszli bowiem w posiadanie zdobytych w toku walk w Syrii formularzy paszportowych i urządzeń do ich wypełniania.
No to pozamiatane. Wszyscy jesteśmy Syryjczykami...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Procedura uchodźcza weryfikuje takie rzeczy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeszcze nikt nie wkleił?

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1890491

EU nie dogadała się z Grupą Wyszehradzką i ta została przegłosowana. Do tego Polska się wyłamała i tą grupę prawdopodobnie kompletnie rozbiła... W sumie ten fakt bardziej mnie rozwala, niż samo przegłosowanie podziału tych uchodźców. Poza tym ktoś wie o co chodzi z tym, że Węgrzy się "wycofali" ze swojej kwoty?

News raczej niskich lotów ale nie mam czasu szukać innego...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Procedura uchodźcza weryfikuje takie rzeczy
Jak ta procedura weryfikuje autentyczne paszporty, zrobione tym samym sprzętem co oryginały?

A głosowanie Polski do przewidzenia, najpierw Tusku zabrał prawo weta, a potem wydał instrukcje jak głosować. Wypadliśmy jako ŻENUJĄCY kraj jeśli chodzi o poważną postawę w takich sytuacjach.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Zdradzilismy sojuszników, ale czego można oczekiwać od rządu, który siedzi u Niemca w kieszeni
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Jak ta procedura weryfikuje autentyczne paszporty, zrobione tym samym sprzętem co oryginały?
Pisał o tym wcześniej - analizy jezykowe, dodatkowa weryfikacja itp. Sam paszport to nie wszystko, dlatego procedura trwa zazwyczaj jakos pol roku. Z reszta pozwolę sobie zaszokować - w przeszłości perfekcyjnie podrabiane paszporty już się pojawiały, nie jest to coś, co zaistniało wczoraj.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze: Pisał o tym wcześniej - analizy jezykowe, dodatkowa weryfikacja itp. Sam paszport to nie wszystko, dlatego procedura trwa zazwyczaj jakos pol roku. Z reszta pozwolę sobie zaszokować - w przeszłości perfekcyjnie podrabiane paszporty już się pojawiały, nie jest to coś, co zaistniało wczoraj.
Ok, tylko kiedy w przeszłości było na raz tyle ludzi/paszportów/danych do przemielenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

No i dlatego ten ciezar spada teraz na wszystkie kraje UE, a nie tylko te graniczne, zeby bylo skuteczniej i szybciej.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Analizy językowe - zdaje sie że wszyscy mówią po arabsku. Co prawda w wywiadzie co jakiś czas temu wrzucałem mieszkający w Polsce Syryjczyk twierdził, że da sie to rozpoznać po akcencie - ale trzeba być nativem. Tak więc pojawia sie tu kwestia czy zatrudnieni eksperci będą pracować w dobrej wierze.

O tym ze podnosi to koszty dramatycznie nie wspominam.

I last but not least - jak ci ludzie sie w swoich obozach zadomowią, to myślicie, ze tak łatwo dadzą się deportować? A nawet jeśli się dadzą - to GDZIE ich deportować, skoro twierdzą, że są Syryjczykami?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
ODPOWIEDZ