Słuchawki.

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Słuchawki.

Post autor: Halaster »

Hmm wiem o czym mówisz z ANC, ale w takim razie jestem mniej wyczulony na ten temat, bo jak skrece prawe pokrętło (to które reguluje właśnie ANC) na prawie minimum (full min to wzmocnienie dźwięków otoczenia) to jest dla mnie good enough i ANC jest praktycznie nieodczuwalne.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 429
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Słuchawki.

Post autor: Guldan »

ja od jakiegos czasu poszedlem w sluchawki czaszkowe. kupilem Aftershokz Aeropex, ktorych uzywam w biurze i jestem w chuj zadowolony choc to sluchawki dziwne i trzeba sie do nich przyzwyczaic.

sa tez ekstra do gadania i dluzszych wideo/tele-konferencji.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Słuchawki.

Post autor: Mithrandir »

no i niestety, Bose zwrócone po kolejnym rozłączeniu się zamiast wyciszenia (1 tap dłuższy vs 2 krótkie, i trzeba trafić paluchem w niewielki obszar :bugeye: ), do tego o ile bezczynne nie szumią, to już w teamsach strasznie.

Teraz czekam na EPOSy H3PRO Hybrid i... jednak znowu Jabry. EPOSy ogólnie zapowiadają się nieźle, ale mają krótki zasięg i obawiam się ponoć słabego wyciszenia mikrofonu (trochę liczę na nvidia rtx audio). Stąd upewnię się, czy problemy z jabrą to nie był konkretny egzemplarz (raczej marne szanse).

Zobaczymy, ostatecznie trochę zgodnie z sugestią Halastera trzeba będzie rozdzielić sprzęty - tylko nie pc/tel. a teamsy/muzyka.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Słuchawki.

Post autor: Mithrandir »

No i ostatecznie powróciłem do Jabry. Ewidentnie producent ma problem z kontrolą jakości, bo w międzyczasie musiałem wymienić kolejny egzemplarz, na szczęście obecny po tygodniu działa bez zarzutu.. Uff.... Bo wygoda jest nieporównywalna z konkurencją.

Eposy spoko i bezproblemowe, ale jednak dodatkowe funkcje Jabry wygrywają.

Ostatecznie sprawa jest jasna, w zależności co jest głównym przeznaczeniem:
Praca: Jabra Evolve2 85
Gry/filmy: Epos h3pro hybrid
Muzyka: Bose NC 700 + usb link

Ale wszystkie mają stabilne połączenie z telefonem i PC, są wygodne i dobrze grają.

Może komuś się przyda :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Słuchawki.

Post autor: PIOTROSLAV »

Tak sobie sprawdzilem z ciekawości ceny i jednak muszę się zgodzić z jakimś nołnejmem z internetu, ktory twierdzi, że 450pln na sluchawki to luksus. Koniec końców, muzuki slucham z yt lub spotify'a
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Słuchawki.

Post autor: Mithrandir »

ja startowałem z budżetem 300 zł... Natomiast jakiś czas temu przyjąłem zasadę: w miarę możliwości nie oszczędzam na przyrządach codziennego użytku, a już w szczególności na narzędziach pracy. Wziąwszy pod uwagę, że używając ich spędzę ogromną część życia, to nawet wyeliminowanie niewielkiej niewygody sumarycznie znacząco poprawia jego komfort.

W kontekście pracy przy kompie to dla mnie przede wszystkim:
- fotel(!!!)/podnóżek
- biurko
- monitor/y
- klawiatura/mysz
- i właśnie słuchawki/mikrofon

Tak sobie myślę, że w sumie dziś chyba najmniej ważny jest sam komputer... Byle parametry były i nie hałasował za bardzo.

Przy czym "nie oszczędzam" nie równa się "kupuję najdroższe" - np. biurko mam jakieś ikeoskie tyle że przerobione przez stolarza pod moje potrzeby.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2221
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Słuchawki.

Post autor: peterpan »

Mam budżet z 400 złotych. Potrzebuję czegoś nausznego do użytku podczas montażu. Szukać jakiejś konkretnej marki, czy po prostu pójść do elektromarketu i wybrać takie które które najmniej będą uciskać mój wielki łeb? Czy też warto dołożyć więcej

Nie znam się, a do tej pory używałem praktycznie tylko JBL za maks 150 zł i to główne dokanałowych, które nie ściskały głowy ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Słuchawki.

Post autor: Razorblade »

peterpan pisze:Mam budżet z 400 złotych. Potrzebuję czegoś nausznego do użytku podczas montażu. Szukać jakiejś konkretnej marki, czy po prostu pójść do elektromarketu i wybrać takie które które najmniej będą uciskać mój wielki łeb? Czy też warto dołożyć więcej

Nie znam się, a do tej pory używałem praktycznie tylko JBL za maks 150 zł i to główne dokanałowych, które nie ściskały głowy ;)
Ja od kilku lat mam arctis 1 od steelseries i jestem bardzo zadowolony (przesiadlem sie wlasnie z jakichs noname'ow). Widzialem ze teraz sa inne (nova), ale pewnie też byłbyś zadowolony. Tylko ja preferuje po kablu jakby co. Mikrofon też widziałem ze masz, więc jakość tego od sluchawek pewnie nie wazna (ja swojego nawet nie podpinalem)

Wysłane z mojego RMX3840 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Słuchawki.

Post autor: Crowley »

Podobno ISK HD9999 są super wygodne nawet na dużej głowie. To chińska kopia AKG K271 MKII, ponoć całkiem udana.
Za 450 zł kupisz Audio Technicę ATH-A550Z, których dosłownie nie czuć na głowie. Używane na pewno poniżej 400 zł, a pewnie udałoby się znaleźć ATH-A550X.
A jak używki wchodzą w grę, to w okolicach 400 zł spokojnie dostaniesz też Beyerdynamic DT 990, a może i DT 880. Mam te drugie i są bardzo wygodne, a grają fantastycznie. Welurowe pady zawsze na propsie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Słuchawki.

Post autor: ThimGrim »

AKG to nie wiem, czy są gdzieś jeszcze do dostania, bo AKG chyba nie istnieje? I jak chcesz wygodne, lekkie, to szukaj konstrukcji otwartych.

Koszernych kabli do słuchawek wiesz gdzie szukać.

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sl ... wymiarowe/

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2221
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Słuchawki.

Post autor: peterpan »

Dzięki chlopaki poobczajam sobie. Tu wygoda jest na pierwszym miejscu, bo montaż zajmuje mi z 4-5 godzin ciągiem, więc więcej niż normalnie człowiek słucha muzyki na słuchawkach. Te chińczyki wyglądają dobrze, i mieszczą mi się w budżecie jako nowe. Jak zamówię dam znać ;)

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka

Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
ODPOWIEDZ