Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Crowley pisze:Poza krótkimi przerwami, zawsze było nad Wisłą państwo z dykty i pewnie nigdy się to nie zmieni.
Ba, pojawiają się nawet głosy, że tak właściwie to go wcale nie było:
https://www.empik.com/fantomowe-cialo-k ... ,ksiazka-p
Przyznam szczerze, że książka ma niepotrzebne dłużyzny, ale sama teza jest całkiem logicznie przedstawiona i obudowana :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jednej rzeczy, której się nauczyłem po tej stronie oceanu, że nie ważne jest, jak ch*jowe są miejscami USA (zwłaszcza Alabama i Mississippi - toż to wygląda gorzej niż Ukraina...), każdy kto tam mieszka uważa, że jest to najlepsze miejsce na świecie. Fajnie się też patrzy, jak czasem taki się spotka z Kanadyjczykiem i się licytują/punktują. Każdy potem wywiesi swoją flagę w ogródku i pracuje, żeby było jemu lepiej, a potem żeby w jego okolicy było lepiej (ochotniczo, w różnych aspektach), a na końcu pójdzie na wybory.

Może kiedyś się bardziej rozpiszę, ale nie widzę nic w tych krajach, czego by się nie dało zrobić w Polsce, a niektóre rzeczy są już teraz lepsze (jak np. niektóre autostrady - w Stanach i Kanadzie takowych NIE MA - to co oni mają to jest ledwo odpowiednik drogi szybkiego ruchu).
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Widzicie, jak u nas fajnie? :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Sądzisz, że źle? :)

Jakieś 80% populacji świata może tylko pomarzyć o takim miejscu do życia jak Polska i takich problemach jak mają Polacy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Tylko my niby gonimy te 20%, a tamte 80% za nami jakoś coraz bliżej. Ergo, jesteśmy w układzie nieinercjalnym.

Baj de łej, co tam porabia Jaok z Pyta PL? To, co zawsze, ale teraz w TVP... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Tak, świat nas goni.

Cała Afryka, która chce spierdalać przed głodem i wojnami do Europy nas goni. Pół Azji permanentnie ogarniętej wojną nas goni. Indie, gdzie w TV ludzi zachęca się, żeby srali do ubikacji a nie na podwórku i gdzie kamieniuje się zgwałcone kobiety też nas gonią. Rosja z garstką oligarchów i 200 mln biedoty nas goni. 2 miliardy ludzi nie ma w miejscu zamieszkania dostępu do wody. Oni nas gonią, normalnie czuję oddech na plecach. Ostatnio do pościgu dołączyła nawet Wenezuela! ;)
Serio, nie ma sensu się pompować ale trzeba mieć świadomość, że jak bomby nie lecą na łeb, jest co pić i jeść, jest dach nad głową, prąd, jest samochód i nikt nie chce nas zastrzelić to znaczy, że ma się lepiej niż większość populacji świata.

A wracając do spraw bieżących - jak tam Wiosna? :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

No mój głos mają, chociaż kilku spraw dla mnie istotnych nie poruszyli.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze:Tak, świat nas goni.

Cała Afryka, która chce spierdalać przed głodem i wojnami do Europy nas goni. Pół Azji permanentnie ogarniętej wojną nas goni. Indie, gdzie w TV ludzi zachęca się, żeby srali do ubikacji a nie na podwórku i gdzie kamieniuje się zgwałcone kobiety też nas gonią. Rosja z garstką oligarchów i 200 mln biedoty nas goni. 2 miliardy ludzi nie ma w miejscu zamieszkania dostępu do wody. Oni nas gonią, normalnie czuję oddech na plecach. Ostatnio do pościgu dołączyła nawet Wenezuela! ;)
Serio, nie ma sensu się pompować ale trzeba mieć świadomość, że jak bomby nie lecą na łeb, jest co pić i jeść, jest dach nad głową, prąd, jest samochód i nikt nie chce nas zastrzelić to znaczy, że ma się lepiej niż większość populacji świata.
Voo, nie pisałem, że nas gonią, tylko że jesteśmy w układzie nieinercjalnym.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Sądzę, że Wiosna ma duże szanse na wejście do Sejmu. Od 2 kadencji po lewej stronie zawsze pojawia się jednokadencyjny motyl: a to motyl Palikot, a to Nowoczesny motyl, a w tym sezonie będzie to motyl Wiosenny :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

A ma ktoś linka do pełnego programu partii? Bo ja nie znalazłem.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

naczy tak. Lewica w Polsce zawsze JAKAŚ była. A, że ostatnio w kryzysie i incydentalna (Palikot, pewien odsetek Nowoczesnej), to nie znaczy, że nie ma u nas miejsca na stabilną pozycję. Problemem były przez lata te same nazwiska i opatrzone, kojarzone jeszcze z PZPR twarze.

Także Biedroń jak najbardziej może wziąć cześć uśpionego lewicowego elektoratu. Pytanie, jak duży to elektorat i czy będzie chciał kontynuować 'współpracę' - a to już zalezy od fundamentów programowych, bo gimnazjalistów głosujących za legalizacją trawki już przerabialiśmy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:A ma ktoś linka do pełnego programu partii? Bo ja nie znalazłem.
Dadzą wszystko i wszystkim (tylko nie wiedzą skąd na to $ wziąć, albo wiedzą i trzymają w tajemnicy). Nie będą bawić się w wojnę polsko-polską, będą łagodzić spory i tonować nastroje (ale aborcja do 12 tygodnia ma być na życzenie, związki partnerskie, homo-adopcja i rugowanie KK skąd się da).

To tak w skrócie.

Zgadzam się z Theeckiem, że to taki następny Petru jest. Lelum polelum, żadnych konkretów, ale co on nie zrobi to ho ho ho. A, że słownym człowiekiem jest to wie cały Słupsk. Po pierwsze dlatego, że go wybrali, ale zrezygnował, bo woli Warszawę. Po drugie:

Obrazek

Halu, Ty chyba głosowałeś na Petru, nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Larofan »

SithFrog pisze:Dadzą wszystko i wszystkim (tylko nie wiedzą skąd na to $ wziąć, albo wiedzą i trzymają w tajemnicy). Nie będą bawić się w wojnę polsko-polską, będą łagodzić spory i tonować nastroje (ale aborcja do 12 tygodnia ma być na życzenie, związki partnerskie, homo-adopcja i rugowanie KK skąd się da).
wyczuwa tutaj drobny bias...

dadza tym co nie dostaja wlasciwie nie wiadomo czemu, kase znajda tam gdzie jest - m.in. w koscielnych ulgach
nie wiem gdzies ty wyczytal o aborcji na zyczenie do 12 tygodnia i homo adopcji... a rugowanie KK z polityki to akurat swietny pomysl

zobaczymy co beda dalej mowic i robic ale poki co jestem zaintrygowany
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Larofan pisze:wyczuwa tutaj drobny bias...
Nie, serio. Byłem ciekaw co powiedzą, ale to co pokazali to jakieś żarty. Bo co oznacza nowoczesna edukacja? Ja jestem za, ale obawiam się, że dla mnie to nowocześniejsze metody i re-balans w stronę sensownych przedmiotów (więcej matmy, programowanie, urealnienie pewnych spraw), a dla Biedronia to wyrugowanie religii i zdjęcie krzyży w klasach oraz obowiązkowa lekcja o LGBT.

I owszem, nabijam się, bo może wcale tak nie jest, ale o to właśnie chodzi. Nie wiadomo jak jest. Nowoczesna edukacja i tyle ma wystarczyć. Konkretów zero.

Zresztą, na TT od prawa do lewa raczej zawód niż radość tak wśród potencjalnych zwolenników jak i komentatorów i publicystów.

Naprawdę, to żaden bias, wolę w sejmie trochę Biedronia i trochę PiS niż dużo PiS i bez Biedronia. Po prostu spodziewałem się więcej niż ciepłe kluchy i ogólniki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Ja się spodziewałem więcej ale raczej nie konkretów, myślę że 20 minutowe przemówienie na ogólnopolskiej konwencji to nie jest najlepsze miejsce i czas do rozmowy o konkretach.

I tak głosowałem na Petru, a wcześniej na Palikota i tak, wolałbym nie głosować na nich ale co ja mam zrobić ze swoim głosem jeśli oni jedni, przynajmniej częściowo, byli programowo zgodni?

Tutaj jest wreszcie cos o ekologii (chociaz dla mnie za malo i tylko w stronę smogu, nic o autach elektrycznych, kategoryzacji produktów mlecznych i mięsa na modłę jajek, OZE czy atomie), wreszcie odważnie w zakresie LGBT, wreszcie cokolwiek o kościele, fajnie o aborcji, trochę o edukacji, trochę o uproszczeniach dla firm, ale zdecydowanie za mało.

Brakowało poważnych zapowiedzi zmian edukacji, zabrakło odpartyjnienia prokuratury, zabrakło limitowania 500+ powyżej pewnych zarobków i/lub cenzusu zatrudnienia. Gołe słowa o wyrownaniu plac dla kobiet zamiast konkretów w stylu macierzyńskiego 6/6 kobieta/mężczyzna w stylu szwedzkim. Zero polityki zagranicznej (skandal), zero hajteku, zero pomysłu na e-government.

No i przede wszystkim mało cięć i innych pomysłów żeby jakoś zarobić na te obietnice.

Co nie zmienia faktu, że wciąż blizej mi do nich niż do tej całej reszty.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Larofan »

zawod jest glownie po stronie propagandzistow obu stron politycznej barykady... PO/N i caly tamten dzial smynci bo im odbiora nieco procent a PiS, katoprawica i inne populisty smynca bo im niepotrzebnie popularyzuja nieprawilne poglady

ja to tak odbieram

nie wiem skad pomysl ze biedron chce oprzec swoja 'nowoczesna edukacje' na wyrywaniu krzyzy ze scian i wciskaniu homoedukacji wszystkim na sile a nie na dobrym balansie przedmiotow bardziej przystajacym do rzeczywistosci... cos czego dotychczas zadna partia nie ogarnela zreszta :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Larofan pisze:nie wiem skad pomysl ze biedron chce oprzec swoja 'nowoczesna edukacje' na wyrywaniu krzyzy ze scian i wciskaniu homoedukacji wszystkim na sile a nie na dobrym balansie przedmiotow bardziej przystajacym do rzeczywistosci... cos czego dotychczas zadna partia nie ogarnela zreszta :)
"I owszem, nabijam się, bo może wcale tak nie jest, ale o to właśnie chodzi. Nie wiadomo jak jest. Nowoczesna edukacja i tyle ma wystarczyć. Konkretów zero." ;)

Larofan pisze:zawod jest glownie po stronie propagandzistow obu stron politycznej barykady... PO/N i caly tamten dzial smynci bo im odbiora nieco procent a PiS, katoprawica i inne populisty smynca bo im niepotrzebnie popularyzuja nieprawilne poglady
Nie, pomijam PO/N czy PiS, bo wiadomo jakie mieli zdanie jeszcze przed konwencją :) Mówię o komentatorach, publicystach i ludziach, którym światopoglądowo blisko do Wiosny. Poza tym bardzo ładnie napisał Halu, to się właśnie przewija w komentarzach:
Halaster pisze:Brakowało poważnych zapowiedzi zmian edukacji, zabrakło odpartyjnienia prokuratury, zabrakło limitowania 500+ powyżej pewnych zarobków i/lub cenzusu zatrudnienia. Gołe słowa o wyrownaniu plac dla kobiet zamiast konkretów w stylu macierzyńskiego 6/6 kobieta/mężczyzna w stylu szwedzkim. Zero polityki zagranicznej (skandal), zero hajteku, zero pomysłu na e-government.

No i przede wszystkim mało cięć i innych pomysłów żeby jakoś zarobić na te obietnice.
"wreszcie odważnie w zakresie LGBT, wreszcie cokolwiek o kościele, fajnie o aborcji"

Po pierwsze to nie są priorytety, po drugie to są tematy, którymi można zrobić 8-10%, ale w tym kraju jeszcze przez (minimum) 20-30 lat żadnej władzy się nie zdobędzie.

Większość ludzi popiera obecny kompromis aborcyjny, tematy LGBT interesują margines, a łatwo nimi wystraszyć potencjalny elektorat środka, natomiast z kościołem trzeba trochę uporządkować sprawy, ale robiąc to subtelnie, a nie idąc na krucjatę.

Poza tym jest jeden podstawowy powód, dla którego na Biedronia nie zagłosuję.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... i-czy.html

Polecam znaleźć oryginalny reportaż. Bodajże z Newsweeka (a to medium trudno oskarżać o hejtowanie i działanie na szkodę Biedronia bez solidnych podstaw).
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

SithFrog pisze:
"wreszcie odważnie w zakresie LGBT, wreszcie cokolwiek o kościele, fajnie o aborcji"

Po pierwsze to nie są priorytety, po drugie to są tematy, którymi można zrobić 8-10%, ale w tym kraju jeszcze przez (minimum) 20-30 lat żadnej władzy się nie zdobędzie.

Większość ludzi popiera obecny kompromis aborcyjny, tematy LGBT interesują margines, a łatwo nimi wystraszyć potencjalny elektorat środka, natomiast z kościołem trzeba trochę uporządkować sprawy, ale robiąc to subtelnie, a nie idąc na krucjatę.
Po pierwsze - nikt zdrowy na umyśle nie sądził, że Ty akurat na niego zagłosujesz :)

Po drugie - dla CIEBIE to nie są priorytety, dla mnie są. Ja wiem, że na tych hasłach się nie wygrywa wyborów, ale niestety jak bym miał głosować tylko na tych co mają wygrać wybory to pewnie bym chodził w koszulce żołnierzy wyklętych i oglądał "W tyle wizji".

Jak dla mnie kierunek światopoglądowy akurat jest odpowiedni, ale OCZYWIŚCIE to kwestia subiektywna i nawet przez sekunde nie mysle, ze to poglad wiekszości. Bo niestety większość w tym kraju jest taka jak PIS i nie mam co do tego wątpliwości.

ps. kompletnie nie znam sprawy, ale dopóki nie zobaczę że Biedroń wiedział o pedofilii i krył go to nie uwierzę, że człowiek z dużymi ambicjami politycznymi kiedykolwiek mógł świadomie kryć pedofila! Newsweek akurat jest mocno platformerski, a to teoretycznie nastraja go bardziej "anty-biedroniowo" niż "w sieci" które jest adresowane do skrajnie innego odbiorcy i nie ma tam żadnego punktu styku.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Po pierwsze - nikt zdrowy na umyśle nie sądził, że Ty akurat na niego zagłosujesz :)
:]
Halaster pisze:Po drugie - dla CIEBIE to nie są priorytety, dla mnie są.
Halaster pisze:jak bym miał głosować tylko na tych co mają wygrać wybory to pewnie bym chodził w koszulce żołnierzy wyklętych i oglądał "W tyle wizji". [...] Bo niestety większość w tym kraju jest taka jak PIS i nie mam co do tego wątpliwości.
To jest akurat bzdura i nawet Biedroń wie, że to bzdura. Tak myślą ludzie, którzy stracili kontakt z rzeczywistością i żyją w bańce zarabiając pięciocyfrowe kwoty. Halu, nie bądź jak Kuźniar:

https://wiadomosci.wp.pl/kuzniar-zagoto ... 490582657a
Halaster pisze:ps. kompletnie nie znam sprawy, ale dopóki nie zobaczę że Biedroń wiedział o pedofilii i krył go to nie uwierzę, że człowiek z dużymi ambicjami politycznymi kiedykolwiek mógł świadomie kryć pedofila!
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Natomiast założę się, że Ty wierzysz, że JP2 wiedział o pedofilii w kościele! Przeczytaj reportaż i wrócimy do tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

SithFrog pisze:
Halaster pisze:Po pierwsze - nikt zdrowy na umyśle nie sądził, że Ty akurat na niego zagłosujesz :)
:]
Halaster pisze:Po drugie - dla CIEBIE to nie są priorytety, dla mnie są.
Halaster pisze:jak bym miał głosować tylko na tych co mają wygrać wybory to pewnie bym chodził w koszulce żołnierzy wyklętych i oglądał "W tyle wizji". [...] Bo niestety większość w tym kraju jest taka jak PIS i nie mam co do tego wątpliwości.
To jest akurat bzdura i nawet Biedroń wie, że to bzdura. Tak myślą ludzie, którzy stracili kontakt z rzeczywistością i żyją w bańce zarabiając pięciocyfrowe kwoty. Halu, nie bądź jak Kuźniar:

https://wiadomosci.wp.pl/kuzniar-zagoto ... 490582657a
Nie rozumiem o co Ci chodzi - uwazam (zgodnie zresztą z publikowaną od lat diagnozą społeczną - http://www.diagnoza.com/), że większość Polaków jest konserwatywna, umiarkowanie katolicka i nieufna do obcych - całkowicie odmienna od Biedronia i jego elektoratu. Zgadzam się w dodatku z Tobą, że jego program (czy może raczej linia programowa, bo poki co nie znamy szczegolow) to nie jest material na wiekszosc tylko wlasnie 5-15% w zaleznosci od nastrojów.

I KOMPLETNIE nie rozumiem o co Ci chodzi z pięciocyfrowymi kwotami i bańką - czy mógłbyś rozwinąć to dlaczego tak oceniasz to co napisałem?

SithFrog pisze:
Halaster pisze:ps. kompletnie nie znam sprawy, ale dopóki nie zobaczę że Biedroń wiedział o pedofilii i krył go to nie uwierzę, że człowiek z dużymi ambicjami politycznymi kiedykolwiek mógł świadomie kryć pedofila!
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Natomiast założę się, że Ty wierzysz, że JP2 wiedział o pedofilii w kościele! Przeczytaj reportaż i wrócimy do tematu.
Hmm bardzo nie podoba mi sie Twoja retoryka, ale odbijam piłeczkę - to ja nie wiem czy sie smiać czy płakać - chyba nie porównujesz tu nieusuwalnego władcy absolutnego skostniałej globalnej korporacji broniącej swojej dogmatycznej pozycji strażnika sumienia do faceta który swój sukces uzależnia od zaufania wyborców i który absolutnie NIC nie mógłby zyskać na kryciu jakiegoś pojebanego nauczyciela tańca?

Zresztą sama autorka artykułu powiedziała:
- Nie da się napisać wszystkiego w tytule. Tekst ma trzy strony i porusza wszystkie aspekty tej sprawy, nie tylko rolę Roberta Biedronia. Chciałam jednak pokazać, że prezydent Słupska rzadko bywa w mieście i przez to często nie podejmowane są z tego powodu ważne decyzje - mówiła Renata Grochal z "Newsweeka". 
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Dobrze, że pojawia się jakaś partia, która w swoim programie umieszcza rozdział państwa od Kościoła. Istny fenomen naszej polityki, że wszyscy, bez względu na światopogląd całują tłuste rączki czarnych panów. Religia powinna być prywatną sprawą każdego człowieka, niech wierni utrzymują swoje organizacje religijne a władze państwowe niech nie jeżdżą po błogosławieństwo i wytyczne do Torunia. Oczywiście mam świadomość, że łatwo rzucać takie pomysły człowiekowi stojącemu na czele partii, która będzie walczyć o przekroczenie progu wyborczego. Pewnie gdyby Wiosna miała być szansę realną siłą polityczną to Biedroń zaraz odkryłby w sobie pokłady religijnego uniesienia. No ale zanosi się, że będzie niszowa to i może mieć program niejasny bo przecież i tak nigdy go nie będzie realizować. Antyklerykałów jest dość, żeby zebrało się te 6-7% poparcia.
Kto wie, może sam się dorzucę, w końcu najpierw byłem ateistą a dopiero jak sam zostałem dziadkiem i zmądrzałem to zostałem prawicowcem :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Hmmm...wydaje mi się, że coś tam jednak musiał Biedroń w tym Słupsku robić, skoro jego zastępczyni wygrała w pierwszej turze.

Co do jego partii to wydaje mi się, że chyba ma być czymś czym miała być Nowoczesna-czyli takim polskim FDP. To się może udać, chociaż jak pokazuje przykład .N, budowa partii w oparciu o osobę lidera to ryzykowne przedsięwzięcie (no ale w Polsce chyba inaczej się nie da, z ugrupowań w Sejmie, chyba tylko PSL nie działa w sposób autokratyczny, ale nie wiem czy to wzór do naśladowania)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Biedroń to najlepsza rzecz, jaka się w ostatnich miesiącach przytrafiła PiS-owi. Partii rządzącej elektoratu nie zabiera (to znaczy jakiś przepływ zawsze jest, ale absolutnie minimalny), natomiast rąbie w wielkomiejski elektorat PO-KO. W przypadku ordynacji d'Hondta, która premiuje zwycięzców, to dla prowadzących w sondażach fantastyczna wiadomość. Jeśli nie urwie żadnego mandatu/nie przekroczy progu, to jest idealnie, czysty zysk dla PiS. Ale jeśli urwie, to nadal bardzo dobrze, bo i tak istnieje większe prawdopodobieństwo, że PiS na tym, przy obecnym mechanizmie przeliczania głosów na mandaty, raczej zyska mandat niż straci.

Nie spodziewajcie się w najbliższym czasie jakichkolwiek ataków ze strony PiS na Biedronia. Będą go krytykować za kwestie społeczne, ale to też nie ze złości, tylko po to, żeby go odpowiednio stargetować we właściwy fragment elektoratu.

Pewnie trochę bardziej problematyczny jest Gwiazdowski, bo istnieje prawdopodobieństwo zagarnięcia przez niego małego fragmentu prawicowego elektoratu. Ale i tutaj rzecz potencjalnie może być zyskiem dla PiS-u. Jeśli oni stracą jednego wyborcę na trzech straconych przez PO-KO, to nadal jest czysty zysk.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Znaczy ja tylko jak slysze o kolejnej partii rozdzielajacej wladze od kosciola to sie usmiecham... bo to huz bedzie pewnie z 6 ktora powstała z takim haslem. Ba... SLD pieknie oddzielalo wrecz wladze od kosciola... a nie, czekaj...

I Biedron tez nic z tym nie zrobi bo po prostu nie... mozna miec nadzieje, ale jednak nazwalbym to mimo wszystko naiwnoscia. To polityka.

Co do reszty - masa ogolnikow nic nie znaczacych ktore powiedza zarowno ci z prawej jak i z lewej. Moze poza LGBT. Tylko z LGBT ja mam taki "problem" jak z "równouprawnieniem". Fajnie jak naprawde to byloby rownouprawnienie i faltycznie rowne traktowanie a nie dodawanie przywilejow i handicapow jednej grupie "bo tak i juz", ale obowiazkow to niekoniecznie.

Ale mowienie ze "wiekszosc Polski jest jak PiS" to.... :O no coz, to tylko potwierdza dlaczego PiS wygrywa...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Może PiSem nie trzeba będzie się już niedługo przejmować? PiS to Jarosław Kaczyński, a Jarosław Kaczyński nie będzie miał teraz łatwego życia...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Dobrze, że pojawia się jakaś partia, która w swoim programie umieszcza rozdział państwa od Kościoła. Istny fenomen naszej polityki, że wszyscy, bez względu na światopogląd całują tłuste rączki czarnych panów.
Bo to pierwsza? Ludzie z SLD i PO zanim doszli do władzy też gadali o uporządkowaniu pewnych spraw i oddzieleniu państwa od Kościoła, a jak przyszło co do czego, to mało się nie utopili w wazelinie podczas coniedzielnych mszy. Nikt, kto chce osiągnąć jakiś realny sukces w polskiej polityce nie odważy się podnieść ręki na tę instytucję. A szkoda, bo uważam, że wbrew pozorom mógłby na tym sporo ugrać, o ile zaproponowałby rozwiązania sensowne, zamiast głupiego bicia piany. W naszym pięknym kraju bardzo wielu ludziom nie podoba się władza purpurowo-czarnej drużyny. Myślę, że na pewno więcej niż wspomniane 6-7%.

A co do reszty "programu" to dla mnie albo trzeciorzędne banialuki, albo kolejny socjalista, więc dziękuję, postoję. Tak sobie pomyślałem, że chętnie zagłosowałbym na kogoś, kto słowem nie wspomniałby w kampanii o kwestiach światopoglądowych. Żeby powiedział, że nie będzie zajmował się aborcją, związkami partnerskimi, sprawami kościelnymi, listą lektur w szkole, rtęcią w szczepionkach, ubekami, itp., a zamiast tego pokazał KONKRETNY pomysł na gospodarkę i ogólnie system prawodawstwa. I nawet nie chodzi o jakieś wolnościowe utopijne pomysły w stylu Korwina, niech to sobie nawet będzie coś bardziej lewicowego, ale przemyślanego, umotywowanego i jasno przedstawionego. Niech w końcu przyjdzie ktoś, kto ma plan i pomysł na kompleksową naprawę, a nie łatanie albo modyfikowanie prawa kolejnymi urzędniczymi bublami. Chciałbym, żeby zrobił to właśnie Gwiazdowski, ale na razie też gada na okrętkę i na wystąpieniach w terenie, zamiast jebnąć porządną kampanię informacyjną w internecie i wypunktować dokładnie, co chce zrobić i jak.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Tej, jakby ktoś był na proteście pod TVP to mówicie, że dla FSGK pracujecie! Reklamę w głównym wydaniu wiadomości można dostać.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Obawiam się Crowley, że się nie doczekasz. Podejrzewam, że dlatego, że elektorat w swej masie w kwestiach gospodarczych jest usatysfakcjonowana jak usłyszy: "ułatwimy, przedsiębiorczość, rozwój" czyli te banialuki powtarzane przez wszystkie partie lewicowe (od Razem jako lewicy komunistycznej, aż po Nowoczesną po prawej stronie lewicy). I partie to wiedzą i pieprzą o jednym okienku i ułatwieniach dla przedsiębiorców już od 20 lat.
Spójrz na Hala - bez obrazy Halu, :) - co dla niego jest ważne? Kilka równie ważnych kwestii, w tym gospodarka, ale jest gotów machnąć na to ręką jeśli inne jego priorytety zostaną poruszone/obiecane. A o ile łatwiej jest obiecywać ułatwienie, równouprawnienie, ekologię i inne niemierzalne i nieweryfikowalne zamiary niż coś konkretnego z gospodarki :). Nawet ta oficjalna ponoć interpretacja Ministerstwa Finansów nad którą produkował się na tysiącu slajdów Maowiecki "co nie zabronione to dozwolone" poszła się jebać wraz z nowymi przepisami podatkowymi zakładającymi karalność "obchodzenia przepisów".
Więc się nie doczekasz.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

A mi się wydaje, że powoli coraz więcej osób w Polsce jest niechętnych w stosunku do kościoła katolickiego. Powoli. I jednak chyba realnie to jest bardziej te kilka procent, na pewno poniżej 10.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Counterman pisze:A mi się wydaje, że powoli coraz więcej osób w Polsce jest niechętnych w stosunku do kościoła katolickiego. Powoli. I jednak chyba realnie to jest bardziej te kilka procent, na pewno poniżej 10.
I tak i nie... z tych niechetnych do KK jest duzo mowiacych a malo glosujacych. No i pamietaj o naszym systemie wyborczym ktory wcale takiej partii zycia nie ulatwi po prostu. Bo to nadal za malo zeby mialo odzwieciedlenie w wyborach. Co z tego ze zdobeda sobie np. te 10% jak przelozy sie to na raptem pare mandatow?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:Obawiam się Crowley, że się nie doczekasz. Podejrzewam, że dlatego, że elektorat w swej masie w kwestiach gospodarczych jest usatysfakcjonowana jak usłyszy: "ułatwimy, przedsiębiorczość, rozwój" czyli te banialuki powtarzane przez wszystkie partie lewicowe (od Razem jako lewicy komunistycznej, aż po Nowoczesną po prawej stronie lewicy). I partie to wiedzą i pieprzą o jednym okienku i ułatwieniach dla przedsiębiorców już od 20 lat.
Spójrz na Hala - bez obrazy Halu, :) - co dla niego jest ważne? Kilka równie ważnych kwestii, w tym gospodarka, ale jest gotów machnąć na to ręką jeśli inne jego priorytety zostaną poruszone/obiecane. A o ile łatwiej jest obiecywać ułatwienie, równouprawnienie, ekologię i inne niemierzalne i nieweryfikowalne zamiary niż coś konkretnego z gospodarki :). Nawet ta oficjalna ponoć interpretacja Ministerstwa Finansów nad którą produkował się na tysiącu slajdów Maowiecki "co nie zabronione to dozwolone" poszła się jebać wraz z nowymi przepisami podatkowymi zakładającymi karalność "obchodzenia przepisów".
Więc się nie doczekasz.
Obawiam się, że masz całkowitą rację.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:Żeby powiedział, że nie będzie zajmował się aborcją, związkami partnerskimi, sprawami kościelnymi, listą lektur w szkole, rtęcią w szczepionkach, ubekami,
Ale jak? Jak to sobie wyobrażasz? Że taka partia bedzie mieła w programie "od wszystkiego poza gospodarką wezmiemy sobie koalicjanta"? Przecież niezajmowanie się ubekami to "brak lustracji", niezajmowanie się sprawami kościelnymi to utrzymywanie tego co jest, niezajmowanie się aborcją to utrzymywanie jej zakazu... PiS jest partą dla Ciebie w sumie w wielu z tych kwestii. Nie zajmuje się aborcją, zwiazkami partnerskimi, sprawami kościelnymi - bo wszystko im odpowiada tak jak jest.


A Gwiazdowski... :D Jakiś nowy PJN. Tzn, nie zrozumcie mnie źle ja mu bardzo kibicuje i nawet go lubiałem kiedyś poczytać... ale kaman
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Ale jak? Jak to sobie wyobrażasz? Że taka partia bedzie mieła w programie "od wszystkiego poza gospodarką wezmiemy sobie koalicjanta"? Przecież niezajmowanie się ubekami to "brak lustracji", niezajmowanie się sprawami kościelnymi to utrzymywanie tego co jest, niezajmowanie się aborcją to utrzymywanie jej zakazu...
Właśnie tak to sobie wyobrażam. Nie ma zakazu aborcji u nas, sprawy kościelne, które trzeba załatwić dotyczą przede wszystkim jego finansowania i opodatkowania, a nie tego, gdzie ma wisieć krzyż, a gdzie nie; a lustrację trzeba było robić 30 lat temu, otwierając całkowicie archiwa, albo je doszczętnie paląc. To są bzdety i tematy zastępcze, o których można sobie gadać w programach śniadaniowych i które nic nie wnoszą ani realnie nie zmieniają. Trzeba uporządkować system emerytalny, zmienić system podatkowy, usprawnić finansowanie służby zdrowia i oświaty, stworzyć takie warunki, żeby nasza gospodarka była coraz bardziej innowacyjna. Bez tego nadal będziemy się zastanawiać, czy w danym dniu ciąży płód to dziecko, czy nie dziecko, a świat nam będzie w tym czasie dalej uciekał.
Turtles pisze:PiS jest partą dla Ciebie w sumie w wielu z tych kwestii. Nie zajmuje się aborcją, zwiazkami partnerskimi, sprawami kościelnymi - bo wszystko im odpowiada tak jak jest.
Bardzo dobrze, że się nie zajmuje i bardzo źle, że tak zwana opozycja co i ruszy wyciąga te tematy, bo tylko na tym traci. Zamiast tego trzeba punktować PiS za to, że w tych ważniejszych sprawach szkodzi zamiast pomagać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Szczegółowe programy partii zawierają sporo z kwestii które wymieniłeś.
Tyle, że takie dokumenty są często po macoszemu traktowane u nas. Przykładem jest np. nowa partia Wiosna. W bardziej rozwiniętych realiach politycznych szczegółowy program jest udostępniany online pół dnia po takim oficjalnym ogłoszeniu istnienia partii. Ale przykładami są też PiS, PO, Nowoczesna... Tam szczegółowe programy potrafiły się pojawić miesiąc przed wyborami, zaraz przed ciszą wyborczą...
Paradoksalnie SLD chyba najszybciej i najdokładniej przygotowuje szczegółowe programy. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

No bo u nas wyborca nie jest wymagający. Zadowala się nic nieznaczącymi hasełkami i kolorowymi balonami. Podobnie dziennikarze, zamiast pytać o konkrety, godzinami rozprawiają o tym, kto jak się ubrał na konwencji, gdzie konwencja miała miejsce i kto przyszedł krzyczeć przeciwko.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Crowley pisze:No bo u nas wyborca nie jest wymagający
U nas sru nas. W demokracji wyborca nie jest wymagajacy. Patrz jaka byla sieczka w USA po obu stronach ostatnio.

Ale tak teraz czytam - czy serio cala opozycja chce isc "razem" do wyborow? Zasadniczo predzej mi kaktus na rece wyrosnie jesli sie oni naprawde wszyscy dogadaja. Na drugiej rece bedzie z kolei kaktus na okazje sensownego wyniku takiego bloku.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W Ontario opozycja obiecała piwo za $1 :D. I wygrali!

A piwo wciąż kosztuje $2.50...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:A Gwiazdowski... :D Jakiś nowy PJN. Tzn, nie zrozumcie mnie źle ja mu bardzo kibicuje i nawet go lubiałem kiedyś poczytać... ale kaman
Alternatywą jest PO, PiS, Kukiz, Korwin i Biedroń.

Nie rozumiem tego "kaman" na końcu. Schetyna lepszy? :)
Halaster pisze:I KOMPLETNIE nie rozumiem o co Ci chodzi z pięciocyfrowymi kwotami i bańką - czy mógłbyś rozwinąć to dlaczego tak oceniasz to co napisałem?
Widziałeś filmik z Kuźniarem? Widziałeś reakcję Biedronia? O to mi właśnie chodziło i dlatego PiS wygrał. Raz, że zmęczenie Platformą, a dwa: mentalne oderwanie się od społeczeństwa. Ludzie w swojej sile naprawdę mają gdzieś LGBT i inne pierdy-śmierdy jak nie mają pracy, albo mają śmieciówkę i ledwo ciągną od 1 do 1. Oczywiście można im powiedzieć, żeby zmienili pracę i wzięli kredyt, ale wiadomo jak to się kończy. Polacy wcale w większości nie są elektoratem PiS. Zobacz na bezwzględne liczby - ilu ludzi wystarczyło przekonać, żeby cieszyć się 4 lata pełnią władzy. Dla Ciebie ważne są ośrodki pomocy LGBT i tramwaj równości, a dla większości żłobki i odśnieżone ulice. O taką bańkę mi chodziło. W takiej żyje Kuźniar i idealnie ją Biedroń zdiagnozował w tym wywiadzie na co Jarek (fatalne imię!) odpowiedział agresją i nerwem. Dlatego dziwię się, że Wiosna idzie wbrew temu co Biedroń mówił w wywiadzie.
SithFrog pisze:Hmm bardzo nie podoba mi sie Twoja retoryka, ale odbijam piłeczkę - to ja nie wiem czy sie smiać czy płakać
Przeczytaj artykuł proszę. Jak papież nie pasuje do przykładu, bo ma władzę absolutną to niech będzie dowolny pedofil-nie-duchowny. Dyrygent z Poznania - wszystko do stracenia miał on i otoczenie, a kryli go wszyscy, nawet rodzice dzieci. Argument ile ma do stracenia nie jest żadnym argumentem. Chodzi mi tylko o Twoją postawę: nie wiem, nie słyszałem, nie czytałem, ale dużo ma do stracenia więc pewnie NIE.

Z mojej strony tyle, nie mam nic do dodania, pozdro! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7499
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Wyobraźcie sobie taką sytuację: pracodawca deleguje swoich pracowników do pracy w innym mieście. Wynajmuje dla nich mieszkanie, za które płaci miesięczny czynsz. Okazuje się, że mamy w naszym cudownym kraju przepis, który określa, że każda złotówka powyżej 500 zł na każdego pracownika, wydana na takie mieszkanie, jest DOCHODEM tego pracownika, od którego oczywiście należy odprowadzić podatek dochodowy. Przepis jest stary, ale podobno dopiero tegoroczna interpretacja, czy jakiś inny wyrok sprawiły, że skarbówka zaczęła się takim sprawom przyglądać.
Czekam na PIT i jak się okaże, że za to, że od dwóch lat pracuję kilkaset kilometrów od domu i pomieszkuję w jakichś wynajmowanych norach, zostaję nagrodzony podatkiem do zapłacenia, to się zagotuję. No to już jest kurwa przesada.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Voo pisze:To wtedy zapłać im tak:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lenie.html
Wkurzaja mnie takie akcje. Takie opieprzanie kasjerki w markecie, ze sie promocja na skarpety skonczyla albo ze gazetka miala bląd...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Nie płać nic, powiedz, że muszą mieć rachunki i faktury, a na procesie zeznaj, że to było robione dla firmy, w której pracujesz. Tak to robią kryształowo uczciwi ludzie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:
Voo pisze:To wtedy zapłać im tak:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lenie.html
Wkurzaja mnie takie akcje. Takie opieprzanie kasjerki w markecie, ze sie promocja na skarpety skonczyla albo ze gazetka miala bląd...
I tak i nie... z jednej strony masz racje - akcke z cyklu glupich, ale z drugiej... kurde, to jest legalny srodek platniczy w PL i "kasjerka" ma psi obowiazek go przyjac. Co to za akcja ze "nie bo nie". Ma prawo nie przyjac duzego nominalu jesli nie ma wydac reszty bo to nie jest prawnie usankcjonowany obowiazek (reszta). Ale nie ma prawa nie przyjac gotowki bo "nie chce jej sie liczyc" albo "bedzie prowizja za wymiane nominalu w banku"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Kasa się też tutaj słabo zachowała, ale to dla mnie jest zupełnie oddzielna sprawa.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Rzr, jasne. Prawo pozwala być w pewnych sytuacjach chujem. Pytanie czy koniecznie trzeba z tego prawa korzystać
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Rzr, jasne. Prawo pozwala być w pewnych sytuacjach chujem. Pytanie czy koniecznie trzeba z tego prawa korzystać
A o to trzeba zapytac sedziego :-P.

Mowiac poważnie - ja nie pochwalam zachowania. Ale z drugiej strony to rodzaj protestu na bazie strajku wloskiego. Dany sad zasadzil mu wniesienie oplaty, wiec ja wniosl jak rozumiem (moze blednie) w tym konkretnym sadzie a nie dowolnym innym.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

No cóż jego przypadek trafił do mediów, więc facet osiągnął swój cel. Przecież większość reakcji ludzi będzie pt "dobrze tak dziadom".

Sam też bym tego nie zrobił, ale w sumie zależy co bym chciał osiągnąć. Bo gdybym miał ukryty interes w tym, drugie dno - no to nie ma zmiłuj. Staram się ograniczyć nieprzyjemności w stosunku do innych ludzi, ale jednak swoje dobro stawiam nad.

@Crow: to nie powinno Ciebie dotyczyć, więc raczej luz.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Trochę się zawiodłem na FSGK dzisiaj. Moje codzienne źródło wiedzy o świecie nie powiedziało, że zmarł Jan Olszewski. W ogóle mam wrażenie, że przeszło to trochę bez echa. A jest to naprawdę smutne wydarzenie. Olszewski był jednym z nielicznych polityków o autentycznie nieposzlakowanej opinii i pięknym życiorysie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Słuchajcie, nie przesadzajmy z tymi nieprzyjemnościami.

Kasjerka siedzi w kasie od (strzelam) 8 do 16. Jeśli zajęta jest liczeniem pieniędzy to nie obsługuje innych klientów. Nie robi dwóch rzeczy na raz. Na pewno sparaliżowało to pracę kasy ale nie spowodowało, że kasjerka znalazła się w jakiejś nadzwyczajnej dla swojego zawodu sytuacji. Liczyła pieniądze.

Moim zdaniem to całkiem fajna akcja. Bardzo często zderzamy się z bezdusznością urzędów, oczywiście całkowicie w majestacie prawa. W zasadzie zawsze Polak w kontakcie z urzędem, instytucją jest na skazanej pozycji. Im słabsza jednostka, mniejsza firma, mniej obrotna osoba tym słabszą ma pozycję względem "kontrolera". Czy to skarbówka czy nadzór budowlany czy cokolwiek. Zawsze milion kwitów, zawsze załatwianie pieczątek, zawsze stanie, czekanie, pukanie, jeżdżenie, chodzenie, dopraszanie się itd. Przy tym wszystkim jeszcze oczywiście płacenie. Mój tata ma 70 lat i odlicza sobie co roku koszta rehabilitacji i CO ROKU wzywany jest przez US do kontroli. Jak się zapytał czemu to pani szczerze odpowiedziała, że wzywają tak wszystkich co odliczają rehabilitację i zawsze ktoś się trafi. Czyli, żeby trafić 1 to trzeba zawracać gitarę 10. I nikt nie pomyśli, że ej dajcie spokój ten pan jest co roku kontrolowany, na pewno nie oszukuje. Po prostu bezmyślnie i bezdusznie wzywa się wszystkich i ch... O sądach się nie wypowiadam. Prywatnie zetknąłem się z nimi raz. Prosta sprawa cywilna trwała dwa lata.

Koleś po prostu strollował system. Można płacić 1-groszówkami? Można. To zapłacił. Ale!Ale! Nie, nie ma "ale". Można to zapłacił :) Nie słuchał, że dla kogoś to niewygodne albo upierdliwe albo, że spowoduje koszty. Urząd czy instytucja też nigdy takich rzeczy nie słucha.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak ja bym był kasjerem to bym panu powiedział, że musi zaczekać, aż policzą. Jakby się zrobiła 16-ta, to bym powiedział, że niestety zamykamy i może wrócić jutro :P.
ODPOWIEDZ