Zidiociała poprawność polityczna

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Rojek »

Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

http://www.oregonlive.com/business/inde ... ed_stories

Cukiernia odmówiła dwom lesbom przygotowania tortu "weselnego", teraz musi zabulic 135 K USD rekompensaty
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Powinni mieć odebrane prawo do wykonywania zawodu. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Prawnie nie rozni sie taka odmowa niczym od odmowienia zrobienia tortu czarnym...
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: grel3gargamel »

No nie wiem, przecież oni odmówili przygotowania tortu na konkretną uroczystość, która jest sprzeczna z ich przekonaniami a nie osobom homoseksualnym w ogóle (one wcześniej były ich klientkami)
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2015, o 13:36 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:No nie wiem, przecież oni odmówili przygotowania tortu na konkretną uroczystość, która jest sprzeczna z ich przekonaniami a nie osoby homoseksualne (one wcześniej były ich klientkami)
+1

Ja bym ich jeszcze na stosie spalił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Prawnie nie rozni sie taka odmowa niczym od odmowienia zrobienia tortu czarnym...
Czyli jak dajmy na to Polak/Zyd/Cygan odmowil zrobienia tortu grupie neonazistow z okazji urodzin wujka A. to tez byloby to to samo? Albo Murzyn na okolicznosc uczczenia 200 lat KuKlux klanu? Albo muzulmanin zrobienia tortu w ksztalcie swini z prawdziwym boczkiem na wierzchu?

To co napisal grel - chodzilo o zamowienie na konkretna uroczystosc, a nie "zamowienie osoby homoseksualnej". A to juz jest paranoja i kpina. "Mamy wolnosc wypowiedzi i przekonan ale tylko jesli sa takie jak wladza pozwoli"... pieknie...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:Czyli jak dajmy na to Polak/Zyd/Cygan odmowil zrobienia tortu grupie neonazistow z okazji urodzin wujka A. to tez byloby to to samo? Albo Murzyn na okolicznosc uczczenia 200 lat KuKlux klanu?
Takie to sa odpowiedniki slubu dwoch lesbijek? Neonazisci i KKK? Fajno...

A muzulumanin jak odmawia wziecia do autobusu psa, albo jak pracuje na kasie to nie skasuje boczku, to powinien stracic prace.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

A jak prowadzi swoj sklep w ktorym nie będzie sprzedawal wieprzowiny to nalezy mu nakazac jego zamkniecie, tak?

Jasne ze neonazisci to nie lesbijki. Urodziny Adolfa jednak sa "normalna impreza". Czy moze pala na nich zydow?

KKK to nie lesbijki... ale to tylko impreza z okazji utworzenia "klubu"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W Polsce też była kiedyś taka akcja, że jakiś restaurator dostał karę, bo odmówił obsłużenia cyganów.

IMHO każdy prowadzący biznes powinien mieć prawo do odmowy sprzedaży bez podania przyczyny.

Aczkolwiek jeśli ktoś robi z siebie wojownika o jakiś pogląd i oficjalnie każe np. gejom spadać na drzewo, to sam się prosi o sądowniczy wpierdol. Z resztą na swoim profilu panie napisały, że chętnie stracą wszystko w sprawie, więc nie wiem o co halo...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:A jak prowadzi swoj sklep w ktorym nie będzie sprzedawal wieprzowiny to nalezy mu nakazac jego zamkniecie, tak?
Widze, ze nie rozumiesz zupelnie sytuacji. Odmowa zrobienia tortu na slub dwoch kobiet jest dzis tak samo traktowana, jak sluby czarnego faceta z biala kobieta pod koniec lat 60tych w USA. Tez kiedys bylo to tam zakazane, tez zostalo zalegalizowane, tez sie ludzi powolywali na tradycje i religie. To jest adekwatny ekwiwalent.
Matthias pisze:IMHO każdy prowadzący biznes powinien mieć prawo do odmowy sprzedaży bez podania przyczyny.
Nawet jak ktos stwierdzi, ze nie obsluguje czarnych? Stąd sie wlasnie te wszystkie prawa w USA wziely. Mieli z tym spory problem i go agresywnie rozwiazali. Poza tym jak piszesz - napisali, ze chetnie straca wszystko. Wystarczylo sie zachowac jak czlowiek, zaaplikowac :masc: i zrobic ten glupi tort.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Obrazek

Tak wrzuce, zeby bylo o prawdziwych idiotyzmach.

Teraz zagadka - w przykladzie jest Jake i Josie. Co sie stanie, jak to bedzie Jake i John? Ktory zostanie oskarżony o gwałt? ;)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: snt »

Jeśli nie chcę czegoś z kimś robić na stopie prywatnej, a jestem do tego zmuszony przez prawo, to czy można tu mówić o wolności?

Poza tym - maść na bół anusa to powinny raczej wziąć obie panie homo. W czym problem pójść do jakiejś gay-friendly cukierni.

A co do wysokości kary - zacytuję 8. poprawkę konstytucji USA
Poprawka VIII
Nie wolno żądać nadmiernych kaucji ani wymierzać nadmiernych grzywien albo stosować kar okrutnych lub wymyślnych
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

Widze ze nie rozumiesz zupelnie sytuacji. Dlaczego zyd ma miec prawo odmowy zrobienia tortu urodzinowego dla Adolfa zamowionego przez neonaziste a wierzacy nie moze odmowic zrobienia takowego na lesbijski slub? 1 argument ktory ma rece i nogi poprosze. Zanim powoesz ze "nie moze odmowic obsluzenia ze wzgledu na preferencje seksualne" to uwaga - przeciez obslugiwal te panie. Zwyczajnie powiedzial ze nie zrobi dla nich tortu na taka okolicznosc.

I teraz powiedz mi - kto i jakim prawdem chce decydowac za wlasciciela co (nie komu - co!) che sprzedac w swoim sklepie? Tutaj jest problem drog LLo ze zidiociala poprawnoscia polityczna.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Widze, ze nie rozumiesz zupelnie sytuacji. Odmowa zrobienia tortu na slub dwoch kobiet jest dzis tak samo traktowana, jak sluby czarnego faceta z biala kobieta pod koniec lat 60tych w USA. Tez kiedys bylo to tam zakazane, tez zostalo zalegalizowane, tez sie ludzi powolywali na tradycje i religie. To jest adekwatny ekwiwalent.
Fakt, że jest tak samo traktowana, nie oznacza, że ma sens. To jest właśnie największa bolączka zidiociałej poprawności politycznej. Dopóki nie będziesz myślał jak my - jesteś w ciemnej dupie. I nie chodzi o tolerancję, masz się uśmiechać i akceptować homofobiczny, rasistowski dziadu!

Dobry przykład był jak ostatnio w jakimś stanie, po legalizacji, 3 urzędników zrezygnowało, bo nie chce udzielać takich ślubów. Poczytajcie pod tą informacją komentarze. Tolerancja się wylewa uszami i nosem ;)

Adekwatny ekwiwalent to byłby jakby ktoś nie chciał zrobić tortu na ślub mieszanej pary, a nie porównujesz ZAKAZ ślubów mieszanych par z niezrobieniem tortu. No litości.

Poza tym Matthias +1. Jak mam sklep prywatny z młotkami to mogę je sprzedawać komu chcę i sprzedam LLotharowi, a Razorowi nie, i chuj. Wolność.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

Czemu mi nie :(
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Nie mogę powiedzieć, bo mi zabierzesz mieszkanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

Mieszkanie, samochod i 4 lata wyplat... ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:
Matthias pisze:IMHO każdy prowadzący biznes powinien mieć prawo do odmowy sprzedaży bez podania przyczyny.
Nawet jak ktos stwierdzi, ze nie obsluguje czarnych? Stąd sie wlasnie te wszystkie prawa w USA wziely. Mieli z tym spory problem i go agresywnie rozwiazali. Poza tym jak piszesz - napisali, ze chetnie straca wszystko. Wystarczylo sie zachowac jak czlowiek, zaaplikowac :masc: i zrobic ten glupi tort.
Spójrz w drugą stronę. W cukierni skończyły się eklerki i pączki, ale lada jest zastawiona innymi słodyczami. Na sklepie jest stały szyld "Mamy zajebiste eklerki i pączki". Wchodzi czarny do sklepu:
- Poproszę Eklerka
- Nie mamy, skończyły się
- No to poproszę pączka.
- Nie mamy skończyły się, a może coś innego? Np, Bombę Rumową?
- Ty %$%^*$&^* raisto! Nie chcesz mnie obsłużyć!
Rok później właściciel kawiarni ma zdewastowany samochód i dom, cofniętą licencję (lokal i tak został zdewastowany) a teraz musi płacić kilkadziesiąt tysi kary.

Inny przykład, może mniej dyskryminujący, ale autentyk:
Dyrektor finansowy organizuje firmowe wyjście na golfa. Znalazł gdzieś ulotkę - Golf grupowy za $20. Normalnie zapłaciłby $35. Dzwoni.
- Chcę zarezerwować Golf grupowy 3 razy za $60.
- Przepraszam, ale cena będzie $105.
- Wasza ulotka mówi co innego.
- Ta promocja się skończyła.
- Na ulotce nie ma daty zakończenia promocji. Albo sprzedacie mi tego golfa za $60 albo idziemy do sądu.
I wiecie co? Dostał tego golfa za $60, bo tutaj można się sądzić za byle pierdołę, a obowiązuje "prawo oferty" - jeśli ktoś jest w stanie udowodnić, że przedstawiłeś ofertę publiczną na cokolwiek, to ma prawo domagać się jej zrealizowania.

W gruncie rzeczy zgadzam się, że dyskryminacja nie powinna mieć miejsca. Jak ktoś robi torty weselne, to po zmianie prawa powinien liczyć się z tym, że geje będą po takie torty przychodzić i powinien jakąś okrojoną ofertę dla nich mieć.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Voo »

Wrócę jeszcze na chwilę do tego tortu. Wybaczcie ale "tego pana nie obsługujemy" to pasuje do komuny. Wolność wolnością ale cukiernik jest od robienia tortów a nie strzelania fochów. Najlepszą metodą na uniknięcie takich sytuacji jest chociażby zmiana zawodu. Czy mi się podoba czy nie to robię to co podjąłem się robić i wszystkich klientów traktuję równo. Gdyby stworzyć jakąś furtkę to ktoś miałby prawo odmawiać rudym i piegowatym a ktoś np. emigrantom z Polski i wtedy spojrzelibyśmy na to inaczej.

Chociaż z drugiej strony to obie strony wyglądają mi tutaj na lekko stuknięte. Zrobiliby ten tort i mieliby święty spokój. Ba - zamówiliby go gdzieś indziej i sprzedali paniom jako swój. Zawsze można coś wymyślić. Natomiast "pokrzywdzone" panie zachowują się jak jakieś nawiedzone terrorystki. Najlepsze jest to, że teraz jedni i drudzy czują się "dyskryminowani", heh. Summa summarum chodzi o wojnę prawników i o kasę pod szyldem "walki o prawa". Gdyby ktoś mi odmówił takiej usługi jako np. "emigrantowi z Polski" to wzruszyłbym ramionami i poszedł dalej. Chęć takiego, pardon - "dojebania" za wszelką cenę najlepiej pokazuje z jakim poziomem oszołomstwa mamy do czynienia.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Razorblade »

Tylko ja znow mam wrazenie ze patrzy sie na ta sprawe przez pryzmat ze "nie chciano sprzedac/zrobic" komus, gdy kwestia rozbija sie o to ze nie chciano zrobic CZEGOS w swojej wlasnej, prywatnej firmie (a nie u pana Franka wlascicela). To troche jakby miec pretensje do inzyniera ze na projekt domu nakreslony przez architekta czasem popatrzy z poblazaniem i powie ze chyba kogos pojebalo i jest to nie do zrobienia...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Razor +1
Voo pisze:Gdyby stworzyć jakąś furtkę to ktoś miałby prawo odmawiać rudym i piegowatym a ktoś np. emigrantom z Polski i wtedy spojrzelibyśmy na to inaczej.
Moja kumpela jak wyemigrowała dwa czy trzy lata temu do Belgii to miała straszny problem ze znalezieniem mieszkania, bo gdzie nie dzwoniła, po informacji "from Poland" najczęściej rzucano słuchawką.

Taka nam markę zrobili rodacy i jakoś nie dzwoniła po sądach i po gazetach, że jest dyskryminowana w tym raju tolerancji.

Niedługo, stosując wasze podejście, jak będziesz chciał wynająć komuś swoje mieszkanie to musisz je wynająć pierwszemu chętnemu i koniec. Inaczej dyskryminacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze: komus, gdy kwestia rozbija sie o to ze nie chciano zrobic CZEGOS w swojej wlasnej, prywatnej firmie
Dlaczego nikogo nie dziwi, że w SWOJEJ WŁASNEJ PRYWATNEJ FIRMIE musisz odprowadzac podatki, musisz przestrzegać zasad BHP (zwłaszcza na kolei), musisz płacic swoim pracownikom wedle umów bo inaczej mogą pozwać Cię do sądu, musisz robić rozmyśne rzeczy. Ale kiedy prawo nakłada na Ciebie obowiązek bycia normalnym człowiekiem, który nie dyskryminuje pewnych grup ludzi ze względu na ich kolor skóry cyz preferencje seksualne to od razu ktoś straszy nas widmem Żyda zmuszanego do katorżniczej pracy lukrowania tortów w swastyki.


Dlatego chciałem zmienic temat na coś lżejszego.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Pokaż mi Rzuff palcem paragraf nakazujący być normalnym człowiekiem. Gdyby taki istniał, 95% Polaków siedziałoby w pierdlu ;]

No i przykład z mieszkaniem powtórzę: czy masz obowiązek wynająć swoje mieszkanie pierwszemu, kto się odezwie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Warto jeszcze zauważyć, że nie chodziło o to, że ktoś nie chciał komuś sprzedać czegoś z półki, tylko nie chciał wykonać pewnego konkretnego zlecenia. To tak jakby mi ktoś chciał zlecić postawienie w środku miasta betonowego pomnika w formie wielkiego kutasa. No przecież mam prawo nie chcieć się pod taką budowlą podpisać. A jak ktoś będzie chciał tego wielkiego fallusa postawić, to droga wolna. Co innego, gdybym handlował pomnikami i przyszedł do mnie żydowski gej murzyn i chciał penisa, a ja bym mu odmówił sprzedaży, bo pedał.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:To tak jakby mi ktoś chciał zlecić postawienie w środku miasta betonowego pomnika w formie wielkiego kutasa.
Ty jebany homofobie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

To gdzie przebiega linia? Jeżeli nie sprzedam komuś czegoś w sklepie samoobsługowym to źle, ale jeżeli to ja mu muszę podać bo mam mały sklepik to ok? Jeżeli chodzi o drożdzówkę zrobioną rano to nie ok, ale zamówione ciasto ok? A pizza w knajpie?

Paradnie się z Wami konwersuje. Jak nie Żydzi i naziści to kutasy w centrach miast.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Linia przebiega tam gdzie zdrowy rozsądek, a nie to, co jest w topicu. :)

Jak nie widzisz różnicy między:

- Poproszę tę drożdżówkę.
- Nie, boś pedał.

a

- Chciałem zamówić u was tort z sierpem i młotem.
- Nie ma takiej opcji.

to znaczy, że się nie dogadamy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Ja widzę różnicę sith (nie wiem czy Wy widzicie skoro podajecie takie przykłady jako równoważne). Ja nie widzę różnicy pomiędzy
-Poproszę tę drożdżówkę
-Nie, boś pedał

a

-Poprosze ten tort
-Nie, boś pedał.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Ale to znaczy, że zupełnie nie rozumiesz problemu. A raczej nie chcesz go zrozumieć.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Ja nie widzę różnicy pomiędzy
-Poproszę tę drożdżówkę
-Nie, boś pedał

a

-Poprosze ten tort
-Nie, boś pedał.
Ja też nie. Tylko ten przykład ma się nijak do omawianego. Już chyba ze trzy czy cztery posty tłumaczą dlaczego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Bardziej sie ma od stawiania marmurowych kutasów w centrach miast, zmuszania Żydów do robienia tortów dla Hitlera, niesprzedawaniu czarnym eklerek które się skończyły, byli też murzyni robiący tort dla KKK.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Crowley »

Turtles pisze:Bardziej sie ma od stawiania marmurowych kutasów w centrach miast, zmuszania Żydów do robienia tortów dla Hitlera, niesprzedawaniu czarnym eklerek które się skończyły, byli też murzyni robiący tort dla KKK.
Nie.

Diluj z takim argumentem. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

To może tak

-Poprosze ten tort <wskazując w katalogu>
-Nie, boś pedał.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Ciekawe jaką grzywnę dałby Rzuff cukiernikowi, który odmówi zrobienia tortu z Power Rangers. Minimum 100 tys. pe-el-enów, jak nic.
Turtles pisze:To może tak

-Poprosze ten tort <wskazując w katalogu>
-Nie, boś pedał.
Nope, to nadal nie to.

Poproszę o tort na ślub. Ma mieć napisane "love forever Dżesika i Pamela/Majkel i Dżrodż" i ma być na szczycie para figurek: dwie babeczki/dwóch facetów.

To jest przykład tożsamy.

Swoją drogą, wyobraźcie sobie odwrotny motyw. Cukiernik w Polsce nie chce zrobić tortu z Jezusem na komunię czy pogrzeb, bo jest np. ateistą czynnie walczącym z religią, którą uważa za zabobon. Widzicie te nagłówki w GW? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Tzn mnie się te kary, szczególnie takiej wysokości w ogóle nie podobają. Mnie po prostu rower z garażu wyjeżdża jak czytam argumentację jaką tu szanowni panowie koledzy proponują. Która zaczyna się od "lesbom sie slubu zachcialo", przechodzi przez Żydów, Ku-Klux-Klan, a kończy na zmuszaniu ludzi do budowy penisów.

A wszystko to w topicu "zidiociała poprawność polityczna", żeby nie było wątpliwości
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Teraz to już nie wiem, czy Żaba trolluje, czy nie.

Kobitki miały prawny obowiązek wykonać ten tort, bo takie jest prawo w USA. Złożyły publiczną ofertę w formie szyldu i jeśli odmawiają jako przyczynę podając orientację seksualną klienta, to same podkładają głowę pod topór. Mogły to robić w bardziej zawoalowany sposób, ale poszły w gownoburzę - tak się nigdy z mniejszością nie wygra z powodu - tego co w temacie.

W Polsce możesz jeszcze napisać przed barem, że w dresach nie obsługujemy - w stanach już nie. To jest właśnie taka różnica.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Voo »

Swoją drogą, wyobraźcie sobie odwrotny motyw. Cukiernik w Polsce nie chce zrobić tortu z Jezusem na komunię czy pogrzeb, bo jest np. ateistą czynnie walczącym z religią, którą uważa za zabobon. Widzicie te nagłówki w GW?
Nie, bo żaden cukiernik w Polsce nie zawracałby sobie takimi pierdołami głowy. Klient to klient, pieniądz to pieniądz. Poza tym ktoś ktoś o poglądach każących odmawiać tortu na przyjęcie raczej nie zostałby cukiernikiem w PL ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sytuacja odwrotna - para hetero idzie zamówić tort do homo cukierni. Właściciel odmawia. Werdykt sądu - para zostaje skazana za nękanie.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Voo »

Płacą wam za wymyślanie tych historyjek? :lol:

To może tak - para homo-nazistów idzie kupić tort do cukierni prowadzonej przez dwie lesbijki pochodzenia żydowskiego...

Może już lepiej skończmy ten wątek :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Turtles »

Ale... source? Czy tak sobie teraz wymyślamy?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Kobitki miały prawny obowiązek wykonać ten tort, bo takie jest prawo w USA. Złożyły publiczną ofertę w formie szyldu i jeśli odmawiają jako przyczynę podając orientację seksualną klienta, to same podkładają głowę pod topór. Mogły to robić w bardziej zawoalowany sposób, ale poszły w gownoburzę - tak się nigdy z mniejszością nie wygra z powodu - tego co w temacie.
Czyli mogą odmówić, byle nie podawać powodu albo kłamać? To w sumie jest wyjście.

P.S. Nie mogę się doczekać aż jakiś gej-cukiernik, najlepiej czarny, odmówi zrobienia tortu z flagą konfederacji :roll:
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: grel3gargamel »

Matthias[Wlkp] pisze: Złożyły publiczną ofertę w formie szyldu i jeśli odmawiają jako przyczynę podając orientację seksualną klienta, to same podkładają głowę pod topór.
Zaraz, zaraz, zacznijmy od tego, że to oni (Aaron i Melissa), to oni nie odmówili usługi, ze względu na orientację seksualną klientów, tylko na to na jaką uroczystość miał być przygotowany specjalny tort. Gdyby odmówili im przygotowania "zwykłego" tortu-to wtedy powodem mogłaby być orientacja seksualna.

Dla mnie sprawa jest prosta-czym innym jest odmowa sprzedaży danego produktu ze względu na preferencje seksualne klienta (i to jest dyskryminacja i moim zdaniem powinno to być zakazane), a czym innym odmowa wykonania konkretnego zlecenia, które stoi w sprzeczności np. z przekonaniami religijnymi wykonawcy.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2015, o 15:04 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mogą próbować odmówić. Jakby ktoś się uparł, to prawo będzie po jego stronie. Jak cukiernik poda jakiś absurdalny powód to może się skończyć tak samo.

Moja historyjka odzwierciedla mój pogląd na postawy sądów i mediów - dopóki mniejszości seksualne, czarni, nie-chrześcijanie, kobiety są stronami pokrzywdzonymi, to zaraz się znajdą paragrafy, medialni żołnierze i miejsca na pierwszych stronach gazet, żeby jak najmocniej przypierdolić białym, chrześcijańskim hetero-mężczyznom w imię tego, co w temacie.

Ostatnio czytałem, że nawet w szkołach uczą dzieci, że jak jesteś biały, to znajdujesz się w uprzywilejowanej pozycji i powinieneś się z tym źle czuć...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Ostatnio czytałem, że nawet w szkołach uczą dzieci, że jak jesteś biały, to znajdujesz się w uprzywilejowanej pozycji i powinieneś się z tym źle czuć...
Ostatnio słyszałem, że to jest jak najbardziej ok, bo biali byli uprzywilejowani tyle lat, że teraz powinni następne tyle czuć się winni.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

Ale wiecie, ze takie torty na homowesela sa identyczne, jak te, na heterowesela? Z wygladu i smaku nie rozroznisz, na jaka okazje tort ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

Widziałeś na weselu kiedyś tort z parą facetów/kobiet na szczycie? Interesting :>
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5597
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Widziałeś na weselu kiedyś tort z parą facetów/kobiet na szczycie? Interesting :>
A wiesz, ze te figurki to tak mniej wiecej 5 sekund roboty na caly tort? :>
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Zidiociała poprawność polityczna

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:A wiesz, ze te figurki to tak mniej wiecej 5 sekund roboty na caly tort? :>
No i? Przecież to kwestia światopoglądowa, a nie roboczogodzin. Jak cukiernik kreacjonista nie będzie chciał zrobić tortu na imprezę NASA albo genetyków to nie uważam, że powinni go ukarać grzywną o wartości domu. No sory. To jest terroryzm światopoglądowy. Możesz wierzyć sobie w cokolwiek chcesz, ale zamknij mordę i rób co ci każą, bo tolerancja.
Obrazek
ODPOWIEDZ