Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

O panie...

Obrazek

Sam wydałem na LoLa więcej niż na jakąkolwiek inną grę ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. To, że ktoś wydał 200pln na czołg w WoT nie zmienia faktu, że można grać w ten tytuł 5 lat i nie wydać złocisza.

W WoW za darmo można grać miesiąc i koniec.

Na pewno są maniacy, którzy grają w WoWa te 10 lat. Na pewno wydałeś na LoLa tyle co oni? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mogę potwierdzić, że tutaj w sklepie gry na JEDNĄ konsolę zajmują więcej miejsca niż na PC. Pamiętam, że jak z Polski wyjeżdżałem, to gry na PC zajmowały kilka razy więcej miejsca niż gry na wszystkie konsole razem wzięte...

Ale to nie zmienia faktu, że umieszczanie w zestawieniu kilku sequeli, które niewiele się od siebie różnią jest bez sensu :P.

Kiedyś przymierzałem się do bodajrze Lineage'a czy czegoś innego, gdzie można było sprzedawać węgiel, ale na szczęście miałem żyie poza kompem i jakoś mi przeszło... ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźno o grach

Post autor: Dragon_Warrior »

Można by zrobić taki plebiscyt na forum ale widzę jeden zasadniczy problem - gry stricte konsolowe byłyby pokrzywdzone, bo nie wszyscy mają albo mieli konsole. Bo na PC chyba każdy w coś grał. No a rozdzielanie jednych od drugich to też tak jakoś nie do końca.
To ja już czekam aż się u nas zrezygnuje z wyborów na prezydenta bo będzie za mało czarnych mieszkańców żeby głosować na czarnego :P

Pomijając oczywiście oczywisty fakt, że hitów konsolowych jest drastycznie mniej niż klasyków PC więc głosy na nie będą się niefortunnie skutecznie sumować podczas gdy głosy na Heroesów, Fallouty czy podobne tytuły rozbiją się pomiędzy częściami...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Dragon_Warrior pisze:Pomijając oczywiście oczywisty fakt, że hitów konsolowych jest drastycznie mniej niż klasyków PC
:zzz: :zzz: :zzz:
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Odp: Luźno o grach

Post autor: boncek »

Jutsimitsu pisze:
Voo pisze:Mariany (...) były gry przełomowe pod względem technicznym
???
rozwiń
Płynny scrolling w poziomie na pecetach pojawił się chyba dopiero w Commander Keen, bo Carmack użył jakiejś sztuczki z pamięcią czy coś takiego. Czytałem o tym w Masters of Doom.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Mi nie jest łatwo rozwijać bo nie znam się na technikaliach, zwłaszcza, że piszemy o tytułach sprzed np. 20-25 lat. Pisze o tym co można przeczytać chociażby na wiki (tak, wiem wiem wiki bla bla bla, szkoda że wszyscy z tego korzystamy)
The game has left a lasting impression on 3D game design, particularly notable for its use of a dynamic camera system and the implementation of its 360-degree analog control.[8][9][10] The title is acclaimed by many critics and fans as one of the greatest and most revolutionary video games of all time
Super Mario 64 was the first game to have a "free" camera that could be controlled independently of the character.
The game established a new archetype for the 3D genre, much as Super Mario Bros. did for 2D sidescrolling platformers.
Video game publications and developers praised Super Mario 64 for its design and use of the 3D gameplay. The game is counted by 1UP.com as one of the first games to have brought a series of 2D games into full 3D.[8] In the transition to 3D, many of the series conventions were rethought drastically, placing an emphasis on exploration over traditional platform jumping
etc. nie ma sensu cytować lepiej zerknąc -

http://en.wikipedia.org/wiki/Super_mario_64


Dla mnie to jest czytelne czemu wygrywają albo zajmują czołowe miejsca w takich zestawieniach tytuły sprzed lat i własnie z konsol - najczęściej związane to jest z przełomem 2D-3D, zmianami w sterowaniu, do tego dochodzi popularność i sprzedaż na nieosiągalnym dzisiaj poziomie (dziziejsze "rozmycie" rynku, indie, online, smartfony itd.) plus sentymenty 30-35 letnich redaktorów, którzy wtedy byli dziecmi lub nastolatkami. No i specyfika Ameryki, gdzie nawet nazwa - "video" games sugeruje, że patrzy się na rynek i szerzej i dalej wstecz.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźno o grach

Post autor: Dragon_Warrior »

kurcze ale wprowadzenie jakiejś pierdoły technicznej nie oznacza od razu, że gra jest warta umieszczenia w top100 hall of fame... zwłaszcza, że to nie tyle technicznie co marketingowo-techniczne innowacje były. Kamera niezależna od sterowania to nic innego jak nowa generacja padów...

a Another World czy Flashback wprowadziły do platformówek dużo więcej niż 3d bo dobrą fabułę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Co do "fabuł" - jeśli wziąć grę, jakąkolwiek, komputerową, konsolową, ze ŚWIETNĄ fabułą a potem ja rozpruć to co zostaje - zazwyczaj historyjka na poziomie fantasy lub SF drugiej kategorii. Oby drugiej! :P

Gdyby o fabułę chodziło to prawdopodobnie nikomu nie udałoby się ułożyć nawet Top10 :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

Ja się zgadzam, że gra musi być grywalna i mieć super fabułę... do tego jeszcze kilka elementów jak przejrzystość, klimat i przede wszystkim elementy motywujące do grania, żeby zaliczyć grę do top 100.

Ale tak technicznie, to nie zgadzam się w 100% nad tą innowacyjnością. Natomiast to tylko moje skromne zdanie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Jest różnica między krokiem milowym, a "best game ever".

Czy Mario w kolejnych odsłonach jest najlepszą platformówką ever? Cholera wie, rzecz gustu. Czy wprowadził innowacje? Tak.

Dune 2 to też nie był specjalnie udany RTS. Wg mnie gra była dobra ale jak mam wymienić najlepsze RTSy w historii to w top 10 na pewno nie wrzucę drugiej części diuny. Czy był to pierwszy RTS i wyznaczył kierunek rozwoju? Tak jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Dlatego właśnie jak już koniecznie ktoś chce robić takie listy najlepszych (a nie najważniejszych, najbardziej przełomowych, etc...) gier, to powinien zarysować ramy czasowe - wskazując na dekadę albo generację sprzętu. Np. najlepsze gry lat 90-tych, najlepsze gry na 16-bitowce, itd... Robienie listy najlepszych gier wszech czasów ma taki sam sens, jak sporządzenie lista najlepszych fryzur w historii ludzkości. Sorry, różne epoki, różne wymagania, różne gusta... po prostu tego się nie da porównać.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:Sorry, różne epoki, różne wymagania, różne gusta... po prostu tego się nie da porównać.
Nie zgadzam się. XCOM:Enemy Unknown jest fajny ale odpaliłem ostatnio UFO: Enemy Unknown i to jest jeszcze fajniejsze. Mimo 21 lat na karku ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Da, są takie gry które mimo okrutnych (w naszych czasach) ilości pikseli na ekranie i innych "cosiów" nadal są cud miód i orzeszki. Z nowszych, z 2001, Tribes 2 gra która dla mnie jest absolutnym wzorem wszystkich strzelanek co-op online. Do dzisiaj płaczę, że nie ma jak już pograć online.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

To jest dopiero następna generacja.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/unr ... lenia.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Luźno o grach

Post autor: Mithrandir »

Pojawil sie gameplay z "The Vanishing of Ethan Carter", nowej gry Chmielarza, wyglada naprawde obiecujaco:
phpBB [video]

wersja w lepszej jakosci: http://www.gamersyde.com/download_the_v ... 28_en.html
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Wygląda świetnie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźno o grach

Post autor: Dragon_Warrior »

Graficznie genialne...
założeniowo... nie powiem Dear Ester było ciekawe ale było także grą którą kończyło się w godzinę zdaje się.... a i tak było indie. Tutaj są aspiracje do dużego tytułu, który ma tym samym sposobem przyciągnąć gracza na wiele godzin.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Dragon_Warrior pisze:Dear Ester było ciekawe
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Wygląda kapitalnie ale czy nie wydaje się Wam trochę przekombinowane? Szczerze mówiąc wyczuwam klimat ambitnej porażki ale nie zmartwię się, gdy okaże się, że byłem w błędzie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

Voo pisze:Szczerze mówiąc wyczuwam klimat ambitnej porażki
Patrząc na skład osobowy The Astronauts, to powinna być co najmniej dobra gra.

(gdybym mógł to bym nerkę oddał żeby u nich pracować i uczyć się ;) )
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Tutaj są aspiracje do dużego tytułu, który ma tym samym sposobem przyciągnąć gracza na wiele godzin.
Chmielarz ze sto razy mówił, że będzie robił teraz raczej małe i krótkie gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Jutsi - pisząc "ambitna porażka" nie chodziło mi o to, że gra będzie słaba tylko, że może hmm... oczekiwać zbyt wiele od masowego gracza ;) Chmielarz nie jest jakimś Midasem, taki Bulletstorm chyba nie okazał się specjalnym sukcesem finansowym (?). Ambitne, wymagające myślenia gry kompletnie nie kojarzą mi się z taką oprawą jak prezentuje "The Vanishing...". Nawet jeśli gra nie będzie zbyt trudna to i tak po tym fragmencie mam wrażenie, że rozgrywka będzie nieco statyczna a to może nudzić.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

Voo pisze:Chmielarz nie jest jakimś Midasem, taki Bulletstorm chyba nie okazał się specjalnym sukcesem finansowym (?).
Oczywiście, że nie jest Midasem i BulletStorm był się niesprzedał. Natomiast zapominasz że to był Epic, który to przejął firmę Chmielarza. Nie będę tutaj drążył szczegółów, ale on nie miał za wiele do powiedzenia, dlatego zrobił The Astronauts. No i nie chodzi mi tylko o Chmielarza. Ich zespół ma kilku specjalistów, którzy są najlepsi w Polsce i naprawdę dobrzy na świecie.

Gra może być zbyt ambitna, może będzie trąciła nudą... ale widząc te zagadki i sposoby ich rozwiązania, to przyznam że jestem pod wrażeniem. Prostota i pomysłowość, nic więcej do dodania.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

Zagrałem w Borderlands 2 w ramach darmowego weekendu na Steamie. Nie wiem kto wpadł na to, żeby przeciwnicy się tak szybko respawnowali albo pojawiali się znikąd (znaczy niby skądś, ale sytuacja wchodzę do pustej lokacji i nagle na minimapie wyskakują czerwone kropki wkurza), ale to idiota. Jedynki za 8 cud świata nie uważałem, wiec dwójka takimi numerami mnie szybko odrzuciła.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Nie zgadzam się. XCOM:Enemy Unknown jest fajny ale odpaliłem ostatnio UFO: Enemy Unknown i to jest jeszcze fajniejsze. Mimo 21 lat na karku
Trochę jest w tym co piszesz nostalgii (bo jednak, jak kocham pierwsze dwa X-COMy, to jednak jest w nich kilka decyzji designerskich które dzisiaj się nie bronią - np. liczba przycisków na ekranie taktycznym). Ale po części jest to też efekt późnych gier 2D, które próbę czasu przetrwały lepiej niż gry 3D. Tylko że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dlatego wciąż podtrzymuję moje zdanie - takie listy nie mają sensu. Wystarczy zadać sobie pytanie - która gra jest lepsza - Cywilizacja 5 czy Cywilizacja 1? I od razu zrozumiemy bezsens list ponadczasowych.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Bambusek pisze:Zagrałem w Borderlands 2 w ramach darmowego weekendu na Steamie. Nie wiem kto wpadł na to, żeby przeciwnicy się tak szybko respawnowali albo pojawiali się znikąd (znaczy niby skądś, ale sytuacja wchodzę do pustej lokacji i nagle na minimapie wyskakują czerwone kropki wkurza), ale to idiota. Jedynki za 8 cud świata nie uważałem, wiec dwójka takimi numerami mnie szybko odrzuciła.
Nie ma takiej gry w singlu jak Borderlands ani Borderlands 2 ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźno o grach

Post autor: Dragon_Warrior »

ja w sumie oba Borderlandsy w singlu skończyłem i nie narzekam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Bambusek pisze:Zagrałem w Borderlands 2 w ramach darmowego weekendu na Steamie. Nie wiem kto wpadł na to, żeby przeciwnicy się tak szybko respawnowali albo pojawiali się znikąd (znaczy niby skądś, ale sytuacja wchodzę do pustej lokacji i nagle na minimapie wyskakują czerwone kropki wkurza), ale to idiota. Jedynki za 8 cud świata nie uważałem, wiec dwójka takimi numerami mnie szybko odrzuciła.
Ja mam naklepane w Borderlands 2 już 70h, a jeszcze jedno DLC do przejścia:P Jak jedynka bywała nużąca grając samemu, tak tutaj bawię bardzo dobrze jak pokazuje licznik zmarnowanego czasu :P Te wyłażenie przeciwników z domków itp. ma chyba zapobiegać sytuacji gdy ściągasz cały obóz bandytów snajperką z daleka i tylko zbierasz loot na pobojowisku :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

OMG OMG OMG.... skonczylem drugi sezon Walking Dead... Ja pierdole... beret zryty...
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Luźno o grach

Post autor: ! Dominick ! »

uuu ja nawet nie zaczalem jeszcze. musze nadrobic.


Sent from my 700-230ea using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

nadrabiaj bo o ile pierwsze dwa epizody jak dla mnie sa sredniawe, tak od 3 dla mnie byla kwintesencja TWD... wybory wybory i jeszcze raz wybory na kotre nie ma czasu... a koncowka jak dla mnie pod wzgledem mieszania we lbie bije koncowke z sezonu 1 ktora byla "tylko" ckliwa
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Ok, Borderlands 2 + 4 DLC jedną tylko postacią zrobiony w 76h, a zostało jeszcze trochę zadań pobocznych w stylu arena i bossów zbalansowanych na coopa. To tak jakby ktoś szukał długiej gry w stylu Diablo :P
Zanim się pobawię jeszcze innymi postaciami sobie odpocznę nad czymś krótszym:

Call of Juarez: Gunslinger :D
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:Call of Juarez: Gunslinger
Bardzo dobry wybór. Zakładam, że skłoniła Cię do niego moja recenzja :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Sorry, kupiłem wcześniej, bo była promocja za 2 dychy i czaiłem się na to CoJ :P Ale gra zacna oczywiście - z tym się zgodzę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wracając jeszcze do list top 100:

http://www.pcgamer.com/2014/08/30/the-pc-gamer-top-100/

Tutaj bardziej sensowne, nawet ciekawe zestawienie. Pewnie dlatego, że jest sporo gier, do których mam sentyment - XCOM stary i nowy, Grim Fandango, FTL, Skyrim...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Luźno o grach

Post autor: Dragon_Warrior »

Matthias[Wlkp] pisze:Wracając jeszcze do list top 100:

http://www.pcgamer.com/2014/08/30/the-pc-gamer-top-100/

Tutaj bardziej sensowne, nawet ciekawe zestawienie. Pewnie dlatego, że jest sporo gier, do których mam sentyment - XCOM stary i nowy, Grim Fandango, FTL, Skyrim...
pomijając 2xMass Effect w top 10 i wysokie miejsce Dragon Age wyglądające jak sponsorowany product placement to lista faktycznie sensowniejsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Sensowniejsza bo PC Games, wy dzieci z getta ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

phpBB [video]


Tomasz Knapik i Djuk Nukem, czaaaaaaaaaad :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Stalker1984.pl
zielony
Posty: 382
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:31

Re: Luźno o grach

Post autor: Stalker1984.pl »

Zamknijcie oczy. Słuchać można. - Genialne XD
,,Semper homo bonus tiro est"-Dobry człowiek jest wiecznym nowicjuszem

"Szczęście ma się wtedy, gdy przygotowanie spotyka się z okazją" - Seneka

Being a game tester is a crucial and important job. It’s not about eating pizza, drinking beer and playing computer games, so sorry guys.

"Sometimes people deserve to have their faith rewarded" - Dark Knight

"Night Stalkers Don't Quit"
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Luźno o grach

Post autor: Sobies »

Jak można zamykać oczy na widok legendy...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Luźno o grach

Post autor: LLothar »

Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Luźno o grach

Post autor: Sobies »

Nie wiem ile jest tu takich osób... ale oficjalnie ogłaszam: Diablo 3 jest grywalne !!

Odpaliłem sobie z ciekawości ostatnio diabła żeby zobaczyć co się zmieniło... a zmieniło się naprawdę dużo. Sezony, głębokie rifty (nie nie to nie jest to co robicie codziennie :) ) całkiem dobry balans .... jestem zwyczajnie w szoku.

Kto ma D3 niech się zgłasza. Jedynie co widzę to Stalker tu chyba gra.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Luźno o grach

Post autor: Jutsimitsu »

Ja mam, ale w tej chwili bez dodatku :(. W tej chwili średnio też mam hajs na to żeby kupić (inne wydatki się szykują). Także ewentualnie pod koniec miesiąca bym dokupił.

Ale na niższych poziomach mogę jakoś ew. zagrać: Jozen#2479
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Ja też byłem zszokowany tym jak bardzo poprawili diablosa ! A z dodatkiem to już w ogóle magia (KRZYŻOWIEC!!, tryb przygodowy, częstotliwość wypadania legend, długo by wymieniać...).
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ja mam i ostatnio znowu ogrywam. Odpaliłem sobie postać sezonową, ale jednak nie chce mi się aż tak bardzo grać, żeby wszystko od zera robić. Ale po riftach i głębokich riftach sobie pobiegałem, chciałbym jeszcze zobaczyć krainę tych goblinów ze skarbami.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

A mi sie nie podoba ze teraz niebieski i zolte sa rownowazne prawie bialym na 70.
Jedynie jest sens je podnosci, to po to by je przemielic na legendary.
No i najwazniejsze ze teraz polowa legendarow tez sie nadaje na przemialke jak sie maja fajnego proca.
Cofnelismy sie do D2:LoD gdzie kazdy build zaczylal sie od listy uniqow jakie masz ubrac, teraz jest tak samo.
Choc jedna dobra zecza jest to ze wszystko trzeba samemu zebrac, bo po ubicu AH, Blizzard ubil tez barter (wszystkie legendary sa przypisane do konta).

A poza tym? Greater Rifts sa fajne, szczegolnie ze bardzo dokladnie mozesz sobie dopasowac poziom trudnosci. Dobrze tez ze zrobili to jako speed run, moby nic nie dropia, tylko ostatni boss dropi zawsze jakiegos legendara. Legendary mimo ze nie podoba mi sie ze staly sie powrzechne jak zolte, to sa o wiele ciekawsze niz w jakiej kolwiek porzedniej wersji Diablo. Wiele z nich istotnie zmienia zachowanie twojich spelli. Zamias jakis prostych +10% dmg, mozesz naprzykald miec dwie Hydry zamiast jednej, wszystkie runy w Archaonie sa aktywne, thorny robia atak AoE zamiast single target, Skill potrafi o kilka celow wiecej trafic.
Poprostu multum tego jest.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ymm, a jak inaczej to chciałeś rozwiązać? Tak wygląda end game w każdej grze tego typu, w każdym Hack&Slashu prędzej czy później polujesz tylko na unikaty i przedmioty do zestawu a niebieskie są do sprzedania/rozwalenia.
Nie cofnęliśmy się też tak bardzo do D2, bo tam, część tych unikatów była obowiązkowa (jak np. każda klasa poza Czarodziejką obowiązkowo składała słowo runiczne "Enigma"), żeby w ogóle myśleć o najwyższym poziomie trudności. W D3, teraz tak rozłożyli poziomy trudności, że możesz sobie spokojnie biegać np. na Torment II, zbierać legendarki i testować co jakiś czas czy masz szanse na TIII (chociaż z tego co zauważyłem, dla wielu wyznacznikiem gotowości jest poziom Paragona).
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Problem w tym ze to przed endgamem 1/3 mojego sprzetu to juz byly legendary. Cala kolorystyka itemow jest bez sesu bo baza sa legendary wspomagane parama zoltymi. I teraz progres to juz tylko znalezienie wlasciwych legendarow. Oczywiscie to nie jest zaden game breaking problem, polowe tych legendarow moza bylo by przekolorowac na zolty i odrazu byl bym bardziej zadowolony, no i nie pogradzil bym niejszym ogolnych drop chancem :P Glownie daltego ze moj ulubiony okres w D3 to bylo solowanie Inferno na Barbie bez pomocy AH lub itemow z innych postaci. Z powodu slabych itemow musialem miec zapasowy set z survivarem by moc walczyc z niekturmi elitami lub bossami.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ok z tym się mogę zgodzić, legendarki nawet na niższych poziomach dropią za często, ale nie są też wtedy tak potężne. Mi np. postacią sezonową z Leorika dropnęła korona, którą i tak wymieniłem jeszcze w pierwszym akcie.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
ODPOWIEDZ