Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Najgorsze jest to, ze ludzie przychodza na demonstracje, chca pokazac, ze sie sprzeciwiaja, a w trakcie sluchaja tragicznych wypowiedzi poslow opozycji. Bez kitu, widac taki rozdzwiek pomiedzy oczekiwaniami ludzi, a mizeria opozycji - nikt nie potrafil porwac ludzi, nikt poza Strzemboszem nie wywolal euforii tlumow. Nie wiem co sie musi stac, zeby pojawili sie jacys sensowni ludzie, ale nie dziwie sie ze poparcie jest takie z dupy, jak nie ma na kogo glosowac.
Plus milion. Poszedłem wczoraj, postałem, posłuchałem i witki mi opadły. Najlepszy jest spójny przekaz:

"Nie wyzywajcie, nie bądźcie agresywni, to ich jest język nienawiści, nie nasz."

Brawa, owacje, tak jest!

2 min później

"Adrian wetuj! Marionetka! Będą siedzieć!"

:(
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Obrazek

fajnie wczoraj wyglądalismy na Placu Wolności ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Sobies »

Tak totalnie abstrahując od meritum tematu...PQ

Dobrze się rufają te studentki jak widzą Cię na manifestacji? ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

nie wiem
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 607
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Rządy PiS

Post autor: Yankes »

Ja proponuje rozwiaznie kompromisowe, WSZYSTKICH w parlamecie wsadzic do pierdla :D
Rozpisac nowe wybory i moze kolejny parlamet bedzie lepszy :)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

A ilu sędziów z obecnego SN ma coś wspólnego z komuna?

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Każdy pewnie był u komunii, więc jest komunistą. Proste.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Rządy PiS

Post autor: batton »

Odnośnie ostatnich rozmów o energetyce - ciekawy artykuł.

http://www.energetyka24.com/631966,gosp ... ow-analiza
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Czy ja wiem czy ciekawy? Przykład z turbinami Siemensa na Krymie z dupy. Nie wiadomo co ma pokazać plus wydumane niedopowiedziane teorie spiskowe.

Do tego w jednym akapicie że Niemcy nie ograniczają zużycia węgla, a z drugiej, że mają tyle odnawialnej że ceny prądu są bardzo wysokie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Na razie jest dementi, ale że to zrobią, nie mam wątpliwości.
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/isp- ... -wyborczej
W każdym razie PO robiło to samo tylko w białych rękawiczkach.
#prawdopośrodkizm
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Zagadka.

Czy to poniżej wyprodukował PiS czy przeciwnicy PiSu? :D

"There is a lot of #fakenews concerning the reform of the judiciary in Poland. Help us to fight lies and disinformation."

https://pbs.twimg.com/media/DFW9F9xXoAAQyZh.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

nie rozumiem w jakim swiecie 'trojpodzial wladzy' oznacza kontrolowanie sadowniczej przez ustawodawcza i wykonawcza
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

W Republice Federalnej Niemiec? ;)

Oczywiście to naciągane ale fajny artykuł znalazłem:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... nione.html

Czyli jakaś forma kontroli nad władzą sądowniczą jednak tam jest ale to się sprawdza i jest OK ponieważ:
To są ludzie z takim doświadczeniem i na takim poziomie moralnym, że nikomu z nich nawet do głowy nie przyszłaby manipulacja
Mówimy tutaj o sędziach Sądu Konstytucyjnego, osobach o absolutnie krystalicznej moralności i największej w kraju wiedzy z dziedziny prawa
zostając sędzią, zostawia się swoje poglądy polityczne w domu, a oczywiste jest, że każdy sędzia swoje poglądy ma. Mam jednak pełne zaufanie do tego, że ktoś wybrany na sędziego sprosta wysokim wymaganiom etycznym koniecznym dla pełnienia tego urzędu.
tym co tak naprawdę zapewnia działanie naszego systemu sądownictwa jest niezwykle wykształcony, zarówno w społeczeństwie jak i u samych sędziów etos moralny
Etos, szacunek, moralność. Chyba rozumiem dlaczego u nas miałoby to się nie sprawdzić ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

konstytucja :zzz:
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Cóż, nie będziemy mieć tej samej na zawsze :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

Larofan pisze:nie rozumiem w jakim swiecie 'trojpodzial wladzy' oznacza kontrolowanie sadowniczej przez ustawodawcza i wykonawcza
W większości państw demokratycznych. Nie wiem skąd się wziął ten mem, że trójpodział władzy oznacza kompletną niezależność jednej władzy od drugiej, ale on nie ma, i nigdy nie miał nic wspólnego z teorią ani praktyką. Trójpodział władzy zakłada po prostu rozdzielność instytucjonalną. W praktyce ustrój każdego znanego mi kraju zakłada wzajemne wchodzenie w kompetencje i wzajemną kontrolę. Przykłady? Inicjatywa ustawodawcza. Weto. Prawo łaski. Powoływanie ważniejszych urzędników. Udzielanie zgody na umowy międzynarodowe. Interpelacje. Wotum nieufności. Udzielanie absolutorium. Wysłuchiwanie sprawozdań. To wszystko metody przy pomocy jeden rodzaj władzy wpływa na inny rodzaj władzy. W niektórych krajach tych wzajemnych powiązań jest jeszcze więcej. Najlepszym przykładem są tu Stany, z ich misternym systemem "checks and balances". Powoływanie sędziów też jest w bardzo wielu krajach elementem tej współzależności.

Więc o ile można mieć pogląd, że PiS idzie za daleko, bo za mocno podporządkowuje władzę sądowniczą władzy wykonawczej, o tyle stwierdzenie, że złamany został trójpodział władzy jest deczko absurdalne.

Nawiasem mówiąc chyba trochę przemilczeliśmy fakt, że PiS zgodził się na poprawkę Prezydenta dotyczącą KRS. Wymaganie większości 3/5 (w praktyce niemożliwej do uzyskania przez jedną partię), to jest krok w kierunku wymuszenia pewnego kompromisu.

Chociaż moim zdaniem jak przyjdzie PO, to po prostu zrobi taką samą ustawę, i też skasuje skład SN.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

3/5 z obecnych an sali, a nie 3/5 z 460.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

krystaliczna moralnosc.. poglady polityczne zostaja w domu.. no nie zartujcie :)
troche parabolizujac przytocze cytat od jednego z moich bylych szefow - dyrektora dzialu ktory na jednym z cyklicznych confcalli spokojnym tonem rzekl "guys, if we have to rely on common sense - we're fucked"

jednoczesnie cieszy ze te demonstracje trzymaja jak moga bezpartyjna postawe.. w poznaniu wczoraj pojawi sie petru i pojawil sie prezytent miasta (PO) ale organizator powiedzial im ze jak chca pomoc to moga sie zatrudnic do sluzby porzadkowej

niech wywioza jednych i drugich na taczkach juz.. jasnym punktem byl kot prezesa ktory ukazal sie w oknie :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Larofan pisze:krystaliczna moralnosc.. poglady polityczne zostaja w domu.. no nie zartujcie :)
Przy takim założeniu to i dzisiejsze sądy są do zaorania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

Bo i są :) ale nie do ponownego obsiania przez "specjalistów" z uczelni ojca dyrektora Obrazek

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Larofan pisze:Bo i są :) ale nie do ponownego obsiania przez "specjalistów" z uczelni ojca dyrektora Obrazek
Jasne, ale mi chodzi o ogólną opinię nad Twoją refleksją. Jeśli przyjmiemy założenie, że sędziowie zabierają poglądy polityczne do pracy do trzecia władza traci sens. Wydaje mi się, że u podstaw tego zawodu jest zapisana bezstronność i podchodzenie do spraw niezależnie od swoich poglądów, wiary i sympatii.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Więc o ile można mieć pogląd, że PiS idzie za daleko
Nazywajmy rzeczy po imieniu: łamie konstytucję.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Czy ja wiem czy ciekawy? Przykład z turbinami Siemensa na Krymie z dupy. Nie wiadomo co ma pokazać plus wydumane niedopowiedziane teorie spiskowe.

Do tego w jednym akapicie że Niemcy nie ograniczają zużycia węgla, a z drugiej, że mają tyle odnawialnej że ceny prądu są bardzo wysokie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mysle ze najciekawszy fragment to ten mowiacy o zwiekszeniu mocy przy jednoczesnym spadku energii wytworzonej ;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Nazywajmy rzeczy po imieniu: łamie konstytucję.
Serio? Nie słyszałem, żeby się Trybunał Konstytucyjny wypowiedział... Niah, niah, niah :)
Dobra, żarty na bok. Nie, raczej nie jest niezgodna.

edit: Sorry, jednak jest niekonstytucyjna. Ale z innego powodu niż myślisz. Okazuje się, że Senat głosował nad inną wersją niż ta, którą przegłosował Sejm. Dżizas, ale amatorka... To się już drugi raz w tej kadencji zdarza.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... stawe.html
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Hahaha

EDIT: a był juz edit DaeLa.


To zabawne, bo jak pójdzie do TK, to TK nie ma AFAIR mozliwosci priorytezowania spraw i ustalania sobie wokandy...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Razorblade pisze:
LLothar pisze:Czy ja wiem czy ciekawy? Przykład z turbinami Siemensa na Krymie z dupy. Nie wiadomo co ma pokazać plus wydumane niedopowiedziane teorie spiskowe.

Do tego w jednym akapicie że Niemcy nie ograniczają zużycia węgla, a z drugiej, że mają tyle odnawialnej że ceny prądu są bardzo wysokie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mysle ze najciekawszy fragment to ten mowiacy o zwiekszeniu mocy przy jednoczesnym spadku energii wytworzonej ;)
Jak Cię to ciekawi to masz tutaj skąd to się bierze:

https://en.wikipedia.org/wiki/Capacity_factor

A tutaj raport z innej mańki, który gdzieś wcześniej wrzucałem:
https://about.bnef.com/blog/henbest-ene ... stributed/
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Śmierdziało to za bardzo. Obrazek
Obrazek
I chyba prawidłowo z zasadami I legislacji, tj. a propos numerowania. Więc po prostu niezgodna z konstytucją, a nie że przez ten error.

edit: coś jednak jest na rzeczy:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... um=twitter

Poza tym coś ala 3=5:

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Voo pisze:Dajcie już spokój.
Całe szczęście nie każdy sobie dał spokój i protesty jednak coś zmienily, no chyba że myslicie, że i tak by zawetował?

Chociaż ja i tak sądzę że to lipa i w obliczu mizerii opozycji JK i PAD zdecydowali się zagospodarowac całość sceny politycznej, z prezydentem jako podstawionym liderem opozycji ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To jest jak w tych wszystkich bajkach. Jest wielki zły, który chce przejąć władzę nad światem, ale miniony zawsze nawalają. "Czemu zawsze wszystko muszę robić sam?"
- J. K.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Halaster pisze:
Voo pisze:Dajcie już spokój.
Całe szczęście nie każdy sobie dał spokój i protesty jednak coś zmienily, no chyba że myslicie, że i tak by zawetował?
Dajcie już sobie spokój z pisaniem o wyjeździe z Polski - o to chodziło w mojej wypowiedzi. Pisałem to do Laro, który już zapowiadał szukanie pracy w Barcelonie. Jeśli chodzi o protesty na ulicach to róbta co chceta.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

Voo pisze:
Halaster pisze:
Voo pisze:Dajcie już spokój.
Całe szczęście nie każdy sobie dał spokój i protesty jednak coś zmienily, no chyba że myslicie, że i tak by zawetował?
Dajcie już sobie spokój z pisaniem o wyjeździe z Polski - o to chodziło w mojej wypowiedzi. Pisałem to do Laro, który już zapowiadał szukanie pracy w Barcelonie. Jeśli chodzi o protesty na ulicach to róbta co chceta.
A co tęsknił byś?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Po tym wszystkim...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

Po obejrzeniu dzisiejszych Wiadomości (a wcześniej Faktów, w imię pluralizmu) jestem prawie na pewno przekonany, że to była ustawka. Marni aktorzy z tych pisowców :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To nie ma żadnych znamion ustawki. Wszystko, co w ostatnich dniach/tygodniach robili PiS i PAD, jest absolutnie pozbawione sensu i jakiejkolwiek logiki.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2017, o 21:48 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Po obejrzeniu dzisiejszych Wiadomości (a wcześniej Faktów, w imię pluralizmu) jestem prawie na pewno przekonany, że to była ustawka. Marni aktorzy z tych pisowców :P
Jak to jest marne aktorstwo to nie wiem jak wygląda dobre. Na moje przynajmniej frakcja ziobrystów kompletnie się tego nie spodziewała. A już prezydenckie oświadczenie rano to przecież kurde kilkunastominutowy roast Ziobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

A jest gdzieś całość dzisiejszego przemawiania PADa? Znajduję tylko fragmenty.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Jest, ale tekstem na stronie prezydenta. Są niby jakieś nagrania z całością, ale nagrywane chyba telefonami...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

https://www.youtube.com/watch?v=DkZJgY2rs1s

to zdaje się całość bez żadnych cięć.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

SithFrog pisze:
snt pisze:Po obejrzeniu dzisiejszych Wiadomości (a wcześniej Faktów, w imię pluralizmu) jestem prawie na pewno przekonany, że to była ustawka. Marni aktorzy z tych pisowców :P
Jak to jest marne aktorstwo to nie wiem jak wygląda dobre. Na moje przynajmniej frakcja ziobrystów kompletnie się tego nie spodziewała. A już prezydenckie oświadczenie rano to przecież kurde kilkunastominutowy roast Ziobry.
Zapewne nie wszyscy byli wtajemniczeni.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Na moje oko jeśli jest to autentyczna ściema to wiedział tylko Duda i Jarek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Zaba. Nie wiesz ze wszystko co sie dzieje w polityce to Wielki Plan Jarka? No chyba ze dotyczy KODu itd to wtedy zryw spoleczny ;)
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

A nie sądzicie że gdyby to nie była ściema tony zawetował wszystkie trzy?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:A nie sądzicie że gdyby to nie była ściema tony zawetował wszystkie trzy?
A nie sądzisz, że akurat ta trzecia mu pasuje i uważa, że to jest zmiana na lepsze? Abstrahuję od tego co myślisz o tym Ty, ja i opozycja.

Poza tym to może głupie pytanie, ale czy on powiedział, że trzecią podpisze, czy po prostu o trzeciej jeszcze nikt nigdzie nie wspominał i zakładamy, ze podpisze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Podpisał dzisiaj.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Damn.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

o trzeciej wczesniej nie wspomnial (przy informacji o wetach) ale rzecznik zdaje sie powiedzial ze trzecia podpisze
no i podpisal
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

z treści wystapienia wczoraj:
(...) w polskiej konstytucji i w polskiej tradycji konstytucyjnej prokurator generalny nigdy nie miał żadnego nadzoru nad Sądem Najwyższym. Oczywiście miał większy, mniejszy – różnie bywało – nadzór nad sądami powszechnymi. Zwiększenie nadzoru nad sądami powszechnymi było zresztą znane wszystkim tym, którzy czytali program – było postulatem wyborczym programowym Prawa i Sprawiedliwości. Ale nie nad Sądem Najwyższym – nie było tam takiego postanowienia.
Czytaj - Jestem za zmianami w sądach powszechnych, dlatego podpiszę ustawę o ich ustroju, Zbyszek nie dziękuj. Natomiast co do SN to jednak wypierdalaj, chyba na łeb spadłeś.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Zobaczymy jak to będzie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Dokladnie jak pq. Tej trzeciej mozna sie bylo spodziewac.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

fragment oświadczenia Polski Razem:
Krytyczne argumenty podniesione przez Głowę Państwa są zbieżne
z zastrzeżeniami, jakie nasza partia podnosiła na forum koalicyjnym wobec projektu ustawy. Ubolewamy, że przygotowane przez nas poprawki nie znalazły się w ostatecznej treści ustawy. Ich uchwalenie unieważniłoby bowiem większość podnoszonych wobec niej zarzutów. Parlamentarzyści Polski Razem – Zjednoczonej Prawicy zagłosowali za ustawą w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość zjednoczonej prawicy i jej dalszej służby na rzecz państwa polskiego. Jest oczywiste, że podział w koalicji na tle tak ważnych ustaw musiałby doprowadzić do przedterminowych wyborów. W efekcie pod znakiem zapytania stanęłyby m.in. tak ważne przedsięwzięcia jak program Rodzina 500+, Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, walka z mafiami paliwową i VAT-owską, okradającymi Polskę na dziesiątki miliardów rocznie. Konsekwencją przejęcia władzy przez obecną opozycję stałoby się także otwarcie granic Polski przed rzeszą imigrantów ekonomicznych z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, a także agresywna inwazja – sprzecznej z wartościami większości Polaków – ideologii politycznej poprawności.
Głosując za ustawą o Sądzie Najwyższym, sygnalizowaliśmy na forum koalicyjnym konieczność jej bezzwłocznej korekty. Uważamy, że prace nad tak ważnymi reformami powinny być, co do zasady, poprzedzane szerokimi konsultacjami społecznymi i uzgodnieniami wewnątrz obozu rządowego.
Gowin staje za jednością rzadu, czyli PiSem. Trochę rozkrokiem, ale jednak. Pewnie się boi, że za dużo straci.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Zablokowany