Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

U mnie jest tak, że niedaleko jest dzielnica, która kiedyś była mieściną. Stare kamienice, piec w każdym mieszkaniu. Jak wieczorem otwieram na minutę okno, żeby dzieciakom wywietrzyć przed spaniem to czasem zamykam po 3 sekundach, bo lepsze niewietrzone powietrze w domu niż ta zawiesina na zewnątrz.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Baby... Prawdziwi Lechici wciągają smog nosem i nic im nie jest.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

U mnie w miasteczku problem w mikroskali wygląda tak, że przy takich ładnych mrozach jak teraz osiedla z blokami ogrzewanymi z ciepłowni są no zwyczajne i w sam raz do zimowego spaceru, a tylko się wybrać do części z domkami jednorodzinnymi to chmura syfu taka jakby TWC się tam zawaliło i smród, że hej. Na osiedlu z domkami mieszka coś z 10% ludzi. W dużych miastach pewnie jest podobnie i Passeratti w TDI stojące w korku też swoje dołożą.

Pan Staszek nie ma na porządny piec, ale nie wiem czy to znaczy, że jest ok, że 30 tyś. ludzi w PL umiera przedwcześnie przez syfiaste powietrze. Ja tam bym bym za tym, żeby jebać mandatami jak wściekli...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wszym.html
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Tylko wiesz Gregor, część pali w ten sposób, bo "oszczędza" i to są Janusze, które trzeba karać, ale część po prostu nie stać na nic innego...

Poza tym przed chwilą w elektronicznym pudle mówili, że u nas każdy rodzaj opału węglowego jest dopuszczalny, a na zachodzie najgorsze rodzaje są uznawane za odpad kopalny i utylizowane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

ja moze nie jestem na biezaco ale w poznaniu miasto doplacalo do przerabiania piecy w ktorych pali sie opony na jakies nowoczesne.. w krakowie pewnie tez - to nie byla jakas wieksza ogolnokrajowa akcja?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rządy PiS

Post autor: boncek »

Byłem teraz kilka dni w Osada Śnieżka, takie spa w Łomnicy. Nowy kompleks, stoi od zeszłego roku chyba. Jak przypierdolił mróz to na zewnątrz cały czas czuć było siarkę, a każdy komin na wsi dymil na inny kolor. Ba! Ubrania, których nie założyłem, i które miałem w pokoju hotelowym przez cały pobyt też walą siarką.

Sąsiad na wsi gdzie rodzice mają działkę notorycznie pali plastikiem.

Jak zmarła babcia i sprzątaliśmy jej mieszkanie to przyszli sąsiedzi i wzięli wszystkie buty. Na opał.

Mnie ten smog w ogóle nie dziwi.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Nie umniejszając problemowi - u nas w Norwegii tez jest problem z jakoscia powietrze jak mróz chwyci.

http://www.newsinenglish.no/2016/01/21/ ... og-alerts/

Wystarczy troche diesla, nawet dosyc nowego, i juz. Tutaj malo kto pali dla ogrzewania, wszystko idzie na prąd. Jedyne dodatkowe zanieczyszczenie, ktorego w Polsce nie ma to opony z kolcami. W miescie, gdzie oczywiscie snieg nie lezy, pyli to asfalt jak cholera.

Tak więc ja bym się skupił na jakichś statystykach a nie wyrywkowo na kilku dniach.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Z tego co czytałem to faktycznie problem leży w prywatnych piecach. Chociaż oczywiście stare auta też swoje dorzucają, ale głównie wina starych metod grzewczych.
Zresztą wystarczy poszukać w starych gazetach zdjęć z np. Londynu jak tam przywaliło smogiem. Nie było widać kamienicy po drugiej strony ulicy, a lampy działały cały dzień. A samochodów ni było.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No ale przecież jest coraz mniej kamienic/domów z piecami węglowymi, więc skąd ten smog właśnie teraz a nie 5 czy 10 lat temu? W Wawie dodatkowo przemysł praktycznie zniknął, jeno banki, biurowce i inne takie stawiajo, a elektrownie nowiuśkie filterki zgodne z unijnymi normami majo? To skąd ten smog?

Za PO smogu jakoś nie było !!!
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rządy PiS

Post autor: boncek »

A myślisz, że z czego robi się ekogroszek? Albo czym się pali w tzw. piecach "na wszystko"? To, że nie ma kaflowych to nie znaczy, że węgla w takiej czy innej formie już nikt nie używa do opału.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

Theeck pisze:więc skąd ten smog
zima tej zimy zimniejsza
cala dyskusja powyzej zreszta opisuje ze glownym zrodlem smogu w miastach jest nie przemysl, nie elektrownie, nie auta (chco to wszystko tez ma duzy wplyw) tylko opalanie chaty poprzez palenie w piecu starych kapci i dykty
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Podobno w Warszawie to jednak głównie samochody. I z tym władza też może coś zrobić tylko o tym się nie mówi, bo to rozwiązanie mało przysporzy opozycji popularności. Mianowicie, gdyby policja zaczęła sprawdzać wszystkie rzęchy, które jeżdżą po Warszawie na obecność katalizatorów ewentualnie tego co tam filtruje spaliny w Diselu to sytutacja by się poprawiła. Bo ostatnio patrzyłem na info (widać innego razu niż Hal) i jednak w godzinach szczytu normy były przekraczane koło 300% a po godzinach szczytu już tylko ponad sto kilkadziesiąt procent normy. Podobno dzięki temu, że mamy EC Siekierki i EC Kawęczyn (dzięki nam cie dzieciak zima nie męczy) to zanieczyszczenia z grzania są stosunkowo małe, bo faktycznie jest to w miarę czysta energia jak na węgiel.


Co nie zmienia faktu, że wypowiedź ministra zdrowia "smog to jest problem teoretyczny" jest kurwa skandaliczna.

I mało mnie interesuje, że problem pojawił się w mediach teraz a nie za PO. Co to, przepraszam bardzo, zmienia?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Za PO też był alarm, ale tylko w Krakowie no i wtedy łatwo sobie poradzili, podnieśli normy :D

A z tymi rzęchami to prawda, ja bym dodał w miarę nowe diesle z wyciętymi przez spawacza Janusza DPFami :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Podobno w Warszawie to jednak głównie samochody.
Ja się nie znam ale internety łącznie z Wyborczą i Newsweekiem jednak na pierwszym miejscu wskazują ogrzewanie jak się poczyta artykuły z ostatnich lat.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że samochody z wydechu też nie pachną fiołkami.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Rządy PiS

Post autor: boncek »

Ale w Krk były jakieś dopłaty do wymiany pieców, tylko chyba nikt z tego nie korzystał. A gdzie to drony miały monitorować kominy? Pamiętam, że widziałem takie coś w TV.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

myhm, ogrzewanie kominkowe suxx. wyobraźcie sobie, jakie musiało być zanieczyszczone powietrze przed elektryfikacją i gazem... w takim średniowieczu... pewnie dlatego wszyscy ciagneli maksymalnie do pięciu dych... :lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:myhm, ogrzewanie kominkowe suxx. wyobraźcie sobie, jakie musiało być zanieczyszczone powietrze przed elektryfikacją i gazem... w takim średniowieczu... pewnie dlatego wszyscy ciagneli maksymalnie do pięciu dych... :lol2:
Wiesz jaka wtedy była gęstość zaludnienia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

no wiem. a co w takim razie z okresem osiemnastego i dziewiętnastego wieku? z rewolucją przemysłową?

nie dajmy się zwariować, oto mnie się rozchodzi.
problem jest, ale Janusze palące gumą? Ludzie, miałem (mam jeszcze w domu rodzinnym) piec opałowy i jakbym chciał napierdalać śmieciem, to bym całą zimę w kożuchu siedział.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze: problem jest, ale Janusze palące gumą? Ludzie, miałem (mam jeszcze w domu rodzinnym) piec opałowy i jakbym chciał napierdalać śmieciem, to bym całą zimę w kożuchu siedział.
Kolejny argument "skoro ja tak nie robiłem/nie znam nikogo kto by robił". A miałeś kasę na normalny węgiel? No, a inni nie mają. Poza tym jak otwieram wieczorem okno, albo idę po dzielnicy to wiem, że to co czuję to nie jest dym pochodzący z węgla czy drewna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Palenie "śmieciami" to także świetny sposób na pozbycie się śmieci ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Komórka mi nie chce współpracować, więc wklejam link do fb. Koleś z 'miasto jest nasze' komentuje sytuację:
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... .705826532
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Ciekawy artykuł, porusza kwestie o ktorych nie pisalismy. Jednak Radom tak naprawdę nie jest wiekszy od Paryza tak samo jak np. Bydgoszcz nie jest wieksza prawie dwukrotnie od stolicy Francji, nawet jesli tak wynika z Wikipedii (kwestia przepisow administracyjnych i pojecia zasiegu terenow miejskich). To drobiazg ale nie lubię takich "medialnych" argumentów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Pquelim pisze:no wiem. a co w takim razie z okresem osiemnastego i dziewiętnastego wieku? z rewolucją przemysłową?
Pisałem o tym. Zanieczyszczenie smogiem było wtedy jeszcze większe, bo wszędzie były piece, nie było wielgachnych elektrowni. Jeżeli temat Ciebie ciekawi to poszukaj zdjęć z XIX z np. Londynu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

Już wiadomo co tak naprawdę stało się Halasterowi:

http://aszdziennik.pl/119137,dramat-kas ... i-kostkami
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

A o tragedii Korwina nikt nie pisze? Duda jednym podpisem zlikwidował mu cały elektorat...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
CalebCo
zielony
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2017, o 00:37

Re: Rządy PiS

Post autor: CalebCo »

Odkąd tylko przeprowadziłem się do Krakowa, czuję, że standard moje życia miejskiego się obniżył znacząco: jazda samochodem, powietrze, przemieszczanie się z skrajnych dzielnic. Okna umyte już po trzech dniach są pełne osadu. O ile wcześniej nie mogłem się przyzwyczaić do ludzi i bilbordów reklamujących maski przeciwpyłowe, uważając to za hipsterską fanaberię, tak teraz zwyczajnie to rozumiem.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

CalebCo pisze: Odkąd tylko przeprowadziłem się do Krakowa, czuję, że standard moje życia miejskiego się obniżył znacząco: jazda samochodem, powietrze, przemieszczanie się z skrajnych dzielnic. Okna umyte już po trzech dniach są pełne osadu. O ile wcześniej nie mogłem się przyzwyczaić do ludzi i bilbordów reklamujących maski przeciwpyłowe, uważając to za hipsterską fanaberię, tak teraz zwyczajnie to rozumiem.
Matkobosko, Caleb, toż to powrót z zaświatów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

Posts: 2
hot damn!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Caleb rrrrreeeee:
;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Pełna nekrofilia ;).

Rządy PiS = Smog = CalebCo wraca!
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

W końcu jakiś pozytyw dobrej zmiany! :D

Żona też mi mówiła, że chce się zastanowić nad kupnem masek czy oczyszczacza powietrza. Ale to trzeba poczytać dokładnie, bo skoro zainteresowanie wzrosło 9-krotnie to trzeba uważać na masę ściemy dostępnej n a rynku.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7565
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

A tak w ogóle to skąd ten wzrost zanieczyszczenia? Bo pamiętam, że widziałem wyniki badań, które pokazywały stały spadek wszelkich stężeń niepożądanych substancji w powietrzu w Polsce w latach 2000-2007. Coś się nagle zmieniło? Bo nie chce mi się za bardzo szukać. A cała sprawa śmierdzi mi medialną wydmuszką.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Zmienił się sposób badania, na bardziej oddający rzeczywistość.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Crowley pisze:Coś się nagle zmieniło?
Władza.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

zodi pisze:
Crowley pisze:Coś się nagle zmieniło?
Władza.
:D
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

http://www.polskialarmsmogowy.pl/polski ... og,18.html

To tak nt. źródeł powstawania smogu.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Niska emisja, niski Kaczyński. Przypadek? Nie sądzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Smog, nie smog. Z trybunałem trzeba jechać dalej. Teraz to już się zaczynam zastanawiać, czy nie łatwiej by było, gdyby zgłosili uchwałę "kto jest w opozycji, nie może skarżyć do TK". Sami (i prezydent) nic by nie zgłaszali, prokuratura też. I już. TK by po prostu był. Do końca świata. I o dwa dni dłużej, żeby przeżyć nawet WOŚP.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... u-pis.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

No więc wygląda na to, że myliłem się z tymi samochodami
http://www.rp.pl/Rzecz-o-zdrowiu/301099 ... stami.html
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Turtles pisze:No więc wygląda na to, że myliłem się z tymi samochodami
http://www.rp.pl/Rzecz-o-zdrowiu/301099 ... stami.html
Tylko mi na to nie pasuje, ze w takim Oslo gdzie NIKT nie pali odpadami (czy nawet weglem) tez sa problemy ze smogiem. Nie az takie koncentracje jak w Warszawie (polowa tego) ale i tak jest szum. Sprawdzilem tez opony z kolcami - one tworza bardziej PM10 niz PM2.5, do tego PM10 w Oslo wyglada bardzo, bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

bo to halny wywiewa smog z Tego Kraju prosto do Oslo.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A nie ma jakiejś korelacji między smogiem a ceną fasoli i brukselek?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Nie wiem, czy PulsBiznesu to lewackie, antypatriotyczne media, ale zrobili listę "swoich chłopaków" na stanowiskach. Żeby nie było w artykule dają też odnośniki do list z czasów PSL i PO. Jak na razie PiS prowadzi. A miało być bez nepotyzmu.

http://www.pb.pl/4654149,89526,teraz-k- ... anabankier
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Rodzina i koledzy na swoim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7565
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Awans+ ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

PiS zareagowało na listę 1000, poprzez... brak reakcji.

http://www.pb.pl/4654450,67443,lista-10 ... anabankier
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To zupełnie tak, jak PO, które kradło.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

i bilo muszynuf
Zablokowany