Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7476
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Wizualnie będzie świetnie. Oby fabularnie miało jakikolwiek sens. Ciekawe czy nie będzie to kolejny przykład filmu, który wytwórnia poprawiła za twórców, żeby zarobić $5 mln więcej. Podobno dokrętek było bardzo dużo, więc jest się czego bać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Piccolo »

Wydaje mi się, że do póki nie są to dokrętki na ostatnią chwilę "Bo ten inny film zarobił hajsy więc zmieniamy klimat" to nadal może być spoko.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Jutsimitsu »

Ja jestem póki co na tak. Jednak Disney był tym czego Star Wars potrzebowało (przynajmniej na to wygląda). Choć byłem na początku sceptyczny, to widzę że kierunek obierają taki jaki chyba powinni byli. Czyli starają się utrzymać klimat starych SW, w połączeniu z naprawdę efektownymi ujęciami. Wiem, że wielu tutaj akurat uważa, że SW ep. VII było średnie ale coś mi się wydaje, że po zakończeniu trylogii inaczej będzie ten film odbierany.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Niestety ale to są dokrętki zmieniające klimat i zakończenie. Według przecieków z planu oryginalna wersja była filmem wojennym w którym ginęła większość bohaterów. Zmiany były po to, żeby nastrój był bardziej heroiczno-przygodowy.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Jutsimitsu »

DaeL pisze:Zmiany były po to, żeby nastrój był bardziej heroiczno-przygodowy.
Czyli w klimacie SW? Holy shit, co oni sobie myśleli?!? ;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Myślę, że pewne rzeczy powinni byli przemyśleć na etapie pisania scenariusza i wybierania reżysera. Z Milczenia Owiec nie zrobi się dokrętkami komedii romantycznej. Można za to zupełnie spieprzyć dobry film (patrz: Zgrupowanie Armii Samobójców).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Jutsimitsu »

To ostatnie zgadzam się. Znając życie końcówka będzie zjebana przez dokrętki, ale nie wiemy tego jeszcze na pewno. Ale spokojnie, 4 miesiące i będzie w kinie ;)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

DaeL pisze:Niestety ale to są dokrętki zmieniające klimat i zakończenie. Według przecieków z planu oryginalna wersja była filmem wojennym w którym ginęła większość bohaterów. Zmiany były po to, żeby nastrój był bardziej heroiczno-przygodowy.
Po tych wszystkich "przeciekach" z ep VII z których prawdziwe okazały się tylko szkice koncepcyjne, z których prawie żaden nie był ostatnią iteracją radzę zlewać takie wrzutki :) A poza tym temat zaplanowanych dokrętek do Ł-1 był wałkowany milion razy i najpewniej można wierzyć wersji, że to małe scenki między bohaterami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7476
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

No jak? Przecież fabuła EVII była znana długo przed premierą i większość tych dużych przecieków się potwierdziła. Wszyscy wiedzieli, że Indy'ego w VIII nie będzie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Counterman »

Do kina i tak pójdziecie. ;P I ja też...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Piccolo »

Mnie trailer trochę zrobił :P.
Fakt, japoniec wygląda na typowego uduchowionego japońca wierzącego w szmoc (chociaż może jednak faktycznie będzie jakoś jej używał po prostu nie ma szkolenia Jedi... patrząc po jego oczach on chyba jest ślepy) i robot może być trochę comic-reliefem ale to chyba nie będzie poziom kulki z FA. Miał jeden zabawny tekst w trailerze więc jeszcze bym go nie nazywał z góry "Kolejnym zabawnym robotem" :).
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Ptaszor »

Widzieliście już recenzję TFA od pana Plinketta? Bardzo się cieszę, że nie powtarzają rzeczy, które krążyły po sieci, tylko robią z tego esej na temat robienia wysokobudżetowych filmów. Samej analizy cz. VII jest niewiele, tyle co kot napłakał, bo i, będę się trzymał swojego zdania, film był całkiem niezły. Mamy za to kilka sugestii jak lepiej można było ten film zbudować bez robienia soft rebootu Nowej Nadziei. Tylko że, jak mówi w materiale George Lucas (o ironio, w tym kontekście to on ma rację i jest sumieniem publiczności!), przy tak drogim przedsięwzięciu nikt nie chce podejmować ryzyka i robić czegoś nowego. Trudno się z tym nie zgodzić, kiedy słyszy się od Ryana Reynoldsa przy KAŻDYM z wywiadów, których udziela bez maski Deadpoola, że musiał 10 lat chodzić za wytwórniami, żeby zrobić swój film, który, umówmy się, aż tak rewolucyjny nie był. Wracając do nowego Plinketta, trochę to za długie i widać, że sami powoli się starzeją (mnie tam brak seksu nie przeszkadzał) i odcinają kupony od pierwszych recenzji, to jednak wciąż trzymają się nieźle i potrafią wyrzucić z siebie kilka ciekawych spostrzeżeń.
phpBB [video]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Fajne, ale ewidentnie odcinają kupony. Strasznie dużo wstawek, filmików, żartów i wtrąceń, a mało o samym filmie. To całe ring theory rozciągnięte na 30 minut. Who cares??? Potem te listy z punktami chwalące Ep 1-3 przed premierą VII. Who fucking cares? Dopiero po godzinie zaczyna się właściwa recenzja. I tu już jest lepiej, ale krótko. Szkoda, bo plinketowskie recenzje epizodów 1-3 to majstersztyk rozkładania filmu na czynniki pierwsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Piccolo »

Obejrzałem wreszcie ten drugi trailer... chyba wolałem jak robili z niej badassa a nie dziewczynkę tatusia, która motywuje wszystkich "Nadzieją".
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Obejrzałem wreszcie ten drugi trailer... chyba wolałem jak robili z niej badassa a nie dziewczynkę tatusia, która motywuje wszystkich "Nadzieją".
Właśnie o to mi chodziło. Miała być Jessica Jones, a wychodzi jakiś pulpet.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Azjatycki trailer duuuuużo lepszy od ostatnich "zachodnich"! Tylko uwaga jak ktoś boi się spojlerów.

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]



a podobno Łotr całkiem mroczny i fajny - pierwsi recenzenci bardzo pozytywnie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Mamy taki temacik, przypominam ;)

W tytule jest, że są spojlery więc tutaj możemy sobie pofolgować.

Ja po przespanej nocy nadal uważam, że najlepsza rzecz od czasu Powrotu Jedi.

Tarkin być może razi ale na ile to kwesta tego, że my WIEMY, że on jest nieprawdziwy? Ciekawe jak to oceniłby ktoś, kto nie zna historii uniwersum. Może za drugim razem wezmę do kina żonę to potem ją zapytam ;)

Sposob w jaki to wszystko spleciono z Nową nadzieją a nawet nadano jej wręcz jakiś głębszy sens - genialny!

No i nie jest to popierdółka dla maluchów - tutaj Cassian strzela pierwszy i to w plecy i to sojusznikowi :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Nie, to nie kwestia tego, że wiemy. Dla mnie ta sztuczna twarz to była jakaś abominacja. Za każdym razem miałem wielkie WTF na twarzy i klimat po prostu ulatywał. Najgorsza decyzja twórców. Wystarczyło przecież wziąć... ha, o tym napiszę w recenzji :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Mnie sztuczność Tarkina zaatakowała tylko w jednej scenie jak było takie zbliżenie na niego i skóra jakaś taka "komputerowa" się wydała. Póki za długo nie pokazywali to ok, a scenka z Leią była po prostu niezbędna dla filmu.

Czekam na jakieś recenzje marudzące, bo sam nie wiem czego się w tym filmie mogę dowalić, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie w ocenie całości. Lubię to, że film się powoli rozkręca coraz bardziej, bo przecież rozpierducha od 5 minuty w stylu Marvelów niszczy jakiekolwiek emocje względem tego co się widzi na ekranie.
Tylko dla mnie przez pierwsze 2/3 filmu mógłby być napisany przez Lucasa monolog młodego Anakina o piasku przeplatany zbliżeniami na smutny wzrok Liama Neesona z Mrocznego Widma i historią Gunganów, a i tak końcówka Rogue One by to wyciągnęła co najmniej na 7/10. Takie to dla mnie zajebiste :D Tylko, że podobało mi się w całości.

Fajnie, że poprawili się po Przebudzeniu Mocy i muzyka wraca na pierwszy plan zamiast plumkać tylko gdzieś tam w tle.
Również nie ma już największej wady poprzedniego filmu, czyli napisanego na wariata scenariusza, bo czas goni. Super spójność wewnątrz fabuły i z całym uniwersum.
Jedyny krok wstecz jaki widzę to nie za ciekawi bohaterowie. Nikogo w połowie nie da się polubić jak Finna, Rey, BB8, Poe, czy Hana. Trochę jak film z samymi postaciami drugoplanowymi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Zolt »

Zawsze myślałem, że ten malutki wylot chłodzenia reaktora na końcu najeżonej działami laserowymi ścieżki to była słabostka, którą znaleźli rebelianci, a tu okazuje się, że to zaplanowana akcja. Po wyjściu z kina przerzucałem się z rzuffiem innymi poważnymi wadami konstrukcji Gwiazdy Śmierci jakie można było wstawić. Np. zamurowane jajko w pomieszczeniu sali tronowej Imperatora, mostki cieplne, drzwi od kibli blokujące się o pisuary albo brak oznaczeń na ścianach miejsc, w których są środki gaśnicze, drzwi ewakuacyjne otwierające się do wewnątrz, nie zagruntowane ściany przed malowaniem.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Gregor pisze:Jedyny krok wstecz jaki widzę to nie za ciekawi bohaterowie. Nikogo w połowie nie da się polubić jak Finna, Rey, BB8, Poe, czy Hana. Trochę jak film z samymi postaciami drugoplanowymi ;)
Polubiłeś Poe? Za 10 minut czasu antenowego? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Zolt »

Boba Fett ma jakieś 2 zdania w sumie, a ludzie się nim zachwycają dłużej niż ja żyję. ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

nie zagruntowane ściany przed malowaniem
Jakby Gwiazdę budowali Polacy to czemu nie? ;)

Mi bohaterowie bardzo podeszli. A jeszcze bardziej to, że wszyscy...... :P

Tego się normalnie nie robi nie tylko w Gwiezdnych wojnach ale we współczesnym kinie rozrywkowym w ogóle. Czapki z głów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:Boba Fett ma jakieś 2 zdania w sumie, a ludzie się nim zachwycają dłużej niż ja żyję. ;)
Ale wygląda jak bad ass i narosło wokół tego pełno mitów i historii w Eu, a Poe to kolejny pilot X-Winga :)

Voo: takiego, a nie innego rozwiązania spodziewałem się od połowy filmu. Jak spojrzysz z boku na całe uniwersum, to była jedyna sensowna droga :)
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: DaeL »

Pisałem już w recenzjach, że film mi się podobał.

Ale jak już szukamy minusów, to zwrócę Waszą uwagę na jedną rzecz. Dokrętki są bardzo widoczne. Zwróćcie uwagę na to, że przez sporą część akcji mamy jakieś kompletnie absurdalne sceny, w których nikt nie strzela do szturmowców, tylko wszyscy ich obezwładniają uderzeniem w głowę. Wygląda to na rozpaczliwą próbę obniżenia klasyfikacji wiekowej filmu. W ogóle chyba tylko roboty zaliczają widoczne trafienia blasterami. Wydaje mi się też, że wycięto masę scen z postacią Foresta Whitakera (może retrospekcji?), bo postać ta wyskakuje trochę ni z gruchy, ni z pietruchy. Ech, no i naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie można było Jyn Erso i Cassiana Andora zamienić na Jan Ors i Kyle'a Katarna. Aż tak ich parzy EU, że nie mogą do niego nawiązać, nawet jak podkradają historie?

Kurczę, i dziwię się, że nikt jeszcze nie wspomniał o końcówce z abordażem w wykonaniu Vadera. Jak się cieszę, że Gwiezdne Wojny odeszły już od tych tańców i piruetów z prequeli. Scenka wygląda kapitalnie, jak coś ze slashera. Strzelają do Vadera, a on konsekwentnie, metodycznie, morduje jednego rebelianta po drugim. Miodzio.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Co do strzelanin to jest też atak "terrorystów" na patrol z czołgiem - chyba najbardziej realistyczna scena walki w całej sadze ;) No i jakiś szturmowiec zalicza dobicie strzałem w hełm, na pewno była taka scena.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Gregor »

Ale wg "wiarygodnych" plotek dokrętki miały dodać happy ending, bo wcześniej "większość" bohaterów ginęła :D Widać ile warte te wszystkie ploty przed premierą. Przestanę w ogóle to czytać przed następnym filmem, bo szkoda czasu.

W ogóle zauważyliście, że to film na miarę roku 2016? Dziewczyna, Meksykanin, dwóch Azjatów, jakiś taki semicki koleś i gender robot chcą powstrzymać machinę niszczącą środowisko białego bogatego kolesia w średnim wieku? Dobrze, że jedyny murzyn tego pokolenia w galaktyce robił akurat coś innego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: peterpan »

Nie żeby to był zarzut, ale większość rebelii została pokazana jak dżihadyści z ISIS. Chcą przywrócić do władzy państwo opierające się na religii i dla tej idei przeprowadzają akcje w których nie liczą się z niczyim życiem. Brakuje tylko wysadzania się w autobusach. ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

No ba, nie przypadkiem Imperator miał rację.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

Kurcze widzę, że i tu się wszyscy zachwycają a ja im dalej od seansu tym mniej jestem przekonany. Na plus w całości liczę tylko świeży i wiarygodny wizerunek ekstremizmu rebelii i podkreślenie asymetrycznosci sił.
Jednak faktu, że całość się wydaje tylko fanfikowym wstępem do Nowej Nadziei a nie samodzielną historią kompletnie nie potrafię zignorować i psuje mi to całe wrażenie z filmu. Dodatkowo muszę przyznać, że w moim specyficznym odczuciu plot-armory wydają się mniej razić w filmach gdzie bohaterowie jednak przeżywają niż tu, gdzie giną. Zwyczajnie przeżywanie wydaje się naturalną koleją narracji z punktu widzenia, tego który żył, aby opowiedzieć swoją historię... Tutaj wyraźnie widać że plot-armor wyłącza się każdemu, kto zrobił swoje... jakieś kilka sekund później.... a jeśli tłumaczyć to Wolą Mocy to tym bardziej absurdalnie zimna z niej suka ;)

dlatego na dzień dzisiejszy R1 dałbym maksymalnie 7/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Pquelim »

miałem czekać na bluraya, ale teraz to już nie wiem ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

Pochlebna recka Żabskiego tylko mi przypomniała o paru kolejnych irytujących zgrzytach ;)

No i kurcze nie wiem jak się ta scena Vaderowa może podobać gdzie idzie do przodu i na chama jak noob na easy mode a dotąd zdeterminowani i fanatyczni rebelianci nie mogą wpaść ani na podanie sobie dysku przez szparę ani na wrzucenie do środka kilku granatów... Także ten tego - każdego razi co innego widzę. Bo jak się nie interesowałem produkcją to kompletnie nie zwróciłem uwagi na sztuczność Tarkina tylko Lea właśnie mnie zraziła...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Dragon_Warrior pisze:No i kurcze nie wiem jak się ta scena Vaderowa może podobać gdzie idzie do przodu i na chama jak noob na easy mode
Hm... To tak jakbyś się dziwił, że Kliczko wpada w gąszcz informatyków-hardcorowców i wszystkich strasznie bije, a oni nie robią mu prawie krzywdy. No szokujące :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

Informatyków z bronią palną? :P

Gdybyś był jakimś pryszczatym dzieciakiem wychowanym na extended universe czy grach EA to bym jeszcze zrozumiał ale stare epizody nie wspominały wcale o szarżowaniu z mieczem na strzelających przeciwników a i nowsze pokazywały że rozkaz 66 dało się spokojnie zmasowanym ogniem wykonać... albo granatem właśnie ;)

Ich tam naprawdę sporo było w pierwszej chwili a raptem jeden strzał na serię leciał mniej więcej w sylwetkę Vadera :P

Edit
No i na dobrą sprawę główna oś fabularna opiera się o żarcik:
Córciu - paczaj jak Cię Tatuś kocha - przesłał Ci niepełną informację wzywającą do chronionej placówki imperialnej, z której pokieruje Cię do jeszcze silniej chronionej placówki imperialnej, będącej absolutnie śmiertelną pułapką po to, żeby cała flota rebelii mogła być może przeprowadzić samobójczy rajd na w pełni funkcjonującą Gwiazdę Śmierci, w której być może nikt nie zorientował się że wystarczy zasłonić jeden szyb wentylacyjny, żeby ograniczyć szanse powodzenia ataku do 0% ;)
Bo po co przesłać od razu właściwą instrukcję razem z pilotem albo ogarnąć prawdziwą wadę, która rozpizgnie stację przy pierwszym strzale z pełną siłą :P

i tak wiem - wciąż lepiej niż w ostatnim KA: Civil War czy innym Batmanie Vs Supermanie gdzie osie fabuły to była dopiero paraolimpiada :P
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2016, o 21:00 przez Dragon_Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Zmasowanym ostrzałem armii klonów, a nie 10 chłopa na Vadera. Naprawdę uważasz, że to oni mieli przewagę? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Moment Dragon, chcesz rozliczać SW z celności strzałów? :D

Kolesie byli kimś w rodzaju marynarzy, byli obsługą kosmicznego okrętu. Nie mieli żadnych granatów, ciężkiego uzbrojenia ani doświadczenia w close combat. Na widok Vadera wpadli w panikę. Scena jest zajebista. Nie drąż tematu. Takie szukanie dziury w całym jest niepoważne. Co jeszcze? Miecze świetlne nie istnieją? ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

SithFrog pisze:Zmasowanym ostrzałem armii klonów, a nie 10 chłopa na Vadera. Naprawdę uważasz, że to oni mieli przewagę? :)
Miecz świetlny od zawsze kreowany jest w SW jako broń do pojedynków... 20 Vs 1 to słąby pojedynek raczej. Oczywiście jestem sobie w stanie wytworzyć w głowie scenariusz w którym Vader ich wybija przy umiarkowanym ryzyku... ale nie na pałę jak dres w autobusie :P
Moment Dragon, chcesz rozliczać SW z celności strzałów? :D
Szukam tylko analogii do rozkazu 66 właśnie ;) Znaczy rozumiem wydźwięk sceny ale dl amnie można ją było jednak wiarygodniej zrobić a nie na finał Człowieka w Żelaznej Masce ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

*** nie mogę usunąć tego posta
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2016, o 21:09 przez Dragon_Warrior, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Miecze świetlne nie istnieją? ;)
BLUŹNIERSTWO!
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Haha kurde, Dragon, dobra, tylko bez argumentow typu "czemu Frodo nie poleciał do Mordoru na orle", ok?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

Voo pisze:Haha kurde, Dragon, dobra, tylko bez argumentow typu "czemu Frodo nie poleciał do Mordoru na orle", ok?
Nie no ja rozumiem, że pewnych założeń nie powinno się podważać... ale tutaj pan inżynier był swoim pomysłem chyba bliżej unicestwienia Rebelii niż ktokolwiek inny :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7476
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

Dragon_Warrior pisze:Bo po co przesłać od razu właściwą instrukcję razem z pilotem albo ogarnąć prawdziwą wadę, która rozpizgnie stację przy pierwszym strzale z pełną siłą
Nie chcę się kłócić o logikę w Gwiezdnych wojnach (:D) ale niby jak? Projekt budowy budynku to kilkadziesiąt rysunków plus opis techniczny. Projekt budowy czegoś wielkości księżyca zająłby pierdylion segregatorów. Ty wiesz ile tam trzeba było przekrojów narysować? Nie mówiąc o tym, że na pewno ktoś zaprojektował gniazdka elektryczne w miejscu punktów czerpalnych, a kanały wentylacyjne nie trafiają w otwory w ścianach. Tego się nie dało streścić w hologramie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7476
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Crowley »

A co do Vadera i rozkazu 66, to umówmy się, że crap-quele nie istnieją, bo są bez sensu i głupie. Vader był badassem, nie to co popierdółki jedi z Zemsty sithów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Voo »

Właśnie, przecież to były PB (pierdybajty) danych możliwe do przesłania tylko anteną wielkości boiska do koszykówki
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Zolt »

Jyn: Tato, co to za slabostka, ktora zniszczy te Gwiazde Smierci? Wylot termiczny z reaktora o średnicy 2m?
Hannibal Lecter: Oszalałaś? Sprawa jest prosta, przy próbie wystrzału z pełną mocą całość konstrukcji się złoży jak domek z kart dzięki przesunięciu przecinka w dwóch miejscach, którego nikt nie zauważył.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: Dragon_Warrior »

Zolt pisze:Jyn: Tato, co to za slabostka, ktora zniszczy te Gwiazde Smierci? Wylot termiczny z reaktora o średnicy 2m?
Hannibal Lecter: Oszalałaś? Sprawa jest prosta, przy próbie wystrzału z pełną mocą całość konstrukcji się złoży jak domek z kart dzięki przesunięciu przecinka w dwóch miejscach, którego nikt nie zauważył.
I tak powinien myśleć prawdziwy główny inżynier ;)
Tego się nie dało streścić w hologramie.
Tylko to co najpierw było wielkim dyskiem a później pendrivem przekazywanym sobie w scenie z Vaderem... i cholera wie czym w R2D2 i tak zostało streszczone Lukeowi na jednym Briefie w 5 min ;) Tak czy inaczej rozumiem, że nie dało się za prosto... ale to co zrobił Galen Erso to było zwyczajnie kombosem okrucieństwa :P
Obrazek
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 371
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Nowe Star Warsy (dyskusja - SPOILERY!!!)

Post autor: skoob »

Oj czepiasz się na siłę DW :P To trzeba traktować jak luźne kino przygodowe i nie rozkminiać każdej pierdoły, bo tutaj do wszystkiego w zasadzie można się przyczepić.

Porównanie ostatniej sceny z rozkazem 66 też bez sensu. Tam mieliśmy zaskoczonego jedi vs kilkudziesięciu wyhodowanych do zabijania klonów, tutaj największego badassa w galaktyce, kontra 5-6 przestraszonych gości z obsługi technicznej statku :)
11.XI.2006
ODPOWIEDZ