Białe szaleństwo!

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Wyglądasz zawodowo :)

Co do kolejek - niestety, taki lajf. Dlatego najlepiej (ha, łatwo powiedzieć) wziąć dzień-dwa urlopu i jechać w tygodniu. O ile nie trafisz na jakieś ferie - jeździsz praktycznie bez stania gdziekolwiek.
Obrazek
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 370
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: skoob »

Byłem teraz w Białce na weekend i w sobotę chyba musiała być jakaś zmiana turnusów czy coś bo poza głównym wyciągiem praktycznie nie było kolejek. Za to w niedzielę podobno była już masakra.

A buty i ogólnie sprzęt narciarski najlepiej jest kupować w marcu/kwietniu. Najfajniejsze promocje wtedy są :)
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Theeck »

skoob pisze:A buty i ogólnie sprzęt narciarski najlepiej jest kupować w marcu/kwietniu. Najfajniejsze promocje wtedy są :)
to fakt, ale nawet już teraz można kupić sporo taniej niż w sezonie. Dobre, markowe buty dla zaawansowanych - za 6-8 stówek powinno się dać kupić.

Aha - boncek - nie kupuj butów dla początkujących. Buty to zakup na ładnych kilka lat i kup od razu dla co najmniej średnio zaawansowanych (ja zmieniłem pierwsze po 10 (!) latach - a i to głównie dlatego, że żona mi powiedziała, że już nigdy więcej ze mną w tych starych i niemodnych Langach na stok nie wyjdzie :D).
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Jutsimitsu »

No ja już muszę swoje wymienić bo są stare i niemodne... Też jakieś 10 lat. ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Voo »

Wyjazd udany, tata połamany.

Narty :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Halaster »

Ja właśnie wylapalem spektakularna glebę przy prędkości 100km/h.

Jakimś cudem się nie polamalem, ale wyrwalem paski od kijków i obilem sobie konkretnie plecy - mam nadzieję że nerka jest w całości bo głównie boli mnie dół pleców z prawej strony.

Na dziś koniec jeżdżenia, zresztą i tak pogoda jest z dupy (val thorens).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Larofan »

A u nas trawa juz rośnie
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Dragon_Warrior »

Halaster pisze:Ja właśnie wylapalem spektakularna glebę przy prędkości 100km/h.

Jakimś cudem się nie polamalem, ale wyrwalem paski od kijków i obilem sobie konkretnie plecy - mam nadzieję że nerka jest w całości bo głównie boli mnie dół pleców z prawej strony.

Na dziś koniec jeżdżenia, zresztą i tak pogoda jest z dupy (val thorens).
miękki ten śnieg cholera - jak na pokazie wbiegłem w człowieka przy może 15km/h prędkości sumarycznej to przez miesiąc kwękałem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Halowi się jedno zero za dużo napisało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Cóż D_W, ale to Ty :)

Gleba na nartach jak sie na nic nie wpadnie nie jest taka niebezpieczna. Problem, ze jak sie leci 100 to duża jest szansa, że w koncu sie na coś/kogoś wpadnie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Problem, ze jak sie leci 100 to duża jest szansa, że w koncu sie na coś/kogoś wpadnie.
Oj nie. Przy 100 to już przyłożenie w glebę może skończyć się urazem barku czy kręgosłupa. A jeszcze jak cudem (albo chujowym ustawieniem) narta się nie wypnie. Ajajajaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Gregor »

Stawiam sto groszy, że Hal przy okazji rozjebał swój telefon :P
Obrazek
greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: greeny »

Halaster pisze:Na dziś koniec jeżdżenia, zresztą i tak pogoda jest z dupy (val thorens).
A jak oceniasz resort? Pojechałeś na własną rękę czy z jakimś SnowShow?

Ja już drugi rok z rzędu nie pojeździłem na nartach :( Chyba muszę już teraz zacząć planować następny sezon
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

greeny pisze:A jak oceniasz resort?
Ja byłem raz w Paradiski (niedaleko val thorens) i nigdy więcej do Francji :P
Obrazek
greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: greeny »

SithFrog pisze:
greeny pisze:A jak oceniasz resort?
Ja byłem raz w Paradiski (niedaleko val thorens) i nigdy więcej do Francji :P
O, a czemu nie do Francji? Ja byłem raz w Risoul i Vars, z wyjazdem StudentTravel. Sam ośrodek i warunki narciarskie były super. Jedyny problem z trasami był taki, że większość wyciągów to były orczyki, najdłuższe i najszybsze jakie kiedykolwiek widziałem. Niektóre z nich na starcie tak szarpały, że wyrzucały mnie w górę na pół metra :P Sprawiały więc sporo problemów początkującym i parapeciarzom.

Tras było dużo, chyba nie udało nam się wszystkich tras zjeździć, a naprawdę się staraliśmy :). Chyba tylko czarne omijaliśmy, wszystkie czarne były pokryte muldami od samego rana :/

Jeśli chodzi o ośrodek to za niewielką dopłatą mieliśmy nocleg z basenem i sauną - po całym dniu jeżdżenia - mega :) Tylko z tubylcami ciężko się było dogadać po angielsku.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Francja jest daleka i droga, choć to drugie już nie tak bardzo (wszędzie podobnie się robi) ale jest kilka swietnych miejsc. Poza 3 dolinami jeszcze Les 2 Alpes i Les di alp bardzo mi się podobały. Odradzam Les orres, bo tam akurat kiepsko. A i polecam patrzeć na loty do grenobla, jak się uda w sezonie można niewiele dopłacajac skrócić podróż z 37godzin do kilku. Ja w tym roku też zamiast n narty żeglowania, więc rozumiem Twój ból greeny. Za rok się można zgadać :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

greeny pisze:Tylko z tubylcami ciężko się było dogadać po angielsku.
To raz.

Dwa, to tam gdzie byłem - Paradiski - mało fajnych i szerokich tras z możliwością zaszalenia, sporo wąskich i przez las. Trzy to dziwne zwyczaje tubylców - porządny posiłek na stoku zjesz do 14:30, a potem dopiero od 18:30-19:00 zaczynali podawać kolację. W międzyczasie idź do marketu i żryj bułki :P Cztery to daleko. Pięć 1.5-2x drożej niż w Austrii. Sześć: z jednej knajpy NA STOKU, żadna restauracja, wyproszono nas bo chcieliśmy zamówić po piwie, a niemiła pani rzekła nam, że albo zamówimy razem z tym jakieś żarcie albo wypad. Siedem: jak pada śnieg to chuj ci w oko, ratraki jeżdżą tylko w nocy. W Austrii wyjeżdżały w ciągu dnia, nawet kilka razy.

Ja byłem raz we Francji i już 3 czy 4 razy w Austrii i dla mnie Austria to inny, lepszy świat. Jeszcze chcę kiedyś jechać do Włoch i Szwajcarii (jak mnie będzie stać :P).
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Halaster »

Ok to po kolei - na nartach jak się wywracasz (nie waląc w słup albo drzewo) to głównie energia idzie w spadek w dół stoku i nie ma tragedii jak prędkość jest dużo większa niż przy np spadnieciu z roweru, gdzie przy czterdziestu na godzinę już mogłoby być cieniutko.

Wiem że jechałem stowke bo mam taką aplikacje SkiApp która mierzy dość precyzyjnie prędkość (testowałem samochodem) i faktycznie pokazała, że w momencie gdy traciłem równowagę tyle jechałem. Głupi jestem bo śnieg nie był idealnie równy i stok całkiem pusty, dlatego przy próbie omijania jakiegoś deskarza straciłem kontrolę, narty się zderzyły i dupa.

Całe szczęście nic mi nie jest, mam tylko stłuczone biodro ale altacet jest dość skuteczny ;)

Co do Francjo to 3 doliny to najlepszy resort narciarski w jakim byłem - najwięcej tras, zróżnicowane, mnóstwo śniegu itd. Oczywiście jest drogo na stoku (chociaż nie koszmarnie) i daleko, ale i tak wg. mnie warto. Jedyny porównywalny obszar w którym byłem to zillertal ale tam wszystkie trzeba dojeżdżać autem co dla mnie jednak zmniejsza atrakcyjność - w 3 dolinach z domu wkładasz narty i jesteś na stoku.

Edit - jeszcze co do Francuzów - mi tam możliwość jedzenia tylko w takich godzinach nie przeszkadza, bo w pracy jem obiad/lunch o 12-13, ale fakt jak ktoś jest przyzwyczajony do polskiego obiadku o 16 to może być mu ciężko, no ale to we Włoszech czy Hiszpanii jest podobnie.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

No, sezon za pasem (może jeszcze nie do końca, ale trzeba sie bedzie decydować niedługo). Kto gdzie sie wybiera?

Żaba, Ty mówiłeś, że w Austrię jeździłeś. Z ciekawosci - gdzie i ile circa Cię to wychodziło? Kwaterunek z karnetem?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Kosztów dokładnych nie pamiętam, ale najdroższy był zawsze karnet. Między 200 a 250 euro za 5 czy 6 dni, jakoś tak. Nocleg kosztował tyle samo lub ciut mniej. Do tego transport i ewentualnie kasa na miejscowe obiadokolacje.

Byłem na lodowcach. Kaunertal jest spoko, Pitztal jest niesamowity. Byłem też w Sankt Anton i tam jest również rewelacyjnie. Jak miałbym znów jechać do Austrii i nie testować nowego ośrodka to właśnie Pitztal albo Sankt Anton. tylko w tym drugim przypadku noclegu szukasz kawałek dalej w stronę doliny, bo do SA jeździ masa brytoli i tam w pizdu drogo. My mieszkaliśmy tu:

https://www.google.pl/maps/dir/6574+Sch ... 47.1280961

Chwila jazdy skibussem i po sprawie.

W ogóle do Austrii najlepiej jechać w niskim sezonie. między 6, a 20 stycznia. Promocyjne ceny, puste pensjonaty, zero tłumów w knajpach i brak kolejek przy wyciągasz. Jeździsz aż ci się znudzi, a o 12:00 trafiają się miejsca na dłuższych i szerszych trasach gdzie znajdziesz jeszcze trochę porannego "sztruksu".
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Theeck »

Poza miejscówkami Sitha, mogę też polecić Kaprum. Do jeżdżenia na jednym skipasie są trzy stoki (ośrodki) tym lodowiec (Kitzsteinhorn). Skibusem (bezpłatnym dla posiadaczy karnetów) dojedziesz do każdego z nich. Z tym, że lodowiec tylko w dobrą pogodę i najwcześniej jak się da (od 8 rano jeśli dobrze pamiętam), bo potem w sezonie robi się zbyt wielki tłok.
Przyzwoity apartament 4-osobowy bez żarcia można spokojnie znaleźć za 120 Euro, karnet nie pamiętam, ale w moim przypadku zawsze karnety dla całej rodziny stanowią największy wydatek.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Jeszcze mocno Italie rozważam, ale gdzieś indziej niż Val Di Sole i Livigno, które znam na pamięć.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: colgatte »

Jak narty na tydzien to tylko Austria!
Najblizej,najtaniej i zajebiscie.
Procz polecanych juz przez poprzednikow, polecam Stubai i Zillertal. Oba blisko Innsbrucka.
Moj znajomy, zapalony narciarz zakochany jest w Ischgl, nie bylam, ale wierze mu, ze warto.

Z mieszkaniem w Austrii jest spoko - nie jakies pensjonaty szukac, tylko Ferienwohnung lub Ferienhaus, wyposazone w kuchnie, gdzie mozna sobie gotowac, odpada tym samym codzienny wydatek 10-15€ na obiad na lepka.
Alkohol kosztuje tyle co w Niemczech,
Francja drogo,
a Wlochy - Livigno to raj dla alkoholikow - strefa bezclowa.

W St. Anton tez bylam, co prawda pieknie, ale wydaje mis ie, ze bylo dosc drogo.

Na poczatku roku bylam we Francji - wsklepach, knajpach i na stokach drogo, standard mieszkania zenujacy. Nie dopisala nam tez pogoda, ale to powiedzmy nie wina samej Francji. ;-)

Jesli ktos jest z poludnia Polski, to weekendowe wypady do Czech sa wspanialym pomyslem. Np bonzo jako poczatkujacy - warto wyskakiwac do Janskich Lazni, do Pecu pod Sniezka czy Spinlerovego Mlyna.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Francja - raz zaliczyłem i nie wiem czy kiedykolwiek tam jeszcze pojadę. Kiepścizna prawie pod każdym względem.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: boncek »

Jesli ktos jest z poludnia Polski, to weekendowe wypady do Czech sa wspanialym pomyslem. Np bonzo jako poczatkujacy - warto wyskakiwac do Janskich Lazni, do Pecu pod Sniezka czy Spinlerovego Mlyna.
O Spinierovym Mlynie już słyszałem sporo i chciałbym w tym roku tam wyskoczyć. W ogóle zły jestem na siebie, że rok temu w sumie nigdzie nie byłem, ale kupno auta dość mocno nadszarpnęło mój budżet. :P

W ogóle ode mnie z pracy sporo ludzi wyjeżdża skibusami na jeden dzień np. Rano hop do busa, kierunek Czechy i wieczorem powrót.
Obrazek
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: colgatte »

I te ekspresbusy polecam z calego serca
5dyszek z ubezpieczeniem chyba,
a nie musisz sie meczyc, mozesz piwko na stoku wypic i sie wyczillowac.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:O Spinierovym Mlynie już słyszałem sporo i chciałbym w tym roku tam wyskoczyć. W ogóle zły jestem na siebie, że rok temu w sumie nigdzie nie byłem, ale kupno auta dość mocno nadszarpnęło mój budżet. :P
Nie żałuj, nie wiem czy przy tak łagodnej zimie jaka była trafiły się 3-4 weekendy gdzie były w miarę dobre warunki do jazdy. Najgorszy sezon pod tym względem od kiedy jeżdżę czyli od 9 lat.

Busy są fajne jak większą ekipą jedziesz i np. przy chujowej pogodzie (zacznie padać deszcz, wielkie muldy już o 12:00) jest wesoło i jest co robić. Jak jedziesz sam to może być różnie, bo jesteś zdany na łaskę transportu. Z plusów - możesz wypić więcej niż jedno piwo, ludzie zazwyczaj weseli, można podnieść skilla za opłatą, ale w towarzystwie ślicznej instruktorki :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: boncek »

Misiaczki, podbijam temat, bo chcę w końcu kupić buty. Napiszcie mi proszę czy macie jakieś preferowane sklepy, firmy itd. Czy brać rozmiar dwa większe jak z butami do biegania, no i jaką w końcu sztywność wybrać (zakładając, że kupie je pewnie na 10 lat)?
Obrazek
Awatar użytkownika
CalebCo
zielony
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2017, o 00:37

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: CalebCo »

A to w Kielcach nikt nie szusuje?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Pquelim »

wysoka sztywnosc. ze sklepow polecilbym ski-team, ale ten w poznaniu - bo znam pracujacych tam przedawcow i wiem, ze nie wciskaja sezonowych resztek.

[edit]: welcome back, Caleb.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Ski-team jest drogi. Owszem dobrze doradzają, ale drogi.


Buty mierz w skarpecie narciarskiej, ale muszą muszą dobrze trzymać i być ciasne. Ja na początek ze sztywnością bym nie przesadzał. FLEX 60? 65? Więcej nie ma sensu według mnie. W sztywnych butach będzie Ci się źle jeździło. Nie liczyłbym buta az na 10 lat. Myślę, że raczej kolo 6. Miększe będą wygodniejsze, tańsze i nie będziesz sie wkurzał, że wydałeś majątek na za duże buty ( a kupisz za duże :) )
Ja mam teraz bardzo fajne heady, ale nie wiem jak to jest z jakością innych marek. Wcześniej strasznie dlugo jeździlem na mięciutkich salomonach i sobie chwaliłem. Tylko zaczęły być mi za miękkie i zjeździłem w nich ileś lat.

Ale myślę, że Sith, który narciarstwo zaczął uprawiać niedawno będzie lepszym doradcą.

Celeb!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Ja bym poszedł we FLEX w okolicach 70.Chociaż teraz każdy ma swój FLEX i najlepiej zdać się na fachowca w necie. Co do kupowania - jak pisał wyżej Rzuff, załóż skarpetę taką, w jakiej będziesz jeździł. Żadne rozmiarówki nie mają znaczenia, noga musi mieć wygodnie, ale być ściśle spasowana z butem, żadnych luzów na bokach i na stopie.

Ja sam zaczynałem od Salomonów, teraz mam Atomic, ale wszystkie firmy z topu się nadają na pierwsze buty.

Jak kupowałem kask tutaj: http://www.emisurf.pl/ - to gość wydawał się bardzo do rzeczy. Możesz zawsze znaleźć idealne buty, wziąć model i rozmiar i poszukać w necie taniej.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2612
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: zodi »

Weekendowo pracuję znów w wypożyczalni sprzętu na jednym ze stoków.
Zapięcia ustawia się do buta i oczywiście wagi - uwielbiam obserwować reakcje Pań na pytanie ile ważą, tą walkę jaką toczą pomiędzy powiedzeniem prawdy albo skłamaniem mimo tego, że wtedy ryzykują, że narta będzie im się co chwila wypinała :D Zresztą różne są odpowiedzi: "muszę przy wszystkich?", "a po co to?" "56, ale bo teraz Święta były..." :)
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Larofan »

zodi pisze:"56, ale bo teraz Święta były..."
*rolls eyes* skandal! gruba spasła locha jak mozna byc tak obrzydliwie grubym ło słodko godzino
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

56 to już okropność.

Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: boncek »

Z tego co piszecie to chyba najlepiej będzie przejść się do jakiegoś Ski Team i tam skorzystać z porady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Halaster »

Warto isc do sklepu, ale akurat SkiTeamu nie polecam bo tam maja ceny zupelnie bandyckie, nawet po tych swoich turbo przecenach.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Obrazek
Obrazek

Takie sobie nartki nabyłem droga kupna :D w przyszłym sezonie będę testował. Nieduże pieniądze, a tyle radości :D
I wszystkich których spotykam w pksach bo odbierałem z Ustrzyk
Już zapowiadam, że chętnie mogę na jakiś weekendzik w Szczyrki czy inne takie się ugadywac może ktoś zechce na trochę dłuższej narcie się sprawdzić

(O, lepszy temat)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Larofan »

Turtles pisze:a tyle radości
w ramach radosci - zona po 'bialym szalenstwie' juz prawie moze robic malutkie kroczki i prawie zgina kolano na tyle mocno ze da sie jechac rowerkiem stacjonarnm (operacja kolana byla 8 marca) wiec super super sport :)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Jutsimitsu »

Jako osoba po zerwaniu więzadeł sugeruję ćwiczyć siłowo. Moja noga nadal jest połową drugiej.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Larofan »

Jutsimitsu pisze:po zerwaniu więzadeł
ktorych?
zona calymi dniami uskutecznia rehabilitacje wiec to nie tak ze lezy i czeka az sie magicznie wszystko naprawi
jej poszlo krzyzowe przednie i obie lekotki
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Jutsimitsu »

Krzyżowe tylne. Cudem łękotki całe. Też robiłem rehabilitację i to bardzo mocno. Od początku grudnia już chodzę normalnie i jest dobrze. Niemniej po przerwie jaka była w ruszaniu nogą, dwie najlepsze rzeczy teraz to siłowy i rower (ten drugi bardzo motorykę poprawia).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Larofan »

rower jest - z silowym to nie wiem ale pewnie wezmiemy wszystko co moze pomoc na warsztat
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Pytanie do jeżdżących, mam tu na myśli głównie weterantów w typie Halastera, Rzuffia czy Theecka:

Jest filmik, pan w niebieskich spodniach |(na starcie jest skrajnie po lewej stronie kadru) wjeżdża pod koniec w mój prawy bok i zalicza spektakularną glebę. Kto zawinił? Ja? On? Obydwaj? Plus ewentualnie uzasadnienie poproszę. Wiem, że ten z tyłu musi uważać na tych z przodu, ale koleś odbił mocno w prawo, ja w tym czasie minąłem dziewuszkę, instruktora i jak byliśmy mniej więcej równo doszło do zderzenia. Dosłownie but w but. Próbuję rozkminić co i kto zrobił źle, bo jeśli ja to muszę wiedzieć, żeby unikać takich incydentów w przyszłości. Dziadek-instruktor w niebieskim skafandrze utrzymywał, że ja jechałem zbyt agresywnie, a koleś co się wywalił oczywiście był oburzony i strasznie się pluł. Co myślicie? Moja culpa?

phpBB [video]


https://youtu.be/KzmvzJWyFI8
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Halaster »

Z tego co wiem to pierwszeństwo ma zawsze osoba jadąca ostrzej do stoku (obrazowo - bardziej w poprzek, mniej na kreche). W tym wypadku wygląda mi na to, że to Ty wyjechałeś przed niego i to była Twoja wina.

Zresztą prawdę mówiąc to ja już widzę proszenie się o guza jak przejeżdżasz metr przed dziewczynką, to było niebezpieczne i na pewno byłaby Twoja wina jakbyś źle wyliczył wasze prędkości.

Mało tam miejsca, ja bym jednak jechał bardziej bokiem żeby unikać takich sytuacji.

Btw jak nagrałeś filmik? GoPro? Przydatne do właśnie takich sytuacji, tylko że rozumiem nie działa jak dashcam w aucie że cały dzień z tym śmigasz? :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

Tez zwróciłem uwagę że zajechałes drogę tej dziewczynce, nawet jak na nią nie wpadłeś to utridniles jej ten zjazd :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Znaleźli się arbitrzy od dziewczynek... :P

A na serio: wiem. Jak oglądałem w domu po wszystkim to sprawdzając zderzenie z facetem od razu pomyślałem: kolizja kolizją, ale z tą dziewczynką przesadziłem. Tzn. prędkość wyliczyłem ok i ryzyka raczej nie było, ale macie rację - zdecydowanie za blisko.
Halaster pisze:Z tego co wiem to pierwszeństwo ma zawsze osoba jadąca ostrzej do stoku (obrazowo - bardziej w poprzek, mniej na kreche). W tym wypadku wygląda mi na to, że to Ty wyjechałeś przed niego i to była Twoja wina.
Ok, to brzmi sensownie, aczkolwiek nie wiem jak miałbym go obczaić, miałem go już z tyłu/boku i jadąc niemal prosto odbijałem w lewo. Ja przed niemal każdym zwrotem - szczególnie jak ludzi jest sporo - zawsze obczajam boki jednak, a mam wrażenie, że on po prostu jechał sobie jak chciał i jak byliśmy na równi to po prostu bezrefleksyjnie wjechał mi w bok.

Tak samo miałem zresztą później i w sumie na większym ryzyku. Jechałem z gościem równolegle mniej więcej, jakieś 60km/h i on coraz większe zakosy robił aż kiedy oboje jechaliśmy do środka stoku on nie odbijał z powrotem, gdybym awaryjnie nie odbił w moje prawo byśmy się stuknęli bok w bok. I też potem łapami coś machał. Więc nie do końca kumam te zasady skoro naprawdę jechaliśmy niemal idealnie równo, a nie jeden za drugim (więc nikt nie był z tyłu, żeby musiał bardziej uważać). Czasem naprawdę ciężko jechać tak, żeby zakładać, że każdy przed Tobą, w każdej chwili może zrobić nieoczekiwany zwrot i wjechać Ci na tor jazdy. :|
Halaster pisze:Btw jak nagrałeś filmik? GoPro? Przydatne do właśnie takich sytuacji, tylko że rozumiem nie działa jak dashcam w aucie że cały dzień z tym śmigasz? :)
Tak, coś w ten deseń, włączam z łapy. Cały czas nie działa, bo trzeba by było wozić ze sobą wiadro baterii. Chociaż to starszy model, może nowsze wytrzymują dłużej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Turtles »

O, gość miał chyba Nordici Dobermanny :D


O ile pieprzenie z "agresywną jazdą" to IMHO troche słabe masz podejście
SithFrog pisze:, bo jeśli ja to muszę wiedzieć, żeby unikać takich incydentów w przyszłości.

Może po prostu unikaj takich incydentów niezależnia "czyja wina"

Jak próbuje sobie przypomnieć takie sytuacje to o ile nie pamietam kiedy ktoś na mnie albo ja na kogoś bym wpadł (to też po części kwestia prędkości) to kojarze takie jak
- gleba przy mocnym hamowaniu żeby nie wjechać komuś na tył nart
- setki razy odpuszczenie jak widzę, że ktos przede mną jedzie podobną prędkością co ja
- wyprzedzanie po zewnętrznej (tak żeby się drogi nie krzyżowały
-czasami uciekanie poza trase
I niestety zdarza mi się komuś zajechać drogę, nawet często za to ludzi przepraszam, ale to nigdy nie powoduje gleby albo tego ze zmuszam kogoś do hamwania, chociaż wyobrażam sobie ze mogloby jakby ktoś spanikował, że mu przeleciałem przed nartami.


Pamietam tez takie sytuacje jakie opiswałeś, że jedziesz z kims rownolegle przez kilka skrętów. Zalecałbym przyhamować i puścic goscia :D
Ja już jak widzę, jak ktoś zjeżdża szybko szerokim skrętem to zwalniam i daje mu pojechać.


Poza "stoje z boku stoku w dobrze widocznym z daleka miejscu" zderzenie na stoku jest "winą" obupólną. Jak teraz o tym myślę.



Ale co do sytuacji na filmiku to mam wrażenie, że to on się w Ciebie wpieprzył jednak. Małe prędkości, był z tyłu, powinien spokojnie przykrawedziować, a nie "cały stok mój". Z drugiej strony rozumiem mniej więcej co pisze Hal, jechałeś trochę zbyt podobną prędkością do niego, żeby tak przeleciec "po wewnętrznej" jego skrętu
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:O ile pieprzenie z "agresywną jazdą" to IMHO troche słabe masz podejście
SithFrog pisze:, bo jeśli ja to muszę wiedzieć, żeby unikać takich incydentów w przyszłości.
Może po prostu unikaj takich incydentów niezależnia "czyja wina"
Nie no, wiadomo, że niezależnie od winy nie ma się co rozbijać po stoku :) Chodziło mi o te dwa konkretne przypadki z danego dnia, byłem ciekaw czy i na ile coś robię źle.
Turtles pisze:Pamietam tez takie sytuacje jakie opiswałeś, że jedziesz z kims rownolegle przez kilka skrętów. Zalecałbym przyhamować i puścic goscia :D
Chyba masz rację, nie ma co się napinać i jechać po swojemu za wszelką cenę.
Turtles pisze:Ale co do sytuacji na filmiku to mam wrażenie, że to on się w Ciebie wpieprzył jednak. Małe prędkości, był z tyłu, powinien spokojnie przykrawedziować, a nie "cały stok mój". Z drugiej strony rozumiem mniej więcej co pisze Hal, jechałeś trochę zbyt podobną prędkością do niego, żeby tak przeleciec "po wewnętrznej" jego skrętu
No właśnie, na moje oko albo jego wina, albo obopólna, raczej to drugie, ale dzięki panowie, dokładnie o takie informacje zwrotne mi chodziło :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Białe szaleństwo!

Post autor: Halaster »

Ej ale ja właśnie mówię że to Twoja wina była, nie jego ;)
ODPOWIEDZ