FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: greeny »

Master of Muppets pisze:To jak już zmieniamy, to dajmy i "movie" zamiast "movies" :P
oj tam, oj tam. To mój potworek ;)

To może żeby nie mnożyć bytów przekierować gamelogmovies.pl do:
reviews.fsgk.pl
fsgk.pl/reviews

inne propozycje?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

greeny pisze:fsgk.pl/reviews
:)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

Niech będzie po polsku. Riwius :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Pquelim »

ale GMC to była taka fajna nazwa. I Movies, liczba mnoga pasuje lepiej ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

przy riviusach to faktycznie byłbym przy recenzjach po prostu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Master of Muppets
Kill 'Em All
Posty: 80
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:40

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Master of Muppets »

Pquelim pisze:ale GMC to była taka fajna nazwa. I Movies, liczba mnoga pasuje lepiej ;)
Wg gramatyki nie pasuje lepiej. ;)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Crowley »

Ma ktoś obrazek z pierwszego niebieskiego forum i ówczesnej strony? Tych przed Gamelogiem a po czarnym. Przydałoby się w historii, bo tak to wygląda jakby z czarnego od razu Gamelog powstał.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

tylko archive.org, acz jest dziura na lata 2003/2004
greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: greeny »

Przeniosłem na:
fsgk.pl/recenzje

na gamelogmovies.pl umieściłem przekierowanie do nowej lokalizacji
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

ok to usiade kiedys nad guzikiem ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: colgatte »

Filmy z linkow do yt otwieraja nie nie w nowej karcie i jak sie obejrzy i zamknie, nie ma juz forum. Da sie dac by linki wyskakiwaly w nowym oknie?
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

jesteś entą osobą która o to Llo męczy - ponoć to problemowe ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Środkowym przyciskiem klikać :-P
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

ale może oni jeszcze stare dwu-przyciskowe myszki mają ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

to ctrl+LPM :P
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Voo »

Czy jak dokonujemy zmian w recenzjach na forum, to tekst na stronie z recenzjami też się aktualizuje jakoś "automatycznie" czy też zostaje już na zawsze w takiej postaci w jakiej go "zassało"? :)

A jeśli to drugie to jak można dokonać jakiś poprawek? Przeglądam sobie te kilka recenzji co już jest i widze a to literówkę a to przecinek, jak to można już na tym etapie poprawić?


Czy nie trzeba by już powołać do życia nowej społeczności na Fb, bo gamelog jest już nie apropos ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: SithFrog »

Norweski łączniku, nie bądź taaaaaaaki :P
Obrazek
greeny
Wielki Architekt
Posty: 41
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:24

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: greeny »

Voo pisze:Czy jak dokonujemy zmian w recenzjach na forum, to tekst na stronie z recenzjami też się aktualizuje jakoś "automatycznie" czy też zostaje już na zawsze w takiej postaci w jakiej go "zassało"? :)

A jeśli to drugie to jak można dokonać jakiś poprawek? Przeglądam sobie te kilka recenzji co już jest i widze a to literówkę a to przecinek, jak to można już na tym etapie poprawić?


Czy nie trzeba by już powołać do życia nowej społeczności na Fb, bo gamelog jest już nie apropos ;)
Recenzja może zostać zaczytana tylko raz. Mam w planach umożliwienie edycji recenzji i tytułów:
https://github.com/martinkotula/GamelogMovies/issues/6

Dodałem pierwszą wersję wyszukiwarki
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Tak swoja droga - co powiecie na wrzucanie od czasu do czasu pelnoformatowych recenzji na strone glowna? Screenshoty, dłuższy tekst itp?
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

Ja właśnie coś takiego piszę. A tak w ogóle to proponowałbym, żeby od czasu do czasu wrzucać najlepsze (tzn. ładnie napisane i długie) recki filmowe z Cornera również na główną.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Pquelim »

Możliwe ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Sugestia - jak zobaczycie na fsgk.pl cos ciekawego, to sharujcie na G+ czy Facebooku. Taka mniej natretna forma "powiedz o nas znajomym" ;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

OK, portal działa, forum działa, ale dalej na stronce głównej dzieje się w zasadzie niewiele. Dlatego mam kilka propozycji i chciałbym żebyście się do nich ustosunkowali.

Po pierwsze:
Chciałbym robić trzy rodzaje tekstów z "przeglądami" recenzji, które piszą forumowicze. Nazwijmy to np. "filmowe środy", albo "czwartkowy klub książkowy", itd... Chodzi generalnie o to, żeby zebrać kilka krótszych recenzji z forum, zredagować je lekko, i raz w tygodniu puścić w ramach jednego "przeglądowego" artykułu na forum. Tzn. raz w tygodniu, w ustalonym dniu, z materiałami z ustalonego zakresu (książki, filmy, itd...). Pod tym oczywiście link do stosownego tematu z forum i do kącika z recenzjami. Ale wydaje mi się, że to wymaga pewnej akceptacji ze strony wysyłających recenzje - bo mogą być w ich tekstach pewne skróty albo poprawki.

Po drugie:
O tym już wspominaliśmy - jak ktoś wrzuci na forum naprawdę dobrze napisany, wyczerpujący tekst, to trzeba go osobno wrzucać. Ale tutaj drobna uwaga - postarajcie się, żeby recenzje, które piszecie, zawierały jakieś obrazki (okładki, itd...). Znacznie ułatwi to pracę wrzucającym.

Po trzecie:
Myślę, że podobny reżim trzeba narzucić pozostałym materiałom. Umówmy się np., że LLothar rozpierdala na kawałki jakiś sprzęt domowy w określonym dniu tygodnia. Umówmy się też, że materiały na youtube będą lądować w pewne dni tygodnia. I że będziemy się - mniej więcej - starać trzymać tych grafików.

Po czwarte:
Jak już wspomniał LLothar - pomoc w wypromowaniu tych tekstów naprawdę potrzebna. Ja w tej chwili piszę teksty o różnych teoriach spiskowych związanych z Grą o Tron. Wydaje mi się, że jest to coś, czym można portal lekko podpromować. Ten tekst LLo też już powędrował na wykop - i bardzo dobrze. Potrzeba nam takiej aktywności jak najwięcej.

Po piąte:
Wielu forumowiczów hobbystycznie albo zawodowo pisze i tworzy różne rzeczy. Dajcie nam o tym znać w osobnym topiku. Nawet jeśli z jakiegoś powodu niemożliwa jest wymiana tekstów i zamieszczanie ich na fsgk.pl, to możemy przecież zawsze wrzucać zajawki do tego, co stworzycie.

edit

Po szóste:
Zwalniamy tempo z podcastami. Ale byłoby nam bardzo miło, gdyby wszyscy forumowicze zechcieli ich odsłuchać, podzielić się wrażeniami i skomentować (czy to na forum, czy na youtube). To będzie naprawdę pomocne.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

DaeL, napisze konkretnie jak bede miec chwile wiecej czasu. Na szybko - jak tworzysz tekst, tworz go bezposrednio w Wordpressie na stronie i wrzuc od razu date, kiedy sie automatycznie opublikuje. Daje Ci to ladny deadline i inni wiedza, co i na kiedy piszesz. Teraz juz mamy kolejke dzisiaj - Alexandretta, po 2 dniach moj nowy tekst wskakuje. Wrzuc swoj, z data 19 Czerwca (mysle ze cos na 2 dni jest na chwile obecna optymalnie).
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:. Na szybko - jak tworzysz tekst, tworz go bezposrednio w Wordpressie na stronie i wrzuc od razu date, kiedy sie automatycznie opublikuje. Daje Ci to ladny deadline i inni wiedza, co i na kiedy piszesz. Teraz juz mamy kolejke dzisiaj - Alexandretta, po 2 dniach moj nowy tekst wskakuje. Wrzuc swoj, z data 19 Czerwca (mysle ze cos na 2 dni jest na chwile obecna optymalnie).
Jasne, o tym mi już mówiłeś. Ale po prostu zastanawiam się nad ustaleniem pewnych cyklicznych tekstów, które tak czy siak zawsze wędrowałyby w dany dzień (bez konieczności "zaklepywania" terminu). Potem, jak będziemy mieli już ustalone, że codziennie jest jakiś nowy tekst, to będziemy mogli sobie dodawać kolejne, o różnych godzinach.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Chciałbym robić trzy rodzaje tekstów z "przeglądami" recenzji, które piszą forumowicze.
Jak najbardziej za. Tylko ze potrzebna do tego konkretna, dedykowana osoba. Musi sie albo zglosic albo sam podejmij, tylko ze wtedy bedziesz mial juz i tak strasznie duzo na glowie..
Po drugie:
O tym już wspominaliśmy - jak ktoś wrzuci na forum naprawdę dobrze napisany, wyczerpujący tekst, to trzeba go osobno wrzucać.
To jest troche mix z #1. I tak samo, konkretna osoba musi to zlapac i wrzucic...
DaeL pisze:Myślę, że podobny reżim trzeba narzucić pozostałym materiałom. Umówmy się np., że LLothar rozpierdala na kawałki jakiś sprzęt domowy w określonym dniu tygodnia.
Jak na razie mamy podcast co drugi tydzien i rozkrecac tez bede co drugi tydzien, teraz jestesmy troche za bardzie zsynchronizowani, ale jakos to rozlozymy. Mysle ze to bedzie dobra "baza" - srodek tygodnia na razie sie sam klaruje - rozne teksty moje/Twoje/Alexandretty. Dwa solidne teksty w tygodniu to mysle dobry start.
DaeL pisze:Jasne, o tym mi już mówiłeś.
Pisalem jeszcze raz, bo widzialem ze nic nie ma w Wordpressie, a piszesz, ze piszesz ;).

Tak wiec grafik na razie wyglada tak:
- weekend - Rozkrecaj z LLotharem / Podcast
- środek tygodnia - teksty rozne

a jak ktos sie zglosi do recenzji, to sie przetasuje.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2726
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Cherryy »

Ja wolno, bo wolno, ale klaruję sobie w głowie jak zrobić przegląd historii ŚGK w odcinkach. Zamysł mam taki, żeby opisom towarzyszyło dużo grafik z ŚGK z cytatami, screenami, skanami śmiesznych reklam, itd. - nie wiem niestety jak to wygląda ze strony prawnej, czy mogę takie rzeczy wykorzystać. Może DaeL mnie oświeci? ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Musi sie albo zglosic albo sam podejmij, tylko ze wtedy bedziesz mial juz i tak strasznie duzo na glowie..
Wiesz, ja to mogę zacząć, i zrobić 2-3 takie przeglądy. Nawet pewien szablon tego jak taki artykuł miałby wyglądać mogę stworzyć. Ale na dłuższą metę - odpada. Ktoś musi przejąć, bo nie dam rady. Najwyżej przegląd książkowy będę mógł dziabnąć raz w tygodniu.
Cherryy pisze: Ja wolno, bo wolno, ale klaruję sobie w głowie jak zrobić przegląd historii ŚGK w odcinkach. Zamysł mam taki, żeby opisom towarzyszyło dużo grafik z ŚGK z cytatami, screenami, skanami śmiesznych reklam, itd. - nie wiem niestety jak to wygląda ze strony prawnej, czy mogę takie rzeczy wykorzystać. Może DaeL mnie oświeci?
Prawo cytatu jest nie do końca jasne i parę rzeczy pozostawia do interpretacji, ale ja bym to ujął tak:
1. Fragmenty tekstu możesz wrzucać, to żaden problem.
2. Całe zeskanowane teksty - z tym trzeba ostrożniej, musisz mieć dobre uzasadnienie dla którego takiego przypadku. Np. wrzucasz cały tekścior zeskanowany bo stanowi on ilustrację dla jakiegoś omawianego w artykule problemu. Generalnie - jeśli ilość tekstu oryginalnego kilkukrotnie przekracza długość cytatów, to jesteś kryty.
3. Śmieszne reklamy - to na serio tylko jeśli będziesz coś więcej pisał o reklamach. Wrzucenie ot, tak po prostu śmiesznostki w postaci czyjejś reklamy jest problematyczne.

Ale pamiętaj - wszystkie cytaty i skany należy odpowiednio podpisać (autor i numer magazynu). To samo dotyczy elementów graficznych. Jak skanujesz parę stron, to pod skanem napisz też kto odpowiadał za szatę graficzną pisma, itd...
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2726
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Cherryy »

Nie, nie chcę wrzucać całych tekstów, tylko coś a'la wycinki, po kilka zdań, kadry, itd.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Gregor »

A ja mam pomysł na trochę tekstów sportowych na lato i nie tylko z okolic biegania i relacje z wypraw rowerowych (wiecie: pakuje się człowiek w sakwy, jedzie kilkadziesiąt kilometrów dalej, kima w namiocie i wraca) na jakiegoś bloga. Tylko to nie pasuje do geekowskiego motywu, więc pewnie podpiąłbym się przy integracji blogów forumowiczów?

Aha, zróbcie tak, żeby obok tytułu artykułu na głównej był forumowy nick autora, a nie tak anonimowo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Master of Muppets
Kill 'Em All
Posty: 80
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:40

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Master of Muppets »

Ja jutro lecę do Stanów. ;> Nie wiem jak będzie z dostępnością netu i czasem na pisanie, ale kilka tekstów ze zdjęciami mógłbym wrzucić w ramach pseudo-relacji, jeśli byłoby zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Voo »

Rzut okiem po latach
moim zdaniem drętwo brzmi, może prościej

Po latach -

Retro -

Porysowane CD ;)

Wiecie, wymyślmy coś z jajem...

W ogóle fajny pomysł, już kiedyś myślałem, ze skoro tylu tu wapniaków pamietających gry sprzed 20-lat to można by zrobić jakiś dział retro-recenzji, czyli jak dana gra wypada po latach, czy jest nadal grywalna etc... ale przy tym skrobnąć trochę o jej otoczce, kto ją zrobił co później popełnił itd.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

Po latach -

Retro -

Porysowane CD

Wiecie, wymyślmy coś z jajem...
+1

Też mi się to rzuciło w oczy. Tekst fajny, ale tytuł dziwaczny.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

DaeL - naprawde na razie skup sie na tym co robisz, ew. rozne randomy. Nie ma co sie zajezdzac. Contentu na razie mysle bedzie dosc.

Cherryy - fantastyczny pomysl. Ustaw sobie konkretny deadline, mozna wrzucic na Wykop - oni tam kochaja takie rzeczy!

Gregor - Czy fsgk.pl jest geekowskie? Nie wiadomo. Jak chcesz sie przetestowac z blogowaniem to jak najbardziej na taki wpis jest miejsce. Kto wie, co zachwyci? Moze FSGK to bedzie Futbol, Slalom Gigant, Koszykowka?

Muppet - "USA okiem laika" to swietny pomysl na serie wpisow, na pewno chetnie przeczytam i porownam ze swoimi odczuciami.

Niech każdy robi, co mu w sercu gra. Tekst pisany z pasja, niekoniecznie pasujacy w obency profil fsgk.pl bedzie duzo lepszy niz wymeczony, a pasujacy.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

W porządalu. Zostawiłem sobie dwa plejsholdery - na wtorek i na jakiś tam późniejszy termin :).

I jeszcze prośba - wymyślmy jakieś ujednolicone nazewnictwo dla tych wszystkich recenzji, zapowiedzi, itd...

Np. niech będzie "Recenzja: Lula 3D" jeśli piszemy o nowej grze, a jeśli to coś starszego, to możemy dać np. "Perełka: Vida X" albo "Retro: Hollywood Strip Poker". Ewentualnie można dać najpierw tytuł, potem myślnik i kategoria. Chociaż wydaje mi się, że wersja z kategorią i cudzysłowem jest lepsza.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Normalnie mamy codzinnie cos nowego przez najblizsze 3 dni, moc ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

LLothar pisze:Normalnie mamy codzinnie cos nowego przez najblizsze 3 dni, moc ;)
to ja dziś ten guzik postaram się zrobić jak do domu dotrę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Alexandretta »

"Rzut okiem po latach" to akurat tytuł serii z Na Pograniczu, przekleiłam jak było. Na przyszłość dostosuję temat wpisu do tego co ustalimy. Wydaje mi się, że forma "Recenzja: tytuł" i "Retro: tytuł" byłby by zupełnie okej - proste i wiadomo o co chodzi.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4998
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Zolt »

LLo, na miłość boską, toważyszy?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Nie wiem o czym mówisz ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

dupa tam nie mam kompletnie ciekawego pomysłu na drugi guzik... a już od godziny powinienem spać :P

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

Dragon_Warrior pisze:dupa tam nie mam kompletnie ciekawego pomysłu na drugi guzik... a już od godziny powinienem spać :P

Obrazek
ale jak już się nie wyspałem siedząc do 1szej to wrzuć choć na próbę jak to będzie wyglądało

może Dael nie podniesie paniki, że nas Disney zaskarży o używanie wizerunku gwiazdy śmierci ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: DaeL »

DW - Podoba mi się.

BTW kończę właśnie swój tekst o Jonie Snow, a w międzyczasie pyknąłem pierwszy odcinek Wtorkowego Klubu Książkowego. Wrzuciłem tam recki Voo i Alexandretty. Zerknijcie i powiedzcie, czy coś takiego może być.

edit: Artykuł pojawi się o 20:00.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

Szerokosc jest inna niz przycisku forum :P
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

eee oba są 240x60 zapisywane z tego samego szablonu?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Alexandretta »

DaeL pisze: w międzyczasie pyknąłem pierwszy odcinek Wtorkowego Klubu Książkowego. Wrzuciłem tam recki Voo i Alexandretty. Zerknijcie i powiedzcie, czy coś takiego może być.
Jak dla mnie ok. Krótko, zwięźle. Recenzji książek będzie pewnie mniej niż filmów, ale przeważnie jak się już coś pojawia, to jest nieźle napisane, więc będzie z czego wybrać.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: LLothar »

DW, nvmd, moja wina :P
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Dragon_Warrior »

gdyby kiedyś padła decyzja odnośnie docelowej wielkości guzików to mógłbym im jednopalnikową ramkę dodać - bo ze skalowaniem to nie wyjdzie chyba za dobrze :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Voo »

Założyłem temat do recenzji gier "bez prądu".

Proponowałbym, żeby coś z tego okazjonalnie wybrać i wrzucać na główną, albo całą recenzję albo w takiej formie jak z książkami, jakaś "środa bez prądu" albo coś w tym stylu, jak wolicie ;)

Wszystko co tam zrecenzujemy fajnie byłoby gdyby trafiało na naszą stronę z recenzjami. Gdyby dało się założyć kategorię "gry bez prądu", której ikonką mógłby być np. symbol kostki do gry (tak jaj teraz jest taśma filmowa do filmów i pad do gier).
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4334
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: FSGK.PL - Filmy, Seriale, Gry, Książki

Post autor: Turtles »

W ogóle coś fsgk.pl/recenzje nie zbierają nowych recenzji...
Obrazek
#sgk 4 life.
ODPOWIEDZ