Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Kontynuując temat.
1. W ćwierćfinale było 3 pierwszoligowców, w półfinale jeden
"Przypadłość" tego formatu rozgrywek na całym świecie. Bajdełej, w finale Pucharu Francji zagrały Stade Rennes (15. drużyna Ligue 1) z Guingamp (16.) i nie przeszkodziło to w osiągnięciu osiemdziesięciotysięcznej frekwencji na stadionie.
2. Finał był cienki jak barszcz, a mniej więcej od 70 minuty piłkarsko żenujący + dogrywka

3. Nie padła żadna bramka, a konkurs rzutów karnych wygrał bramkarz, który ani razu się nie rzucił (nie wiem, Kaczmarek chyba cały czas "obstawiał środek")
Tutaj nie będę akurat obiektywny, bo dla mnie ten mecz był jednym z najbardziej emocjonujących w życiu. ;)
4. Bilety na ten mecz kosztowały 15 złotych, więc nie ma się co dziwić, że było 37 tysięcy. Sam bym się przeszedł
Tak, jak ktoś już napisał: właśnie o to chodzi. Dzisiaj były po 15 zł, a za rok po 25, a ludzie mając w pamięci fantastyczną oprawę z poprzedniego roku - bez mrugnięcia okiem tyle zapłacą. Na razie trzeba zrobić hype, przyprowadzić ludzi i przyzwyczaić do nowego. I, fakt, zupełnie obiektywnie oceniając - jak zagra Legia z Lechem, to też rzeczywistość będzie inna. Ale dzięki takiej frekwencji i oprawie "za 15 zł", może kluby z czołówki zaczną się wreszcie przykładać do rozgrywek pucharowych i traktować je serio.
5. Teksty Bońka w stylu "Oprawa Finału PP będzie na poziomie finału Ligi Mistrzów" były trochę żenujące. Szczególnie w konfrontacji z rzeczywistością, gdzie Lewy miał ładniejsze pożegnanie w BVB, a przy dekoracji zabrakło nawet konfetti.
Konfetti było, ale na murawie. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Hyhy, temat o biedalidze jako pierwszy w nowym miejscu :)

Kolejka cudów. Trzeci Ruch przyjeżdża do najgorszej drużyny wiosny i dostaje oklep. Pogoń uchodząca za solidny zespoł jedzie do Wisły, która zaliczyła ostatnio pięć wtop i pogrom. Ot, typowa nasza liga, w każdej innej już by się zachwycano jak to wyrównanie i każdy moze wygrać z każdym. U nas się raczej zastanawia czy Pogoni i Ruchowi mecze nie wyszły czy się paliwko skończyło (w wersji innej - chcą uniknąć krótszych wakacji i nie dostać się do pucharów, bo tylko eurowpierdol będzie a po co się po jakichś Kazachstanach włóczyć).

A przy okazji: 8 Lechia ma mniej punktów niż 9 Jagiellonia i 10 Podbeskidzie oraz tyle samo co 11 Śląsk. Magia reformy :D
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Nabijam sobie posta w temacie który jest mi najbliższy: +1 post

Dajcie mi moderatora najlepiej od razu na SPORT
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Pquelim »

Bambusek pisze: 8 Lechia ma mniej punktów niż 9 Jagiellonia i 10 Podbeskidzie oraz tyle samo co 11 Śląsk. Magia reformy :D

:diabel:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Kibolstwo wygra, Zawisza wróci na prowincję. Way to go Bydgoszcz. Powinien zamknąć to w pizdu, zabrać całą kasę i wyjechać. Ciekawe jak wtedy będzie fajnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

No to w pucharach odpadną z jakimś mołdawskim zespołem złożonym z cyganów zbierających po meczu gruz, a w lidze spadeczek - szkoda. Klub ma stadion (może nie typowo piłkarski, ale jest), miasto jest duże więc kibice są ...

EDIT: ... ale z 2 strony nie wierzę w te słowa. Jeszcze 2-3 tygodnie temu Osuch w "Cafe Futbol" zapewniał, że wszystko jest w porządku. Mało tego! Zawisza miał wkrótce podpisać umowę partnerską z Beneficą Lizbona. Coś mi tu śmierdzi...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Może tak, ale znowu w tym materiale odnosi się do meczu z Lechem, a ten był wczoraj.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Pquelim »

na dekoracji po finale PP ten cały Osuch zrobił na mnie wrażenie takiego jakiegoś poczciwego papy Smerfa ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Dużo zrobił dla bydgoskiej piłki, ale to granie na emocjach jest niepotrzebne.

(nie mam czasu ani weny na pisanie dzisiaj dłuższych postów :P)
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

http://sport.wp.pl/kat,77156,title,Taki ... aid=112aed

Dlaczego jeszcze nikt nie wyrzucił tego idioty Bednarza na zbity pysk :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Crowley »

Decyzją Jacka Bednarza kilkaset osób, które ma blokady kont kibica i nie może uczestniczyć w meczach przy Reymona 22, na wyjazd do Warszawy także biletu by nie nabyło.
No w tym akurat nic dziwnego nie widzę. A co do reszty - typowy biznes po polsku.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że mimo iż bilety zostały zamówione i miały trafić do sprzedaży, prezes Wisły zwrócił się z prośbą do prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego, by Legia wydała komunikat, że kibiców Wisły nie wpuści (...)
Jeżeli to prawda, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Aż trudno to komentować, decyzje Bednarza są idiotyczne.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Czemu miałyby nie być? W wielu przypadkach piłkarz jako dyrektor/prezes jest tak skuteczny jak lekarz zarządzający szpitalem. Albo z mojej działki: jak specjalista Javy w roli Project Managera.

Da się ale rzadko wychodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

No tak, ale chyba istnieje jeszcze jakaś logika, a podejście "zwalimy na nich i modlimy się, żeby kibice nie wiedzieli o dostarczonych biletach" to tak raczej mało logiczne.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Bambusek pisze:No tak, ale chyba istnieje jeszcze jakaś logika, a podejście "zwalimy na nich i modlimy się, żeby kibice nie wiedzieli o dostarczonych biletach" to tak raczej mało logiczne.
Jasne ale to właśnie ten rodzaj debilizmu, którego spodziewam się po takich Bednarzach czy innych Jóźwiakach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Karma w Warszawie dla Wisły pt.: zgwałciłeś kogoś 5:0 to zaraz ktoś Ciebie zgwałci tak samo.

Powoli przyjmuje do wiadomości fakt, że następny sezon może być naprawdę o utrzymanie w lidze. Za 2-3 lata będzie człowiek szukać streama w I lidze :(

Boli to okrutnie...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Sobies pisze: Powoli przyjmuje do wiadomości fakt, że następny sezon może być naprawdę o utrzymanie w lidze. Za 2-3 lata będzie człowiek szukać streama w I lidze :(
Orange Sport ma prawa do I ligi z tego co kojarzę. ;)

A na serio - to samo mówiono o Wiśle przed tym sezonem i są w ósemce. Więc bez dramatyzmu, ta liga jest zbyt ogórkowa, żeby Wisła z niej poleciała. Nie ważne kto tam będzie grał i jak.

Przy 2:0 gdzieś tam się zaświeciło, że może być replay z marca. Po bramce Jodłowca byłem spokojniejszy, a jak zobaczyłem grę Legii w drugiej połowie to już byłem pewny, że tym razem nie sfrajerzą.

Saganowski jak z Zawiszą - wchodzi i chwilę potem strzela.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Górnik, Ruch i Wisła nie będą mogły zagrać w europejskich pucharach. Robi się ciekawie. Pogoń? Lechia?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Spokojnie, przysługuje im odwołanie od tej decyzji...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Crowley »

Wszystkim powinni zabronić, żeby kolejnej kompromitacji nie było.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Z jakiego powodu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

3. W przypadku Górnika Zabrze licencji na grę w rozgrywkach UEFA odmówiono ze względu na naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego, to jest uregulowanie zaległych zobowiązań do klubu piłkarskiego oraz niektórych piłkarzy po 31 marca 2014.

4. W przypadku Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów oraz Wisły Kraków licencji na grę w rozgrywkach UEFA odmówiono ze względu na naruszenie wymogu F-05, to znaczy niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

"niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu"

Za coś takiego w pucharach niet ale u nas już można grać? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

A najzabawniejsze jest to, że wszystkie kluby Ekstraklasy dostały licencje na kolejny sezon... :roll:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

SithFrog pisze: Za coś takiego w pucharach niet ale u nas już można grać? :D
Ba. U nas jest ostrzej niż było, ale nadal trzeba mocno nawalić, żeby wylecieć (Polonia). Za puchary odpowiada już UEFA i tam nie popuszczają (nawet jeśli pewnie by przymknęli oko gdyby chodziło o zespół angielski, włoski, niemiecki czy hiszpański).

Pogoń na boisku robi co może, żeby nie jeździć na Kazachstany czy inne pastwiska, ale może to nie wystarczyć :roll:
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Tak poza tematem: jeżeli lubicie oglądać kursy bukmacherskie, bądź też gracie aktywnie jak ja to zwróćcie uwagę na jutrzejszy kurs Widzewa z Jagiellonią. Jaga jak narazie jedzie sobie z klubami ze strefy spadkowej, a tu nagle takie kursy na meczu z Widzewem. Druga sprawa, że Widzew wyrzyga się na murawie własnymi płucami, aby ten mecz wygrać, bo jest o wszystko...i chyba tylko dlatego jest tak dla Widzewa korzystny.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Pquelim »

bukmacher w Ekstraklasie to chyba bardziej bezsensowna robota niż w Instytucie Meteorologicznym ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

I dlatego lubię grać polską ekstraklasę bo daję niesamowite zyski :P (czasami dając po dupie, ale to naturalne w tej zabawie)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Odp: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: peterpan »

Pquelim pisze:bukmacher w Ekstraklasie to chyba bardziej bezsensowna robota niż w Instytucie Meteorologicznym ;)
Oj tam. Nikt nic nie wie, ale i tak oni na swoje wychodza. W to nie watpie.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Pquelim pisze:bukmacher w Ekstraklasie to chyba bardziej bezsensowna robota niż w Instytucie Meteorologicznym ;)
Ale za to zyski jakie.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Pquelim »

no i było 1-1 ;P
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Nie wiem, czy wszyscy się orientują, ale od przyszłego sezonu wchodzi reforma, która centralizuje rozgrywki na trzecim poziomie. Uważam, że to świetny pomysł, bo w wielu krajach taki format się sprawdza. Druga liga zyska na atrakcyjności. Ogólnie czeka nas duża reorganizacja, bo przecież spadnie do trzeciej ligi aż... 20 drużyn, a awansują dwa kluby, po turnieju barażowym. Łącznie w drugiej lidze zagra teraz tylko 18 ekip. Fajnie.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Druga czyli trzecia, tak? Nie wiem czy to nie zabije tych rozgrywek. Mało które kluby z tego szczebla stać na wożenie się po całej Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Tak. Będzie więc istniał następujący system: Ekstraklasa - 16 drużyn, I liga - 18, II liga - 18.

Niektóre stać, niektóre nie. Myślę, że jednym z zamysłów tej reformy jest odsiew klubów, które nie mają kasy - one będą miały wbrew pozorom lepiej: bo będą grać w III lidze, gdzie do rywali będzie bliżej, niż teraz. A ci zamożniejsi, którzy się utrzymają, dostaną szansę na znalezienie zamożniejszych sponsorów. Nie mam wątpliwości, że liga stanie się bardziej medialna w miastach uczestniczących w lidze drużyn, więc i zainteresowanie sponsorów wzrośnie.

Spójrzmy kto na dzisiaj (ligi jeszcze nie pokończone) zagrałby w nowej II lidze:

Energetyk ROW Rybnik
GKS Tychy
Stomil Olsztyn
Okocimski KS Brzesko
Zagłębie Sosnowiec
Warta Poznań
Rozwój Katowice
Górnik Wałbrzych
Błękitni Stargard Szczeciński
Polonia Bytom
Wigry Suwałki
Znicz Pruszków
Wisła Puławy
Legionovia Legionowo
Stal Rzeszów
Limanovia Limanowo
Ślęza Wrocław / Sokół Kleczew / Resovia / Ursus Warszawa / Granat Skarżysko-Kamienna / Skra Częstochowa / Sokół Ostróda / Kotwica Kołobrzeg - dwie z ośmiu

Możliwe, że ktoś zrezygnuje, jasne - ale zauważ, że większość klubów to duże aglomeracje, które jeszcze pamiętają smak Ekstraklasy, czy I ligi i w rozgrywkach lokalnych się dusiły. Zcentralizowanie rozgrywek da mocniejszą pozycję przy negocjacjach ze sponsorami. Ale kto i jak to wykorzysta - tego oczywiście nie da się przewidzieć.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Wszędzie teksty, że Legia jest punkt od mistrzostwa, a ja się zastanawiam, czy o czymś nie wiem. Czy aby Lech, jeśli by strzelił dwa gole w Warszawie i wygrał, nie będzie miał lepszego bilansu bezpośrednich spotkań? Czy ze względu na trzy mecze jakoś cudacznie się to teraz liczy?

Jednak wygląda na to, że pierwszy sezon zreformowany przestał być emocjonujący na 3 kolejki przed końcem.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Coś w tym jest, mistrza już praktycznie poznaliśmy a dzisiejsza wygrana Cracovi już w zupełności spuszcza Widzew i Zagłębie na dno.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

aa, na Weszło mi wyjaśnili - teraz przy równej liczbie punktów liczy się kto był wyżej po 30 kolejce (czy rundzie zasadniczej, jak kto woli). To faktycznie Legia potrzebuje 1 punktu w trzech meczach.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Pquelim »

reforma ssie i będzie ssać dopóki ktoś nie przejrzy na oczy, że jest zwyczajnie chujowa i zabija wartość, a zarazem atrakcyjność 80% meczów po podziale na grupy. Nie wiem co za idiota zdołał przekonać resztę średnio rozgarniętych "działaczy", ze więcej meczów = więcej funu dla kibiców = więcej hajsu. Żeby sprzedawać taki produkt, trzeba najpierw uczynić go atrakcyjnym. Jeżeli ta forma się utrzyma, to za dwa lata na mecze grupy spadkowej będą przychodzić wodór z tlenem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Wiesz, dla działaczy Legii czy Lecha to akurat pomysł był super - te kluby mają duże frekwencje, więc dla nich dodatkowe 3-4 spotkania u siebie to faktyczny przypływ kasy. A, że tam gdzie było biednie dalej jest biednie to cóż.

Akurat w grupie spadkowej to mogło być ciekawie, bo po podziale różnica miedzy 15 Zagłębiem a 9 Cracovia to było 5 punktów, tyle co między Legią a Lechem. Więc tam faktycznie wszystko mogło się jeszcze odwrócić. To Zagłębie zjebało zdobywając 1 punkt w 4 meczach.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Cherryy »

Bardzo dobrze. Niech tak będzie, póki zwiększenie Ekstraklasy do 18-stu drużyn stanie się realne.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Ponoć na razie nie jest, bo statut PZPN nie pozwala. Finansowo dla Legii i Lecha na pewno dobrze, przynajmniej póki nie mają konfliktu z kibicami. A sportowo to zawsze będzie zależeć od tego, kto akurat jest liderem.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Sobies »

Nie wiem, mi to jakoś zwyczajnie nie pasuje, przerabialiśmy to kilka lat temu (nie chce mi się szukać kiedy to było) i jakoś zrezygnowano na kolejny rok. Tu miałem podobne nadzieje...
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Pewnie chodzi o sezon 2001/2002, ale tam to było zupełnie inaczej.

Od początku liga była podzielona na dwie 8 zespołowe grupy. W każdej grano mecz i rewanż, w sumie 14 kolejek. Po 14 kolejce po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy trafiały do grupy mistrzowskiej, a cztery najsłabsze do grupy spadkowej. W obu grupach znowu grano po 14 kolejek i w ten sposób wyłaniano mistrza i spadkowiczów (tutaj dwóch spadało automatycznie a dwóch jeszcze grało baraże z 3 i 4 zespołem II ligi). Nigdzie nie dzielono punktów + dochodził fakt, że niektóre drużyny przez cały sezon nie zagrały ze sobą ani razu, bo za każdym razem trafiały do innych grup.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

Sobieś: w artykule piszą, że wszystkie kluby są za, w czym problem? Sam jestem, szczerze mówiąc, zdziwiony :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: Bambusek »

Cudów nie było, Widzew i Zagłębie wylatują z Ekstraklasy. Czyli na dole pozamiatane jak należało się spodziewać.
bukins
404 Job not found
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 2014, o 12:59

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: bukins »

Mam złe przeczucie przed dzisiejszym meczem Lech - Pogoń.

Trzymam kciuki za Szczecin, ale dopadł ich duży dołek, a Lech jest na fali i mają wiele do udowodnienia - w tym sezonie nie wygrali jeszcze z Pogonią i pamiętają porażkę 5:1 ;)

No i smaczek dodatkowy - Szczecin i Poznań się nie cierpią (najwięksi wrogowie), więc jestem przekonany, że w Poznaniu będzie cały stadion wypełniony i będzie się działo!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Polskie rozgrywki piłkarskie :: SEZON 13/14

Post autor: SithFrog »

bukins pisze:No i smaczek dodatkowy - Szczecin i Poznań się nie cierpią (najwięksi wrogowie), więc jestem przekonany, że w Poznaniu będzie cały stadion wypełniony i będzie się działo!
Bez przesady. Poznań może jest największym wrogiem Szczecina ale w Poznaniu śledzie to taka piąta woda po kisielu w rankingu nienawiści. Legia->Wisła->Lechia->Śląsk - to jest top, reszta to zazwyczaj: "nie lubimy, sklniemy ale bez jakiegoś szału" :)
Obrazek
ODPOWIEDZ