Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

snt pisze:Się udało, bo ententa objęła "front wielkopolski" postanowieniami rozejmu z 11 XI. Inaczej też by się nie udało
Zawsze w dyskusji na temat polskich powstań denerwuje mnie przeciwstawianie powstań wielkopolskich (1806 i 1919) reszcie nieudanych powstań. Beeeezeeedura. Patrząc na to realnie, to obydwa powstania wielkopolskie nam wygrała sytuacja międzynarodowa (Napoleon biorący Prusaków od zachodu i ostra jazda po Niemcach po zakończeniu I wojny światowej). Powstańcy wielkopolscy mieli farta. A tacy na przykład powstańcy styczniowi - wprost przeciwnie. Mieli pecha. Koalicja antyrosyjska i antypruska była już praktycznie zmontowana. Wojska się mobilizowały. Austriacy mieli interes w osłabieniu Rosji i chcieli odbudować Królestwo Polskie i związać je unią personalną z Habsburgami. Z kolei Francuzi i Anglicy chcieli dokopać Prusom. I co? Dupa. Najpierw wycofała się Anglia, potem Austria, a Francja sama na wojnę z Prusami i Rosją ochoty nie miała.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Ciekawe po co na portalach na czerwono podają info o wyroku (stanowisku?) TK ws. ustawy o TK skoro i tak rząd jej ani nie uzna ani nie opublikuje ? :]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

To nie wyrok tylko jacyś kolesie bawią się w sąd.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5633
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Z pierwszego linka - plucie na siebie to najmniejszy problem. Jak ktos widzi naprawde realne, niemal nieuchronne zagrozenie ze strony Rosji, to trzeba po prostu zwiekszyc wydatki na zbrojenie do pozomu 2.5% albo i 3% PKB. Potrzeba sprzetu typu rakiety o zasięgu Polska-Moskwa, kilka nowoczesnych łodzi podwodnych, które zabezpiecza Bałtyk itp. Pewnie to totalna fantazja, ale moze polska baza wojskowa na Litwie i litewska w Polsce? Kaliningrad mozemy zwykla artylerią siegnac - dobrze miec duzo tego typu sprzetu o duzej mobilnosci.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

stary, nasi żołnierze ciągle jeszcze biegają w stalowych hełmach z ery disco, a Ty o okrętach podwodnych.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3549
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Zolt pisze:stary, nasi żołnierze ciągle jeszcze biegają w stalowych hełmach z ery disco, a Ty o okrętach podwodnych.
Żeby jeszcze biegali na ćwiczeniach, a nie hodowali brzuszki :P
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Ja bym się nie martwił o sprzęt a raczej o ministra ON :/
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Z pierwszego linka - plucie na siebie to najmniejszy problem. Jak ktos widzi naprawde realne, niemal nieuchronne zagrozenie ze strony Rosji, to trzeba po prostu zwiekszyc wydatki na zbrojenie do pozomu 2.5% albo i 3% PKB. Potrzeba sprzetu typu rakiety o zasięgu Polska-Moskwa, kilka nowoczesnych łodzi podwodnych, które zabezpiecza Bałtyk itp. Pewnie to totalna fantazja, ale moze polska baza wojskowa na Litwie i litewska w Polsce? Kaliningrad mozemy zwykla artylerią siegnac - dobrze miec duzo tego typu sprzetu o duzej mobilnosci.
This... juz to czytanie o zlej i niedobrej rosji i nieuchronnym zajeciu Estonii zaczyna byc nudne, zwlaszcza w kontekscie patrzenia kto narobil wiekszego syfu na przestrzeni ostatnich dajmy na to 15 lat na swiecie...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Już mi żal tego policjanta ze Szczecina.. :(
Jeśli nie oddał 5 strzałów w powietrze i 10 pod nogi to pewnie dostanie za nieuzasadnione użycie broni :/
Gorzej, jeśli kierowca był powiązany z kimś z PiS, nie wiem, trzeci kuzyn ciotki mamy radnego (odnoszę się wiadomo do jakiej sytuacji ;P ).
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Jak ustalili reporterzy Onetu, mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podczas ucieczki potrącił jednego z policjantów. Wtedy padły strzały.
Jeśli to się potwierdzi, to w ogóle nie powinno być tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

http://www.reuters.com/article/us-europ ... ce=twitter

Trzeba się chyba żegnać z Turkami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Chyba witac. Przeciez znajac zycie to dostana...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/onz-prz ... iti/g8sqjp

Jak to się mówi - dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

To jest właśnie problem rozmawiania z prawicowcami. Ja myślę, że masz inne poglądy, Ty myślisz, że solidaryzuje się z nkwdzistami, którzy strzelali do Polaków. Przy okazji, miało nie być samych linków.

Chuju.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Dobrze napisane. To ścierwo akurat powinno się po prostu wykopać i wypierdolić na śmietnik. To nie jest postać kontrowersyjna ani oceniana tak czy inaczej w zależności od tego kto rządzi. To po prostu zbrodniarz i zdrajca. Co jego truchło robi wciąż na Powązkach? Nie wiem. Za to wiem, że chociaż raz oburzenie Wyborczej było szczere jak pisali o tej sprawie :D Intelektualne wygibasy ludzi, którzy doskonale wiedzą kim był Bierut, którzy w nosie mają jego grób, którzy na cmentarzach bywają raz w roku 1 listopada a w całą sprawę angażowali się z niesamowitym zapałem "bo Ziobro" też były zabawne. Nawet Ruscy zabrali Stalina z mauzoleum a u nas gada się o "prawie do spokoju po śmierci" czy coś tam.

To sobie teraz leżą na cmentarzu i kaci i ich ofiary.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:To jest właśnie problem rozmawiania z prawicowcami. Ja myślę, że masz inne poglądy, Ty myślisz, że solidaryzuje się z nkwdzistami, którzy strzelali do Polaków. Przy okazji, miało nie być samych linków.

Chuju.
Ja to w ogole mysle ze Ty sam strzelales... ;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Voo pisze:To ścierwo akurat powinno się po prostu wykopać i wypierdolić na śmietnik.
Srsly? Ludzie, weźcie się kurwa opamiętajcie. Ja wiem, że mamy czasy post internetu i zrobił się z niego jeden wielki śmietnik, ale nie po to płacimy za własne miejsce w sieci, żeby człowiek się potem wstydził, że właśnie za te miejsce płaci.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ja też nie wiem, co Kaczyński robi na Wawelu. Nasrać mu na pomnik.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Co ty za porównania dokonujesz? Kaczyński? Bierut? O co ci chodzi w tym porównaniu? Kaczyński nie zrobił nic wielkiego i dlatego wątpliwe jest to czy zasługiwał na miejsce na Wawelu (a właściwie to wcale nie jest wątpliwe tylko oczywiste). Bierut uczynił wiele zła, miał na rękach krew tysięcy ludzi, kierował potężnym aparatem opresji, był ZDRAJCĄ na usługach obcego rządu, postacią tak podłą, że trudno znaleźć kogoś podobnego w całej naszej historii. Tu nie ma żadnych wątpliwości, tutaj nie ma żadnej dyskusji autorytetów czy historyków. To postać tak oczywista jak Hitler czy Stalin (oczywiście z zachowaniem proporcji). Dla mnie najbardziej szokujące w całej sprawie było odkrycie, że on wciąż tam leży. Wiadomo, nie jest to sprawa o której się głośnio mówi czy pisze i to tzw. wstydliwa historia. No jest i nie wiadomo co z nim zrobić. Ja bym wiedział :P

Tych dwóch szczeniaków napisało dwa skromne słowa prawdy na kawałku marmuru. Nie napisali wulgaryzmów, nie namalowali kutasa. Napisali "Kat" i "Bandyta" Sprawa przeszłaby bez echa ale... No tak. Ziobro. Nazwisko-bodziec.

Gdybym był Żółwiem to napisałbym, że tak się rozmawia z lewicowcami. Nawet jak nie spali na historii to i tak gotowi są przypalić głupa i uznać, że porównanie grobów Kaczyńskiego i Bieruta będzie w jakiś (jaki?) sposób porównywalne. Ostatecznie uronią łzę nawet nad diabłem jeśli tylko źle wyrazi się o nim PiS. Staną w obronie grobu powołując się na "polską tradycję i kulturę" chociaż na co dzień mają do niej stosunek co najwyżej obojętny a częściej zdystansowany na ile tylko można.

Czy ci "sprawcy" postąpili słusznie? Nie, raczej nie. Natomiast Ziobro uratował sytuację przed farsą w której zostaliby skazani równie mechanicznie jak skazuje się złodzieja kradnącego batonika. Za napisanie słowa prawdy na grobie mordercy, w języku prawnym "zbezczeszczenie mogiły" zupełnie jakby nasrali na grób jakiegoś bohatera.

Srsly? Ludzie, weźcie się kurwa opamiętajcie
Wyraziłem się za ostro ale tak dokładnie uważam. Nie jestem w stanie zdobyć się nawet na jakąś udawaną próbę skruchy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5828
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Chyba nie zrozumiałeś...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

A to trudno. Może niepotrzebnie się pluję jak jakiś zacietrzewiony dziadyga ale ta sprawa strasznie mnie wkurza od samego jej początku.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Rzuff, co to znaczy inne poglądy w tym wypadku? Uważasz Bieruta za bohatera? Postać kontrowersyjną? Niejednoznaczną? Może jeszcze Dzierżyński powinien mieć pomnik w stolicy? ;)

Ja generalnie Voo +1.

Bierut jest tak jednoznaczną postacią, że nie ma o czym rozmawiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4375
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Uważam, że bliżej mi do środowisk liberalnej lewicy. Tak autor komentarza (pod którym jak rozumiem się podpisujesz) określił ludzi, którzy identyfikują się z nkwd.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

To jest doskonały przykład debilnego dziennikarstwa - niby sedno sprawy jest jasne, ale artykuł napisany jest w taki sposób, że tylko pogłębia podziały...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Uważam, że bliżej mi do środowisk liberalnej lewicy. Tak autor komentarza (pod którym jak rozumiem się podpisujesz) określił ludzi, którzy identyfikują się z nkwd.
Nie. To jak z drugim sortem nadinterpretacja. Autor skrytykowal tych oslow glownie z liberalnej lewicy, ktorzy buntuja sie dla buntowania bo to Ziobro, jako identyfikujacych sie bardziej z nkwd niz ak.

Co troche sensu ma latrzac jak "precz z brunatna holota narodowa" wykrzykuja ludzie w koszulkach z che guevara
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Chujów sto.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2174
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Uważam, że bliżej mi do środowisk liberalnej lewicy. Tak autor komentarza (pod którym jak rozumiem się podpisujesz) określił ludzi, którzy identyfikują się z nkwd.
A jakie rozwiązanie miejsca, w którym leży Bierut proponujesz jako przedstawiciel środowisk liberalnej lewicy na forum? ;)
Zostawić jak jest w alei zasłużonych na Powązkach w bardzo reprezentacyjnym i miejscu i grobowcu? Czy przenieść go gdzieś? Bo w sumie to jestem nawet ciekawy co proponuje lewica.

BTW. A miałeś już być konserwatystą, nie wycofuj się :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Jutsimitsu pisze:Chujów sto.
+1
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2174
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

PIOTROSLAV pisze:
Jutsimitsu pisze:Chujów sto.
+1
Trudno o bardziej ujmujący swoją nieporadnością przejaw braku argumentów :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

A nie mówiłem chłopaki?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Theeck pisze:
PIOTROSLAV pisze:
Jutsimitsu pisze:Chujów sto.
+1
Trudno o bardziej ujmujący swoją nieporadnością przejaw braku argumentów :)
:lol:
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Tylko trochę się pomyliłem, co nie Piotro? :P
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

To było zbyt dobre, by mogło być prawdziwe, ale popatrz :)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:To było zbyt dobre, by mogło być prawdziwe, ale popatrz :)
Bzzzzz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

No! Teraz miałem już całkowitą rację Piotro! :D
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Wiesz to chyba bardziej jest związane z tym, że jak ludzie mają zapasy to może wprowadzić totalny stan wyjątkowy na jakiś czas i nie wyzdychają z głodu, bo sklepy zamknięte.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Jutsimitsu pisze:No! Teraz miałem już całkowitą rację Piotro! :D
Bzzzzzz :*
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:
Wiesz to chyba bardziej jest związane z tym, że jak ludzie mają zapasy to może wprowadzić totalny stan wyjątkowy na jakiś czas i nie wyzdychają z głodu, bo sklepy zamknięte.
Ja to wiem, dla mnie WTF jest raczej ze stanem wyjątkowym w Rzeszy, niby skąd? Dlaczego? Coś się szykuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3549
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Na przykład na jakiś grubszy blackout takie zapasy mogą się przydać , czy jakąś powódź (W tym roku zdaje się mieli. Może tam jest inaczej niż w PL i przeanalizowali sytuację, że ludność nie jest przygotowana i wyciągają wnioski?), wichury. Zwykła rozsądna rzecz móc nie być w czarnej dupie w razie czego choćby parę dni.

Przecież nie szykują się na apokalipsę zombie i wojnę atomową.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Do małej apokalipsy wystarczy brak prądu przez dzień czy dwa i nic nie działa. To nawet nie musi być wojna, wystarczy ciężka zima. Bywało przecież, że w niektórych regionach nie było po kilka dni prądu. U mnie na wsi do awarii sieci wystarczy mocniejszy wiatr o burzy nie wspominając. Nasza cywilizacja jest bardzo wrażliwa na takie zagrożenia. Jacyś pasterze w Anatolii wzruszą ramionami i pójdą zarżnąć owcę a u nas zaraz będzie coś ale "Miasto ślepców" ;) Może trzymanie tony żywności w skrytce w lesie a'la preppersi to lekka przesada ale sam często myślę o tym, że mając dom warto byłoby mieć jakiś agregat czy podstawowe zapasy na kilka dni.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Właśnie chodziło mi o to co Voo napisał. o. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Na pb.pl piszą o spadku inwestycji i jako ograniczenie negatywnego efektu podają potencjalny wzrost konsumpcji, jednak ostatnie dane nie pokazują tego (do tego nie mam źródła pod ręką):

http://www.pb.pl/4620902,43550,inwestyc ... wszystkich
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Zobaczycie, co będzie za rok. W budownictwie idzie kryzys co najmniej taki jak na początku wieku. Nie ma zamówień publicznych, prywatni inwestorzy też się mocno ograniczają, więc najwięksi gracze biorą się za małe tematy. W konsekwencji ceny są tak niskie, że nie da się tego legalnie budować bez dokładania. Szykuje się duży bajzel, a jak wiadomo budowlanka zawsze ciągnie za sobą resztę gospodarki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:W budownictwie idzie kryzys co najmniej taki jak na początku wieku.
Na ten zwrot powinno być jakieś embargo przynajmniej przez najbliższe 10 lat. Bo ilekroć ktoś mówi coś takiego, to ja się cofam do XX wieku... A Voo to musi mieć jeszcze gorzej.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Yggor »

A propos Niemców, to ja raczej myślę, że szykują się po cichu na moment, w którym Deutsche Bank wyzionie ducha - przez ostatni rok stracił połowę wartości na giełdzie, a rating ma zdaje się niższy, niż Lehman Brothers jak upadało. I wtedy się przydadzą dziesięciodniowe zapasy ;)

Podobna sytuacja jest bodaj z Credit Suisse.
Yggor.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6398
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,206 ... BoxBizLink

Pal licho temat przewodni artykułu - rozwaliło mnie, że urzędników w ZUSie mamy prawie tylu co żołnierzy :D Ciekawe czy przed erą komputeryzacji było ich więcej czy mniej ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Zablokowany