Seriale

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Była Hala gra w Bodo.

Nie mówcie mu ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Historia o pewnej cygańskiej grupie przestępczej ze Zjednoczonego Królestwa powraca na ekrany dziś wieczorem.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Seriale

Post autor: batton »

Obejrzałem American Crime Story. Coś rewelacyjnego. Serial przede wszystkim dostarcza emocji w dużych ilościach i dobrym gatunku.

Teraz zacząłem American Crime (sic!). Też się dobrze zapowiada.

Potem chyba czas na nowy sezon Americans :D
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

za chwile na HBO pierwszy odcinek serialu "Admirał" o Michielu de Ruyterze. Ciekawe co z tego będzie :)

edit: to jednak film był, nie serial. ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Seriale

Post autor: Kalten »

i jak?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

napisałem w drugim temacie :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Seriale

Post autor: Kalten »

właśnie znalazłem ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Seriale

Post autor: Dogy »

Preacher S01E01 -nowa produkcja od AMC, polecam, póki co fajnie się zapowiada :).
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2726
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Typowy problem kogoś, kto zna oryginał - zamiast oglądać, to porównuję. Z niekorzyścią dla serialu. Już w pierwszym odcinku zmieniono w zasadzie wszystko, przeinaczając bardzo ważne wydarzenia z komiksu. To w zasadzie zupełnie inna historia, która wzięła parę rzeczy z komiksu - to, że kaznodzieja jest kaznodzieją, a wamp... dobra, nie będą spoilerował. Chociaż to żaden spoiler.

Ale dam jeszcze szansę. Wątek z Cruisem rozłożył na łopatki. :roll:
Since 2001.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

No my z tego powodu olaliśmy Lucifera, bo z komiksem ma niewiele wspólnego. Na szczęście Preachera nie znamy, a zapowiada się fajnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

wayward pines jednak dostało drugi sezon. lekkie zdzwiko, bo pierwszy kończyli naprędce i po skrótach. raczej się nie skuszę, Matta Dillona już nie ma - a to on był najsilniejszą stroną pierwszego sezonu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

boncek pisze:No my z tego powodu olaliśmy Lucifera, bo z komiksem ma niewiele wspólnego. Na szczęście Preachera nie znamy, a zapowiada się fajnie.
No z komiksem ma niewiele ale chyba nie było nawet założenia, żeby na komiksie bazował. Sama postać tak ale to raczej dla dodania kilku smaczków jak tego, że prowadzi Lux albo jak ktoś rzuca w jednym odcinku "Myślałem, że będziesz blondynem".
Sam serial, jako typowy kryminalniak jest całkiem przyjemny, głównie dzięki postaci Lucyfera właśnie.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Seriale

Post autor: colgatte »

Wracam do tematu anime.
Death Note ogladalam jakis czas temu i uwazam, ze jest swietna.

Teraz z Waszych polecen sprobowalam Sword Art Online i ... wzwalilam po ok. 10 odcinku. Pierwsze odcinki byly super. Trzymaly w napieciu, zapowiadaly niezly thriller. Ale w kilka odcinkow wszystko sie rozwiazalo i przeniesli bohaterow do jakiejs innej gry, gdzie szukali miecza, wrozki.. pitolenie i nuda. Jakby zupelnie inny serial.

A teraz ogladam Attack on Titan i jestem zachwycona. Swietne anime, szkoda, ze nie mam w ogole asertywnosci i obejrze je w pare dni. Ale film naprawde fajny, moze tylko odrobine momentami przegadany, ale robi sie ciekawie!
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Zobacz sobie Kill la Kill. Fajne, lekkie i przyjemne. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

phpBB [video]


Było? Bo wygląda fantastycznie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Dziki zachód, taka obsada, matrix i HBO? Jestem na tak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Ja też czekam już od dłuższego czasu, bo przez jakiś czas wstrzymali produkcję i ucichło. Poza tym po Person of Interest jestem spokojny, bo Jonathan Nolan to jest porządny rzemieślnik.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

mam duże nadzieje, bo klimat filmu mi się bardzo podobał, a serial ma na nim bazować podobno :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Finał 3 sezonu Silicon Valley za nami - nie jest to lekka komedia, ale na pewno łatwa i przyjemna. Gagi wybijają się ponad standardowy poziom Big Bang Theory i nie ma ich aż tak dużo, bo to jednak komedio-dramat, ale kilka to prawdziwe petardy. Tylko 0,5-godzinne odcinki, po 10 na sezon. I brak śmiechu z puszki. Plus inside jokes dla ludzi z branży.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Polecam obejrzeć serial Narcos. Niby skupiają się głównie na przedstawieniu historii Pablo Escobara, fabule, realiach, dokumentalnych przerywnikach, budowaniu ciężkiego, acz magiczno-realistycznego klimatu Kolumbii ze starymi Mercedesami, wszechmogącymi baronami narkotykowymi, ich splendorem i skontrastowaną biedą Kolumbii, korupcji wypisz-wymaluj z naszego podwórka, polityki, przemocy, seksu, ale także pięknych krajobrazów, natury jak z pocztówek, bo przecież narrator mówi wprost, że Bóg stworzył ten kraj zbyt pięknym, więc dla równowagi musiał zapełnić go złymi ludźmi. Można odnieść wrażenie, że brakuje trochę rozwoju postaci. Każdy z głównych dostaje kilka minut, nikt nie może być jednoznacznie dobry, to jest nam dane do zrozumienia dość jasno, ale czy Escobar mógł być dobrym człowiekiem? Czy był geniuszem? Czy był psychopatą? Każdym po trochę, serial na pewno próbuje przedstawić tę postać na różne sposoby, ale widząc jego facjatę w czołówce, poczułem dysonans z wizerunkiem odtwarzającego go aktora, który ma w spojrzeniu nieodgadniony mrok, tajemnicę. Brakuje iskierki szaleństwa, może więcej innych emocji, niż tylko maślanego spojrzenia i okazjonalnego podnoszenia głosu, nie wiem, po prostu wydawał się znudzony tą rolą, nie chwycił mnie, a szkoda. Tak czy inaczej polecam obejrzeć i wsiąknąć w ten klimat. Drugiego września startuje drugi sezon.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

Wziąłem się w końcu za Black Mirror. Ja pierdzielę, ale to dobre. 2gi odcinek (ten z hmm "Mam Talent") tak mną pozamiatał, że na świeżo powiem, że tak wydestylowanej esencji S-F nie było na ekranie od bardzo dawna. Więcej wrażeń jak skończę całość :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Mnie akurat "Mam talent" najmniej zachwycił, a najbardziej po głowie walił ten odcinek o małżeństwie z wszczepionymi ziarnami. Ale serial rzeczywiście świetny.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Mną pozamiatał odcinek White Bear (czy jakoś tak, ten z ludźmi z komórkami krecącymi główną bohaterkę). Po prostu zaskoczenie co druga scena...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Gregor pisze:Wziąłem się w końcu za Black Mirror. Ja pierdzielę, ale to dobre. 2gi odcinek (ten z hmm "Mam Talent") tak mną pozamiatał, że na świeżo powiem, że tak wydestylowanej esencji S-F nie było na ekranie od bardzo dawna. Więcej wrażeń jak skończę całość
przerabiam ten odcinek na uczelni co semestr i po każdym z nich co najmniej kilku studentów piszę mi w ankietach, że otworzyło im oczy po seansie.
Ale osobiście bardziej lubię The Entire History of You (1x03). Imponuje mi to umiejętne sprzężenie wątków miłości i prywatności w nowych mediach. Prawa do ekranizacji tego plotu kupił swego czasu Robert Downey jr., ale coś konkretów nie słychać.
Natmiast aktualnie serie posiada Netflix, w tym roku ma być 12 nowych odcinków. Charlie Brooker wciąż on board, więc powinno być super. O ile pomysłów mu starczy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

Po całości Black Mirror trochę opadł mój zachwyt. Znaczy się pierwszy sezon genialny, ale 2gi sporo słabszy. W każdym razie warto jak ktoś jeszcze nie wiedział :)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Oglądał ktoś Mr. Robot ? Jakieś wrażenia ?
Bo ja po pierwszym odcinku zrobiłem wow (może nie jakieś bardzo donośne), ale po odcinku trzecim wow trochę ucichło...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

3 sezon The Wire:

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

To ten z Hamsterdamem?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

yup.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Oglądał już ktoś nowy serial Netflixa, Stranger Things? W sumie polecam, 8 odcinków, fajna historia, nutka lat 80-tych do tego dobra muzyka i szansa zobaczenia Winony Rider jako matki dwójki dzieci w średnim wieku... Boże czuję się staro...
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

4 sezon The Wire:
Obrazek


Za Stranger Things zabiore się w następnej kolejności.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 370
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Seriale

Post autor: skoob »

Piccolo pisze:Oglądał już ktoś nowy serial Netflixa, Stranger Things? W sumie polecam, 8 odcinków, fajna historia, nutka lat 80-tych do tego dobra muzyka i szansa zobaczenia Winony Rider jako matki dwójki dzieci w średnim wieku... Boże czuję się staro...
Oglądałem. Podobała mi się ta zabawa konwencją kina dla nastolatków z lat 80, niezła muzyka, aktorsko też całkiem spoko. Dawno już nie byłem tak pozytywnie zaskoczony jakimś nowym serialem.
11.XI.2006
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

+1
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Obejrzałem pierwsze 3 odcinki, jest spoko. Biorąc pod uwagę moją naturalną niechęć do seriali jest to naprawdę pozytywna recenzja.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Obejrzałem z żoną całość w sobotę. Fajny serial - jest parę zasadniczo dziwnych pytań, ale generalnie bardzo porządna robota.
Wczoraj zaczęliśmy oglądać Penny Dreadful... Eva Green świetna jest <3
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

My wczoraj wciągnęliśmy 4 odcinki. Póki co jest super klimat chociaż przeszkadza nam trochę postać grana przez Winonę Rider. Zupełnie jakby ktoś jej podkręcił "acting" na 200%.

No i niepotrzebne CGI. Serial świetnie trzyma klimat lat 80 i nagle jakieś muchy z komputera na zwłokach, albo cząsteczki fruwające w powietrzu. Zupełnie to niepotrzebne i tylko psuje ogólny feeling.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Hmm... nie zauważyłem tego szczerze mówiąc...
Spoiler:
Jakoś tandetne mi się wydawały wszelkie sceny z plastelinowymi ścianami i wszelkie zbliżenia na demogorgonę.
Natomiast zabrakło mi w ostatnim odcinku ostrzeżenia przed epilepsją - poważnie, wieczorem nie dało się tego oglądać, bo ilość stroboskopów na minutę była chwilami tak duża, że nie dało się patrzeć w ekran.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

SPOJLERY KURWA NAPISZ PIOTRO
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

boncek pisze:SPOJLERY KURWA NAPISZ PIOTRO
Obrazek
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

boncek pisze:My wczoraj wciągnęliśmy 4 odcinki. Póki co jest super klimat chociaż przeszkadza nam trochę postać grana przez Winonę Rider. Zupełnie jakby ktoś jej podkręcił "acting" na 200%.

No i niepotrzebne CGI. Serial świetnie trzyma klimat lat 80 i nagle jakieś muchy z komputera na zwłokach, albo cząsteczki fruwające w powietrzu. Zupełnie to niepotrzebne i tylko psuje ogólny feeling.
Każdy mówi w sumie, że Winona grała bardzo... ekspresywnie ale mi to nawet pasowało. Gdyby zaczęła się tak zachowywać gdzieś w połowie serialu to spoko ale ona ma taką ekspresję przez cały serial więc uznaję to za element postaci.
Mi CGI nie przeszkadzało, chociaż mogę się zgodzić, że średnio pasowało do całościowego klimatu.
Spoiler:
Ale alternatywny świat wyglądał spoko :D
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Yyyy... dziewczyny, nie przesadzacie? Co w moim poście to spojler? Słowo, które pada jeszcze zanim pojawi się tytułowy ekran? Info o stroboskopach w ostatnim odcinku, czy narzekanie na słabe efekty komputerowe?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Seriale

Post autor: Dogy »

Dla mnie świetny serial, dzieciaki zagrały super, Winona gra matke histeryczkę która tam ma problemy jakieś z głową (jest hint chyba ,że leki jakieś bierze) więc dla mnie wiarygodnie zagrana. Jakieś tam głupotki pewnie były, ale ja przymykam oko i się cieszę, na pewno za jakiś czas obejrzę jeszcze raz a póki co czekam mocno na soundtrack :).
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

To był wspaniały serial. Miałem wrażenie, że jednym serialu upakowano X-Files, Silent Hilla, Half Life, Goonies, ET i milion innych rewelacyjnych filmów i serii. No i ta muzyka. Sakramencko świetna seria.
Spoiler:
BTW mam problem z tym drugim wymiarem. On powstał dopiero po "spotkaniu" i otworzeniu bramy, nie? Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że tam były pobudowane te wszystkie budynki i były tam rzeczy z rzeczywistości "nad liną akrobaty"? Wcześniej nie było "upside-down" świata, albo były ale istniały równolegle od jakiegoś punktu, od jakiegoś startu.
phpBB [video]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

trzeci sezon black mirror pojawi się na netfliksie 21 października. 6 odcinków.


w miedzyczasie jakos dotrwałem do konca 2giego sezonu wayward pines i nie bylo tak zle. serial jest na dosc przyzwoitym poziomie, chociaz nic wiecej.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Obejrzałem całe Stranger Things, bardzo dobre. Niestety kurde będą robić drugi sezon, ja wolę takie jednosezonówki. Bo ja słyszę o kontynuacji to od razu widzę 15987 sezonów Supernatural. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Dziwię się trochę, że dalej będą kręcić się w okół tej fabuły. Z taką nazwą spokojnie mogli by zrobić format jak American Horror Stories czy True Detective i robić każdy sezon o zupełnie czym innym.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

A propos Stranger things:
Lobofc pisze:
Spoiler:
BTW mam problem z tym drugim wymiarem. On powstał dopiero po "spotkaniu" i otworzeniu bramy, nie? Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że tam były pobudowane te wszystkie budynki i były tam rzeczy z rzeczywistości "nad liną akrobaty"? Wcześniej nie było "upside-down" świata, albo były ale istniały równolegle od jakiegoś punktu, od jakiegoś startu.
Spoiler:
Ja to zrozumiałem tak, że ten wymiar był zawsze, a otworzyli go niechcący jak eksploatowali skille tej dziewczynki. Ona robią swoje magiczne sztuczki z podsłuchiwaniem ludzi na odległość używała nieświadomie właśnie jakichś elementów tego wymiaru i w końcu przez jej działania oba wymiary jakby się spotkały i powstała ta brama. Tak to rozumiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

SithFrog pisze:A propos Stranger things:
Lobofc pisze:
Spoiler:
BTW mam problem z tym drugim wymiarem. On powstał dopiero po "spotkaniu" i otworzeniu bramy, nie? Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że tam były pobudowane te wszystkie budynki i były tam rzeczy z rzeczywistości "nad liną akrobaty"? Wcześniej nie było "upside-down" świata, albo były ale istniały równolegle od jakiegoś punktu, od jakiegoś startu.
Spoiler:
Ja to zrozumiałem tak, że ten wymiar był zawsze, a otworzyli go niechcący jak eksploatowali skille tej dziewczynki. Ona robią swoje magiczne sztuczki z podsłuchiwaniem ludzi na odległość używała nieświadomie właśnie jakichś elementów tego wymiaru i w końcu przez jej działania oba wymiary jakby się spotkały i powstała ta brama. Tak to rozumiem.
Spoiler:
To trochę wyglądało tak, że podczas tego podsłuchiwania ludzi wyczuł ją ten potwór i kiedy ona z nim nawiązała kontakt (dotknęła go) to przez emocje i kontakt otworzyła bramę do tego świata.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Spoiler:
a skąd się wziął w ogóle ten potwór i co jadł wcześniej?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:
Spoiler:
a skąd się wziął w ogóle ten potwór i co jadł wcześniej?
Spoiler:
Tego nie wiadomo, w serialu o tym słowa nie ma. Możemy spekulować, ale to tylko nasza fantazja ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ