Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogólnie

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

To jest niesamowite, że w pierwszej kolejności martwisz się o pogromy muzułmanów, których nie ma LLo, a nie np. o ofiary śmiertelne i rannych z dzisiejszego zamachu. Ciekawa logika.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Theeck »

Zachodnioeuropejska.
Dlatego wyginą.
Tzn. za chwilę się przyłączą i w ten sposób ocalą swoje dupska :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Turtles »

Mówiąc Europa się poddała Theeck ma na myśli "ludzie w Europie Zachodniej mają tylu ludzi w kręgach znajomych, współpracowników, sąsiadów, że ciężko im generalizować w ten sposób, żeby atakować randomowych ciapatych.

Tak czy owak piekło się dzieje w Belgii. Najpierw myślałem, że to ktoś się nie dostał do samolotu, ale raczej to lotnisko było ich celem.
Ciekaw jestem jaki jest cel tych zamachów. Co ci samobójcy myślą, co myślą ich wodzowie. To ma być promocja ortodoksyjnego islamu wśród muzułmanów w Europie?


Sith - czepiasz sie LLo, a Twój pierwszy komentarz to odpowiedź na wyimaginowane (póki co) wypowiedzi o "religii pokoju". Dostrzeż belkę w oku swoim.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:To jest niesamowite, że w pierwszej kolejności martwisz się o pogromy muzułmanów, których nie ma LLo, a nie np. o ofiary śmiertelne i rannych z dzisiejszego zamachu. Ciekawa logika.
Zaraz, mam wpisywać miasta? Je suis Brukselczyk? To dopiero ciekawa logika.

W tej chwili ilu mamy ekstremistów islamskich gotowych do przeprowadzenia zamachu w Europie? 100? 1000? 50 000? Ja tego nie wiem, ani Ty tego nie wiesz. Wiem jednak tyle, że jak nagle ludzie masowo zaczną dostawać wpierdol za samo bycie muzułmaninem to tych potencjalnych terrorystów będzie znacznie więcej a przez to jeszcze więcej zamachów i ofiar.

Ja po prostu patrzę nieco w przyszłość.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Turtles pisze:Co ci samobójcy myślą, co myślą ich wodzowie. To ma być promocja ortodoksyjnego islamu wśród muzułmanów w Europie?
Postaw się na ich miejscu. Chcesz zrobic w Europie jak najwiekszy burdel, bo to wróg i szatan. Ja bym robił to samo co oni teraz. Zamachy w miejscach publicznych, aby ludzie sie bali. Akcje-reakcja, w momencie kiedy ludzie zaczną dostawać w mordę za bycie "ciapatym" rekrutacja na wojowników będzie działa się sama.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Jutsimitsu »

Ja tylko rzucę że podają już 28 zabitych. Osobiście nie wierzę że "tylko" tylu, bo zdjęcia raczej sugerują 2 razy tyle ofiar.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Jutsimitsu pisze:Ja tylko rzucę że podają już 28 zabitych. Osobiście nie wierzę że "tylko" tylu, bo zdjęcia raczej sugerują 2 razy tyle ofiar.
W samym metrze 15 ofiar, wiec...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Jutsimitsu »

No na dodatek podają że w metrze nadal są uwięzieni ludzie... czyli nadal chaos. Obawiam się że to "2 razy tyle" to i tak zaniżona liczba.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: snt »

Turtles pisze:Mówiąc Europa się poddała Theeck ma na myśli "ludzie w Europie Zachodniej mają tylu ludzi w kręgach znajomych, współpracowników, sąsiadów, że ciężko im generalizować w ten sposób, żeby atakować randomowych ciapatych.
No nie sposób polemizować jednak z tym, że tam gdzie nie ma dużych "ciapatych" społeczności to nie ma też zamachów. Przy dużej ilości muzlimów łatwiej jest bowiem terrorystom się poruszać, zakonspirować itp.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Turtles »

No, prawda. Łatwiej zdobyć też broń, składniki na materiały wybuchowe. Ale nie o tym mówiłem.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:Tak sie zastanawiam, czy to juz ten zamach, czy bedzie potrzebny jeszcze kolejny, zeby powiedziec "zaczelo sie". Wpierdol za turban na glowie, powybijane szyby w kebabach itp... Nie zebym popieral, ale bedzie to absolutnie normalna reakcja ludzi.
Ja się raczej spodziewam, że ludzie zamiast spuszczać wpierdol własnoręcznie, masowo zagłosują na skrajną prawicę, która urządzi zorganizowany pogrom.

To będzie ta sama logika co z muzułmanami - umiarkowany nie chce cię dopaść, ale zagłosuje na radykała, żeby tamten Cię dopadł.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: DaeL »

phpBB [video]
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Pquelim »

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Gregor »

W sumie dzisiaj pewnie się przydaje ten telefon.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Kurcze, serio? Latanie samolotem też jednak niebezpieczne, bo się tydzień temu samolot rozbil? Autobusy w Hiszpanii tez nie, bo byl tam wypadek, gdzie zginelo 13 studentow? A moze to Erasmus niebezpieczny, bo to oni na tej wymianie byli?

Czy to moze jednak tylko chodzi o tanie podśmie.chujki kosztem tych co zgineli? Modne teraz jest tez "Wzbogacili się kulturowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)"...
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Mithrandir »

Llo, kurcze, serio? Zrównanie kolejnej zorganizowanej masakry do wypadku drogowego wygląda na trollowanie, o które Cię do tej pory nie posądzałem. Rozumiem, że brak wojska na ulicach Madrytu po wypadku autobusu to niedopatrzenie tamtejszej drogówki.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Czy Bruksela jest bezpieczna? Nie, bo był tam dzis zamach.

Czy latanie samolotem jest niebezpieczne? Nie, bo w zeszłym tygodniu sie jeden rozbil.

Gdzie roznica? Nie porównuje skali, czy lujowości, tylko tok myslenia.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: ThimGrim »

To co to jest niebezpieczne miasto, Llo? Co by nie mówić, prawdopodobieństwo zgonu w zamachu jest wyższe w Brukseli, niż w Warszawie. W podobny sposób biura podróży oceniły, że wycieczka do Turcji czy Egiptu jest raczej niezalecana, bo zamachy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Zaraz, mam wpisywać miasta? Je suis Brukselczyk? To dopiero ciekawa logika.
[...]
Ja po prostu patrzę nieco w przyszłość.
Wpisuj sobie co chcesz, wolność słowa, to tylko moja obserwacja. Ja myślałem sobie od "o kurwa", przez "przekichane, tyle ludzi znów ginie" przez "jak do tego doszło" po "dopiero co Paryż, a teraz to".

Urojone pogromy, które nie miały miejsca na masową skalę (bo nie liczę, że jednego muzułmanina spoliczkowano, a innych obrażono na ulicy) to była ostatnia myśl jaka mi do głowy przyszła.
LLothar pisze:Czy Bruksela jest bezpieczna? Nie, bo był tam dzis zamach.
Czy latanie samolotem jest niebezpieczne? Nie, bo w zeszłym tygodniu sie jeden rozbil.
Gdzie roznica? Nie porównuje skali, czy lujowości, tylko tok myslenia.
Gdzie się ukrywali i knuli terroryści z Paryża? Gdzie capnięto mózg zamachów z Paryża? Gdzie ostatnio były 2 czy 3 dni bez działającego metra i z wojskiem na ulicach?

Filmik ewidentnie nawiązywał do rozdmuchanej po Paryżu złej sławy dzielnicy Molenbeek i próbował powiedzieć, że tam żadne złe rzeczy nie mają miejsca. No to się zdziwili.
Turtles pisze:Sith - czepiasz sie LLo, a Twój pierwszy komentarz to odpowiedź na wyimaginowane (póki co) wypowiedzi o "religii pokoju". Dostrzeż belkę w oku swoim.
Przed chwilą pani Mogherini ze łzami w oczach, w TVP coś mówiła o tym, ze potrzebujemy Islamu pokoju i ładu czy jakoś tak. Także tego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Mithrandir »

Llo, za komentarz niech wystarczy fakt, że nawet Thim zamiast dokopać konserwom wskazuje, że coś w Twoim toku rozumowania nie do końca trybi. To może sugerować, iż warto wziąć głęboki oddech, zastanowić się i odpuścić ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Nic, chyba po prostu nie lubię wyciągać daleko idących wniosków na podstawie jednego zdarzenia. Jak dojdzie w niedługim czasie do kolejnego zamachu, to wtedy rzeczywiście będzie można mówić, że jest tam niebezpiecznie. Ja na razie się wstrzymuje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: ThimGrim »

To prawda, Llo. Ja jestem jak papierek lakmusowy. Od razu zabarwiam się na czerwono, jak narodowiec/konserwa/prawak stoi obok mnie. Teraz mam swój zwykły trollowo-zielony kolor.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Nic, chyba po prostu nie lubię wyciągać daleko idących wniosków na podstawie jednego zdarzenia.
Ciekawe stwierdzenie po tym jak założyłeś, że ten atak może doprowadzić do pogromów.

Na szczęście mamy odważnych polityków, którzy, jako się rzekło, nie pierdolą się w tańcu z terrorystami:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Ciekawe stwierdzenie po tym jak założyłeś, że ten atak może doprowadzić do pogromów.
Dlaczego? Pogromy maja zwiazek z faktem, ze mamy regularne, efektowne zamachy w Europie. Napiecia na linii lokalsi - imigranci robia sie przez to coraz wieksze. Nie jest tak? Nawet w Stavanger już są >>Odins soldater<<.

Pozniej temat zszedl na to, czy Bruksela to bezpieczne miasto. Na razie miał miejsce jeden incydent - jedna jaskółka wiosny nie czyni. Bedzie mozna mowic o niebezpiecznym miescie jesli takie zdarzenia beda sie powtarzac.

Gdzie tu sprzecznosc? Po prostu rozumiem jak reagują ludzie i jednocześnie wiem jaka jest rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Mithrandir »

podstawowy błąd w Twoim wnioskowaniu tkwi w tym, iż założyłeś, że to ostrzegający przed islamistami zaczęli dostrzegać groźbę wiszącą nad Brukselą (i innymi "kulturowo różnorodnymi" metropoliami Europy) dopiero dziś. Problem w tym, że wbrew przerażająco naiwnej propagandzie wylewającej się z filmiku od Daela, Bruksela niebezpieczna stawała się wtedy, gdy odsetek islamistów najpierw doprowadził do powstawania ich zamkniętych enklaw, a w końcu pozwolił by z tego miasta na spokojne można było zarządzać międzynarodową siatką terrorystyczną. Zamachy to skutek "niebezpiecznej" Brukseli, a nie jej przyczyna, więc de facto polemizujesz tu sam ze sobą - nic dziwnego, że masz wrażenie zrozumienia wszechrzeczy..
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Pozniej temat zszedl na to, czy Bruksela to bezpieczne miasto. Na razie miał miejsce jeden incydent - jedna jaskółka wiosny nie czyni. Bedzie mozna mowic o niebezpiecznym miescie jesli takie zdarzenia beda sie powtarzac.
Każdy ma swoją definicję bezpieczeństwa. Dla mnie miasto:
w którym rezydują terroryści,
w którym planuje się zamachy na inne miasta,
w którym w ciągu ostatnich miesięcy kilka razy blokowano komunikację miejską, zamykano szkoły i dowoływano imprezy z powodu zagrożenia terrorystycznego,
w którym istnieje dzielnica znana z obecności radykalnego islamu i terroryzmu
w którym wreszcie dokonano zamachu,

TO jest miasto niebezpieczne.

Jak samochód, stosując Twoje porównanie, w którym hamulce ledwo dociskają, sprzęgło się ślizga, a światła stopu i kierunkowskazy raz na czas odmawiają posłuszeństwa. Ale hej, nie można mówić, że to niebezpiecznie jeździć tym autem, bo ludzie jeżdżą gorszymi i żyją.

A z drugiej strony wyciągasz wniosek tak daleko idący jak pogromy mimo, że od 2001 roku zamachów było sporo, ofiar masa, a pogromów brak.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Mithrandir pisze:podstawowy błąd w Twoim wnioskowaniu tkwi w tym, iż założyłeś, że to ostrzegający przed islamistami zaczęli dostrzegać groźbę wiszącą nad Brukselą (i innymi "kulturowo różnorodnymi" metropoliami Europy) dopiero dziś.
Czyli jak to jest juz od dawna, to dlaczego statystyka mowi, ze jednak ofiar zamachow IRA bylo duzo wiecej? Wtedy Londyn byl "bardzo, bardzo niebezpieczny"?
SithFrog pisze:Każdy ma swoją definicję bezpieczeństwa.
Ja mam łatwiejszą. Do niebezpiecznych miast nie jeżdzę, do Brukseli i jutro bym pojechał. Może to po prostu kwestia progu - stopień bezpieczeństwa jest płynny. Oboje się zgadzamy, że on spadł, po prostu dla mnie nie przekroczył progu od kiedy można mówić "jest tam niebezpiecznie".
SithFrog pisze:A z drugiej strony wyciągasz wniosek tak daleko idący jak pogromy mimo, że od 2001 roku zamachów było sporo, ofiar masa, a pogromów brak.
Terroryzm Islamski dopiero sie rozwijał w 2001 to raz. Dwa, to zobacz na forum - ludzie piszą, że Bruksela to niebezpieczne miasto - z pewnością wielu lokalnych mieszkańców też tak sądzi - stąd już blisko do czynów.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Jeszcze dla jasności - w chwili obecnej nie miałbym nic przeciwko pełzającej delegalizacji Islamu. Islam to cała filozofia - jak można zbanować nazizm czy komunizm, to dlaczego nie Islam? Niektóre religie - scientologia - są już nielegalne.

Popieranie terroryzmu, nawet werbalne - nielegalne
Noszenie Burki/Hijabu - nielegalne
Kontrola meczetów i zamykanie tych ekstremalnych.

Problem nadal istnieje? Iść dalej. Modły pod nadzorem, spotkania religijne wyrywkowo kontrolowane.

Pewnie nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie mialbym na dzien dzisiejszy specjalnie nic przeciwko.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mógłbym robić teraz podśmiechujki, że LLo ma w szafie koszulkę Soldata Odina, ale tak na prawdę prezentuje racjonalną postawę. Wnerwia mnie, że w jakiejkolwiek publicznej debacie, taka opcja leci od razu do worka z Nacjonalistami...
Ostatnio zmieniony 22 marca 2016, o 23:25 przez Matthias[Wlkp], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Czy Bruksela jest bezpieczna? Nie, bo był tam dzis zamach.

Czy latanie samolotem jest niebezpieczne? Nie, bo w zeszłym tygodniu sie jeden rozbil.
Facet, który codziennie przejeżdża samochodem 200 km, prawdopodobnie wystawia się na większe ryzyko zgonu niż gość, który lubi sobie hobbistycznie żonglować nożem. Tym niemniej to tego drugiego uznamy za pół-główka ryzykanta. Bo wystawia się na NIEPOTRZEBNE niebezpieczeństwo.

Latanie samolotem wiąże się z naszym stylem życia i przynosi nam wymierne korzyści. Ściąganie masowo muzułmanów z krajów trzeciego świata - niekoniecznie. Dlatego właśnie, mimo że szanse na śmierć w zamachu dla przeciętnego Belga są niewielkie, nazwiemy Brukselę miastem niebezpiecznym. Bo wystawia się na ZBĘDNE ryzyko.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

To muszę być polglowkiem, bo jeszcze parę miesięcy temu starałem się, nieskuteczne, o transfer do 'niebezpiecznego' Paryża.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Razorblade »

ale LLo, patrzysz na Bruksele pod katem zamachow tylko i wylacznie... serio uwazasz za bezpieczne miasto w ktorym mieszka koles planujacy zamach na Paryz, zamachowcy z Paryza sie z tamtad wywodza, niecale pol roku temu z powodu zagrozenia terrorystycznego zamknieto metro, szkoly itp, a dzis doszlo do serii zamachow? nie chodzi czy bys tam pojechal czy nie... uwazasz to za w pelni bezpieczne miasto?

to troszke jak z dzielnicami... uwazasz gleboka nowa hute za w pelni bezpieczna? bo ja nie... a mieszkajac w niej 2 lata jakos w pysia nie dostalem, natomiast dostalem w okolicach centrum... ale to na nh czulem sie bardziej niebezpiecznie z racji tego kogo i w jakich warunkach mijalem, braku/kiepskim oswietleniu i jeszcze paru powodow. czy odwiedzilbym nowa hute? jasne! czy polecilbym? jasne, ale jednak pod warunkiem zachowania ostroznosci... a to juz nie swiadczy ze jest tam bezpiecznie w takim razie...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:To muszę być polglowkiem, bo jeszcze parę miesięcy temu starałem się, nieskuteczne, o transfer do 'niebezpiecznego' Paryża.
Widać lubisz ryzyko.

Znajomy ostatnio dostał propozycję 35% podwyżki i przenosin do USA. Zrezygnował. Detroit.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:To muszę być polglowkiem, bo jeszcze parę miesięcy temu starałem się, nieskuteczne, o transfer do 'niebezpiecznego' Paryża.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Nie wkładaj mi słów w usta. Może masz jakieś racjonalne powody. Ale nie o tym mówimy. Rozmawiamy o tym, czy można mówić, że Bruksela czy Paryż są niebezpieczne.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Nie wkładaj mi w usta.
That's what she said :>

Dyskutujemy o luznym terminie, ktorego definicję kazdy ma swoja. Mysle, ze uwazamy to samo, tylko ubieramy w inne slowa.

Dzisiaj w mediach juz standardowa papka pozamachowa (zdjecia syryjskiego chlopca z transparentem "sorry for brussels" itp). Ja natrafilem na takie cos - http://www.nbcnews.com/news/world/mormo ... rs-n543446 - to sie nazywa miec pecha. Koles byl na maratonie w Bostonie kiedy bomba wybuchla, pozniej w Paryzu kiedy byly zamachy a teraz oberwał w Brukseli.

Edit - i jeszcze statystyki - https://www.statista.com/chart/4093/peo ... ince-1970/ - chyba wklejalem cos podobnego kiedys.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Turtles »

Przypomniało mi się a propos Waszej dyskusji


Bo powiedzmy sobie szczerze, ale Belgia, Francja to są bezpieczne miejsca na Ziemi. Jedne z najbezpieczniejszych.
LLothar pisze:Czy to moze jednak tylko chodzi o tanie podśmie.chujki kosztem tych co zgineli? Modne teraz jest tez "Wzbogacili się kulturowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)".
Oj tak, nic tak nie cieszy internetowego prawicowca jak krew rozlana gdzieś w Europie. Czysta radość i emotki.
LLothar pisze:Postaw się na ich miejscu. Chcesz zrobic w Europie jak najwiekszy burdel, bo to wróg i szatan. Ja bym robił to samo co oni teraz. Zamachy w miejscach publicznych, aby ludzie sie bali. Akcje-reakcja, w momencie kiedy ludzie zaczną dostawać w mordę za bycie "ciapatym" rekrutacja na wojowników będzie działa się sama.
No ja tego nie rozumiem. Rozumiem, że fanatyk jest w stanie wysadzić się w powietrze za swoją religię (czy w celach politycznych z podtesktem religijnym), ale nie rozumiem w tej sytuacji. Belgia nie zrzuca bomb na ISIS, nie ma programu dronów, ani tajnych więzień CIA. Po prostu jest najbliżej miejsca w którym mieszkasz. Wysadzę się tu, bo wygodnie. Przecież szariatu nie wprowadzisz w ten sposób. Nikt sie nie nawróci na islam, jak zobaczy dym nad lotniskiem.
Edit - i jeszcze statystyki - https://www.statista.com/chart/4093/peo ... ince-1970/ - chyba wklejalem cos podobnego kiedys.
Bo żyjemy w bardzo spokojnych czasach, gdzie konflikty udalo nam sie wyeksportować na zadupia. I oczywiście te liczby są tak skromne, bo kontrwywiad zachodniej Europy pracjuje pełną parą.
DaeL pisze:Tym niemniej to tego drugiego uznamy za pół-główka ryzykanta. Bo wystawia się na NIEPOTRZEBNE niebezpieczeństwo.
Nie do końca rozumiem...ale w takim razie każdego kto mieszka w kraju mniej bezpiecznym niż Europa Zachodnia i teraz nie migruje nazywamy półgłowkiem? Bo mieszkając w Libii/Somalii/Iraku/Egipcie wystawia sie na niepotrzebne niebezpieczeństwo?

Już nawet nie wspominając o ludziach w Europie, którzy wybrali inny styl życia niż jeżdżenie do biura 4 przystanki tramwajem i powrót do domu i wakacje w Sudetach. To prawdziwi kretyni.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Jutsimitsu »

Turtles pisze:Nie do końca rozumiem...ale w takim razie każdego kto mieszka w kraju mniej bezpiecznym niż Europa Zachodnia i teraz nie migruje nazywamy półgłowkiem? Bo mieszkając w Libii/Somalii/Iraku/Egipcie wystawia sie na niepotrzebne niebezpieczeństwo?

No przecież widzisz, że Dael pochwala tym samym napływ imigrantów... :roll:

EDIT by rzuff - Twój cytat unaocznił, że "nie" mi zjadło :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: PIOTROSLAV »

No ja tego nie rozumiem. Rozumiem, że fanatyk jest w stanie wysadzić się w powietrze za swoją religię (czy w celach politycznych z podtesktem religijnym), ale nie rozumiem w tej sytuacji. Belgia nie zrzuca bomb na ISIS, nie ma programu dronów, ani tajnych więzień CIA. Po prostu jest najbliżej miejsca w którym mieszkasz. Wysadzę się tu, bo wygodnie. Przecież szariatu nie wprowadzisz w ten sposób. Nikt sie nie nawróci na islam, jak zobaczy dym nad lotniskiem.
Jesli dobrze zapamiętałem, to Belgia w ostatnich dniach prowadziła zakrojone akcje ciśnięcia osób podejrzanych, w tym złapali przed paroma dniami jednego z poszukiwanych koordynatorów, więc to raczej zwykła akcja odwetowa.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Bo powiedzmy sobie szczerze, ale Belgia, Francja to są bezpieczne miejsca na Ziemi. Jedne z najbezpieczniejszych.
Apples and oranges. Chodzi o niebezpieczeństwo pod kątem ewentualnego zamachu i w porównaniu z nami, bo to naturalny punkt odniesienia, a nie w porównaniu z Pakistanem czy Irakiem :P
PIOTROSLAV pisze:Jesli dobrze zapamiętałem, to Belgia w ostatnich dniach prowadziła zakrojone akcje ciśnięcia osób podejrzanych, w tym złapali przed paroma dniami jednego z poszukiwanych koordynatorów, więc to raczej zwykła akcja odwetowa.
Yop. Chociaż Amerykanie załamywali ręce na opieszałość służb w Belgii. Że niezorientowani, nieefektywni, niezorganizowani. Z drugiej strony dotychczasowe sposoby USA to też nie jest skuteczna broń. Kij wie co robić.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Z drugiej strony dotychczasowe sposoby USA to też nie jest skuteczna broń. Kij wie co robić.
Wiesz, moze dzieki jakims super metodom CIA/FBI zapobiegli zamachom a'la 11 wrzesnia tylko na NY, Paryz i Londyn jednoczesnie, tylko sie przeciez takimi efektami nie ma jak chwalic. Moze tak, moze nie - nie wiadomo. Widac tylko zamachy, ktore sie udaly - ile udalo sie zapobiec nie wiadomo.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Jasne, ale czytam teraz książkę o podejściu do tego tematu w USA po 11 września i włos się na głowie jeży. Zabijają terrorystów i zapobiegają zamachom, ale przy okazji zabijają masę cywilów, torturują lub zabijają sporo przypadkowych i niewinnych osób, a wszystko dzieje się bez kontroli i z pogwałceniem każdego możliwego prawa plus generują 5 nowych terrorystów na jednego zabitego.

Ja wiem, że nie da się czysto walczyć w tej wojnie, ale przy takich statystykach niedługo to będzie wojna na eksterminację kto-kogo. Świat islamski kontra reszta świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Bambusek »

Ciekawe, że Rosja bombarduje już od jakiegoś czasu a jakoś nie słychać o zamachach w Moskwie czy Petersburgu.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Jasne, ale czytam teraz książkę o podejściu do tego tematu w USA po 11 września i włos się na głowie jeży. Zabijają terrorystów i zapobiegają zamachom, ale przy okazji zabijają masę cywilów, torturują lub zabijają sporo przypadkowych i niewinnych osób, a wszystko dzieje się bez kontroli i z pogwałceniem każdego możliwego prawa plus generują 5 nowych terrorystów na jednego zabitego.

Ja wiem, że nie da się czysto walczyć w tej wojnie, ale przy takich statystykach niedługo to będzie wojna na eksterminację kto-kogo. Świat islamski kontra reszta świata.
Aaa, ze z tej strony. To tymbardziej +1. To tez widac w podejsciu do wlasnych obywateli. Przed wyjazdem do Houston szef calkiem na serio z 3 razy mi powiedzial, ze jak mnie tam policja zatrzyma to KONIECZNIE trzymac rece na kierownicy bo inaczej beda strzelac...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Bambusek pisze:Ciekawe, że Rosja bombarduje już od jakiegoś czasu a jakoś nie słychać o zamachach w Moskwie czy Petersburgu.
Bo Rosja głównie atakuje wrogów Asada, niekoniecznie ISIS.

Poza tym przecież zamachy w Brukseli to nie odwet za bombardowanie ISIS, co tam Belgia ma do gadania? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Bambusek pisze:Ciekawe, że Rosja bombarduje już od jakiegoś czasu a jakoś nie słychać o zamachach w Moskwie czy Petersburgu.
:spy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Moscow_th ... age_crisis - rok 2002, 130 zakladnikow nie zyje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Beslan_school_siege - rok 2004, 385 zakladnikow nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/2009_Nazran_bombing - rok 2009, bomba w samochodzie, 29 osob nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/2010_Mosc ... o_bombings - rok 2010, bomba w metrze, 40 osob nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/December_ ... d_bombings - rok 2013, bomba, 34 osoby nie zyja

Wszystko powyzej islamisci.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze: Poza tym przecież zamachy w Brukseli to nie odwet za bombardowanie ISIS, co tam Belgia ma do gadania? :P
Przecież belgijskie F-16 brały udział w działaniach na terenie ISIS
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Przecież belgijskie F-16 brały udział w działaniach na terenie ISIS
Wszystkie trzy? :)

Udaremniono zamach w listopadzie zaraz po Paryżu, gdzie? W Niemczech.

Oni generalnie celują w państwa UE, w zachód.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Bambusek »

LLothar pisze:
Bambusek pisze:Ciekawe, że Rosja bombarduje już od jakiegoś czasu a jakoś nie słychać o zamachach w Moskwie czy Petersburgu.
:spy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Moscow_th ... age_crisis - rok 2002, 130 zakladnikow nie zyje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Beslan_school_siege - rok 2004, 385 zakladnikow nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/2009_Nazran_bombing - rok 2009, bomba w samochodzie, 29 osob nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/2010_Mosc ... o_bombings - rok 2010, bomba w metrze, 40 osob nie zyje

https://en.wikipedia.org/wiki/December_ ... d_bombings - rok 2013, bomba, 34 osoby nie zyja

Wszystko powyzej islamisci.
Prawda, chociaż jak spojrzysz na organizatorów to są ich wewnętrzni - Czeczeni, Dagestan, Emirat kaukaski. Tylko przy 2010 w Moskwie podejrzewa się Al-Kaidę. ISIS się tam nie pcha, chociaż moze też dlatego, że Ruski własnie maja "swoich" do robienia bajzlu.

A teraz w Belgii wiadomo, że nie chodziło o bombardowanai tylko o aresztowanie.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

Bambusek pisze:ISIS się tam nie pcha, chociaż moze też dlatego, że Ruski własnie maja "swoich" do robienia bajzlu.
ISIS powstalo w Iraku, gdzie szatan to NATO, czyli USA i Europa. Najbardziej nie lubisz tych, ktorzy na Ciebie bomby spuszczaja i tyle. Tutaj nie ma czegos takiego, ze sie ISIS "boi" atakować Rosję, po prostu mają "lepsze" cele.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Islamofoby w PO!!!

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ