Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Eeee, znając realia pracy kurierów to przecież science fiction.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Ok, jednego nie rozumiem. Jak zamawiam cos zza granicy, to przychodzi zawsze z taka naklejka, gdzie typ co wysyla wpisuje co jest w srodku i ile to jest warte. Jak paczka przylatuje do Norwegii, to sobie patrza co tam jest napisane i jak ponizej 350NOK, to za friko, a jak powyzej to dowalają 25% VATu i 150NOK oplaty manipulacyjnej.

Nie jest tak wszedzie? Czy to jest kwestia Unii Europejskiej, wolnego przepływu towarów itp, stad problem analogiczny to tego, gdy np samo Małopolskie wprowadza dodatkowe opłaty?
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

nie dość, że 500 złotych na dziecko to jeszcze 7 tysięcy miejsc pracy! A Ty i tak powiesz, że PiS jest do bani :(

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/5 ... kow/nvzthk
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Cieszmy się, spadnie bezrobocie i będą dobre statystyki! #lepiejniżzapo
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

Cholercia, pisiory się non stop kompromitują, ale jakoś sondaże spadać im nie chcą.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

E tam, żeby te sondaże miarodajne były...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek

Czujecie to? Branie stanowisk od PiS po kimś innym to jak szabrowanie mienia po Żydach. CZUJECIE TO? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

:lol2: :lol2:
Jak prezes rządzącej partii na wizji porównuje polityków opozycji do donosicieli na Gestapo to dobrze.

Jak redaktor Ewa Wanat na facebooku odwołuje się do podobnej stylistyki to źle.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Tam chociaż zasada była taka sama.
Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

Turtles pisze::lol2: :lol2:
Jak prezes rządzącej partii na wizji porównuje polityków opozycji do donosicieli na Gestapo to dobrze.

Jak redaktor Ewa Wanat na facebooku odwołuje się do podobnej stylistyki to źle.
Całkiem inaczej zrozumiałem tę kwestię o gestapo. Raczej jako argument Kaczyńskiego, że uprawnione jest ocenianie pewnych postaw w społeczeństwie jako pozytywnych a innych jako negatywnych. Odwołał się tu do przykładu szmalcowników i AK. To była wg mnie ściśle riposta wymierzona w "Kaczyński znowu dzieli polaków, to niegodne" niż ciąg dalszy rozważań o gorszym sorcie.

Zresztą chyba żadne z polityków opozycji nie odczytał tego jako porównanie. Nie pamiętam przynajmniej żadnych zdjęć z napisem "donosiłem do gestapo".
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

batton pisze:Całkiem inaczej zrozumiałem tę kwestię o gestapo. Raczej jako argument Kaczyńskiego, że uprawnione jest ocenianie pewnych postaw w społeczeństwie jako pozytywnych a innych jako negatywnych. Odwołał się tu do przykładu szmalcowników i AK. To była wg mnie ściśle riposta wymierzona w "Kaczyński znowu dzieli polaków, to niegodne" niż ciąg dalszy rozważań o gorszym sorcie.

Zresztą chyba żadne z polityków opozycji nie odczytał tego jako porównanie. Nie pamiętam przynajmniej żadnych zdjęć z napisem "donosiłem do gestapo".
Co Ty tam wiesz batton, to jest to samo.
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

https://www.washingtonpost.com/world/eu ... story.html

Czy mógłby ktoś Waszczykowskiemu powiedzieć, żeby przestał się ośmieszać?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Widziałem dziś ciekawe pytanie na fb. Co by było gdyby u nas na paradzie pojechała taka platforma:

Obrazek

Czy w Europie nikt by kompletnie nie zareagował.
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Raczej niemiecki minister nie domagałby się wyjaśnień od Warszawy

Kilka innych przykładów z niemieckich karnawałowych parad:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekawe czy też żądali przeprosin
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

A robią jakieś o sobie? :P
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Dobrze, że u nas nie ma nic w tym stylu. Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Macie rację.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

O znowu link z Nagroda złotego Goebbelsa. Znowu od kogoś, kto się oburzał jeszcze kilka dni temu na Ewę Wanat.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:O znowu link z Nagroda złotego Goebbelsa. Znowu od kogoś, kto się oburzał jeszcze kilka dni temu na Ewę Wanat.
Będziesz już do końca życia odwracał kota ogonem, żeby sobie to jakoś odbić? :)

Kaczyński nie porównał nikogo do gestapo, odpowiedział tylko na zarzut, że nie można dzielić ludzi na lepszych i gorszych, bo można. Np. od żołnierzy AK gorszymy ludźmi byli donosiciele do gestapo.

Nagroda złotego Goebbelsa ma taką nazwę, bo Goebbels jest symbolem propagandy. Jak ktoś przyzna np. internetową nagrodę złotego Hitlera dla ISIS za ludobójstwo, to też jest faux pas?

Wanat porównała zmianę na stanowisku w państwowych mediach do szabrowania mienia po Żydach przeznaczonych na śmierć w obozach.

Jak to jest dla Ciebie za każdym razem to samo, to w sumie nie ma o czym mówić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

To jest to samo. Używanie tej samej stylistyki, udwoływanie się do tej samej... (z braku lepszego słowa) estetyki.
Niczym nie różni się porównywanie dziennikarzy tvn czy gazety wyborczej do zbrodniarza wojennego, twórcy antysemickiej propagandy. Co czyni tak chętnie cytowany przez Ciebie fanpage.

Natomiast Ewa Wanat porównała kogoś biorącego pracę po kimś kto został wyrzucony ze względów politycznych do obejmowania niczyjej własności po wywiezionym do obozu zagłady Żydzie.



Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego uściślijmy.
Pani redaktor prawie-Kurtyka spytała "czy metody ataku na rząd są powrotem do metod z lat 05-07. Prezes Kaczyński odpowiedział, że tak, że to się powtarza, i że jest w Polsce nawyk donoszenia na Polskę za granicę. Powiedział, że nawyk ten jest w genach niektórych ludzi, ludzi tych określił najgorszym sortem Polaków. Potem powiedział, że przyszedł czas ludzi mających motywacje wyższe, patriotyczne.

Kolejnego dnia spytany "Czy przeprosi pan za słowa o gorszym sorcie?!" powiedział "Panie redaktorze, niech pan będzie poważny - czy wg pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Dla mnie nie"

Ty upierasz się jak rozumiem, że te dwie wypowiedzi nie miały ze sobą nic wspólnego. No spoko.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

A jak ktoś dostaje nagrodę Karola Wielkiego to jest porównywany do Karola Wielkiego? albo Nobla?
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

phpBB [video]

podsłuch na mównicy w Sejmie!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

to są takie wredne podsłuchy, że jak poseł na mównicy mówi (nawet cicho), to cała sala słyszy!!!111
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Kolejnego dnia spytany "Czy przeprosi pan za słowa o gorszym sorcie?!" powiedział "Panie redaktorze, niech pan będzie poważny - czy wg pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Dla mnie nie"

Ty upierasz się jak rozumiem, że te dwie wypowiedzi nie miały ze sobą nic wspólnego. No spoko.
Dla mnie też nie miały. Kaczyński powiedział prawdę - tłumaczę przystępnie dla humanistów: w każdym narodzie znajdą się jednostki gotowe dla własnej korzyści współpracować z innymi państwami nie bacząc na szkody jakie ta współpraca wyrządza Ojczyźnie.

Natomiast Wanat pozwoliła sobie na niesmaczne i w olbrzymim stopniu przerysowane porównanie. Tak jakbym powiedział o jej matce, że się musiała kurwić za młodu, bo nie była dziewicą w noc poślubną.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:czy wg pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Dla mnie nie
+1


jeszcze trochę to polubie Jarka ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Jak to było z tym cytatem z Dukaja? Inne pieśni chyba. Powiedziałem coś nie dlatego, że mi się wymsknęło... ? Nie pamiętam.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Lód to był. Całego już nie pamiętam, w necie nie znalazłem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Rzeczywiście Lód
Jak piszę zdanie takie, nie inne, to nie dlatego, że mucha mi akurat nad głową przeleciała
albom se w uchu powiercił, ale ponieważ wynika ono ze wszystkich zdań uprzednich, a one
razem - z moich myśli je poprzedzających, a one myśli - z życia mojego całego, które do nich
doprowadziło.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

yup, tylko to jest skrócone - tam był jeszcze fragment o "(...)bohomaźnikach przez Djonizosa opętanych, jakimi obrodziło na Zachodzie(...)", fajnie że ktoś to z mojej sygnaturki spamiętał ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

I Kaczyński mi o tym przypomniał! Kto by się spodziewał? :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

To jest niesamowite. Posłuchałem sobie tej wypowiedzi raz jeszcze.
-Czy dzisiejsze ataki na rząd, na prezydenta są powrotem do metod z lat 05-07?
- Są powrotem do metod z lat 05-07, ale też na rząd Olszewskiego czyli też naszych (...). To się powtarza. To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej i to jest jakby nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort właśnie jest teraz niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Bo proszę zwrócić uwagę, że wojna, później komunizm, później transformacja (...), właśnie ten typ ludzi promowała dawała im wielkie szanse i dzisiaj boi się (ten typ ludzi - przyp. rzuffia), że te czasy się zmienią. I dalej o tym, że teraz u steru będzie typ ludzi, którzy mają motywacje wyższe, motywacje patriotyczne(przyp. -rzuffia).

Podkreślenia moje.
źródło - https://youtu.be/LCK_biZe_KU?t=1023

Sparafrazujmy. Ludzie - politycy opozycji, którzy aktualni "donoszą na Polskę" nawiązują do tradycji zdrady narodowej, mają ten sam "gen najgorszego sortu" (zdaję sobie sprawę, że to może być tylko figura retoryczna, że Kaczyński nie opiera się na badaniach genetycznych ;]). Kto jeszcze miał ten gen, kto jeszcze nawiązywał do tradycji zdrady narodowej? Otóż ci, którym dobrze żyło się za komuny, dobrze wyszli na transformacji, dobrze i wygodnie żyli w czasie wojny. Kto go nie ma? Środowiska patriotyczne.

Wszystko się zgadza?

Więc jak można uważać, że tekst "czy wg pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Dla mnie nie" nie jest nawiązaniem wprost, wręcz uściśleniem poprzedniej myśli? Wcześniej powiedział, że w czasie wojny był najgorszy sort i dobrzy patrioci i teraz też jest najgorszy sort i dobrzy patrioci.
Teraz najgorszy sort= donosiciele na Polskę; dobrzy patrioci = aktualna władza.
W czasie wojny najgorszy sort= donosiciele na gestapo; dobrzy patrioci = AK.


Dopóki Kaczyński nie powie wprost "Kto teraz donosi do UE ten w czasie wojny donosiłby (albo jego przodek donosił) na Gestapo." To wszystko jest ok i ataki na niego to manipulacje? Przecież on to praktycznie powiedział.
"-Panie X, co pan myśli o panu Y?
-Raz kurwa, zawsze kurwa.

Pan X nie nazwał pana Y kurwą. Rzucił tylko luźną, orwellowską uwagę na temat stanu duszy człowieka."

Ja rozumiem, że lekką nadinterpretacją (ale usprawiedliwioną w kontekście pytania na jakie była to odpowiedź), byłoby mówienie, że Kaczyński uważa siebie i PiS za AKowców, a każdego kto go krytykuje za zdrajcę. Ale ja tak odważnej tezy nie bronię.

batton - nie wiem jak z nagrodą Karola Wielkiego (pewnie chodzi oddanie czci Karolowi Wielkiemu), ale nazwa nagrody Nobla pochodzi od nazwiska pierwotnego fundatora. Ale już złośliwością byłoby gdybym dopytywał się czy to znaczy, że fanpage został ufundowany przez spadkobierców Goebbelsa ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywia ... Id,2142330
Schetyna z kamienną twarzą stwierdził, że PO ograniczyła deficyt budżetowy. 20 miliardów za mało, damy wincyj! Oj idą po władzę :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Turtles pisze:To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej i to jest jakby nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi tego najgorszego sortu Polaków.

A Kukliński ma dostać pośmiertnie stopień generała...

(takie samo porównanie jak J. Kaczyńskiego z ludźmi donoszącymi teraz i tymi donoszącymi gestapor, tylko luźne dwie myśli niezwiązane ze sobą)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ale rzuff, w którym miejscu nie zgadzasz się z kaczkowym opisem sytuacji? Kwestionujesz to, że po jednej stronie byli donosiciele gestapo, a po drugiej patriotycznie nastawiona młodzież, reagująca potępieniem i pogardą na donosicieli i kolaborację? Czy też uważasz, że jedni nie są lepsi od drugich? Znaczy, że AKowcy ginący za Ojczyznę nie są lepsi od geszefciarzy i donosicieli?
Czy może kwestionujesz, że np. targowiczanie donosili na Polskę do Katarzyny, dając jej argumenty i pretekst do rozbiorów? Uważasz, że taki Branicki nie jest gorszy od takiego Kościuszki czy Niemcewicza?
A skąd wiesz, czy obecne donoszenie do Brukseli na Polskę nie skończy się kolejnym ograniczeniem polskiej suwerenności (choćby poprzez pozbawienie Polski prawa głosu w Radzie czy tam komisji)?

Bo ja zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Naprawdę.
Czy chodzi Ci tylko o niezbyt smaczne figury retoryczne Kaczki ale zgadzasz się co do meritum? Czy się nie zgadzasz?
I jak się ma do tego niejaka Wanat?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:Więc jak można uważać, że tekst "czy wg pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Dla mnie nie" nie jest nawiązaniem wprost, wręcz uściśleniem poprzedniej myśli?
Jest odpowiedzią na pytanie nawiązujące do poprzedniej myśli. I nie jest jej uściśleniem, tylko metaforą rzuconą na szybko w trakcie rozmowy z dziennikarzem oddającą ogólny sposób postrzegania rzeczywistości. W pewnym sensie jest to streszczenie sensu wypowiedzi, o którą JK został zapytany. I jednocześnie jest też kontrargumentem na zarzut, że oto podzielił Polskę na swoich wyborców i gorszy sort.
Inna sprawa, że patrząc na to, jak było to komentowane (i jest do dzisiaj) w mediach to można śmiało mówić o manipulacji sensem tej wypowiedzi. Bo jak sam wskazałeś Turtles, Kaczyński absolutnie nie mówił w kontekście wszystkich obywateli RP.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

Fajna analiza ale prościej byłoby zacytować dialog z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" bo do tego się ona sprowadza. Skoro współpracownik GS to gorszy sort to każdy gorszy sort to współpracownik GS.

batton - nie wiem jak z nagrodą Karola Wielkiego (pewnie chodzi oddanie czci Karolowi Wielkiemu), ale nazwa nagrody Nobla pochodzi od nazwiska pierwotnego fundatora. Ale już złośliwością byłoby gdybym dopytywał się czy to znaczy, że fanpage został ufundowany przez spadkobierców Goebbelsa ;)
Ale ja zachęcam do zadania tego pytania. Najchętniej jako kontynuacja i uściślenie wcześniejszej wypowiedzi:
Niczym nie różni się porównywanie dziennikarzy tvn czy gazety wyborczej do zbrodniarza wojennego, twórcy antysemickiej propagandy. Co czyni tak chętnie cytowany przez Ciebie fanpage.
Co podsumowując oznacza, że Goebbels ufundował nagrodę stygmatyzującą dziennikarzy tvn, gw poprzez porównanie ich do niego samego - zbrodniarza wojennego, twórcy antysemickiej propagandy. Brzmi więcej niż kretyńsko ale taki jest skutek uznania, że wypowiedzi dotyczące tego samego tematu zawsze wzajemnie odwołują się do siebie, stanowiąc swoje np. doprecyzowanie.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Wypowiedzi Kaczyńskiego mają takie echo medialne, bo są tak "zaprojektowane" żeby je wywołać i pogłębić podział na "mych i onich". Po prostu Kaczyński tworzy clickbaity. Czytasz/słuchasz i myślisz, że się dowiesz z imienia i nazwiska kim są Ci źli. A tu figa z makiem i musisz skomentować na onecie "że kaczyński sam jest esbekiem" albo, że "dobrze gada po dziadek Tuska był z Wermachtu". Kaczyński mówi "oni są tacy źli - my tacy dobrzy". "My" jest dosyć dobrze zdefiniowane, ale kim są oni?

Oni, niektórzy ludzie, to są ludzie itd.
np.
To są ludzie, którzy wyszli z komunizmu z różnymi głęboko ukrytymi kompleksami własnych win
My jesteśmy tu gdzie wtedy. Oni tam gdzie stało ZOMO.

Później jeszcze starają się go naśladować podwładni w partii i tworzyć taką nowomowę, język niedopowiedzeń. Kaczyński jest trochę wolny na umyśle, więc odpuścił sobie te media, które pytają "ale kogo ma pan na myśli?", a reszta jego minionów stara się "odpowiadać" na takie pytania parafrazując swoje poprzednie wypowiedzi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

batton pisze:. Brzmi więcej niż kretyńsko
Nom. Ale to przecież Ty, nie ja.

Ja pisałem, że to jest używanie tej samej retoryki co w komentarzu na fb redaktor Wanat. I hipokryzją jest punktowanie tego tylko u Wanat.

Więc gdzie masz problem?

batton pisze: Skoro współpracownik GS to gorszy sort to każdy gorszy sort to współpracownik GS.
Nie.
Współpracownik Gestapo i polityk opozycji krytykujący polski rząd na arenie unijnej są takimi samymi zdrajcami narodowymi, mają te same geny, są najgorszym sortem Polaków.
Pquelim pisze: tylko metaforą rzuconą na szybko w trakcie rozmowy z dziennikarzem oddającą ogólny sposób postrzegania rzeczywistości.
No właśnie.



EDIT:
Co innego jest w 2015 roku nazwać polityka, który świetnie radzi sobie na wiecach politycznych kolejnym Demostenesem, a co innego kolejnym Hitlerem. I potem sie dziwic "no aale co?? Przecież Hitler był świetnym mówcą!"
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

Nom. Ale to przecież Ty, nie ja.
No tak. Na razie na tyle mnie stać ale liczę, że przeczytam dalsze uściślenia rozważań o nagrodzie złotego goebbelsa.
Ja pisałem, że to jest używanie tej samej retoryki co w komentarzu na fb redaktor Wanat. I hipokryzją jest punktowanie tego tylko u Wanat.
To absolutnie nie jest taka sama retoryka. Goebbles funkcjonuje w świadomości zbiorowej bardziej jako symbol propagandy niż holokaustu czy nazizmu i własnie do propagandy odwołuje się funpage. Bo co, każdy bohater ich mema ma być nazistą - bez sensu. Odwrotnie w przypadku Wanat. Jej porównanie było uczynione wprost i zarzucało zachowania takie jak wspólnika nazistów. Drugą kwestią jest, że memy NZG są zazwyczaj trafne i oparte na faktach. Odwrotnie niż wypowiedź Wanat. Ty sam tak ją tłumaczyłeś:
Natomiast Ewa Wanat porównała kogoś biorącego pracę po kimś kto został wyrzucony ze względów politycznych do obejmowania niczyjej własności po wywiezionym do obozu zagłady Żydzie.
Przy czym: umowa o pracę M. Jethon została rozwiązana z jej inicjatywy za kadencji poprzedniego zarządu Polskiego Radia; Jethon pojawiła się w trójce ze względów politycznych, powołana przez nominata Samoobrony; nie znam jakichkolwiek afiliacji partyjnych nowej dyrektor, na pewno jest mniej sformatowana politycznie niż Jethon. Tak więc trudno o bardziej nietrafione porównanie.
Nie.
Współpracownik Gestapo i polityk opozycji krytykujący polski rząd na arenie unijnej są takimi samymi zdrajcami narodowymi, mają te same geny, są najgorszym sortem Polaków.
Zgadzam się, pod warunkiem stwierdzenia, że Kaczyński mówił dosłownie o genie najgorszego sortu. Tj. że faktycznie odkrył taki gen który łączy polityków opozycji i współpracowników GS. Jeżeli uznamy natomiast, że gen najgorszego sortu to figura stylistyczna opisująca po prostu postawę godną potępienia to nie da się przeprowadzić takiej analogii.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

batton pisze:To absolutnie nie jest taka sama retoryka. Goebbles funkcjonuje w świadomości zbiorowej bardziej jako symbol propagandy niż holokaustu czy nazizmu i własnie do propagandy odwołuje się funpage.
Jak się używa czyjegoś nazwiska, żeby rozkręcić biznes to należy sprawdzić kim ten ktoś jest. Bo może się okazać, że jest zbrodniarzem wojennym. W ogóle słowa mają swoje znaczenia. To nie jest żadna uwaga rzucona w komentarzu na facebooku, twitt, tylko zorganizowane przedsięwzięcie.

Mnie tam się Goebbels kojarzy z bardzo, bardzo złą osobą. Taką do której nie przystawiałbym dziennikarza, z którym się nie zgadzam.
batton pisze:Przy czym: umowa o pracę M. Jethon została rozwiązana z jej inicjatywy za kadencji poprzedniego zarządu Polskiego Radia; Jethon pojawiła się w trójce ze względów politycznych, powołana przez nominata Samoobrony; nie znam jakichkolwiek afiliacji partyjnych nowej dyrektor, na pewno jest mniej sformatowana politycznie niż Jethon. Tak więc trudno o bardziej nietrafione porównanie.
Ale serio? Ad rem chcemy dyskutować? W tej infografice, którą wrzucił Sith całą treścią jest zmyślony przez autora fakt istnienia wymyślonej przez niego dekoracji karnawałowej i zmyślone przez autora wsadzone w usta zmyślonym komentującym komentarze.
batton pisze:Zgadzam się, pod warunkiem stwierdzenia, że Kaczyński mówił dosłownie o genie najgorszego sortu.
A skąd ten warunek? Tzn wytłumacz mi. Nawet for sake of the argument pomińmy to. zostaje "Współpracownik Gestapo i polityk opozycji krytykujący polski rząd na arenie unijnej są takimi samymi zdrajcami narodowymi, są najgorszym sortem Polaków."

Ale pomijać nie należy. Po pierwsze nie wiem co miał na myśli Kaczyński. Znając miłość pewnych środowisk do lustrowania rodziców i dziadków wcale nie jest abstrakcyjne rozumienie jego słów jako dosłownego dziedziczenia zdrady (może nie genetycznie, ale przez wychowanie np.) Ale nawet jezeli nie, to dalej prezes użył tego sformułowania - jest to klejna cecha łącząca polityka opozycji w PE i konfidenta Gestapo.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... udy/vw85m1

Dudzie rośnie poparcie, hehe. I mówi to sondażownia, w której Swetru kupował sondaże. :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Hue hue, a w cbosie spadło PiSowi... nad którym zwierzchnikiem jest prezes rady ministrów.
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Rojek »

phpBB [video]


Guess who's desperate?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Internetowo-memowa polityka.

PO robi filmik, w którym cytuje panią premier z kampanii wyborczej jak mówiła, że 500pln będzie na każde dziecko. Mama, trzymając dziecko na rękach mówi kilka głupich rzeczy, ale konkluduje z sensem: nie jest na każde więc oszukali.

Teraz wszędzie gruchnęło triumfalnie stronnictwo PiSowskie, że ta mama z filmu to radna PO i niniejszym oddalają zarzuty.

Nikt ani przez chwilę nie dyskutuje z tezą czy faktycznie można mówić o oszustwie (skoro miało być 500 na każde, a nie jest), bo kobieta, która to mówi jest z PO.

To taki nowy trend. Nieważne kto co mówi, jak jest z przeciwnej opcji to na 100% nie ma racji, a jak podpiera się faktami, to udajemy, że faktów nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Rojek »

No jeśli PiS to zripostował w ten sposób, że "Teza jest fałszywa bo PO" to strasznie ktoś w PijaRze spudłował. Nie żebym się chciał wdawać w dyskusje polityczne, ale bardzo mi się wydało zabawne, że w zasadzie pointa spotu PO to: "My też chcemy zrobić to samo, tylko że lepiej!". Dosysają się do poronionego (hehe) pomysłu PiSu i mimo, że każdy ma świadomość tego, że 500+ zarżnie finanse publiczne tak, że hoho to fakt, że PiS dzięki temu wygrał wybory powoduje jakieś klapki na oczach u PO. W ogóle tragedia to co się u nas w państwie dzieje.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Znaczy... ja jak slysze jakiekolwiek narzekanie na ten filmik PO to bardziej na zasadzie:
- mieli 8 lat
- w październiku gadali ze nas nie stac
- teraz dadza wszystkim nie to co PiS...

Fuck logic
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Dla mnie też coś tu nie gra. Jeżeli uważamy, że program 500+ jest szkodliwy, zbędny, niesprawiedliwy, cokolwiek to chyba fakt, że dostanie go ograniczona ilość rodzin powinien nas cieszyć. Tak? Nie? Bo inaczej wychodzi taki pogląd: "Uważamy, że Polski nie stać na program 500+, dlatego nie wdrażaliśmy takich pomysłów ale dlaczego nie dostaną go rodziny z jednym dzieckiem?"

Gdyby PO twardo trzymało się linii "nie stać nas, to głupi pomysł" to bym to rozumiał i może popierał. Ale teraz ich postawa wygląda bardziej na "kurwa, czemu nie wpadliśmy na taki pomysł, weźmy dojebmy się do czegoś". Po ośmiu latach niewdrażania takich idei martwienie się, że jakaś część społeczeństwa nie dostanie nic jest ...dziwne?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Nom. To co PO robi to jakaś klapa absolutna jest.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Tu się z wami nie zgodzę. Tzn. hasło PO, że oni to zmienią i dadzą każdemu jest kretyńskie, ale nie widzę nic złego w pokerowym "sprawdzam".

Jak PiS obiecywał na każde dziecko to teraz można z tego zrobić amunicję polityczną i to raczej normalne.
Obrazek
Zablokowany