Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Obrazek

Sam na to wpadłem, jak pisalem słowo lokowanie
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Obejrzalem ten spot dwa razy. Raz - bo myslalem ze to reklama przed normalnym materialem i drugi raz zeby szukac gendera. Gendera nie znalazlem niestety - musialem posilkowac sie tekstem, ktory mi wytlumaczy co i jak. Straszny ten gender, nie widzisz go a on tam juz jest!
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Tinki Winki 2.0
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Fajne było tłumaczenie na konferencji, że oni w tej kuchni robią "dziwne ruchy" czy coś takiego. :D Czekam jak to wychwycą zachodnie media, a prawica będzie znów lamentować, że robią z nas ciemnogród. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Jeszcze tylko Jezus królem Polski i będzie dobrze.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... cji/ex907s
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Czarzasty szefem LSD - dobry wybór? Lajkujcie i komentujcie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

dobra zmiana i nowe pokolenie :cool: dokładnie to, czego potrzebuje ta partia i lewicowy elektorat! :lol2:

zdumiewające, w SLD naprawdę będą żyli przeszłością aż do śmierci.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Odmlodzili oblicze, tego potrzeba bylo na scenie politycznej.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Od początku się zastanawiałem, po co Premier Szydło jechała na ten cyrk do Brukseli. Teraz chyba zaczynam rozumieć:

http://fakty.interia.pl/swiat/news-glow ... Id,2078353

W sumie to było do przewidzenia. Wychodzi na to, że oddali im przysługę.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Janusz wreszcie na pierwszym miejscu...;)
https://infogr.am/zdecydowanie_nie_ufam
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Janusz wreszcie na pierwszym miejscu...;)
https://infogr.am/zdecydowanie_nie_ufam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,2132856

Ten artykuł jest zabawny z dwóch powodów.

1. Premier "heiluje" na tytułowym zdjęciu XD
2. Czy to zostało dobrze przetłumaczone, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy głosowało? Łącznie było 200 głosów (98 za, 89 przeciw, 14 wstrzymujących się), a zgodnie z wiki, przedstawicieli państw z prawem głosu powinno być ponad 600! Ktoś wie o co biega?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2016, o 14:19 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Nowy komendant główny policji o inwigilacji za PO
Czy można powiedzieć, że omijane były pewne procedury po to, żeby podsłuchiwać pewne osoby? Np. dziennikarzy?

- Dzisiaj nie mam dowodu, że nie inwigilowano, ale nie mam również dowodu, że inwigilowano. Proszę pamiętać, że nie mogę mówić o materiale dowodowym. Na razie są to pewne uchybienia w rejestrowaniu, dokumentowaniu czynności

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19528235.html#ixzz3yL9BfdU2
Aha :D
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Antoni Macierewicz przyznaje, że MON chce wycofać się z kontraktu z Airbusem. Chodzi o kupno śmigłowców caracal. Minister obrony miał, według Dziennika Wschodniego, powiedzieć o tym oficjalnie podczas wczorajszego spotkania z ministrami obrony Ukrainy i Litwy.
Oczywiście wielu powie "Dobrze", bo Francuzi nie dostaną tego przetargu... ale co to dalej oznacza? Łódź straci ważny kontrakt i pracę dla techników z zakładów zbrojeniowych, bo ci zajmują się starym sprzętem, który wymienimy i pewnie będzie robiony gdzie indziej. Jak to premier B. Szydło mówiła w expose? „Chcemy, by Łódź rozkwitała”. Aha. :lol2:


Tak, tak, kolejne rządy z ekipy wywodzącej się z Zetchaenu i kolejne które chcą dojebać temu miastu :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Tzn Caracale były chyba najlepsze z tej trójki, ale bez przesady Jutsi- to augusty i sikorskie są bardziej "polskimi" produkcjami i przy nich więcej pracy byłoby w rodzimej zbrojeniówce.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Problem polega na tym, że te miały robić zakłady łódzkie. W kwestii tego co planuje Macierewicz (o czym mowa już od dawna), produkcja ma być w Mielcu. Dobrze dla nich, ale znowu Łódź dostaje kopa z tej strony sceny politycznej.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:„Chcemy, by Łódź rozkwitała”.
Uwierzyłeś jej? Przecież to miasto meneli (i Comy) ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Oczywiście że nie, dla mnie to zabrzmiało bardziej jak "Chcemy, żeby Łódź zbankrutowała" albo "Chcemy znowu coś zjebać w Łodzi".
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Nie wiem, jak wyglądał ten przetarg, czy był uczciwy i czy wybrano najlepszą ofertę. Nie znam szczegółów ani w ogóle branży. Nie ważne. Ważne jest to, że aktualny rząd robi brzydką rzecz: do tej pory jak ktoś coś zmieniał, to robił to z myślą o jakiejś przyszłości. Przygotowywał słabą lub gorszą reformę czegoś i w ciągu jakiegoś czasu ją wdrażał. Była jakaś ciągłość, coś się zaczynało, coś innego kończyło. Teraz mamy już któryś raz akcję unieważniania decyzji poprzedników i "naprawiania" przeszłości. Sędziowie TK, sześciolatki, śmigłowce, dziś coś pieprzyli o drożdżówkach w szkołach, itd. Nie podoba mi się to, bo powstał precedens, w myśl którego każdy kolejny idiota, który dorwie się do władzy, powołując się na decyzje poprzedników, będzie mógł po prostu unieważnić obowiązujące na ten moment prawo. Na razie to są pierdoły ale co, jeśli w grę wejdą kwestie podatków i komuś przyjdzie zapłacić albo zwrócić jakieś pieniądze, bo ktoś zmieni przepisy wstecz? Dla mnie to jest porąbane i mam nadzieję, że się mylę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

IMHO się mylisz. W Kanadzie nowy rząd (ten piękny, tęczowy) zrobił już listę projektów, które po prostu unieważni. M.in:
- C-24 (dający możliwość odbierania obywatelstwa)
- C-377 i C-525 (odbierający przywileje związkowców)
- C-36 (zakazujący prostytucji)
- C-51 (zwiększający prawo do inwigilacji)
Poprzednicy uchwalili, oni odwołują.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Mnie martwi co innego-Polska nie będzie musiała płacić jakichś kar umownych za rezygnację z Caracali?
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Złe reformy należy naprawiać, jak np. ta rypnięta reforma z solą w barach mlecznych - ktokolwiek to wymyślił, był kretynem i nie wiem jakie lobby, ale ktoś ładnie posmarował.

Tyle że tutaj zwyczajnie planują doprowadzić do upadku kolejny zakład produkcyjny w Łodzi. Typowa ZChN'owa prawica. Ja nie wiem jakim cudem taki Palka został przez Lecha Kaczyńskiego odznaczony Orderem Odrodzenia Polski... skoro wszystko co zrobił to doprowadził Łódź do stanu z którego po ponad 20 latach nie może się podnieść.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

grel - chyba nie było jeszcze umów podpisanych.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Crowley pisze:Nie wiem, jak wyglądał ten przetarg, czy był uczciwy i czy wybrano najlepszą ofertę. Nie znam szczegółów ani w ogóle branży. Nie ważne. Ważne jest to, że aktualny rząd robi brzydką rzecz: do tej pory jak ktoś coś zmieniał, to robił to z myślą o jakiejś przyszłości. Przygotowywał słabą lub gorszą reformę czegoś i w ciągu jakiegoś czasu ją wdrażał. Była jakaś ciągłość, coś się zaczynało, coś innego kończyło. Teraz mamy już któryś raz akcję unieważniania decyzji poprzedników i "naprawiania" przeszłości. Sędziowie TK, sześciolatki, śmigłowce, dziś coś pieprzyli o drożdżówkach w szkołach, itd. Nie podoba mi się to, bo powstał precedens, w myśl którego każdy kolejny idiota, który dorwie się do władzy, powołując się na decyzje poprzedników, będzie mógł po prostu unieważnić obowiązujące na ten moment prawo. Na razie to są pierdoły ale co, jeśli w grę wejdą kwestie podatków i komuś przyjdzie zapłacić albo zwrócić jakieś pieniądze, bo ktoś zmieni przepisy wstecz? Dla mnie to jest porąbane i mam nadzieję, że się mylę.
Znaczy się to jest kwestia pewnej wiarygodności. Jeśli po dojściu do vuadzy "zapominasz" o rzeczach, które jeszcze niedawno namiętnie krytykowałeś, to słabo to o niej świadczy w twoim przypadku.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

snt - chodzi Ci o pakiet demokratyczny? #dobrazmiana
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Turtles pisze:snt - chodzi Ci o pakiet demokratyczny? #dobrazmiana
No nie, chodzi mi np. o karakale, sześciolatki et consortes. Pakietu demokratycznego PiS nie krytykował będąc w opozycji, ale może pamięć mi szwankuje.

I jeszcze jedno apropos tych zmian w podatkach, których się obawia Crowley. Otóż do tego nie potrzeba zmian przepisów wstecz. Rząd Tuska robił to zmieniając interpretacje przepisów już istniejących :]

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przedsie ... afii/fnpv0

(zaraz boncek znajdzie, że koleś który napisał ten list to kryptopisior ;) )
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

W sumie racja. #zabierzemykasezofe żeby łatać budżet. Powinienem był napisać, że obecny rząd dziarsko kroczy szlakiem, wytyczonym przez poprzedników. Tylko to żadne pocieszenie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

A ja czytalem, ze za 2 lata ma nie byc skladki zdrowotnej, ze cala sluzba zdrowia z budzetu. Ze nie ma sprawdzania czy ktos ubezpieczony, czy nie.

Jak dla mnie bardzo duzy plus.

Bo przeciez w Polsce zawsze masz mozliwosc bycia ubezpieczonym (praca, szkola, bezrobocie, rodzice, małżonek itp.) i cały problem związany z byciem nieubezpieczonym prowadza się do tego, że ktoś nie zrobił jakiejś papierologii. Precz z tym.

Do tego, mam nadzieje, zniknie składka zdrowotna o konkretnej wysokości. Obniżyć jeden z progów podatkowych aby wyszło w budżecie na to samo i już. U nas w Norwegii po prostu wybierasz, czy placisz podatki z ubezpieczeniem czy nie i jest tam po prostu lekko inny procent. Zasadniczo ta druga opcja jest jakimś mega wyjątkiem i sobie nikt tym głowy nie zawraca. Odcinek z wypłaty widzi tylko podatek dochodowy, tak samo rozliczenie roczne.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

[quote="snt" http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przedsie ... afii/fnpv0

(zaraz boncek znajdzie, że koleś który napisał ten list to kryptopisior ;) )[/quote]
Wchodzę na stronę http://zpp.net.pl (poważna domena). Najnowszy news:
26.01.2016

Indeks Wolności Gospodarczej 2016
The Heritage Foundation oraz The Wall Street Journal

W dniu 1 lutego 2016 roku o godzinie 13:00 zaprezentujemy Indeks Wolności Gospodarczej The Heritage Foundation oraz The Wall Street Journal – doroczny ranking najbardziej wolnościowych gospodarek świata.

Cel? 

Celem Indeksu – od początku istnienia w 1995 roku – jest katalogowanie państw według rozwiązań, polityk realizowanych w celu zwiększania wolności gospodarczej, a tym samym promowania rozwoju i pomnażania dobrobytu narodów. W ramach Indeksu Wolności Gospodarczej analizowane są rządy prawa; wielkość sektora publicznego; efektywność regulacyjna oraz otwartość rynku.

Na którym miejscu będzie w tegorocznym zestawieniu Polska?
Raport opublikujemy 1 lutego 2016 roku o godzinie 13:00 podczas uroczystej prezentacji w Ministerstwie Rozwoju.

*Wydarzenie ma charakter zamknięty.
 

W agendzie wydarzenia:

13:00-13:20 – Sektor MSP w Polsce z punktu widzenia Rządu RP
Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju

13:20-13:40 – O wolności gospodarczej
Robert Gwiazdowski, Prezes Warsaw Enterprise Instutute

13:40-14:00 – Prezentacja: Index of Economic Freedom 2016
Marcin Nowacki, Wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

14:00-15:00 – Dyskusja z udziałem zaproszonych Ekspertów. Polska w rankingu Index of Economic Freedom 2016
Prowadzenie: Tomasz Wróblewski, Wiceprezes Warsaw Enterprise Institute, Redaktor naczelny „Wprost”

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

www.prezydent.pl

 

Wydarzenie wspiera PKO Bank Polski


UWAGA! Przewidujemy transmisję online. W dniu wydarzenia opublikujemy link, pod którym będzie można oglądać wydarzenie.


http://zpp.net.pl/aktualnosci/run,indek ... ,1081.html

Idę się szykować do pracy, więc na razie tyle. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Z innej beczki. Znajomy właśnie chciał kupić mieszkanie. Nie wiem ile tam dokładnie kosztowało, ale 2 pokoje 55 metrów czy jakoś tak. Można zakładać że 200k w Łodzi (strzelam). Już wszystko podpisane właściwie, miał dostać kredyt itp. ale bank teraz stwierdził że jednak spłata kredytu będzie o 100 tysięcy droższa. Czyli nie np. 400 tysięcy, a 500 tysięcy. Widzę już się banki próbują odbić na podatku bankowym.

Z jednej strony banki jak zwykle przekręty i szwindle byle kasy natrzepać, z drugiej strony "zaskakujący" efekt planów ekipy rządzącej.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Ale jak to? Przecież zakazali podnosić opłat z powodu podatku bankowego. Ktoś śmie nie słuchać Naczelnika? Będzie się miał z pyszna hultaj...
Mój brat też teraz kupuje mieszkanie, w piątek dostał decyzję o udzieleniu kredytu ale nie wiem właśnie co z warunkami. Wiem, że od początku grudnia praktycznie co tydzień były niewielkie podwyżki koszów kredytów. Absolutnie nie związane z wprowadzeniem podatku bankowego. Swoją drogą niezłe skurwysyństwo - podatek miał dopiero wejść, a cwaniaki na zaś zaczęli skubać klientów.
To samo będzie z podatkiem od marketów i innymi głupotami. Nie prawica nie liberał, nawet żaden faszysta. Kowboj cza-cza, to normalny komunista.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

No właśnie, ale jak to? Przecież mieli nie podnosić opłat, tak powiedzieli rządzący!

W tym tempie za rok koszt spłaty kredytu to będzie trzykrotność wysokości kredytu. Ciekaw jestem jak to zahamuje gospodarkę. (A banki to wiadomo od zawsze że kurwy, z resztą sieci sklepów pewnie też tak dowalą już w ten weekend)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Sieci sklepow nic nie dowala. Popodnosza czynsze wynajmujacym oraz jeszcze bardziej beda ciac dostawcow.

Co do kwestii bankow.... w sumie ciekawe bedzie. Bylo to do przewidzenia... i nadal - akurat tego nie uwazam za zly ruch...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Rano też słyszałem, że rząd chce wymusić na bankach posiadających obligacje anulowanie długu jastrzębskiej spółki węglowej.
http://www.rp.pl/Wegiel/301269817-Czy-b ... traty.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

snt pisze:Pakietu demokratycznego PiS nie krytykował będąc w opozycji, ale może pamięć mi szwankuje.
Nie. Pakiet demokratyczny PiS wprowadzał będąc w opozycji. http://kppis.pl/index.php?option=com_co ... Itemid=160
Ale będąc przy władzy zapomniał.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

boncek pisze:Rano też słyszałem, że rząd chce wymusić na bankach posiadających obligacje anulowanie długu jastrzębskiej spółki węglowej.
http://www.rp.pl/Wegiel/301269817-Czy-b ... traty.html
W skrócie są 3 drogi "proponowane przez rząd":
1. Umorzyć "dobrowolnie" długi JSW wobec banków
2. Spłacić długi JSW dając bankom akcje JSW zamiast forsy
3. Ogłosić bankructwo JSW (to jest wymienione dla formalności chyba, PiS w życiu się na to nie zgodzi).

A nawiązując do podatku bankowego i innych obciążeń: nie mam nic przeciwko zwiększaniu obciążenia dla dobrze działającej gałęzi gospodarki; mam sporo przeciwko temu, żeby wprowadzać rozwiązania, które niosą za sobą ryzyko znacznego zmniejszenia akcji kredytowej, zarówno dla szarych kowalskich jak i dla firm (z tego co pamiętam w Polsce 90% małych i średnich przedsiębiorstw finansuje inwestycje z kredytów komercyjnych) - a to tylko jedna z wad w moim odczuciu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

ThimGrim pisze:http://wyborcza.pl/1,75478,19542714,kon ... a_Wyborcza

Hmm, coś mi to przypomina...:
Nie wiem o co Ci chodzi... Męczennicy walczący o Polskę z antykomor za poprzedniej władzy to jednak trochę co innego niż antypolska V kolumna teraz...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Jutsimitsu pisze:No właśnie, ale jak to? Przecież mieli nie podnosić opłat, tak powiedzieli rządzący!

W tym tempie za rok koszt spłaty kredytu to będzie trzykrotność wysokości kredytu.
Akurat 700 tysięcy rodzin przerabia taką "trzykrotność" i cóż... No żyjemy i spłacamy, więc spoko, da się. Będziesz kupował 50 m2 w bloku i spłacał do końca życia, proste :) Przecież i tak musisz to zrobić, bo gdzieś trzeba mieszkać a bank MUSI podnieść opłaty i koszty bo PiS ;)

Cała ta sytuacja przypomina mi jak to pewien handlowiec powiedział o kryzysie kilka lat temu - "ja to nawet lubię ten kryzys bo przynajmniej nie muszę z nikim dyskutować o zniżkach, upustach i rozdawać gadżetów. Mówię sorry, kryzys i wszystko jasne". Teraz będzie "PiS i wszystko jasne" :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Problem polega na tym, że dotąd koszt kredytu to było 2x kredyt. Teraz idziemy w 3x. Jak tak dalej pójdzie, to ludzie zwyczajnie będą żyli z rodziną przez n pokoleń, bo nikogo nie będzie stać na to żeby spłacić taki kredyt. Bo jeśli wyjdzie że stać mnie będzie na spłatę za 50 lat... to chyba coś jest nieteges. No chyba że kupię kawalerkę gdzieś w starym blokowisku. Yay, już na to czekam!


(Kiedyś były śmichy chichy, że "PiS będzie rządził to uciekam za granicę", ale to naprawdę może być powód dla kolejnej rzeszy młodych "wykształconych" po socjologii)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

albo po prostu ludzie będą wynajmować przez większość życia, jak ma to miejsce w postępowych, cywilizowanych krajach ;)

potrzeba posiadania własnego kąta wśród moich znajomych osiągnęła już taki level, że czasami ociera się o rozpaczliwą śmieszność. byle 40m, byle mdm, byle gdzie, żeby swoje. ten resentyment z poprzedniej epoki jest mi doskonale znany i bardzo mi do niego daleko.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Tylko, że ceny najmu są wprost proporcjonalne do wysokości kredytów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

no, przecież mieszkania wynajmują ludzie, którzy wcześniej kupili je na kredyt :)

trzeba będzie pojechać w dalekie kraje zarobić trochę piniondza, to się spłaci kredyt w parę lat.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Tym się różnimy od takich Niemiec na przykład. Tam ceny wynajmu są sensowne, bo masa ludzi ma mieszkania, wynajmuje je, ale nie wisi na nich kredyt.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

E tam, we Wrocławiu masa ludzi ma mieszkania po dziadkach, rodzicach itd. Inna rzecz, że na zachodzie przede wszystkim wynajmuje się na zasadach zbliżonych do naszego prawa lokatorskiego. U nas jest często problem z wbiciem gwoździa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Spokojnie, 3 miliony mieszkań! Tylko nikogo nie będzie stać... a moment, z tych 3 milionów zrezygnowali chyba.

Mieszkania to jedna sprawa, ale to co napisał Counter jest istotne.
(z tego co pamiętam w Polsce 90% małych i średnich przedsiębiorstw finansuje inwestycje z kredytów komercyjnych)
Wydaje mi się, że w ogólnym rozrachunku koszty kredytów będą miały zauważalny wpływ na gospodarkę. Mogę się oczywiście mylić, bo ekonomistą, czy innym takim nie jestem. Tylko ogólnie patrzę na sytuację gdzie: droższy kredyt -> mniej kredytów i mniejszy popyt na wszelkie dobra, a także mniej przedsiębiorców rozkręcających działalność -> zastój gospodarczy. Lepiej, żeby ktoś bardziej w temacie to wytłumaczył i może rozwiał moje wątpliwości na ten temat. Bo może efekt będzie całkowicie odmienny, a ja wróżę z fusów.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

zastanawiam się jak w takiej Wawie ceny kredytów wpłyną na ceny mieszkań za metr. Może znowu skoczą to kosmicznych poziomów?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

A może odwrotnie...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

To może ja jak zwykle, w obronie banków.

Bank nie "musi podnieść opłaty bo PIS", tylko od lutego marża banku na WSZYSTKICH kredytach udzielonych przez Bank, nie tylko tych "od lutego", ale też tych spłacanych od 10 lat, spadnie o 0,44 PP w skali roku.

Czyli, jak teraz bank ma 1,5% marży - będzie miał 1,06%, jak ma 0,7% to będzie miał 0,26%, a jak ma 0,3% - to będzie 0,14% w plecy. I co skrajnie istotne - w przypadku kredytów zaciągniętych w przeszłości, bank nie ma możliwości wprost przeniesienia tego kosztu na kredytobiorcę.

Zatem nie jest skurwysynstwem podnoszenie cen już teraz, pomimo że podatek wchodzi od lutego, tylko próbą ratowania rentowności udzielanych kredytów.

edit - Zolt - teoretycznie droższy kredyt powinien wpłynąć na spadek ceny mieszkań, bo mniej osób będzie stać na takie samo lokum, ale oczywiście to teoria i jest bardzo dużo innych zmiennych - zmiana stóp przez RPP wpływa na zmianę kosztów większości kredytów z punktu widzenia konsumenta, więc to może wpłynąć bardziej niż podatek bankowy który uderza bardziej w kredytodawców.
Zablokowany