Seriale

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Korzystając z wolnego zrobiłem binge'a, czy jak kto woli cuga, drugiego sezonu The Leftovers. Wow. Polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Ash versus Evil Dead - poziom miodu w tym serialu osiągnął Everest. Genialne, jedyne w swoim rodzaju :cool:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

A ja trochę inne klimaty - właśnie na BBC oglądam mini-serial o może nieco dziwnym tytule - http://www.filmweb.pl/serial/Koniec+def ... 012-630192. Opis i okładka trochę myląca - nie jest to dramat wojenny, dla mnie w 100% obyczajowy.

Coś co spodoba się każdej matce, żonie i kochance bo są stroje, klimat i konwenanse :D Przede wszystkim jednak genialne aktorstwo. Benedict Cumberbatch osiąga tutaj stratosferę, po prostu uwielbiam gościa, który jest jednym z moich ulubionych współczesnych aktorów. Natomiast największa zaleta filmu to Rebeca Hall, którą kojarzę z ról zwykłych dziewczyn a którą Bóg stworzył do grania w kostiumie. Wygląda tu po prostu obłędnie, oczu nie mogę od niej oderwać, ma też kapitalną postać do zagrania :D

Serio, jak oglądam takie rzeczy to mam ochotę płacić abonament TV w UK.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2611
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Nie tak dawno skończyły się dwa bardzo fajne seriale.
Pierwszy to PAKT, wyprodukowany przez HBO. Główną rolę ma Dorociński, za którym nie przepadam - podobał mi się chyba tylko w reklamach PZU...Ale sam serial jest dobry - niepokojący, szary, momentami naprawdę mocny! Liczyłem na jakieś bardziej spektakularne zakończenie, ale ok, nie było najgorsze. Całość podobała mi się bardziej, niż wcześniejsza i też wzbudzająca duże nadzieje (i ich, a przynajmniej moich, niespełniająca) produkcja HBO czyli Sfora.

Drugi to szwedzko - norwescy Okupowani. Niedaleka przyszłość, niepewność energetyczna Europy, Norwegia chce odejść od ropy i gazu co nie podoba się ani UE ani Rosji. Ci ostatni postanawiają pokojowo przejąć norweskie instalacje gazowe i platformy wiertnicze... Pomysł ciekawy, akcja momentami niepokojąco przypominająca rzeczywistość (m. in. Krym i Donbas). Zresztą nie tylko ja musiałem tak to odebrać bo Rosja oficjalnie protestowała w związku z serialem :> Ogląda się go tym lepiej, że aktorzy są raczej nieznani dla odbiorcy poza Skandynawią. Mam nadzieję, że nakręcą 2. sezon!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

To drugie brzmi dla mnie bardzo ciekawie. Z tego co widze to lecial u nas na Ale Kino. Wg mnie to chyba najlepszy kanał filmowy po polsku i jedyny powod mojej malej tesknoty za NC+.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

"ludzie mówią", że nowy Sherlock daje radę :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
eddina
zielony
Posty: 45
Rejestracja: 7 maja 2014, o 20:03

Re: Seriale

Post autor: eddina »

Nowy Sherlock jak dla mnie trochę wydumany. Dobrze, że akcja w czasach wiktorianskich to jednorazowy wybryk.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

Sherlock może być, XIX-wieczny setting bardzo fajny, ale końcówka raczej nie rzuciła mnie na kolana.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

Nowy Sherlock nie dał rady.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

zakończenie Ash versus Evil Dead wywindowało moją ocenę tego serialu na 11/10. Ten przepiękny majstersztyk to nie tylko rewelacyjny pastisz, ale także wyśmienity przykład jak po latach odgrzewać kultowe marki zachowując 100% klimatu orginału. Ogromna w tym zasługa genialnego Bruce'a Campbella, który powinien imho walczyć o Saturna, a nawet Globy z tą rolą. Miód!

[edit]: dzieki Sith. Doprawdy dziwna sytuacja z tym słowem, bo mam coś co moi poloniści nazywali "naturalnym wyczuciem ortografii", no i właśnie jakoś mi to słowo pasuje bardziej z żet z kropką.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Pquelim pisze:jak po latach odgrzewać kultowe marki zachowując 100% klimatu oryginału
Obejrzeć Fargo.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Pastiż :crying:
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Lobofc pisze:Nowy Sherlock nie dał rady.
Ale to nie jest serial?

W sensie - to jednorazowy wyskok w bok? "Odcinek" specjalny? Cudzysłów bo co to za odcinek jak nie ma serii.

Dzisiaj wreszcie będzie na polskim BBC więc się przekonam.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

Podobno jednorazowy, ale co będzie dalej. Hard to say.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

phpBB [video]


Jaram się. Książka była fantastyczna, oby miniserial był choć w połowie tak dobry.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Nowy Sherlock to jest po prostu kontynuacja serialu. Bez znajomości poprzednich serii nie wiadomo ocb.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

wczoraj słyszałem z wiarygodnych źródeł, że serial Narcos rozwala system i w ogóle och ach. historia Pablo Escobara, może się skuszę.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

ManJAk narzekał, że miałkie i bezpłciowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

A mnie sie podobał.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Też słyszałem same plusy. Sam chce się za niego zabrać, bo jest na Netflixie. Wszyscy też podniecają się Making a murderer. Choć to bardziej chyba dokument.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2611
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

2. sezon Fargo - omnomnomnomnom...Bardzo dobre! Jeśli pierwszy był lepszy to musiał być kosmiczny!
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Fargo zupełnie go zignorowali na Złotych Globach. [nie, żeby kogoś to obchodziło]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Jedyny zarzut co do Narcos to, że porzucili wątek polski, ale może w kolejnych sezonach...
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Męczę trzeci sezon Wikingów. Pal licho to, że autorzy już kompletnie olali chronologię i na ekranie spotykają się postacie, które w rzeczywistości dzielił nawet wiek. Pal licho to, że kostiumolodzy uczyli się fachu grając w Baldurs Gate. Pal licho, że niektóre z postaci wyglądają jakby urwały się z jakiejś współczesnej imprezy i zachowują się też współcześnie. Pal licho samych wikingów i ich "sztukę wojenną" (atak na bramę w Paryżu :D ) To wszystko wciąż rekompensuje niezły klimat i takie momenty np. gdy wychodzą Frankowie i zaczynają nawijać po "frankijsku" (chyba :D).

Rozwala mnie natomiast kompletnie ten wydumany świat równości - kobiet walczących w bitwach, kobiet obradujących z wodzami, kobiet będących jarlami (na History HD tłumaczą to tak, że do Lagherty mówią per "jarlanko" :roll: ). Oczywiście najlepsza jest dziewczyna Bjorna - przez całe życie była niewolnica a potem została wikingiem, wzięła tarczę i miecz i poszła się napierdalać, no spoko. Generalnie brakuje mi tylko galopujących walkirii do kompletu.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Ojej, jaki przekombinowany ten ostatni Sherlock. Rozumiem zabawę z konwencją ale jednak jestem na nie :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

jadę sobie na szybkości (zanim terminy mnie złapią ;) z pierwszym sezonem Fargo i nie mogę powiedzieć, żeby to był wybitny serial jak narazie. Rewelacyjny, wprost fenomenalny był pilotażowy odcinek z mnóstwem przekornych nawiązań do kultowego orginały - tam było więcej i lepiej "Fargo", niż w filmowym protoplaście. Niestety, oglądane z marszu kolejne odcinki odsłaniają pewne wady - akcja potężnie zwalnia i jest przedziurawiona naprawdę niepotrzebnymi scenkami rodzajowymi o niczym (ogólnie są okej bo buduja klimat, ale jest ich za dużo), a bohaterowie nie są tak fajnie zbalansowani - zdecydowanie irytuje mnie, że większość skontruowanego tam świata składa się z kompletnych idiotów. Ba, praktycznie wszyscy dają się ponieść manipulacjom jednego badassa - ja wiem, że o to właśnie chodziło, ale jednak jest to nużące, zwłaszcza przy oglądaniu jeden ep po drugim. W pilocie wszystko się świetnie trzymało za sprawą komendanta policji, a potem jego postać nie została zastąpiona w 100%, co powoduje imho ten brak równowagi. Historia staje się zbyt mocno oderwana od rzeczywistości, a nawias ironicznej bezradności bohaterów - jednak zbyt mocno rozciągnięty.
Mimo wszystko z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg wydarzeń (jestem po ep 6) i doceniam świetną realizacje serialu. Billy bob Thorton po prostu wymiata w swojej roli i trochę brakuje podobnego odpowiednika po drugiej stronie - jednak główna bohaterka nie miała odpowiedniej charyzmy. Początkowo byłem zafascynowany rolą Martina Freemana, ale z biegiem czasu ta postać stała się męcząca i chyba jednak zbyt mocno jednowymiarowa.
Ogólnie dobry serial, a dla miłośników orginalnego Fargo to wręcz orgazm intelektualny ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Liczę, że finał zmieni trochę twoje podejście.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Zmienił.
Trochę ;)
8/10.
Klawy serial. Drugi sezon machnę w wakacje ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Jako, że Deal uprzejmie mi przypomniał swoim artykułem, że jest już serial Ash vs Evil Dead obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek. Od razu zaznaczam, że jestem wielkim fanem Martwego Zła, więc proszę o tym pamiętać.
Jak dla mnie bomba! :D Jest horror bez kijowych green screenów, jest czarny humor, Ash jest zajebisty, muzyka jest zajebista, zdjęcia wymiatają. Bardzo fajnie mi się ogląda, a ja nie jestem fanem seriali. Jaram się jak burdel na kółkach, że mam jeszcze 9 odcinków do obejrzenia.
Btw. będzie sezon 2?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

Counterman pisze:Btw. będzie sezon 2?
Będzie. Odnowili na następny sezon jeszcze przed premierą pierwszego, a bardzo pozytywny odbiór serialu tylko ich w tym utwierdził.
W sumie jedyna wada serialu to zbyt krótkie (poza pierwszym) odcinki.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Jeżeli ktoś oglądał Touch of Cloth i mu sie podobało to właśnie obejrzałem pierwszy odcinek Angie Tribeca. Jest całość więc ogladam dalej.


Trochę gagów podobnych, ale jak lubię kryminalne procedurale (oprócz CSI, nie cierpie CSI), to parodie jeszcze bardziej :)

Pewnie gorsze będzie od Touch of Cloth. Za to gra Rashida Jones (z Parks and Rec), a twórcą jest Carell.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Counterman pisze:Jak dla mnie bomba! :D Jest horror bez kijowych green screenów, jest czarny humor, Ash jest zajebisty, muzyka jest zajebista, zdjęcia wymiatają. Bardzo fajnie mi się ogląda,
mi się też podobał 1 odcinek, ale jednak CGI w kilku scenach widać i trochę psuje to wspomnienia z pierwszych Ashów z efektami robionymi metodami chałupniczymi - takie moje wrażenie.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Ja w zimowe wieczory dogrzewam się może mało ambitnym i może mało odkrywczym ale bardzo sympatycznym serialikiem Śmierć pod palmami. Chyba nie tylko mi się podoba bo już zrobili 5 sezonów. Jest naprawdę lajtowy klimacik, są karaibskie klimaty, ładne widoczki, muzyczka, ładna policjantka, niezłe zagadki i ich rozwiązania w stylu starych klasycznych kryminałów. Oczywiście wszystko dość umowne i niezobowiązujące ale naprawdę ma swój urok. Jakoś zawsze wstaję od TV w lepszym nastroju po tym.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Ptaszor pisze:
Counterman pisze:Jak dla mnie bomba! :D Jest horror bez kijowych green screenów, jest czarny humor, Ash jest zajebisty, muzyka jest zajebista, zdjęcia wymiatają. Bardzo fajnie mi się ogląda,
mi się też podobał 1 odcinek, ale jednak CGI w kilku scenach widać i trochę psuje to wspomnienia z pierwszych Ashów z efektami robionymi metodami chałupniczymi - takie moje wrażenie.
Wiesz, tych CGI było tak mało, że mi nie przeszkadzały.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

ok, drugi sezon Fargo robi mi problemy... (z terminami ofkz ;))
Po pierwsze, ogląda się lepiej niż poprzedni, bo mamy tu odejście od satyryczno-kabaretowego ciężaru w stronę porządnej kryminalnej akcji. Z jednej strony to dobrze, bo postaci i wydarzenia przestały irytować, a z drugiej zatracona została stylistyka orginalnego pierwowzoru. Na ostateczną ocenę poczekam do końcowego odcinka.
Po drugie, irytować zaczęła inna rzecz. Mianowicie zbyt duży nacisk na wątek feministyczno-genderowy, chociaż możnaby uznać że jest on adekwatny do tamtych czasów pokoleń posthipisowskich i świeżo wyzwolonych. Nie wiem na ile analogia do dzisiejszych czasów jest świadoma, ale przeszkadzało mi zawsze i przeszkadzać będzie tak silne eksponowanie roli płci w scenariuszu. Fargo w sumie broni się pod względem ideologicznym (nie jest nacechowane), ale samo forsowanie różnic każe się zastanowić co twórcy naprawdę chcieli przekazać. Postaci kobiece w tym sezonie są rewelacyjnie rozpisane i świetnie zagrane (co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem in plus), więc tym bardziej nie rozumiem tego ciągłego epatowania "damskim" punktem widzenia.

Poza tym, mniej jest idiotów, tyle samo niepotrzebnych przerywników (które przewijam, nic nie tracąc), brakuje jednak roli porównywalnej do BBT z poprzedniej serii. Zamiast wielkiego pierwszego planu, który uzupełniał jeszcze Martin Freeman, w drugiej serii twórcy zaserwowali więcej bohaterów, ale z porządnym warsztatem. Efekt znacznie lepszy od innych prób (hello True Detective), głównie dzięki świetnie napisanej historii. Jest jasna, logicznie poukładana z konkretnymi zwrotami akcji, jednocześnie nie pozwala na zagubienie widza w gąszczu wątków i bohaterów, w przeciwieństwie do niektórych sequeli (hello from the other side ;) ). W porównaniu do pierwszej serii Fargo wychodzi mi remis. Serial trzyma poziom, chociaż skręca stylistycznie. Świetna robota.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Czarne Żagle wróciły.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

muszę nadrobić resztę ostatniego sezonu...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Turtles pisze:Czarne Żagle wróciły.
Juhu!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Pora chyba wreszcie usiąść do Parks and Recreation bo wiele już o tym słyszałem a nie znam ani jednego odcinka :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Jest już X-Files, tak jakby kogoś interesowało. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Jeszcze jeden zwiastun.





Ale dalej uważam, że Touch of Cloth lepsze :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

Najlepsza z nowych X-Files jest czołówka.

Ale sądzę, że serial się rozkręci.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7402
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Seriale

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wow... Już myślałem, że jako odcięty od kablówki nie zostanie mi żadna opcja inna niż gdzieś tam piracić X-Files, a tu proszę - Kanadyjska CTV puszcza w necie (oczywiście z kilkoma reklamami), ale przynajmniej w dobrej jakości bez wyskakujących okienek. W USA taki sam numer robi FOX, tylko trzeba mieć IP hamerykańskie.

EDIT: Odcinek trochę z dupy, ale może się rozkręci. No i pełna poprawność polityczna - co nowa postać to inne pochodzenie... Obama też był.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

Drugi odcinek X-Files tez podobny do pierwszego. Taki teledyskowy...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2611
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Drugiego jeszcze nie wiedziałem, ale pierwszy bardzo mi się podobał! Wiem, że pewnie w dużej mierze przez sentyment, radość z ponownego spotkania z Hankiem Moodym...znaczy Foxem Mulderem, Skinnerem....

A technologia obcych ? sratatata, po Cigarette Smoking Manie widać, że z rakiem też średnio sobie radzi ;]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

jednak Fargo s02 gorszy od pierwszego. Końcówka zupełnie bez polotu. całosć 7/10.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
eddina
zielony
Posty: 45
Rejestracja: 7 maja 2014, o 20:03

Re: Seriale

Post autor: eddina »

Making a Murderer. Nie wiem, czy na polskim Netfliksie jest, ale jeśli tak to warto. Znakomity dokument, chociaż obejrzałam dopiero polowę odcinków, to na pewno mogę polecić. O tym jak amerykański system policyjno-sądowy potrafi przeżuć i wypluć niewinnych (?) ludzi.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Jak już skończysz to sprawdź podcast Serial, który w zasadzie zapoczątkował modę na murder drama. Imho jeszcze lepszy. Ja teraz chce sięgnąć po The Jinx.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Yusutina »

Ja po prostu uwielbiam te wszystkie programy dokumentalne o seryjnych mordercach. Jak byłam pierwszy raz na urlopie macierzyńskim to oglądałam takie rzeczy namiętnie bo było na to więcej czasu.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

:lol2: :lol2:

Coś o Tobie
http://southpark.cc.com/full-episodes/s ... urder-porn



Ale też słyszałem samo dobre o making murderer. Nawet już na dysku czeka, aż mi się zachce obejrzeć :)
Obrazek
#sgk 4 life.
ODPOWIEDZ