Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

zodi pisze:Nie mówię o biciu pokłonów ale rozwala mnie komentarz w stylu "fucnkin moron" w kierunku profesora prawa o pewnym jednak dorobku ze strony hhmm...
Hmmmm, profesor prawa ...
"Strzelanie do rzutków przez osiem godzin miesięcznie było dla nich doskonałym ćwiczeniem. Nabierali dzięki temu wprawy w strzelaniu do rzutków"
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Lubię ten ostrożny pisoentuzjazm jaki prezentuję np. dael. W sensie już nie "nowa jakość", nawet nie "mogło być gorzej", ale raczej "lepiej by nie było". To miło widzieć taki optymizm. Z drugiej strony lamenty w wyborczej itp jakie widzę po internetach mogą być męczące gdybym miał wiecej kontaktu z mediami poza ekranem smartfona.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

GW mam ostatnio okazję czytać codziennie i Polska demokracja skończyła się jakiś tydzień temu.
Obrazek
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

ThimGrim pisze: Rozpierducha jest, bo PiS chce pominąć konstytucję i TK i robić swoją IV RP jeszcze w III RP. I tu wracamy do ludu ponad prawem...
Oczywiście, to naprawdę wydaje mi się jasne jak słońce i to jest kolosalna różnica pomiędzy zachowaniami PO a PiSu (w tej konkretnej sprawie). Nie ma tej różnicy w rządzeniu, działaniach, gadaniu w telewizyjnych wywiadach, sr..niu na siebie w swoich gazetach itp. Nie ma też w tym, że i jedni, i drudzy chcieli wsadzić swoich do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o to, że nikt dotąd nie "olewał" regularnie podstawowych przepisów konstytutycyjnych. Ja się nie znam polityce tak jak DaeL et consortes, więc może mi coś umknęło. Pokażcie mi więc inny przepadek z okresu ostatnich 25 lat, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzeka coś, a sejm ma to w d... i niekonstytucyjna ustawa działa dalej (lub zgodna z konstytucją - nie działa), bo sejm uważa, że TK jest do d... Jeśli coś takiego się stało - to już teraz mówię, że PiS nie robi nic nowego i wszystko jest w porządku. Ale poproszę konkret.

PO w tej sprawie zachowałoby się identycznie jak PiS wówczas, gdyby wczoraj wyszedł Budka i powiedział "sorry, ale TK się myli, nie trzech, ale pięciu sędziów wybraliśmy zgodnie z konstytucją i zrobimy wszystko, co można, by społeczeństwo o tym wiedziało, a w ogóle te leśne dziadki z TK się skompromitowały".
PiS i AD nie zachowałyby się w tej kwestii gorzej niż inni dotychczasowi rozrabiacze, gdyby wczoraj wyszli i powiedzieli "ok, jest decyzja - trzech sędziów uznajemy (AD - zaprzysięgam) - i musimy zastanowić się, co dalej (i tu otwarta droga do dalszych kombinacji - ale jednak fundament szacunku dla prawa zachowany).
Ani jedna, ani druga strona niczego takiego nie zrobiła, więc choć pod bardzo, bardzo wieloma względami PO i PiS to dla mnie jedno i to samo szambo, to nie w tym przypadku.

Innymi słowy - pisałem już gdzie indziej, że PiS może praktycznie wszystko, mając większość i ma do tego demokratyczne prawo. Jeśli uważa, że obowiązujące przepisy są złe - to niech je zmienia. Niech stworzy zupełnie nowe prawo, ale na drodze LEGALNEJ. Bo jeśli obecne prawo jest złe, to trzeba jest zmienić, ale dopóki ono obowiązuje, to trzeba go PRZESTRZEGAĆ. Dla mnie jest to podstawowy fundament cywilizowanego państwa.
I nie ma ŻADNEGO znaczenia czy sędziowie zasiadający obecnie w TK są "cacy", czy "be". Chodzi o ZASADY. Jeśli są "be" - to trzeba LEGALNIE zmontować takie prawo, by zapewnić, że "be" nie będą, a przynajmniej w mniejszym stopniu niż dzisiaj. Ale zrobić to - powtarzam n-ty raz - LEGALNIE, na zwykłej drodze określonej w obowiązujących przepisach.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

DaeL pisze:Czy ktoś zechce mi wyjaśnić dlaczego dokładnie tak samo brzmiących głosów nie słyszałem w maju tego roku, kiedy Platforma Obywatelska zmieniała ustawę o TK?
Dlatego, że PO nie próbowało łamać zasady trójpodziału władzy? Bo tym są próby unieważnienia wyboru legalnie wybranych sędziów poprzez uchwały.

Tak jak pisałem-o ile postępowanie PO można porównać do kradzieży batonika to PiS dokonał napadu na bank
DaeL pisze: Aha, jakby ktoś się martwił, że przez PiS jesteśmy teraz w stanie jakiejś niepewności prawnej - spoko Miśki. W Polsce obowiązuje domniemanie konstytucyjności ustaw. Wybór nowych sędziów i ślubowanie miały miejsce przed orzeczeniem TK, tak więc problemu nie ma.


Oczywiście, że jest, bo ci sędziowie zostali wybrani na stanowiska już obsadzone.

Cel tej operacji jest jasny-pozbawienie TK autorytetu, a może nawet sparaliżowanie go
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

TexMurphy pisze: Pokażcie mi więc inny przepadek z okresu ostatnich 25 lat, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzeka coś, a sejm ma to w d... i niekonstytucyjna ustawa działa dalej (lub zgodna z konstytucją - nie działa), bo sejm uważa, że TK jest do d... Jeśli coś takiego się stało - to już teraz mówię, że PiS nie robi nic nowego i wszystko jest w porządku. Ale poproszę konkret.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/7 ... dlugo.html
http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/t ... tucyjnego/
Aż 78 wyroków TK nie zostało do tej pory wykonanych w całości. Chodzi o orzeczenia wydane w latach 1998–2012. Rekordzistą jest wyrok z 3 czerwca 1998 r. w sprawie Funduszu Wczasów Pracowniczych (sygn. akt K 34/97), który na wykonanie czeka już prawie 16 lat. Takie dane zostały zamieszczone w sprawozdaniu z działalności TK w zeszłym roku. Wynika z nich, że aż 51 spośród 78 niewykonanych wyroków w ogóle nie stało się podstawą do zmian w prawie, 27 zostało wykonanych częściowo ...
Wiadomo, że dużo tych niewykonań wynika z zaniedbań, przeczeń itd. i pewnie są to sprawy o marginalnym znaczeniu jak Fundusz Wczasów Pracowniczych. Jednak dam sobie uciąć paznokieć, że przy bliższej analizie znalazłby się nie jeden przypadek niewykonania wskutek działań jakieś grupy interesów politycznych, urzędniczych czy biznesowych.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

TexMurphy pisze:
ThimGrim pisze: Rozpierducha jest, bo PiS chce pominąć konstytucję i TK i robić swoją IV RP jeszcze w III RP. I tu wracamy do ludu ponad prawem...
Oczywiście, to naprawdę wydaje mi się jasne jak słońce i to jest kolosalna różnica pomiędzy zachowaniami PO a PiSu (w tej konkretnej sprawie). Nie ma tej różnicy w rządzeniu, działaniach, gadaniu w telewizyjnych wywiadach, sr..niu na siebie w swoich gazetach itp. Nie ma też w tym, że i jedni, i drudzy chcieli wsadzić swoich do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o to, że nikt dotąd nie "olewał" regularnie podstawowych przepisów konstytutycyjnych.
:)
Załączniki
stuhr.png
stuhr.png (10.72 KiB) Przejrzano 2141 razy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

grel - odpowiedziałem Ci w drugim topiku (o Dudzie). Nie rozwlekajmy dyskusji na dwa tematy, bo ciężko będzie nad tym zapanować.

Tutaj tylko zwracam Ci uwagę na dwa aspekty:
1. Poprzedni wybór też był dokonany z mocą uchwały. Odnoszę wrażenie, że niektórym wydaje się, iż Sejm uchwałą podważył wybór wpisany w ustawę. Sorry, ale to jest pomieszanie z poplątaniem.
2. Co to jest "stanowisko obsadzone"? Serio, jestem ciekaw, bo słyszę tę formułkę od jakiegoś czasu. Czy istnieją jakieś prawa "stanowiska obsadzonego"? Czy jest jakiś przepis zabraniający podejmowania wobec "stanowiska obsadzonego" jakichś działań? Skąd się to w ogóle wzięło? Bo ja miałem wrażenie, że sędzią Trybunału Konstytucyjnego, to się zostaje w momencie złożenia postanowienia, a przedtem po prostu sędzią się nie jest. No, ale mogę się mylić. Mogłem czegoś nie doczytać, albo też mogło mi już coś z głowy dawno ulecieć. Dlatego jestem bardzo ciekaw jak tu wygląda podstawa prawna.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 184
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: MajinFox »

CENZURA
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2018, o 22:24 przez MajinFox, łącznie zmieniany 1 raz.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

MajinFox pisze:PO napisała na murze DUPA, to PiS wyruchał mur.
MISTRZ! :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Działacze PO postawili znicze i nagrobek demokracji przed łódzkim biurem PiS.

Przed tym samym gdzie były członek PO zabił członka PiS.

Wyczucie smaku level over 9000.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Macierewicz chce broni jądrowej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Szczerze? Dlaczego nie. W NATO Nuclear Sharing dostep do broni jadrowej maja: Belgia, Holandia, Niemcy, Wlochy i Turcja. Jak Turcja moze, to czemu i my nie?

Istotne z artykulu:

Bomby atomowe rozmieszczone są w amerykańskich bazach na terenie państw NATO. W przypadku wojny USA "wypożyczają" tę broń, jednak lokalne władze nie mają prawa jej użycia bez zgody Waszyngtonu. W Polsce miałyby znaleźć się bomby, które obecnie znajdują się na terenie Niemiec - tamtejszy rząd nie czuje już zagrożenia i chce zrezygnować z programu "Nuclear Sharing".

---

Tak wiec jak Macierewicz sobie wymysli bombardowac Kaliningrad "od tak" to najpierw bedzie musial zamordowac paru marines, zeby taka bombe wziac w rece. Jak dla mnie wystarczajace zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Chcieć to on sobie może, ale nie widzę USA zwby chciało tak Kreml wkurwiac, żeby im pod granicą atomówke podrzucić.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

No i nie zapominajmy o "oslepieniu nienawiscia i paranoja, nieustannej checi jatrzenia, machania szabelka i toczenia jadu, prawdziwym cebulactwie", ktore pewnie pojawily sie lub pojawia sie w gazetach ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Poseł Ryszard Petru wezwał swoich zwolenników do wyjścia na ulice w obronie demokracji. Pretekstem jest spór o Trybunał Konstytucyjny.
Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce.
Wiele dotychczasowych posunięć Prezydenta i rządu świadczy, że nowa ekipa może tym interesom zagrozić. Dlatego, niezależnie od tego jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oświadczamy, że niedopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie. Jeżeli nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa to aktywiści organizacji skupionych pod sztandarem Narodowcy RP i Narodowego Świtu staną w obronie suwerenności Ojczyzny.
O ile wynik tegorocznych wyborów nie jest dla nas powodem do satysfakcji to zmiana Prezydenta i rządu odbyła się legalnie i interesy zagranicznej finansiery i jej ambasadorów są dla nas bez znaczenia.
Wzywamy Prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii. Na pewno nie pozostaniemy bierni.

Lublin, 5.12.2015 M.Kowalski
będzie, będzie zabawa, będzie się działo...

Składam wolny wniosek o przeniesienie stolicy do Krakowa.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... nsu/kjcqxz

Zobacz Zodi, można być profesorem, a wypowiadać się stonowanie i z sensem :>
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

@LeszekMiller pisze:Front Narodowy Mariny Le Pen wygrał wybory regionalne we Francji. Wielkie zwycięstwo Angeli Merkel.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Hehehe, dobrze napisane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

phpBB [video]


strach wyjść na ulicę.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Się wcale nie dziwię, skoro nasze "łże-elity" rozpowiadają, że mamy w Polsce wiosnę '33 roku.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

ale to palenie kukły to był jakiś hardkor level: niepełnosprytność. Właśnie poczytałem o tym, co za kretyni. Niby Rybak taki odrzucany przez narodowców, ale nikt mu zapałek z ręki nie wyjął.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

No niestety, trochę mnie to martwi, bo ja ciągle pamiętam 30 osobowe bojówki narodowców terroryzujacych wrocławski rynek i bijących wszystkich, którzy im się nie podobali (w tym moja przyjaciółkę, która miała wtedy chyba 15 lat).

Co do łże elit to rozumiem, że korespondenci tych stacji też się do nich zaliczają? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Fajny ten materiał. GW by się nie powstydziła :)
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

boncek pisze: Co do łże elit to rozumiem, że korespondenci tych stacji też się do nich zaliczają? ;)
Wikipedia pisze : "Stacja nie ma swoich stałych korespondentów w Polsce. Najczęściej korzysta z materiałów filmowych Telewizji Polsat lub emituje materiały nakręcone przez specjalnych wysłanników w czasie ważnych wydarzeń" ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Ale Ty myślisz, że co, taki CNN kupuje materiał filmowy od razu z nagraną narracja przez Gugałę? Bo nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Wystarczy "odpowiedni" material bez korespondenta ktory by wiedzial co sie dzieje i komentarz mozna zrobic idealny ;)

Aha - spoko bonc. Kumpel zebral w ryj od grupki 6 osobowej na krakowskim rynku 2 lata temu... tez sie "nie podobal". Sprawa umorzona oczywiscie z powodu niewykrycia sprawcow.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Hmm, no to skąd się wziął ten materiał skoro CNN nie ma tu nikogo na miejscu, który by zweryfikował jak się sytuacja ma naprawdę? Musieli opierać się na naszych rodzimych opracowaniach. I nie sądze, żeby była to TV Republika ani Trwam (sądząc po wydźwięku materiału)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Stąd się wziął, że pewnie mają stałych współpracowników, albo freelancerów, którzy obsługują ich jak jest taka potrzeba. Ja też formalnie pracownikiem WP nigdy nie byłem, choć tworzyłem im kontent przez 8 lat prawie. ;)

No i wątpię, żeby CNN kupował już zmontowany materiał, raczej biorą surówki, a potem montuje im to osoba robiąca materiał.

Rzr, oberwać po ryju to można zawsze i wszędzie. Ja pisałem o czymś innym.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

czyli się generalnie zgadzamy, że ktoś od nas im ten tekst zasuflował ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Nieeee, pojechali na 3 tygodnie robić materiał. Całe CNN musiało zawiesić działaność, zeby oddać kompleksowośc polskiej sceny politycznej. A jak w polskich mediach słyszysz co się dzieje na świecie to myślisz, że w Każdej stolicy Europy telewizje mają korespondentów? Wysyłają swoich ludzi?

Ja się zgadzam, że materiał jest tendencyjny i mocno przesadzony, ale takie są te materiały. "US allay staje sie dyktaturą" brzmi lepiej niż, populistyczna partia o szerokim programie socjalnym i tradycjonalistycznym światopolgądzie przejmuje władzę w państwie środkowoeuropejskim.

Ale bijcie w ten dzwon i podnoście larum, jak to Gazeta Wyborcza oplotła swymi mackami CNN i nastawia antypolsko (=antypisowsko?) świat. Ktoś od nas im ten tekst zasuflował. V kolumna pewno.

Można obchodzić niepodległość fajerwerkami i grillem, można racami i w kominiarkach paląc żydowskie kukłu. Jedno wygląda tak a drugie inaczej na materiałach.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mnie bardziej dziwi, że nikt nie podjął tematu wywiadu Niesiołowskiego dla pewnego rosyjskiego medium :)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Z tego co piszą w necie to to jest autorski program Fareed Zakaria i to on jest odpowiedzialny za komentarz. Imho nie ma sensu dalej tego komentować w takim razie, chyba, że zakładamy, że on też jest częścią łże elit.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Świetny materiał, dobrze że ktoś z boku potrafi trzeźwo spojrzeć na to co się w Polsce dzieje.

Swoją drogą znowu się zrobiło głośno o Bieńkowskiej i "jaki idiota będzie pracował za 6000 zł", a to za sprawą Henryka Kowalczyka, który powiedział, że rząd ma problem z kadrami, bo nikt nie chce pracować za 5000 zł. Co ważne, według Kowalczyka to o czym on mówi to coś zupeeeełnie innego niż to co powiedziała Bieńkowska. Tamto to wiadomo, chamstwo i obłuda. :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Świetny materiał, dobrze że ktoś z boku potrafi trzeźwo spojrzeć na to co się w Polsce dzieje.
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:populistyczna partia o szerokim programie socjalnym i tradycjonalistycznym światopolgądzie przejmuje władzę w państwie środkowoeuropejskim.
No ale jeśli CNN ma aspiracje do bycia rzetelną telewizją informacyjną (nie wiem czy ma, tak zakładam), to powinien posługiwać się Twoją definicją, bo po prostu jest prawdziwa.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Jakbym wcześniej wiedział co się dzieje w tym kraju to bym po zmroku z domu nie wychodził! :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

po pierwsze, CNN nie ma aspiracji do bycia rzetelną telewizją. Takie aspiracje ma BCC, co w sumie jest jeszcze śmieszniejsze (bo są lewicowi i się z tym kryją), ale to zupełnie inny temat.
Jeżeli chodzi o materiał o Polsce to wystarczy poszukać w odpowiednim keirunku. CNN nie ma Wyborczej, ani korespondentów, ale ich redaktor odpowiedzialny za ten materiał to świetny kumpel Sikorskiego:

https://twitter.com/BMaslankiewicz/stat ... 1022666752


nawiasem mówiąc, wspomniany artykuł naszego ex-ministra spraw zagranicznych o naszym kraju i NATO z 1996 jest naprawdę wymowny. Szkoda, że na ForeignAffairs.com jest paywall ;/
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Boni na konferencji prasowej PO. To nie ta partia krzyczała dopiero co "precz z komuną"? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ależ Boni nie był komuną. Był szeregowym agentem, a to przecież zupełnie co innego :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Płakał jak podpisywał :P
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/budz ... nstwa.html
W ocenie NIK nie wszystkie zbadane prywatyzacje zostały przeprowadzone w sposób właściwy. W 11 z 15 skontrolowanych transakcji nie stwierdzono istotnych nieprawidłowości. W czterech przypadkach Ministerstwo Skarbu Państwa w dążeniu do zawarcia transakcji prywatyzacyjnych doprowadziło do sprzedaży akcji czterech spółek (za łączną kwotę 1 020,9 mln zł) po cenach nie oddających ich faktycznej wartości. Istotne nieprawidłowości NIK stwierdziła w następujących procesach prywatyzacyjnych:

sprzedaży 85% akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. (w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia),
sprzedaży 85% udziałów spółki Meble Emilia Sp. z o.o. (w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia),
sprzedaży 86,92% akcji Zakładów Górniczo-Hutniczych Bolesław S.A. (w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia),
sprzedaży na Giełdzie Papierów Wartościowych 37,9% akcji Ciech S.A. (w trybie odpowiedzi na wezwanie do sprzedaży).
sprawa tej ostatniej spółki wyszła przy profesjonalnej taśmie Kulczyka, nie?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:sprawa tej ostatniej spółki wyszła przy profesjonalnej taśmie Kulczyka, nie?
Jak to możliwe, że NIK kierowany przez Kwiatkowskiego nie znalazł nieprawidłowości? Jestem w szoku.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Nie kumam, mamy dwa NIKi?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Boncek i SithFrog to dwa niki.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Noo, ale to jaki NIK znalazł nieprawidłowości, skoro NIK kierowany przez Kwiatkowskiego ich nie znalazł?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Nieważne, przepraszam. Nie umiem czytać.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Classic "prezes świeci trzy razy bardziej od reszty"?. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: LLothar »

Techniczne pytanie - co sie dzieje w przypadku, gdy prezydent ewidentnie ignoruje wyroki trybunalu konstytucyjnego?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zostaje on obalony, a partia rządząca ustanawia Naczelnika Państwa.
Zablokowany