Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

No i dobrze. Jest tylko jedno prawo - prawo i sprawiedliwość.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

ThimGrim pisze:No i dobrze. Jest tylko jedno prawo - prawo i sprawiedliwość.
Dobre. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Zolt pisze:Jeżeli Król Europy wróci na białym koniu, to nie będzie miał czego szukać. Petru staje się twarzą opozycji.
Ale po co ma wracać? Inna rzecz, że pewnie w jakiś najbliższy poranek przeczytamy, że prokuratura wystawiła za nim list gończy. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Ale po co ma wracać? Inna rzecz, że pewnie w jakiś najbliższy poranek przeczytamy, że prokuratura wystawiła za nim list gończy. ;)
Wątpię. Oni sobie jakoś dziwnie nigdy krzywdy nie robią nawzajem. Krzyczą owszem, sporo, ale potem żeby Ziobrę, Kaczora, Kamińskiego czy innego Millera/Oleksego postawić przed trybunałem stanu czy zabrać immunitet? Zawsze ktoś się zagapi, ktoś nie przyjdzie i braknie tych 5 głosów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

SithFrog pisze:Zawsze ktoś się zagapi, ktoś nie przyjdzie i braknie tych 5 głosów.
https://www.youtube.com/watch?v=cnYdd2xMys8
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:Wątpię. Oni sobie jakoś dziwnie nigdy krzywdy nie robią nawzajem.
Myślę, że tym razem może być inaczej - Jaro ma już swoje lata i w sumie nie musi się już zbyt wiele obawiać, ani nie ma zbyt wiele do stracenia, a żądza rewanżu pewnie jest w nim silna.
Ale najpierw trzeba mieć swoich sędziów w TS (co chyba już się udało) i w TK - na wszelki wypadek.
A postawienie przed TS i skazanie paru ministrów albo za łapówki, albo za niedopełnienie obowiązków może dać silne wsparcie społeczne dla ekipy która czyści Polskę ze skorumpowanych polityków. Zwłaszcza jeśli zgrają terminy skazań z następną kampanią wyborczą.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Zolt pisze:Jeżeli Król Europy wróci na białym koniu, to nie będzie miał czego szukać. Petru staje się twarzą opozycji.
Obrazek
:D
boncek pisze:Nowy Trybunał z rana, jak śmietana. Swoją drogą biedny ten Prezydent, bo kiedy on śpi?
Taki prezydent to skarb. 200% normy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Tia, a pamiętam jak się śmiali z BK, że będzie na posyłki PDT. To co odstawia PAD jest po prostu smutne. Dziwne, że on to psychicznie znosi,ale może po prostu taki ma charakter.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

A nie pomyśleliście, że Duda może zwyczajnie ma w sprawie TK takie samo zdanie jak Kaczyński, Morawiecki i wiele innych osób (w tym Theeck) :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Tak, lud ponad prawem.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Tak, lud ponad prawem.
ThimGrim, z całym szacunkiem, ale to nie jest trafny opis sytuacji.
Trafniejszym opisem byłoby - PO napierdalało w PiS kruczkiem prawnym, a teraz PiS napierdala w PO dwoma kruczkami prawnymi.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ależ oczywiście, Thim. Poczytaj sobie Konstytucję. Suwerenem jest naród, to naród wybiera przedstawicieli, którzy mogą Konstytucję uchwalić, zmienić, wrzucić do kosza. Tak więc zawsze (czyli odkąd się wybory powszechne stały) lud był ponad prawem, bo to lud je stanowi. Prawo nie jest bytem samoistnym jak zdaje się wierzyć większość prawników.
Morawiecki powiedział tylko oczywistą prawdę, a gdyby nie jego piękna karta opozycyjna już by go prawnicze pieski zaszczekiwały na śmierć. A tak to nawet Paradowska w dzisiejszym TOKu nie miała na tyle tupetu by go traktować jak innych gości o odmiennych od jej własnych poglądach.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:Ależ oczywiście, Thim. Poczytaj sobie Konstytucję. Suwerenem jest naród, to naród wybiera przedstawicieli, którzy mogą Konstytucję uchwalić, zmienić, wrzucić do kosza. Tak więc zawsze (czyli odkąd się wybory powszechne stały) lud był ponad prawem, bo to lud je stanowi.
Czyli możesz mi wyjaśnić jak się konstytucja zmieniła po wyborach, że prawo się zmieniło? :)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Czyli możesz mi wyjaśnić jak się konstytucja zmieniła po wyborach, że prawo się zmieniło? :)
Nie zmieniła się. Jets tak:
DaeL pisze:PO napierdalało w PiS kruczkiem prawnym, a teraz PiS napierdala w PO dwoma kruczkami prawnymi.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Super argument.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

To nie padło jako argument tylko adekwatny opis sytuacji. Nikogo nie usprawiedliwia takie zachowanie, jedni warci drugich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:To nie padło jako argument tylko adekwatny opis sytuacji. Nikogo nie usprawiedliwia takie zachowanie, jedni warci drugich.
Dodalbym tylko jeszcze ze gdyby wczesniej media tak tematu nie przemilczaly to teraz ludzie moze by sie wkurwiali mocno... a tak dostajesz na piane z pyska dziennikarzyn od siedmiu bolesci szybkie pytanie: gdzie byliscie jak popierane przez Was PO robilo to samo i juz... temat skonczony... wiarygodność mediów = 0
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Nawet sympatyzująca z PO GW o tym pisała (negatywnie żeby nie było)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

zaraz, zaraz, trybunał k. orzekł, że ustawa napisana przez członków trybunału jest sprzeczna z konstytucją ? :mrgreen:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Oj tam, widać nie przeczytali całej tej konstytucji do końca, albo akurat byli chorzy jak była przerabiana w gimnazjum :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

snt pisze:zaraz, zaraz, trybunał k. orzekł, że ustawa napisana przez członków trybunału jest sprzeczna z konstytucją ? :mrgreen:
Poprawka umożliwiająca wybór dwóch sędziów została zgłoszona przez posła PO
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Zrobić niekonstytucyjną ustawę może każdy (w sensie "pomylić się myśląc, że jest konstytucyjna" ;)). A trybunał jest właśnie od tego żeby wskazać tę niekonstytucyjność i rozstrzygnąć wątpliwości. Co właśnie się stało (po części). A PiS oczywiście ma w dupie trybunał i robi swoje. Ciekawe co powie prezio o 20. Bo jasnym jest, że 3 sędziów wybranych przez PO zostało zgodnie z prawem, co jednocześnie odejmuje 3 z tych 5 wybranych ostatnio przez PiS, którzy na razie nie wiadomo czy zostali wybrani tak jak trzeba...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

grel3gargamel pisze:
snt pisze:zaraz, zaraz, trybunał k. orzekł, że ustawa napisana przez członków trybunału jest sprzeczna z konstytucją ? :mrgreen:
Poprawka umożliwiająca wybór dwóch sędziów została zgłoszona przez posła PO
Nie no, sami to chyba nie mieli możliwości formalnych, aby zgłosić (ale może się mylę...)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Projekt ustawy złożył Komorowski. Sędziowie byli ekspertami - tak jak przy pisaniu wielu ustaw uczestniczą różni eksperci. Tyle wiem. Zresztą ustawa jest zgodna z konstytucją (przynajmniej w tych punktach, o których rozstrzygał TK) , tylko ta część o wyborze dwóch dodatkowych sędziów jest niezgodna.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Niech ktoś w końcu wyśle tych wszystkich baranów na Księżyc. Rzygać już się chce od słuchania i oglądania tej bandy kretynów i tych wszystkich trybunałów od siedmiu boleści. Gratuluję każdemu, kto głosował na PiS albo PO. Bardzo, kurwa, śmieszne. Następnym razem idźcie na lody albo do kina zamiast na wybory jak macie tak głosować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Crowley +1
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Brawo Ty Prezydencie.... :|
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Dżizas, słuchałem jakiegoś prof. Stępniab w TV, what a fucking moron!
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Niech ktoś w końcu wyśle tych wszystkich baranów na Księżyc. Rzygać już się chce od słuchania i oglądania tej bandy kretynów i tych wszystkich trybunałów od siedmiu boleści. Gratuluję każdemu, kto głosował na PiS albo PO. Bardzo, kurwa, śmieszne. Następnym razem idźcie na lody albo do kina zamiast na wybory jak macie tak głosować.
+ milijon
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Razorblade pisze:
Crowley pisze:Niech ktoś w końcu wyśle tych wszystkich baranów na Księżyc. Rzygać już się chce od słuchania i oglądania tej bandy kretynów i tych wszystkich trybunałów od siedmiu boleści. Gratuluję każdemu, kto głosował na PiS albo PO. Bardzo, kurwa, śmieszne. Następnym razem idźcie na lody albo do kina zamiast na wybory jak macie tak głosować.
+ milijon
+ jeszcze jeden. Wielka afera który rząd bardziej się rzuca na władzę jak uchodźca na niemiecki socjal :P Od biedy można powiedzieć, że obecni nie dają sobie podrzucić świni. Może to jakaś niepisana tradycja którą złamali? ;)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

snt pisze:Dżizas, słuchałem jakiegoś prof. Stępniab w TV, what a fucking moron!
Bo ?
A tak w ogóle to kim Ty jesteś żeby tak pisać o było, nie było profesorze ? Jak mnie wk...rwia takie pierd...nie...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

zodi pisze:
snt pisze:Dżizas, słuchałem jakiegoś prof. Stępniab w TV, what a fucking moron!
Bo ?
A tak w ogóle to kim Ty jesteś żeby tak pisać o było, nie było profesorze ? Jak mnie wk...rwia takie pierd...nie...
:mrgreen: Kolo ma tytuł naukowy, to znaczy, ze automatycznie należy bić mu poklony. Jasne. Osobiście znałem przypadki kompletnych budów tudzież idiotõw z tytułami doktorskimi, profesorskimi etc.

Ale do meritum - wg p. Stępnia Hitler i Lenin to przy Kaczorze miękkie fryty, a uratować demokrację w Pl mogą tylko instytucje europejskie
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Nie mówię o biciu pokłonów ale rozwala mnie komentarz w stylu "fucnkin moron" w kierunku profesora prawa o pewnym jednak dorobku ze strony hhmm... prawnika z wieloletnim doświadczeniem i wybitnego konstytucjonalisty, jak sądzę ? :>

Ale do meritum - przypomnij mi jakiś poprzedni rząd albo prezydenta, który nie respektował rozstrzygnięć TK. albo marszałka sejmu mówiącego o takim rozstrzygnięciu jako o czymś co ma walor historyczny... przecież to fuckin morony są! co do ratowania demokracji w PL to PiS już się kiedyś zwracał do tej złej i paskudnej Unii żeby monitorowała u nas wybory więc z tym się akurat powinieneś zgodzić ;P

no i jeśli wyciągnąłeś ze słów Stępnia, że Hitler i Stalin to przy Kaczorze miękkie fryty to jesteś porównywalnym fuckin moronem...
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

Akurat Stępień nie jest postacią nieznaną, siedzi w życiu publicznym od wielu lat i to będąc związanym długo raczej z "prawym" niż "lewym" środowiskiem politycznym (kiedyś zdaje się był senatorem).

Nawiasem mówiąc - zaczyna się robić naprawdę nieciekawie. Wygląda na to, że PiS naprawdę nie ma żadnych skrupułów i jest gotów łamać wszelkie zasady i reguły obowiązujące dotąd w państwie, przynajmniej dotąd, dopóki...

No właśnie - dopóki co? Nie mam zamiaru być drugim Kuczyńskim trąbić o końcu demokracji czy stanie wyjątkowym, ale lekko zaniepokojony jestem. Dotąd generalnie zawsze stałem na stanowisku, że ktokolwiek by nie rządził, to tak naprawdę nic wielkiego się nie zmieni. Gospodarka idzie swoją drogą, ludzie żyją swoim życiem, prawo, jakie by nie było, ale trzyma w ogólnych ryzach ustrój państwa - i jakoś się żyje niezależnie od polityków,m co było dla mnie najlepszym dowodem na to, że Polska jest normalnym krajem. Teraz to prawo wydaje się co nieco zagrożone, bo tak naprawdę nie wiadomo, co będzie dalej, a to mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

phpBB [video]

Kaczor pewnie sobie nuci pod nosem :roll:
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

TexMurphy pisze:Akurat Stępień nie jest postacią nieznaną, siedzi w życiu publicznym od wielu lat i to będąc związanym długo raczej z "prawym" niż "lewym" środowiskiem politycznym (kiedyś zdaje się był senatorem).
Głupiś - to fuckin moron przecież ;)
TexMurphy pisze:]
Nawiasem mówiąc - zaczyna się robić naprawdę nieciekawie. Wygląda na to, że PiS naprawdę nie ma żadnych skrupułów i jest gotów łamać wszelkie zasady i reguły obowiązujące dotąd w państwie, przynajmniej dotąd, dopóki...

No właśnie - dopóki co? Nie mam zamiaru być drugim Kuczyńskim trąbić o końcu demokracji czy stanie wyjątkowym, ale lekko zaniepokojony jestem. Dotąd generalnie zawsze stałem na stanowisku, że ktokolwiek by nie rządził, to tak naprawdę nic wielkiego się nie zmieni. Gospodarka idzie swoją drogą, ludzie żyją swoim życiem, prawo, jakie by nie było, ale trzyma w ogólnych ryzach ustrój państwa - i jakoś się żyje niezależnie od polityków,m co było dla mnie najlepszym dowodem na to, że Polska jest normalnym krajem. Teraz to prawo wydaje się co nieco zagrożone, bo tak naprawdę nie wiadomo, co będzie dalej, a to mi się nie podoba.
O to, to!
Te wszystkie mądrale tak cieszące się z idących zmian, tak krytykujący PO (choć oczywiste jest, że Platforma ma wiele za uszami) - jeszcze się zdziwicie.... Nawet takie podejście jak Crowa, który,swoją drogą, zawsze wydawał mi się inteligentną postacią ;), czyli wszyscy politycy be, wystrzelmy ich w kosmos blablabla do czego doprowadziły. A właśnie do tego całego chłamu, który teraz mamy. Kukiz - WOW! super! rozwali partie, zmieni system, będzie bosko! PiS - WOW! super, przegonią te ośmiorniczkożerne potwory z PO, będzie zmiana, będzie bosko!! Platforma popełniła dużo błędów, ale nigdy nie stanowiła zagrożenia dla naszej demokracji! Tak, właśnie TAK! A to co się teraz dzieje, i co jeszcze będzie się działo...ehh... chcę zobaczyć przyszłe wybory, PiS przegrywa i oddaje władzę... :D :D :D gówno oddadzą, nie władzę...:/
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Nie wiem czy warto dyskutować z kolegą Zodim, bo jest wyraźnie pobudzony i rzuca argumenty ad personam, ale spróbuję.

Nie oceniam kwestii merytorycznych w jego wystąpieniu, bo ich tam zbyt wiele nie było. Nawet jeśli bym spróbował to nie mam do tego kompetencji. Natomiast jak słyszę coś takiego:

"Rewolucja zawsze kończy się władzą autorytarną: Napoleon, Cromwell, Lenin. Później wracamy do normalności. Ale Rosjanie wychodzą z tej nienormalności kilkadziesiąt lat. Niemcy uwierzyli Hitlerowi, władzy jednostki. Obudzili się z tego snu w 1945 roku. Mam nadzieję, że Polacy do tego nie dopuszczą"

to mnie śmiech pusty ogarnia. Partia, która oddała władzę w 2007 r., potem przegrała x wyborów z rzędu szanując ich wynik i która zdobyła władzę na drodze demokratycznej mimo skierowanej przeciwko niej intensywnej propagandzie teraz ma zniszczyć demokrację. Coś mi się tu nie dodaje.

Używanie takich sformułowań jak powyżej świadczy albo o dużej ilości wolnej przestrzeni między uszami, albo o celowej manipulacji.
zodi pisze:Ale do meritum - przypomnij mi jakiś poprzedni rząd albo prezydenta, który nie respektował rozstrzygnięć TK.
Przypominam sobie całkiem niedawno urzędującego prezydenta, który jednocześnie podpisywał ustawy oraz wysyłał je do trybunału w celu sprawdzenia zgodności z konstytucją. Nawet Ryszard Kalisz (zdaje się że niepisowiec?) twierdził, że Bronek w ten sposób popełniał delikty konstytucyjne. Nie słyszałem, żeby prof. Stępień darł wtedy szaty.

A tak na marginesie - wypij szklankę zimnej wody i wyłacz TVN :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

snt pisze:
"Rewolucja zawsze kończy się władzą autorytarną: Napoleon, Cromwell, Lenin. Później wracamy do normalności. Ale Rosjanie wychodzą z tej nienormalności kilkadziesiąt lat. Niemcy uwierzyli Hitlerowi, władzy jednostki. Obudzili się z tego snu w 1945 roku. Mam nadzieję, że Polacy do tego nie dopuszczą"

to mnie śmiech pusty ogarnia. Partia, która oddała władzę w 2007 r., potem przegrała x wyborów z rzędu szanując ich wynik i która zdobyła władzę na drodze demokratycznej mimo skierowanej przeciwko niej intensywnej propagandzie teraz ma zniszczyć demokrację. Coś mi się tu nie dodaje.
oczywiście, że warto - przecież Warto rozmawiać ;P
szanując wyniki ? ;> przecież co najmniej dwukrotnie ostatnio wybory zostały sfałszowane! teraz PiS wygrał czyli akurat te były w końcu uczciwe.

na razie Ci się nie dodaje, ale poczekaj jeszcze.
Oczywiście, że trochę się na świecie zmieniło od czasu wcześniej przywołanych Hitlera czy Stalina dlatego tu akurat też z prof Stępniem bym się nie zgodził ale z Twojego cytatu dalej nie potrafię wyciągnąć wniosku, że dwaj ww. mężowie stanu to miękkie fryty przy Kaczyńskim ;P

a wody się nie napije - zostanę przy słonecznych, włoskich winach, ponoć są najlepsze do owoców morza :P
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

snt pisze:potem przegrała x wyborów z rzędu szanując ich wynik
Widzę, że myślenie życzeniowe się koledze włącza. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Nieszanowanie wyników wyborów to np. wystąpienie zbrojne, zamach stanu, pucz czyli wszystkie niecne uczynki, o których realizacji tak naprawdę marzy skrycie nienawistny Kaczafi, tylko cholercia, jakoś nie realizuje.

A wybory samorządowe były skręcone i owszem. :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Tak pomijając wszystko co teraz o TK jest, bo to mnie jakoś nie dziwi i nie dziwi mnie że przepchną jakoś 5ciu swoich. Ale czekam jak szybko rozwalą aktualne województwa i pokierują w różne inne sposoby do wyborów samorządowych. Było nie było teraz mają poparcie, więc przejęcie władzy na poziomie województw itp. będzie kolejnym krokiem.


Żeby nie było to w kwestii pomysłu dotyczącego 3 nowych województw, które chcą szybko wprowadzić.
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

Zgadzam się z głosami wyżej - PiS jest jedyną z liczących się partii w Polsce, która kilkakrotnie podważała wyniki wyborów. Typowo zgodnie z metodą Kalego - jak przegraliśmy, to na pewno były przekręty, jak wygrywamy - to ich nie ma. Bez żadnych podstaw - podstawa jest taka, że tak uważamy i już. Wpisuje się to zresztą w ogólną prawicową retorykę - "tylko my jesteśmy patriotami", "jedyne wolne, prawdomówne media", "prawica niepodległościowa" (w domyśle - reszta to sprzedawczyki) itp. Tylko że póki PiS był w opozycji, to były tylko słowa, można było machnąć ręką. Teraz rządzą i to niestety mając samodzielną większość. I niestety okazuje się, że działają dalej tak samo. Trybunał - swoje, a Kuchciński (swoją drogą - nigdy nie widziałem jeszcze bardziej bezczelnie i stronniczo prowadzącego obrady marszałka Sejmu (na to już nawet Jadwiga Staniszkis zwraca uwagę) - Trybunał się skompromitował. Wyraźnie nie ma dla nich ŻADNYCH hamulców. Ja naprawdę sądziłem, że PiS po objęciu władzy będzie wdrażał swoje pomysły - jego prawo, domyślałem się że będzie TKM - bo to z kolei robi każdy, ale byłem jednak przekonany, że będą się obracać w granicach prawa. A tu mamy bardzo bolesny i niepokojący zonk...
snt pisze:Nieszanowanie wyników wyborów to np. wystąpienie zbrojne, zamach stanu, pucz czyli wszystkie niecne uczynki, o których realizacji tak naprawdę marzy skrycie nienawistny Kaczafi, tylko cholercia, jakoś nie realizuje.
Dość trudno byłoby mu zrealizować zamach stanu w stylu wojskowym będąc opozycyjną mniejszościową partią w - jak by na to nie patrzeć - cywilizowanym kraju europejskim. Nawet jeśli o tym Kaczyński marzył (w co mimo wszystko wątpię), to głupi nie jest i wiedział, że to czysta fantazja. A teraz jak widać nie musi robić żadnego zamachu - póki co bierze sobie wszystko jak leci "bezkrwawo". Ale - powtórzę jeszcze raz - tego jeszcze nie było, w związku z czym nie wiadomo, co będzie dalej. I o tyle (tylko o tyle) jakieś tam nawiązania do Hitlera itp. są uprawnione, że tamte dyktatury też zaczynały się "delikatnie", a nikt przecież nie wiedział, ani nie przypuszczał, co będzie dalej. W Polsce oczywiście nie ma co przesadzać obecnie z paniką, ale jakaś czerwona lampka się zapaliła, dzieją się rzeczy, których od 1989 r. nie było, i uważać na nie nie zaszkodzi. Tylko tyle.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

zodi pisze:Nie mówię o biciu pokłonów ale rozwala mnie komentarz w stylu "fucnkin moron" w kierunku profesora prawa o pewnym jednak dorobku ze strony hhmm... prawnika z wieloletnim doświadczeniem i wybitnego konstytucjonalisty, jak sądzę ? :>
jest magistrem, radcą prawnym
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Jutsimitsu pisze:Ale czekam jak szybko rozwalą aktualne województwa i pokierują w różne inne sposoby do wyborów samorządowych. Było nie było teraz mają poparcie, więc przejęcie władzy na poziomie województw itp. będzie kolejnym krokiem.
Wcześniej myślałem, że te gadki o przyspieszeniu wyborów samorządowych przy okazji tworzenia nowych województw to takie tam gadanie. Teraz widzę, że to wcale nie takie nierealne. Ale tym bardziej będę się śmiał, jak PiS je przegra. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Czy ktoś zechce mi wyjaśnić dlaczego dokładnie tak samo brzmiących głosów nie słyszałem w maju tego roku, kiedy Platforma Obywatelska zmieniała ustawę o TK? Wiecie, tę samą, którą teraz rozwaliło orzeczenie TK - ale już po zaprzysiężeniu nowych sędziów, czyli "po ptokach"? Intencja ta sama, mechanizm zbliżony (PO zmienia prawo by dokonać wyboru, którego powinien dokonać Sejm następnej kadencji, PiS wykorzystuje regulamin Sejmu by dokonać - na podstawie ustawy PO - wyboru ponownego).

I jeszcze na dodatek teraz PiS ma być winnym tego, że PO przeforsowała niezgodną z konstytucją ustawę, którą potem - w pełni świadomie - ta sama Platforma zaskarżyła do TK, a TK - chyba niezgodnie z prawem - w niepełnym składzie uwalił. No sorry, ale rozpierduchę wywołała Platforma, PiS tylko cynicznie skorzystał z przygotowanych przez nią narzędzi, by się odwinąć. Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

Nie wiem, czy było warto, taka awantura może PiS-owi przynieść więcej szkód niż korzyści. Ale prezentowanie TK jako ciała apolitycznego, na które się teraz zamachnięto jest wyrazem skrajnej naiwności. A tłumaczenie, że to TERAZ doszło do jakichś nadzwyczajnych wydarzeń, jest po prostu ignorowaniem faktów.

Aha, jakby ktoś się martwił, że przez PiS jesteśmy teraz w stanie jakiejś niepewności prawnej - spoko Miśki. W Polsce obowiązuje domniemanie konstytucyjności ustaw. Wybór nowych sędziów i ślubowanie miały miejsce przed orzeczeniem TK, tak więc problemu nie ma. Choć oczywiście ustawę trzeba będzie zmienić. I słusznie, bo strasznego bubla PO wypuściła ;)

Tak więc na serio chciałbym usłyszeć od kolegów, którzy teraz przestrzegają nas przed kroczącym faszyzmem, dlaczego marsz PO po TK był mniej faszystowski.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kilka takich fajnych...
DaeL pisze:Tak więc na serio chciałbym usłyszeć od kolegów, którzy teraz przestrzegają nas przed kroczącym faszyzmem, dlaczego marsz PO po TK był mniej faszystowski.
Crowley pisze:Niech ktoś w końcu wyśle tych wszystkich baranów na Księżyc.
zodi pisze:Nie mówię o biciu pokłonów ale rozwala mnie komentarz w stylu "fucnkin moron" w kierunku...
...kogokolwiek.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

DaeL pisze:No sorry, ale rozpierduchę wywołała Platforma, PiS tylko cynicznie skorzystał z przygotowanych przez nią narzędzi, by się odwinąć.
Chyba nikt nie pisze tu inaczej. Tylko jeśli będziemy jedno gówno zmywać drugim gównem, to ja dziękuję za takie sprzątanie. To są wszystko argumenty na poziomie: skoro uważasz, że ta gra/książka/film jest do dupy, to zrób lepszą/lepszy. Nie w tym tkwi sens problemu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Przypominam tylko, że ustawa PO była zgłoszona do TK przez PiS. Tyle, że PiS jakoś dziwnie wycofał wniosek. Pewnie nie chciał robić rozpierduchy...
I skoro uważacie, że to wszystko wina Tuska/PO (coś mi to przypomina...), bo zgłosili wadliwą ustawę, tzn. że, myśląc konsekwentnie, powinniśmy mieć rozpierduchę za każdym razem jak okazywało się w TK, że jakaś ustawa jest w jakimś punkcie/punktach niezgodna z konstytucją (przypominam tylko, że mówienie o tej ustawie, że jest niezgodna z konstytucją to nadużycie). Było tak? Nie. Rozpierducha jest, bo PiS chce pominąć konstytucję i TK i robić swoją IV RP jeszcze w III RP. I tu wracamy do ludu ponad prawem...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Ryszard Petru pisze: Chcę, żeby ludzie wychodzili na ulice i dawali sygnał, że są niezadowoleni.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard- ... ice/zcx7wm

Gdyby Kaczor rok temu powiedział coś takiego to by go media zjadły za wszczynanie niepokojów społecznych. Ale wobec Rycha z kasą obowiązują inne standary.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

No nie mówił, bo wychodził z tymi ludźmi z pochodniami w rękach. ;)
Obrazek
Zablokowany