Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Ptaszor »

Nie wiem gdzie tu się wrzuca polecanki, to dam tutaj:

Ciekawy artykuł w TP o dziennikarstwie w Polsce. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale nieczęsto takie trafne diagnozy pojawiają się wprost:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/czwar ... v-rp-31377

I to jeszcze dobre, jak ktoś chce zobaczyć jak lewicujący "nie-do-końca-katolicki" TP trzęsie się z oburzenia nad postępowaniem uber-prawicowego księdza. Lekko ironiczny ton artykułu to prawdziwa beczka śmiechu dla każdego niewiernego:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/ksiad ... wcow-31321
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

szkoda, że oba leżą za paywallem Tygodnika... a podobno Piano i reszta przynoszą same straty... :maruda:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Ptaszor »

tylko 6,90 zł w kiosku, dla upartych polecam poczekać do przyszłego tygodnia, to będzie nowy dodatek Kultura (yay!)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Panstwo-ktor ... &_ticrsn=3

dobry wywiad, ciekawa sprawa, w ogóle nie wiedziałem, że Sahara Zachodnia istniała i obecnie istnieje w obozach w Algierii.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Luźna dygresja: jak patrzę na kolejne sondaże, gdzie Nowoczesna już przegania PO i Rycha P., którego nie ma jeszcze tylko w mojej lodówce, to chyba zaczynam dostrzegać tu pewien plan. Petru jak wiadomo jest człowiekiem blisko związanym z Donaldem Tuskiem (swojego czasu był chyba jego doradcą). Władzę w Platformie przejmuje Schetyna ze swoimi poplecznikami ale nie sądzę, żeby poradził sobie lepiej od Ewy Kopacz. W kolejnych wyborach PiS przerżnie sromotnie, jeśli będą dalej odstawiać takie cyrki jak teraz. Czyżby Tusk (to taki skrót, chodzi o pewne jego otoczenie oczywiście), przewidując klęskę wyborczą PO postanowił wykreować Petru najpierw na lidera opozycji, a potem na przyszłego premiera, który w kolejnych wyborach powalczy z Kaczyńskim? Wszak w tej chwili media nikomu tak nie sprzyjają, jak liderowi Nowoczesnej, a same jego wypowiedzi bardzo przypominają wypowiedzi polityków PO zanim przejęli władzę. Do tego sam Tusk po powrocie z Brukseli za 5 lat całkiem nieźle nadawałby się na prezydenta. Takie tam przemyślenia Crowleydamusa. Ma to sens?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Cherryy »

Coś w tym jest. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

No więc nie wydaje mi się, by Tusk nadawał się na kogokolwiek, to raz. Dwa - Swetru wyskoczył jak Filip z konopi i dopiero po wtopie Bronka, tak więc nie sądzę, żeby stanowił część jakiegoś dalekosiężnego planu. Raczej była to reakcja postkomuny na szok wyborczy i antycypowanie przyszłej wygranej pisu.
Trzy - PiS "odstawia cyrki" a sondaże mu rosną, coś tu się nie dodaje. No i na koniec - jeśli kwestia "uchodźców" zmiecie Angelę, zmiecie także jej chłoptasia ze stanowiska króla Ełropy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

snt pisze:No więc nie wydaje mi się, by Tusk nadawał się na kogokolwiek
to akurat nikomu nigdy nie przeszkodziło :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

A PiS się podzielił (solidarna polska itp.) żeby się zjednoczyć i wygrać wybory.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mam wrażenie, że macie za wysokie (i to o jakieś 90%) mniemanie o analitycznych i strategicznych zdolnościach naszych pożal-się-boże politykierów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Ale w tym wszystkim jedno mnie ciekawi. Jak głupi musi być nasz naród, skoro PiS odpierdala maniany na lewo i prawo i zyskuje w sondażach.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Jutsimitsu pisze: Jak głupi musi być nasz naród, skoro PiS odpierdala maniany na lewo i prawo i zyskuje w sondażach.
rozumiem ze maniana jest "zamach na TK" ktorego wczesniej dopuscila sie PO i ktora traktowala TK instrumentalnie?

Ta instytucja dla mnie stracila sensownosc dobre 10 lat temu. Banda nierobow ktora nie decyduje o konstytucjonalnosci ustaw a gra w partyjne dyktando z ktorego nadania wlasnie sa... :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

RAZOR TY FASZYSTO!!!! DEMOKRACJA UMIERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Razorblade pisze:rozumiem ze maniana jest "zamach na TK" ktorego wczesniej dopuscila sie PO i ktora traktowala TK instrumentalnie?
Nie była by maniana, gdyby po prostu to odkręcili. A oni jedną manianę odkręcili drugą, nie mniejszą. Jedni drugich warci i bardzo mnie to smuci.
snt pisze:No więc nie wydaje mi się, by Tusk nadawał się na kogokolwiek, to raz.
Też tak uważam, bardzo go nie lubię ale patrząc z perspektywy różnych POwych polityków, jak już Jarokacz i prezydent Duda zdążą do siebie zrazić ludzi, Tusk może się jawić jako głos rozsądku (o zgrozo) przed następnymi wyborami.
snt pisze:Swetru wyskoczył jak Filip z konopi i dopiero po wtopie Bronka
No właśnie dlatego tak sobie pomyślałem, że wybory prezydenckie to był strzał ostrzegawczy. Na pewno wielu przeczuwało, że parlamentarne też przerąbią, więc Kopacz została rzucona na pożarcie. Mając w perspektywie całkiem prawdopodobny wybór Schetyny na szefa PO, wyciągnięto Ryśka z kapelusza i voila! 15%! ;]
snt pisze:Trzy - PiS "odstawia cyrki" a sondaże mu rosną, coś tu się nie dodaje.
Na razie tak ale od wyborów minęło bardzo niewiele czasu. Myślę, że trendy się w końcu odwrócą. I pomijam tu nawet czy faktycznie PiS rządzi i będzie rządzić dobrze czy źle. Na razie robią wszystko, żeby w doniesieniach medialnych urzeczywistniły się czarne wizje malowane przez polityków PO przed wyborami. Kaczyńskiemu udało się w znakomity sposób kilkoma PRowymi zagrywkami rozwalić całkowicie tę narrację przed wyborami. PiS był fajny, uczciwy, miał być powiewem świeżości i porządku, a do tego nie być PiSem z czasów, kiedy rządził. Tymczasem po wyborach zupełnie od tej strategii odstąpił. Nie wątpię, że twardemu elektoratowi w to graj ale myślę, że część osób będzie czuła się zawiedziona tymi wszystkimi gierkami wokół służb, Smoleńskami, itp.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Crowley pisze: Tusk może się jawić jako głos rozsądku (o zgrozo) przed następnymi wyborami.
Pisał o tym Wroński dawno temu, to się wszyscy smieliscie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Ja sądze, że pis ma zamiar zrobić maksymalnie dużo wizerunkowo obciążających zagrań jak najszybciej, dopóki w społeczeństwie jest jeszcze wysoki poziom emocji antyestablishmentowych. Za rok pewnie już tak silnie nie będą, co więcej przyjdą byćmoże rozczarowania nową władzą i już tak łatwo nie będzie. Teraz ludzie mają świeżo w pamięci schyłkowy platformizm.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

http://www.polskieradio.pl/9/299/Artyku ... niezalezny

Cały wywiad fajny, ale polecam od 11:00 do 13:40, mistrzostwo ;]
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

snt pisze: Trzy - PiS "odstawia cyrki" a sondaże mu rosną, coś tu się nie dodaje.
Normalna sprawa-TK większości ludzi nie obchodzi, bo wątpię by wiedzieli co to jest, poza tym PiS dostaje premię dla zwycięzców
Razorblade pisze: rozumiem ze maniana jest "zamach na TK" ktorego wczesniej dopuscila sie PO i ktora traktowala TK instrumentalnie?
Porównanie postępowania PO-ustawa była w Sejmie przez dwa lata i 3 sędziów i tak musiał wybrać poprzedni Sejm z postępowaniem PiS (próba wymiany 7 sędziów doliczając skrócenie kadencji prezesa i wiceprezesa) to jak porównać kradzież batonika z rozbojem
Razorblade pisze: Ta instytucja dla mnie stracila sensownosc dobre 10 lat temu. Banda nierobow ktora nie decyduje o konstytucjonalnosci ustaw a gra w partyjne dyktando z ktorego nadania wlasnie sa... :D
TK uznał za niekonstytucyjne np. prawo o zgromadzeniach Komorowskiego
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Tak. Proba wepchniecia na sile pomimo braku podstaw swoich sedziow w ilosci 2 to znaczaca roznica... przeciez w sumie tych 5 mogloby politycznie torpedowac wszystko.

Przypominam ze PO moglo wprowadzic wczesniej swoich "zgodnie z procedura", tylko na koniec jak zawsze otworzylo niebezpieczna furtke wybijajac argument "anty-PiS". Bo to wlasnie PO. Dla wlasnych konszachtow mam w dupie ze inni wykorzystaja taki precedens...

I wow... TK cos uznal za niekonstytucyjne! Sukces. Pomijamy wieloletnia ustawe o RODach (polityczne) i wiele innych... Uznali za niekonstytucyjny pomysl na przekroczenie wymyskow Lukaszenki! Chwala im :D

rozumiem ze "nowy sklad TK juz cos przepchnal ze NA BANK bedzie polityczny i bedzie przepuszczal wszystko" :D
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

snt pisze:Ja sądze, że pis ma zamiar zrobić maksymalnie dużo wizerunkowo obciążających zagrań jak najszybciej, dopóki w społeczeństwie jest jeszcze wysoki poziom emocji antyestablishmentowych. Za rok pewnie już tak silnie nie będą, co więcej przyjdą byćmoże rozczarowania nową władzą i już tak łatwo nie będzie. Teraz ludzie mają świeżo w pamięci schyłkowy platformizm.
Myślę, że jest to prawdopodobne. To może być działanie z rozmysłem, aczkolwiek uważam, że równie prawdopodobne jest to, że najzwyczajniej, po ludzku, wypełzła na zewnątrz żądza zemsty i typowe TKM. W końcu tyle biedaki czekali na władzę, że nareszcie można odetchnąć pełną piersią... Sądzę tak, bo mam wrażenie, że to co robi PiS jest mniejszym lub większym, ale jednak strzałem w kolano. Mając za sobą rządy takie, jak PO (zwłaszcza w ostatnim okresie), a przed sobą - pełnię władzy w parlamencie bez oglądania się na koalicje oraz prezydenta-marionetkę, PiS przecież i tak mógł (i może) zrobić dosłownie wszystko, ale w białych rękawiczkach. Można było zostawić PSL w prezydium, rozdzielić "po bożemu" komisje, zaczekać z ułaskawieniem Kamińskiego, odpuścić przynajmniej trzech stuprocentowo legalnie wybranych członków TK itd. itp., a równocześnie robić swoje, uchwalać każdą możliwą ustawę. Wtedy za jednym zamachem PiS realizowałby swoje plany, a jednocześnie pokazywałby się jako ugrupowanie spokojne, koncyliacyjne, inne niż kolesiowskie PO w ten sposób punktowałoby wśród całkiem niemałej rzeszy wyborców, którzy jednak awanturnictwa nie lubią niezależnie od poglądów.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Przecie za rok jarek przejmie ster
Obrazek
#sgk 4 life.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Ja myślę, że Kaczyński uważa, że konieczne są zmiany już, teraz i nie ma się co oglądać na ewentualne straty, bo do wyborów daleko. A jak już "oczyszczą" państwo to naród jeszcze bardziej ich wesprze


Razorblade pisze:Tak. Proba wepchniecia na sile pomimo braku podstaw swoich sedziow w ilosci 2 to znaczaca roznica... przeciez w sumie tych 5 mogloby politycznie torpedowac wszystko.
Nie 5, a 7 po skróćeniu kadencji prezesa i wiceprezesa. A tych 2 to zgłosiły akurat PSL i SLD
Razorblade pisze: Bo to wlasnie PO. Dla wlasnych konszachtow mam w dupie ze inni wykorzystaja taki precedens...
Zrównujesz być może niezgodne z Konstytucją powołanie dwóch sędziów z unieważnianiem (a przynajmniej próbą) wyboru sędziów poprzez uchwały?
Razorblade pisze: I wow... TK cos uznal za niekonstytucyjne! Sukces. Pomijamy wieloletnia ustawe o RODach (polityczne) i wiele innych... Uznali za niekonstytucyjny pomysl na przekroczenie wymyskow Lukaszenki! Chwala im :D
Było jeszcze kilka innych wyroków ewidentnie nie na rękę PO i to w sprawach politycznych jak np. w kwestii klauzuli sumienia
Razorblade pisze: rozumiem ze "nowy sklad TK juz cos przepchnal ze NA BANK bedzie polityczny i bedzie przepuszczal wszystko" :D
Na pewno słabsza będzie pozycja prezesa-ze względu na wprowadzenie kadencyjności
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 2015, o 00:10 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Tex +1
Turtles pisze:Przecie za rok jarek przejmie ster
No właśnie to będzie taki wskaźnik, czy faktycznie porzucił kampanijną gadkę na dobre, czy będzie mu dobrze sterować z tylnego siedzenia. Czy to co teraz robi jest umyślną strategią, czy zwyczajnym TKM.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

grel3gargamel pisze:Ja myślę, że Kaczyński uważa, że konieczne są zmiany już, teraz i nie ma się co oglądać na ewentualne straty, bo do wyborów daleko. A jak już "oczyszczą" państwo to naród jeszcze bardziej ich wesprze
Też tak uważam. Jaro założył sobie zapewne, że następne wybory dopiero za 4 lata, a mało kto z wyborców będzie pamiętał jakieś tam problemy z TK czy innym PSL na początku kadencji - bo świeższych i nie mniej bulwersujących kwestii przez kolejne lata przecież będzie jeszcze dużo.
Więc teraz niech psy szczekają, a on będzie robił swoje.
Mam tylko nadzieję, że nie przegnie pałki za bardzo, choć pogonienie żenujących i beznadziejnych umysłowo sędziów TK, akurat uważam za plus. Podobnie jak pociśnięcie żaboli o porządny offset za helikoptery, albo najlepiej unieważnienie przetargu i zlecenie produkcji któremuś z zakładów w Polsce. Podobnie jak 500 zł na dziecko (nie wiem czy to pomoże demografii, ale wiem, że nie zaszkodzi, a nic nierobienie nie pomoże na pewno).
Na razie nie znajduję powodu do niepokoju, ale wszystko jeszcze przede mną :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:pogonienie żenujących i beznadziejnych umysłowo sędziów TK, akurat uważam za plus.
Niby tak ale jeśli potwierdzą się plotki o powołaniu niejakiej Krystyny Pawłowicz na sędziego Trybunału, to twój argument będzie inwalidą. ;)
Theeck pisze:Podobnie jak 500 zł na dziecko (nie wiem czy to pomoże demografii, ale wiem, że nie zaszkodzi, a nic nierobienie nie pomoże na pewno).
To akurat najbardziej pomoże w utrzymaniu hordy urzędasów, która będzie przyjmować wnioski i wydawać zaświadczenia. Do tego jeszcze bardziej zniechęci patologie do nieróbstwa. Znacie kogoś, kto spłodził dziecko, żeby otrzymać becikowe? Bo ja nie. I tak samo nikt go nie spłodzi dla 500 zł.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Nie. Ale znam sporo osob ktore nie splodzily 2go dziecka bo "kasa". Wiec moze to cos ruszy...

Choc dla mnie sam projekt bez sensu i duzo lepszym rozwiazaniem bylaby ulga podatkowa na takim samym poziomie niz "najpierw zabiore Ci 700 zeby oddac 500".

A becikowe to smiech na sali bo nawet na sredniej jakosci wozek 3w1 nie starcza wiec o jakim my becikowym mowimy...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Spoko Razor, prezydent złożył właśnie projekty o wieku emerytalnym i kwocie wolnej od podatku, więc teraz już nie ma bata. Demografia musi ruszyć z kopyta!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Crowley pisze:Do tego jeszcze bardziej zniechęci patologie do nieróbstwa.
Tak półżartem, półserio - skoro niepatologie nie chcą/nie mogą/obawiają się mieć więcej dzieci, to trzeba wspierać patologie. Sztandarowy przykład słuszności tej koncepcji to niejaki Beethoven pochodzący przecież z rodziny patologicznej. A w ogóle to wolę wspierać polskie rodziny patologiczne niż za te same zabrane mi pod przymusem pieniądze wspierać rodziny imigrantów.

Razor pisze:Nie. Ale znam sporo osob ktore nie splodzily 2go dziecka bo "kasa". Wiec moze to cos ruszy...
Też znam. A także kilka osób bez 3-go, bo co jak stracę pracę, a już przy drugim dziecku krzywo się patrzyli na urlop wychowawczy i wzięłam tylko pół roku ...
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

@crow już dzień po wyborach była mowa, że beatka się zmeczyla kampania i nie ma co jej fatygowac z premierostwem. Odsunięcie lub nie szydlo to będzie ewentualnie informacja o jej pozycji w partii.

@Theeck.... I dont even... Ale miło się czyta, jak taki wowlnorynkowiec i korwonista nagle dostrzega piękno populistycznych zasiłków.

Also czy jakiś sędzia tk auto ci zarysowal? Zone zbałamucil nie daj Boże?

@rzr ale wiesz ulga na dziecko nie brzmi tak dobrze jak Aaaaaaaa rozdajemy kasę, głosuj na nas dostaniesz wor pieniedzy
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2178
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

@rzuff - cholera, wyszedł ze mnie kryptosocjalista. Aż się boję pomyśleć co jeszcze wyjść może :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Rzuff - jasne ze wiem. Mowie co bym wolal... i...to nadal byloby 500 pln na dziecko! Sytuacja win-win... ale gdzie znajomi co maja kasa dysponowac...
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

Przejmowania świetnych praktyk poprzedniej ekipy przez PiS ciąg dalszy. Pompowanie deficytu już nie starcza, teraz Rzepa pisze o pomysłach na łatanie dziury w ZUS (do których przymierzała się już poprzednia koalicja):
http://www.rp.pl/Opinie/312029960-ZUS-o ... ld-zl.html
Jednym z pomysłów ma być ozusowanie wszystkich umów cywilnoprawnych czy dochodów osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (dziś płacą zryczałtowaną składkę na ZUS niezależnie od wysokości uzyskiwanych dochodów).
iście genialne, zamiast zryczałtowanego 1300zł na ZUS i często konkretnego PITu ludzi zarabiających na działalności tyle, że na "nieśmieciowej" umowie składki ZUS mieliby znacząco wyższe, budżet państwa zyskałby w krótkim czasie całe 0zł płaconych przez spółki brytyjskie tudzież słowackie :)

Co Ty na to DaeL? Kaczka dziennikarska w stylu opinii Żyżyńskiego, czy coś jest na rzeczy?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Nie wierzę, żeby się do tego posunęli, bo wtedy ludzie po prostu wyjdą na ulicę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ludzie wyjdą na ulicę tylko jeśli wyłączą internet, bo wtedy nie będą mieli nic do roboty popołudniami.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

To jak zorganizują wydarzenie na fejsie?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Nie wierzę, żeby się do tego posunęli, bo wtedy ludzie po prostu wyjdą na ulicę.
Nie wyjdą. To będzie miało negatywny odbiór, ale nie wyjdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

stare, ale trafiło ;)

http://chatolandia.pl/wp-content/upload ... wybory.png

Korpoludzie mieliby wyjść na ulice? Śmiem wątpić.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Wyjdą. Ba, sam wyjdę jak się nagle okaże, że mam płacić 3x większy ZUS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

ThimGrim pisze:To jak zorganizują wydarzenie na fejsie?
Potrzebujesz wydarzenia na fejsie żeby się wkurwić i rzucać kamieniami??
boncek pisze:Wyjdą. Ba, sam wyjdę jak się nagle okaże, że mam płacić 3x większy ZUS.
To się policzcie i zobaczcie ilu was jest i jak zorganizowani jesteście. Jedyne grupy społeczne, które są na tyle zorganizowane, żeby protestować, to nauczyciele, pielęgniarki, górnicy i inne związkowe betony. JEDYNY RAZ, kiedy się ludzie zmobilizowali, to jak była ACTA i ktoś rzucił, że wyłączą internet... A tak, skończy się jak zwykle na śmiesznych obrazkach na wiocha.pl...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:
ThimGrim pisze:To jak zorganizują wydarzenie na fejsie?
Potrzebujesz wydarzenia na fejsie żeby się wkurwić i rzucać kamieniami??
A kto mi powie jak i w kogo mam rzucać? Jak wyłączą internet to jak wrzucę selfie z milicjantem? Całe wychodzenie na ulice traci sens. Weź ty myśl Matt...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Śmiej się. Mam kupla, który odgrażał się, że pójdzie na marsz niepodległości rok temu i w ogóle obali władzę, a nie poszedł, bo... padało :D
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Noooooo staaaaaaary. Prywatna opinia wiceministra w wywiadzie z gazetą.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ale zamieszki. :D W sejmie krzyczą "konstytucja" przed sejmem Ci, którzy są na nie i Ci, którzy krzyczą nie dla nie. I prawo do urlopu oraz stop torturom.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

Mithrandir pisze:Co Ty na to DaeL? Kaczka dziennikarska w stylu opinii Żyżyńskiego, czy coś jest na rzeczy?
http://biznes.onet.pl/praca/prawo-pracy ... uje/mwpfry

edit: O, sorry, już było. No w każdym razie nie wierzę, żeby tak drastycznie uderzyli w przedsiębiorców. Natomiast sądzę, że z obniżeniem wieku emerytalnego trochę przybastują, tzn. nie będzie pełnego powrotu do stanu sprzed ostatniej reformy, ale na przykład wariant 62 dla kobiet i 66 dla mężczyzn (przynajmniej na razie). 500+ też w zasadzie można przyciąć na przykład do 15 roku życia, nie tracąc przy tym pozytywnego wpływu demograficznego. Tak więc JEŚLI nie zmieszczą się z realizacją postulatów w jakimś sensownym deficycie, to przypuszczam, że raczej będą próbowali (przynajmniej na razie) propozycje socjalne realizować połowicznie.

Ale to jest czysta spekulacja, nie mam gorącej linii z Kaczorem, mogę co najwyżej powtarzać to co się słyszy w nienawistnych, ksenofobicznych mediach proreżimowych :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Ta laska z prawem do urlopu to zabłądziła czy co? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Jeżeli Król Europy wróci na białym koniu, to nie będzie miał czego szukać. Petru staje się twarzą opozycji.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Nowy Trybunał z rana, jak śmietana. Swoją drogą biedny ten Prezydent, bo kiedy on śpi?
Obrazek
Zablokowany