Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogólnie

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:
PIOTROSLAV pisze:No jasne, jak nie zgadzasz się z czymkolwiek co postuluje jedyny słuszny prawicowiec, toś jest podły lewak i raz sierpem, raz młotem...
To do mnie? Ja tylko napisałem, że kojarzysz mi się po wypowiedziach z lewicowymi poglądami, to jakaś obelga?
Nie obelga. To nawet nie o to chodzi, że kojarzysz mnie z takim czy innym poglądem.
Chodzi o narzucanie w dyskusji sztucznej polaryzacji poglądów - jesteś albo z nami, albo lewakiem... jakby nie istniały stany pośrednie. I w sumie też nie powiedziałbym, że to zarzut konkretnie do Ciebie. Coraz częściej widać tu takie manipulacje po prostu
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:
PIOTROSLAV pisze:Mamy jeszcze całkiem świeże zamachy IRA
Tak, IRA. Zróbmy bilans ataków, sprawców i ofiar od ostatniego zamachu IRA (lata 90te? 1997?). Policzmy ile było zamachów, ile ofiar i kto ich dokonał.
Nie mam danych o składowych konkretnych
Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

Ja mam nadzieję na stany pośrednie właśnie! Dla mnie ani eksterminacja arabów nie jest opcją, ani bezwarunkowe multi-kulti i branie uchodźców jak leci. Zapytałem o rozwiązanie, bo ja widzę tylko opcje represyjne, ale może nie zauważam, że gdzieś się udało lepiej bez udziały olbrzymiej kasy.

Na wykresie jest Western Europe tylko. Co z Biesłanem, Domodiewem czy Dubrovką? Tak samo 9/11.

Poza tym ładnie widać jak terroryzm się wygasza do końca wieku, a potem jest już tylko Breivik i muzułmańscy ekstremiści.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Jutsimitsu »

http://thinkprogress.org/world/2015/11/ ... m=webfeeds

Nadal nic pewnego, ale jeśli to prawda... cóż wszystkie rozmowy o migracji z Syrii będzie trzeba odsunąć od tego konkretnego przypadku.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Jutsimitsu »

http://controversialtimes.com/news/russ ... source=LRD

Nawet nie wiem jak to skomentować. Jasne, ISIS, nie ma co żałować ich (już wcześniej udowodniono, że Rosja nie atakuje tylko ISIS wink, wink, sarcasm). Ale kurwa biały fosfor?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Nadal nic pewnego, ale jeśli to prawda... cóż wszystkie rozmowy o migracji z Syrii będzie trzeba odsunąć od tego konkretnego przypadku.
Z tego co wiem, niektóre państwa (nie wiem jak Francja) nie chcą przyjmować z powrotem swoich obywateli, którym udowodni się pobyt w Syrii, w ISIS. Przedarcie się z uchodźcami to sposób na bezproblemowe dotarcie do kraju dla takich ludzi. Dlatego nawet jeśli wszyscy okażą się urodzeni w Europie, pozostaje kwestia jak wrócili z Syrii (bo podobno byli).
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Jutsimitsu »

Jak masz listę takich ludzi, to jesteś w stanie ich sprawdzić na wjeździe. I tu podstawa - dokładne kontrole każdej osoby która próbuje się tutaj dostać i kwarantanna. Wiem, kosztowne, ale skoro tak wiele państw chętnie sprzedaje swoją broń, która między innymi trafiła do Syrii, to teraz z tej kasy to mogą finansować.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: LLothar »

Pquelim pisze:16% badanych w grupie reprezentatywnej Francuzów (badanie z 2014) popiera ISIS
Czyli wszyscy muzulumanie francji + drugie tyle francuzow niemuzulumanow (katolicy? protestanci? ateisci?). Ostroznie bym do tego badania podchodzil.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:drugie tyle francuzow niemuzulumanow (katolicy? protestanci? ateisci?)
Nope. Lewacy :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: snt »

Mecz Turcja-Grecja, dziś, minuta "ciszy"

phpBB [video]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

Tureccy kibice buczeli, gwizdali i krzyczeli allahu akbar podczas minuty ciszy dla ofiar w Paryżu. Komentarz przemilczę, każdy niech sam sobie wyciągnie wnioski.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Zolt »

takich kibiców można kupić w każdym sklepie z kibicami!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze: Komentarz przemilczę, każdy niech sam sobie wyciągnie wnioski.
Że kibole to w większości kretyni (często zaczadzeni ideologią)? No zgadzam się
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Pquelim »

grel3gargamel pisze:Że kibole to w większości kretyni (często zaczadzeni ideologią)? No zgadzam się
grel vs reality round 2:
To jak wytłumaczysz to, że na dziesiątkach innych stadionów w tym samym czasie większość zaczadziałych ideologią kretynów milczała oddając hołd ofiarom?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: grel3gargamel »

Eee, no bo oni nie są zaczadzeni akurat islamizmem?

W ogóle ta minuta ciszy i "celebrowanie" tej tragedii doskonale ilustruje arogancję Europy, która w dupie ma szyitów mordowanych przez Daesh, zamachy w Libanie, za to jak w nią się uderzy to dopiero wtedy jest tragedia
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Pquelim »

to nie arogancja, ale zwykły przykład agendy setting (selekcji informacji w medioznawstwie). Bliskość kulturowa jest istotnym czynnikiem w doborze prezentowanych newsów, co powoduje zwiększone reakcje na wydarzenia wypływające z tego samego kręgu kulturowego. To również dlatego płaczemy po tragediach w USA razem z Amerykanami, a nie z Izraelem czy nawet Rosją.

Ale cieszę się, że dostrzegasz oczadzenie islamizmu ;)

[zedytowałem, bo brzmiało jakbym nie umiał pisać]
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2015, o 00:20 przez Pquelim, łącznie zmieniany 2 razy.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Eee, no bo oni nie są zaczadzeni akurat islamizmem?

W ogóle ta minuta ciszy i "celebrowanie" tej tragedii doskonale ilustruje arogancję Europy, która w dupie ma szyitów mordowanych przez Daesh, zamachy w Libanie, za to jak w nią się uderzy to dopiero wtedy jest tragedia
Dlaczego to jest arogancja?
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: grel3gargamel »

Ale ja nigdy nie twierdziłem, że islamizm zwłaszcza w radykalnej formie, nie jest zagrożeniem, tylko akurat zachowania ze stadionów są mało reprezentatywne. Że u nas czasami ryczą "zrobimy z wami co Hitler z Żydami", nie znaczy, że co najmniej neutralny stosunek do Holocaustu jest w Polsce powszechny
Pquelim pisze:to nie arogancja, ale zwykły przykład agendy setting (selekcji informacji w medioznawstwie). Bliskość kulturowa jest istotnym czynnikiem w doborze prezentowanych newsów, tak samo reakcje na wydarzenia wypływające z tego samego kręgu kulturowego wywołują znacznie większą reakcję. To również dlatego płaczemy po tragediach w USA razem z Amerykanami, a nie z Izraelem czy nawet Rosją.
No to nic dziwnego, że Turcy zbyt się tragedią w Paryżu nie przejęli-inny krąg kulturowy
SithFrog pisze:
Dlaczego to jest arogancja?
Dlatego, że jest to wartościowanie ludzkiego życia według miejsca zamieszkania? Ofiary z Francji są więcej warte niż ofiary w Libanie? Życie cywilizowanych Europejczyków jest więcej niż jakiś tam dzikusów
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

Grel: ale to normalne chyba? Koszula bliższa ciału itp? Ja też uważam, że każde życie jest tak samo ważne, ale bardziej boli mnie jak padnie mi pies niż ofiara wypadku samochodowego na Podlasiu.
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: grel3gargamel »

A nie uważasz, że np. akcja "pray for Beirut" ułatwiałaby porozumienie z częścią świat? muzułmańskiego. Bo w tym momencie wygląda to tak, że Zachód ma duży udział w rozwaleniu pokoju na Bliskim Wschodzie, ale przejmuje się tym dopiero wtedy, gdy reperkusje zaczęły dotykać go bezpośrednio?
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2015, o 00:54 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Zolt »

grel: problem jest też taki, że zamachy w Europie stanowią tematy na kilka dni wiadomości. Natomiast zamach w Libanie, bomby w Syrii, przypadkowe ostrzelanie szpitala, czy walki między chrześcijańskimi i muzułmańskimi bojówkami w Kongo to wrzutki na mgnienie oka. Może nasze media zamiast podawać takie tematy wyszły z założenia "kogo to obchodzi"?

Bo w tym momencie wygląda to tak, że Zachód ma duży udział w rozwaleniu pokoju na Bliskim Wschodzie, ale przejmuje się tym dopiero wtedy, gdy reperkusje zaczęły dotykać go bezpośrednio?
O tym nikt nie mówi, bo ciągle uważa się Arabską Wiosnę Ludów za wielki sukces. Przykładem może być to, co się działo w Libii w chwilę po osadzeniu nowych (chwiejnych) władz. USA odtrąbiły zwycięstwo i koniec wojny, wielki sukces demokracji i noblisty Obamy w szczególności, a potem ich ambasador zginął po szturmie na ambasadę USA. Do Syrii podobno Francuzi i Niemcy sprzedają broń, a Putin twierdzi, że państwa z G20 pchają kasę w ISIS. Ciekawe które media będą chciały sprzedać taką prawdę.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: grel3gargamel »

No jasne, że media wykrzywiają obraz, o polskich to nawet nie wspominam skoro natemat myśli, że Boko Haram to jakiś afrykański watażka.


Wracając do tych okrzyków-w komentarzach w necie można wyczytać, że oni nie krzyczą Allah Akbar tylko jakiś okrzyk którym oddają część tureckim żołnierzom. To co krzyczą we wstawionym nagraniu faktycznie nie brzmi jak Allah Akbar (rzecz jasna nie zmienia to tego, że zakłócili minutę ciszy)
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Bambusek »

Jutsimitsu pisze: Nawet nie wiem jak to skomentować. Jasne, ISIS, nie ma co żałować ich (już wcześniej udowodniono, że Rosja nie atakuje tylko ISIS wink, wink, sarcasm). Ale kurwa biały fosfor?
Rosja raczej nie jest znana z przejmowania się takimi drobiazgami jak "ban" na jakąś broń. Jeżeli to faktycznie ISIS ten samolot wysadziło, a podobno się przyznali, to tam się powinni cieszyć, że spada im na głowy "tylko" biały fosfor, Rosja najpewniej ma kilka jeszcze "milszych" prezentów do dostarczenia i to nie wliczając broni jądrowej. Zresztą Ruski zawsze mogą powiedzieć, ze była noc i musieli użyć do oświetlenia celów, a to przecież jest dozwolone.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

UWAGA! NSFW! Znalezione, co bardzo ciekawe, na FB... Takie coś to mogę podawać dalej, w ramach solidarności z czymkolwiek 8-)
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
12243140_10153529763862013_3364709677778005166_n.jpg
12243140_10153529763862013_3364709677778005166_n.jpg (35.14 KiB) Przejrzano 3928 razy
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:A nie uważasz, że np. akcja "pray for Beirut" ułatwiałaby porozumienie z częścią świat? muzułmańskiego.
Nie, nie uważam. Myślę, że mieliby gdzieś naszą solidarność.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4886
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:No jasne, że media wykrzywiają obraz, o polskich to nawet nie wspominam skoro natemat myśli, że Boko Haram to jakiś afrykański watażka.
Eeeeee... jak to przeczytalem to witki mi opadly... serio? :O
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

Serio, nawet chyba odmienili w zdaniu typu "żołnierze afrykańskiego watażki, Boko Harama" :D

O, jest: http://www.wykop.pl/wpis/15243441/
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Pquelim »

z dzisiejszego wypoku - ojciec tłumaczy synowi, że kwiatki i znicze ochronią ich życie przed złymi ludźmi z bronią:
phpBB [video]


Mógłbym jeszcze dać info o laptopie jakiegoś Janusza, które wykopowe CSI znalazło w nielegalnym miasteczku uchodźców w Calais (Janusz jest TIRowcem, uchodźcy zapierniczyli mu lapka i portfel).
Ale nie chce mi się. Już mi wystarczy kulturowego ubogacania na dzisiaj.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Pquelim »

Ach, dopiero zobaczyłem: zakończona obława w Saint Denis - w budynku zabarykadowali się terroryści, prawdopodobnie był wśród nich ten Abdulahh co uciekał do Belgii. Ktośtam strzelał, jakaś kobieta wysadziła się w powietrze.
Policja pdoaje, że 3 osoby zgineły, 3 aresztowano.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/swiat/news-syri ... Id,1924437

Ktoś w końcu poszedł po olej do głowy i zaczął trzepać ISIS po kieszeni. Ruscy zaczęli bombardować cysterny do przewozu ropy. Ciekawe czemu nie rozwalą im całej aparatury wydobywczej - pewnie łatwiej te znaleźć niż jakieś cysterny. Zakładam, że płonące szyby nie są nikomu na rękę, w jakiś dziwny sposób...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Turtles »

Matthias pisze:Ciekawe czemu nie rozwalą im całej aparatury wydobywczej - pewnie łatwiej te znaleźć niż jakieś cysterny
Nom, w ogóle, ciekaw jestem o ile droższy jest taki lot bojowy od cysterny :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: PIOTROSLAV »

Isis skasowało podobno chińskiego zakładnika...
Myślę, że byłoby ciekawe, gdyby chińczycy się aktywnie włączyli rozwiązanie problemu...
Mogliby zrzucić dwa małe plutony po 2-3 miliony komandosów...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: Bambusek »

Matthias[Wlkp] pisze: Ciekawe czemu nie rozwalą im całej aparatury wydobywczej - pewnie łatwiej te znaleźć niż jakieś cysterny. Zakładam, że płonące szyby nie są nikomu na rękę, w jakiś dziwny sposób...
Hmm, cysterny jakby nie patrzeć są określonej grupy, tutaj ISIS. Rozwalenie cysterny psuje ropę, która szła do terrorystów. Rozwalenie całego szybu walnęło by w cały kraj, a Ruscy raczej zakladają, że kiedyś te tereny wrócą pod kontrolę rządu.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu)

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze: Mogliby zrzucić dwa małe plutony po 2-3 miliony komandosów...
To jest sposób! :D

Oni nie odczują specjalnie straty a ISIS wystrzela całą amunicję jaką ma i nie zabije nawet połowy, koniec wojny win-win ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Zastanawia mnie jedno i już gdzieś widziałem podobne wątpliwości: jak oni tak sprawnie teraz łapią i eliminują całą siatkę i tyle tych "dziupli ISIS" to o co chodzi?

Wcześniej Francuzi (policja, służby) nie mieli pojęcia, że tam są i to takie szybkie śledztwo czy wiedzieli, ale łudzili się, że kontrolują sytuację?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Odpowiem jak przeniosę do tematu u ISIS (i uogólnię tytuł). Mam nadzieję, że OPowi odpowiada :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Turtles »

Może nie tyle odpowiem, co spróbuję odpowiedzieć.

Ja to widzę tak. Od strony służb należy traktować terrorystów jak każdą grupę przestępczą. Oczywiście - mają inne cele, inne motywacje, często inne sposoby finansowania (chociaż jak wiemy nie zawsze, bo ISIS podobno się para handlem ludźmi) i inne działania - bo nie ma tych "mniejszych" przestępstw jak wymuszenia, przestępstwa bez użycia przemocy związane z handlem narkotykami itp.
No to jesteś w zespole, który rozpracowuje terrorystów. Masz środowisko, w którym osoby podejrzane się pojawiają, masz wytypowanych podejrzanych. Prowadzisz obserwacje, lustrujesz konta bankowe i finanse w ogóle, zakładasz podsłuchy, wynajdujesz informatorów, może nawet posiadasz agentów pod przykryciem. Z tych różnych źródeł rysuje się obraz całej grupy - miejsca spotkań, powiązane osoby, lokale wynajmowane przez osoby podejrzane, ich rodziny i bliskich itp. Masz kolegów, którzy mogą przekazac co się dzieje na rynku bronią. Z tego jakoś się tam rysuje cała mapa, siatka na całą scianę jaką się widuje na filmach. Fajnie jest jak przyjdziesz do takiego Ahmeda i zapytasz "a po co panu te 10 kałasznikowów i 1000 sztuk amunicji?", tym razem się nie udało. Ale to nie znaczy, że Francuzi nie mieli żadnej wiedzy operacyjnej o zamieszanych w atak terrorystach. Niestety tym razem się tak nie udało. Może zabrakło czasu, może w tym środowisku rozpracowywano kogoś innego. Można narzekać sobie, że to przez zgniłych lewaków, policja nie może chodzić po ulicy bo sie boi żeby nikt ich o rasizm nie oskarżył, ale tak dla mnie wygląda walka z terroryzmem. Nie można się za bardzo odkrywać z tego co się wie. Przypominam, że przed 11 września amerykańskie służby wiedziały o ataku, ale Al-Quaida zasypała podobno wszystkich taką ilościa informacji, że nie udało się sprawdzić wszystkich tropów.

Poza tym to są często amatorzy, żyjący od wielu miesięcy w wielkim stresie. I ludzie sypią. Jak nie oni to ich znajomi, kuzyni. Czytałem o tym jak niszczono WiN - że dzisiejszych badaczy zaskakiwało jak szybko UB łamało WINowców. W raportach bywa, że złapano kogos rano, a już wczesnym popołudniem "w oparciu o informacje uzyskane od podejrzanego" przeprowadzano kolejny nalot. A mówimy tu o o doświadczonych konspiratorach, którzy przeżyli w podziemiu całą wojnę. Tam nie doświadczenie, a upadająca wiara w sens walki i zmęczenie konspieracją mogły być przyczyną takiego stanu rzeczy (no oczywiście przy utrwalaniu się władzy ludowej tortury były na porządku dziennym)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Voo »

O kurde, jednak zostaliśmy zieloną wyspą :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Jutsimitsu »

http://www.theguardian.com/world/2015/n ... with-syria

Jeśli to ruscy, może być problem.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: boncek »

To chyba jakiś Su.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Zolt »

chyba raczej fiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...buchhhhhh.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: Jutsimitsu »

Ta, Rosja już potwiedziła że to ich samolot był. No to może być wyjątkowo niefajnie.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: snt »

Jeszcze sie tylko bajzel powiększy :/
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: LLothar »

No to ladnie. NATO zestrzelilo Rosyjski mysliwiec. Kiedy ostatnio takie cos mialo miejsce?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Ile razy Turcja ostrzegała Ruskich, żeby nie naruszali przestrzeni powietrznej? No, to skończyły się żarty. Piloci przeżyli, "no problem".
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: snt »

LLothar pisze:No to ladnie. NATO zestrzelilo Rosyjski mysliwiec. Kiedy ostatnio takie cos mialo miejsce?
zdaje sie, że to pierwszy raz
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: SithFrog »

Turcy twierdza, że samolot ostrzeżono 10 razy w ciągu 5 minut i nie było reakcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: PIOTROSLAV »

ej, no kam an, to tak, jakby pluton wojska szedł sobie po nieswojej ziemi i by go ostrzelali - ruscy chyba próbują zamieść sprawę pod dywan
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Państwo (tfu) islamskie (tfu) i terroryzm islamski ogóln

Post autor: snt »

Obrazek

Wracali sobie do bazy z bombardowania i wybrali drogę na skróty ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
ODPOWIEDZ