Eklezja, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:
ThimGrim pisze:Pal licho ten szczyt, ale retoryka Dudopisu jest po prostu zatrważająca.
Pal licho retorykę, posunięcie Dudy jest genialne.
Pal licho posunięcie Dudy. Nie mój typ. :alien:
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

:lol2: :lol2: Kuriozalna wypowiedź Theecka
Theeck pisze:Pal licho retorykę, posunięcie Dudy jest genialne. Musiał nie dopuścić żeby ta kretynka Kopaczowa nie pojechała na szczyt i nie zgodziła się na przyjęcie kolejnego pół miliona imigrantów, a zabronić jej wprost nie mógł.
Miliarda! Dwóch albo trzech! To jest nieformalny szczyt, więc siłą rzeczy nie podejmie się na nim żądnych formalnych zobowiązań. Poza tym sam mógł pojechać
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Jastrzębie jastrzębiami, ale ten Szyszko to jest najprawdziwszy debil - polecam o nim poczytać, postać doprawdy nietuzinkowa.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A możesz jakieś ciekawsze kwiatki zapodać?
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

Matthias[Wlkp] pisze:
Hahahaha, Matthias... Naprawdę głosowałeś na PiS myśląc że nie będzie ich w rządzie? Panie, gratuluję optymizmu ;)
Nie głosowałem na PiS, już chyba gdzieś wcześniej pisałem, że na Korwina, ale co to za różnica? Teraz Ci panowie mnie reprezentuję i czuje się w obowiązku przepraszać za nich...

Ja nie jestem zaskoczony ani trochę, no ale m.in. ze względu na te persony nawet przez myśl mi nie przyszło, by zagłosować na PiS w wyborach. Przecież było oczywistą oczywistością, że to całe chowanie Macierewicza itp. były zwykłą przedwyborczą ściemą - podobnie zresztą jak rozmaite obietnice wyborcze wszystkich partii, nie tylko PiS. Kampanie wyborcze w dużym stopniu opierają się na kłamstwie, taka jest po prostu rzeczywistość, tak było, jest i będzie.
Równocześnie uważam, że większość elektoratu PiS wcale nie czuje się zdradzona. Przeciwnie - z punktu widzenia tej większości do rządu weszli prawdziwi bohaterowie walki o suwerenność i prawdę. Zawiedziona może się czuć mniejszość tego elektoratu, ta naiwna mniejszość. Ale za naiwność się płaci, mają za swoje.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

Dane zlecenia wymiany przelewem:
Kurs wymiany: 3.9456 (auto) USD
Od wyborów kurs rośnie, zacieram rączki. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

boncek pisze:
Dane zlecenia wymiany przelewem:
Kurs wymiany: 3.9456 (auto) USD
Od wyborów kurs rośnie, zacieram rączki. ;]
Ale za to w drugą stronę jest do dupy... :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Kurs dolara to wina PiS? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: boncek »

A gdzie ja to napisałem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

Pquelim pisze:Nie wiem, czy te spin doktory z PiSu zostały po wyborach pozwalniane, czy jednak Jarkowi pomrocznosc jasna przeslonila wzrok, ale to jest ostateczny dowód na traktowanie wyborców jak pastwiska. I nie chodzi tylko o to, że PO robiła to samo, a teraz PiS jej wtoruje, chodzi o pozbawienie się złudzeń: Ci ludzie, cała elita polityczna, mają wyborców głęboko w dupie. Juz Kukiz ma w sobie więcej uczciwości i zwyczajnej, ludzkiej przyzwoitości. On przynajmniej otwarcie mówił, że chce rozwalić system chociaż nie ma na to konkretnego pomysłu. I chociaż wszyscy się z niego śmieją, to co teraz mają czuć wyborcy PiS? Stonoga miał rację, wydymaja wszystkich jak Platforma jeszcze nie wydymala.
Z politycznego punktu widzenia to jest zwyczajne samobójstwo dla tej partii - nikt, poza twardym około 20procentowym elektoratem nigdy więcej nie zagłosuje na ta partie. Wygrać wybory fasadowa (jak się okazuje) strategia zmiany wizerunku tylko po to, żeby teraz pokazać swoim wyborcom środkowy palec. W dojrzałej demokracji to by po prostu nie przeszło. W naszym kurwidolku to standard.
o czym Wy piszecie? PiS nie wziął władzy żeby sobie robić PR, tylko robił PR żeby wziąć władzę. Po to, żeby zrealizować swój program, którego głównym założeniem nie jest "500zł na dziecko", tylko zaprowadzenie porządku zgodnie z własną wizją państwa prawa, na co zapewne mają jedynie 4 lata. A do tego potrzeba ludzi w 100% zaufanych i zdeterminowanych, którzy mają w dupie kwestie wizerunkowe - bo zwyczajnie gorszego już mieć nie będą. Wierzycie, że taki Gowin poradziłby sobie z czystką w SKW, która dopiero co inwigilowała opozycyjnych polityków i dziennikarzy?
Myślę też, że nieustanna, bezpardonowa jazda po Dudzie w pełni przekonała Kaczyńskiego, że nie ma sensu dalej się w to bawić. Do kolejnych wyborów czas na wizerunkowe roszady jeszcze może się znajdzie, a podjęcie ryzyka, że w tym względzie nie będzie czego zbierać, to IMO w pełni świadoma kalkulacja. Kaczyński pasował 8 lat, z takim układem czas wejść all-in.

Mam bardzo duże wątpliwości co do rządów PiS, ale jeśli miałem wobec nich jakieś nadzieje, to właśnie w kwestii oczyszczenie służb i wymiaru sprawiedliwości, które po Smoleńsku, taśmach "kelnerów", amber goldach, sędziach na telefon itp. nadają się praktycznie do kompletnej wymiany. Ten gabinet to krok w tym kierunku, bardzo skądinąd ambitnym - obawiam się, że takiego Ziobrę a tym bardziej Błaszczaka przerastającym. Zobaczymy.

Przy tym z umiarkowanym optymizmem patrzę na nominację Szałamachy, jak widać retoryka wyborcza retoryką wyborczą, ale gdy przychodzi co do czego, to w kwestiach gospodarczych Kaczor zdaje się myśleć trzeźwo.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: batton »

boncek pisze:A gdzie ja to napisałem. ;)
Widzę, że rośnie od 15-go więc dlaczego od wyborów? ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Dragon_Warrior »

Równocześnie uważam, że większość elektoratu PiS wcale nie czuje się zdradzona. Przeciwnie - z punktu widzenia tej większości do rządu weszli prawdziwi bohaterowie walki o suwerenność i prawdę. Zawiedziona może się czuć mniejszość tego elektoratu, ta naiwna mniejszość. Ale za naiwność się płaci, mają za swoje.
jup +1
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Owszem, tutaj nie widzę żeby ktokolwiek się pchał. Ale znam takich, tu polewam bardziej z faktu, że była "niespodzianka" :P
W sensie takich co głosowali na PiS i teraz są zdziwieni/zawiedzeni składem rządu, o to pytałem. Bo takich co na PiS głosowali też znam, ale oni po wczoraj zadowoleni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Matthias[Wlkp] pisze:A możesz jakieś ciekawsze kwiatki zapodać?
To jest gość który jako minister środowiska nie wierzy w efekt cieplarniany, za to wierzy w teorie chemtrails, który pozwolił na puszczenie obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy, a nie pozwolił na puszczenie obwodnicy Warszawy w okolicy jego domu tylko pętla większą droższa i przez chronione jeziorko, do tego plaga ekranow dzwiekochlonnych (najwyższych na świecie) etc.

Dla mnie masakra.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Zaraz, zaraz - efekt cieplarniany to kwestia wiary czy faktów? :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:chemtrails
O kurwa, tego nie znałem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Theeck oczywiście faktów, ale są tacy co i w fakty nie wierzą.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

O, miesięcznica.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

TexMurphy pisze:Równocześnie uważam, że większość elektoratu PiS wcale nie czuje się zdradzona.
20% twardego elektoratu ma tak sfrejmowane postawy, że nawet się cieszą i czekaja na Kaczyńskiego w Kancelarii Premiera. Ale oni nie wygrali wyborów tymi 20% "moherów" (że tak zgeneralizuje), bo oni dawali im wyniki ostatnich ośmiu lat. PiS wygrał wybory chowając Macierewicza i Jarka, a głos oddali na nich ludzie, do których przestała przemawiać retoryka Mitycznego Złego PiSu, których depozytariuszami były własnie te osoby. 15-16% wyborców, z których większość to byli wyborcy Platformy. Dla tych ludzi - przyjmując jakąkolwiek racjonalność decyzji wyborczej - cały przekaz marketingu politycznego PiS stał się właśnie przekazem analnym w ich własnych dupach.
Zresztą, obejrzyjcie sobie ostatni spot tych durniów przed wyborami:
phpBB [video]


Chodzi mi przede wszystkim o to, że działalność PiS-u w tym momencie straciła spójność i załamała logikę przekazu. W prostych słowach - zaśmiali się ludziom w twarz. Pewnie, że dla "większości" ich wyborców taka finta nie robi różnicy, lub nawet była spodziewana i oczekiwana. Ale to nie ta część elektoratu zadecydowała o ich wyniku wyborczym.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie można zapomnieć, że zaraz po tym spocie był wyemitowany taki spot:
phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Zawsze najlepszą i jedynie słuszną taktyką PO było straszenie PiSem, ale PO od tego odeszła. Niepotrzebnie. Oczywiście dlatego, że podniosły się ponad poziom głosy młodych zjebów typu ojtam ojtam, PO to to samo co PiS.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:ale PO od tego odeszła
Taaaaaaaaak? Kiedy? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:ale PO od tego odeszła
Taaaaaaaaak? Kiedy? :D
Mało tego było w kampanii. Więcej było jazdy pociągiem. A trzeba było nawalać ile się da.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Przecież właśnie w tym problem był. Kampania prezydencka pokazała, że straszenie PiSem nie działa.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Oczywiście dlatego, że podniosły się ponad poziom głosy młodych zjebów typu ojtam ojtam, PO to to samo co PiS.
Jest jedno lekarstwo. :masc:
Halaster pisze:To jest gość który jako minister środowiska nie wierzy w efekt cieplarniany, za to wierzy w teorie chemtrails, który pozwolił na puszczenie obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy, a nie pozwolił na puszczenie obwodnicy Warszawy w okolicy jego domu tylko pętla większą droższa i przez chronione jeziorko, do tego plaga ekranow dzwiekochlonnych (najwyższych na świecie) etc.
Wszystko prawda, ale z chemtrailsami chyba przesada. Głupią interpelację w tej sprawie złożył (tzn. z pytaniem co to te chemtrailsy, i czy są nad Polską), ale to jeszcze nie oznacza, że chodzi w czapeczce z folii aluminiowej. Głupie, ale nie każdy kto pyta o Yeti musi być przekonany, że Yeti istnieje.

BTW naczytałem się przed wyborami, że PiS to socializmus, itd..., a teraz coś cicho o nowym ministrze finansów. Były korwinowiec, ekspert Centrum im. Adama Smitha... rozumiem, że też wszyscy źli, że PiS oszukał wyborców :)

No i czekam na tego pierwszego wyborcę PiS, co się poczuł oszukany. Lis i Sobieniowski się nie liczą.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Może masz trochę racji. Po prostu przyrost zjebów był tak duży, że nie dało się tego opanować.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: snt »

Parę nominacji nie oznacza, że się świat zawalił. Po owocach ich poznacie, czy jakoś tak.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Pisałem o ministrze finansów, że ciekawy wybór.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ja im daję kredyt zaufania.
Dla mnie najważniejsze jest, że od koryt i rządzenie udało się oderwać platformerską hołotę :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

SithFrog pisze:W sensie takich co głosowali na PiS i teraz są zdziwieni/zawiedzeni składem rządu, o to pytałem. Bo takich co na PiS głosowali też znam, ale oni po wczoraj zadowoleni.
Dokładnie takich.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Voo »

Pewnie, że dla "większości" ich wyborców taka finta nie robi różnicy, lub nawet była spodziewana i oczekiwana. Ale to nie ta część elektoratu zadecydowała o ich wyniku wyborczym
Twardy elektorat PiSu jest zadowolony a ci, którzy głosowali na PiS, żeby pokazać faka PO ("ta część elektoratu zadecydowała o ich wyniku wyborczym") mają skład rządu w dupie i myślą już o czymś innym. Dla mnie pojawienie się w rządzie panów Z. i M. było tak oczywiste jak to, że słońce wschodzi na wschodzie i dlatego jest to dla mnie wiadomość zupełnie neutralna. Pozostaje poczekać na działania nowych ministrów i wtedy wszczynać krytykę. W poprzednim rządzie było wiele wspaniałych postaci, ludzi otwartych, inteligentnych, światowych i świetnie przygotowanych, dobrze ubranych, szczerze uśmiechniętych, obytych i tylko coś afer nie brakowało. Popatrzymy, ocenimy. Poza tym mam podobną opinię i oczekiwania jak Mithrandir.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: TexMurphy »

Voo pisze:Twardy elektorat PiSu jest zadowolony a ci, którzy głosowali na PiS, żeby pokazać faka PO ("ta część elektoratu zadecydowała o ich wyniku wyborczym") mają skład rządu w dupie i myślą już o czymś innym.
Otóż to. Pquelim, masz rację co do tego, w jaki sposób i jakim przekazem PiS zdobył większość w sejmie (bo wygrałby wybory i bez tego). Ale czy naprawdę sądzisz, że ta reszta wyborców będzie teraz przez cztery lata przeżywać to, jak została "oszukana", jaki ten PiS jest zły, a Kaczyński kłamliwy itp.? Co najwyżej część z nich ponarzeka podczas paru rozmów ze znajomymi przy piwie, a potem pewnie w ogóle zapomną na kogo głosowali, bo zasadniczo mają to gdzieś. No dobrze, dajmy nawet na to, że na dzisiaj PiS stracił przez to kilka punktów procentowych poparcia. Ale jakie to będzie miało znaczenie za kilka lat? Zerowe.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Panie, wraca stare, każdy kto glosował na PiS albo poczuł się przez nich oszukany w życiu się przecież nie przyzna w dyskusji, że na nich głosował.

Bóg, honor, ojczyzna, Lech, Jarosław - jeden z transparentów dzisiejszej żałoby.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Duda Schrodingera

o dymisji Kopacz
Duda pisze:umawialiśmy się gdzie to nastąpi i umówiliśmy się, że to nastąpi w pałacu
źródło powyższego drugi filmik tutaj
Kancelaria prezydenta: Andrzej Duda nie zaprosił pani premier na jutro do Pałacu Prezydenckiego (http://www.tvn24.pl)
Rzecznik rządu: Ewa Kopacz złoży dymisję w Sejmie w pierwszym dniu posiedzenia, 12 listopada (http://www.tvn24.pl)
łamiąca wiadomość z ostatniej chwili
http://www.tvn24.pl
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ty wciąż wierzysz w to co mówi TVN24? No cóż, może spróbuj z tym walczyć, wielu się udało. :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:Ty wciąż wierzysz w to co mówi TVN24? No cóż, może spróbuj z tym walczyć, wielu się udało. :P
Mówisz, że to sobowtór Dudy? Może...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

To piznęła focha na koniec Ewka, nie ma co :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

http://wyborcza.pl/1,75478,19181609,pis ... cyjny.html

To tak na serio, czy interpretacja według Wyborczej? :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Troszkę bardziej pogmatwane z tego co słyszałem. Najpierw PO chciało szybką nowelą wprowadzić dwóch dodatkowych sędziów za swojej kadencji, teraz PiS chce zablokować wprowadzenie 5. Ale nie interesowałem się dokładnie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Kto sieje wiatr zbiera burzę. Gdyby PO nie próbowało upchnąć swoich ludzi w TK zmieniając w tym celu ustawę, prawdopodobnie PiS też by nic nie robił.
EDIT - rzuff mnie uprzedził :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Mithrandir »

underwood style normalnie
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Nic dziwnego, że PiS chce sparaliżować TK, w końcu chce przeprowadzić daleko idące zmiany ustrojowe, a większości konstytucyjnej nie mają
Z innej beczki:
Każdy, kto obserwuje scenę polityczną nie ma wątpliwości co do jednego. Z całą pewnością jest pan wielkim politykiem, jest pan wielkim strategiem. Ale ja muszę dodać jeszcze jedno: jest pan wielkim człowiekiem - mówi prezydent do Jarosława Kaczyńskiego
Andrzej Duda. Człowiek z wazeliny.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:większości konstytucyjnej nie mają
To co im da TK?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: SithFrog »

Mhm, czyli "zawłaszczony" TK pozwoli im bez przeszkód przepchnąć ustawę zasadniczą, do uchwalenia której i tak nie mają większości? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Nie, akurat konstytucji nie. Ale Konstytucja nie jest jedyną ustawą ustrojową w polskim systemie. To inne ustawy muszą być zgodne z konstytucją. Więc jeżeli organ, który tą zgodność bada zostaje "zagarnięty" przez tych samych ludzi, którzy trzymają w garści obie egzekutywy władzy wykonawczej oraz większość z obu izbach parlamentu... pojawia się nibezepieczeństwo nadużyć.


Ale akurat ja to jeszcze nie panikuję.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:Kto sieje wiatr zbiera burzę. Gdyby PO nie próbowało upchnąć swoich ludzi w TK zmieniając w tym celu ustawę, prawdopodobnie PiS też by nic nie robił.
EDIT - rzuff mnie uprzedził :)
W ustawie PO nie było nic o zmianie ludzi w TK.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Tak sobie przeczytałem do czego służy i w sumie - potrzebne nam to do czegoś jest w ogóle?
Zwłaszcza zważywszy na kuriozalne zgoła uzasadnienia wyroków - jak w sprawie określenia kwoty wolnej od podatku i - wielokrotnie przytaczanego przeze mnie łamania zapisu konstytucji o wyborach proporcjonalnych poprzez uznanie za konstytucyjny progu wyborczego 5%.
Dla mnie nie ma sensu utrzymywanie z podatków ludzi niekompetentnych, o przerośniętym jak Zoll ego (słuchałem z nim rozmowy w radiu i z wściekłości mało nie pogryzłem kierownicy :P)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eklezja, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Nie no Theeck. Bardzo to niepotrzebne. Wystarczy car i samodzierżawie. U naszych sąsiadów sprawdzało się świetnie kilkaset lat.
Obrazek
#sgk 4 life.
Zablokowany