Parliment elekszyns 2015

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Na kogo zaglosujesz?

PiS
7
19%
PO
2
5%
ZL
3
8%
N
5
14%
Kukiz
1
3%
PSL
1
3%
KORWin
8
22%
Razem
2
5%
ktos inny
4
11%
nie ide na wybory
3
8%
glos niewazny
1
3%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Halaster »

To jest dokladnie ta sama narracja co cztery lata temu na temat Palikota. I co? PO wygralo wybory, ale potrzebowalo koalicjanta - i wybralo dziwke polityczna PSL zamiast RP.

Wiec ja tak samo te teorię o "kreowaniu" partnera koalicyjnego przez Petru wkladam miedzy bajki.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:ma więcej miejsca na antenach (gdzie decyzje podejmują zamożni ludzie biznesu) niż gość który nawołuje do rozjebania systemu!.
:lol2: :lol2: :lol2:

Oczywiście, bo takie TVP i TVN to po prostu neutralni światopoglądowo, zamożni ludzie biznesu :D Nawet nie wspominam o tym, że TVP to nie jest prywatna własność ;]

Thim: z ciebie jak zwykle wychodzi w końcu prawdziwe ja, nie będę dalej z tobą rozmawiał ;]

A jak to taki spisek Halu to pokaż mi partię, która tydzień po założeniu jest we wszystkich głównych wydaniach informacji i ma 10% w sondażach na dzień dobry. Wszystko PRZYPADEG, wszystko :)
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: grel3gargamel »

Crowley pisze:Petru pojawił się po to, żeby z nim PO zrobiło koalicję. Nie przewidzieli tylko zdobycia przez kaczystów większości w sejmie. Kaczka by nie miał z kim zrobić koalicji, PO, PSL i .N by się dogadały i byłoby po sprawie.
lol przecież Petru odbierał głosy głównie PO, jeśli komukolwiek jego istnienie się przysłużyło to...PiSowi. Poza tym jak nie miałby z kim skoro miałby Kukiza
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Kurczę, mnie zastanawiało zawsze jedno - dlaczego spiskowe teorie zawsze tworzą ludzie o poglądach prawicowych, a nie lewicowych? Jak przegrywa PiS to wybory są sfałszowane - to wiemy. Ale wygląda na to, że zwolenników Korwina trapi ta sama choroba... Pal sześć tutejszy dialog o Petru, ale patrzę sobie teraz na relację live na wp i oczywiście roi się tam od komentarzy typu: "PKW na 100% własnie fałszuje wybory". Zaraz dziadki ogłoszą, że Korwin nie wszedł do sejmu - i winny będzie oczywisty. PKW, PO, może telewizja, Kulczyk zza grobu i ewentualnie jakieś lemingi. ZLew też nie wejdzie (z bardzo podobną stratą do przekroczenia progu) - a nikt tego podważał nie będzie. Ktoś wyjaśni?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Razorblade »

TexMurphy pisze:Kurczę, mnie zastanawiało zawsze jedno - dlaczego spiskowe teorie zawsze tworzą ludzie o poglądach prawicowych, a nie lewicowych? Jak przegrywa PiS to wybory są sfałszowane - to wiemy. Ale wygląda na to, że zwolenników Korwina trapi ta sama choroba... Pal sześć tutejszy dialog o Petru, ale patrzę sobie teraz na relację live na wp i oczywiście roi się tam od komentarzy typu: "PKW na 100% własnie fałszuje wybory". Zaraz dziadki ogłoszą, że Korwin nie wszedł do sejmu - i winny będzie oczywisty. PKW, PO, może telewizja, Kulczyk zza grobu i ewentualnie jakieś lemingi. ZLew też nie wejdzie (z bardzo podobną stratą do przekroczenia progu) - a nikt tego podważał nie będzie. Ktoś wyjaśni?
Tak Ci sie tylko wydaje ze "lewicowi nie robia teorii spiskowych". Oni zwyczajnie nie maja z czego ich robic :D


Edit: aaaa... ja oddalem niewazny glos w sejmie (choc u Kukiza u mnie byl mocny kandydat akurat), w senacie zaglosowalem "przeciw" czyli na starego senatora z PO. BANG!
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Official:

Prawo i Sprawiedliwość (37,58 proc. głosów)
Platforma Obywatelska (24,09 proc.)
Kukiz'15 (8,81 proc.)
Nowoczesna (7,6 proc.)
Polskie Stronnictwo Ludowe (5,13 proc.)
====================================
Zjednoczona Lewica (7,55 proc.)
KORWiN (4,76 proc.)
Partia Razem (3,62 proc.)

(http://www.tvn24.pl)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

TexMurphy pisze:Pal sześć tutejszy dialog o Petru
Wypraszam sobie. To nie jest kwestia spisków. Wkurza mnie takie zbywanie. Przypomina mi się katastrofa smoleńska. W jednym szeregu stawiało się speców od sztucznej mgły z ludźmi, którzy (jak się okazało słusznie) kwestionowali sekcje zwłok zrobione w Moskwie.

To samo tu, facet pojawia się nagle i 5 dni później ma 10% w sondażach i nie widzicie w tym nic dziwnego. Ciekawe ilu ludzi głosuje na partię powstałą wczoraj :) Najbardziej podoba mi się demokracja wg Halastera. Dopóki my mamy przewagę i decydujemy kogo pokazywać to jest ok ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Crowley »

grel3gargamel pisze:lol przecież Petru odbierał głosy głównie PO
Więc twierdzisz, że PO miało szansę na wynik powyżej 23%, które otrzymała? Dajmy na to około 30% jeśli doliczymy tych, co głosowali na Rycha? Wolne żarty. Nowoczesna to ludzie związani z PO (poszperajcie po nazwiskach) z programem dla tych, co kiedyś zagłosowali na PO, bo miała być wolnorynkowa i liberalna. Chodziło o odzyskanie głosów tych, którzy się Platformą znudzili albo zawiedli ale nie mają po drodze z Kukizami i innymi prawicowymi błaznami.
grel3gargamel pisze:Poza tym jak nie miałby z kim skoro miałby Kukiza
Kukiz wie, że koalicja z PiSem skończy się dla niego tak samo jak skończyła dla Samoobrony. A nawet jeszcze szybciej, bo ludzie mu po prostu na legalu odpłyną do PiSu. Byłby największym idiotą na świecie, wchodząc do rządu i myślę, ze zdaje sobie z tego sprawę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Więc twierdzisz, że PO miało szansę na wynik powyżej 23%, które otrzymała? Dajmy na to około 30% jeśli doliczymy tych, co głosowali na Rycha? Wolne żarty. Nowoczesna to ludzie związani z PO (poszperajcie po nazwiskach) z programem dla tych, co kiedyś zagłosowali na PO, bo miała być wolnorynkowa i liberalna. Chodziło o odzyskanie głosów tych, którzy się Platformą znudzili albo zawiedli ale nie mają po drodze z Kukizami i innymi prawicowymi błaznami.
Zabawne, że trzeba to tłumaczyć. Jak mawiał klasyk - oczywista oczywistość. Gdyby nie Ryszard to jakieś 2-3% oddałoby głos niechętnie na PO, a reszta wcale.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Halaster »

Ja po prostu wierzę w Wasz wolny rynek i wolne decyzje co do tego o kim kto pisze i mówi.

Nie wypowiadam się o TVP bo nie mam telewizora, więc ciężko mi oceniać czas antenowy poświęcony na poszczególne komitety.
Ostatnio zmieniony 26 października 2015, o 23:52 przez Halaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Crowley »

Przeliczył już ktoś te najnowsze wyniki na liczbę posłów?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

No i piękne strzały w Razem :D

"Skoro partia Razem przekroczyła próg 3% i otrzyma subwencję, to rozumiem, że 75% odda na cel charytatywny? :)"
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Halaster »

Nie da się tego wprost przeliczyć, bo to zależy od poszczególnych okręgów.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: grel3gargamel »

Crowley pisze: Więc twierdzisz, że PO miało szansę na wynik powyżej 23%, które otrzymała? Dajmy na to około 30% jeśli doliczymy tych, co głosowali na Rycha? Wolne żarty.
Komorowski miał w wyborach prezydenckich 33%, więc...oczywiście, że mogła
Crowley pisze: Nowoczesna to ludzie związani z PO (poszperajcie po nazwiskach)
PO to ludzie związani z PiS (vide Kamiński przykładowo)
Crowley pisze: z programem dla tych, co kiedyś zagłosowali na PO, bo miała być wolnorynkowa i liberalna. Chodziło o odzyskanie głosów tych, którzy się Platformą znudzili albo zawiedli ale nie mają po drodze z Kukizami i innymi prawicowymi błaznami.
lol i to ma być dowód na zaplanowaną przez PO operację? Po prostu było wolne miejsce na scenie politycznej i partia się pojawiła
Crowley pisze: Kukiz wie, że koalicja z PiSem skończy się dla niego tak samo jak skończyła dla Samoobrony. A nawet jeszcze szybciej, bo ludzie mu po prostu na legalu odpłyną do PiSu. Byłby największym idiotą na świecie, wchodząc do rządu i myślę, ze zdaje sobie z tego sprawę.
Kukiz nie miałby nic do gadania jak by nie wszedł to by mu się zwyczajnie klub rozleciał i ludzie przepłynęli do partii władzy
SithFrog pisze: Zabawne, że trzeba to tłumaczyć. Jak mawiał klasyk - oczywista oczywistość. Gdyby nie Ryszard to jakieś 2-3% oddałoby głos niechętnie na PO, a reszta wcale.
Ale to jest spekulacja nie żadna oczywistość, bo wątpię, żeby ktoś to zbadał
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Panowie (w tym przypadku SithFrog i Razorblade), nie naśladujcie pań Kopacz i Szydło z debaty ;-)

Razor:
Tak Ci sie tylko wydaje ze "lewicowi nie robia teorii spiskowych". Oni zwyczajnie nie maja z czego ich robic
W cytowanym przez Ciebie moim ostatnim wpisie masz konkretny przykład tego, że mają, gdyby chcieli. Zabrakło im do wejścia do sejmu praktycznie tyle samo, co korwinowcom, ale o fałszowaniu grzmią wyłącznie ci drudzy.

SithFrog:
Napisałem wyraźnie "Pal sześć tutejszy dialog o Petru", żebyście nie myśleli, że piję do niego, a tu masz... Więc jeszcze raz powtórzę - czemu tylko prawica podejrzewa wszystkich o przekręty, a lewica - nie? Zresztą trzeba przyznać, że PO też nie.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ktoś na Twitterze policzył, ale nie wiem czy dobrze:

pis 208
po 133
kukiz 49
petru 42
psl 28...

EDIT: Sprawdziłem na "symulatorze" d'Hondta i powinno być właśnie mniej więcej tak, albo PiS +1 kosztem Kukiza.

Czyli jednak PSL wygrał...
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Tego nie da się tak wyliczyć. Halaster ma rację - decydują wyniki z okręgów. Na symulatorze można sprawdzić chyba jedynie to, jak wyglądałby rozdział mandatów, gdyby Polska była jednym wielkim okręgiem wyborczym (na tym polegają tez chyba te symulacje przedstawiane na podstawie wyników sondażowych). Oczywiście mniej więcej rozkład mandatów będzie pewnie zbliżony, ale teoretycznie może być nawet tak, że np. Petru wprowadzi więcej posłów niż Kukiz.

Zobaczcie sobie komentarze:
http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10341,titl ... azywo.html

Toż ta "fałszomania" jest gorsza niż mgła smoleńska :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Crowley »

A nie no komentarze ludzisk o fałszowaniu wyborów i spisgu(!) to śmiech na sali. Opowieści z tej samej serii, co żydzi rządzący światem, które opowiada mój wujek co Wigilię. ;)
Nieśmiało zauważam jednak, że co innego wietrzyć mgły i zamach na demokrację przeprowadzony przez ludzi spod znaku koniczyny, a co innego zauważanie pewnych mechanizmów działania równych ludzi, partii i stowarzyszeń. Niektórych rzeczy nawet taki ignorant jak ja nie może nie zauważyć.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przeliczyłem sobie poprzednie wybory i rzeczywiście, PO wtedy dostało 20 posłów więcej niż to wynika z czystego d'Hondta. Zobaczymy...
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Crowley, kurde, czy ja naprawdę muszę wprost napisać, że także uważam, że Nowoczesna jest z pewnością jednym z tych ugrupowań, które pasują rożnym establishmentom i w związku z tym są w taki, czy inny sposób wspierane? Tak, uważam tak - ale przez cały wieczór nie odnoszę się do tego wątku, tylko odrębnego, "fałszerskiego". Niestety chyba nie da się tu na forum ustawić "podtopicu", więc wybaczcie, jeśli wciąż nie jestem zbyt precyzyjny :)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: DaeL »

Matthias[Wlkp] pisze:Ktoś na Twitterze policzył, ale nie wiem czy dobrze:

pis 208
po 133
kukiz 49
petru 42
psl 28...
Źle. Te wszystkie "symulatory d'Hondta" zakładają, że jest jeden wielki okręg wyborczy. A ponieważ okręgów jest 41, to w praktyce jeszcze silniej premiowane są partie duże, które w każdym okręgu mają mandaty biorące. Przy bardzo szczególnym rozłożeniu głosów teoretycznie jest możliwa sytuacja, w której partia zdobywa 5% głosów, ale we wszystkich okręgach wyborczych jej najlepszy kandydat jest tuż za ostatnim dzielnikiem mandatowym, i partia nie ma ani jednego posła. To bardzo nieprawdopodobne, ale technicznie możliwe.

Co do rzeczywistego podziału, to Marcin Palade dał przybliżony podział na podstawie tego co w tej chwili wiemy o wynikach cząstkowych z okręgów:

PiS 234-236
PO 138-140
KUKIZ 39-41
NOW 30-32
PSL 14-16
MN 1
Tex pisze:Crowley, kurde, czy ja naprawdę muszę wprost napisać, że także uważam, że Nowoczesna jest z pewnością jednym z tych ugrupowań, które pasują rożnym establishmentom i w związku z tym są w taki, czy inny sposób wspierane? Tak, uważam tak - ale przez cały wieczór nie odnoszę się do tego wątku, tylko odrębnego, "fałszerskiego". Niestety chyba nie da się tu na forum ustawić "podtopicu", więc wybaczcie, jeśli wciąż nie jestem zbyt precyzyjny :)
Wątek fałszerski był mocno wałkowany przy zeszłorocznych wyborach samorządowych. W skrócie - jakieś cuda się jednak działy. Cuda, których nie można złożyć tylko i wyłącznie na karb skrajnego analfabetyzmu Polaków. W wyborach do sejmików wojewódzkich najwyraźniej głosy nieważne oddawali zwolennicy wszystkich partii poza PSL-em. To znaczy poniekąd. Bo peeselowcy mieli dość dziwną manierę stawiania dwóch krzyżyków na jednej, własnej liście, skutkiem czego (zgodnie z ówczesną interpretacją PKW) głos zaliczano na kandydata PSL, który był na wyższej pozycji.

Oczywiście ludzki mózg ma ten problem, iż czasem dostrzega intencjonalność w zwykłym chaosie, ale ja sądzę, że jednak ktoś z nami (może nie w skali ogólnokrajowej, ale na pewno w kilku okręgach) totalnie leciał w chuja. Zresztą była ku temu sposobność, bo partie pokpiły wybory samorządowe i ogromna liczba wiejskich komisji byłą nieobsadzona.

Całe wybory chciała zbadać Fundacja Batorego, ale karty do głosowania poszły (zresztą zgodnie z prawem) do przemiału. Także możemy co najwyżej zapamiętać ten fantastyczny triumf PSL-u. 23,68% w okręgach wyborczych o dokładnie tym samym kształcie jak tegoroczne okręgi do Sejmu. Kurczę, ciekawe czemu im tak nagle poparcie spadło?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Halaster »

Ja tam się cieszę, że "establishment" wspiera akurat partie głoszącą takie poglądy jakie mi odpowiadają, szkoda że to nie wystarcza żeby wygrać wybory ;)

W ogóle ciekawe jak poglądy i poparcie się zmieniają przez lata. Ja w parlamentarnych w 2007 głosowałem na PO, potem na Palikota i teraz na Petru. A Wy?

Z tego co pamiętam to Tex na PiS w 2005, mam rację? ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Tex: Twoje "pal sześć" zrozumiałem jako "pół biedy SithFrogowe spiski, patrzcie co w komentarzach".

Halu: hehe, to jest właśnie piękne. Głosowałeś na PO, nie wprowadzili tego, co obiecali i co zgadza się z Twoimi poglądami, to teraz głosujesz na coś, co wygląda na PO bis.

A przyznawanie się do głosowania na Palikota to prawdziwy coming out.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Matthias[Wlkp] »

2015 - Korwin
2011 - PJN
2007 - PO
2005 - PO
2001 - PO

Do samorządu gdzieś tam się jakiś PSL, LPR, PiS znaleźli, bo na ludzi głosowałem.
Ostatnio zmieniony 27 października 2015, o 01:11 przez Matthias[Wlkp], łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: DaeL »

Halaster pisze:W ogóle ciekawe jak poglądy i poparcie się zmieniają przez lata. Ja w parlamentarnych w 2007 głosowałem na PO, potem na Palikota i teraz na Petru. A Wy?
Stabilność poglądów Ci się chwali. Sztandary inne, ale zawsze na tych samych ludzi.

Ja w 2005 w parlamentarnych głosowałem na Korwinusa. Never again. W 2007, 2011 i teraz PiS. Teraz i na wieki wieków.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Halaster, no nie, na PiS to ja nigdy nie głosowałem :) Natomiast często wrzucałem głos nieważny (nie pamiętam, czy akurat w 2005, ale to bardzo prawdopodobne), zresztą z tego powodu też toczyły się tu różne dyskusje.
DaeL, triumf PSLu był wynikiem książeczki (bez spisu treści ;-) ). Co do tego akurat jestem przekonany ze względu na wyniki wyborów samorządowych w moim powiecie. Tak się złożyło, że u mnie PSL nie wystawił swojej listy, w związku z czym na pierwszej stronie był PiS (lista nr 2). I dokonał takiego pogromu, że mając np. w Radzie Powiatu poprzedniej kadencji 4 radnych, do obecnej wprowadził 11, a w moim miasteczku, w którym nigdy wcześniej nie wygrywał, wygrał wówczas z dużą przewagą. Co ważne - nie wygrał chyba nawet w obecnych wyborach, z tego co widziałem dziś na obwieszczeniach na lokalach poszczególnych komisji (jeśli już - to nieznacznie).
Głosy nieważne? Myślę, że to jednak w znacznym stopniu "analfabetyzm", ale w jeszcze większym - oddawanie nieważnych głosów celowo (tak, jak ja to nieraz robiłem). Wiele wskazuje na to, że obecnie jest bardzo podobna sytuacja w wyborach do senatu. Ponoć jest wielka liczba głosów nieważnych, a to przecież wybory proste jak drut, Prostsze już być nie mogą. Tyle że w wielu okręgach wybór sprowadzał się do PO-PiS, bo inne komitety nie wystawiały swoich kandydatów, wiedząc, że mają bardzo małe szanse, by włączyć się do walki. I jestem pewien, że gros tych nieważnych głosów, to świadoma decyzja tych, którzy nie chcieli poprzeć ani PO, ani PiSu.

Ale nawet gdyby przyjąć, że wały proPSLowskie były, to dalej nie jest odpowiedzią na moje pytanie, które brzmi: dlaczego o wały posądza zawsze prawica, a nie lewica czy PO? :roll:
Ja tam się cieszę, że "establishment" wspiera akurat partie głoszącą takie poglądy jakie mi odpowiadają, szkoda że to nie wystarcza żeby wygrać wybory
Dokładnie, mnie to dokładnie lotto, czy jakieś ugrupowanie jest "trendy" czy "jazzie", o ile w miarę jego program pokrywa się z moimi poglądami. Ani mnie to bardziej do niego nie przekonuje, ani nie odpycha. Po prostu jest tak, i tyle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Ale jaka prawica i jakie wały Tex? Rozumiem zarzut a propos ciągłego sugerowania przez PiS, że kilka kolejnych wyborów było "szemranych". Natomiast co z resztą? Pisałeś coś o śledzeniu wyników, ale chyba nie będziemy wyciągali wniosków na podstawie komentarzy w necie?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: boncek »

2015 - ZL
2011 - Nie pamiętam, chyba nieważny. Do senatu na Zdrojewskiego.
2007 - LiD
2005 - nie było mnie w kraju, gdybym był to pewnie na demokratow.pl
Obrazek
TexMurphy
Ostatni Skald
Posty: 88
Rejestracja: 12 maja 2014, o 00:39

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: TexMurphy »

Mam rozumiem SithFrog, że w necie same boty siedzą? Nawet jeśli tak, to są to dziwnym trafem tylko boty prawicowe...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Crowley »

TexMurphy pisze:Tak, uważam tak - ale przez cały wieczór nie odnoszę się do tego wątku, tylko odrębnego, "fałszerskiego".
Ale ja absolutnie nie twierdzę inaczej. Luzik. Odnosiłem się głównie do postów Grela.
Halaster pisze:Ja tam się cieszę, że "establishment" wspiera akurat partie głoszącą takie poglądy jakie mi odpowiadają, szkoda że to nie wystarcza żeby wygrać wybory
Jakiś czas temu w rozmowie z kolegą stwierdziłem, że gdybym Ryszarda Petru nie kojarzył jako człowieka związanego z Donaldem Tuskiem, a całej jego formacji z Platformą, a znał ich tylko z kampanii wyborczej, to głosowałbym na nich w ciemno. Zgadzam się z niemal wszystkimi ich postulatami. Ale to jest program podobny do tego, na którym PO zbudowała swoją potęgę i którego potem nie realizowała, bo pseudosocjalizm jest bardziej popularny wśród ludu. Już nawet pomijając moje teorie spiskowe i zakładając, że Petru jest w 100% niezależny, jestem pewien, że po zdobyciu władzy niewiele albo nic by ze swojego programu nie zrealizował, bo przegrałby kolejne wybory z kretesem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Halaster »

DaeL pisze:
Halaster pisze:W ogóle ciekawe jak poglądy i poparcie się zmieniają przez lata. Ja w parlamentarnych w 2007 głosowałem na PO, potem na Palikota i teraz na Petru. A Wy?
Stabilność poglądów Ci się chwali. Sztandary inne, ale zawsze na tych samych ludzi.
No wIęc żarty żartami, ale ja zazwyczaj głosuję za ogłaszanym programem, a nie za ludźmi. Może to wynika z tego że się nie znam na ludziach, może dlatego że jestem naiwny - nie wiem, za to wiem że zawsze chciałem rządów kogoś umiarkowanie liberalnego gospodarczo i
światopoglądowo.

A zarzut spadochronowy pojawia się tak samo często jak ten o kontrolowanej koalicji, może mi ktoś powiedzieć kto wszedł do sejmu z listy N kto kształtował politykę PO i nie dotrzymał obietnic?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: ThimGrim »

Petru spotykał się z PO. To wszystko jest ukartowane.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

TexMurphy pisze:Mam rozumiem SithFrog, że w necie same boty siedzą? Nawet jeśli tak, to są to dziwnym trafem tylko boty prawicowe...
Nie, ale generalnie głupi i chamscy ludzie. A że akurat głównie wyborcy PiS? PiS zagospodarowało głosy tych, których transformacja pożarła. Niezadowolonych i sfrustrowanych. Tacy są zawsze najbardziej podatnym gruntem na wszelkiego rodzaju spiski i tym podobne. Na PO głosują głównie tacy, co mają się jak pączki w maśle, albo nie chcą głosować na PiS, a myślą, że głosowanie na PO zapewnia im status MWZWM.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Nie, ale generalnie głupi i chamscy ludzie. A że akurat głównie wyborcy PiS? PiS zagospodarowało głosy tych, których transformacja pożarła. Niezadowolonych i sfrustrowanych. Tacy są zawsze najbardziej podatnym gruntem na wszelkiego rodzaju spiski i tym podobne.
Napisał Sithfrog, który jako pierwszy łyknął zdjęcie Turtlesa, że GW zrobiła fotomontaż "bo przecież  Kaczyński zawsze ma 3x bardziej oświetloną twarz (a resztą ciała odbija więcej światła) niż pozostali ludzie w okolicy." ;)

No dla mnie te teorie spiskowe to nic dziwnego. Prawica z natury jest nieufna, a czym bardziej poglądy idą w prawo, i czym większe czują zagrożenie, tym im się ta nieufność umacnia. A, że od 8 lat PiS dodatkowo podważał ważność wszystkich wyborów w jakich przegrywał plus cały czas mówił, że państwo nie działa (co nijak ma się do rzeczywistości), to prawica się w tych swoich teoriach umacnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Pquelim »

Coming out:
nie głosowałem nigdy w wyborach do Sejmu i Senatu. Taki hipster! :cool:


no, chyba że liczy się że jako dzieciaka tato zabierał mnie do urny i tam skreslałem jakieś nazwiska. nie wiem tylko jakie, chociaż podejrzewam ze SLD i AWS ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Naprawdę widzisz znak równości między mną piszącym, ze wygląda mi to na fotomontaż (a nie, że GW zrobiła fotomontaż), a tłumem komentarzy na onecie, że "w PKW oszukujo"?

Pq: wow, taki z ciebie hipster jak połowa społeczeństwa. Zaimponowałeś. Not.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Cherryy »

A ja jeszcze raz zaznaczę tylko, że bardzo źle się stało, że do Sejmu nie weszła jakakolwiek lewica. Podobnie źle bym się czuł, gdyby było odwrotnie i w Parlamencie nie znalazłaby się żadna prawica. To jednak poważnie zaburza pluralizm w tym kraju, szczególnie, że gdyby połączyć elektoraty ZL i Razem, to okazuje się, że bez swojego reprezentanta światopoglądowego pozostaje ponad 10% osób, czyli w tej chwili... trzecia siła. Nie chcę oceniać jakości tej lewicy, bo nie w tym rzecz - ale źle się dzieje. Nie będzie żadnego równoważenia poglądów w istotnych sprawach ideowych. Jak słyszę, że rolę lewicy przejmie PO, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Counterman »

Od 2005 głosowałem na PO, teraz głosowałem na Nowoczesną. PiS kijem od szczotki nie tknę, bo serca nie mam do nich. PO poraża brakiem kompetencji. Wszystkie te KUKIZy KORWINy i inne to jeszcze gorzej. Na pseudolewicę nie zagłosuję, bo czerwono tam aż miło. Głosu nieważnego też nie wrzucę, no to została mi Nowoczesna.

Pq: Oficjalnie nie masz prawa narzekać na sytuację w Polsce. I nawet nie próbuj oponować. Jak chcesz protestować to idź i wrzucaj pusty głos. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: ThimGrim »

Pquelim pisze:Coming out:
nie głosowałem nigdy w wyborach do Sejmu i Senatu. Taki hipster! :cool:
Winner.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Theeck »

Cześć Tex :D
Co do coming ałtów, to chyba nikogo nie zdziwi, że ja od zawsze głosowałem na UPR/KNP/KorWin ?
Jeden, jedyny raz zagłosowałem w 2007 r. do Senatu na kogoś z PO, bo KNP nie miało wtedy swojego kandydata. Niesmak i pogardę do samego siebie czuję do dziś :crying:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Od 2005 głosowałem na PO, teraz głosowałem na Nowoczesną. PiS kijem od szczotki nie tknę, bo serca nie mam do nich. PO poraża brakiem kompetencji. Wszystkie te KUKIZy KORWINy i inne to jeszcze gorzej. Na pseudolewicę nie zagłosuję, bo czerwono tam aż miło. Głosu nieważnego też nie wrzucę, no to została mi Nowoczesna.
Czekaj. Czyli co? Masz serce do Nowoczesnej czy widzisz tam kompetencje czy co? :> Rozumiem dlaczego nie głosowałeś na pozostałych, ale nie rozumiem dlaczego na Nowoczesną.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: boncek »

Cherryy pisze:A ja jeszcze raz zaznaczę tylko, że bardzo źle się stało, że do Sejmu nie weszła jakakolwiek lewica. Podobnie źle bym się czuł, gdyby było odwrotnie i w Parlamencie nie znalazłaby się żadna prawica. To jednak poważnie zaburza pluralizm w tym kraju, szczególnie, że gdyby połączyć elektoraty ZL i Razem, to okazuje się, że bez swojego reprezentanta światopoglądowego pozostaje ponad 10% osób, czyli w tej chwili... trzecia siła. Nie chcę oceniać jakości tej lewicy, bo nie w tym rzecz - ale źle się dzieje. Nie będzie żadnego równoważenia poglądów w istotnych sprawach ideowych. Jak słyszę, że rolę lewicy przejmie PO, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
No dlatego ja z zaciśniętymi zębami, ale jednak głosowałem na ZL.
SithFrog pisze:Naprawdę widzisz znak równości między mną piszącym, ze wygląda mi to na fotomontaż (a nie, że GW zrobiła fotomontaż), a tłumem komentarzy na onecie, że "w PKW oszukujo"?
Oszukujo, bo przecież prawica mówi, że oszukujo. Tak samo GW kłamio, bo prawica mówi, że GW kłamio. Nie, nie widzę różnicy.
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: grel3gargamel »

Za brak lewicy to podziękujcie Millerowi. Jakby SLD wystartowało samo to by weszło
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Razorblade »

2005 - demokraci.pl
2007 - Korwin
2011 i 2015 - niewazne. Nie bylo sensownego kandydata na liscie a z glosowania "na partie" sie wyleczylem.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: boncek »

Nie weszło. Miller pogrążył SLD wystawiając Ogórek, bo wtedy odwrócił się od nich twardy elektorat. Dla nich ta koalicja to była pewnie jedyna szansa. Zresztą przecież oni nie wchodzą sobie ot tak, na bank najpierw robili jakieś badania poparcia, żeby zobaczyć co im się opłaca bardziej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Razorblade »

Tex. Mnie nie interesuje co kto sobie w necie wypisuje po wyborach. Teorii spiskowych nt. podsłuchów i innych afer ze strony wspierajacych PO nasluchalem sie tyle ze glowa mala. Nawet nasz cudowny redaktor Lis sie na ten temat wypowiadal pieknie :D

A ze problem byl z protokolem londynskim ktory akurat ZL nic by nie dawal bo nie maja tam prawie w ogole poparcia, w przeciwienstwie do Kukizow i Korwinow to tez komentarze sie pojawiaja takie a nie inne ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Oszukujo, bo przecież prawica mówi, że oszukujo. Tak samo GW kłamio, bo prawica mówi, że GW kłamio. Nie, nie widzę różnicy.
I znów ludzie co widzieli sztuczną mgłę w Smoleńsku to takie same oszołomy jak ci co uważają sekcje zwłok po katastrofie za nieprofesjonalną farsę. Najłatwiej wrzucić do jednego wora. A przykładów na manipulacje GW tylko na tym forum znajdziesz multum. No ale skoro to nasi, a nie 'tamci' to zróbmy z tamtych wariatów :) Bo to my jesteśmy MWZWM.

Nieważne, że im ksiądz mówi jak głosować, a wam Adam Michnik ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: Pquelim »

Counterman pisze:Oficjalnie nie masz prawa narzekać na sytuację w Polsce. I nawet nie próbuj oponować. Jak chcesz protestować to idź i wrzucaj pusty głos
oficjalnie to nie wiem, ale w praktyce jestem obywatelem, który zwyczajnie nie chcę wypinać zadu i czekać, aż go nasze kochane politmajstry przetrzebią bez wazeliny. nie głosuję, bo im nie ufam, bo ich nie lubię, bo mi wstyd za nich, nie głosuje w pełni świadomie i w poczuciu odpowiedzialności. Już pisałem wcześniej - przejrzałem ofertę wyborczą wszystkich startujących partii (poza Razem, bo byli wtedy jeszcze marginesem) i doszedłem do wniosku, że nie oddam przysługi ludziom, którzy mają mnie za debila. Którzy chcą mi wcisnąć uzdrowienie polityki społecznej poprzez redystrybucję podatków. Którzy obiecują mi 500 złotych na dziecko, jakbym był żebrakiem na dworcu. Którzy reprezentują bankokracje jawnie łgając w każdą kamerę w nich zwróconą, że tak nie jest. I całej reszcie, mogę tak wymieniać właściwie bez końca. Powodów do zagłosowania na jakąkolwiek partię znalazłbym kilka. Na to, żeby nie głosować - kilkadziesiąt.
Więc nie. Wypisałem się z tego żenującego karnawału nieudolnych kampanii marketingu politycznego, bezjajecznego dyskursu o dupie maryni i traktowania wyborców jak niedoedukowanych osłów. Sumienie mi nie pozwala w tym uczestniczyć.

a nieważny głos jest nieważny. Bez różnicy czy go oddajemy, czy nie. I tak nikt nigdy nie zwraca na nie uwagi. Chociaż byłbym za tym, żeby zrobić kiedyś pospolite ruszenie i oddać 20% takich głosów - może wtedy opinia publiczna podjęła by ten temat. Ordynacje mamy taką, że nie można głosować przeciw, więc to jedyne rozwiązanie w którym mógłbym pogodzić mój obywatelski obowiązek z udziałem w wyborach.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: snt »

2005 Pis
2007 Platforma (młodość durna)
2011 Palikot (!)
2015 Pis

Kto mnie przebije? :>
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Parliment elekszyns 2015

Post autor: boncek »

Jakim Wam? Ja nie czytam GW i nie oglądam TVN24, w życiu nie głosowałem na PO (poza Zdrojewskim) więc chyba mnie z kimś pomyliłeś. ;) Owszem, słucham Tok FM, ale najczęściej zgadzam się tam z Wróblem. ;)

I jest różnica między nacechowaniem tekstu, bo to robią wszyscy, a fotomontażem. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ