Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

W zasadzie mogło pójść do tematu o grach, ale...

W co się bawiliście (okej, mogą być też solitary zabawy w domu) na podwórkach (ewentualnie "polach") i w szkole?

Celowo nie podaję wszystkiego co przyszło mi do głowy żeby zostawić pole do popisu dla innych... ;)

Bo mi się przypomniała taka gra jak Sztandary, tylko że "przypomniała" to za duże słowo, bo ni w ząb nie pamiętam jak się w to grało. Wiem tylko, że za sztandary służyły nam patyki. Rysowało się jakieś okręgi, w których przeciwnik nie mógł się deaktywować or sth... Anyone? :P

Za czasów szkolnych przez dłuższy czas rządził Dołek, czyli wstrzeliwanie palcami monet do dołka. Im mniej ruchów tym lepiej.

Ale w Czołg to się na pewno nie bawiliście, bo do tego potrzeba było wyjąć jakiś wielki karton, po TV np, z kubła na śmieci. Potem otwierało się spód i górę kartonu, a następnie wchodziło do środka i toczyło, jak czołg!

:P

Dzieci śmieci i dzieci wojny i okopów normalnie...

Ale co ja tam wiem o wojnach i okopach, zaraz przyjdzie Voo i opowie ja wyglądały prawdziwe okopy... ;)

Ps. Sith. Na syfa dziesięć!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Crowley »

Zaraz zaczniemy wrzucać zdjęcia naszych kolekcji "historyjek" z gum Turbo. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

Crowley pisze:Zaraz zaczniemy wrzucać zdjęcia naszych kolekcji "historyjek" z gum Turbo. :P
Bez jaj, macie takie rzeczy? :)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ej, no... Coś za dużo się robi tych tematów refleksyjno-wspominkowych... Dajcie chociaż wygasić się poprzedniemu.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:Ej, no... Coś za dużo się robi tych tematów refleksyjno-wspominkowych... Dajcie chociaż wygasić się poprzedniemu.
Mówisz tak bo zawsze byłeś berkiem!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: PIOTROSLAV »

Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Larofan »

Crowley pisze:"historyjek" z gum Turbo
wez kurde.. historyjki byly w donaldach.. w turbo byly auta doh
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Voo »

Kapsle i palenie pap...

Kapsle.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: SithFrog »

Kapsle, granie w gumę, zabawa w chowanego, strzelanie z korków z saletrą, podchody, robienie łuków i strzał. jak był nóż to grało się w grzyba, jak piłka, ale za mało osób na mecz to w marynarza/jedno podanie albo w kwadraty.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

Kwadraty?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: SithFrog »

Miałem się rozpisywać, ale jak zwykle, internet ma już wszystkie definicje :)
Kwadraty – piłkarska zabawa, do rozegrania której potrzebna jest piłka nożna (może być mundialowa jabulani, ale sprawdzi się i taka do siatkówki), co najmniej czterech graczy, kawałek asfaltu oraz kreda. Na asfalcie należy rozrysować duży 8-metrowy kwadrat, który dzieli się na cztery 2-metrowe z każdej strony kwadraty. Każdy z graczy staje na swoim kwadracie.

Zawodnik ma za zadanie doprowadzić do tego, by piłka odbiła się co najmniej dwoma kozłami na polu przeciwnika. Broniący się może odbijać piłkę z pierwszego podania lub po koźle. Piłkę odbija się tak, jak pozwalają na to przepisy w futbolu (stopą, nogą, głową, tułowiem), liczba żonglerki piłką nie jest ograniczona – ważne jest by przy niej nie przekroczyć pola przeciwnika.

Gracz przegrywa jeśli piłka odbije się na jego polu dwukrotnie, bądź na jego polu i poza nim. Atakujący przegrywa jeśli podając piłkę nie trafi w pole przeciwnika.

Wyeliminowany gracz schodzi z pola, a rozgrywka trwa dalej pomiędzy pozostałymi zawodnikami.

Zaawansowani gracze w kwadraty mogą ograniczyć uderzenia do jednego po koźle, rozrysować kwadraty na większą liczbę zawodników, bądź ustalić zasady tak, że ten kto eliminuje zawodnika ma prawo przypisać zdobyte pole innemu (w ten sposób powiększa jego terytorium do obrony).
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Zolt »

SithFrog pisze:Kapsle, granie w gumę, zabawa w chowanego, strzelanie z korków z saletrą, podchody, robienie łuków i strzał. jak był nóż to grało się w grzyba, jak piłka, ale za mało osób na mecz to w marynarza/jedno podanie albo w kwadraty.
oprócz tego odbijaliśmy piłę o boczną ścianę domu, dozorczyni miała małe okratowane okienko - 10 punktów ;) Na boisku liceum za kratą były kosze do gry w koszykówkę, to grało się 1-1, 2-2, jakąś grę z rzucaniem z różnych linii i spod kosza, nazwy której nie pamiętam.

Jak byłem w przedszkolu to naoglądałem się Wielkiej Ucieczki itd. i organizowałem podkop pod kratami. Wielokrotnie byliśmy już blisko ucieczki, ale wtedy trzeba było iść do domu, a cieć zasypywał wykop. Raz skaptowałem parę osób więcej i udało nam się, jedna osoba przeszła, ale przedszkolanka zaraz ją zauważyła i kazała wracać na około. Gupia rura.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:Miałem się rozpisywać, ale jak zwykle, internet ma już wszystkie definicje :)
Kwadraty – piłkarska zabawa, do rozegrania której potrzebna jest piłka nożna (może być mundialowa jabulani, ale sprawdzi się i taka do siatkówki), co najmniej czterech graczy, kawałek asfaltu oraz kreda. Na asfalcie należy rozrysować duży 8-metrowy kwadrat, który dzieli się na cztery 2-metrowe z każdej strony kwadraty. Każdy z graczy staje na swoim kwadracie.

Zawodnik ma za zadanie doprowadzić do tego, by piłka odbiła się co najmniej dwoma kozłami na polu przeciwnika. Broniący się może odbijać piłkę z pierwszego podania lub po koźle. Piłkę odbija się tak, jak pozwalają na to przepisy w futbolu (stopą, nogą, głową, tułowiem), liczba żonglerki piłką nie jest ograniczona – ważne jest by przy niej nie przekroczyć pola przeciwnika.

Gracz przegrywa jeśli piłka odbije się na jego polu dwukrotnie, bądź na jego polu i poza nim. Atakujący przegrywa jeśli podając piłkę nie trafi w pole przeciwnika.

Wyeliminowany gracz schodzi z pola, a rozgrywka trwa dalej pomiędzy pozostałymi zawodnikami.

Zaawansowani gracze w kwadraty mogą ograniczyć uderzenia do jednego po koźle, rozrysować kwadraty na większą liczbę zawodników, bądź ustalić zasady tak, że ten kto eliminuje zawodnika ma prawo przypisać zdobyte pole innemu (w ten sposób powiększa jego terytorium do obrony).
w ogóle nieprawda. W Kwadrata (żadne tam "y") można było grać i we dwójkę. I co to za lamerskie zasady z odbijaniem? Tylko raz, przed dotknięciem zawodnika!
Chociaz najlepsza zabawa była, jak grało z osiem osób, tam dopiero były akcje ;) Pod blokami nawet nam specjalnei malowali pole do gry farbami na chodniku. Graliśmy jak tylko nie było ekipa na pełny skład na boisku, albo po meczu - dla odstresowania.
Jej, jakie to były piękne czasy :crying:

W Jedno Podanie też grałem. Inni grali w Warszawę/Warszawiaka/cośtam jeszcze, ale u nas zawsze to było "jedno".
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Zolt »

bo ta gra nazywa się "Warszawiak", kto twierdzi inaczej bezwstydnie kłamie ;)

edit: no i wstęp do lekkoatletyki na trzepaku :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Crowley »

Larofan pisze:
Crowley pisze:"historyjek" z gum Turbo
wez kurde.. historyjki byly w donaldach.. w turbo byly auta doh
My jedne i drugie nazywaliśmy "historyjkami".
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Voo »

Jak byłem w przedszkolu to naoglądałem się Wielkiej Ucieczki itd. i organizowałem podkop pod kratami. Wielokrotnie byliśmy już blisko ucieczki, ale wtedy trzeba było iść do domu, a cieć zasypywał wykop. Raz skaptowałem parę osób więcej i udało nam się, jedna osoba przeszła, ale przedszkolanka zaraz ją zauważyła i kazała wracać na około. Gupia rura.
W klimacie filmu to powinieneś uciec stamtąd na trójkołowym rowerku ;)

Obrazek
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Zolt »

nie udało się, ale za to o ile dobrze pamiętam nabiłem się na drut kolczasty dwoma palcami i rękawem bluzy (serio) ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Cherryy »

My na podwórku praktycznie od rana do wieczora graliśmy w piłkę, bo mieszkałem obok stadionu otwartego dla wszystkich chętnych. Tak między 8, a 16 rokiem życia. Później odkryliśmy inne rozrywki: tanie wina i ćmiki.

Ale pamiętam, że bawiło się w chowanego i w kapsle (całe paznokcie obtłuczone). Ze względu na to, że mieszkałem też blisko pustynnego skwerku z piaskiem jak na plaży (starorzecze Wisły, czy coś takiego - chociaż jakieś 5 km w linii prostej od Wisły), to czasem graliśmy tam w siatę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Turtles »

Zolt, nie miałeś skórzanej kurtki. Jak miało się udać?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Larofan »

Zolt pisze:bo ta gra nazywa się "Warszawiak"
kto by w to gral wtedy? phi :)
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: peterpan »

Autorska gra ślepak będącą kreatywnym połączeniem chowanego i berka. Niedaleko domu był mały, przez nikogo nie pielęgnowany sadek wiśniowy (ot z 20 drzewek). 3 z nich urosło blisko siebie i urosły tak, że łatwo się można było na nie wspinać. Ponieważ nikt ich nie pilnował, przycinał, drzewka miały te 6-7 metrów wysokości (wspianczkowej ;)), oraz były rozłożyste. Grało się w 3-5 osób w wieku 8-11 lat :). Jedna z nich stawała się ślepakiem - zawiązywaliśmy jej oczy. Liczyła do 10, pozostała część wchodziła na te trzy drzewka. Zadaniem ślepaka było dotknąć osoby jak w klasycznym berku, przez co ona stawała się ślepakiem. Musiała przez to wchodzić na drzewo na ślepo :) Istniała zasada dodatkowa - jeżeli ktoś dotykał podłoża, to ślepak krzycząc "ślepak stop", również "łapał" daną osobę. Ta właśnie powodowało, że uciekający przełazili często z drzewa na drzewo po gałęziach, a ślepak często za nimi. Że nikt nie spadł, do był cud. Jedna z niewielu zabaw, gdzie wszyscy byli cicho, żeby ślepak ich nie usłyszał ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:w ogóle nieprawda. W Kwadrata (żadne tam "y") można było grać i we dwójkę. I co to za lamerskie zasady z odbijaniem? Tylko raz, przed dotknięciem zawodnika.
No tak tam jest. Albo z pierwszej, albo po jednym odbiciu od ziemi. We dwóch się dało, ale to była słaba wersja.
Zolt pisze:Na boisku liceum za kratą były kosze do gry w koszykówkę, to grało się 1-1, 2-2, jakąś grę z rzucaniem z różnych linii i spod kosza, nazwy której nie pamiętam.
Oooo, tak, tez w to graliśmy i też nie pamiętam nazwy. Szło się po obwodzie trumny i rzucało. Jak wpadła przechodziłeś na kolejne miejsce, aż zostawałeś masterem, czy jak mu tam. Master podawał piłki, jak Twój rzut nie wpadł, a on złapał zanim spadła na ziemię - rzucał z tego miejsca gdzie złapał. Jak trafił - wracałeś na początek. Nazwy nie pamiętam za cholerę.

U nas było jedno podanie. W Warszawiaka zabawa wygląda inaczej. Wpadasz na inne podwórka, zachowujesz się jak cwaniak i burak, który myśli, że jest lepszy od innych, a na koniec robisz syf i znikasz :D ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Zolt »

U nas było jedno podanie. W Warszawiaka zabawa wygląda inaczej. Wpadasz na inne podwórka, zachowujesz się jak cwaniak i burak, który myśli, że jest lepszy od innych, a na koniec robisz syf i znikasz :D ;)
zapomniałeś o zmuszaniu dzieci z innych podwórek do odbudowania garaży na Twoim materiałami z ich.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Oooo, tak, tez w to graliśmy i też nie pamiętam nazwy.
U na się to nazywało gra w Króla. To odsyłanie na bok to było "na zieloną trawkę".



Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Larofan »

SithFrog pisze:Oooo, tak, tez w to graliśmy i też nie pamiętam nazwy.
tak tak - nie pamietam nawet zasad ale chyba kazdy mial swoje zreszta wiec nie mialo to wiekszego znaczenia.. to faktycznie bylo chyba 'w króla' ale mi sie kojarzylo troche z baseballem bo te jakby 'bazy' po obwodzie jakos tak szly
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:U na się to nazywało gra w Króla. To odsyłanie na bok to było "na zieloną trawkę".
Szacun za pamięć, dokładnie taka była nazwa :) A na zieloną trawkę odsyłał cię master jak nie trafiłeś z początkowej pozycji, a on trafił "kasujący" rzut.

Było jeszcze "2x2" w kosza. Po prostu rzucałeś osobisty, jak wpadło to kolejny, a jak nie to oponent rzucał z miejsca gdzie złapał piłkę. Jak z tego miejsca trafił to rzucał osobiste, a jak nie trafił to łapałeś piłkę i tak w kółko. Punkty jak w koszu, grało się np. do 20 czy 50.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:U na się to nazywało gra w Króla. To odsyłanie na bok to było "na zieloną trawkę".
Szacun za pamięć, dokładnie taka była nazwa :)
To respect dla Ciebie, bo ja tylko nazwę pamiętam i z grubsza o co chodziło, a ty dokładnie zasady opisujesz.


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Pquelim »

w kosza to w "Króla" albo "21", dokładnie tak ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Gregor »

SithFrog pisze:U nas było jedno podanie. W Warszawiaka zabawa wygląda inaczej.
Z jakiegoś powodu u mnie mówilo się, że to gra w jedynki :P Jeszcze była wariacja, że można było punktować tylko po podrzutkach!
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarecki
beżowy
Posty: 413
Rejestracja: 4 maja 2014, o 17:05

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Jarecki »

My robiliśmy imitację toru żużlowego wokół piaskownicy z bandami sięgającymi 40 cm. Żużlowcami były piłki do tenisa ziemnego. Każdy miał po kilka swoich imiennych zawodników. Ja pamiętam miałem Ryszarda Dołomisiewicza i jego imiennika z Gorzowa Franczyszyna.
Graliśmy też, w "15", trio basket, kapsle, no i oczywiście speedrower, po którym nie raz wracaliśmy z poobdzieranymi łokciami, kolanami itd.
_____________________________________________
42.195km - 2.48.43
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Voo »

Piłeczki to była chyba późniejsza mutacja kapsli. Tak mi się wydaje.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Turtles »

Była taka gra polegająca na skakaniu ludziom na stopy. Super sprawa na korytarzach w podstawówce. No i zośka, ale w tym zawsze słaby byłem.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: ThimGrim »

Turtles pisze:Była taka gra polegająca na skakaniu ludziom na stopy.
Princi polo czy jakoś tak...


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Cherryy »

Turtles pisze:Była taka gra polegająca na skakaniu ludziom na stopy. Super sprawa na korytarzach w podstawówce. No i zośka, ale w tym zawsze słaby byłem.
Pół klasy chodziło przez to w zniszczonych butach...
Since 2001.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Gry i zabawy podwórkowo-szkolne

Post autor: Larofan »

Cherryy pisze:Pół klasy chodziło przez to w zniszczonych butach...
ogolnie zasada - nowe buty trzeba 'ochrzscic' okazuje sie jest miedzykontynentalna - znajomy z ameryki poludniowej mowil ze oni robili to samo
ODPOWIEDZ