Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Dzięki Piotro za podlinkowanie interesującego artykułu. Chyba spędzę długie godziny na tym blogu :)
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

http://polska.newsweek.pl/terlikowski-s ... html#fp=nw
Ja wiem, że link z Terlikowskim, pierdolącym głupoty na poziomie orbitalnym jest równie szokujący jak zapowiedź nowej Fify, ale ta teza wybitnie mnie rozbawiła :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Piccolo pisze:http://polska.newsweek.pl/terlikowski-s ... html#fp=nw
Ja wiem, że link z Terlikowskim, pierdolącym głupoty na poziomie orbitalnym jest równie szokujący jak zapowiedź nowej Fify, ale ta teza wybitnie mnie rozbawiła :D.
Ja się w pełni z nim zgadzam. Tak samo w samochodzie nie używam pasów bezpieczeństwa, bo to tylko kusi do niebezpiecznej jazdy. Poduszki powietrzne tez dawno wymontowalem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

A pieniądze na pasy i poduszki powietrzne powinny być przeznaczone na promowanie bezpiecznej jazdy, tez się w pełni zgadzam :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Kalendarzyk bezpiecznej jazdy, dni bezpiecze.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

phpBB [video]
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

zastanawia mnie jedna sprawa. Ostatnio w mediach było głośno, że powinniśmy się otrząsnąć z poczucia niższości, bo jesteśmy fajnym krajem i wszystko jest fajne lub przynajmniej spoko.

A potem jest coś takiego:
http://natemat.pl/150761,kostka-bauma-t ... t-obciachu
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Problemy pierwszego świata, psia mać. Przaśne jest to, że 3/4 mojego pokolenia nie stać na własne mieszkanie i jest niewolnikiem wynajmu, 1/4 dostaje je od rodziców, a 1% zarabia tyle, że może wziąć kredyt na coś porządnego. Może zajmijmy się najpierw tym, a później kostką bauma.

Ale dobra, ja już nic nie piszę, bo zaraz usłyszę coś niemiłego od Col. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Ja uważam, że ktos kto pozwolił na wyłożenie chmielnej kostką powinien zostać wytarzany w smole i chmielu i wypędzony przez rogatki Warszawy. A potem dalej aż do Piaseczna.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

A po co kupować mieszkanie?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mi tam się podobały chodniki wyłożone kostką... W porównaniu do rozpadających się płytek wyglądały lepiej, były trwalsze itd. Na prawdę nie kumam o co chodzi.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Całe życie na wynajmie... nie wiem, ale średnio mi się podoba taka wizja.
Since 2001.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

A myślisz, że własne jedno M starczy Ci na "całe życie"? Ja oczywiście trochę trolluję, bo wcale a wcale mam własne zdanie na ten temat, ale wiem, że są dwa punkty widzenia.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Cherryy pisze:Całe życie na wynajmie... nie wiem, ale średnio mi się podoba taka wizja.
W Niemczech chyba 40% ludzi cale zycie na wynajmie. Tam sie to po prostu w wielu przypadkach oplaca.
Matthias pisze:Mi tam się podobały chodniki wyłożone kostką... W porównaniu do rozpadających się płytek wyglądały lepiej, były trwalsze itd. Na prawdę nie kumam o co chodzi.
Bo to kolejno jest tak, od szitu do hitu: Plytki chodnikowe, kostka, marmurki czy piaskowce.

Kostka jest lepsza, ale jest nadal dosyc tania i niezbyt ladna. Problem pierwszego swiata :).
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

ThimGrim pisze:A myślisz, że własne jedno M starczy Ci na "całe życie"? Ja oczywiście trochę trolluję, bo wcale a wcale mam własne zdanie na ten temat, ale wiem, że są dwa punkty widzenia.
Ja ostatnio jestem coraz bardziej zdania, że własny dom działa jak kotwica. Będąc mobilnym masz o wiele większą szansę na lepszą pracę/zarobki. Wyjątek to kiedy dom kosztuje równowartość 2-3 rocznych pensji.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Ale jak tu remontować/urządzać nie swoje, tak naprawdę, mieszkanie? Inaczej jest, gdy planujesz coś swojego, a co innego, gdy czyjeś.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Właśnie - malujesz/urządzasz na samym początku (najlepiej wybrać coś, co wielu zabiegów nie wymaga), urządzasz raz, a jak zbliża się potrzeba jakiejś większej roboty, to właściciel robi za free, albo zbierasz się do nowego, większego lokum, bliżej nowej, zajebistszej pracy. :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Nie no, jasne że że swoim możesz robić co chcesz", a z wynajmowanym jak chcesz coś więcej robić to musisz dogadać się z właścicielem. I w ogóle jak masz własne M to masz przecież majątek, który w odpowiednim momencie możesz spieniężać albo wynająć Mathiasowi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

No nie wiem... jakoś tak na własnym bezpieczniej i przytulniej. :P Tak zawsze do tego podchodziłem. Nie masz poczucia, że ktoś Ci nad głową stoi i może wyjebać, jak mu się odwidzi.
Since 2001.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Cherryy pisze:No nie wiem... jakoś tak na własnym bezpieczniej i przytulniej. :P Tak zawsze do tego podchodziłem. Nie masz poczucia, że ktoś Ci nad głową stoi i może wyjebać, jak mu się odwidzi.
True. Tylko trzeba na zjeba trafić, bo takiemu właścicielowi przecież bardziej się opłaca wynajmować niż żeby to mieszkanie leżało odłogiem i jeszcze do niego trzeba dopłacać. Ale sytuacje są różne i masz rację, że zawsze bezpieczniej na swoim.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba, że masz hipotekę z ratą wielkości 1/2 pensji...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Ja się ogólnie czasem zastanawiam, kto te wszystkie mieszkania na rynku kupuje. Serio, czuję się, jakby istniała jakaś lepsza klasa społeczna. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

zapieprzasz, starzy zapieprzają i powoli udaje się oszczędzić na wkład własny.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Zastanawiam się jeszcze jak do jest z tym programem "Mieszkanie dla młodych" albo możliwościami spłaty mieszkania w czynszu. Ktoś, coś korzystał, wie więcej, niż anonimy w internecie?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Cherryy pisze:Ja się ogólnie czasem zastanawiam, kto te wszystkie mieszkania na rynku kupuje. Serio, czuję się, jakby istniała jakaś lepsza klasa społeczna. :P
Mam dokładnie to samo. Znajomi narzekają na ceny mieszkań, przeprowadzają się do miast oddalonych o godzinę drogi, a w Toronto domy sprzedają się za ponad milion po małej "licytacji" (tu jest tak głupio, że musisz wysłać ofertę kupna domu, i właściciel może odpisać, że dostał ofertę na $10k więcej i możesz się licytować). Ostatecznie dom sprzedaje się za $100k więcej niż była cena wywoławcza.

Ceny mieszkań rosną w kosmicznym tempie, a średnie zarobki prawie nie drgnęły od dekady.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Cherryy - wydaje mi się, że w większości kupują ludzie, którym mogą pomóc ich starzy. Przynajmniej jeśli mówimy o ludziach młodych. Mi pierwsze mieszkanie (kawalerkę) pomogli kupić. Sam spłacałem ale wymagany wkład po prostu mi dali. Ja sam zaczynam zastanawiać się nad oszczędzaniem na mieszkanie dla młodego chociaż ma w tej chwili ...12 lat :P Z obserwacji ludzi trochę starszych ode mnie widzę to tak w tej chwili - albo pomożesz dzieciakowi wystartować w dorosłość albo będziesz go widywał tylko na skype.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Teraz jest trudniej, jak ja brałem kredyt to możliwe było tylko 10% wkładu własnego, a w niektórych bankach zupełnie bez. Na 100% mieszkania.

Teraz chyba przez regulacje KNF 20% to minimum, prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Prawda... bo oni niby to zrobili dla ludzi...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Dziwi mnie tylko fakt, że mimo tego, że w Polsce w takiej sytuacji jest z kilkaset tysięcy ludzi, to nic się z tym nie robi. Wszyscy jakoś zdają się podchodzić do tego, że "tak już jest" i żyją bez pomysłu na wynajmie obtoczeni najczęściej starymi meblami, bo właściciel nie pozwala wyrzucić, albo na wszystko dmuchają i chuchają, bo będzie dym. No, ja tak nie chcę mieszkać, a tak mieszka większość moich znajomych.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

W mniejszych miejscowościach popularne jest dzielenie działek i stawianie swojego domu obok domu rodziców. Albo rozbudowywanie chałup i robienie dwóch oddzielnych wejść, żeby mieszkać razem. Na mieszkania przeważnie tak jak pisze Voo, pomagają uzbierać rodzice. Spośród moich znajomych ostatni kupili mieszkanie w tym roku. Wszyscy są już na swoim, czyli każdy uporał się z tym przed trzydziestką. No bo tak naprawdę jak dwie osoby pracują w dużym mieście, to te 4-5k na rękę raczej powinny uskrobać bez problemu. 1500 na ratę, 1500 na opłaty i za resztę trzeba przeżyć. I jeszcze na wakacje jechać. I samochód utrzymać. I dziecko wychować. I się napić. :D Polacy to zaradny naród.
Dużo jeszcze zależy od cen nieruchomości. W Warszawie faktycznie jest koszmarnie drogo i ciężko coś kupić w promieniu 20km od centrum. :) W Gdańsku mieszkania są już po ok. 4000 zł/m2. 100 000 zł na wkład własny z pomocą od rodziców spokojnie można w parę lat odłożyć. Zostaje powiedzmy 150 000 zł kredytu, a to nie są jakieś kosmiczne pieniądze. W zamian masz mieszkanie ok. 60m2.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:100 000 zł na wkład własny z pomocą od rodziców spokojnie można w parę lat odłożyć.
Bardzo śmiałe założenie. Może jak rodzice zarabiają powyżej średniej krajowej, a Ty jesteś jedynakiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Moi rodzice zarabiali zawsze niezbyt wiele, na pewno poniżej średniej krajowej. Odłożyli dla mnie brata ponad stówę, ja dostałem po ślubie, brat się teraz przymierza do kupna mieszkania, więc dostanie swoją działkę. Mi się trafiły dwa dobre lata w pracy plus możliwość mieszkania praktycznie bez czynszu (jedynie opłaty) u teściów przez chwilę i w sumie te sto tysięcy się zebrało. A jeszcze samochód w międzyczasie kupiłem ale to głównie z wcześniejszych oszczędności. No ale Lego miałem tylko trzy małe zestawy. :( Czego jak czego ale oszczędności to moi rodzice mogliby uczyć w Izraelu.
Oczywiście upraszczam ale powiedzmy, że w ciągu 10 lat można sobie na ten wkład własny uzbierać przy odrobinie szczęścia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

10 to się zgodzę, a rodzice zapewne odkładali całe życie. Parę zabrzmiało jak wiesz, przedział od 2 do 4.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:a rodzice zapewne odkładali całe życie
No tak jak pisał Voo, trzeba wcześnie zacząć. :D
Ja na razie założyłem konto oszczędnościowe dla Młodego i co miesiąc wrzucam tam 100 zł. Zamierzam mu to dać na 18 urodziny. Sobie daję czas do 30 urodzin, czyli jeszcze pół roku i podobne konto zakładam na swoje kieszonkowe w czasie emerytury. Dobre i kilkadziesiąt złotych odłożyć, chociaż odkąd jest nas trójka, jest to bardzo trudne, zwłaszcza że zona nie pracowała przed ciążą, więc jedziemy tylko na mojej pensji. No ale nie mam kredytu, więc nie jest źle.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

phpBB [video]


Byłem naprawdę przekonany, że plaga tego gówna wymarła w latach 90-tych... widocznie tylko w Polsce.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Facebook mnie takim plakatem uraczył ;)
Załączniki
11863511_1022626944414108_7001907061888570037_n.jpg
11863511_1022626944414108_7001907061888570037_n.jpg (74.64 KiB) Przejrzano 1933 razy
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

U mnie się skończy tak, że kupię mieszkanie w jakimś małym mieście. ~200 tysięcy wporzo M3 z czego za parę lat powinno być z 50k na wkład własny, a resztę da się spłacić w miarę rozsądnym czasie :P Wrocławie i inne takie odpadają, bo nie będę płacił pół bańki za coś wielkości nory Hobbita i potem spłacał do emerytury :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Bez przesady. We Wrocku za pół bańki to już kupisz 80-100 m.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

w Płocku 80m to już za 200k właśnie można szukać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Ja tam od rodziców nie mam hajsów na wkłady własne, pracuje na śmieciówkach (lub z 1/8 etatu), więc o jakimkolwiek kredo mogę zapomnieć. Za 10 lat będę za stary żeby ładować się w hipoteczny, a myślę że może uda się mi odłożyć przy wynajmnie i kupić za gotówkę za 20-25 lat.

Na razie i tak ciągle mieszkam w akademiku, aby kisić kasę ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

peterpan pisze:Ja tam od rodziców nie mam hajsów na wkłady własne, pracuje na śmieciówkach (lub z 1/8 etatu), więc o jakimkolwiek kredo mogę zapomnieć. Za 10 lat będę za stary żeby ładować się w hipoteczny, a myślę że może uda się mi odłożyć przy wynajmnie i kupić za gotówkę za 20-25 lat.

Na razie i tak ciągle mieszkam w akademiku, aby kisić kasę ;)
Zostań nauczycielem na wsi - to ostatni bastion mieszkań zakładowych :P
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

No fucking way. Zajebałbym gówniarzy, a gówniary wyjebał :P Doświadczenia w praktykach w "renowmowanym" warszawskim LO totalnie zabiły we mnie jakąkolwiek chęć nauczania kogokolwiek ;)

Swoją drogą bycie słoikiem ma jeden wielki plus - uczysz się samodzielności od razu na początku studiów, a nie po studiach. Ilość ludzi z Warszawy, którzy zaczęli studia ze mną, (historia, znajomi z prawa itp.), a jeszcze mieszkają z rodzicami niszczy. Ja chyba zjebałbym sobie dokumentnie psychikę ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Piccolo pisze:Byłem naprawdę przekonany, że plaga tego gówna wymarła w latach 90-tych... widocznie tylko w Polsce.
Tele-ewangeliści w USA i Kanadzie to wciąż poważna sprawa, chociaż coraz mniej ma to wspólnego z religią...

@LLo - tracę ostatnie resztki szacunku do Pallotynów... Prowadzą jedyną polską parafię w moim mieście i niestety napierdzielają polityką gorzej, niż jakikolwiek ksiądz jakiego miałem okazję w Polsce poznać (poza tymi znanymi z TV).
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Ilość ludzi z Warszawy, którzy zaczęli studia ze mną, (historia, znajomi z prawa itp.), a jeszcze mieszkają z rodzicami niszczy. Ja chyba zjebałbym sobie dokumentnie psychikę ;)
Wbicie warszawiakom do głów przekonania, że należy wychodzić na swoje zaraz po studiach i to jeszcze z Warszawy do Warszawy to marketing stulecia zdecydowanie :P
Skończ szkołę, weź kredyt i jeszcze spraw sobie dzieci, koniecznie 2+ a żyć będziesz na emeryturze :P
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Nie wyobrażam sobie mieszkać teraz z rodzicami. Wtedy dopiero nie byłoby życia ;)

EDIT: No chyba że ktoś ma zupełnie inny kontakt, a jego rodzice nie wchrzaniają się w wybory, wspierają samodzielność, nie rozmawiają z nim z pozycji "starszy i mądrzejszy". Ale to w sumie temat na moją psychoterapię ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

http://www.fronda.pl/a/polacy-nie-robia ... 55600.html

Ja wiem, że nabijanie się z Frondy to jak złoty medal na paraolimpiadzie ale uroczy jest ten tekst, a nagłówek genialny, godny Onetu.

Nasze dzieci mogą przeczytać w książce, że homoseksualiści to ludzie czujący pociąg do osób tej samej płci. - Ten opis zdecydowanie obraża uczucia religijne. A wystarczyłoby napisać: Homoseksualiści - pedały, lubią w kakao.

Wyżej, nad hasłem homoseksualista widnieje hasło homofob, czyli „ktoś, kto nie lubi homoseksualistów”. I oczywiście zdjęcie wściekłego mężczyzny o czerwonej twarzy, który ma zaciśnięte pięści i patrzy z nienawiścią na spacerujące lesbijki. - Powinno być "Homofob - patriota". No i ileż to można emocji wyczytać z jednego niewinnego obrazka. :D

A już tak na poważnie. Po chwili zastanowienia nad kwestią "po co w słowniku dla dzieci hasła o homoseksualistach" myślę sobie, że to wcale nie takie bezsensowne. W mediach codziennie używa się takiego słownictwa, a odnoszę wrażenie, że wiele edukacyjnych mediów zatrzymało się pod względem treści gdzieś w latach dziewięćdziesiątych. Nic dziwnego, że mogą nie być dla dzieci interesujące.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:Ten opis zdecydowanie obraża uczucia religijne.
Nie, nie nie. Czytaj uważnie! Ten opis atakuje polską rodzinę :roll:
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

To się rozumie samo przez tak zwane się.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Moim zdaniem to dobrze, że takie tematy są poruszane w książkach dla dzieci skoro wszędzie tych pojęć pełno. nie każde dziecko ma szczęście móc porozmawiać z rodzicami o wszystkim.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Ale według ciemnoty o takich rzeczach powinny albo nie słyszeć w ogóle, albo tylko z ust księdze i, że to grzech, nieczyste, niedobre i w ogóle fe... a potem oglądam takie filmiki i się zastanawiam dlaczego w 2015 roku ludzie potrafią tak bardzo w sobie to tłumić (spoiler, akurat w samym filmiku nie ma wątku religijnego, ale dziewczyna naprawdę mocno tłamsiła swój homoseksualizm bo bała się reakcji otoczenia).
phpBB [video]
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
ODPOWIEDZ