Seriale

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Chyba jeszcze raz obejrzę Evil Deady. Kiedyś kumpel pokazał mi te kultowe arcydzieła i zasnąłem chyba w połowie.
Pierwszej części w sumie nie warto oglądać. Film jest znany głównie z tego, że Samowi Raimiemu udało się zrobić efekty na poziomie filmu klasy B przy praktycznie nieistniejącym budżecie. Ale sam film dupy nie kopie. Zacząłbym od drugiej części. Evil Dead II to po prostu (świetny) remake oryginalnego filmu. Trochę się zestarzał, ale atmosferę ma fajną, a niektóre ujęcia (np. ucieczka przez dom) nawet dzisiaj wyglądają imponująco. Z kolei trzecia część to taki fantasy-horror. Bardziej śmieszny niż straszny, ale daje radę.

No i jest jeszcze najnowszy Evil Dead z 2013, czyli rimejk Evil Dead II, który był rimejkiem Evil Dead :). Ujdzie, ale szału nie ma.

A na serial bardzo czekam.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Klasyfikacja filmów z serii Martwe Zło:

1. Army of Darkness - klasyka i niedościgniony wzór horroru-komedii. Klimatyczny, oprawiony kapitalną ścieżką dźwiękową i niezapomnianymi one-liner'ami Asha.
2. Evil Dead II - kultowy film, no chyba nawet nie trzeba rozwijać.
3. Evil Dead (2013) - zupełnie przyzwoity slasher z udanymi nawiązaniami do klasyków.
4. Evil Dead - pierwsza część, która już dzisiaj nie wzrusza.
5. Within the Woods - zapomniany (?) prequel wielkiej legendy, jeden z pierwszych filmów Raimiego i pierwszy z Bruce'm Campbellem (późniejszym odtwórcą roli Asha). Krótkometrazowy eksperyment, którym reżyser przetarł szlaki. Niemniej warto obejrzeć - dostępne chociazby na youtube (uwaga, brutalna jakość).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Pomimo negatywnej opinii boncka zaryzykowałem z Extant ...bo akurat było ;) Cały serial leciał w jeden weekend na C+ i nagrałem sobie a teraz skończyłem oglądać. Przypomniały mi się lata 90-te - tematyka, sposób realizacji, zero kontrowersji, momentami serialowa niezamierzona nieporadność. Taki lajtowy serialik, bliska SF. Przez moment był tu fajny klimacik zagrożenia ale to spaprali. Pomimo, że producentem był Spielberg to widać, że to budżetowa produkcja, rozczuliło mnie np. to, że wszystkie samochody to po prostu dzisiejsze samochody elektryczne np. Tesla albo BMW i3 ;) Początek serialu bardzo fajny, potem srogi zjazd, potem znowu dużo napięcia i emocji i końcówka mocno taka sobie. Nie uważam tego czasu za stracony, przecież Halle wciąż jest bardzo ładna pomimo swoich 48 (!) lat ;) Mimo wszystko pomysł zasługiwał na lepszą realizację.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Mr Robot, panie i panowie, czuję że będzie mocne.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Też oglądamy Mr. Robot. Bawi mnie tradycyjnie to jak przedstawieni są hakerzy, no ale to serial, musi być atrakcyjny. Podoba mi się realizacja, na początku myślałem, że to w ogóle serial BBC. Boje się tylko, że ten antysystemowy ton szybko zrobi się nudny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Seriale

Post autor: Sobies »

A Wayward Pines nadal z każdym odcinkiem coraz lepsze :D

Ostatni odcinek (FINAŁOWY!) wskazuje na niezłą akcję :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

potwierdzam.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

BBC nakręciło serial na podstawie jednej z moich ulubionych książek ale przeczucie podpowiada mi, że będzie kupa :( Jak z "Filarami Ziemi".

http://www.bbcamerica.com/the-last-kingdom/
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Seriale

Post autor: Sobies »

A czytaliście (oglądający Wayward Pines), że ten serial jest tylko zapowiedziany na jeden sezon? Pomimo bardzo wysokiej oglądalności twórcy nie przewidują kolejnego sezonu.

Jakoś w to nie wierzę. $$$ zrobią swoje.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Po tym co zaprezentowali w ostatnich odcinkach bardzo chciałbym, żeby jeszcze coś nakrecili. Pomimo niemrawego początku ten serial to moje najwieksze pozytywne zaskoczenie od czasu śmierci Tary w True Blood ;)
Ale FOX to kuje i nowego sezonu raczej na pewno nie będzie
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

zakończenie sprawia wrażenie mocno skróconego i pospiesznego. nie jestem pewien czy nie było tam nawet recyklingu ujęć.
Ogólnie całkiem mocna końcówka i w sumie nie czuje rozczarowania. Chociaż serial na najwyższe szczyty się nie wybił.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Seriale

Post autor: Sobies »

Ja szczerze nie wiem co myśleć o tym zakończeniu Wayward Pines. Szkoda, że nie wiadomo kompletnie nic co stało się z resztą ludzi (szczególnie z Kate/Pam/matką Bena).
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

To prawda, że trochę chyba na skróty poszli, ale ten serial i tak był głupi i dłużej by nie pociągnął.

Ps. Ostatni odcinek nazywa się chyba Circle albo Loop. Więc tylko o taki przekaz mentalny chodzi, jakby tego typu miasta nie urządzić, skończy się tak jak się skończyło.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Seriale

Post autor: Dragon_Warrior »

Pquelim pisze:zakończenie sprawia wrażenie mocno skróconego i pospiesznego. nie jestem pewien czy nie było tam nawet recyklingu ujęć.
Mi to wyglądało tak jakby materiał z 2-3 odcinków zebrali w jeden - a już zwłaszcza ta końcówka zdawała się mocno nie grać z tym co było wcześniej... i logiką jakąkolwiek.
Spoiler:
Bo Najpierw młode bojówki były na najbardziej przewalonej pozycji, startując z aresztu dużo po pierwotnych uciekinierach, którym i tak Abby już deptały po piętach, a później magicznie pojawili się w magazynach i jeszcze bardziej magicznie przejęli kontrolę nad całym kompleksem.
ale ten serial i tak był głupi i dłużej by nie pociągnął.
No miał niestety kilka dziur w rozumowaniu dość widocznych. Choć z drugiej strony przynajmniej się wyjaśniło dlaczego wejście do głównych bunkrów było na samym środku miasta ;)
Więc tylko o taki przekaz mentalny chodzi, jakby tego typu miasta nie urządzić, skończy się tak jak się skończyło.
I tylko jako coś takiego to działa jakoś minimalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4342
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Ogląda ktoś jeszcze SoA? Bo ja skończyłem chyba w połowie poprzedniego sezonu, bo mnie męczyło to sztuczne utrzymywanie tajemnic każdy przed każdym, które musi sie skończyć jakimś dramatycznym "whaaat? Nooooo waaaai" A zaczął się kolejny sezon.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Sons of Anarchy? A to się nie skończyło już z pół roku temu?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4342
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

O, faktycznie. Mój błąd. Patrzyłem na stare odcinki.
Obrazek
#sgk 4 life.
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Mr Robot, 6ty odcinek, całkiem realnie i brutalnie, me likey.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

cns pisze:Mr Robot, 6ty odcinek, całkiem realnie i brutalnie, me likey.
+1
Mamy chyba niespodziankę roku. Ciekawe w którą stronę ten serial pójdzie. Jeśli będą się dalej bawić gatunkami w stylu Breaking Bad, to jestem za.
Mam temat do Szalonych Teorii dla Daela:
Spoiler:
Mr Robot to wytwór umysłu tego Elliota i tak naprawdę to do niego przez cały czas gada
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Dzięki uprzejmości Ale Kino nadrabiam kolejną zaległość - Broadchurch.

Brytyjskie seriale kryminalne jednak rzondzo. Nieśpieszna akcja, gęsta atmosfera, klimat, nie uciekanie się do tanich scenariuszowych sztuczek i kontrowersji. No i w połowie sezonu nawet nie mam swojego podejrzanego. Jest ok.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Ja wziąłem się wreszcie i zacząłem nadrabiać jeden z najlepszych seriali ostatnich lat czyli House of Cards.
Łojezusie jakie to jest dobre :D. Pierwsze dwa sezony to dla mnie majstersztyk, Underwood manipuluje ludźmi tak dobrze, że brakuje tylko żeby rzucał "Daance my little puppets!" i aż miło się patrzy jak przez większość sezonu zgrabnie rozwiązuje każdy problem.
Rozumiem jednak dlaczego trzeci sezon jest uważany za gorszy i ludzie na początku narzekali.
Poprzednie sezony były na schemacie
- Underwood ma plan.
- Underwood wprowadza plan w życie.
- Pojawia się problem, który może wszystko sypnąć.
- Underwood zwycięża.
3 sezon od samego początku to problemy, wpadki, porażki i generalna chujnia, z której co odcinek ledwo się wygrzebują, żeby znowu wpaść głębiej, tak przynajmniej przez pierwsze 7 odcinki, które obejrzałem, więc, o ile zmiana schematu była konieczna, to niekoniecznie jest Frank Underwood, którego ludzie chcieli oglądać.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Chciałem tylko powiedzieć, że serial "Jonathan Strange and Mr Norell" jest wykurwisty
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

Dla ochłody oglądałęm sobie House'a ponownie od początku. I trzeba przyznać że sezony 2-4 wytrzymały próbę czasu.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Pisałem kilka postów wcześniej. Gdyby House skończył się na 4 sezonie, byłby jednym z lepszych seriali ever.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/16554 ... hbo-wideo-

proszę bardzo, HBO też odgrzewa kotlety :) Chociaż film był fajny...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Gdyby under the dome działo się w Polsce. Wszelki alkohol skończyłby się w pierwszym tygodniu, a w drugim wymyśliliby syntetyczną wódkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: True Detective

Post autor: PIOTROSLAV »

Obejrzałem Wayward Pines bo słyszałem, że to taki nowy Twin Peaks... No cóż, pierwsze trzy odcinki były jeszcze znośne... Potem zaczęło się robić śmiesznie. WTF co druga scenę...
A gdy w pewnym momencie, serial uznał, że wyjaśni o co tu chodzi i zaczyna się robić znów całkiem ciekawie, okazuje się, że to tylko cisza przed głównym WTF.
Nie sięgnę raczej po drugi sezon...

Obejrzałem też Humans. Ogromny plus za aktorki, chciało się ogladać dalej ;)
Brytyjski serial o odgrzanym kotlecie w postaci świadomych robotów. Jest wiele niedociagnięć w spójności wizji, ale całkiem ciekawie się oglada, akcja nie nudzi, choć jest pełna klisz. Sam finał trochę nijaki - niby cliffhanger, ale bardziej facepalmer.

[edit_Pq] przeniosłem Twojego posta Piotro, bo bardziej pasuje do ogólnego
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Seriale

Post autor: Dragon_Warrior »

Nie sięgnę raczej po drugi sezon...
Zdaje się, że faktycznie nie sięgniesz - bo serial kończy się w takim pośpiechu głównie z powodu zdjęcia z anteny :P
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Bardzo dobrze.

Jakby zamiast tych wszystkich gniotów wznowili Stargate universe...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
dan
zielony
Posty: 62
Rejestracja: 10 czerwca 2015, o 09:14

Re: Seriale

Post autor: dan »

nom, jak moja żona nie lubi sifi tak stargate universe oglądaliśmy nałogowo, a oni na koniec urwali i co dalej... ehh :(
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4342
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

A propos sf, to teraz są dwa niezłe seriale. KillJoys i Dark Matter. Przypomina się troszeczkę ten fajerfly'owy vibe
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

http://www.filmweb.pl/serial/Przebudzenie-2012-620792

Oglądał ktoś? Kumpel mi dziś polecał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1873
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Nowe Twin Peaks ma trafić do TV najpóźniej do 2017 roku. Na razie wiadomo tylko, że wróci Dale Cooper. Yay!
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

Obejrzałem 2 sezony Hannibala. Pierwszy był niesamowity, drugi już średni. Zwłaszcza że domyśliłem się najważniejszych plot-twistów. Zacząłem trzeci... i wiem że go nie dooglądam. Dobry przykład serialu skończonego za późno.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Obejrzałem 9ty odcinek 3ciego, nie jest tak źle. Na pewno milion razy lepszy niż Wayward Pines. :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Seriale

Post autor: batton »

SithFrog pisze:http://www.filmweb.pl/serial/Przebudzenie-2012-620792

Oglądał ktoś? Kumpel mi dziś polecał.
Dobre, chociaż dupy nie urywa. Nieźle się oglądało i spokojnie mogę polecić. Chociaż bardziej mi podchodziło z tym aktorem Brotherhood, bardzo niedoceniony serial, takie bardziej kameralne The Wire.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

peterpan pisze:Obejrzałem 2 sezony Hannibala. Pierwszy był niesamowity, drugi już średni. Zwłaszcza że domyśliłem się najważniejszych plot-twistów. Zacząłem trzeci... i wiem że go nie dooglądam. Dobry przykład serialu skończonego za późno.
Trzeci sezon to tak naprawdę dwa sezony, warto przemęczyć pierwszą połowę, bo potem jest lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

słyszałem, że w trzecim sezonie odchodzą dyskusje na temat tego, kto ma kogo zjeść, żeby ten drugi mu wybaczył. Prawda li to?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

W połowie jest w zasadzie reset i powrót do formuły pierwszego sezonu. No i pojawia się The Great Red Dragon.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Ragnar wrócił. Oglądał ktoś? Myślałem, że na naszym History idzie równolegle a tu już chyba cały serial dostępny. Nikt nic nie pisał a serial ma tu chyba swoich fanów ;)

Wiem, że już to pisałem ale chciałem napisać jeszcze raz i pewnie za kilka odcinków napiszę jeszcze raz ale Broadchurch jest inteligentny, wciągający, nastrojowy, trochę smutny, świetnie zagrany, wodzi widza za nos choć fabuła wcale nie jest wydumana i jest to kurna jeden z najlepszych seriali kryminalnych jakie widziałem. Oglądasz, oglądasz i błądzisz we mgle jak ci policjanci i do samego końca nie wiesz "kto", choć wszystko dzieje się w takim mikroświatku małego miasteczka. Do tego bardzo dobrze moim zdaniem pokazana psychologia postaci i pouczająco też przebieg procesu, jak łatwo przepadają dowody i w ogóle jak przebiega proces w takiej postaci jak obowiązuje od niedawna i w Polsce Sezon pierwszy był świetny, sezon drugi jest genialny, dziękuję, dobranoc.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Voo, przecież trzeci sezon się skończył i czekamy na czwarty O_O
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Zolt pisze:Voo, przecież trzeci sezon się skończył i czekamy na czwarty O_O
Toż mówię, że dla mnie się zaczął - w TV. Takie pudełko gdzie oglądam seriale. W polskiej TV, powinienem dodać. Staromodny jestem ;)

Skończył się a nikt nic nie pisał w tym wątku, dlatego pytam.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Bardzo polecam serial Narcos, o Pablo Escobarze i polowaniu na niego przez DEA.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4342
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

True. Bardzo dobra rzecz.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

A to ciekawe, ManJAk zjebał ten serial z góry na dół. To w sumie dobrze, skrajne opinie zawsze nęcą, żeby obejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4342
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Gdzie czytasz ManJAka?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Gdzie czytasz ManJAka?
Na fb. Tu jego opinia:

"Zero dramaturgii, zero wiarygodnych postaci, bohaterowie pojawiają się i znikają bez powodu, pod koniec połowy typów nie kojarzysz, nie wiesz kto co robi i dlaczego - totalna katastrofa kolejowa, jeśli patrzyć na to jak na serial fabularny. Jeśli natomiast lubisz rekonstrukcje historyczne z Discovery, typu "Jak budowano największe śluzy morskie", to może Ci się spodoba."
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

SithFrog pisze:"Jak budowano największe śluzy morskie"
/me rzuca pieniędzmi w ekran
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:
SithFrog pisze:"Jak budowano największe śluzy morskie"
/me rzuca pieniędzmi w ekran
https://www.youtube.com/watch?v=60P1xG32Feo
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7476
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

phpBB [video]
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ