Kącik Wiedźmina

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

No wolne żarty z nowym patchem kiedy ja już kończę zaraz grę !
Ma być skrzynka na przedmioty jak w Diablo, przedmioty rzemieślnicze i alchemiczne nic mają nie ważyć, książki będą miały swoją zakładkę, a te przeczytane się wyszarzą w ekwipunku, oraz "Formuły alchemiczne i schematy rzemiosła będą mogły zostać „przypięte”, co znacznie ułatwi poszukiwanie potrzebnych komponentów i składników w sklepach." AARGH :sciana:
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Kalten »

Fajnie, ja już ze 2 tygodnie nie grałem i właśnie planuję powrót :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Ja dopóki nie zrobię platyny w tej zacnej grze to nie ruszam nawet czekającego w kolejce Dark Souls II :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Już chciałem napisać, że to Ci chyba zejdzie do świąt AD 2020, ale spojrzałem na jakieś forum o platynach i tam wiara je robi w 80 godzin... Ja mam 90 godzin na budziku i jeszcze main questa nie skończyłem... Mutanty jakieś? Czy po prostu na PS4 gra szybciej chodzi?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: PIOTROSLAV »

tak, bo więcej FPSów jest... jest dwa razy szybciej, czyli 1h na ps4, to 2h na pececie
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja to w ogóle mało FPSów mam, bo GPU mam poniżej minimalnych... około 25FPS. Trzeba było wyłączyć tekstury, miałbym gdzieś ze 40 FPS i już dawno bym skończył tą grę... Człowiek uczy się na błędach... #firstworldproblems
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Ja już dwa tyg nie grałem, bo nie miałem kiedy. W sumie dobrze się stało, ob ten patch poprawi sporo rzeczy, które mnie denerwowały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Matthias[Wlkp] pisze:Już chciałem napisać, że to Ci chyba zejdzie do świąt AD 2020, ale spojrzałem na jakieś forum o platynach i tam wiara je robi w 80 godzin... Ja mam 90 godzin na budziku i jeszcze main questa nie skończyłem... Mutanty jakieś? Czy po prostu na PS4 gra szybciej chodzi?
Zrobienie platyny jest możliwe za 1 przejściem. Ja jednak schrzaniłem pewien wątek o którym pisałem w spojlerze oraz nie wykonałem jednego zadania z kart gwinta (którego jak nie zrobisz... przepada na zawsze :sciana: )

A godzin to już na bank mam >200. Jak będzie po wszystkim to sprawdzę statystyki.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Co do Gwinta, to powiem szczerze, że entuzjazm początkowy kompletnie mi przeszedł i uważam tą grę za średnio/słabą, przynajmniej w takiej formie, w jakiej jest podana. Mam tak przypakowaną talię, że 150 punktów w sumie na grę jest standardem, a rekord jednej potyczki mam jaieś 230... Nie wiem, jak ktokolwiek może mnie pokonać, zwłaszcza potworami (mega cienkie), czy Scoia'Tael (nic silnego). Cała siła talii sprowadza się do kukieł i szpiegów + 2 kombosy. Uzupełniamy Jaskrem i tym smokiem i jesteśmy niezniszczalni. Suchar.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ufff.... Skończyłem...
Spoiler:
Myślałem, że mnie szlag trafi, jak po zabiciu Eredina gra się nie skończyła... Chciałem już iść spać. Ten, kto wymyślił jeszcze to łażenie na koniec, powinien zostać solidnie oklepany :P.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to jeszcze nabiję posta i rozpiszę się nt. zakończenia...
Spoiler:
O ile wcześniejsze rozczarowanie było spowodowane faktem, że chciałem już skończyć tą grę i zgadzam się, że fabularnie jest OK, tak faktyczne zakończenie JEST rozczarowujące. W moim przypadku wydymałem cesarza i nie przyprowadziłem mu Ciri. Żeby było śmieszniej, Geralt postanowił strollować swoją podopieczną i kupił jej mega drogi miecz, który zadaje... 0 obrażeń!?!?!?! Ciri zabiera miecz dekoracyjny i jakimś cudem robi furorę na szlaku. Cesarz jest oczywiście na tyle tępy, że się nie domyśla, kto to jest białowłosa Wiedźminka. Nie mam nic przeciwko temu, żeby Ciri poszła swoją drogą - jest to nawet bardzo prawdopodobne - ale że została Wiedźminką? Zdobyła sławę?? Słabe. Imho powinna zginąć ratując świat i byłoby mardziej mhrocznie.

Żona więcej czytała o alternatywnych zakończeniach i znalazła, że Ciri może zostać cesarzową. Albo, że Geralt może się gdzieś zaszyć z Yennefer, albo żyć na jakimś królewskim dworze razem z Triss. No nie wiem... Chyba potrzebuję trochę :masc: :masc: :masc:, żeby wyleczyć skutki ukończenia tej gry.

Poza tym znowu gra mnie strollowała - zabijam Eredina - Game Over!!!!!..... Nope.... Teraz gonimy Avallacha. AAAAAARRRRRHHHHHH!!!!!!... No nic.... Północ minęła, ale nie zostawię tak ostatniego, zapewne krótkiego epizodu. Przebijam się do dziada, już chcę mu spuścić manto, a tu gra mi nie pozwala :| Jednak wszystko gra, okazuje się, że robię w ciula Emhyra i koniec gry. Może jeszcze dokończę quest z kartami i ekwipunkiem Kota (mam już 3 questy w tym temacie zrobione), albo tak rekreacyjnie sobie pobiegam po Skellige, zanim pacz do Crusader Kings 2 wyjdzie.
Podsumowując, jeden z najlepszych RPG, w które grałem. Osobiście wolałbym krótszy wątek główny i więcej, bardziej rozbudowanych wątków pobocznych (coś w stylu gildii z serii Elder Scrolls), ale i tak jest super. Graficznie, nawet lekko poniżej minimalnych, bije na głowę wszystko, w co grałem do tej pory.

Grałem cały czas z żoną (tzn. ja trzymałem kontroler, a żona podpowiadała, co mam robić) i przysypiała tylko jak męczyłem Gwinta. Także możemy zdecydowanie polecić grę każdemu :).
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Dla statystyk. Właśnie zdobyłem wszystkie achivy/trofea w Wiesławie. Całość (ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu) zajęła tylko 177 godzin.

Ja byłem przekonany, ze dawno przekroczyłem 200h. Teraz tylko czekać na jesień i pierwsze DLC :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Wiadomo może kiedy będzie 1.07? Z jednej strony mam ochotę pograć, ale z drugiej nie wiem czy nie lepiej poczekać na patcha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1871
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Nie ma dokładnej daty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Skończyłam.. nie wiem ile godzin, ludzie w necie narzekają, ze ten zegar w menu jest zepsuty, u mnie chyba tez, bo pokazuje mi 10 godzin. A myślę ze lekko licząc to ponad 100 jednak.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: SithFrog »

Killashandra pisze:Skończyłam.. nie wiem ile godzin, ludzie w necie narzekają, ze ten zegar w menu jest zepsuty, u mnie chyba tez, bo pokazuje mi 10 godzin.
Speedrun :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Speedrun ze zrobieniem wszystkich zadań pobocznych, zleceń i poszukiwań. Plus zebranie prawie wszystkich znaków zapytania z mapy :D w 10h to by bylo dopiero cos :D tak , wlasnie tak bede wszystkim opowiadać :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: SithFrog »

Killashandra pisze:Speedrun ze zrobieniem wszystkich zadań pobocznych, zleceń i poszukiwań. Plus zebranie prawie wszystkich znaków zapytania z mapy :D w 10h to by bylo dopiero cos :D tak , wlasnie tak bede wszystkim opowiadać :D
Jeszcze nagraj kawałek gameplaya, a potem te 10h w menu i zostaniesz gwiazdą yt ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

A PS4 samo w sobie nie zalicza jakoś godzin?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Pquelim »

no to fajny jest ten nowy Wiesiek, czy nie jest? najlepszy w serii chociaż?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Za-je-bis-ty jest
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Yusutina »

Bezsprzecznie najlepszy. Jeśli czytałeś książki, bedziesz zadowolony, jeśli nie czytałeś - taż będziesz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jedyne, w czym Wiesiek 3 stracił w moich oczach, to chutliwość, a raczej jej brak. Pod tym względem jednak Jedynka była najlepsza + fajne karty miała. Teraz prawie wszystkie sceny XXX są takie same. Lipa panie...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4334
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

What are you? Ten?




;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli Ci się nie podobały karty z Wiedzimina 1, to nie wiem, jak Cię określić ;)
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Yusutina »

Mi się te karty bardzo podobały. Szukałam ich jako pojedynczych obrazków żeby sobie na tapetę wstawić ale o dziwo nie znalazłam wszystkich :-(

A sceny XXX w Wiedźminie 3 to rzeczywiście trochę nudne. Yen ma najbardziej oryginalną :]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Spoiler:
W końcu zachowała jednorożca :)
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1871
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Kurde, nie wiedziałem, że Klocuch jeszcze nagrywa :)
phpBB [video]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Wyobraźcie sobie, że nie grałem już 24 dni w Wiedźmaka! Odpaliłem zatem wczoraj, tym bardziej że był już nowy patch. Spoko, mam wrażenie, że chodzi płynniej. Fajne jest alternatywne sterowanie, bo Geralt szybciej reaguje na wychylenie drążka. Nie zauważyłem, żeby koń zmądrzał, za to sporo usprawnień doszło w menusach. No i w końcu można loot wrzucać do skrzyń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Yusutina »

Trochę smuteczek, że my już skończyliśmy :-( Co to za żywot bez Wiedźmaka...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak to jaki?!?!?

Krusejder Kings Dwa!
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Po skończeniu Wiedźmina jakoś dziwnie się gra w inne gry. Tak czekałam na God of War 3 na PS4, a tu po 4 wieczorach już gra prawie skończona :| Gdzie te dodatki do Wiedżmaka! Szybciej!
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

W końcu miałem wolny weekend to i przycisnąłem Wiedźminka. Wyczyściłem wszystko w Novigradzie/Velen i w końcu wyruszyłem na Skellige! No może nie wszystko, bo zostało mi kilka zleceń, które są na mnie za mocne (22 lvl), i te misje poboczne, które podróży na Skellige właśnie wymagały. Aktualnie na liczniku mam tyle:
Obrazek

Choć chyba powinienem jeszcze doliczyć z 5-10 godzin, bo na początku nie grałem przez Galaxy. Trochę mnie to przeraża, zwłaszcza jak zobaczyłem jakie wielkie jest Skellige. :D

No ale nic, idę twardo dalej. Niedługo urlop to będzie czas cisnąć dalej. Jest szansa skończyć w tym roku. ;)

Tak swoją drogą, to póki co najfajniejsze misje były imho w Novigradzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1871
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Skellige jest "duże" głównie ze względu na ilość wody do przepłynięcia.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Na Skellige radzę kupić przewodniki - otwierają opcję Fast Travel chyba do wszystkich ważnych miejsc. Dzięki temu pływałem łódką tylko wtedy, jak było to częścią questa.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Dzięki za radę, oczywiście od razu to zrobiłem u pierwszego kupca jakiego spotkałem. :) Choć w sumie miałem już kilka zaznaczonych drogowskazów od razu, pewnie dlatego, że mam sporo rozpoczętych misji, które trzeba kontynuować w Skellige.

Swoją drogą dziwie się, że w Wiedźminie w wersji PC nie dodali jeszcze możliwości pauzowania przerywników, co jest na maksa irytujące. Wczoraj miałem kilka sytuacji, kiedy musiałem wgrywać save'a, bo ktoś do mnie dzwonił, a akurat miałem jakąś ważną rozmowę e grze. Pewnie na konsolach wystarczy wejść do menusów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Kalten »

Ja też dopiero dotarłem do Skellige i trochę czuję się jakbym zaczynał grę od początku. Nie znam w ogóle terenu, nie ma drogowskazów, jestem trochę zagubiony. Chyba zbyt długo siedziałem w Velen i Novigradzie ;)

Redzi ogłosili właśnie, że ostatnim darmowym DLC będzie "Nowa Gra Plus". W tym tygodniu jeszcze nie ale podobno mamy nie czekać zbyt długo. Mnie tam się nie spieszy bo pewnie trochę zabawę na wyspach Skellige ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

Ja od początku urlopu (z przerwą na dwa turnieje łucznicze) tłukę Wiesława po 12-14 godzin dziennie (teraz patrzę na licznik to tylko 63 godziny w sumie) i ciągle jeszcze Novigrad i lev 19 zdaje się. I czuję się z tym naprawdę dobrze i młodo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1871
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Ptaszor »

Ej, a graliście kiedyś w papierowego Wieśka? Bo ja grałem, miałem nawet kilka dodatków i płakałem rzewnymi łzami, kiedy okazało się, że skasowali drugą edycję. Gra może nie była idealna (uproszczona mechanika, mały bestiariusz, szczątkowy opis świata, no i te czarno-białe ilustracje jak z pierwszych numerów Fantastyki, wydanie nie powalało na nogi, ale była fajna mapka, którą mam razem z wszystkimi dodatkami do dziś), ale to moje pierwsze RPG, więc jest sentyment.

Guess what...
http://thewitcher.com/news/view/1086
Together with R.Talsorian Games, makers of the hit pen and paper role-playing system Cyberpunk 2020, we are pleased to announce an agreement to develop The Witcher Role-Playing Game -- the go-to tabletop Witcher experience for pen and paper RPG enthusiasts.

The Witcher Role-Playing Game will allow tabletop RPG fans to re-create an array of characters known from the Witcher universe and live out entirely new adventures set within the world of Geralt of Rivia. Powered by Fuzion, the same ruleset that made Cyberpunk 2020 gain worldwide player acclaim, The Witcher Role-Playing Game will feature a myriad of spells, rituals, and curses; favorite gear and items from the entire Witcher series including a bestiary of devilish monsters players can face during their adventures. The system will provide all the necessary tools to create and play out your own adventures and become everything from a battle-hardened monster slayer to a merchant kingpin controlling a vast network of contacts.

The Witcher Role-Playing Game is currently slated for a mid 2016 release. More information about the system, price and availability will be provided at a later point in time.
Obrazek

Spieprzyli planszówkę, ale nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Ja nie kumam czemu oni nie wypuścili jeszcze Gwinta na smartfony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7404
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Bo ta gra się nie sprawdza w PvP
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

Matthias[Wlkp] pisze:Bo ta gra się nie sprawdza w PvP
True

***


A co do papierowego wieśka to miałem go i nigdy na niego nie narzekałem. Prosta mechanika i bestiariusz mogą razić tylko zdziecinniałych DDkowców :P
a opis świata był taki na jaki pozwalała saga ;)

Fanom i antyfanom tamtejszych ilustracji można polecić współczesne ilustracje z Sagi o Katanie (KC) zdecydowanie :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4334
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Tylko wiedźmini byli op. Pamiętam, że grałem druidem i do niczego się to nie nadawało. Ale to w sumie był prawie, że jedyny rpg w jaki grałem w życiu i to w gimnazjalnych czasach było...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Jutsimitsu »

Dragon_Warrior pisze:Prosta mechanika i bestiariusz mogą razić tylko zdziecinniałych DDkowców :P
Care to explain? (Byćmoże zdziecinniały DDkowiec) ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

W fabularne (papierowe) erpegi gra się dla fabuły a nie nabijania expa mordowaniem wymyślonych potworów i wyliczania modyfikatorów do strzelania w pikującego slalomem nietoperza, lewą ręką, pod wiatr w burzy piaskowej.

Od turlanego mordowania są bitewniaki, ewentualnie niektóre planszówki - gdzie nikt nie oszukuje się, że chodzi o jakąś fabułę a twórcy ręczą za jakikolwiek stabilny poziom trudności. DDki są jak opowiadanie sobie fabuły diablo, potwór po potworze :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Jutsimitsu »

Ale jak chcesz grać fabularnie, to możesz nawet w D&D. Ja mam ekipę nastawioną zdecydowanie na fabularną rozgrywkę i sobie radzimy z D&D.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

Ale jak chcesz grać fabularnie, to możesz nawet w D&D. Ja mam ekipę nastawioną zdecydowanie na fabularną rozgrywkę i sobie radzimy z D&D.
Tak samo jak można dojeżdżać do pracy wózkiem widłowym jak się bardzo chce :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: ThimGrim »

"Mówię do niego... "
MG: rzuć kostką, dodaj modyfikatory, a ja tylko otworzę podręcznik żeby sprawdzić w tabeli jaki jest wynik twojego mówienia. Nie zapomnij narysować planu pomieszczenia i rozmieścić na nim postacie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

do takiego właśnie grania służy mechanika DDków :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Jutsimitsu »

Pfff, a ja mówię że system jak każdy inny. Wszystko zależy od graczy i MG, można zrobić dungeon crawlera, albo całkowite nastawienie na fabułę ze znikomą ilością walki.
ODPOWIEDZ