Grecja, ojropisze union itp.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: snt »

W sumie załoze sobie nawet nowy temat

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/badzmy- ... ami/dyc2pr

Podpisuje się wszystkimi kończynami.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Ciekawe. Ja dokładnie odwrotnie. Żarli i żyli ponad stan przez dwie czy trzy dekady, a teraz zdziwko, że trzeba kasę oddać.

Żal mi ich w takim stopniu jak kolesia, co się zadłużył, korzystał z dziwek i kawioru przez 5 lat, a teraz nie ma co jeść, bo długi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Larofan »

ta.. ja tez niespecjalnie im wspolczuje.. tj oprocz tych swoich przywar i kradziejstwa narodowego maja jeszcze zlodziejski rzad ktory to poteguje

jezeli ich wywala z ojrostrefy to prawdopodobnie bedzie mialo raczej pozytywny wydzwiek na jej stabilnosc bo okaze sie ze nie wystarczy oszukac i sie dostac i bezkarnie z niej korzystac zeby sobie dobrze zyc
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Byłem w Atenach służbowo dwa miesiące temu i te 43,9 h to może branża turystyczna w sezonie tyle robi :)

Plus to pewnie statystyka "ile spędzamy czasu w pracy". Niekoniecznie musi się pokrywać z "ile pracujemy" ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: DaeL »

Sorry, ale ostatni Grek, który przepracował cały dzień nazywał się Filippides. I od tego umarł.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Zolt »

ale odebrał premię za punktualne przybycie!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: snt »

Konsumowali ponad stan, bo ktoś im na to pozwalał. Unia plus nierozważni proeuropejscy politycy rowna siė stan dzisiejszy. Przyzwyczaili się do łatwej kasy i jak się skończyła, to jest tragedia.

Grecja ma dług publiczny na poziomie 180 proc. Pytam się jakim cudem? przecież po przekroczeniu 100 żadna instytucja finansowa nie powinna im dawać żadnych nowych kredytów.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Konsumowali ponad stan, bo ktoś im na to pozwalał. Unia plus nierozważni proeuropejscy politycy rowna siė stan dzisiejszy. Przyzwyczaili się do łatwej kasy i jak się skończyła, to jest tragedia.

Grecja ma dług publiczny na poziomie 180 proc. Pytam się jakim cudem? przecież po przekroczeniu 100 żadna instytucja finansowa nie powinna im dawać żadnych nowych kredytów.
Nie wiem skąd się wzięła moda na oskarżanie banku o to, że daje kredyt. Zamknijmy banki za przestępczą działalność.

Nawet jeśli przyjąć taką optykę (z którą się totalnie nie zgadzam) to i tak wina kredytodawców to najwyżej 10%. "Bez jaj, Ktoś im na to pozwalał." Biedne, bezrozumne dzieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Zolt »

No nie jest to aż tak kolorowe, kiedy okazuje się, że kredytodawcy to banki niemieckie, które pani kanclerz Merkel będzie chroniła za cenę rozpadu reszty Europy. I nagle okazuje się, że do spłaty i pomocy Grecji w spłacie zadłużenia wszyscy musimy się dołożyć, no bo wicie rozumicie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: LLothar »

+1 Żabski

Zła chciwa Unia i wredna Merkel bo dusi kase? Nie ma problemu. Od wtorku UE się nie dotyka Grecji i mamy zamknięte banki i brak emerytur.

Grecja nie musi się na nic zgadzać, tak samo jak Niemcy nie muszą im dawać zadnej kasy, tylko trzeba zrozumieć tego konsekwencje, które są imho duzo gorsze dla Grecji.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: snt »

Tu nie chodzi o to, co ciocia Merkel zrobi we wtorek, tylko co robiła ponad 10 lat temu.

Ja ni twierdze, ze Grecy żadnej winy nie ponosza - ponoszą, ale głównie elity polityczne. Jak za dziesięć lat przyjdzie nam spłacać długi Tuska, to tez wszyscy Polacy będą winni?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

snt pisze: tez wszyscy Polacy będą winni?
Oczywiście. Przecież to my wybieramy sobie klasę polityczną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:
snt pisze: tez wszyscy Polacy będą winni?
Oczywiście. Przecież to my wybieramy sobie klasę polityczną.
Dokładnie. I właśnie to jest wina Greków, że przez wiele lat wybierali sobie takich Tusków. I nie ma co im współczuć, tylko na ich przykładzie odgonić od koryta naszych szkodników.
Tak nawiasem mówiąc te kredyty preżarły w dużej mierze greckie urzędasy, których narobili sobie pół miliona :sciana:
To tak jakby w Polsce mieć ponad 1,5 miliona urzędasów :shock: Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak tam dopiero musi być załatwienie czegokolwiek trudne i na maksa upierdliwe.

A co najzabawniejsze to w ramach cięć zamiast z miejsca wypieprzyć 80% tej przeżerającej pieniądze i bezużytecznej (a nawet szkodliwej i zdemoralizowanej hołoty), to oni się z nimi cackają i zwolnili raptem coś z 5%.

Niestety Grecy sami sobie zgotowali ten los, podobnie jak nieogarniające niczego polskie lemingi, które wybrały nam PO 4 lata temu.
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2015, o 13:37 przez Theeck, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: LLothar »

snt pisze:Tu nie chodzi o to, co ciocia Merkel zrobi we wtorek, tylko co robiła ponad 10 lat temu.

Ja ni twierdze, ze Grecy żadnej winy nie ponosza - ponoszą, ale głównie elity polityczne. Jak za dziesięć lat przyjdzie nam spłacać długi Tuska, to tez wszyscy Polacy będą winni?
Merkel 10 lat temu dawała tanie kredyty-wredna suka! /s

Jakby Tusk zrobił z Polski druga Norwegie to tez by kase z tego zbierał cały kraj a nie Tusku
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Próbuję się ostatnio zorientować, o co chodzi tak na prawdę z tą Grecją i też chciałem zakładać wątek na tą okazję, ale snt mnie ubiegł...

Co widzię w mediach? "Grecy żyli ponad stan", "W Grecji wszyscy ruchali urząd skarbowy, nikt nie płacił podatków", "Rozmuchany Grecki socjal", "Populistyczny Grecki rząd dostał dużo lepszy deal niż inne kraje w kryzysie, a pokazał faka"...

Niech ktoś mi pomoże zrozumieć, jaka jest prawda? O miganiu się od podatków słyszałem, więc w to jestem w stanie uwierzyć. Ale reszta to równie dobrze może być propaganda nastawiona na urabianie publiki. To, co tam się dzieje może się wydarzyć też w USA, bo takiego rozpędu dług publiczny w tym kraju chyba nigdy nie miał. I takie głupie "benefity" jak komórka dla każdego, czy odliczanie części odsetkowej raty hipotecznej od podatku...

Nawet jeśli jest tak, jak wszyscy piszą, to nie zwalałbym całej winy na obywateli. Ludzie jako masa są głupi i będą grać, jak "przeciwnik" pozwala - w tym przypadku instytucje państwowe. Jest jakikolwiek naród na świecie, w którym ludzie mówią - "Nie ma żadnych konsekwencji niepłacenia podatków, ale ja i tak oddam 1/3 mojej pensji, żeby mój kraj nie zbankrutował"? Jak statek zatonie, bo załoga uradła wszystkie gwoździe na złom, a kapitan w tym czasie ruchał pierwszego oficera - to kto jest winny?

Inna ciekawa sprawa, może trochę węsząc teorię spiskową (a czemu by nie :P) - jakkolwiek by nie było wcześniej, obecny rząd Grecji lubi Putina, więc teraz idzie na maksymalne wkurzenie Greków na UE. Potem Putin z gołą klatą będzie mógł przybyć jako zbawiciel na białym niedzwiedziu i zrobić "let it rain" prosto na twarze uradowanych ministrów. Potem postawi tam taczę antyrakietową i mamy nową Zimną Wojnę i nieograniczone wydatki na zbrojenia.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Wątek putinowski, jeśli w ogóle jest, to jakiś marginalny. Wkurwienie jest, bo i tak wszyscy na tym stracą, wkurwienie jest, bo Grecy sami sobie winni, a stawiają się jak koci ogon w garnku. Dłużnik opierdala wierzyciela i sięga po argumenty typu "nakaz spłaty kredytu to pozbawienie nas godności".

Myślę, że przy takim podejściu do sprawy, nie muszą wąchać się z Putinem, żeby gniew w pozostałych i tak buzował.

A co do realiów: o podatkach słyszałeś, o urzędnikach pisał Theeck, tu masz jeszcze taki myk:

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/za-myci ... 56224.html

Od siebie dodam tylko, że prowadziłem tam szkolenie dla pracowników klienta. Umówieni byliśmy w poniedziałek na 10:00. Przybyłem godzinę wcześniej, przygotowałem się. Pierwsi partycypanci pojawili się o 11:30 i od razu poprosili o przerwę na fajkę. W miarę sensowny skład udało się zebrać koło 13:00. Część uczestników wpadła dosłownie na 5 min, żeby złożyć podpis na karcie obecności i tyle ich widziałem. Kończyć mieliśmy koło 16:30, a nerwowe ruchy ku drzwiom zaczęły się już o 15:00.

O tym, że jak doszliśmy do sekcji "czy są jakieś pytania" okazało się, że część nie mówi po angielsku.

Także tego...

Aczkolwiek ja kocham Grecję wyspiarską (Kreta, Rodos czy Zakyntos) za klimat, pogodę i totalnie bezstresowych ludzi. Ich credo to „siga, siga” czyli powoli, powoli, bez nerwów. Widać to się stosuje nie tylko w branży turystycznej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Larofan »

well put
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Zolt »

a czy kredytodawca nie bierze na siebie ryzyka straty jeżeli udziela kredytobiorcy kredytu, na który tamten nie ma pokrycia? W sensie, w filmach zwykle robi tak jakiś lichwiarz-gangster, który obcina frajerowi palce za brak spłaty, wyprzedaje mu rodzinę i wszystkie graty, zwykle przewija się tam gdzieś Seagal... taka działalność chyba nie do końca jest legalna ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:a czy kredytodawca nie bierze na siebie ryzyka straty jeżeli udziela kredytobiorcy kredytu
Bierze, dlatego euro tąpnie jak Grecja zbankrutuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: PIOTROSLAV »

SithFrog pisze:
Zolt pisze:a czy kredytodawca nie bierze na siebie ryzyka straty jeżeli udziela kredytobiorcy kredytu
Bierze, dlatego euro tąpnie jak Grecja zbankrutuje.
grecja zbankrutowała już kilka razy, to za którym razem to ma być?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:grecja zbankrutowała już kilka razy
Que?
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: PIOTROSLAV »

No już chyba ze dwa razy Grecja mówiła - koniec, jesteśmy niewypłacalni - a wtedy UE mówiła, to macie tutaj może taka transzę pomocowa, niech te piniadze uratuj wasza gospodarkę
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:UE mówiła, to macie tutaj może taka transzę pomocowa, niech te piniadze uratuj wasza gospodarkę
...ale w zamian za to musicie spłacić część poprzednich zobowiązań i zrestrukturyzować przy okazji gospodarkę tak (cięcia i reformy), że wyjdziecie na prostą.

A teraz Grecy kasę chcą, ale powiedzieli reformom dosyć. No to UE nie chce sypać kasy do srudni bez dna. Coś za coś.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: LLothar »

Zolt pisze:a czy kredytodawca nie bierze na siebie ryzyka straty jeżeli udziela kredytobiorcy kredytu, na który tamten nie ma pokrycia?
Tak, dlatego jak Grecja przestala splacac swoj dlug, to nikt tam czołgów nie wysyła ;)

Niemcy ryzykuja, ze nigdy kasy nie zobacza, Grecja ryzykuje, ze w przyszlosci zadnej pozyczki nie zobaczy. Proste.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Zolt »

No nie, teraz jak mówi Sith, Niemcy ryzykują, że całe euro tąpnie, więc nie tylko niemiecki rynek. W Greków, o ile dobrze pamiętam, wpompowano jakieś dwieście ileś miliardów na pokrycie zobowiązań głównie wobec Niemców, z kasy UE. Czyli wszyscy będą mieli po kieszeni, bo Grecy wzięli kasę, którą za nich założyć musiała cała UE, a teraz Grecy nie chcą spłacać zobowiązania wobec UE.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Trzy pierwsze akapity i dalej nie chce mi się czytać. Argumentacja: Grecy to darmozjady? Nie, to nieprawda. Koniec.
Krytyczny czytelnik dopowie zapewne, że nie chodzi o to, kto ile czasu spędzi w pracy. To prawda, o ekonomicznej sile decyduje przecież produktywność gospodarki. To ona pozwala Niemcom osiągać dwukrotnie wyższe zarobki przy znacznie mniejszym nakładzie godzinowym. Ale tutaj dochodzimy już do kwestii potencjału gospodarczego kraju, poziomu jego uprzemysłowienia czy jakości instytucji. To kwestie, których nie można uciąć prostym: „To południowcy i robić im się nie chce”. A taki argument niestety bardzo często pojawia się przy okazji okołogreckich dyskusji. Ci, którym kołacze się po głowie, niech go więc jak najszybciej porzucą, żeby się nie kompromitować.
Czyli ten przerost ilości urzędników i premie za mycie rąk to ktoś zmyślił?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja doczytałem trochę więcej i jest tam jednak trochę racji + przypomnienie, że Grecy darowali (!!!) Niemcom długi w latach '50. Niektórzy nawet sugerują, (http://www.theweek.co.uk/people-news/44 ... bts-greece), że Grecja może ponownie podnieść kwestię reparacji wojennych, których nie otrzymała.

A co do premii za mycie rąk może warto wrócić do źródła? Spojrzałem jeszcze raz na artykuł, który linkowałeś, Sith (serwis wynagrodzenia.pl). Ich źródło swoich źródeł nie podaje - http://www.wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.3202. Chcemy szukać dalej?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Razorblade »

Przerostu urzednikow pewnie nie zmyslono, premie za mycie rak pewnie tak (a znajac zycie w wybranych branzach/dziedzinach to bylo gdzie samo w sobie wymagane nie bylo ale wskazane jak najbardziej)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Ja doczytałem trochę więcej i jest tam jednak trochę racji + przypomnienie, że Grecy darowali (!!!) Niemcom długi w latach '50. Niektórzy nawet sugerują, (http://www.theweek.co.uk/people-news/44 ... bts-greece), że Grecja może ponownie podnieść kwestię reparacji wojennych, których nie otrzymała.
Pytanie kiedy skończy się taka spirala historycznych wrzutek? Darowali? Mogli nie darować. Reparacje wojenne po takim czasie? Wątpię w sukces.

Poza tym panowie i panie - o czym rozmawiamy? Jak stać was na używane Polo to bierzecie kredyt na nowe BMW? Kupujecie, a potem dziwicie się że nie ma z czego spłacić? Jak mi kiedyś zabraknie na ratę kredytu na mieszkanie to też chyba spróbuję zaatakować bank. Powiem im, ze mi godność niszczą ;]

Grecja mimo, że niespecjalnie miała podstawy naprawdę żyła ponad stan. Masa domów ma wystające pręty na dachu, zgadnijcie dlaczego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: ThimGrim »

Bo od nieskończonego domu nie płaci się podatka! Uje jedne.

Ale ja ich trochę rozumiem - tzn. rozumiem, że im się nie chce pracować - cały rok gorąco, a tu trzeba np. rowy kopać... Nic dziwnego, że sjestę tam sobie wymyślili ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie mogłem nigdzie znaleźć jakiegoś rzetelnego źródła potwierdzającego wasze dachowe rewelacje ale znalazłem to:

http://www.businessinsider.com/this-is- ... lem-2015-2

Statystyczny Grek deklaruje, że 80% swojej pensji przeznacza na obsługę długu. 80%!!! Autor artykułu oczywiście twierdzi, że dowód na ściemnianie w kwestii faktycznego dochodu, dzięki czemu migająsięod podatków.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Statystyczny Grek deklaruje, że 80% swojej pensji przeznacza na obsługę długu. 80%!!!
My jakieś 60% czy 70% oddajemy państwu więc o co chodzi?
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: grel3gargamel »

http://www4.rp.pl/article/20150704/PLUSMINUS/307039927

Nawet ciekawy tekst chociaż aluzje do Polski subtelne jak cios łopatą w łeb
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6381
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Voo »

Jeżeli codziennie w gazeta.pl czy tvn24.pl mogę przeczytać o roszczeniowych, rozpasanych, leniwych Grekach, którzy doprowadzili swój kraj do ruiny to wiem, że prawda nie może być tak prosta. Nie znam się na finansach, na bankowości, na prawie międzynarodowym ale sytuacje tego typu zawsze mają szersze podłoże. Mam w tej sprawie pogląd zbliżony raczej do matthiasa czy snt, tzn. nie wierzę w żadne "proste tłumaczenia".

To trochę tak jakby winą za II wojnę obarczyć Adolfa Hitlera, który pewnego słonecznego dnia postanowił zostać przywódcą Niemiec, uzbroić je po zęby i podbić świat. Zapominając o sytuacji międzynarodowej, sytuacji wewnątrzniemieckiej, roli wielkiego przemysłu, rozgrywce pomiędzy mocarstwami, tysiącu wątkach i uwarunkowaniach. Dlatego dla mnie "leniwy Grek" to postać z czytanki dla dzieci z czwartej klasy podstawówki. Jeśli tacy są to podobnie jak Włosi, Hiszpanie i generalnie wszyscy południowcy, zresztą sami pewnie jesteśmy postrzegani podobnie przez przybyszy z I świata.

Problem po prostu musi być bardziej złożony niż "kraj się wyjebał bo ludzie dostawali dodatki za mycie rąk". Powiązania z zachodnim biznesem, kupowanie uzbrojenia od kredytodawców itd. to bardzo ciekawe wątki.


Dokładnie. I właśnie to jest wina Greków, że przez wiele lat wybierali sobie takich Tusków. I nie ma co im współczuć, tylko na ich przykładzie odgonić od koryta naszych szkodników.
Tak, tak. No to mamy przykład. No to chodźmy odgonić. No chodźmy. No dalej.

No co tak siedzimy, mądrzy przecież jesteśmy a Grecy leniwi i głupi. No idziemy czy nie?

Idziesz Theeck? :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:To trochę tak jakby winą za II wojnę obarczyć Adolfa Hitlera, który pewnego słonecznego dnia postanowił zostać przywódcą Niemiec, uzbroić je po zęby i podbić świat.
No tak było. Można winić innych za bierność i przymykanie oka, ale jak mąż bije żonę to głównie jego wina, a nie sąsiada, który nie dzwoni na policję.

Sytuacja jest złożona, ale wynika głównie z życia ponad stan.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:http://www4.rp.pl/article/20150704/PLUSMINUS/307039927

Nawet ciekawy tekst chociaż aluzje do Polski subtelne jak cios łopatą w łeb
Subtelne, ale nie takie nietrafione. My mamy swoich Kulykasisów i innych Gudzowatisów.

A tu Gwiazdowski:

https://twitter.com/RGwiazdowski/status ... 5491220480
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: snt »

No więc mi się wydaje, że obie strony powinny usiąść i ustalić harmonogram cywilzowanego wyjścia Grecji z euro. Wierzyciele powinni zrestrukturyzować długi, np. rozłożyć na mniejsze raty na dłuższy okres. Dodatkowo powinna być od tego czasu egzekwowana zasada - ani grosza dalszych pożyczek dla Grecji.

Myślę, że po uporządkowaniu kwestii z walutą, Grecja nie byłaby bez szans na to, by w dłuższej perspektywie odzyskać wypłacalność. Sytuacja polityczna w basenie M. Śródziemnego będzie raczej sprzyjać napływowi turystów do Grecji, a to się przełoży na dochody. Plus po powrocie do drachmy zapewne ceny wyjazdów do Grecji stałyby sie atrakcyjniejsze.

Generalnie i tak wiem, że nie ma na to szans, gdyż ze względów propagandowych i ambicjonalnych eurokraci nie dopuszczają do siebie myśli, by integracja europejska mogła sie cofać, tak więc sami z siebie nie zaproponują grexitu...
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to Grecy powiedzieli 'nie'. Zaskoczenia nie ma, ale oznacza to tylko większy bajzel. Każda normalna organizacja pewnie dawno temu wywaliła ich z grupy za takie manewry... Czyli Grexit?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:No to Grecy powiedzieli 'nie'. Zaskoczenia nie ma, ale oznacza to tylko większy bajzel. Każda normalna organizacja pewnie dawno temu wywaliła ich z grupy za takie manewry... Czyli Grexit?
Wszystko się okaże w tym tygodniu. Grecy zaspawali się w swojej pozycji przez to referendum wiec nie ma za bardzo co negocjować. Troika albo się ugnie i stworzy niebezpieczny precedens, albo dla przykładu Grecja wyleci ze strefy euro i bycmoze nawet z UE...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Idziesz Theeck? :P
No przeca napisałem już w innym topiku, że wziąłem i po raz pierwszy w życiu poszłem coby odgonić ode żloba Bredzisława i mi się udało :D

A na jesieni pójdę drugi raz odganiać platformianych i lewackich szkodników :D

I nadal uważam, że gdyby Grecy byli mądrzejsi, to swoich szkodników pogoniliby dużo wcześniej.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Razorblade »

Tak jak my swoich poganiamy bez skutku od 25 lat? :spy:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Razorblade pisze:Tak jak my swoich poganiamy bez skutku od 25 lat? :spy:
Kropla drąży skałę. SLD się właśnie kończy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: Counterman »

25 lat to jest cholernie krótki okres żeby wygonić świnie od koryta. Szczególnie czerwone. :P

1) Grecja sama zafundowała sobie taką sytuację. Zrobili to oczywiście politycy Greccy, którzy na potęgę emitowali dług i pieniądze przepieprzali. Polityków wybiera społeczeństwo, w takim ustroju żyjemy i negowanie tego jest głupotą.
2) Politycy przyzwyczaili społeczeństwo Greckie do kilku kiepskich rozwiązań:
a) Biurokratyzację państwa - za dużo urzędników, za mało decyzji
b) Bardzo korzystny system emerytalny - w niektórych przypadkach można było przejść na emeryturę już w wieku 53 lat
c) Bardzo rozbudowany system świadczeń - znam osobiście przypadki sprzed 4 lat kiedy Grecy nie pracowali, bo im się nie opłacało; lepiej było jechać na świadczeniach
d) Tragiczna ściągalność podatków - ogółem płacili Ci którzy mieli taką ochotę
3) Grecja nie spłaciła już raty do Międzynarodowego Funduszu Walutowego; nie oznacza to od razu bankructwa; ogółem proces jest złożony, pierdu pierdu pierdu, ogłaszania bankructwa trwa 2 lata
4) Grecja będzie musiała spłacić zobowiązania wobec EBC oraz zwykłych wierzycieli - jak tego nie spłaci to zacznie się prawdziwe bankructwo
5) W dłuższej perspektywie Grecja NIE MA SZANS na spłacenie zadłużenia; są kraje które mają zadłużenie równie wielkie jak Grecja, lub większe (np. Japonia); jednak one mają solidne gospodarki, raty zobowiązań sprawnie spłacają i wszystko jest cacy; Grecja ma nieefektywną niemalże w pół państwową gospodarkę opartą obecnie na turystyce, bo nikt tam już nie chce siedzieć; ergo powrót do Drachmy (czy czego tam) wydaje się rozsądny
6) Powrót do Drachmy oznacza hiperinflację, spadek jakości życia oraz przestawienie się w dużej mierze tylko na gospodarkę turystyczną; powoduje jednak znaczną redukcję długu i ma działanie szokowe - umożliwi powrót za parę(naście) lat do rozwoju gospodarki

Grecja jest w dupie i nic tego nie zmieni. Nauczka jest taka, że życie na kredyt jest czasami ryzykowne.
A rynki już wyceniły upadek Grecji. Waluty bez większych zmian, obligacje krajów "bezpiecznych" wcale nie drożeją jak dzikie, giełdy zaliczają delikatne spadki. Za maks tydzień już wszyscy o tym zapomną.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: PIOTROSLAV »

phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Uśmiałem się dość mocno. Fajne. Nic mnie jednak nie przygotowało na "The Walking Debt". Ujebałem monitor kawą :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: SithFrog »

Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Grecja, ojropisze union itp.

Post autor: grel3gargamel »

Kuriozalny tekst, referenda to zuo!!! I nie wiem niby dlaczego politycy mają większe kompetencje do decydowania niż obywatele. Praktyka na to nie wskazuje.
ODPOWIEDZ