Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Mentalnie tkwimy w przełomie XX i XXI wieku. Za sto, dwieście lat, moga się z nas śmiać tak samo, jak my się śmiejemy z zamierzchłych twierdzeń o tym, że chirurgia to nie medycyna i zwykłe upuszczanie krwi jest świetnym lekiem na wszystko.

Ale tak, musi się zmienić mentalność społeczeństwa tak radykalnie, że nie sadzę by ktoś z nas dożył do takich rewolucji.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:
boncek pisze:No chyba widzą, skoro je w kwietniu zdelegalizowali.
I to szybko. Po zaledwie 33 latach :roll:
No i? Może wcześniej byli tak low profile, że nikt na nich nie zwrócił uwagi. Nie wiem, nie znam sprawy i średnio mnie to też interesuje. Śmieszy mnie tylko, że nawet jak juz ktoś zrobi coś dobrego, to u tak jest, źle bo zrobił to za późno. ;)

Inna rzecz, że w ogóle chyba penalizacja pedofilii jest stosunkowo świeżym wynalazkiem, bo wcześniej przecież nie istniała koncepcja dzieci, tylko byli to mali ludzie, a śluby z małymi dziewczynkami były normą. Ot nawet nasza Jadwiga miała chyba ok 12 lat jak wyszła za Jagiełłę.

Tak więc odwoływanie się do islamistów jest dość dyskusyjne. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Śmieszy mnie tylko, że nawet jak juz ktoś zrobi coś dobrego, to u tak jest, źle bo zrobił to za późno. ;)
Nie wiem na ile low profile można działać mając legalną organizację czy stowarzyszenie. Nie działali przecież w podziemiu. Istnieli oficjalnie i wydawali kwartalnik. No kurwa :D
boncek pisze:Ot nawet nasza Jadwiga miała chyba ok 12 lat jak wyszła za Jagiełłę.
Przykład bardzo na czasie :P

Chociaż tu trafiłeś w punkt. ISIS i cała ta ekipa mentalnie są w średniowieczu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Zakaz wprowadziło dopiero trzecia i ostateczna instancja. Dobrze ale po drodze jakiś sąd II instancji nie widział w działaniu stowarzyszenia problemu. Mnie to przeraża, że tam najwyraźniej towarzyszy temu jakaś dyskusja i wątpliwości. Zresztą społeczeństwo musi być na tyle "miękkie", że pod taką akcją podpisują się konkretni ludzie, którzy najwyraźniej nie wstydzą ani nie boją się reakcji środowiska, sąsiadów etc.

"Co tam sąsiedzie?"
"A nic, własnie petycję piszę do Sztrasburgera. Wie pan, żeby seks z dziećmi można było uprawiać. A co u pana?"
"A dobrze, dobrze. To co, wieczorkiem u nas na grilla?"


No i taki fragment:
zakazanie funkcjonowania jakiegoś stowarzyszenia to ekstremalny środek, jakiego może użyć demokratyczne państwo
EXTREEEEEMA!!! :D


Z dziećmi traktowanymi jeszcze w XIX wieku jak mali dorośli macie rację. Natomiast teraz nie są tak traktowani, np. nie pracują w kopalniach w wieku 10 lat i wieku 14 nadal nie mogą sypiać z dorosłym facetem. Nie dożywają też 35 lat (lub 25 jak wspomniana Jadwiga) i wieku 30 lat nie tracą połowy zębów. Nie kończą 3 klas szkoły gminnej i nie są bite nahajką przez dziedzica. W wieku 18 lat nie mają 6 własnych dzieci tylko chodzą zazwyczaj do szkoły. itd. itp. Wszystko się zmieniło.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

EXTREEEEEMA!!!
No nie ma co się śmiac. Dla sądu rejestrowego to jest najsilniejszy środek.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Wiem, żartuję. Chodzi o samo sformułowanie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Nie wiem na ile low profile można działać mając legalną organizację czy stowarzyszenie. Nie działali przecież w podziemiu. Istnieli oficjalnie i wydawali kwartalnik. No kurwa
Ja jestem ojcem założycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Amadei Amici. Nawet ja nie bardzo wiem co się tam teraz dzieje, a co dopiero ktoś inny. ;)

Problemy dla nich zaczęły się w momencie, kiedy zaczęli się bardziej organizować ergo przestali być low profile.

Co do samego zakazu istnienia takiej organizacji, to jest to imho trudny temat do dyskusji. Bo dopóki oni byli tylko stowarzyszeniem, nie pchali się do parlamentu, nie łamali prawa, to co im w gruncie rzeczy można było zarzucić jako stowarzyszeniu?

Przykład bardzo na czasie :P
No ten może nie, ale pewnie w IXX wieku, a może nawet i na początku XX, gdzieś na wsiach, pewnie też takie rzeczy się działy. Same prawa dziecka to chyba wynalazek drugiej połowy XX wieku, a sam problem pedofilii stał się realnie problemem gdzieś pod koniec ubiegłego stulecia.
Voo pisze:Z dziećmi traktowanymi jeszcze w XIX wieku jak mali dorośli macie rację. Natomiast teraz nie są tak traktowani, np. nie pracują w kopalniach w wieku 10 lat i wieku 14 nadal nie mogą sypiać z dorosłym facetem. Nie dożywają też 35 lat (lub 25 jak wspomniana Jadwiga) i wieku 30 lat nie tracą połowy zębów. Nie kończą 3 klas szkoły gminnej i nie są bite nahajką przez dziedzica. W wieku 18 lat nie mają 6 własnych dzieci tylko chodzą zazwyczaj do szkoły. itd. itp. Wszystko się zmieniło.
Tak, za sprawą tej samej cywilizacji, na którą tak teraz narzekacie. Ktoś tam kiedyś podjął taką decyzję, żeby jednak dzieci traktować jak dzieci, co pewnie spotkało się ze sporym oporem, jak potem głosowanie przez kobiety, zniesienie podziałów rasowych, czy teraz małżeństwa homoseksualne.

To, że w ogóle możemy sobie narzekać na tą naszą zgniła cywilizację jest generalnie zasługą tej właśnie zgniłej cywilizacji. To, że oburzamy się na pedofilów jest właśnie efektem tego, że nasza cywilizacja uznała seks z dziećmy za zły (i słusznie) jakiś tam czas temu.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:dopóki oni byli tylko stowarzyszeniem, nie pchali się do parlamentu, nie łamali prawa, to co im w gruncie rzeczy można było zarzucić jako stowarzyszeniu?
Np. to: "Stowarzyszenie MARTIJN wydawało kwartalnik "OK" (akronim od holenderskich słów "starszy" i "dziecko"). Można było w nim znaleźć m. in. listy od czytelników, w których opisywali oni swoje kontakty seksualne z dziećmi; zdjęcia nagich i półnagich dzieci; artykuły w których redakcja doradzała, jak nawiązać kontakt z dzieckiem (oficjalnie zalecali, by podejmować takie działania za zgodą małoletniego i jego rodziców...)."
boncek pisze:Tak, za sprawą tej samej cywilizacji, na którą tak teraz narzekacie.
To, że w ogóle możemy sobie narzekać na tą naszą zgniła cywilizację jest generalnie zasługą tej właśnie zgniłej cywilizacji. [/quote]

Jasne, ale zauważ, że nie narzekamy na cywilizację, że wszystko jest chujowe i wróćmy do XV wieku, tylko na to, że takie sprawy przez źle rozumiany "dalszy postęp" nie są ucinane od razu. Doceniam cały XX wiek, doceniam wszystkie kroki naprzód, ale widzę, że w niektórych kategoriach czy dziedzinach idziemy za daleko.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Np. to: "Stowarzyszenie MARTIJN wydawało kwartalnik "OK" (akronim od holenderskich słów "starszy" i "dziecko"). Można było w nim znaleźć m. in. listy od czytelników, w których opisywali oni swoje kontakty seksualne z dziećmi; zdjęcia nagich i półnagich dzieci; artykuły w których redakcja doradzała, jak nawiązać kontakt z dzieckiem (oficjalnie zalecali, by podejmować takie działania za zgodą małoletniego i jego rodziców...)."
Pisząc "tylko stowarzyszeniem" miałem na myśli, że nie wydawali też kwartalnika.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Jasne, ale zauważ, że nie narzekamy na cywilizację, że wszystko jest chujowe i wróćmy do XV wieku, tylko na to, że takie sprawy przez źle rozumiany "dalszy postęp" nie są ucinane od razu. Doceniam cały XX wiek, doceniam wszystkie kroki naprzód, ale widzę, że w niektórych kategoriach czy dziedzinach idziemy za daleko.
Ale tu trzeba patrzeć na szerszy kontekst, a tak rozpatrują takie sprawy (albo przynajmniej powinni) sędziowie. Nie zakazać bo mi się to nie podoba, ale zastanowić się jakie to będzie miało też konsekwencje. Bo jeśli są ku temu silne podstawy, bo łamią prawo, bo właśnie opisują stosunki pedofilskie itd., OK, ale jeśli są "tylko" stowarzyszeniem, to czy może teraz zakażemy im funkcjonować, a potem ktoś sie na to powoła, bo będzie chciał zakazać czegoś innego, co wg niego będzie oburzające. Bo jeśli nie ma w prawie jasno zapisane "zakazuje się stowarzyszeń pedofilskich" to dlaczego miałoby się takich stowarzyszeń zakazywać?

To tak jak ja zawsze mówię rodzicom moim, "ok, nie podobają wam się te wiece narodowe, przemarsze kibiców itd., ale dopóki oni nie robią niczego niezgodnego z prawem, mają do tego (nomen omen) prawo, bo to jest zasługa naszej demokracji, że każdy obywatel, niezależnie od poglądów ma prawo się zorganizować i pokrzyczeć, dopóki robi to w zgodzie z obowiązującym prawem".
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Zgadzam się, że to skomplikowana kwestia. Nie wiem jak wyglądają detale prawne, ale jeśli stowarzyszenie ma promować pedofilię to coś tu jest nie tak.

"- Organizacja MARTIJN dążyła do zniesienia barier prawnych zabraniających dorosłym nawiązywania relacji seksualnych z dziećmi."

Zakładam, że jakiś statut mają i trzeba by się temu przyjrzeć. Bo równie dobrze można założyć stowarzyszenie dążące do zniesienia barier prawnych karzących za morderstwo, albo rozbój.

Nie wiem, nie jestem prawnikiem. Gdzie jest granica między wolnością słowa, a promowaniem/namawianiem do przestępstwa?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Technicznie to jest to podobnie do ruchu wolnych konopii, tez w sumie namawianie do przestępstwa...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Technicznie to jest to podobnie do ruchu wolnych konopii, tez w sumie namawianie do przestępstwa...
A jest paragraf za propagowanie palenia trawki (pytam, bo nie wiem)? Bo na propagowanie pedofilii jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Technicznie to jest to podobnie do ruchu wolnych konopii, tez w sumie namawianie do przestępstwa...
A jest paragraf za propagowanie palenia trawki (pytam, bo nie wiem)? Bo na propagowanie pedofilii jest.
Now mam pojęcia
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

phpBB [video]


Kiedyś obejrzałem ten dokument na Planete (w 3 odcinkach). Daje sporo do myślenia w kwestii własnych ambicji, podejścia do pracy, celów, itp:

szczęście = osiągnięcia / oczekiwania

W dużym skrócie - sugeruje tonować oczekiwania, bo świat próbuje je tak nakręcić, że właściwie to nie da się być szczęśliwym, jeśli go słuchać.

Może nie do końca zgadzam się z konkluzjami na końcu, ale i tak nie jest źle. Gość napisał też książkę o tym samym tytule.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Ciekawy jestem czy Wesołowski w ogóle dotrwa do tego "pierwszego w historii procesu księdza pederasty". Wykończą go, czy nie zdążą? ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... Czolka3Img

Fotka ze stołówki mnie rozwaliła.

To nie jest problem ani wina religii, KK, hierarchów, Watykanu czy polityków. To Polacy po prostu potrafią być takimi merdającymi ogonkiem kundelkami, w szkołach, urzędach - nie ważne czy ktoś tego oczekuje, czy ktoś chce, czy ktoś wymaga - niech będą krzyże, niech będzie msza na rozpoczęcie roku, niech będą jasełka. Ludzie o dokładnie takiej samej mentalności (a często może nawet jeszcze dokładnie ci sami ludzie) wieszali kiedyś w szkołach zdjęcia komunistycznych aparatczyków i organizowali apele z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Bo tak czeba bo władzunia paczy bo lepiej żeby pan ksiądz (kiedyś przewodniczący zakładowej organizacji partyjnej) był po naszej stronie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

To samo jest na przykład z tzw. "unijną biurokracją". Przy projektach finansowanych z pieniędzy z funduszy europejskich trzeba zawsze wypełniać w trakcie ich trwania miliony papierów, na które wszyscy się złoszczą. Okazuje się jednak, że nikt tego tak naprawdę nie wymaga. To my sami - polscy urzędnicy w ogólności - starają się być zawsze o krok przed mityczną "kontrolą", która może zabrać pieniądze i obstawiają się tonami papierów. Trochę w nadziei na to, że nikomu nie będzie się chciał ich przeglądać, a trochę z zasady, że im więcej, tym lepiej. Nie ważne, że bez sensu. Ludzie ludziom zgotowali ten los. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Ta fotka ze stołówki jest genialna: "obiad jem sprawnie". Kto to tworzył i kto pozwolił na powieszenie tego?
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Cherryy pisze:Ta fotka ze stołówki jest genialna: "obiad jem sprawnie". Kto to tworzył i kto pozwolił na powieszenie tego?
Fajowe, takie socjalistyczne. Pamiętam napis na naszej przychodni w starych czasach. "Zdrowie człowieka, skarbem narodu" czy jakoś tak. Ten sam styl :D
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

No tak - wiara w b/Boga = choroba psychiczna. Zmiana płci - normalna sprawa. Świat na opak.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Ale te artykuły nie piszą przypadkiem o takich mocnych przeginkach? W sensie w przypadku Boga, kiedy wszystko podporządkowujesz temu, że "Bóg paczy" i drugi o tym, jak ktoś zaczyna przeginać i łapie każdą, zasłyszaną, możliwość "zdrowego odżywiania się" nawet jeżeli takie zachowanie dawno pomachało zdrowemu rozsądkowi na pożegnanie? Tak przynajmniej zrozumiałem.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Oj bo ja trolluje, to taki The Onion jest ;)
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

Moim zdaniem masz rację, intencją autorów tych artykułów było pewnie ukazanie "przeginek". Pytanie tylko kto będzie ustalał, co jest przegięciem, a co nie. Jeden z artykułów wspomina o Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM). To taka biblia psychiatrów, która określa co jest chorobą psychiczną a co nie. Jakiś czas temu homoseksualizm też był na tej liście. Teraz zachowania homoseksualne nie są uznawane za chorobę, więc widać, że określenie "choroba przychiczna" jest pojęciem względnym.

W tym temacie polecam taki krótki filmik:
phpBB [video]


Na uwagę zasługuje też publikacja prof. Thomasa Szasz'a "The Myth of Mental Illness". Na YT są też filmiki z jego wykładów. Polecam.

EDIT: Llothar, trollując wywołałeś interesujący temat :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Szwecja w piękny sposób pokazuje, jak lewicowa ideologia i polityczna poprawność same gryza się w dupe:
http://www.zelaznalogika.net/parada-row ... darzeniem/

:lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Rojek »

They went so far left, they came out on the other side
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Cenisz naszą działalność? Możesz nas wesprzeć zakładając darmowe konto w Banku Millenium, od którego możesz dodatkowo zyskać do 360zł zwrotu
Najważniesze info.

Zastanwiam się, czy jak nie cenie ich działalności to czy moge liczyć, ze oni mnie wesprą za czytanie podliknowanych artykułów.

Bardziej na serio.
3) W skrócie – jak katolik (protestant/luteranin) jest przeciwny to jest to problem katolika, katolik jest rasistą i zacofanym homofobem. Jak muzułmanin jest przeciwny to jest to problem katolika, katolik jest rasistą i powinien uszanować inną religię.
Strasznie żałuję, że autor nie pociągnął dalej tego toku myślowego. Bo wychodzi z tego, że albo muzułmanie mają rację obcinając głowy gejom i należy sie z nimi sprzymierzyć albo że nalezy byc progay i antymuslim. Zawsze wszyscy szukają zbawienia przed islamizacją Europy w chrześcijaństwie. A może trzeba w przyznawaniu gejom praw szukać schroniania przed zalewem islamu.


Jeszcze bardziej na serio wygląda mi to na prowokacje jakąś bo na eventcie na fb jest 149 osób z czego spora część pewnie z Polski i innych krajó co to znalazły na swoich wykopach.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chodzi o prowokację, ale to jest taki FB-szum, gdzie radykałowie znajdują ujście swojej pary.

To ma niby pokazywać hipokryzję środowisk lewicowych. Muzułmanin powie, że jego ta parada obraża i jemu religia pozwala na obcinanie głowy za to, więc domaganie się innej postawy będzie dyskryminacją jego religii...
Awatar użytkownika
Stalker1984.pl
zielony
Posty: 382
Rejestracja: 27 maja 2014, o 21:31

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Stalker1984.pl »

Ciekawa prowokacja

phpBB [video]
,,Semper homo bonus tiro est"-Dobry człowiek jest wiecznym nowicjuszem

"Szczęście ma się wtedy, gdy przygotowanie spotyka się z okazją" - Seneka

Being a game tester is a crucial and important job. It’s not about eating pizza, drinking beer and playing computer games, so sorry guys.

"Sometimes people deserve to have their faith rewarded" - Dark Knight

"Night Stalkers Don't Quit"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

:lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Yusutina
zielony
Posty: 286
Rejestracja: 16 lipca 2015, o 15:29
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yusutina »

No to sataniści postawili sobie posąg Baphometa w Detroit :diabel: : http://time.com/3972713/detroit-satanic ... -baphomet/

W zasadzie nie jest to taka kontrowersyjna wiadomość, bo posąg stoi i tak w budynku należącym do Kościoła Szatana...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-na ... mie/3cj226

Ciężki orzech do zgryzienia: jeśli potępiasz - jesteś antysemitą, jeśli popierasz - jesteś homofobem :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

snt pisze:http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-na ... mie/3cj226

Ciężki orzech do zgryzienia: jeśli potępiasz - jesteś antysemitą, jeśli popierasz - jesteś homofobem :)
Jeżeli popierasz ataki nożowników na pokojową demonstrację, to jesteś chujem :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: snt »

Ojtam, ojtam, tylko troluję :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:http://warszawskie-pokolenia.manifo.com ... 3be84d1d0d

Takie tam o ekonomii
Chyba nie ten temat?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Przepraszam ale nie zrozumailem. To ktory kraj na zachodzie ma polityke neoliberalna niby? 2:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A jest wątek ekonomiczny? Poza tym coraz cześciej mam wrażenie, że ekonomia ma coraz więcej wspólnego z Religią niż Nauką.

Ja tam generalnie raczej stawiałem się po liberalnej stronie barykady, bo miałem wrażenie, że siła USA wyrosła właśnie na tym, ze nie było zasad. Efekt jest taki, że Ci, którzy się dorobili, tworzą takie nowe zasady, żeby nikt im nie przeszkadzał...

To, co jest kluczowe IMHO w tym artykule, to stwierdzenie, że większa redystrybucja dóbr (wyższe płace) => większy popyt wewnętrzny i napędzanie gospodarki, lecz ogólnie mniejsze dochody najbogatszych.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Z tego co słyszałem siła USA po II wojnie wyrosła (o czym autor wspomina) na dosyć mocnej pomocy dla klasy średniej - szczególnie dla weteranów tej wojny (G.I. Bill).
Matthias pisze:Ja tam generalnie raczej stawiałem się po liberalnej stronie barykady, bo miałem wrażenie, że siła USA wyrosła właśnie na tym, ze nie było zasad. Efekt jest taki, że Ci, którzy się dorobili, tworzą takie nowe zasady, żeby nikt im nie przeszkadzał...
I w sensie, że to jest dobre?
Obrazek
#sgk 4 life.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: grel3gargamel »

Razorblade pisze:Przepraszam ale nie zrozumailem. To ktory kraj na zachodzie ma polityke neoliberalna niby? Obrazek2:
Wszystkie albo żaden. Zależy od przyjętych kryteriów ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:
Matthias pisze:Ja tam generalnie raczej stawiałem się po liberalnej stronie barykady, bo miałem wrażenie, że siła USA wyrosła właśnie na tym, ze nie było zasad. Efekt jest taki, że Ci, którzy się dorobili, tworzą takie nowe zasady, żeby nikt im nie przeszkadzał...
I w sensie, że to jest dobre?
Pierwsze zdanie jest w czasie przeszym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

phpBB [video]


Założyciel GreenPeace mówi, że Greenpeace śmierdzi.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
ODPOWIEDZ