Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: LLothar »

Nowe ugrupowanie Ryszarda Petru, związane z Balcerowiczem. Ostatnio w jakims sondazu zdobyli 5% i jako jedna z 4 partii dostałaby się do Sejmu (obok PO, PiS i Kukiza).

Osobiscie mi by bardzo odpowiadala partia, której ekonomicznie blizej do PiS, a światopoglądowo do PO.

Czy ktos wie cos wiecej?

ps. ugrupowanie ma z dupy nazwe, bo nowoczesna.pl była juz zaklepana, wiec maja strone http://nowoczesnapl.org/
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: DaeL »

Sorry, SdPL też miał w pierwszym sondażu, przed swoim powstaniem, 11%. Także nie bardzo wierzę w takie byty sondażowe. Zobaczymy jak się zaczną rozkręcać. Jest oczywiście szansa na to, że zrobią Unię Wolności-bis, która będzie szalupą ratunkową dla części ludzi z PO. Ale nie wiem czy twarz Balcerowicza na starcie tej akcji nie przekreśla.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: peterpan »

Nazwa zajezdza demokratami.pl i Frasyniukiem. Cos nie czuje aby porwali masy ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jakieś to wszystko miałkie w tym ich programie... Bardziej ogólnie chyba się nie dało tego napisać.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Raczkują. I tak powiedzieli więcej niż Kukiz... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: snt »

Cos mi się nie wydaje, żeby w kwestii ekonomii ta partia miałaby być bliska PiS. Wrecz przeciwnie
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba, że LLotharowi chodziło, że bliżej ekonomicznie do Korwina, bo teoretycznie mniej więcej takie poglądy powinna mieć prawica.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: PIOTROSLAV »

phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Counterman »

A to już oficjalnie jest partia, czy jeszcze taki kickstarter?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Gdzieś dalej w maju ma być impreza na narodowym, która ujawni więcej systemu i układów.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Gdzieś dalej w maju ma być impreza na narodowym, która ujawni więcej systemu i układów.
A będzie poncz i ciasto?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Gdzieś dalej w maju ma być impreza na narodowym, która ujawni więcej systemu i układów.
A będzie poncz i ciasto?
Zapytam Leszka.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

ThimGrim pisze:
SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Gdzieś dalej w maju ma być impreza na narodowym, która ujawni więcej systemu i układów.
A będzie poncz i ciasto?
Zapytam Leszka.
Powiedział, że nie będzie. Tylko układ i systemy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Pquelim »

powstało. nawet jakieś moje znajome były na założycielskim.aktualnie nie wiem co o tym myśleć, nie mam czasu wgłębiać się w program.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

Przecież tu nie o program chodzi tylko o podebranie Kukizowi i Korwinowi wyborców :P
Prosty zabieg, który może okazać się bardzo skuteczny i w ten sposób pomóc PO utrzymać się nad powierzchnią. Jak widać PO zdała sobie sprawę, że sama straciła wiarygodność u głosujących w prezydenckich na Kukiza i że żadne referenda ani projekty ustaw tego już nie zmienią, więc podsuwa im alternatywę wobec Kukiza.
A jak znam lemingi, które odeszły od PO i zagłosowały na Kukiza, to spora ich część złapie się na nowoczesność w nazwie i zostanie wydymana tym razem przez Petru. Ale taki juz los leminga :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Ja wiem, że to drobnostka, ale ta nazwa jest tak z dupy, że bardziej się nie dało. To już chyba nie jest kierowane do takich starych ludzi jak ja ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Ba. Ta nazwa uderze w organizacje pozarzadowa "Nowoczesna Polska" i pewnie bedzie do zmiany ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: LLothar »

a strona nowoczesna.pl powinna sie przerobic tylko na reklamy - kilkadziesiat tysiecy wejsc dziennie gwarantowane :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Turtles »

Theeck pisze:Korwinowi wyborców
Korwinowi to odbiera wyborców margines błędu, a nie Balcerowicz.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Mithrandir »

Theeck pisze:Przecież tu nie o program chodzi tylko o podebranie Kukizowi i Korwinowi wyborców :P
Prosty zabieg, który może okazać się bardzo skuteczny i w ten sposób pomóc PO utrzymać się nad powierzchnią. Jak widać PO zdała sobie sprawę, że sama straciła wiarygodność u głosujących w prezydenckich na Kukiza i że żadne referenda ani projekty ustaw tego już nie zmienią, więc podsuwa im alternatywę wobec Kukiza.
A jak znam lemingi, które odeszły od PO i zagłosowały na Kukiza, to spora ich część złapie się na nowoczesność w nazwie i zostanie wydymana tym razem przez Petru. Ale taki juz los leminga :P
IMO jedyną partią ktorej Petru z Balcerowiczem mogą podebrać głosy jest PO :) O ile Palikot jeszcze miał sens (partia 3G - gandzia, geje, gimboateizm, kiedy to było modne), to nowoczerska.po wyglada na pięknego samoboja. Balcerowicz dość długo trzymał właściwą narracje (że dług, biurokracja, OFE) ale przed II turą nerwy mu puściły i odleciał szczerze wpsierając jaśnie panujących (noramlnie jakby liczył na powrót do NBPu). Więc im wiecej uciułają, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

Początkowo też tak sądziłem, ale moim zdaniem wyborcy o poglądach wolnorynkowych i konserwatywnych już na PO nie głosują. W ich miejsce wszedł elektorat lewicowy, co wyraźnie widać po dramatycznym spadku poparcia dla SLD i innych bytów lewicowych.
Ci, którzy przestali głosować na PO częściowo wzmocnili Korwina, ale w dużo większym stopniu Kukiza, z tym że IMO bardziej na zasadzie "z braku laku" i demonstracji niezadowolenia z PO, niż głosowania na program. Ale teraz pojawia się dla nich właśnie wolnorynkowa alternatywa, obliczalna (nie jak Korwin) i kompetentna - taka na jaką starała się wyglądać PO 10 lat temu.
IMHO - strzał na odzyskanie pod innym szyldem zawiedzionego i rozczarowanego elektoratu Platformy.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

O co wam chodzi? Petru dopiero wchodzi do polityki :)

https://pbs.twimg.com/media/CGfcG0QVIAAj8Ag.png:large
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Mithrandir »

Theeck pisze:Początkowo też tak sądziłem, ale moim zdaniem wyborcy o poglądach wolnorynkowych i konserwatywnych już na PO nie głosują. W ich miejsce wszedł elektorat lewicowy, co wyraźnie widać po dramatycznym spadku poparcia dla SLD i innych bytów lewicowych.
Ci, którzy przestali głosować na PO częściowo wzmocnili Korwina, ale w dużo większym stopniu Kukiza, z tym że IMO bardziej na zasadzie "z braku laku" i demonstracji niezadowolenia z PO, niż głosowania na program. Ale teraz pojawia się dla nich właśnie wolnorynkowa alternatywa, obliczalna (nie jak Korwin) i kompetentna - taka na jaką starała się wyglądać PO 10 lat temu.
IMHO - strzał na odzyskanie pod innym szyldem zawiedzionego i rozczarowanego elektoratu Platformy.
że w ten elektorat celują - to się zgadzamy. Ale czy mają szansę doń trafić? Wątpie, i mam nadzieję że rykoszetem sami oberwą. Bo na Kukiza IMO nie głosowano za wolnym rynkiem, tylko przeciw opatrzonym gębom wpieprzającym ośmiorniczki za haracz z fotoradarów i afiszujące się na tle udawanych obwodnic. A które to gęby Balcerowicz w kampanii prezydenckiej straczeńczo wsparł - z wiadomym efektem.

Myślisz, że na jesieni to się zmieni i tym razem kukizowcy Balcerowiczowi zaufają? Pamiętaj, że to już nie są odbiorcy GW/TVN tylko FB/youtube, a tam królują obrazki jak ten od Sitha. Wiarygodne to by były prognozy speców Zuckerberga a nie sondażowni. Z mojej skromnej, niereprezentatywnej próby lajkowo/twittowej wynika, że nowoczerską "łyknęły" głównie te same osoby, które najbardziej boją się pomników smoleńskich, zaś korelacji z JOWami brak. Stąd sądzę, że jedyna szansa nowoczerskiej to paradoksalnie sam Kukiz - że w którymś momencie go poniesie nie tam gdzie trzeba i lajki przerodzą się w hejt. Co oczywiście jest niewykluczone, szczególnie w gorącym okresie handlu miejscami na listach.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

Mithrandir pisze:Myślisz, że na jesieni to się zmieni i tym razem kukizowcy Balcerowiczowi zaufają?
To nie są kukizowcy, ale rozczarowani Platformą jej byli wyborcy. Czy zaufają? Petru celuje w tę część byłego elektoratu, dla którego Balcerowicz nie jest wcieleniem szatana, więc jakaś tam część z pewnością, zwłaszcza jeśli Balcerowicz nie będzie przesadnie eksponowany (a na zjeździe założycielskim go nawet nie było).
To nie jest elektorat buntu i protestu, to są rozczarowani PO ludzie o poglądach umiarkowanych i ich zdaniem zdroworozsądkowych - takie lemingi, przeświadczone, że nie są lemingami. Oni potrzebują takiej konstruktywnej partii zmiany i Petru im to ofiarowuje.
W związku z czym te 2-3% zagłosuje na nowoczesnych, a nie na Kukiza w efekcie czego PO dostanie kilka mandatów więcej. I taki jest cel powołania tej partyjki.
A ja nie kibicuje im wcale a wcale, Balcerowicz to kawał niewiarygodnego pseudo wolnorynkowca, który będąc ministrem finansów tylko nam zwiększał i komplikował podatki, wprowadzał koncesje i rozwijał biurokrację. Klasyczny przykład hipokryzji - co innego mówi, co innego robi.
Już prędzej Kaczyński znowu obniży podatki niż zrobi to po raz pierwszy w życiu Balcerowicz.
I głupi leming ten, kto Balcerowiczowi w cokolwiek uwierzy. :roll: :P :lol2:

Ale z drugiej strony jedyny mój znajomy, który "łyknął" nowoczesnych to zagorzały zwolennik PO. Czyli możesz mieć rację, że oberwą sami rykoszetem. Oby :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Halaster »

Dla mnie to jest dokładnie to czego potrzebuje, wolny rynek (ale z głową) i wolny wybór ideologiczny - jestem za.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Dla mnie to jest dokładnie to czego potrzebuje, wolny rynek (ale z głową) i wolny wybór ideologiczny - jestem za.
I nie interesuje cię skąd to się w ogóle wzięło? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Halaster »

A skąd się wzięło? Petru jako gość który ma co robić poza polityką nie chciał w złym momencie trafić, teraz jest mega odwrot od polityki a od PO w szczególności, więc wybrał dobry czas do uderzenia.

Teorie o przystawce do PO słyszałem już przy palikocie i jak widać pomimo dobrego wyniku nawet nie wszedł z PO do koalicji więc okazało się że to gówno prawda.

Ja ani nikt z nas nigdy nie wie jak jest do końca, więc dla mnie możliwość głosowania na partię która reprezentuje moje poglądy jest na tyle komfortowa, że mam głęboko w dupie "skąd się to wzięło".
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Ale widziałeś grafikę kilka postów wcześniej? Facet od dawna siedzi w polityce tylko trochę z boku i skąd wiara w to, że nagle będzie realizował coś innego? Nie mówię już o tym, że facet jest we wszystkich mediach teraz. Kukiz dopiero co dostał 20% i niespecjalnie o nim mówią (albo mówią tylko źle). Petru jest wszędzie, mówi coś o 15 mln pln na start itp. Nie wiedziałem, że w Polsce można wyskoczyć z partią z kapelusza za wielkie pieniądze i z marszu być w telewizorni "prajm tajm" i mieć po 10-20% w sondażach. Wydaje się bardzo łatwe :)

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i czekam co z tego wyniknie, ale na razie mam mocno mieszane uczucia. Patrz post Theecka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Halaster »

Dokładnie to samo było przy o Palikocie, dokładnie.

A prajm tajm ma, bo dla "salonu" wreszcie jest alternatywą do PO. Poza tym pewnie zna wszystkich prezesów komercyjnych tv z golfa i zwyczajnie go popierają.

Tyle że dla mnie to żaden minus.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: LLothar »

Petru jest obecnie prezesem zarządu Solaris Bus & Coach S.A. - to chyba dobra recenzja.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Dokładnie to samo było przy o Palikocie, dokładnie.
Nie. Palikot był na fali. Był w polityce od lat, do tego był kolorowy i kontrowersyjny. Petru jest kompletnie nijaki. Oglądałem go wczoraj. Życzę mu raczej dobrze, ale w wywiadzie na żywo wypada jakby tam był za karę.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: snt »

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132748, ... Petru.html

Srogo. Wyborcza staje się chyba pluralistyczna (!).
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: LLothar »

snt pisze:http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132748, ... Petru.html

Srogo. Wyborcza staje się chyba pluralistyczna (!).
Co za pacan, nie umie przewidzieć jak się będą zachowywały kursy walut na kilka lat do przodu, słabo...

;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Co za pacan, nie umie przewidzieć jak się będą zachowywały kursy walut na kilka lat do przodu, słabo... ;)
Przewidzieć nie, ale znać ryzyko takiego kredytu i nie zachęcać można. Bodajże Balcerowicz i JK Bielecki otwarcie mówili w okolicach 2006 roku (jeśli mnie pamięć nie zawodzi), że to loteria i hazard jak w kasynie i żeby tego nie brać, bo się ludzie wpierdzielą na minę.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5609
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Co za pacan, nie umie przewidzieć jak się będą zachowywały kursy walut na kilka lat do przodu, słabo... ;)
Przewidzieć nie, ale znać ryzyko takiego kredytu i nie zachęcać można. Bodajże Balcerowicz i JK Bielecki otwarcie mówili w okolicach 2006 roku (jeśli mnie pamięć nie zawodzi), że to loteria i hazard jak w kasynie i żeby tego nie brać, bo się ludzie wpierdzielą na minę.
Ja rozumiem i sie zgadzam, bardziej śmieszkowałem z tego tekstu, który jest tak z 20 razy dłuższy od Twojej wypowiedzi, a jednak tego tak oczywistego wniosku nie zawiera.

To jest tekst, w którym Petru wychwalano by pod niebiosa, gdyby CHF cały czas był nisko. A przeciez, jak sam piszesz, to rzut monetą i ktoś krzyknął "reszka!". Nieważne jest to, czy ktoś zgadł, czy nie - ważne, że zgadywał i przekonywał, że "wie".
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: snt »

Jeśli jego ówczesne prognozy były nietrafne, to może obecne też takie są?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

snt pisze:Jeśli jego ówczesne prognozy były nietrafne, to może obecne też takie są?
Już prędzej wywnioskowałbym, że był na garnuszku banków i pod nich robił ludziom wodę z mózgu, żeby pchali się w ryzykowne kredyty. Obwinianie w tym przypadku nietrafności prognoz to jak obwinianie Jarka Kreta, bo mówił w niedzielę, że ma padać w piątek, a nie padało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Zolt »

Ale w przytaczanym artykule jest mowa też o perspektywie dwóch miesięcy, kiedy to Szwajcarzy uwolnili walutę, a on mówił, że wszystko spoko. Wybuch Czarnobyla był od tego bardziej przewidywalny?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: snt »

SithFrog pisze:
snt pisze:Jeśli jego ówczesne prognozy były nietrafne, to może obecne też takie są?
Już prędzej wywnioskowałbym, że był na garnuszku banków i pod nich robił ludziom wodę z mózgu, żeby pchali się w ryzykowne kredyty. Obwinianie w tym przypadku nietrafności prognoz to jak obwinianie Jarka Kreta, bo mówił w niedzielę, że ma padać w piątek, a nie padało.
To właściwie świadczyłoby o nim tylko jeszcze gorzej...
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:Ale w przytaczanym artykule jest mowa też o perspektywie dwóch miesięcy, kiedy to Szwajcarzy uwolnili walutę, a on mówił, że wszystko spoko. Wybuch Czarnobyla był od tego bardziej przewidywalny?
No raczej... przeciez u ruskich to bylo ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Petru zaczyna wyglądać groteskowo z hasłami o tym jak trudno walczyć z systemem. Przecież on od lat współtworzy ten system. Co za brednie :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

Lemingi tak już mają - walczą z systemem, który sami tworzą :)
I nie rozumieją, że sami sobie zgotowali swój los :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Co Petru współtworzy?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Co Petru współtworzy?
Był w Unii Wolności, był nieformalnym doradcą Tuska (wg depeszy z wikileaks), wspierał Komorowskiego w trakcie wyborów. Aktywnie wspiera więc władzę w ostatnich latach, a teraz nagle obwieszcza, że "państwo nie działa". No shit.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Co Petru współtworzy?
Był w Unii Wolności, był nieformalnym doradcą Tuska (wg depeszy z wikileaks), wspierał Komorowskiego w trakcie wyborów. Aktywnie wspiera więc władzę w ostatnich latach, a teraz nagle obwieszcza, że "państwo nie działa". No shit.
Tzn. jaki miał wpływ na politykę PO podczas ostatnich ośmiu lat? No całe mnóstwo systemowych grzechów ma ten Petru, po uszy w gównie POwskim siedzi, ale przynajmniej nie był w SB... Jak chcesz kandydata z czarnej dupy (takiego o którym nic nie można powiedzieć tzn. jest antysystemowy) - bo widzę że chyba wszystkim, którzy w co drugim poście piszą o "systemie" tęskno za takimi kandydatami - to przecież masz wybór. Kukizy, narodowcy cośtam cośtam.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

Nikt tu żadnych tęsknot nie wyraża. Po prostu śmiejemy się z wiarygodności gościa, który najpierw pomagał Balcerowiczowi spierdolić świetnie działającą ustawę Wilczka, potem nieźle żył w systemie stworzonym przy swoim współudziale, aż nagle przejrzał na oczy, że te wszystkie regulacje, koncesje, przepisy, zgody, wyłączenia itp. utrudniają i to poważnie wzrost gospodarczy. I że będzie je teraz zwalczał :P
No ale jak dla Ciebie jego hasła i on sam są mimo to wiarygodni, to ... głosuj na nowoczesną :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Theeck +1
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7438
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze:Theeck +1
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:Nikt tu żadnych tęsknot nie wyraża. Po prostu śmiejemy się z wiarygodności gościa, który najpierw pomagał Balcerowiczowi spierdolić świetnie działającą ustawę Wilczka, potem nieźle żył w systemie stworzonym przy swoim współudziale, aż nagle przejrzał na oczy, że te wszystkie regulacje, koncesje, przepisy, zgody, wyłączenia itp. utrudniają i to poważnie wzrost gospodarczy. I że będzie je teraz zwalczał :P
No ale jak dla Ciebie jego hasła i on sam są mimo to wiarygodni, to ... głosuj na nowoczesną :P

Łat? 25 letni Rysiek geniusz w czymś konkretnym pomagał Balcerowiczowi i wciągu trzech lat sprawowania władzy przez Balcerowicza zniszczył true wolny rynek w Polsce? A później jeszcze popsuł Polskę po raz drugi jako doradca Tuska? To jest w takim razie najgorsza szuja, nawet gorsza od Balcerowicza i Tuska razem wziętych! :o Serio? Chyba raczej Petru poczuł się tak samo nabity w butelkę i rozczarowany PO jak przeciętny wyborca PO - tyle, że w przeciwieństwie do przeciętnego wyborcy PO Petru był bliżej władzy i może coś osiągnąć. Do końca miał nadzieję, że PO coś zrobi czy to z biurokracją czy z podatkami. Nie zrobili więc teraz on chce to zrobić sam. No więc Twój najtrafniejszy zarzut, że mu się nieźle żyje. Ujowi systemowemu jednemu... :P
A skoro o głosowaniu/wyborach mowa, to przepraszam bardzo ale czy Ty nie jesteś tym kucem co głosował na Dudę? Zresztą nie ważne. Chodzi mi tylko o to, że to forum składa się chyba tylko z ludzi, którzy głosują przeciwko. Tzn. na wszystkich. Tzn. na nikogo. Żeby tylko nie głosować za czymś konkretnym i później móc pitolić jacy to wszyscy są do dupy i "jak można było głosować na tego/tamtego" z systemu/układu/sb/abw/ipn. Ciężko określić czego wy w zasadzie oczekujecie poza tym żeby pod stołem interesów politycy nie robili - swoją drogą te niecne interesy to wielki odkrycie ostatnich wyborów, no bo jak to możliwe, że w ten sposób się politykę uprawia, przecież to nie na tym ma polegać! ;) Jak dla mnie to po prostu próbujecie przeskoczyć pewien etap, którego nie da się przeskoczyć - trzeba na kogoś zagłosować wierząc/mając nadzieję, że zrobi to co deklaruje, że zrobi. Inaczej się nie da. Trochę wam może zejść w oczekiwaniu na kandydata z czarnej dupy na białym koniu żeby nie napisać, że nigdy się takiego nie doczekacie... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5015
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Zolt »

ThimGrim pisze:swoją drogą te niecne interesy to wielki odkrycie ostatnich wyborów, no bo jak to możliwe, że w ten sposób się politykę uprawia, przecież to nie na tym ma polegać!
za takie interesy poleciał Miller razem z rządem, a Rywin poszedł do pierdla. Teraz wymieniają ministrów z uśmiechem krzycząc "Nic się nie stało!".
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
ODPOWIEDZ