Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Co do wysportowania to... wystarczy ze na Orlikach i innych podworkach dzieciakow brakuje, a ganiaja starsi w duzej mierze... tutaj racje ma raczej Zabski. Chyba ze masz na mysli juz studentow/licealistow ostatniego roku a nie gimnazjum/początek liceum.
Za oknem sypialni mam Orlika i codziennie mnie dzieciaki na nim budzą grając i rzucając kurwami od 6. Potem idą na lekcje i po nich znów grają. Starsi grają wieczorami, fakt.

Ja pisałem o poziomie wysportowania moich rówieśników teraz vs to co prezentowali sobą w podstawówce/liceum. W większości przypadków to grubi tatusiowie, którzy ledwo wchodza po schodach, choć mają 30 lat.
Inna rzecz, że jak miałem 10 lat, to też byli tacy co biegali dobrze i tacy co biegali źle. Może statystyki spadły, bo po prostu ludzi mniej chodzi na WF.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Ja pisałem o poziomie wysportowania moich rówieśników teraz vs to co prezentowali sobą w podstawówce/liceum. W większości przypadków to grubi tatusiowie, którzy ledwo wchodza po schodach, choć mają 30 lat.
A jak się to ma do tematu? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:
boncek pisze:Ja pisałem o poziomie wysportowania moich rówieśników teraz vs to co prezentowali sobą w podstawówce/liceum. W większości przypadków to grubi tatusiowie, którzy ledwo wchodza po schodach, choć mają 30 lat.
A jak się to ma do tematu? :>
No jak to jak? Dyskusja jest my vs oni, gdzie my byliśmy piękni i cudowni, a oni są INNI i biegają gorzej na 100m. Bo przecież jak wybuchnie wojna to jej przebieg będzie rozstrzygany na bieżni. ;) A, że teraz ledwo wchodzimy po schodach, nieważne, grunt, że na 100m mieliśmy lepsze czasy 20 lat temu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

No akurat predkosc biegu na 100m moze miec kluczowe znaczenie przy spierdalaniu :-P

No gruby jestem, coz rzec moge ;-)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Dyskusja jest my vs oni
Nie. Dyskusja jest czy dzieciak chodzący na polowania lepiej poradzi sobie na wojnie niż taki co nie chodzi, przy okazji Voo zahaczył o temat, że teraz dzieciaki bardziej się chroni i przez to niekoniecznie są bardziej zaradne. Poza tym co jest złego w porównaniu czasów z WFu? To chyba normalne, że porównuje się 15 latków sprzed dekady czy dwóch z obecnymi, a nie nastolatków z 30latkami. Fajnie, że jesteś bardziej wysportowany teraz niż 15 lat temu, ale to nadal nie zmienia faktu, że obecne dzieciaki są wolniejsze niż te wtedy. I to się pogłębia, bo pamiętam z WFu jak nam gościu mówił, że tyle ile my musimy wybiegać na ocenę bardzo dobrą w jego młodości ledwie starczało na zaliczenie. To pewnie bardzo złożona kwestia. Od ilości ruchu, przez dietę, po medycynę (nawet jeszcze w latach 70tych selekcja naturalna zbierała spore żniwo).

A ta nieporadność, o której mówił Voo jest obecna i to wszystko nasza i naszych starszych kolegów wina. Teraz się nie opierdala dzieci za kiepskie oceny i złe zachowanie, teraz się opierdala nauczyciela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Wszystko prawda, ale zwrócił bym uwagę też na to, jak dzieciaki mają teraz zarąbane wszelaką ilością dodatkowych zajęć. Mam w zespole kilku rodziców. Oni kończą normalnie pracę, po czym wracają do domu, coś tam robią i DOPIERO jadę po swoje dzieci. I to nie dlatego, bo one siedzą w świetlicach, tylko dlatego że mają dodatkowe niemieckie, pływania, tańce, śpiewy czy inne harce ludowe. Idą na zajęcia na 8, czy 8.30, kończą o 18.
Kurde no ja tak nie miałem. Dlatego latałem po podwórku i doprowadzałem dorosłych do zawału skacząc z drzewa na drzewo, bo po prostu kończyłem o 15 szkołę i nuda była.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Geje chorzy na AIDS to wina homofobów :lol2:

http://swiat.newsweek.pl/homofobia-zwie ... 157,1.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Dobra tam. Ameryka od kilku dni śmieje się z tego

http://thedailyshow.cc.com/videos/9pxi9 ... ck-ish-ish
:lol2:
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Geje chorzy na AIDS to wina homofobów :lol2:

http://swiat.newsweek.pl/homofobia-zwie ... 157,1.html
Pogratulowac inteligencji autorowi. Mozna pisac w tym temacie duzo i sensownie, ale to jest absurd.
Turtles pisze:Dobra tam. Ameryka od kilku dni śmieje się z tego

http://thedailyshow.cc.com/videos/9pxi9 ... ck-ish-ish
:lol2:
Ojtam, to taki gender - tak samo jak nie rodzisz sie z konkretna plcia, to niektorzy widac uwazaja, ze tez tak naprawde nie rodzisz sie z konkretna rasa i to spoleczenstwo ja narzuca...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze: Ojtam, to taki gender - tak samo jak nie rodzisz sie z konkretna plcia, to niektorzy widac uwazaja, ze tez tak naprawde nie rodzisz sie z konkretna rasa i to spoleczenstwo ja narzuca...
Dobre, dobre ;]

Kim ty jesteś Rzuff, żeby mówić jej, że nie jest czarna!!!

https://youtu.be/qNgb9OK7I-A?t=45s
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Tzn to całość jest supersmieszna, bo podobno ona najpierw przegrała pozew z uczelnią o to że była dyskryminowana jako biała osoba, wiec zaczęła udawać czarną. I szefową lokalnego oddziału National Association for the Advancement of Colored People ;)

Ciekawe jak się wydało. Ktoś dał jej bas do ręki, czy chciała zagrać w kosza z koleżankami...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

może nie krzyczała w kinie, że morderca czai się za drzwiami.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Ale tak jak płeć jak i kolor skóry to jakieś pierdy z głębi XX wieku. Jeśli ktoś się czuje czarny pomimo pochodzenia, jeśli ktoś się czuje facetem mimo regularnych okresów i fajnych cyckow to, przepraszam bardzo, co komu do tego. Nikomu się krzywda nie dzieje.

Czy jak ktoś sobie operacyjne dorobi fujare, to już jest facetem, czy nie?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Ale tak jak płeć jak i kolor skóry to jakieś pierdy z głębi XX wieku. Jeśli ktoś się czuje czarny pomimo pochodzenia, jeśli ktoś się czuje facetem mimo regularnych okresów i fajnych cyckow to, przepraszam bardzo, co komu do tego. Nikomu się krzywda nie dzieje.
Nic nikomu. Tylko jak ktoś głośno nazwie to chorobą psychiczną to zostaje publicznie zlinczowany.

"Czy jak ktoś sobie operacyjne dorobi fujare, to już jest facetem, czy nie?"

A Majkel Dżekson pod koniec życia jakiej był rasy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Jackson to akurat był chory na bielactwo.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Ale śpiewał no matter if you are black or white. Czyli był z tej samej bajki co ta babka!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Ale śpiewał no matter if you are black or white. Czyli był z tej samej bajki co ta babka!
:lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Ech, Norwegia :D

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html?

Najbardziej podoba mi się: "takich, które utożsamiają się z inną płcią niż ta, do której zaklasyfikowano ich po urodzeniu". Ja myślałem, że jak na USG jest siusiak to chłopak, a jak nie ma to dziewczynka. Nie wiedziałem, że to się dopiero klasyfikuje po urodzeniu. Jest jakaś specjalna komicja czy lekarz sam decyduje gdzie dane dziecko zakwalifikować? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy zmieniają płeć. Cholera wie jak człowiek jest zbudowany i co mu w głowie siedzi, jak czują taką potrzebę to proszę bardzo.
Ale 7-letnie dziecko? Czy to nie jest trochę za wcześnie?... Przecież to jest dopiero co wiek, kiedy dzieci przestają fantazjować (ergo uczą się co to jest kłamstwo), a przecież to jest płynne...
No nie wiem, mi to średnio się widzi.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Sith, no tak to jest, że każdy w pewnych kwestiach jest ignorantem. Jeden powie, ze jak siusiak to chłopak, drugi się będzie dziwił jak można zgwałcić prostytutkę.

Więc siusiak... siusiak nie rozstrzyga, tak jak nie rozstrzyga chociażby genotyp - XX i XY nie wyczerpuja wszystkich możliwości.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

PIOTROSLAV pisze:Więc siusiak... siusiak nie rozstrzyga
Hm... to na jakiej podstawie zakwalifikowali cię na faceta po urodzeniu (a może i przed)?

Owszem Piotroslavie, rozstrzyga i genotyp i siusiak. Dlatego rodzice po obejrzeniu pindolka na USG wymyślają imię męskie, a po ewentualnej waginie, żeńskie.

To jest wiesz, prosta matematyka i czarno-biała kwestia. To, że zdarzają się zaburzenia typu hermafrodytyzm czy problemy psychiczno-psychologiczne z tożsamością płciową, nie znaczy, że nagle 2+2 nie równa się 4. A teraz, z niezrozumiałych powodów, niektórzy kwestionują podstawy biologii. W imię czego?

Nie musisz wierzyć mi, spytaj rodziców dlaczego nazwali cię Piotrek, a nie Beata, mimo, że nie sprawdzili genotypu i nie czekali do 7 roku życia aż się określisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Dude, tak jak kiedyś upuszczanie krwi było prostym rozwiazaniem na wszelkie dolegliwości, tak i zaobserwowanie istnienia jest ciagle w świadomości wielu osób zakończeniem dyskusji na temat płci.

To znaczy, umówmy się, biologiczny podział na samca (para chromosomów XY) i samicę (para chromosomów XX) ma ogólny sens, ale co właśnie z takimi hermafrodytami, czy z osobami które maja więcej niż parę chromosomów na 23. miejscu? Rozumiem, ze jeszcze 100 lat temu nie było takich dyskusji, ale nauka poszła do przodu, wiemy o biologii więcej, wiemy o psychologii więcej.
No chyba, ze redukujemy dyskusję do facetów, co chca się wysrać w damskiej toalecie, więc przypinaja sobie kokardkę do czapki i każa mówić do siebie Erica.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Piotro, trochę się mijasz z pytaniem Sitha. Sith pyta się w imię czego ta zmiana idzie. Przecież musi być tu jakaś ukryta agenda dewiantów chących zniszczyć (do spólki z islamistami) podwaliny na których stoi zachodnia cywilizacja i zmusić, żebyś nazywał swoje córki Abdul.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

Piękny nieformalny wjazd. Sędzia austriacki daje 18 punktów.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

99,99% populacji nie ma problemów ze swoją, styranizowaną przez patrarchalny model socjalizacji rolą społeczną przypisaną im przez arbitralne i tyrańskie metody określania płci w chwili urodzenia. 0.01% nie potrafi odnaleźć się w swoim ciele i ma problemy z wypełnianiem jakichkolwiek ról społecznych.
Rozwiązanie problemu forsowane przez oświeconych przez gender studies - odrzucić totalitarny patriarchat, stworzyć 422 rodzajów płci i pozwolić kazdemu zadecydować, czy jest feminazitrans, czy cosinus tales cispishomo. Tak będzie lepiej dla wszystkich.

99% populacji rozumie, że przestrzeganie prawa prowadzi do stabilizacji ładu społecznego i jest gwarantem bezpiecznej egzystencji i życia w stałej, jako-takiej bezpiecznej rzeczywistości.
1% ma problemy z socjalizacją i rolami społecznymi, które tyranistyczny patriarchat narzuca im w momencie narodzin nadając obywatelstwo kraju i otaczając go systemem prawnym.
rozwiązanie problemu zgodne z logiką oświeconych gender studies: znieść prawo, uwolnić wiezienia i pozwolić każdemu żyć według własnych, nieograniczających i nienarzucających miejsca w społeczeństwie zasad. Wszystkim będzie lepiej, bo wreszcie zerwiemy z tradycjonalsitycznym i opresyjnym sposobem organizacji struktury społecznej.

Kwadratura koła. Wygląd nie ma znaczenia, cyrklem też można rysować prostokąty.
Miłego wyważania otwartych drzwi. Oby to były jedyne problemy, jakie Norwedzy mają w swoim pięknym życiu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

To fakt, wydaje mi się, że ida trochę w złym kierunku,
Ja na ich miejscu po prostu zlikwidowałbym płeć jako coś, co rzad rejestruje i prowadzi w swojej ewidencji.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Zolt pisze:Piękny nieformalny wjazd. Sędzia austriacki daje 18 punktów.
:lol2:
zacny komentarz.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Turtles pisze:Piotro, trochę się mijasz z pytaniem Sitha. Sith pyta się w imię czego ta zmiana idzie. Przecież musi być tu jakaś ukryta agenda dewiantów chących zniszczyć (do spólki z islamistami) podwaliny na których stoi zachodnia cywilizacja i zmusić, żebyś nazywał swoje córki Abdul.
Stary może Ci umknęło, że dyskusja nie dotyczy prawa do zmiany (prawnej, medycznej) płci tylko tego, że ma ono przysługiwać dzieciom albo raczej rodzicom małych dzieci. Przypomnę, że siedmiolatek to uczy się dopiero robić sobie kanapkę a sam po ulicy nie może jeszcze chodzić i boi się jak Luke wchodzi do jaskini w Imperium kontratakuje. Ale spoko, niech decyduje o swojej płci.

Swoją drogą może być z tego problem z szatniami na zajęciach z WF ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Nie no, ja się zgadzam, że problem transseksualistów jest trochę sztucznie rozdmuchany, ludzi, którzy nie odnajdują się w swojej płci jest na tyle mało, że bez przesady.
Voo pisze:Swoją drogą może być z tego problem z szatniami na zajęciach z WF
No własnie chyba tu się rozmijamy. Bo ja uważam, że ten problem istnieje dla tego znikomego procenta dzieci teraz, a nie bedzie istniał jak pozwolimy naszemu prawodastwu zgnuśniec i zlewaczeć na skandynawską modłę. Bo to nie jest przecież tak, że te wszystkie osoby trans nie istnieją dopóki nie zaczniemy mówić, że istnieją.

Przecież to co pisze Piotro to nie są jakieś rewelacje. Że płeć określa się na podstawie chromosomów. Więc osobie uzbrojonej w taką wiedze powinno przejść przez myśl, że to nie siusiak stanowi o byciu mężczyzną i mało tego, dojrzenie ów organu na USG nie definiuje nagle niczego. Ale nie. Czytam teraz o tyranii gender studies i uwalnianiu więzień (whatever).
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W sumie to niezły life hack - określić się jako dziewczynka i legalnie wchodzić do żeńskich szatni/saun/itp. "Jeszcze czekam na moją operację, btw, jestem les."

Cały ten temat to nie jest jakiś zastępczy w Norwegii? Nie słyszałem, żeby gdziekolwiek był z tym problem.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Voo pisze: Stary może Ci umknęło, że dyskusja nie dotyczy prawa do zmiany (prawnej, medycznej) płci tylko tego, że ma ono przysługiwać dzieciom albo raczej rodzicom małych dzieci. Przypomnę, że siedmiolatek to uczy się dopiero robić sobie kanapkę a sam po ulicy nie może jeszcze chodzić i boi się jak Luke wchodzi do jaskini w Imperium kontratakuje. Ale spoko, niech decyduje o swojej płci.
Ale ja właśnie nie rozumiem tego oporu materii. W jakiej skali myślisz, ze to będzie proceder? Zreszta, jak prawnie umożliwisz takie coś, jak aktualizacja płci w wieku X lat, bo mamusia sobie wymarzyła córeczkę, to przecież jaka to będzie różnica (poczatek z Nic śmiesznego mi się przypomina)? Jak rodzic będzie miał fantazję ubierać swoje dziecko tylko w różowe sukieneczki/bojówki + golenie głowy to przecież prawnie mu tego nie można zabronić, nie?
A jeśli ktoś się będzie czuł w ten sposób pokrzywdzony, to sobie po osiagnieciu samodzielności zmieni.

No ale właśnie - po wprowadzać takie pierdoły, skoro można zlikwidować płeć jako dana osobowa...
Swoją drogą może być z tego problem z szatniami na zajęciach z WF ;)
southpark.cc.com/full-episodes/s18e03-the-cissy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:

Cały ten temat to nie jest jakiś zastępczy w Norwegii? Nie słyszałem, żeby gdziekolwiek był z tym problem.
Ten temat w Norwegii jest tak samo głośny jak w Polsce przebudowa ronda w Głuchołazach.

Chodzi tylko o to aby prawnie można było zmienić płeć jeszcze przed operacja zmiany płci.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Przecież to co pisze Piotro to nie są jakieś rewelacje. Że płeć określa się na podstawie chromosomów. Więc osobie uzbrojonej w taką wiedze powinno przejść przez myśl, że to nie siusiak stanowi o byciu mężczyzną i mało tego, dojrzenie ów organu na USG nie definiuje nagle niczego.
Interesujące to co piszesz. Kolega ma właśnie narzeczoną w ciąży, robili jakieś badania genetyczne pod kątem ewentualnych chorób. Przy okazji wyszło, że to chłopiec. Jakim cudem? Ktoś ich oszukał? Skąd oni to mogą wiedzieć po takich badaniach? :roll:

Sprawy są dwie.

Pierwsza to to, o czym pisze Voo, takie numery przy 7-letnim dziecku brzmią tak abstrakcyjnie, że ciężko w ogóle tłumaczyć co tu jest nie tak. Wydaje się oczywiste.

Druga sprawa to to, o czym pisał Pq. Chodzi o terror poprawności (politycznej?) i narzucane z góry dziwne klasyfikacje. Mamy dwie płcie definiowane na poziomie genetycznym, męska i żeńska. Jakiś promil odstępstw od tego to zaburzenia genetyczne lub psychologiczne. A robi się z tego 150 nowych, osobnych płci i każe innym udawać, że to jest jakaś norma. Oczywiście pod groźbą kwalifikacji do średniowiecza i ciemnogrodu - patrz personalne przytyki Turtlesa.

Pisałem już kiedyś. Jak facet uważa, że jest Hitlerem albo Elvisem to się go leczy, jak uważa, że jest kobietą to jest w 100% normalny. Nie wolno nazywać tego zaburzeniem psychicznym.

Hermafrodytyzm jest jak każdy inny bałagan w kodzie genetycznym, jednemu wyrośnie trzecia ręka, innemu nowotwór, a jeszcze innemu różnokolorowe oczy.

"Rozwiązanie problemu forsowane przez oświeconych przez gender studies - odrzucić totalitarny patriarchat, stworzyć 422 rodzajów płci i pozwolić kazdemu zadecydować, czy jest feminazitrans, czy cosinus tales cispishomo. Tak będzie lepiej dla wszystkich."

Plus milion.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Sith, na prawde za bardzo sie przejmujesz tym, ze jedna na kilka tysiecy osob czuje sie kobieta mimo iz ma penisa. Takie prawo jak wprowadza Norwegia rozwiazuje problemy typu Michalina Manios, gdzie ktos rodzi sie hermafrodyta.

Poza tym jak ktos uwaza, ze jest Elwisem, ale nikomu tym krzywdy nie robi to sie go nie leczy.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:genetyczne pod kątem ewentualnych chorób. Przy okazji wyszło, że to chłopiec. Jakim cudem? Ktoś ich oszukał? Skąd oni to mogą wiedzieć po takich badaniach?
To jakaś niesamowita technologia musi być. Badania genetyczne przy użyciu ultrasonografu. Ale nieważne, bo to nie temat.


Ważniejsza jest inna sprawa.

JAKIE KURWA PRZYTYKI TURTLESA? Personalne? Że jestes ciemnogród? Że narażasz się na to, że ktoś nazwie Cię ciemnogrodzianinem? Że ktoś Ci coś każe? Nazywać normą 150 płci? Że ja to robię? Gdzie? Że opresyjne społeczeństwo (jakie? polskie społeczenstwo? lgbt społeczeństwo?) jest Ci takie opresyjne? Gdzie? Terror poprawności politycznej? Ja nie wiem, odpuść lekturę Środy i Szczuki i problem się powinien sam rozwiązać.

Coś Ty taki ciętyś się zrobił? Ostatnio napisałem, ze artykuł w rzepie słaby, to kazałeś mi się tłumaczyć jak kto jest możliwe. Teraz napisałem... nawet nie, że się z tobą nie zgadzam... Napisałem raptem, ze Twoje dopytywanie się i sugerowanie, że legislacyjna zmiana w Norwegii jest "w imię czegoś" jest absurdalne. MOŻE I NIE JEST. Przepraszam. Może masz rację, to terrorystyczne ideologia gender studies oplotła swoimi mackami kraj fiordów. Nie wiem w imię czego oplotła (dlatego podejrzewałem islamistów).


Jak koniecznie chcesz być nazywany ciemnogrodem i średniowieczem, to ja Cię mogę nazwać co najwyżej konserwatystą i sam sobie koncypuj czy to personalny przytyk.

Co do samego tematu to jak LLo i Piotro. Zresztą temat jest dosyć sztuczny, bo ja sobie wyobrażam, że osoba z problemem tożsamości własnej płci byłaby raczej pod opieką jakiegoś psychologa czy czegos w tym stylu, a nie na zasadzie "Mamo, mamo, mogę być jutro dziewczynką? Tak, pójdziemy do urzędu i będziesz dziewczynką".


EDIT: Zresztą jak porównujesz schizofrenika, któremu wydaje się, że jest jednym z największych masowych morderców w historii do kogoś, kto ma geny nie takie to sam się wystawiasz na strzał. Ale ja nie jestem taki, żeby do pustej bramki strzelać.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:To jakaś niesamowita technologia musi być. Badania genetyczne przy użyciu ultrasonografu. Ale nieważne, bo to nie temat.
Gdzie ja napisałem, że to były badania USG? Chodzi o prenatalne badanie genetyczne.
Turtles pisze:JAKIE KURWA PRZYTYKI TURTLESA?
Turtles pisze:Piotro, trochę się mijasz z pytaniem Sitha. Sith pyta się w imię czego ta zmiana idzie. Przecież musi być tu jakaś ukryta agenda dewiantów chących zniszczyć (do spólki z islamistami) podwaliny na których stoi zachodnia cywilizacja i zmusić, żebyś nazywał swoje córki Abdul.
Podobne zagrania stosujesz w rozmowie o uchodźcach.
Turtles pisze:Zresztą jak porównujesz schizofrenika, któremu wydaje się, że jest jednym z największych masowych morderców w historii do kogoś, kto ma geny nie takie to sam się wystawiasz na strzał.
Dlaczego? Nie wiesz, że są choroby psychiczne o podłożu genetycznym? Gdzie geny albo determinują chorobę, albo zwiększają ryzyko jej wystąpienia?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Intermission

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7571
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Nikt jeszcze nie zauważył, że z okazji zalegalizowania homo-małżeństw w USA, wiele firm stworzyło okazjonalne, tęczowe loga? Smutne.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Crowley pisze:Nikt jeszcze nie zauważył, że z okazji zalegalizowania homo-małżeństw w USA, wiele firm stworzyło okazjonalne, tęczowe loga? Smutne.
Smutne to jest to, że niektórych tak o to boli dupa jakby to oni właśnie kończyli tęczową noc poślubną...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

+1 :-)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:
Crowley pisze:Nikt jeszcze nie zauważył, że z okazji zalegalizowania homo-małżeństw w USA, wiele firm stworzyło okazjonalne, tęczowe loga? Smutne.
Smutne to jest to, że niektórych tak o to boli dupa jakby to oni właśnie kończyli tęczową noc poślubną...
Ciekawe czy jakby to NIE przeszło i kilka firm wkomponowałoby na chwilę krzyż albo inny symbol w swoje logo to byś słowem nie wspomniał :)

Wiesz Crowley, akcja marketingowa, tak się pozyskuje klientów.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5638
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:
Crowley pisze:Nikt jeszcze nie zauważył, że z okazji zalegalizowania homo-małżeństw w USA, wiele firm stworzyło okazjonalne, tęczowe loga? Smutne.
Smutne to jest to, że niektórych tak o to boli dupa jakby to oni właśnie kończyli tęczową noc poślubną...
Ciekawe czy jakby to NIE przeszło i kilka firm wkomponowałoby na chwilę krzyż albo inny symbol w swoje logo to byś słowem nie wspomniał :)

Wiesz Crowley, akcja marketingowa, tak się pozyskuje klientów.
Tutaj jest logo z krzyżem, specjalnie dla Ciebie szukałem. Wisi mi to, bo nie kupuje.

http://i.imgur.com/N15ZsM6.png
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Riposta roku, postarałeś się, nie ma co.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Lol, Llo +1
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Llo, wins! :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Wiesz Crowley, akcja marketingowa, tak się pozyskuje klientów.
LOL. Rozumiem, że to taki kiepski żart?

Patrząc na Twittera, Instagrama itd., to ludzie w Stanach autentycznie się z tego cieszą. Homopropaganda expert lvl. Teraz czekać, aż USA się rozpadnie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:
SithFrog pisze:Wiesz Crowley, akcja marketingowa, tak się pozyskuje klientów.
LOL. Rozumiem, że to taki kiepski żart?
Nie. Rozumiem avatary na forach i zdjęcia na FB, ale logo firmy? Serio? Z radości tylko i wyłącznie? :)

Przecież to jest proste skojarzenie, Apple dało tęczowe jabłko? Apple jest postępowe i po "naszej" stronie.

Równie dobrze można założyć, że Tyskie swego czasu dawało flagi Polski do browarów (z logo), bo tak im zależy na reprezentacji i nie ma tu podtekstu marketingowego ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

apple miało tęczowe jabłko już jak miałem 10 lat (albo nawet od początku miało), więc to chyba nie to
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
ODPOWIEDZ