Kącik Wiedźmina

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Kalten »

Spoiler:
Też ubiłem Keirę jak się zorientowałem, że poleciała sobie ze mną w kulki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Kalten pisze:
Spoiler:
Też ubiłem Keirę jak się zorientowałem, że poleciała sobie ze mną w kulki :D
Spoiler:
Ja nie dość, że poczułem się wykorzystany to jeszcze te jej argumenty, że Radowid jej wybaczy i ma kartę przetargową przekonały mnie, że i tak zginie (widząc to co wyprawia się w Novigradzie) więc ukróciłem jej męki ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Sobies pisze:Od samego początku Keira miała to w zamyśle :)

dlatego...
Spoiler:
Po skończonym chędożeniu ukróciłem ją o głowę - mega trudna walka, ale udało się.
Serio serio?! :D
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Killashandra pisze:
Sobies pisze:Od samego początku Keira miała to w zamyśle :)

dlatego...
Spoiler:
Po skończonym chędożeniu ukróciłem ją o głowę - mega trudna walka, ale udało się.
Serio serio?! :D
Serio serio :) I z tego co widzę, nie byłem jedyny :P (Kalten też o tym pisze w spojlerze).
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak dla mnie, to dziwni jesteście :P.
Spoiler:
Jak tylko pierwszy raz spotkałem Keirę, musiałem sprawdzić, czy twórcy tylko mnie trollują... Jak się dowiedziałem, że jednak nie, pchałem ten wątek w trybie ekspresowym. Tak niechutliwy Wiedźmak jest dla mnie rozczarowaniem niestety...

Chciała wykorzystać? Trudno... Zaprosiłem na więcej do Kaer Mohren :)
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Sobies pisze:
Killashandra pisze:
Sobies pisze:Od samego początku Keira miała to w zamyśle :)

dlatego...
Spoiler:
Po skończonym chędożeniu ukróciłem ją o głowę - mega trudna walka, ale udało się.
Serio serio?! :D
Serio serio :) I z tego co widzę, nie byłem jedyny :P (Kalten też o tym pisze w spojlerze).
ech no to szkoda, że mi taki rarytas przepadł !
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Spoiler:
Obrazek
I laughed. Hard.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

czemu party z goga mi sie tak żałośnie wolno ściągają ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Matthias[Wlkp] pisze:Jak dla mnie, to dziwni jesteście :P.
Ja tam chędożyłem wszystko co się dało dopóki nie wyznałem miłości pewnej panience :P Teraz chędoże tylko ją :P *

*Chyba, że jeszcze ktoś mnie zaskoczy i namówi ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: PIOTROSLAV »

Sobies pisze:
Matthias[Wlkp] pisze:Jak dla mnie, to dziwni jesteście :P.
Ja tam chędożyłem wszystko co się dało dopóki nie wyznałem miłości pewnej panience :P Teraz chędoże tylko ją :P *

*Chyba, że jeszcze ktoś mnie zaskoczy i namówi ;)
ziom, ręka to nie dziewczyna
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

ja sobie widzę nie pogram jak planowałem bo po odpaleniu gry miga mi tylko czarny ekran przez sekundę - co prawda na forum gry piszą, że sporej ilości osób się po ostatnim patchu tak zrobiło... ale to średnie pocieszenie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Mnie czasem wywala do pulpitu na początku, ale gra chodzi dalej i wystarczy kliknąć ikonę na pasku, żeby do niej wrócić.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: ThimGrim »

No mi się raz zawiesiła, a raz wywaliła do pulpitu ale przy okazji zupełnie się wyłączając. Nie naprzykrza się to jakoś bardzo. Za to jak uruchamiałem przez AMDowskie Raptor gaming cośtam, to wywalał bardzo często, dlatego niniejszą aplikację wywaliłem.

Bardziej mi przeszkadza rozstrojony poziom dźwięku. Tzn. w ustawieniach mam wszystkie dźwięki na maksa i w walce, eksploracji, czy muzyce poziom głośności jest OKej. Ale jak tylko zaczynam rozmowę albo włącza się ten komiksowy filmik to poziom głośności jest dużo niższy i prawie nic nie słychać.

Ps. Możecie mi też wyjaśnić jak działa system rozwoju postaci? Bo jak rozumiem to jest tak, że umiejętności można sobie wykupić dużo więcej niż faktycznie można aktywować. Więc to jest tak, że w zależności od potrzeby zmienia się daną aktywną umiejętność + np. mutagen tego samego koloru co umiejka, ale nigdy nie wykorzystuje się tych umiejętności na raz zbyt wiele, tzn. nie da się. Jestem na 4 levelu i chyba tylko 3 miejsca mogę zagospodarować. + mutagen. Na razie z tych punktów, które dostałem, i które dały mi miejsca mocy wykorzystałem chyba tylko jeden albo dwa pkt. Zastanawiam się po prostu jak często zmienia się taki aktywny zestaw i czy w związku z tym ma to sens praktyczny (bo teoretyczny ma).
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wydaje mi się, że kupujesz i ulepszasz umiejętności po lewej, ale działają one tylko wtedy, jeśli są włożone w sloty po prawej. Zaobserwowałem to na jednej umiejętności z żółtego zestawu, co daje bonusy za lekki pancerz - statystyki się zmieniały w zależności czy umiejętność była w slocie, czy nie.

Nie pomyl się tak jak ja - każda umiejętność kosztuje 1 punkt - każda. Żeby odblokować kolejne umiejętności, trzeba zainwestować X punktów w danej sekcji. Ja myślałem, że jak mi w znakach piszą - wymagane punkty - 6, to ciułałem jak debil te 6 punktów, zamiast je wydać...

BTW, inwestujecie coś w zielone? Ja ładuje prawie wszystko w znaki (alternatywny Yrden i Aksji rulez :D).
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Całe jedne trzy sloty mam zielone, żeby zwiekszyć żywotność. Tak to w ogóle u mnie wygląda
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Kalten »

Ja też mam trzy sloty z zielonym mutagenem zajęte (żywotność +600 :D), a druga trójka jest niebieska. Więcej jeszcze nie odblokowałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeden z żółtych dawał chyba +600 do żywotności, więc na razie sobie odpuściłem zielone, ale widze, że będzie trzeba zainwestować i tam. Jak mi się odblokuje trzeci slot na mutagen, to się zrobi.

Chociaż na normalnym mam na razie tak, że albo mam spacerek, albo wpierdol...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Ja właśnie pakuje się na działkę. Z ciekawości przegrałem folder z W3 na laptopa. Odpaliłem na szybko - działa, mam nawet jakieś 20 fpsów jak ustawię wszystko na low. :P Zassałem też folder do Galaxy, chociaż chyba niepotrzebnie (strasznie długo sprawdzał czy pliki są ok).

Wcześniej wrzuciłem do auta rower, choć bardziej się przyda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Ale tam są przydatne te z eliksirów. Jeden spowalnia przeciwnika w ataku kiedy Geralt jest struty, drugi zwiększa tolerancje na eliksiry a trzeci zatruwa ostrze jak jest zaolejone. Strasznie przydaje mi się yrden często, nawet ten podstawowy tryb. Aard używam bardzo mało.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też rzadko używam Aard, ale Aksji jest super - walka 1v1 na kogokolwiek z tym znakiem to spacerek, a tryb alternatywny daje Ci sojusznika - miałem niezły ubaw jak "przejąłem" rozbójnika z toporem a ten dla mnie załatwił pozostałych zbójców :D.

Aksji też ściąga na ziemie latające stwory - spadnięta Harpia w ten sposób ginie od jednego ciosu.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Do pewnego lvlu ściąga. A strzał z kuszy zawsze ściąga. Albo zagranie na pewnym rogu ;]
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

CDPR - trolling level 100...
Spoiler:
W poszukiwaniu Jaskra, robię wywiad z jego panienkami. Rosa van Attre - niby leci na Wiesława, prywatny trening na uboczu, uroczo przed nim ucieka, a na koniec co? Wiesiek strzela focha i odsyła ją do domu, bo chciała się zemścić na dwóch wieśniakach... Próbowałem dwa razy, nawet sam zabiłem tych pieprzonych wieśniaków, i co? I nic...

Jestem też trochę rozczarowany zamtuzem - wszystkie sceny "miłosne" są takie same... Jednak karty z pierwszego Wieśka byly o niebo lepsze...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Dragon_Warrior »

dobra wychodzi na to że osiągi osiągami ale karta graficzna mi odpada ze względu na brak obsługi DX11
jakiegoś konkretnego GTX 960 polecacie? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Swoją drogą nie czaję, dlaczego z jeźdźcami Gonu walczy się srebrnym mieczem. I dlaczego są tacy wielcy niby.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

No dobra. Wszystko dobrze się skończyło.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

GIT spojlery Źółw. Tak trzymaj, jak ratowanie Syryjczyków........
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Gdzie masz spoilery?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Obserwuje ten temat z racji, że sam go założyłem. Widziałem posty w których chwalisz się postacią na dość wysokim poziomie (a jak czytam inne fora), oznacza, że jesteś na końcu gry. Ja domyślam się, że ostanim bossem jest "koza Guślarza" ale jednak dajmy wszystkim ograć :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Ale ja nie zdradziłem nic z zakończenia.
Spoiler:
Przecież z pierwszym jeźdźcem Gonu spotykamy się gdzieś w okolicach 6 lvlu w Velen.
EDIT

I notabene
Spoiler:
Już w pierwszym Wieśku walczymy z Gonem. Tyle, że idea się troche zmieniła twórcom o ile pamiętam poprzednie części. Na bardziej książkowo.
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2015, o 00:36 przez Turtles, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Spokojnie, nie bije piany :) sam już od dawna domyślam się kto lub co będzie na koniec, ale chyba prędko nie dowiem się bo tak przyjemnie się gra :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

To był taki mały spojler, ale chyba nikt się nie spodziewał, że nie będzie walk z Gonem ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Ale to, że walczy się z wojownikami Gonu w tej grze to taki spoiler, jakby powiedzieć, że Ciri jest postacią grywalną. Z zakończeniem nie ma to nic wspólnego. W tytule gry jest "Dziki Gon".
Spoiler:
Przypominam quest Po omacku z Keirą. Kończył się walką z jednym z wojowników Gonu. Najtrudniejsza walka jaką miałem. Całą zrobiłem tylko używając igni, bo miałem troche za niski poziom postaci, zeby z mieczem się rzucić.
Natomiast teraz sobie pospoileruje. a propos całej gry
Keira Metz
Spoiler:
Odpuściłem bliższe zapoznanie się z Keirą, ale i tak nasza znajomość skończyła się kolejną niepotrzebną śmiercią. Teraz wiem, że należało to rozwiązać inaczej - tak, żeby jej historia miała dalszy ciąg. Szkoda, ale bywa i tak.
Baron
Spoiler:
Bardzo ciekawa postać. Wyszło mi tak, że zniknął z Velen by zająć się żoną, ale niestety dzieci zostały pożarte przez wiedźmy, dlatego bo nie uwolniłem tego ducha z drzewa
Yen
Spoiler:
Przez całą grę miałem wrażenie, że bardzo niesprawiedliwie potraktowano postać Yennefer. Zrobili z niej straszną zołzę, najczęściej chamską wobec wszystkich zupelnie bez powodu. Wyobażam sobie, że bez znajomości książek wybór pomiędzy nią, a Triss raczej byłby oczywisty na korzyść rudowłosej czarodziejki. Jakoś tak jednowymiarowa trochę mi się Yennefer zdała. Nie było czuć do jakich była gotowa poświęceń dla Ciri czy nawet Geralta. Z drugiej strony, może to kwestia niefortunnego castingu pod Yen (lub rezyserii dubbingu - nie zwalajmy wszystkiego na aktorkę), że wszystko co mówiła brzmiało jędzowato.

Oczywiście pozostałem z Yennefer do końca nie oglądając się na Triss ani Keirę.
Novigrad
Spoiler:
Tu zła kolejność zadecydowała, że ominął mnie jeden quest - Gangi Novigradu. Skurwiel Junior poszedł do piachu, bo musi być jakaś sprawiedliwość na tym świecie za to co on wyczyniał z tymi dziewczynami. Bardzo fajne były poboczne questy Jaskra, Triss no i pojawiła się jedna z moich ulubionych postaci - Dijkstra. No i pieśń Priscilli!
Skellige
Spoiler:
Na tronie Skellige obsadziłem córkę Cracha, to w ogole była seria świetnych sidequestów. Jako lokacje, chyba wolałem Velen z Novigradem. Wiecej się tam działo, ciekawiej itp. Ale pewnie sobie jeszcze troszkę popenetruje te lokacje.
Spoilery a propos zakończenia:
Spoiler:
Dostałem zakończenie, które można uznać za te ze szczęśliwszych. To, w którym Geralt kłamie Emhyrowi w twarz o śmierci Ciri by spotkać się z nią w Bialym Sadzie. Bardzo miła rzecz. Ciri została wiedźminką na szlaku, Geralt z Yen zaszyli się gdzieś w domku i wiedli spokojne życie. Emhyr podbił Północ dając Temerii status lenny, Radowid zginął w zamachu, w którym odegrałem pewną rolę. Dijkstra też gryzie glebę. Jego najbardziej mi było szkoda, ale za dużo Roche'owi i Rayli zawdzięczałem, by oddać ich na pastwę szpiega. Z drugiej strony pewnie byłby najsprawniejszym zarządcą Północy.

Teraz zastanawiam się, czy jednak przyszłość cesarzowej Nilfgaardu nie byałby lepsza dla świata i Cirilli.
Przy okazji jest spory bug w questach po Kaer Morhen
Spoiler:
Jak nie przyprowadzi się Ciri do Emhyra to Geralt i tak wie czego cesarz chce od Ciri. Nie za bardzo wiem skąd niby. Chyba, że coś mnie ominęło.
Gra jest niesamowita chyba głównie dlatego, że można się w niej rozwodzić właśnie nad takimi rzeczami jak wielopoziomowość postaci itp. Fabularnie stoi na najwyższym poziomie, jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to linie dialogowe... często bardzo "cheesy". Dodajmy do tego całkiem udane często żarty, poczucie humoru i easter eggi (te z Dr Who... whoa)

Graficznei grałem na średnich i nie narzekam. Pewnie i wszystko mogłoby być jeszcze piękniejsze i włosy by się układały jeszcze naturalniej, cóż. Kiedy indziej. Dobrze, że wszystko chodziło płynnie.

Gra w wersji 1.04 dalej była zbugowana. Chociażby: jeżeli łapałem przeciążenie, a potem wyrzucałem część sprzętu musiałem zdjąc i założyć juki, żeby gra zauważyła ze juz nie jestem przeciążony.

Grałem na przedostatnim poziomie trudności i.. trudno wcale nie było. Nie polecam wyciągania postaci na jakieś wysokie levele, bo się potem wszystko az za proste robi. Nie mam pojęcia jak to musi wyglądać na niższych poziomach trudności.

Dobra rada: Tylko sprawcie sobie co najmniej ulepszony dekokt raffarda białego.

W ogole jeżeli chodzi o eliksiry to poza jaskółką i dekoktem Raffarda praktycznie nic nie używałem. Jeszcze Kota czasami. Winę zrzucam na ciężki sposób dostępu do nich. Tu przydałyby sie jakieś skróty (chyba, ze mi umknęły) bo absurdalny jest sposób polegający na wybraniu w ekwipunku, wlożenia do kieszeni, odpaleniu w grze, wejsciu do ekwipunku, włożeniu do kieszeni tego co tam powinno być - czyli najczęściej cos co leczy.
Bardzo dobrze, że wczoraj (w 1.05) zmienili skład olejów przeciw istotom magicznych. Wczesniej wymagano skóry z ekimmy, ale nie było tylu ekimm w grze. Wiem, bo szukałem. Długo szukałem.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jakby ktoś przegapił:

phpBB [video]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: PIOTROSLAV »

ni chuchu z filmiku się nie dowiedziałem o co w tej grze chodzi
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Kalten »

ja też nie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Dokładnie, raczej opisałeś jak grałeś Ty, bez tłumaczenia ocb i o co chodzi w Gwincie. No i zdecydowanie za szybko wszystko przebiega.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Gra sama na początku tłumaczy, co która karta robi, więc skupiłem się na zastosowaniu... Chyba chciałem za dużo wcisnąć na raz...
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Killashandra »

Niewiele rzeczy mnie denerwuje w tej grze, ale wczoraj trochę mi się brew uniosła. Uratowałam jakichś kolesi przed ghulami w opuszczonej kopalni czy czymś takim, byli bardzo wdzięczni i tak dalej, później rozglądałam się po okolicznych budynkach i w jednym zamiast otworzyć drzwi przypadkiem uderzyłam w nie pięścią.. a na to ci kolesie zaczęli do mnie strzelać z kuszy i rzucili się z mieczami..

nie wiedziałam, że tak bardzo im zależało na tych drzwiach, a ja wcale a wcale ich nie uszkodziłam :crying: ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Matthias - jakoś mało słonecznych dni jak na talię opartą o jeden rodzaj wojska.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Moja przykładowa talia nie jest oparta na tylko na artylerii, a jedynie skupiona wokół niej. Chyba muszę zrobić drugi filmik który rozłoży na czynniki pierwsze tą talię i wyjaśni bardziej, skąd co się wzięło. Na filmiku mam zaledwie 3 MO + 3 ballisty/wieże + 1 katapulta + medyk = 8 kart artylerii.

Reszta to jest mniej więcej 50/50 łucznicy i piechota (nie licząc dwóch szpiegów), czyli zostaje 6 i 6 (bodajrze, muszę jeszcze sprawdzić.

Poza tym moje karty trzeciego rzędu są w dużej mierze "odporne" na deszcz - 2 MO + 3 jakiekolwiek inne karty po zagraniu Foltesta Zdobywcy to w razie deszczu to wciąż 26 punktów, nieco mniej niż połowa. Jeśli nie mam pogody, mogę wyrównywać szanse mgłą lub mrozem, ewentualnie jakimś bohaterem, co będzie obroną połączoną z atakiem. Idealnie by było, gdybym miał więcej medyków, bo wtedy nie muszę się przejmować tym, że poddaje rundę, ale tam jestem prawie na samym początku...

Grając tamtą talią zauważyłem, że nawet jak miałem ładną pogodę na ręku, to w 2/3 przypadków jej nie zagrywałem... Zdarzyło mi się też zagrać ją żeby przeczekać kolejkę, niż z konkretnego powodu.

Kończę już wątek Nowigradzki i teraz przeciwnicy bardzo rzadko grają karty pogodowe - raczej ciskają we mnie pożogami, często mają nawet dwie na ręku...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Matthias[Wlkp] pisze:Gra sama na początku tłumaczy, co która karta robi, więc skupiłem się na zastosowaniu... Chyba chciałem za dużo wcisnąć na raz...
No ale masz na początku filmiku wielki napis "jak grać?". ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Uznałem, że byłoby to trochę przegięcie, jakbym powtarzał przez 5 minut (pół filmiku) to samo, co gra sama prezentuje przy pierwszej partii...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: boncek »

Przez 5 minut nie musisz, ale możesz przy okazji szybko powiedzieć, że to jest karta taka a taka, bo są trzy rodzaje, no nie wiem. Albo zamiast "jak grać" zróbcie "Matthias gra" . :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Muszę to jeszcze dobrze przemyśleć i pewnie zrobię "suplement" do tego filmiku z wytłumaczeniem jak budować talię i co która karta robi. Takie coś spokojnie zapełni 10 minut...
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Muszę zgodzić się z przedmówcami - w żaden sposób nie wyjaśniłeś kwintesencji filmu, czyli JAK GRAĆ.

Tak od siebie proponuję zrobić (jeżeli naprawdę chcesz to w miarę fajnie wyjaśnić) odcinek gdzie na początek wyjaśnisz wszystkie karty. Omówisz wszelkie możliwości jakie kryją za sobą poszczególne karty oraz możliwe momenty jej wykorzystania (masz materiał na przynajmniej 1-2 odcinki). Dopiero potem dawaj "Let's play" z tego co opowiedziałeś wcześniej i graj kartami.

Mało tego. Grasz bardzo silnymi kartami - imo mega ciekawe byłoby pokazanie, jak z najgorszych kart "wspinasz" się na szczyt. Fajna opcja na kilka filmików. :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tylko że właśnie to nie są jakieś mega karty. Tak jak na początku wspominam - do podstawowej talii (25 kart) dodałem 3 silne i kilka pospolitych, więc 2/3 kart to są podstawowe, z których jakieś 5 nazywam "zapchajdziurami, bo nie jestem ich w stanie wzmocnić, a minimum 22 kart jednostek musi być.

Nie chcę omawiać WSZYSTKICH kart, bo to będzie po prostu nudne. Łatwo znaleźć w sieci opis każdej karty.

To co mogę zrobić, to rozłożyć tą talię na czynniki pierwsze i pokazać, skąd się bierze zademonstrowana siła poszczególnych kart.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Nom. Silne karty to by były gdyby tam Ciri, Geralt i Yennefer były. To jest dosyc podstawowa talia. IMHO za dużo mistrzó artylerii. Lepiej zamienić na jakąś pojedynczą. Mając na stole 4 artylerie i dodając mistrza dodajesz 5 punktów. Głupi trebusz ma 6.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Sobies »

Potencjalnie macie rację, ale pojawienie się pierwszych unikalnych kart/bohaterów (czy jak to się zwie) znacząco podnosi moc rażenia - ktokolwiek by to nie był. Pomysł masz zacny, ale na początek zrobiłbym szczegółowe omówienie kart.

EDIT: Tak sobie teraz pomyślałem i ciekawi mnie ile kasy zarobiłoby CDP jakby wypuścili Gwinta w jakiejś wersji mobilnej czy też oddzielnej na PC z multiplayerem. Przecież to kurwa mać żyła złota jest (na krótką metę - korzystając z hype'a, ale jednak!!!)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Turtles »

Musieliby go mocno zbalansować. Gdyby pogłówkować chwile jak uniknąć OP talii to by fajnie było sobie wydrukować, ponaklejać na kartoniki i grać.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Kącik Wiedźmina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chciałem dla siebie karty drukować, nawet znalazłem sensowny papier, którego nie musiałbym sklejać, ale tak jak piszecie - na tą chwilę balansu nie ma. Wykorzystując szpiegów, kukły, medyków (IMHO Ci medycy Temerscy o sile 5 w artylerii są MEGA overpowered, chyba można takich trzech znaleźć).

Jedyny sensowny sposób na tą grę to jakoś ograniczać wybór kart na początku, ale to będzie wtedy loteria totalna...
ODPOWIEDZ