Media, czyli sztuka manipulacji

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:Pchaj meble Sith :P
Aleś wykopał :D Poza tym: do usług :*
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Znaczy się Duda bez wiedzy rektora UJ dorabiał sobie na prywatnej uczelni? Nieładnie
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Gdyz?

Edit: A pewnie ten rektor (nie wiem skad go wytrzasnales, art mowi o rzeczniku) tak nic nie wiedzial jak Twitt byl oryginalny...
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

No ja uważam, że powinien w takiej sytuacji poinformować macierzystą uczelnię na której bierze urlop bezpłatny, że wykłada gdzie indziej. Chociaż w innym miejscu przeczytałem, że rzecznik "nie potrafił ustalić", czy informował, zatem wycofuję "zarzut"

A o blokowaniu etatu przez Dudę mówił kierownik jego katedry.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzecznik ... udy/lyr4wg
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Jesli prowadzi goscinne wywiady na umowe zlecenie to nadal nie do konca wiem czemu mialby sie z tego tlumaczyc na macierzystej uczelni ale to akurat kwestia podejscia do tematu i rozumiem ze dla kogos to akurat rowniez wazne.

Co do tekstu z Onetu... ja juz chyba zaczynam wierzyc w teorie spiskowe, ale:
- Zgodnie z art. 120 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora habilitowanego, a także warunki skracania i przedłużania oraz zawieszania tego okresu określa statut uczelni, z tym że zatrudnienie na tym stanowisku osoby nieposiadającej stopnia doktora habilitowanego nie może trwać dłużej niż osiem lat. Zatem:

1. Okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora habilitowanego musi być ustalony w statucie uczelni.

2. Okres ten nie może przekraczać ośmiu lat. Okresy zatrudnienia przed dniem 1 października 2013 r. nie podlegają zaliczeniu do określonego w statucie uczelni limitu czasu. (Przepis art. 120 w znowelizowanej postaci wchodzi w życie z dniem 1 października 2013 r. Zatem ośmioletni okres liczy się od momentu wejścia w życie przepisu, czyli 1 października 2013 r.)

3. Możliwość przedłużenia okresu zatrudnienia, o którym mowa wyżej, dotyczy wyłącznie tych pracowników, których uczelnie ustaliły ten okres na poziomie niższym niż osiem lat; przesłanki przedłużenia muszą być określone w statucie; w wyniku przedłużenia okres zatrudnienia nie może jednak przekroczyć ośmiu lat.

4. Zawieszenie biegu powyższych terminów jest możliwe wyłącznie w przypadku i na czas trwania okoliczności, w których nauczyciel akademicki faktycznie nie pracuje (np. urlop bezpłatny, urlop dla poratowania zdrowia, urlop wychowawczy); okoliczności te musza być szczegółowo określone w statucie i nie mogą zmierzać do ominięcia istoty omawianego przepisu


Calosc ze strony rzadowej. Wiec nie bardzo wiem o co chodzi skoro to standard (uwaga - Duda tez nie jest habilitowany wiec tez teoretycznie mogl miec umowe na okres max 8 lat) i wszystko powinno wynikac ze statutu uczelni...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

Pracownik naukowy ma inny zakres obowiązków niż wykładowca gościnny. Dyżury, konieczność przygotowywania określonej liczby publikacji, itd... Więc to nie jest tak, że był urlopowany na uczelni macierzystej, a na innej odwalał tę samą robotę.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Bezrobocie w Polsce jest przez Dudę. Proste. Na pewno ważniejsze to niż związki obecnego prezydenta z WSI. Podobno EMPIK wycofał wiadomą książkę ze sprzedaży.
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze:Bezrobocie w Polsce jest przez Dudę. Proste.
Wiadomo, bo ja tak napisałem.

Związki z WSI-znaczy się jakie konkretnie, bo trudno, żeby minister nie miał żadnych kontaktów z służbą specjalną swojego państwa
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Wiadomo, bo ja tak napisałem.
Nie, nie. Zupełnie nie piłem do ciebie. Chodzi mi o skalę dyskusji w mediach na ten temat. Przecież to jakiś nieistotny detal.

Co do WSI:

http://www.wprost.pl/ar/500833/Zwiazki- ... WikiLeaks/
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Zreszta jak podalem zrodlo ze stron rzadowych - totalna bzdura ze etat jest "blokowany" bo za wszystko odpowiada... statut uczelni :D

Meanwhile: All hands on deck!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

- Jeżeli wygra Duda, to rządzić będą Kaczyński z Macierewiczem, a to jest najgorsze, co może się dzisiaj Polsce przydarzyć. Bo to ludzie, którzy bez skrupułów posługują się kłamstwem, insynuacją, oszczerstwem – mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Adam Michnik.
Swój pozna swego :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: PIOTROSLAV »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html
Nie jest już dla internautów synonimem obciachu
jak napisza jeszcze 100 razy to ciekawe czy ktoś uwierzy
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Czytałem dzisiejszą GW. Ze trzy strony o tym dlaczego Komorowski jest super, a Duda to katoland i samo zło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Nom, przesadzają. Ale na pierwszej stronie ciekawy artykuł o uchodzcach chrześcijańskich z Syrii. Niech giną! Prawda?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Ej, czemu znani ludzie nie popierają Dudy, a jak już się jacyś znajdą to są o dwie klasy gorsi albo w ogóle nie istnieją jako "gwiazdy"? Hm? :> 8-)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Ej, czemu znani ludzie nie popierają Dudy, a jak już się jacyś znajdą to są o dwie klasy gorsi albo w ogóle nie istnieją jako "gwiazdy"? Hm?
Thim, ale wiesz, że Ty nie jesteś gwiazdą, nie? :)

edit: A tak na poważnie, to odpowiedź znajdziesz w literaturze. Dziady, część III, scena VII - salon warszawski.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

DaeL pisze:
ThimGrim pisze:Ej, czemu znani ludzie nie popierają Dudy, a jak już się jacyś znajdą to są o dwie klasy gorsi albo w ogóle nie istnieją jako "gwiazdy"? Hm?
Thim, ale wiesz, że Ty nie jesteś gwiazdą, nie? :)
Jak to nie? a Ty niby jesteś, bo dajesz materiały na główną i masz cool Stanisa w awatarze?
DaeL pisze: edit: A tak na poważnie, to odpowiedź znajdziesz w literaturze. Dziady, część III, scena VII - salon warszawski.
No w sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem więc wszystko się zgadza.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

A Komorowskiego to jakie "gwiazdy"? Karolak? :D
Marcin Makowski pisze:To jest po prostu niebywałe. Właśnie przed chwilą w Faktach, na kilkanaście minut przed debatą takie dwa materiały:

- Kolenda-Zaleska o Komorowskim. Idylliczny obrazek, życiorys w opozycji, późniejsza kariera parlamentarna, archiwalne zdjęcia, podkreślenie doświadczenia prezydenta, etc. Właściwie darmowy spot wyborczy.
- Sobieniowski, chwilę później. Duda kręci z etatami na uczelni, ma coś na sumieniu, jest niedoświadczony, nie wygrał wyborów na prezydenta Krakowa, stoi za nim Kaczyński, prowadził w Krakowie spotkania katyńskie, etc.

Rozumiecie? TVN dosłownie minuty przed najważniejszą debatą tej kampanii po prostu zajmuje stanowisko w sprawie wyborów. Za chwile jej dziennikarze mają zadawać pytania. I nic, po prostu "whatever". A nad Gawryluk i Ziemcem sztab PBK płakał, że będą nieobiektywni. To nawet nie jest subtelna propaganda, to prowincjonalny cyrk.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:A Komorowskiego to jakie "gwiazdy"? Karolak? :D
W ciul różnych, sportowców, aktorów, reżyserów, artystów etc. Ja tylko dostrzegam taką dysproporcję. Ale Dael już wyjaśnił, że to są salonowce, a PiS salonowy nie jest więc w sumie nic dziwnego, że tak jest.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6404
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

To ja ci coś wyjaśnię na przykładzie.

Komorowskiego poparł np. Adam Małysz. Zawodnik ORLEN Team.

Komorowskiego poparł np. Rafał Sonik, biznesmen i zwycięzca Rajdu Dakar. Jego kibice na fejsie zrobili wielkie WTF? Po co panu ta polityka? A za dwa ni czytam "Rafał Sonik - nowy zawodnik ORLEN Team"

To są tylko przykłady z kręgu i dyscypliny, którą się interesuję ale myślę, że mechanizm w przypadku wielu gwiazd jest podobny. Niezależny sportowiec zawsze będzie się trzymał z dala od polityki a skoro otwarcie popiera na spotkaniach i klepie się z Bronkiem to znaczy, że ma w tym jakiś interes. Kropka.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze:To ja ci coś wyjaśnię na przykładzie.
No to już do tego doszliśmy wcześniej - popierają Bronka Ci, którym się dobrze wiedzie i mają w takim popieraniu jakiś interes (jak np. Gortat). To ja Ci coś wyjaśnię, jak wygra Duda, to zgodnie z teorią salonowców Ci ludzie będą przytakiwać Dudzie/PiSowi albo znajdą się nowi celebryci, którzy ich zastąpią. Tak jak celebryci/sportowcy za rządów PiS. Oh wait...

Ps. PiS nawet Radwańskiej nie wystawił! :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Voo pisze:To ja ci coś wyjaśnię na przykładzie.

Komorowskiego poparł np. Adam Małysz. Zawodnik ORLEN Team.

Komorowskiego poparł np. Rafał Sonik, biznesmen i zwycięzca Rajdu Dakar. Jego kibice na fejsie zrobili wielkie WTF? Po co panu ta polityka? A za dwa ni czytam "Rafał Sonik - nowy zawodnik ORLEN Team"

To są tylko przykłady z kręgu i dyscypliny, którą się interesuję ale myślę, że mechanizm w przypadku wielu gwiazd jest podobny. Niezależny sportowiec zawsze będzie się trzymał z dala od polityki a skoro otwarcie popiera na spotkaniach i klepie się z Bronkiem to znaczy, że ma w tym jakiś interes. Kropka.
Pozamiatane.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Widzisz Voo, gadasz głupoty, popierają Małysze i Soniki, bo jest lepszy, a nie dla kasy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6404
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

To ja Ci coś wyjaśnię, jak wygra Duda, to zgodnie z teorią salonowców Ci ludzie będą przytakiwać Dudzie/PiSowi albo znajdą się nowi celebryci, którzy ich zastąpią.
Jak wygra Duda jeszcze nie ale jak wygra PIS to i owszem. Połowa tych postaci potulnie zmieni front i zacznie fikać koziołki wokół nowych władców. Państwo pcha u nas potężne pieniądze w sport poprzez spółki z udziałem skarbu państwa a ludzie sztuki zależni są od samorządowych dotacji. Do tego kwestia dostępności do mediów popierających PO - celebryci chcą tam błyszczeć, literaci chcą dostać NIKE etc ;) Przez ostatnich osiem lat zasklepiały się układy i powiązania i zwyczajnie "środowisku" nie zależy, żeby robić trzęsienie ziemi. Stąd, moim zdaniem, wrażenie że TYYYLU artystów i sportowców popiera BK.
Rafał Sonik
Dotychczasowe osiągnięcia sportowe warto było dedykować Polsce, która jest wolna, stabilna, bezpieczna i szanowana w świecie.

Obrazek
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze: Jak wygra Duda jeszcze nie ale jak wygra PIS to i owszem. Połowa tych postaci potulnie zmieni front i zacznie fikać koziołki wokół nowych władców. Państwo pcha u nas potężne pieniądze w sport poprzez spółki z udziałem skarbu państwa a ludzie sztuki zależni są od samorządowych dotacji. Do tego kwestia dostępności do mediów popierających PO - celebryci chcą tam błyszczeć, literaci chcą dostać NIKE etc ;) Przez ostatnich osiem lat zasklepiały się układy i powiązania i zwyczajnie "środowisku" nie zależy, żeby robić trzęsienie ziemi. Stąd, moim zdaniem, wrażenie że TYYYLU artystów i sportowców popiera BK.
No ale nie musimy czekać. Przecież możesz mi pokazać jak to drzewiej bywało. Kto z artysów/sportowców popierał na prezydenta i za prezydentury Kaczyńskiego i czemu było ich tak niewielu i tak marni /zapomnieni ... :->. W owym czasie (części czasu) też rządziło PiS więc mieli komplet. Poza tym, widzę że droga "układu" jednak się u Ciebie wydłużyła :) . Bo wiadomo, że prezydent nic nie może więc co z tego, że Orlen. To jest raczej tak, że Kopacz albo minister sportu patrzy na swoje białe i czarne listy np. sportowców i mówi "O, Sonik głosuje tak jak trzeba to przesuwam go do góry na liście, dostanie więcej kasy"... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

Jesteś bardzo blisko odkrycia prawdy o tym jakie kryteria są brane pod uwagę o decyzji czy zaakceptować sponsorowanie sportowca A, B czy C jeśli uprawiają tę samą dyscyplinę i wszyscy szukają sponsora.
Sonik czy jak mu tam skurwił się, ale uciekł peletonowi konkurentów.
Ciekawe czy da radę wygrać w prawdziwym wyścigu (a może już coś wygrał - naprawdę nie mam zielonego pojęcia kto to ani co uprawia)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

:D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6404
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Voo »

Ciekawe czy da radę wygrać w prawdziwym wyścigu (a może już coś wygrał - naprawdę nie mam zielonego pojęcia kto to ani co uprawia)
To niemożliwe, że mamy zbliżone poglądy polityczne. Chyba jednak zmienię opcję ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Counterman »

Wyborcza popiera Komorowskiego? Yay. A czy Rzepa też się jakoś określiła?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

Ale to może tylko zaszkodzić Bronkowi ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

GW jest za sprawiedliwością społeczną? To po co Michnik obalał komunę, tam całe państwo było na tym zbudowane...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Wyborcza popiera Komorowskiego? Yay. A czy Rzepa też się jakoś określiła?
Nie, tam uważają, że powinieneś głosować w zgodzie z sumieniem/poglądami na kogokolwiek chcesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

No ale co w tym dziwnego, że Wyborcza popiera Komorowskiego? Jakie niby maski opadły? To jest dla Ciebie jakieś zaskoczenie, myślałeś, że popierał Dudę do tego czasu? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

wcześniej GW popierała, ale nie wspierała, bonzo, różnica jest znacząca :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:No ale co w tym dziwnego, że Wyborcza popiera Komorowskiego? Jakie niby maski opadły? To jest dla Ciebie jakieś zaskoczenie, myślałeś, że popierał Dudę do tego czasu? ;)
Ja po prostu myślałem, że oni są jak prawdziwi dziennikarze, niezależni i obiektywni :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Nie ma czegoś takiego jak niezależny i obiektywny dziennikarz. Ja tu się zgadzam z Żakowskim - każdy ma jakieś poglądy i nie należy udawać, że jest inaczej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Piccolo »

SithFrog pisze:
Ja po prostu myślałem, że oni są jak prawdziwi dziennikarze...
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Nie ma czegoś takiego jak niezależny i obiektywny dziennikarz. Ja tu się zgadzam z Żakowskim - każdy ma jakieś poglądy i nie należy udawać, że jest inaczej.
Owszem, jeśli jesteś publicystą i trzepiesz felietony o tym co myślisz na dany temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Rzeczowa debata z niewiadomymi pytaniami, prawdziwi dziennikarze... Co jeszcze?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Rzeczowa debata z niewiadomymi pytaniami, prawdziwi dziennikarze... Co jeszcze?
Wiem, wiem :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Dragon_Warrior »

Trochę szkoda że nie było inicjatywy debaty ze spontanicznymi pytaniami już przed pierwszą turą ;) Bo tam może faktycznie ktoś by taką opcję zaakceptował i ogarnął.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Jakie to subtelne ;)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Zolt »

whoa, otworzy drogę do "orbanizacji" Polski. Razor, jeszcze nie głosuj na PBK, jeszcze przemyśl!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Manipulator Balcerowicz, który musi odejść
Leszek Balcerowicz:
Duda o młodzieży:
1) Duda sugeruje, że wie jak pomóc młodzieży, bo wiele jeździ po Polsce. Jeszcze lepszy program mają więc zawodowi kierowcy (kier. przepraszam)
2) Woda leci z góry na dół, a z biedniejszych krajów część młodzieży emigruje. Przedstawianie tego jako patologii, to patologia lub oszustwo.
3) Tylko wzrost gospodarki może powstrzymać emigracje z bied. kraju. Do tego potrzeba reform, a Duda obiecuje anty-reformy i ruinę fin. państwa
https://www.facebook.com/LeszekBalcerowicz?fref=nf 18 maj
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: grel3gargamel »

Przecież w Wielkiej Brytanii, czy Stanach popieranie przez media partii/kandydatów jest normalną rzeczą.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

"Duda sugeruje, że wie jak pomóc młodzieży, bo wiele jeździ po Polsce. Jeszcze lepszy program mają więc zawodowi kierowcy (kier. przepraszam)"

No comments. Głupiej się nie dało? Naprawdę uważał, że Duda dosłownie od jeżdżenia ma tą wiedzę?

"Woda leci z góry na dół, a z biedniejszych krajów część młodzieży emigruje. Przedstawianie tego jako patologii, to patologia lub oszustwo."

W tej skali? :)

"Tylko wzrost gospodarki może powstrzymać emigracje z bied. kraju. Do tego potrzeba reform, a Duda obiecuje anty-reformy i ruinę fin. państwa"

Nic z tego nie zostanie zrealizowane. A jak już to maksymalnie 5%. Poza tym kto w zamian gwarantuje reformy? PO? Przez ostatnie osiem lat im się nie chciało, to teraz im się zachce?
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Ja po prostu myślałem, że oni są jak prawdziwi dziennikarze, niezależni i obiektywni
A ja tu trochę wesprę boncka, i zgodzę się z nim, że po Gazecie Wyborczej nie można było niczego innego oczekiwać. Prawie przy każdych wyborach jest wstępniak, w którym bardzo mocno opowiadają się za jakąś opcją.
ThimGrim pisze:No ale nie musimy czekać. Przecież możesz mi pokazać jak to drzewiej bywało. Kto z artysów/sportowców popierał na prezydenta i za prezydentury Kaczyńskiego i czemu było ich tak niewielu i tak marni /zapomnieni ... :->. W owym czasie (części czasu) też rządziło PiS więc mieli komplet. Poza tym, widzę że droga "układu" jednak się u Ciebie wydłużyła . Bo wiadomo, że prezydent nic nie może więc co z tego, że Orlen. To jest raczej tak, że Kopacz albo minister sportu patrzy na swoje białe i czarne listy np. sportowców i mówi "O, Sonik głosuje tak jak trzeba to przesuwam go do góry na liście, dostanie więcej kasy"...
Możliwości są generalnie dwie. Albo jest jakaś korelacja pomiędzy zamiłowaniem do w-fu i zamiłowaniem do Bronka, albo w grę wchodzą pewne pieniądze (jest jeszcze trzecia opcja - facet co szybko zapiedala albo potrafi dobrze trzepnąć w czachę ma większy insight w nasze narodowe interesy). Stawiam na opcję drugą i przypominam, że ta straszna epoka PiS-u, gdy wszystko się wywróciło do góry nogami, to były niecałe dwa lata :)

BTW ja naprawdę polecam przeczytanie tej sceny z Dziadów. Bo łatwo ją skwitować powiedzeniem - ot, salon. A tymczasem tam jest naprawdę wiele ciekawych spostrzeżeń. Zwłaszcza, gdy rozszyfrujemy postaci biorące udział w przyjęciu.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
ODPOWIEDZ