Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 22:35

Andrzej Duda
15
56%
Bronisław Komorowski
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6404
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Voo »

Theeck pisze:Widzicie chłopaki, dla dobra dziecka należy wstrzymywać się z czynnościami prokreacyjnymi do kwietnia :P :P :P
Po mojej korekcie zabrzmiałoby to tak:
Theeck pisze:Widzicie chłopaki, dla dobra dziecka należy wstrzymywać się z czynnościami prokreacyjnymi
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Mój kraj, taki piękny

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

To się nadaje do humoru, a nie tu.
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

hmm, no proszę, czyli te emerytury jednak okazuje się nie są nie do ruszenia. Ja już się gubię w tej propagandzie mainstreamu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,179 ... Czolka3Img
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

snt pisze:hmm, no proszę, czyli te emerytury jednak okazuje się nie są nie do ruszenia. Ja już się gubię w tej propagandzie mainstreamu.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,179 ... Czolka3Img
Głupoty gada, przecież się nie da. Thim mówił wyraźnie.

---------------------------------------------------------------------
RAZ pisze:Mówiłem na początku tej kampanii, że jeśli do drugiej tury przejdą Bronisław Komorowski i dajmy na to Wanda Nowicka, to ja, zdeklarowany konserwatysta i fundamentalista katolicki, zagłosuję na Nowicką. I nie ma to nic wspólnego, proszę mi wierzyć, z osobistą antypatią czy sympatią ani w ogóle z oceną urzędującego prezydenta. Ta ocena jest jednoznacznie zła, osobna sprawa, nie ukrywam tego, ale mniejsza o nią.

Chodzi o sprawę fundamentalną – po co w ogóle jest prezydent.

Czy państwo się nad tym mieli już czas zastanowić? Wiem, że obrażająca inteligencję kampania obu kontrkandydatów nie zachęcała do tego w najmniejszym stopniu, ale bardzo proszę, zróbcie to przed zbliżającym się głosowaniem. Nie wierzcie temu, co napiszę, weryfikujcie sami, sprawdźcie, jakie kompetencje wiąże konstytucja z tym urzędem.

Od razu na pierwszy rzut oka zauważycie, że prezydentura jest w naszym systemie umiejscowiona dziwnie. Prezydent nie ma władzy porównywalnej z prezydentem USA czy Francji – ale nie pełni też wyłącznie funkcji reprezentacyjnych, jak w Niemczech. Prezydent w III RP, wybierany przez obywateli większością, a więc nie skrępowany koalicyjnymi geszeftami, ma władzę blokowania. Nie może nic sam z siebie zarządzić, ale może z dużą skutecznością torpedować działania premiera i większości parlamentarnej.

Sensownie czy nie, tego teraz nie rozstrzygamy, konstytucja tworzy z urzędu Prezydenta rodzaj bezpiecznika całego systemu władzy. Jego zadaniem jest pilnować większości parlamentarnej, żeby się za bardzo nie rozhulała.

Pięć lat temu, po opanowaniu Belwederu przez PO, ten bezpiecznik został z systemu usunięty. Od pięciu lat nikt nie używa narzędzi do kontrolowania rządzącej koalicji. Zamiast prezydenta mamy automat, podpisujący wszystko, co mu do podpisania podsunięto, z dodatkową funkcją przypinania orderów i wygłaszania toastów. Nie miał kto zawetować np. kradzieży emerytur z OFE i zmusić rząd, który w ciągu kilku zatrudnił pół miliona urzędników, żeby poszukał pieniędzy w systemie, zamiast po linii najmniejszego oporu kłaść łapę na pieniądzach obywateli, nie miał kto zablokować kolejnych podwyżek podatków, nie miał kto przeciwstawić się podkradaniu „rezerwy demograficznej”… I tak dalej. Propaganda władzy dorobiła nawet do tego absurdalną ideologię, że prezydent jest dobry wtedy, jak „zgodnie współpracuje” z parlamentarną większością – czyli pozwala jej na wszystko.

Efekt? Klasyk pisał: władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie. Pięć lat władzy absolutnej wprawiło PO i PSL w stan absolutnej deprawacji, zgnilizny i niewiarygodnego rozbezczelnienia. Wystarczy posłuchać ich rozmów przy winku i ośmiorniczkach, wystarczy popatrzyć na cipcię z wykształceniem ogrodniczym, która po miesiącu pracy została prezesem elektrociepłowni, bo zaspokaja erotycznie prominenta rządzącej partii. I tak dalej.

Jeśli – nie daj Boże – Bronisław Komorowski pozostanie po tych wyborach w Belwederze, rządzący dostaną od społeczeństwa sygnał: możemy wszystko! Możemy się świnić, kombinować, kraść ile wlezie, pomiatać ludźmi, marnować im życie, a potem postraszy się ich jeszcze raz Kaczyńskim i nikt nam nie zrobi nic.


Myślę, że także ci, którzy z różnych przyczyn nie chcą rządów PiS, powinni w tej sytuacji z całego serca życzyć zwycięstwa, i to wysokiego, Andrzejowi Dudzie, i głosować na niego. Bo prezydent z innej opcji zmusi tę bandę, żeby się za siebie wzięła, spróbowała oczyścić z patologii i zawalczyła o odzyskanie swoich wyborców. PO i PSL bardzo potrzebują, żeby wyborcy dali im za te pięć lat bezczelności kopa w zadek i na przyszłość wręczyli opozycji bat na nich. Wtedy może zasłuży na pozostanie u władzy w takiej czy innej koalicji. A wymęczenie sukcesu dla Bronisława sprawi, że pogrąży się w deprawacji jeszcze głębszej i zgnije jeszcze bardziej – niestety, razem z naszym państwem, które opanowała i uczyniła przedmiotem wielkiego szabrowania.

Nie rozstrzygamy w tych wyborach, która partia będzie rządzić Polską. To zrobimy na jesieni. Głoszona przez tę samą propagandę, która zachwyca się „zgodną współpracą” Komorowskiego z PO i PSL teza, że jeśli Duda wygra teraz, to PiS przejmie władzę na jesieni, jest oparta literalnie na niczym. Wybory prezydenckie to jedno, a parlamentarne – drugie. Teraz są te pierwsze. Teraz rozstrzygamy, czy w systemie państwa pojawi się konstytucyjne zabezpieczenie przed rozbestwieniem sejmowej większości, czy będziemy czekać, aż jego brak doprowadzi nas do katastrofy.


Reszta – wszystkie owe SKOK-i, in vitro i inne tematy zastępcze – jest pieprzeniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Jeeżu, wiedziałem, że jak nie napiszę, że Tusku i PO robią reformę emerytalną na wzór Niemiec, to później będą mi kuce to wyrzucać... :D wystarczy zresztą poczytać, bo o tym zabiegu przebąkiwano jeszcze chyba przed kampanią...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Jeeżu, wiedziałem, że jak nie napiszę, że Tusku i PO robią reformę emerytalną na wzór Niemiec, to później będą mi kuce to wyrzucać... :D wystarczy zresztą poczytać, bo o tym zabiegu przebąkiwano jeszcze chyba przed kampanią...
Zaraz zaraz. Chwila. Trzeba podnieść wiek emerytalny, bo inaczej bankructwo, dramat i katastrofa więc nie wolno tego krytykować. Natomiast jak ktoś zacznie pracę wcześnie (19-20 lat) to może iść na emeryturę w wieku 59-60 lat. Gdzie tu konsekwencja? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Kaman, przecież wiadomo, że nie podadzą w kampanii info, że rzeczywiście można iść na full emeryturę po 45 latach pracy, ale dopiero w wieku 65 lat... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Kaman, przecież wiadomo, że nie podadzą w kampanii info, że rzeczywiście można iść na full emeryturę po 45 latach pracy, ale dopiero w wieku 65 lat... ;)
No ale że jak? Że kłamią? Przecież tylko Duda kłamie.

------------------------------
Stanowski pisze:Są starcia na boisku i starcia w telewizji. Za nami jedna z dwóch prezydenckich debat, wyjątkowo słaba, żeby nie napisać, że żałosna. Na Twitterze oceniłem, że w studiu TVP padł remis, co wiele osób oburzyło – bo jaki to remis, skoro Komorowski tak wyraźnie Dudę pokonał.

No to odpowiedziałem: taki remis, jak Barcelony z Cordobą 0:0. Jedni załamani, drudzy wniebowzięci, ale ciągle bramek brak i gadanie o „dobrym wrażeniu” tego nie zmieni. Barceloną oczywiście Duda, a Cordobą Komorowski, ponieważ jeszcze tydzień temu oceniano, że w bezpośrednim starciu pretendent okaże się o kilka klas lepszy.

Goli nie było, ponieważ za gole uważam znaczące zdania, przełomowe postulaty. Duda zostanie zapamiętany tylko ze sztucznego uśmiechu, Komorowski z wymachiwania kartką i straszenia PiS-em. Nie wiem, czy w Polsce jeszcze kogokolwiek da się przestraszyć PiS-em, jeśli tak, to bardzo współczuję – może niektórzy boją się też czarnej wołgi, albo Baby Jagi mieszkającej w domku na kurzej nóżce. Mnie straszenie opozycją w ogóle nie wzrusza, wychodzę z założenia, że przez osiem lat obecna władza miała okazję się wykazać i się nie wykazała. A skoro tak, to zmieniam. To do bólu oczywiste.

Komorowski dla mnie nie wygrał właśnie dlatego – nie powiedział absolutnie nic na temat swojego dorobku i planów na kolejną kadencję, a jedynie starał się zdyskredytować przeciwnika (jak się później okazało – dopuszczając się dość obrzydliwych manipulacji). Duda z kolei chyba przedawkował prozac i na siłę starał się pokazać, że mimo iż z PiS-u, to niezbyt kłótliwy. Przedobrzył, nie wykorzystał stu okazji na kontrę i zadał debilne pytania. Gdyby to była piłka nożna, to powiedziałbym, że ktoś mu przekupił sztab i że Wrocław powinien się tym zająć, przeanalizować bilingi.

Dlatego dla mnie 0:0 i jest to remis, z którego musi się cieszyć Komorowski, ponieważ przez poprzedni tydzień sprawiał wrażenie ciapciaka, który bez pomocy suflerki nawet nie zawiąże buta. Wydaje mi się, że właśnie z tego wynikają tak wysokie oceny – zwolennicy prezydenta spodziewali się najgorszego, czekali na debatę jak na nieuniknioną katastrofę, a tu się nagle okazało, że powalczyć można i że Komorowski całkiem dziarski.

Przed nami ostatnie dni kampanii, na pewno będzie i śmieszno, i straszno, bo mainstream cały posiusiany. Im bliżej wyborów, tym bardziej bezczelnie będziemy oszukiwani, czego przedsmak mieliśmy w programie „Tomasz Lis na żywo” (jeśli z powodu tak ohydnej zagrywki w tak gorącym okresie dziennikarz nie traci pracy, to kiedy straci?). Możemy być pewni, że wpadki Dudy będą rozdmuchiwane do niebywałych rozmiarów, a wszystko co miałoby świadczyć na niekorzyść Komorowskiego – zamiatane pod dywan. Tak jak zamiecione zostały najnowsze taśmy, na których przecież czołowy polityk opowiada, dlaczego górnictwo ledwo zipie (wcale nie przez złych górników, tylko przez PO), a także dowiedzieć się możemy, że minister MSW nakazał spalić budkę przed ambasadą rosyjską (opcja numer 1), lub też, że szef tajnych służb jest kompletnym wariatem i fantastą (opcja numer 2). Gdyby nie to, że takie taśmy mogą wpłynąć na wynik wyborów, to by nimi grano 24 godziny na dobę, ale w obecnych okolicznościach nikt ich nie tyka i pozostają ciekawostką mniej więcej taką, jak jeleń na autostradzie A2.

Jest mi trochę wstyd, że żyję w kraju, w którym na czas wyborów wycofuje się książkę na temat prezydenta – i że nie jest to temat dla mediów, nikt o skandalu nie krzyczy, nikt o niedopuszczalnej cenzurze. Gdyby Komorowski autorowi wytoczył proces, to jeszcze wtedy bym zakaz sprzedaży zrozumiał, ale skoro procesu nie ma – to nie rozumiem w ogóle. Wygląda więc na to, że ktoś chce wygrać wybory przez niedopowiedzenie, przez uniemożliwienie poznania Polakom niewygodnych faktów. I przez strasznie PiS-em. A straszniejsza jest jednak treść książki „Niebezpieczne związki” niż Kaczyński z Macierewiczem razem wzięci.

Ja takiej prezydentury nie kupuję, nie kupuję takich metod, nie akceptuję odcinania mnie od źródeł informacji.

Do zobaczenia przy urnach. Moja stoi – co mi się bardzo podoba – przy ulicy Barcelońskiej w Warszawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Kaman, przecież wiadomo, że nie podadzą w kampanii info, że rzeczywiście można iść na full emeryturę po 45 latach pracy, ale dopiero w wieku 65 lat... ;)
No ale że jak? Że kłamią? Przecież tylko Duda kłamie.
Duda opowiada bajki, a Komorowski nie kłamie, tylko zmienia parametry obietnic.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: peterpan »

ThimGrim pisze:
SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Kaman, przecież wiadomo, że nie podadzą w kampanii info, że rzeczywiście można iść na full emeryturę po 45 latach pracy, ale dopiero w wieku 65 lat... ;)
No ale że jak? Że kłamią? Przecież tylko Duda kłamie.
Duda opowiada bajki, a Komorowski nie kłamie, tylko zmienia parametry obietnic.

:lol2: :lol2: :lol2:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

No dajcie spokoj Thimowi... musi wyrobic norme postow a dzien bo na kleik nie bedzie...
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Stanowski myśli, że debata to stracie postulatów? Pogratulować. Ja przesłuchałem tę debatę tylko fragmentami i sam słyszałem jak Komorowski chwalił się umowami z USA, że są i będą u nas żołnierze amerykańscy, więc jednak nie mówił tylko o przeciwniku.
Książka Sumlińskiego z tego co wiem została wycofana tylko przez Empi, a nie w ogóle jak to Krzysio sugeruje, zresztą została już przywrócona.

Ciekaw jestem czy jak Duda wygra Ziemkiewicz głosował na PO, bo przecież jak PiS wygra też nie będzie "bezpiecznika"
SithFrog pisze: Zaraz zaraz. Chwila. Trzeba podnieść wiek emerytalny, bo inaczej bankructwo, dramat i katastrofa więc nie wolno tego krytykować. Natomiast jak ktoś zacznie pracę wcześnie (19-20 lat) to może iść na emeryturę w wieku 59-60 lat. Gdzie tu konsekwencja? :>
To jest oczywiście kiełbasa wyborcza i kolejny powód by na Komorowskiego nie głosować, jednak koszty takiej zmiany byłby znacznie niższe.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Kaman, przecież sam nie wymyśliłbym czegoś tak inteligentnego.

Obrazek
grel3gargamel pisze:Stanowski myśli, że debata to stracie postulatów? Pogratulować.
+1,3(6)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Duda opowiada bajki, a Komorowski nie kłamie, tylko zmienia parametry obietnic.
Chyba stworzę top 10 cytatów z Thima :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Ale obietnic Komorowskiego nie można traktować jako obietnice, więc jak można zmieniać ich parametry?
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Cherryy »

Bardzo proszę autora tematu o nową ankietę z możliwością oddania głosu nieważnego.
Since 2001.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: DaeL »

Cherryy pisze:Bardzo proszę autora tematu o nową ankietę z możliwością oddania głosu nieważnego.
Musiałbym edytować ankietę. Poza tym głosy nieważne nie liczą się do wyniku. Dlatego umówmy się, że przyjmuję do wiadomości, że chcesz oddać głos nieważny i odnotuję to w swoim pamiętniczku, ok? :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: peterpan »

DaeL pisze:Dlatego umówmy się, że przyjmuję do wiadomości, że chcesz oddać głos nieważny i odnotuję to w swoim kapowniczku, ok? :)
Thim - to co uprawiasz jezeli szczerze wierzysz w to co piszesz ma literacka nazwe - dwojmyslenie.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 16:32 przez peterpan, łącznie zmieniany 1 raz.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

peterpan pisze:
Thim - to co uprawiasz jezeli szczerze wierzysz w to co piszesz ma literacka nazwe - dwojmyslenie.
To był zawoalowany cytat z House of Cards - głupia odpowiedź na głupie pytanie. Zresztą nie pierwszy raz użyłem tego cytatu. Część z bajkami Dudy jest moja, reszta dla funu żeby kuce mogły rżeć. W sumie to nigdy nie oglądałem tego serialu więc 100% pewności nie mam czy to z tego serialu, ale są tu chyba ludzie, którzy to oglądali więc myślałem, że ktoś załapie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:reszta dla funu żeby kuce mogły rżeć
Oh oh oh, powiedział modelowy przedstawiciel MWZWM ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: PIOTROSLAV »

LOL, cejrowski nakręcił bardzo dobry, krótkometrażowy film niemy
http://www.repostuj.pl/post/cejrowski-wybory
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

PIOTROSLAV pisze:LOL, cejrowski nakręcił bardzo dobry, krótkometrażowy film niemy
http://www.repostuj.pl/post/cejrowski-wybory
I do kamieniołomu gnoja wysłać na 5 lat! ;) :P :) ;P :-P :mrgreen: :-)

http://polska.newsweek.pl/wybory-2015-j ... 550,1.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: PIOTROSLAV »

Lol, ale bul dupy!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

https://twitter.com/iar_pr/status/601035588620390400

WTF? Teraz się obudzili.


Myślałem, że to były tylko gościnne wykłady...

edit:
http://wyborcza.pl/1,75478,17951910,Dud ... dzial.html
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Cherryy »

DaeL pisze:
Cherryy pisze:Bardzo proszę autora tematu o nową ankietę z możliwością oddania głosu nieważnego.
Musiałbym edytować ankietę. Poza tym głosy nieważne nie liczą się do wyniku. Dlatego umówmy się, że przyjmuję do wiadomości, że chcesz oddać głos nieważny i odnotuję to w swoim pamiętniczku, ok? :)
pics or it didn't happen
Since 2001.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: DaeL »

Cherryy pisze:pics or it didn't happen
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:https://twitter.com/iar_pr/status/601035588620390400

WTF? Teraz się obudzili.


Myślałem, że to były tylko gościnne wykłady...

edit:
http://wyborcza.pl/1,75478,17951910,Dud ... dzial.html
Rektor nie wiedzial? Ciekawe bo:
Rzecznik UJ, Adrian Ochalik, poinformował dzisiaj, że w teczce osobowej Andrzeja Dudy na krakowskiej uczelni, nie ma dokumentu z prośbą o zgodę na zatrudnienie w innym miejscu. Dokument taki powinien być złożony, gdyby Duda był zatrudniony na etacie w poznańskiej uczelni. Zaznaczył jednak, że jeśli Duda jest zatrudniony na uczelni poznańskiej na umowę cywilno-prawną, to nie miał obowiązku informować UJ o tym i pytać o zgodę.

Ochalik mówił też, że UJ nie ma wiedzy na temat formy zatrudnienia Dudy poza macierzystą uczelnią, dlatego "nie może się wypowiadać na ten temat". Zapowiedział jednocześnie, że po powrocie rektora krakowskiej uczelni z zagranicznego wyjazdu służbowego, na którym przebywa do soboty, władze uczelni będą chciały wyjaśnić tę sprawę. – Jest stosowna procedura, musimy się dowiedzieć o formie zatrudnienia, potem ewentualnie poprosić pana Andrzeja Dudę o wyjaśnienia, bo tak się dzieje w każdej normalnej cywilizowanej firmie. Tu nie będzie żadnych decyzji podejmowanych pod wpływem tego, co się dzieje w mediach – zaznaczył rzecznik UJ.
To akurat stad

Wiec ciekawe skad GW wie ze rektor nie wiedzial jak ten do soboty jest niedostepny ;]

Zaznaczam - Twoj artykul grel jest dla mnie zablokowany wiec opieram sie na linku i poczatku :D

Ale zeby nie bylo - sprawa smierdzi ale jak jeszcze raz przeczytam w wykonaniu Platfusiow o "blokowaniu etatu" to chetnie przyloze poerwszemu lepszemu i powiem ze ratowalem go przed komarem.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Cały artykuł (na szczęście nie mój, nie chciałbym być dziennikarzem :P)
- Informowałem władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, że pracuję na prywatnej uczelni - twierdzi kandydat PiS Andrzej Duda. Ale na UJ nic o tym nie wiedzą.
Andrzej Duda jest pracownikiem Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 r. obronił tam doktorat. Rok później poszedł na urlop bezpłatny. Przebywa na nim - z niewielką przerwą - do dziś.

Duda był w tym czasie wiceministrem sprawiedliwości za czasów Zbigniewa Ziobry, ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, posłem i europosłem.

Te obowiązki nie przeszkadzały mu jednak dorabiać w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. To jedna ze słabszych prywatnych uczelni w Polsce. Napisaliśmy o tym we wtorek.

Naszymi informacjami był zaskoczony rzecznik UJ Adrian Ochalik. Krakowska uczelnia nie wiedziała o dodatkowej pracy Dudy. Polityk PiS dochody z prywatnej uczelni od kilku lat wpisywał do oświadczeń majątkowych.

Nauczyciel akademicki zatrudniony na uczelni publicznej może podjąć pracę na dodatkowej uczelni tylko za zgodą rektora. Zastrzeżenie to dotyczy wyłącznie umów o pracę.

Poznańska uczelnia nie chciała ujawnić, jaką umową związany jest z nią Duda. Jej rzecznik twierdził, że to Duda zabronił ujawniania jakichkolwiek informacji na swój temat.

Zapytaliśmy więc o to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziś dostaliśmy odpowiedź. Duda podpisał z prywatną uczelnią umowę o pracę "na czas nieokreślony, w pełnym wymiarze czasowym jako pracownik dydaktyczny na stanowisku starszego wykładowcy". To jego drugie miejsce pracy po UJ - wynika to z danych umieszczonych w informatycznym systemie ministerstwa POL-on.

Oznacza to, że Duda powinien mieć zgodę rektora krakowskiej uczelni na dodatkową pracę. Mówi o tym prawo o szkolnictwie wyższym.

Co na to Duda? Jego sztab na nasze pytania nie odpowiada. We wtorek, podczas konferencji prasowej w siedzibie OPZZ, reporter Radia ZET zapytał Dudę, czy ma etat na poznańskiej uczelni.

Odpowiedź Dudy była niejasna: - Oczywiście, pracowałem w tej szkole. W tej chwili ta praca jest zawieszona.

A czy władze UJ o tym wiedziały? Duda: - Cóż mogę powiedzieć. Oczywiście, rozpoczynając [pracę], złożyłem odpowiednie pismo władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tyle że w Krakowie nic o tym nie wiedzą. Rzecznik UJ podtrzymał dzisiaj, że w aktach osobowych Dudy nie ma żadnego wniosku do rektora.

Dzisiaj nawiązali do tego politycy PO. Jakub Rutnicki, poseł, członek sztabu Bronisława Komorowskiego, wezwał Dudę do pokazania zgody rektora na pracę na poznańskiej uczelni. - Powinien udowodnić, że nie złamał prawa. A jeśli zgody nie było, to znaczy, że Duda kłamie. To skandaliczne - mówi nam Rutnicki.

Podjęcie i kontynuowanie dodatkowej pracy bez zgody rektora jest naruszeniem przepisów i może być podstawą do zwolnienia nauczyciela akademickiego z uczelni publicznej. Czy dotyczy to też Dudy? Gdyby był posłem lub senatorem, nie mógłby zostać zwolniony. Ale Duda od roku jest europosłem. Nie ma przepisów, które zabraniałyby zwolnienia go z UJ.

Krakowska uczelnia zapowiada wyjaśnienie tej sprawy, ale dopiero w przyszłym tygodniu, bo do soboty rektor jest nieobecny. Prawdopodobnie Duda zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień.

A dlaczego Duda, przebywając na bezpłatnym urlopie na UJ i robiąc karierę polityczną, postanowił dorabiać na jednej ze słabszych uczelni prywatnych w Polsce? Jednym z motywów mogły być zarobki. Według oświadczeń majątkowych Dudy uczelnia nieźle płaciła - w ciągu czterech lat dostał prawie 300 tys. zł.

Duda był wykładowcą na kierunku administracja w zamiejscowym wydziale WSPiA w Nowym Tomyślu. Dlaczego był tak cenny? Aby otworzyć kierunek na studiach, uczelnia musi zgromadzić tzw. minimum kadrowe. W tym wypadku, jak informuje nas Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, musiało być to co najmniej sześciu doktorów.

"WSPiA wykazywała dr. Andrzeja Dudę w składzie minimum kadrowego na studiach pierwszego stopnia, na kierunku administracja, w latach 2011/12, 2012/13 i 2013/14" - informuje nas biuro prasowe ministerstwa.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,17951910,Dud ... z3ahaVPBa3
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ciekawe, czy poprowadził tam chociaż jeden wykład, czy brał kasę tylko za figurowanie na liście minimum kadrowego. Coraz większy ten wałek...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Oj tam, oj tam...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Normalnie przestępca z tego Dudy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

dobrze to rozegrało PO (które stoi za Komorowskim) przed drugą turą. jakkolwiek nie jest żenująca ta kampania (bo jest straszliwie), to jednak więcej celnych ciosów przyjął Duda. Coraz bardziej zastanawiam się nad ostatecznym rozstrzygnięciem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Cherryy »

DaeL pisze:
Cherryy pisze:pics or it didn't happen
Obrazek
No. Teraz przynajmniej wiem, że moje słowa nie trafiają w pustkę.
Since 2001.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Paweł Kukiz pisze:Poza tym uważam, ze przed taką debatą powinno się robić testy toksykologiczne. Ja widziałem Komorowskiego dzień wcześniej, jako przytłumionego człowieka i nagle zobaczyłem rockandrollowca praktykującego różne specyfiki. Był wyraźnie pobudzony, ale czy w sposób naturalny czy nie- można tylko domniemywać.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/38680 ... ,id,t.html
Miałem dokładnie takie same odczucia.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Nawet jeśli jakimś cudem to prawda to sugerowanie tego w ten sposób jak się nie ma dowodów jest bardzo, bardzo słabe.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

To trzeba w takim razie zalegalizować "krechę dla posła" co by bardziej aktywni byli. Komorowskiemu jedna starczy na 10 wniósków, ustaw i referendów. A pomyślcie co mogą zdziałać młodsi politycy!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Z innej beczki: podobno Ewa Kopacz nie zgadza się na wczorajszy postulat prezydenta z 40 latami pracy. Ależ będą mieli odkręcania po wyborach, ech...
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

snt pisze:
Paweł Kukiz pisze:Poza tym uważam, ze przed taką debatą powinno się robić testy toksykologiczne. Ja widziałem Komorowskiego dzień wcześniej, jako przytłumionego człowieka i nagle zobaczyłem rockandrollowca praktykującego różne specyfiki. Był wyraźnie pobudzony, ale czy w sposób naturalny czy nie- można tylko domniemywać.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/38680 ... ,id,t.html
Miałem dokładnie takie same odczucia.
Jak Palikot sugerował, że L. Kaczyński jest alkoholikiem to było wielkie oburzenie (zresztą słuszne)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

SithFrog pisze:Nawet jeśli jakimś cudem to prawda to sugerowanie tego w ten sposób jak się nie ma dowodów jest bardzo, bardzo słabe.
Dowodów nie ma, ale zapewne ma praktykę w temacie ;)

Swoją drogą - debata u Kukiza nie odbędzie się, bo sztab Bronka ponoć zażądał wcześniej pytań, na co Cookies odmówił.

W związku z czym, jeśli dzisiejsza debata w WSI24 ma się odbyć to... Pozostawiam to Waszemu domysłowi.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Może ktoś mi pokazać przypadek ze świata, albo nawet spoza tego świata, z Gry o Tron czy z innego Zmierzchu, gdzie debatę pomiędzy dwoma kandydatami w drugiej turze prowadził (czy współprowadził) człowiek, który jeszcze w pierwszej turze sam był kandydatem, a zaraz po takowej debacie odbywał się jeszcze dodatkowo koncert kandydata z pierwszej tury? To byłby ewenement na skalę wieloświata... :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Może i trochę pachnie happeningiem, ale lepsze to niż debata, przed którą wszyscy znają pytania. Jakbym chciał wiedzieć co Duda/Komorowski sadzą na takie tematy to bym poszedł na ich wiec.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Może i trochę pachnie happeningiem, ale lepsze to niż debata, przed którą wszyscy znają pytania. Jakbym chciał wiedzieć co Duda/Komorowski sadzą na takie tematy to bym poszedł na ich wiec.
Na tym polegają debaty. Chyba, że znasz jakieś, na których uczestnicy nie znali pytań?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

A wiesz ze Kukiz mial tej debaty nie prowadxic i tylko jak zwykle robisz z siebie malpke?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Na tym polegają debaty.
Naprawdę? Ciekawe. Ja, będąc dziennikarzem, wolałbym zapytać na żywo w studiu. Sprawdzasz wiedzę, kompetencje, reakcje na niewygodne tematy i presję czasu/kamer. Mam w dupie przygotowane wcześniej formułki.

Byłeś kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej, przed którą dostałeś listę pytań? Bo to taka rozmowa kwalifikacyjna powinna być, przed społeczeństwem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:A wiesz ze Kukiz mial tej debaty nie prowadxic i tylko jak zwykle robisz z siebie malpke?
Jako zwolennik prostej i transparentnej formuły Paweł Kukiz chciałby sam poprowadzić debatę zapraszając dodatkowo trzech dziennikarzy, jednego jako moderatora dyskusji i po jednym wyznaczonym przez sztaby każdego z pretendentów. Z zachowaniem szacunku do dyskutantów i jakości dyskusji. Zwłaszcza, że w ostatnich chwilach kampanii emocje należy wyraźnie tonizować.
http://pawel.kukiz.salon24.pl/649063,debata-prezydencka
in your mouth plażo!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Byłeś kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej, przed którą dostałeś listę pytań? Bo to taka rozmowa kwalifikacyjna powinna być, przed społeczeństwem.
Sith, proszę Cię... Ja rozumiem o co Ci chodzi – mówię tylko jak jest, a nie jak być powinno.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Turtles »

Tonizować? Aż sprawdziłem co to znaczy. Artysta Paweł Kukiz chyba tego nie zrobił.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

no i 6 września będziemy mieć niezgodne z konstytucją referendum, pytające o sprawy których nie można za jego pomocą zmienić. Ot, ignorancja Komorowskiego i fasadowość całej jego prezydentury w pigułce. Oni się naprawdę niczego nie nauczyli i dalej traktują wyborców jak bezmózgie lemingi.
:sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Gregor »

Pquelim pisze:no i 6 września będziemy mieć niezgodne z konstytucją referendum, pytające o sprawy których nie można za jego pomocą zmienić. Ot, ignorancja Komorowskiego i fasadowość całej jego prezydentury w pigułce. Oni się naprawdę niczego nie nauczyli i dalej traktują wyborców jak bezmózgie lemingi.
:sciana:
Oj tam, oj tam. Robienie kampani wyborczej za pomocą państwowych organów to przecież nic takiego ;)

Chyba jestem jakiś mniej odporny, bo mam wrażenie, że te wybory biją wszelkie rekordy żalosności i obrażania inteligencji obywateli... Trzeba będzie powciskać do sejmu Kukizów i Korwinów, bo czarno to widzę :P
Obrazek
ODPOWIEDZ