Królowie szos

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Panda za droga. Koło 7 tys. latają okazje typu "wszystko super, tylko 3 biegu nie ma". Ka ma fatalną opinię, Alfa to przy niej podobno niezawodne auto. Twingo - o, zobaczę.
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Królowie szos

Post autor: hat »

Odpowiem w typowy sposób. W mojej rodzinie jeździ dłuższy czas KAczka i nikt złego słowa na nią nie powie. Naprawdę, ale pewnie mają szczęście :D
Zresztą jak mam szukać samochodu na Otomoto to jestem chory. Alu, klima, wspoma, igła... brrr masakracja :P
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Królowie szos

Post autor: snt »

Yaris Verso. Mały duży samochód. Tylko że ciężko wyhaczyć dobry egzemplarz.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

A jakaś Fabia? Jeździ tego od cholery, więc może znajdzie się coś nie po firmie. Technicznie, jeśli przebieg będzie w granicach rozsądku, nie do zajechania.
Jak dobrze poszukasz, to spokojnie znajdziesz Suzuki Swift drugiej generacji z końcówki produkcji (2004) z klimą i w niezłym stanie. Silnik 1.0, szyby wielkie jak w szklarni, więc nie ma problemów z parkowaniem, jeździ się jak gokartem, a do ładu ci go doprowadzi każdy pan Waldek z młotkiem. No ale to już dość stare auto.
Poza tym może jeszcze Opel Agila (matko, jaki on jest brzydki :D).
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach człowiek kupujący nowe auto witany jest w salonie jak deszcz na pustyni, ale.. niekoniecznie jak kupujesz Mazdę. Kolejka na Mazdę 6 po lifcie jest taka, że gdyby rodzice zdecydowali się na kupno od razu to może do odbioru byłaby pod koniec sierpnia.

Okazało się jednak, że jest model z zeszłego roku, przed liftem, dodatkowo w pełnej, za przeproszeniem, kurwie. 2,5 litra, 192 KM, 7,8 do setki. Ze wszsytkim chyba co da się w nią wpakować. W zasadzie identyczny jak ten tutaj:
http://www.autocentrum.pl/testy/mazda-6 ... efektywna/

Do odbioru w przyszłym tygodniu. Szczerze to jestem w lekkim szoku, sam sugerowałem im trójkę raczej, bo myślałem, że nie będą chcieli tyle wydać. Auto prawdopodobnie odbierać będę ja, więc podzielę się wrażeniami. :P

Aa, co ciekawe Mazda nie obniża cen zeszłorocznych modeli tylko dorzuca gwarancję, zimówki na felgach, ubezbieczenia OC/AC i itd. itp. W sumie łącznie rzeczy na 30 tysięcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

boncek pisze:Kolejka na Mazdę 6 po lifcie jest taka, że gdyby rodzice zdecydowali się na kupno od razu to może do odbioru byłaby pod koniec sierpnia.
To i tak lepiej, niż w ubiegłym roku. Pytałem w lutym o 3 i facet mówił o przełomie sierpnia i września...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Sith - moim zdaniem NIE OPŁACA się kupować typowego malucha bo zapłacisz tyle samo co auta miejskie, maluchy wbrew pozorom tanieją wolniej, mają swoje zaginające rzeczywistość cenowe ewenementy typu Panda w gazie a użytkowe walory są nie do porównania z np. Fabia, Corsa C, Punto II, Clio, Yaris I. Ulubione samochody kapeluszników. Wsadzisz do tego całą rodzinę jak auto nr 1 klęknie i trafi do warsztatu. W razie stłuczki bezpieczniejsze od malucha. Wygodniej z fotelikami i zakupami. Etc. itd. itp. Pewnie do kupienia jeszcze od pierwszego właściela, tyle, że może być problem z klimą bo te auta jeszcze czesto kupowało się bez klimy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Sith - moim zdaniem NIE OPŁACA się kupować typowego malucha bo zapłacisz tyle samo co auta miejskie, maluchy wbrew pozorom tanieją wolniej, mają swoje zaginające rzeczywistość cenowe ewenementy typu Panda w gazie a użytkowe walory są nie do porównania z np. Fabia, Corsa C, Punto II, Clio, Yaris I. Ulubione samochody kapeluszników. Wsadzisz do tego całą rodzinę jak auto nr 1 klęknie i trafi do warsztatu. W razie stłuczki bezpieczniejsze od malucha. Wygodniej z fotelikami i zakupami. Etc. itd. itp. Pewnie do kupienia jeszcze od pierwszego właściela, tyle, że może być problem z klimą bo te auta jeszcze czesto kupowało się bez klimy.
Yaris odpada. Wiem, że ma super opinie, ale jeśli czegoś nie dzierżę to deski rozdzielczej na środku i wyświetlacza zamiast zegarów :P

Fabia, Corsa C, Punto II, Clio - patrzyłem, ale niektóre silniki 1.2 palą tyle co moja Rolka 1.4, a ja chcę coś turbo-ekonomicznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Bierz coś z grupy Fiata. O mojej Lancii Ypsilon nie mogę złego zdania powiedzieć, duże, komfortowe auto, a części do niej kosztowały grosze, bo to było w zasadzie Punto. Masa zamienników, ale nawet nowe z były niedrogie ASO. Zresztą jak jestem w Miliczu to ciągle widzę ją na chodzie. A sprzedałem za 3 tysiące. ;)

Twingo nie polecam, stara elektronika, z którą ciągle miałem problemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Jak chcesz coś turbo ekonomicznego to bierz C2 albo c3 z HDI 1.4. Rekord miałem chyba 3,8 w trasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

O widzisz. Po to właśnie pytam na forum. O Lancii Ypsilon i C2 nawet nie pomyślałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

C2 nie, bardzo mało tego było a jeszcze mniej zostało. Piekny nie jest i pamietam, że był uznany za wpadkę Citroena (aczkolwiek nie paietam czy techniczną czy marketingową). Natomiast C3 to już insza inszość, popularne auto i przede wszystkim - mały zewnątrz, wielki w środku :)

Tyle, że za 7 tysi to kupisz diesla ale za kilka miechow czerwona plakietka i żona nie pojedzie do centrum na zakupy :D Wiec w tych piniondzach to raczej o dieslu już zapomnij.

takie cos było kiedys w AŚ:

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/fiat-p ... male/hyxp7
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Diesle odpadają. 90% jazdy będzie na takich odcinkach, że to to się rozgrzać nie zdąży. Celuję w benzyny, najlepiej litrowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 374
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Królowie szos

Post autor: skoob »

SithFrog pisze:ale jeśli czegoś nie dzierżę to deski rozdzielczej na środku
Nie wiem jak inne, ale 3 generacja Ypsilonki ma zegary pośrodku. Też nie jestem przekonany do tego rozwiązania, ale matka mówi, że da się do tego przyzwyczaić :)
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Fabia, Corsa C, Punto II, Clio - patrzyłem, ale niektóre silniki 1.2 palą tyle co moja Rolka 1.4, a ja chcę coś turbo-ekonomicznego.
Fabia 1.2 jeździ prawie jak na wodę. Przynajmniej parę lat temu jeździła, może teraz są jakieś inne silniki. Żeby wyjść powyżej 5 litrów trzeba by chyba całe miasto na jedynce przejechać z gazem w podłodze. ;)

Do zegarów na środku można się przyzwyczaić. Są głupie ale po pewnym czasie zupełnie przestają przeszkadzać. A któraś generacja Yarisów miała mieć w opcji normalne zegary, specjalnie na bieda-rynki, m.in. w polski.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Tak sobie myślę, że od kilku lat na rynku jest kupa fajnych maluchów, oczywiście z 500-ka na czele ;) Adam, i10, Picanto, Up, Twingo (imo fajny od II generacji), Mii, Citigo. Większość choć mała to prowadzi się jak normalne auto i przynajmniej pasażerom z przodu daje też takie odczucia. Za kilka lat będzie w czym przebierać albo i już jest przy odpowiednim budżecie. Ale tak z 10-12 lat wstecz to były Pandy, Matizy i Seicento, kto jeździł ten wie, że była to jednak trochę taka nieco ułomna motoryzacja. Nie zapomnę jak kiedyś miałem gdzies odstawić Seicento kolegi i na początku naciskałem naraz na gaz i hamulec, bo pedały były tak blisko :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

https://www.indiegogo.com/projects/kozm ... r-everyone

Podziwiam kolesia chociaż mam wrażenie, że to się ciągnie od lat i czytałem już o tym przed wojną.

Ale te zdjęcia w garażach w Ogórkowie Dolnym... Nie wróżę powodzenia, chyba zabrakło pomysłu na przedstawienie projektu.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Byłoby ok, gdyby nie wyglądał jak wyciosany ze styropianu. :P Serio, dlaczego te wszystkie polskie projekty są takie brzydkie? Nie ma u nas utalentowanych amatorów-projektantów, którzy by narysowali coś tak pięknego, że krzyknąłbym "shut up and take my money"?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Pewnie by się podobał jakieś 20 lat temu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 613
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Królowie szos

Post autor: Alexandretta »

SithFrog pisze:Potrzebuję jeździdełka. Auto jak najmniejsze gabarytami. Silnik benzyna lub benzyna + LPG. Z klimą i ABSami. Najlepiej bezwypadkowe. Budżet do 6-7 tys. pln.
Popatrz na Corsy C. Jest tego całkiem sporo, więc w miarę łatwo będzie namierzyć coś co nazywam "dziadkowozem" (samochód po starszej osobie). Zakładając, że wykluczy sie niemieckich dziadków, którzy jeździli tylko do kościoła. Z salonowych polskich byłoby co wybrać myślę. Tylko z klimą może być słabiej.
Auto wszędzie się zmieści, zewsząd wyjedzie (nawet jak cię zastawią - sprawdzałam :P), widoczność super w każą stronę. Najpopularniejsze są silniki (z benzynowych) 1.0 i 1.2, więc te oszczędne. Z gazem pewnie też, ale coś mi podpowiada że auto z gazem = duży przebieg.
Sama jeżdżę czymś takim od ponad 2 lat i nie mam powodów do narzekań - rocznik 2002, zadbany, jedyne co wymieniałam poza filtrami i olejem to żarówka ;)
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Mam koszmary nocne. Nowy. Avensis. Toyota.

Co na to gruba, urzędnicza prawica z Bydgoszczy utrzymująca synka na studiach prawniczych? Czas na zmianę II- generacji?

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Nowy look Toyoty raczej nie podoba się starszym ludziom (nawet takiemu ultrasowi Toyoty jak mój teść) więc nie możesz przegapić takiej okazji - bierz to! :D Chociaż jak dla mnie to odium samochodu dla poważnego faceta w średnim wieku już z tego auta nie zejdzie - ale przeciez kimś takim powoli się stajesz, no nie? ;)


Przy okazji:

http://www.scigacz.pl/Guy,Martin,w,Top, ... 26322.html
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/jodie-k ... 39899.html

To tylko plotki ale kobieta w nowym składzie wydaje się bardzo na czasie.

Guy Martin to świetny koleś i znakomity ścigant ale nie widzę go w tym programie. Chociaż jego własne są całkiem fajne - np. jak odbudowywał Spitfire'a i trzeba było przetestować karabiny to powiedzieli "nie mamy niestety Messerschmitta więc rozwalimy inną niemiecką maszynę" I "rozstrzelali" BMW :D
Sama jeżdżę czymś takim od ponad 2 lat i nie mam powodów do narzekań - rocznik 2002
Yyy... Ale nie jesteś moją żoną, prawda? PRAWDA?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

:lol2:

Ten Avensis różni się czymś poza lampami od poprzedniego? O_o
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Yyy... Ale nie jesteś moją żoną, prawda? PRAWDA?
Mamy Cię!
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 581
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Królowie szos

Post autor: koobik »

Nowy look Toyoty raczej nie podoba się starszym ludziom (nawet takiemu ultrasowi Toyoty jak mój teść) więc nie możesz przegapić takiej okazji - bierz to! Chociaż jak dla mnie to odium samochodu dla poważnego faceta w średnim wieku już z tego auta nie zejdzie - ale przeciez kimś takim powoli się stajesz, no nie?
Jest tak brzydka, że aż mi się smutno zrobiło gdy zobaczyłem reklamy. Taki koncern, tak duży, tak strategiczny rywal (Passat) a tutaj taka duża, wysoka, obła kupa :(
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Nie wygląda tragicznie. Lepiej niż poprzednia. Lepiej niż Audi Q7 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Bo Toyota imho targetuje w ludzi, którzy po prostu nie lubią samochodów, a muszą nimi jeździć. Fajnego porównania użył koleś w Maździe, że Toyota to taki McDonald's samochodów, nastawiony na jak najszerszą grupę docelową z jak najbardziej poprawnym produktem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Bo Toyota imho targetuje w ludzi, którzy po prostu nie lubią samochodów, a muszą nimi jeździć. Fajnego porównania użył koleś w Maździe, że Toyota to taki McDonald's samochodów, nastawiony na jak najszerszą grupę docelową z jak najbardziej poprawnym produktem.
Mam Toyotę i nie do końca się zgodzę. Oni celują w grupę ludzi, którzy lubią jeździć komfortowo i bezawaryjnie, a wygląd auta? Im bardziej neutralny i nijaki tym lepiej. Byle nie straszył (jak multipla). Coś jak VW w Europie.

Nie wiem czy auta, które są zawsze w pierwsze trójce bezawaryjnych nazwałbym poprawnymi. Chyba, że chodziło o wygląd. Wtedy tak, masz rację.

Jak pisałem, sam mam Corollę i całkiem ją lubię, ale... No właśnie, z wyglądu ostatnia, która mi się naprawdę podobała to była chyba Celica 4WD Mariana Bublewicza :D Ta nowa Corolla jest ok. Tylko i aż, prawie jak każda Toyota.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Chodziło mi o wygląd oczywiście. Zauważ też, że Toyota zawsze podkreśla w swoim przekazie, że nie będziesz musiał spotykać się z mechanikami czyli omijają cię wszystkie niedogodności jakie idą w parze z posiadaniem auta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Chodziło mi o wygląd oczywiście. Zauważ też, że Toyota zawsze podkreśla w swoim przekazie, że nie będziesz musiał spotykać się z mechanikami czyli omijają cię wszystkie niedogodności jakie idą w parze z posiadaniem auta.
Ta, szkoda, że dziady nie dodają, że kupując nowy, w 3 lata zostawisz kolejną 1/3 wartości auta na wymiany serwisowe i przeglądy gwarancyjne :P

Z wyglądem to w 100% racja. Komfort, bezpłciowość i nuda. Bez ryzyka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ostatnio coraz częściej napotykam nowy rodzaj debila drogowego.

Rowerzysta jadący nieco chybotliwie skrajem jezdni, jedną ręką trzymający kierownicę a drugą miziający smartfona. Oczywiście zapatrzony w tegoż. Długie spojrzenie w smartfona, krótkie spojrzenie na drogę, nerwowa korekta kursu i od nowa - długie spojrzenie w smarfona...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Tak samo niebezpieczne jest robienie tego w aucie. Juz od kilku lat nie dotykam telefonu jak jadę.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Królowie szos

Post autor: hat »

U mnie na wsi rodzi się nowe świecka tradycja czyli bieganie po ulicy. Oczywiście obowiązkowo w słuchawkach na uszach. Jak jednego takiego chama obtrąbiłem i delikatnie zasugerowałem mu żeby spiexxxxał na chodnik to chciał wzywać policjantów.
Obrazek
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Królowie szos

Post autor: cns »

No chyba sam bym wtedy zadzwonił i z nim poczekał :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Sprzedałem Mazdę. Smutno mi ale cieszę się, że w końcu z głowy. Została mi czapka z daszkiem, wypalona słońcem i masa fantastycznych wspomnień. Polecam każdemu. Kiedyś kupię sobie drugą, jak każdy inny posiadacz miaty.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Kiedyś kupię sobie drugą, jak każdy inny posiadacz miaty
Nie kupisz :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Królowie szos

Post autor: boncek »

Znajomy taty z pracy kupił sobie niedawno też Miatę, jest nieco po 40, więc może jednak Crow kupi. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Kupię. Moją wzięli ludzie 10 lat starsi ode mnie, bo stwierdzili, że dzieci mają już na tyle duże, że mogą sobie same jeździć na wakacje.
Mój ojciec też się zastanawiał nad kupnem ale problemy z nogą spowodowałyby konieczność wsiadania i wysiadania na czworakach, co w jego wieku już nie przystoi. :)

To jest inny świat. Kto raz się tym samochodem przejechał, ten jest stracony. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Ja się śmieję ale ja mam wciąż odłożone jeszcze jedno motoryzacyjne marzenie - małą terenówkę. Więc doskonale Cię rozumiem ;)


Przy okazji:

http://www.motocaina.pl/artykul/trio-z- ... 11448.html
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Toyota Corolla królem szos, trzasnąłem dziś swój rekord spalania chyba :D

Trasa 120 km, jazda zgodnie z przepisami (nie więcej niż 10 km/h ponad ograniczenie), Breslau-Jersey-Breslau, ładna pogoda, sucho - 5,6 l/100 km. Normalnie jak diesel :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

phpBB [video]


Popłakałem się ze wzruszenia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Widziałem dzisiaj samochód, nie wiem jakiej marki ani z jakiego kraju i strasznie mnie to intryguje. Design miał jakiś taki rumuńsko-rosyjsko-hindusko-chiński i wydawał bardzo dziwne odgłosy, jak prymitywny ropniak. Na dodatek wyglądał na dość nowy, maks kilkuletni. Autko wielkości Kia Picanto albo Skoda Citigo, coś z tego segmentu, jestem zły na siebie, że nie pstryknąłem fotki bo będzie mnie to teraz gnębić :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

Takim królem bezdroży byłem w niecałe 4 godziny po wypożyczeniu auta... Kia Cee'd
http://i.imgur.com/Dd5p5Vt.jpg
Załączniki
2015-05-31 22.59.15.jpg
2015-05-31 22.59.15.jpg (171.8 KiB) Przejrzano 2375 razy
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

Nie to, że nie doceniam fantazji i nie parsknąłem śmiechem, ale to już nie jest rozwalanie układu forum, to jest francuska rewolucja :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Królowie szos

Post autor: Crowley »

Trochę za małe to zdjęcie. Daj większe, bo nic nie widać. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

W fapatalku było idealnie ;). Zostawilem sam link do imgura, potem poprawie fest.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5049
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Królowie szos

Post autor: Zolt »

I co? Żona pchała, czy pracowałeś dzielnie saperką?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Królowie szos

Post autor: LLothar »

W knajpie bylo coś a'la bierzmowanie i nas wyciagnal facet vanem 4x4 który właśnie wychodził. Trochę gleboko było jak na samo ciągnięcie - ta strona siedziała na karoserii - ale pomyślałem o tym jak juz bylem poza dziurą ;)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Królowie szos

Post autor: Voo »

Nowa Astra.

Obrazek

http://www.carmagazine.co.uk/car-news/m ... -pictures/

Wygląda jakby należała do obecnej generacji kompaktów a nie była pierwszym samochodem nowej. Mimo wszystko podoba mi się. To także kolejny samochód, który w nowej wersji nie urósł więc ten trend chyba się skończył.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Królowie szos

Post autor: SithFrog »

Przypomina skrzyżowanie Clio z Scirocco.
Obrazek
ODPOWIEDZ