Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Nie jest to żelazna zasada. Można na spirycie, można na wódce, co kto lubi. Nic nie poradzę, że mam pół barku wódki a nie spirytusu. :P Poza tym pierwszy raz na próbę będzie dobrze, jeśli da się wypić efekt końcowy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Szukałem Żywiec APA, ale nigdzie nie ma więc kupiłem Żywiec Porter. Walił alkoholem jakbym jakąś wódkę niemal pił, wylałem :/

Piłem za to ostatnio Śrup i Bździągwę z SzałuPiw. Bardzo dobre piwa. Śrup jest ciemny, fajnie pachnie amerykańskimi chmielami. Bździągwa to belgijskie pale ale, fajnie się pije, nie powala goryczą. Chyba kupię je jeszcze raz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Bździągwa jest bardzo wporzo. Swojej babie kupuję...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Ja ostatnio browar Olimp nadrabiałem, Eris - świetnie sesyjne Belgian India Ale - Single Hop Simcoe na belgijskich drożdżach, fajne fajne.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Dorwałem Żywiec APA :D Na stacji BP :D Całkiem niezłe, ale wydaje mi się ciut wodniste.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: koobik »

Dorwałem Żywiec APA. Też na BP. Nie było w sieci handlowej. Bardzo mi zasmakowało.
Jestem zadowolony biorąc pod uwagę, że to docelowo ogólnodostępna koncernówka. Kolejny nokaut dziadowiskich i cukierkowych 'Książęcych'.
Po przyzwoitej ilości stwierdzam, iż mam kolejne piwo mainstreamowe obok 'Białego' Żywca, za którym przepadam i będę miał możliwość łatwego zakupu.
To masówka i jako taka jest dla mnie przyjemna, taka jaka ma być gatunkowo i świetna do picia. Jestem wręcz wdzięczny żywcowi. Chociaż cena dość wysoka.
Nie zawsze mam możliwość kupić wymarzonego piwa w specjalsitycznym sklepie albo jechać do hipermarketu.
Od teraz nie jestem skazany na zupełny standard koncernowy Lech-Heineken-Żywiec-itd.
No i świetnie, że to American Pale Ale :) Bardzo mi tego brakowało w ofercie koncernowych small labelow-wannabe
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

koobik pisze:No i świetnie, że to American Pale Ale :) Bardzo mi tego brakowało w ofercie koncernowych small labelow-wannabe
Wut, ja tam uwielbiam APA właśnie i sporo różnych już trafiłem. Ot chociażby Powrót Króla, Summer Ale, A ja pale ale, Vuelta, Pacific...
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

dla mnie APA bez "I" jednak zbyt wodnista :) Bo okresie eksperymentow, calkiem momentami udanych (patrz Eris od Olimpu), a czesto mniej (patrz Nelson Krajana) w weekend wrocilem do Ciechana AIPA (dawne Grand Prix) - jak dla mnie nadal bezkonkurencyjne.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

A właśnie, w ten weekend piłem Erisa, ale... nie pamiętam smaku bo zapiłem to rumem :(
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

ja najbardziej lubię Jankesa z Lwówka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Jankes jest świetny. A ja ostatnio znalazłem stałe źródło zaopatrzenia w Warmińskie Rewolucje po 3,50 i w zasadzie tyle mi wystarczy do szczęścia. To piwo jest tak dobre, że kutasy z nieba spadali.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

Crowley pisze:To piwo jest tak dobre, że kutasy z nieba spadali.
Obrazek
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Masz obiekcje do piwa, czy do Food Emperora? :cool:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:Masz obiekcje do piwa, czy do Food Emperora?
Właśnie wpisałem tę dziwną frazę, której uzyłeś do googli i... odkryłem całe połacia internetu, o których nie miałem pojęcia
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Ha! To ja tak miałem z crocsami. :D Ja tam Food Emperora uwielbiam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Piccolo »

Obiecałem sobie, że kiedyś przygotuję na obiad Kurczaka Pierdolonego :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Piłem ostatnio Rauchbocka z Kormorana. Miał być wędzony, Kopyr się tak ekscytował, a ja ledwo wyczułem tą wędzonkę. Piwo dobre, ale u mnie prawie w ogóle nie było czuć wędzoności.
Piłem też Kingipin Rocknrolla z werbeną cytrynową i skórką pomarańczy. Jedyna różnica jest taka, że zabija goryczą ;)
Dorwałem ostatnią butelkę Żywiec APA bo dziady wykupiły już wszystko :maruda: Podobno tak ciężko dostać to piwo bo się momentalnie sprzedaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

W momencie jak większość ludzi jak ma ochote na wyklintniejsze piwo siega po tyskie klasyczne albo po ksiazece, to wcale mnie nie dziwi, że ogolnie ta apa sie sprzedaje
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

Mi ta APA dupy nie urwała. Można je wypić raz na miesiąc, w ramach urozmaicenia kubków smakowych :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Ja przeklinam ludzi, którzy straszyli ponoć niesamowitą goryczą IPA. Oj, aj, że się nie da tego pić - tak mordę wykręca! Lepiej Lecha/tyskacza bez smaku walnąć! Dobrze, że w końcu się odważyłem spróbować i teraz to chyba mój ulubiony styl :)

Z ostatnich eksperymentów to jeszcze rozsmakowałem się w tym słodkim posmaku porterów bałtyckich ;) Szkoda tylko, że takie mocne cholery są...
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: koobik »

Sobies pisze:Mi ta APA dupy nie urwała. Można je wypić raz na miesiąc, w ramach urozmaicenia kubków smakowych :)
Dzisiaj znów kupiłem sobie cztery. Ale wypiłem tylko cztery z nich. Zachwytu nie ma ale fajne są :)
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: snt »

koobik pisze:
Sobies pisze:Mi ta APA dupy nie urwała. Można je wypić raz na miesiąc, w ramach urozmaicenia kubków smakowych :)
Dzisiaj znów kupiłem sobie cztery. Ale wypiłem tylko cztery z nich.
:lol2:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Trochę z innej beczki, czytałem ostatnio wyniki badań dużego, znanego browaru w kwestii tzw. "piwnej rewolucji" i wynika z nich, że jest to zaledwie 2% rynku. Trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że więcej mimo wszystko.

Natomiast co do cip, pip i innych piw górnej fermentacji to ja już się z nimi pożegnałem. Teraz wypatruję dobrych dolnych, bo to jest prawdziwa sztuka piwowarska, górne można zrobić w garnku, w domu (stąd pewnie taki wysyp "hipsterskich" browarów, bo z technicznego punktu widzenia piwa górnej fermentacji są proste w produkcji). W ogóle od dłuższego czasu pije prawie wyłącznie lokalne czeskie piwa, 10 i 11.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

Rozumiem że wolisz lagery, ale Twój argument o sztuce piwowarskiej to już czyste trollowanie wielbicieli ale:) To tak jakby dowiedzieć że prawdziwą sztuką cukierniczą jest snickers bo taki tort sachera to kazdy może sobie w domu zrobic ;)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:W ogóle od dłuższego czasu pije prawie wyłącznie lokalne czeskie piwa, 10 i 11.
+100

do tego na prawde z Polskich koncerniakow lubie Namyslowa Pils i Perle Chmielowa.

ALE uwielbiam czasem cos mocno chmielowego jak Imperium Kontratakuje czy Atak Chmielu... Po prostu mocne chmiele tez bardzo lubie. Ale nie na codzien, nie przy mailach sluzbowych. Do tego najlepsze wlasnie czeskie lekkie lagerki :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Dobra, może nieprecyzyjne się wyraziłem. Nie chodziło mi o wszystkie piwa górnej fermentacji, raczej właśnie o ale, bo tych jest aktualnie zdecydowanie najwięcej. Dobrym pszenicznym ciągle nie pogardzę, a tym bardziej jakimś belgijskim zakonnym. Co do ipa i apa to nie ukrywam, że mi się zwyczajnie przepiły, nic już nie zaskakuje, jedynie teraz widzę albo mamy coraz dziwniejsze wynalazki, albo walka na ibu. Zresztą nie jestem chyba jedyny, bo nawet ostatnio rozmawiałem z właścicielem Browarka i mówił, że klienci szukają czegoś innego. Mimo tego nie pogardzę zimnym Ale Browarem z kija (ale z kija, bo nie czuje się wtedy finansowo wydymany) od czasu do czasu, jednak zdecydowanie wolę coś lżejszego.
Obrazek
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: koobik »

Dyskusja zainicjowana przez Boncka jest bardzo ciekawa.
Mnie APA od lat fascynuje, przywodzi wspomnienia. Ale jest proste. W ujęciu absolutnym, bez dwóch zdań czeskie lagery to jest "to" Niestety moje doświadczenia ograniczaja się do wszystkich topowych marek, które sobie kupuję za czeską granicą w markecie, lub w promocjach w LIDLu.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

Moim zdaniem to trochę dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :) Jeśli dla kogoś spełnieniem marzeń jest wyspiarski multitap, to nawet najlepszy lager będzie ciut wodnisty. Choć na wieczór z kumplami w Czeskiej Baszcie - jak znalazł (wizja wypicia 4ch AIPA jedno po drugim mnie odrzuca). Pijąc raz czy dwa na tydzień jedno piwo dla smaku - tu górna fermentacja wygrywa zdecydowanie. Ale to już bardzo subiektywne. Klasyfikowanie piw ma IMO sens tylko w obrębie danego gatunku.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jak ostatnio próbowałem seryjnie różne IPA, to lagery wydają mi się teraz bez smaku. W tych z niższej półki, które mi kiedyś smakowały, wyczuwam teraz wyraźny posmak spirytu...
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Ja probowalem ze dwoch aip czy jak im tam i wiem ze wykrecajaca morde goryczka to nie dla mnie. Zdecydowanie wole posaczyc dobrego lagera, lub kozlaka lub portera baltyckiego w zaleznosci od nastroju i okazji. A inni niech pija co im smakuje. Na zdrowie!
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Mnie się jeszcze IPA nie znudziła, a goryczka też już mi tak nie przeszkadza. Z czasem podobno rośnie na nią tolerancja i to jest chyba prawda bo np. goryczka w lagerach nie robi już na mnie żadnego wrażenia.

Kupiłem sobie teku z Doctor Brew :D Za całe 25 zł. Niemało, ale co tam. Chciałem wziąć IPA Glass z AleBrowaru, ale rozmyśliłem się kiedy zobaczyłem cenę - 40zł :bredzisz: To już lekka przesada. W ogóle nie wiem co oni sobie tam myślą w tym AleBrowarze. Są dwie wersje piwa Saint No More. Oddzielnie kosztują 9 zł z groszami każde, a zapakowane razem w kartonik - 45 zł. Pojebało ich?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Swoją drogą Saint No More nie urywa dupy. Jest raczej słaby.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

ce n'est pas IPA omijać z daleka. Męczyć się trzeba, żeby dopić te Pinte.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Ej, jakieś dobre wino wytrawne z biedrony/Lidla może ktoś polecić? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Obrazek
:D

Aaaaaale dobre piwo, piernikowe :D Jutro jadę kupić jeszcze ze dwa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Kalten pisze:Mnie się jeszcze IPA nie znudziła, a goryczka też już mi tak nie przeszkadza. Z czasem podobno rośnie na nią tolerancja i to jest chyba prawda bo np. goryczka w lagerach nie robi już na mnie żadnego wrażenia.

Kupiłem sobie teku z Doctor Brew :D Za całe 25 zł. Niemało, ale co tam. Chciałem wziąć IPA Glass z AleBrowaru, ale rozmyśliłem się kiedy zobaczyłem cenę - 40zł :bredzisz: To już lekka przesada. W ogóle nie wiem co oni sobie tam myślą w tym AleBrowarze. Są dwie wersje piwa Saint No More. Oddzielnie kosztują 9 zł z groszami każde, a zapakowane razem w kartonik - 45 zł. Pojebało ich?

Co za kosmiczne ceny, ja dziś dałem za teku 20zł, szklanki z alebrowaru były po 25zł (tyle co na targach prosto od chłopaków). A Kartonik Saint - 33zł, więc obstawiam ,że takie marże na alebrowar nałożył twój sklep/hurtownia.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

O kurde, szklanka tylko 25 zł? Gdzie? :D
To hurtownia takie ceny ma bo facet mówił, że musiał za szklanki z alebrowaru płacić 37 zł za szt.
Na dodatek 5 minut spóźniłem się żeby kupić Imperatora Bałtyckiego i Quatro z Pinty :/ Dostali po 3 sztuki i ktoś wszystko kupił na raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

A ja zrobiłem sobie zapasik Reniferów na święta w Widawie wczoraj :D

No i kupując stałem obok samego Kopyra! Jakaś impreza piwna była i sporo różnych ludków znanych z piwnego środowiska się zjechało :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Ja po wigilii jak opustoszała kuchnia zabrałem się za warzenie american stouta, chmieliłem tylko simcoe, zapowiada się świetnie, już teraz jest konkretna smoła :).
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Zepsuli ostatnią warkę Jankesa :/ Wali kanalizacją, że pić niemal się nie da. Na szczęście coraz więcej sklepów ma Żywiec APA. Jednak taki Żywiec nie ma startu np. do wczorajszego mojego piwa czyli Pinta a ja pale ale. Super aromat i to przez cały czas, do ostatniego łyku. Goryczka spora, ale da się wytrzymać (41 IBU). Super też było Sunset BLVD z Radugi. Fajny czerwony kolor, piękny aromat i duża goryczka (większa niż w a ja pale ale).
21 stycznia Doctor Brew wypuszcza RIS'a i Barley Wine'a. Muszę złożyć zamówienie bo ma być mało butelek i znów jakiś baran wykupi mi wszystko przed nosem tak jak Quatro i Imperatora Bałtyckiego z Pinty ostatnio ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Ciechan AIPA - dowód, że IPY to nie moja bajka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

To raczej dowód, że można IPĘ zrobić źle ;). Moim zdaniem jest paskudna, kupiłem raz i nigdy więcej.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Ja niedawno sprobowalem Zywiec APA. Smakowalo jakby ktos rozpuscil w wodzie aromat identyczny z chmielem.

Wyslane z jaskini za pomoca sygnalow dymnych.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Metropolis z Radugi (AIPA) jest bardzo dobre. Te Ciechany, Bojany i Lwówki mają takie wahania jakości, że strach kupować.
Dziś też piłem bardzo dobre APA - Chytra baba z Radomia :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Okazuje się, że Jutsi się nie mylił.
Jutsimitsu pisze:To raczej dowód, że można IPĘ zrobić źle ;).
Wczoraj wypiłem Brackie Imperial IPA i normalnie szok. Bardzo dobre.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Stary, ja kiedy spróbowałem Mosaic IPA od Doctor Brew to się przekonalem do IPA. Swoją drogą szkoda, że tylko jeden rzut był (afaik), bo to było chyba najlepsze piwo jakie piłem.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Doctor Brew jest naprawdę spoko, zwłaszcza słabsze wersje.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Raciborskie niefiltrowane - takie sobie, wypiłem, ale dupy nie urywa. Za słodkie.
Raciborskie klasycznie warzone - lepsze, ale nadal mam wrażenie, że trochę wali słodyczą.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Raciborskiego piłem swojego czasu olbrzymie ilości.
Jest bardzo słodowe i to mi się w tym piwie bardzo podobało na tle koncernowych piw. Podobno ostatnio ma wyraźnie żelazny posmak...

Ja piłem wczoraj AIPĘ od Kormorana i szczerze mówiąc to się rozczarowałem, bo smakiem było temu bliżej do jakiegoś imperial ipa ze słabo wyczuwalnymi chmielami...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Jutsimitsu pisze:Stary, ja kiedy spróbowałem Mosaic IPA od Doctor Brew to się przekonalem do IPA. Swoją drogą szkoda, że tylko jeden rzut był (afaik), bo to było chyba najlepsze piwo jakie piłem.

Mosaic jest genialnym chmielem, wiele osób przekonałem do nowej fali właśnie piwem na tym chmielu :) .
ODPOWIEDZ