Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »

Naprawdę czytasz takie informacje i myślisz: "spoko, pewnie połowa wyborców wstydzi się przyznać do PSL, a nagle zamiast 5-10% mamy 25 czy 30% idiotów nie potrafiących dobrze skreślić karty"?

Chciałbym poznać powody, dla których to w ogóle Cię nie rusza. Na pewno nie bardziej niż te okrutne bojówki Wiplera.
Jak to kurwa, jakie powody. Przecież Ty dobrze wiesz. Mam w tym Większy Interes.

Dziwi mnie to sith. Zajebiście mnie to dziwi. Tylko, że nie płaczę, że chce powtornych wyborów od razu. Ot i różnica. Moje ataki na Wiplera i jego okupantów to sobie dośpiewałeś. Widać mialeś w tym mniejszy interes.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:skoro wszystko jest zliczane ręcznie, znaczy, ze nie łykną.
no to fajnie. zliczmy. Jak dalej kandydat mojego szwagra bedzie mial 0 glosow gdzie szwagier oddal na niego wiazacy i poprawny glos do sejmiku to bedzie jeszcze bardziej ciekawie :alien:... ale w sumie na chuja... Bo prawda jest taka ze nasze wspaniale spoleczenstwo jak zwykle na wyborach zdecydowalo sie na kile, cholere albo AIDS zamiast ich wszystkich od stolkow powypierdalac... Wiec w sumie to mnie nie dziwi ze "wladza i media" maja tych ludzi za kretynow i kretynow z nich robia...
Turtles pisze:I takie teksty mnie uwierają. Że kurwa wszyscy na tym forum siedzimy od maleńkości, ale tak dyskutujemy. Dlaczego? Bo sie nie zgadzamy na jakiś temat.
nie rzuff.. dlatego ze za kazdym razem bawisz sie w pania Olejnik albo pana Lisa "chyba Was pojebalo, wszystko jest cacy"... ot tyle... Tak bylo przy tasmach, tak bylo przy byle "bzdurze". Tak tez bylo przy Wiplerze chocby, rowniez na samym starcie... Olala, to tylko wipler, nie lubie go wiec wyjebane sam sobie winien... Wiec z calym namaszczeniem nie zycze Ci aby kiedys powiedzial ktos olala to tylko rzuff, wiec w sumie sam sobie winien... Bo dla Ciebie jak ktos ma inny poglad niz Ty to juz powinien ladowac w zakladzie zamknietym bo jest PiSowcem, prawicowcem i spiskowcem... PO jest cacy i chuj... a jak nie to PiS bedzie gorszy... otoz nie bedzie... bedzie co najgorzej taki sam...
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Mithrandir »

Turtles pisze:No to rozważmy dwie sytuacje.
1. Sondaż został przeprowadzony błędnie. Nie uważam, żeby był to powód do powtórzenia wyborów.

2. Wyniki podawane przez PKW zostały zmanipulowane w jakiś sposób. W jaki sposób? Zostały źle policzone? To może nalezy je policzyć drugi raz?

Przy okazji a propos tego że PO to i PO tamto.
Aktualny szef PKW jest członkiem tej instytucji o 1995 roku, przewodniczy jej od 2010r. No i jest nieusuwalny nad czym wielu teraz lamentuje. Dlaczego więc PKW miałoby umyślnie fałszować wybory?
Moze mialoby to sens gdyby chodzilo tylko o rozjazd wynikow z exit polls, pierwszy tak wyrazny w historii. Ale podsumujmy sytuacje faktyczna:

1. mozliwosc manipulowania wynikami wysylanymi przez wadliwy system komputerowy (http://www.tvp.pl/kielce/publicystyka/g ... 4/17703714),
2. statystycznie watpliwy rozjazd miedzy exit polls a podawanymi wynikami (http://wpolityce.pl/polityka/222814-ofi ... ki-analiza)
3. niewiarygodnie wysoki odsetek niewaznych glosow (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=113d80)
4. razace niespojnosci w oficjalnie oglaszanych wynikach czastkowych (http://www.rp.pl/artykul/1140279,115855 ... yniki.html)
5. brak pelnych wynikow na 4 dni po wyborach.
6. liczne zgloszenia nieprawidlowosci w przebiegu glosowan i wynikach oglaszanych przez komisje obwodowe (https://twitter.com/krzysztofmrooz/stat ... 6477740032)
moglem cos pominąć.

W ramach eksperymentu zaproponowalbym zastanowienie sie, jakbys wiarygodnosc tak wygladajacych wyborow ocenil w okolicznosciach nieangazujacych emocjonalnie, np. gdyby to dotyczylo wyborow na Slowacji.

Ale to daremne. I to jest przerazajace. Bo demokratyczne rozliczenie tej wladzy jak widac jest juz w naszym spoleczenstwie psychologicznie niemozliwe i predzej czy pozniej bedziemy mieli Majdan.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Ps. Ty Sith akurat już się nielemingozą popisałeś w temacie o Wiplerze, jak plusowałeś Daelowi, który był w błędzie, także może nie rzucaj tak mocno tymi lemingami, bo trochę śmiesznie to wygląda.
What? Chyba coś ci się przyśniło. Z czym Dael był w błędzie? Że to jednak Wipler pobił policję czy chodzi o jakieś detale w stylu czy na lewego kciuka może policjant zakładać dźwignię?
Tja, cała sprawa Wiplera rozbija się o legalność użycia pałek przez policję, a ty jesteś na poziomie Super Expressu z "to nie Wipler pobił policję tylko policja Wiplera"...

A co do wyborów, to ja naprawdę jestem w stanie sobie wyobrazić miliard pięcset stodziewięcset powodów, dla których taka liczba głosów może być nie ważna (90% ludzi to idioci, klimat polityczny i wreszcie np. to) i naprawdę nie widzę powodów do kwestionowania wyborów, tych jak i wcześniejszych, jak i wcześniejszych, jak i wcześniejszych - bo takie wnioski należałoby wyciągnąć z rozumowania, że te wybory zostały sfałszowane. Manipulować danymi można było we wszystkich naszych wcześniejszych wyborach, więc tego typu argumenty są zasadne zawsze, a więc, nigdy nie odbyły się u nas legalne wybory. Zawsze były sfałszowane. I to zawsze w woj. mazowieckim.


Ps. Gdzie to było tak ostatnio (albo nie ostatnio), ze strasznie długo liczyli głosy, nie w stanach przypadkiem?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:ale w sumie na chuja... Bo prawda jest taka ze nasze wspaniale spoleczenstwo jak zwykle na wyborach zdecydowalo sie na kile, cholere albo AIDS zamiast ich wszystkich od stolkow powypierdalac...
+ 0,33(3)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Tja, cała sprawa Wiplera rozbija się o legalność użycia pałek przez policję, a ty jesteś na poziomie Super Expressu z "to nie Wipler pobił policję tylko policja Wiplera"...
Nie no, ciekaw jestem bardzo jak ja i Dael wyszliśmy na tych co nie mieli rację. Zaczęło się od tego, że policja twierdziła, że Wipler zaatakował, był wulgarny i pierwszy użył przemocy. Sprawa była jednoznaczna, oczywista i bez żadnych wątpliwości. A godziny taśm tylko to udowodnią.

Co się okazało, jak ktoś nie jest ślepy, widać na publikowanych nagraniach.

Gdzie tu nasze ośmieszenie się? Ośmieszają się ci co widząc policję napierdalającą Wiplera udają, że nie było mowy, że poseł pierwszy użył przemocy, a poza tym to Wipler więc się należało.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

A tekst Ziemkiewicza polecam nawet jak ktoś ma problem ze zdaniami wielokrotnie złożonymi, bo naprawdę oddaje sedno sprawy. I wcale nie zarzuca wielkiego spisku rządzącym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »

1. mozliwosc manipulowania wynikami wysylanymi przez wadliwy system komputerowy (http://www.tvp.pl/kielce/publicystyka/g ... 4/17703714),
2. statystycznie watpliwy rozjazd miedzy exit polls a podawanymi wynikami (http://wpolityce.pl/polityka/222814-ofi ... ki-analiza)
3. niewiarygodnie wysoki odsetek niewaznych glosow (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=113d80)
4. razace niespojnosci w oficjalnie oglaszanych wynikach czastkowych (http://www.rp.pl/artykul/1140279,115855 ... yniki.html)
5. brak pelnych wynikow na 4 dni po wyborach.
6. liczne zgloszenia nieprawidlowosci w przebiegu glosowan i wynikach oglaszanych przez komisje obwodowe (https://twitter.com/krzysztofmrooz/stat ... 6477740032)
moglem cos pominąć.
1 - z uwagi na wadliwy system komputerowy głosy sa zliczane ręcznie.
2 - nom. ale zdanie wczesniej pisałeś, zeby to pominąć
3 - nom, należałoby powtórnie przeliczyć głosy może
4 - nie mam pojęcia, ciężko to nazwać jednak jakąś manipulacją, kiedy po prostu mamy dwa jawne przeciwstawne twierdzenia, prawda?
5 - to jest argument na co?
6 - ale to jest wina wadliwego systemu informatycznego? Wobec wad którego zdecydowano sie na reczne zliczanie?

Razorblade pisze:latego ze za kazdym razem bawisz sie w pania Olejnik albo pana Lisa "chyba Was pojebalo, wszystko jest cacy".
Pewnie mówisz tak o każdym, kto odważa się na rewolucyjne tezy o żołnierzach rosyjskich na Ukrainie.
Razorblade pisze:Tak bylo przy tasmach, tak bylo przy byle "bzdurze".
AFAIR zdarzyło się tak, że miałem w pewnych kwestiach inne zdanie niż Ty, czy Sith. Ola Boga.
Razorblade pisze:Tak tez bylo przy Wiplerze chocby, rowniez na samym starcie... Olala, to tylko wipler, nie lubie go wiec wyjebane sam sobie winien
Obrazek
Obrazek
:( Przykro mi, ze uważasz, że tak myślę. Śmiałem się i będę się smiał z tej porannej sesji zdjęciowej. Zresztą o niedosżłym prezydencie Warszawy Przemysławie Wiplerze już napisałem co miałem do napisania.
Razorblade pisze:Bo dla Ciebie jak ktos ma inny poglad niz Ty to juz powinien ladowac w zakladzie zamknietym bo jest PiSowcem, prawicowcem i spiskowcem.
No. W Berezie Kartuskiej. No przecież. Szkoda, że nie ma starego forum. Strasznie bym się ucieszył gdybyś znalazł chociaż pół mojego posta gdzei domagam się zamykania w więzieniach kogokolwiek za poglądy. Płakac mi sie chce jak czytam takie posty. Troche nad sobą, bo jeżeli widzisz w moich postach domagania się systemu totalitarnego to muszę mieć większy problem z wyrażaniem myśli niz Ziemkiewicz. Ale troche też nad moimi szacownymi adwersarzami, że widzą w każdym głosie innym niż swój takie rzeczy.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »


Ps. Gdzie to było tak ostatnio (albo nie ostatnio), ze strasznie długo liczyli głosy, nie w stanach przypadkiem?
Recount w USA się dosyć często zdarza.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Tja, cała sprawa Wiplera rozbija się o legalność użycia pałek przez policję, a ty jesteś na poziomie Super Expressu z "to nie Wipler pobił policję tylko policja Wiplera"...
Nie no, ciekaw jestem bardzo jak ja i Dael wyszliśmy na tych co nie mieli rację.
Przyklasnąłeś Daelowi kiedy pisał o sytuacjach, w których policja może używać pałek?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Przyklasnąłeś Daelowi kiedy pisał o sytuacjach, w których policja może używać pałek?
Mówisz o tym poście: http://fsgk.pl/forum/viewtopic.php?p=21895#p21895 ? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Przyklasnąłeś Daelowi kiedy pisał o sytuacjach, w których policja może używać pałek?
Mówisz o tym poście: http://fsgk.pl/forum/viewtopic.php?p=21895#p21895 ? :D
Tak.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Tak.
Czyli tak jak myślałem. Dokładne wytyczne używania pałki Dael napisał źle, za szeroko albo bez sensu i to z automatu nas obu ośmiesza. Z tego wprost wynika, że Wipler pobił policję, a potem sam siebie. Z tego wynika również, że wersja policji lansowana od momentu zdarzenia jest prawdziwa, a te wszystkie nagrania to potwierdzają, a jak nie to na pewno manipulacja. Bomba Thim, bomba :D

Jeszcze o wyborach:

Obrazek

Aha, jak komuś nie pasuje pytanie "co by mówił Lis i Olejnik" niech sobie w to miejsce wstawi co mówiliby u nas prezydent i premier gdyby takie hocki-klocki wyszły w wyborach na Ukrainie czy Białorusi.

Że u nas dojrzalsza demokracja? Jasne, taka w której szef MSW o własnym kraju mówi "ch, dupa i kamieni kupa". Wtedy to mnie nawet bawiło (że przesadza), ale przecież to idealnie opisuje obecną sytuację. Państwo teoretyczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Tak.
Czyli tak jak myślałem. Dokładne wytyczne używania pałki Dael napisał źle, za szeroko albo bez sensu i to z automatu nas obu ośmiesza. Z tego wprost wynika, że Wipler pobił policję, a potem sam siebie. Z tego wynika również, że wersja policji lansowana od momentu zdarzenia jest prawdziwa, a te wszystkie nagrania to potwierdzają, a jak nie to na pewno manipulacja. Bomba Thim, bomba :D
Chyba czegoś nie zrozumiałeś Sith. Nie ośmiesza to Was, tylko Ciebie (nie wiem skąd ci się wzięła liczba mnoga), bo to ty ciągle piejesz o lemingach - a tymczasem, sam zachowałeś się jak typowy leming, przytakując Daelowi, tylko dlatego że to zgadza się z Twoim poglądem na sprawę. Bezmyślnie i bez sprawdzania czegokolwiek. Skoro Dael pisze, że policja nie może lać, to tak musi być - myślenie leminga/Żaby. I w tym sensie pisałem o lemingach i darowaniu sobie ich.

I jak popatrzę na znajomych na fejsie, którzy nakręcają się bezmyślnie różnymi aferami, tworzą memy, zupełnie bezmyślnie i bez cienia zastanowienia (wybory są sfałszowane bo wygrało psl/bo jest dużo nieważnych głosów) to mam pewność, że zaraz to samo przeczytam u Sitha.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Przytaknąłem ogólnie temu co napisał Dael. OGÓLNIE. 1/4 czy 1/5 z tego okazała się niedoprecyzowana. O kurwa ale się ośmieszyłem.

Mnie za to bawi jak "zupełnie bezmyślnie i bez cienia zastanowienia" kupa ludzi łyka wszystko jak leci, bo mówi to PO, a nie obciachowy PiS czy kuce Korwina. Ilość głosów nieważnych rekordowa, nieprzystająca do średniej z lat poprzednich? Kto by się przejmował. Ważne, że teraz Kaczafi robi borutę i można go obwinić za bajzel.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Przytaknąłem ogólnie temu co napisał Dael. OGÓLNIE. 1/4 czy 1/5 z tego okazała się niedoprecyzowana. O kurwa ale się ośmieszyłem.
Tia, szczególnie, że w tym poście dodatkowo jeszcze cytujesz fragment:

"Problem polega na tym, że policja (w ogóle) pobiła brutalnie obywatela – posła czy nie, z tej czy innej partii – nieważne. Obywatela, który, owszem, wmieszał się w policyjne działania, ale w żadnym wypadku nie tak, żeby uzasadniało to brutalną akcję funkcjonariuszy."

Ale dobrze, że oszczędziłeś sobie cytowania wcześniejszego zdania ("żadne zachowanie, poza może gwałtowną i zagrażającą życiu funkcjonariuszy agresją, nie uzasadniałoby tego, co widzimy na nagraniach.").

Czyli w sumie dwa autorytety: Dael i Warzecha. Tak jest, bo oni tak napisali. Oby tak dalej obywatelu.

Także OGÓLNIE, 1/4 i 3/5 w sześćdziesiąte i w ogóle "to akurat nie o to mi chodziło".

Zachowałeś się jak leming, a wkurzony ilością lemingów w Polsce, rzucasz nimi na lewo i prawo. :beczka CBDO.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mnie tam mało obchodzi, czy Żaba się kiedyś ośmieszył, czy nie. Jakby każdego, kto się kedyś czymś zbłaźnił wykluczać z dyskusji o podobnej tematyce, to powinienem wylecieć z roboty za pewnego posta w tym wątku.

Fajnie - głosy policzą ręcznie - tylko kto? Leśne dziadki z PKW? KBW? Czy inna ostoja zaufania społecznego?
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »

Matthias. U nas w Polsce, głosy i tak są liczone ręcznie. Za pierwszym razem też. System tylko je dodaje razem. A kto je liczy? W tym roku np. ja.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Turtles pisze:Matthias. U nas w Polsce, głosy i tak są liczone ręcznie. Za pierwszym razem też. System tylko je dodaje razem. A kto je liczy? W tym roku np. ja.
Dobra, cofam wszystko co napisałem. Wybory są sfałszowane.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7572
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Jedno mnie trochę dziwi. Podziwiam wiarę w naród polski, który według was potrafi czytać ze zrozumieniem i absolutnie nie jest w stanie spierdzielić głosowania oddając 40% nieważnych głosów. Przypominam, że to ci sami ludzie, którzy ledwo zdają maturę na poziomie podstawówki. I teraz ci ludzie dostają książeczkę z nie do końca jasnymi instrukcjami i mają oddać głosy. To jest takie pole do popisu, że to cud, że tylko tyle głosów jest nieważnych.
A jak było naprawdę, nikt nie wie. Trochę się jednak z tymi teoriami spiskowymi większość zagalopowała. To, że organizacja została spierdolona koncertowo to jedno, ale te szopki w PKW to już absurd w drugą stronę. Zresztą reakcja Kopacz podobnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:
1. mozliwosc manipulowania wynikami wysylanymi przez wadliwy system komputerowy (http://www.tvp.pl/kielce/publicystyka/g ... 4/17703714),
2. statystycznie watpliwy rozjazd miedzy exit polls a podawanymi wynikami (http://wpolityce.pl/polityka/222814-ofi ... ki-analiza)
3. niewiarygodnie wysoki odsetek niewaznych glosow (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=113d80)
4. razace niespojnosci w oficjalnie oglaszanych wynikach czastkowych (http://www.rp.pl/artykul/1140279,115855 ... yniki.html)
5. brak pelnych wynikow na 4 dni po wyborach.
6. liczne zgloszenia nieprawidlowosci w przebiegu glosowan i wynikach oglaszanych przez komisje obwodowe (https://twitter.com/krzysztofmrooz/stat ... 6477740032)
moglem cos pominąć.
1 - z uwagi na wadliwy system komputerowy głosy sa zliczane ręcznie.
2 - nom. ale zdanie wczesniej pisałeś, zeby to pominąć
3 - nom, należałoby powtórnie przeliczyć głosy może
4 - nie mam pojęcia, ciężko to nazwać jednak jakąś manipulacją, kiedy po prostu mamy dwa jawne przeciwstawne twierdzenia, prawda?
5 - to jest argument na co?
6 - ale to jest wina wadliwego systemu informatycznego? Wobec wad którego zdecydowano sie na reczne zliczanie?
Ja mam pytanie do wszystkich, którzy myślą podobnie jak rzuff i próbuja sobie tłumaczyć, że jak niepełnosprawny nie ma oczu, to i tak wolno go wpuścić na strzelnicę:
A jak to wygląda w Waszym życiu? Jak np zamawiasz sobie dom u wykonawcy, taki drewniany (lecz podpiwniczony) z beli, z ładną szalówką na ścianach. I przychodzi do Was majster z ekipą, umawiacie się na termin, powiedzmy za trzy dni (takie domy z beli stawia się całkiem szybko, przynajmniej szkielet). No i wy za trzy dni przyjeżdżacie i jest tak:
1. Krokwie z sosny, zamiast jesionu (podpowiadam, że jakieś 2xtańsze).
2. Bele na ścianch niewycheblowane i bez impregnatu.
3. Ściany nie trzymają pionu
4. Szerokość framug nie zgadza się z projektem
5. Szkielet nie jest skończony, bo łączenia między krokwiami nie trzymają
6. A poszczególne elementy zamiast przybite gwoździami, są przyklejane nie wiem np Atlasem.
I na koniec jeszcze przychodzi majster i mówi - wszystko musielismy robić ręcznie, więc nie wiadomo kiedy skończymy. I to wina tartaku, który przerabiał surowiec - prowadzi go miejscowy pijaczyna, ale nie mieliśmy pieniędzy na lepszy, bo pan poskąpił na realizację. A w ogóle to ja rzucam tę robotę.

I jaka jest Wasza reakcja? Mówicie sobie - ok, spoko niech stoi, jest cacy?
Bo chyba zdajecie sobie sprawę, że PKW też wykonywała USŁUGĘ. Za pieniądze nas wszystkich.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:Matthias. U nas w Polsce, głosy i tak są liczone ręcznie. Za pierwszym razem też. System tylko je dodaje razem. A kto je liczy? W tym roku np. ja.
Chodziło mi o sumowanie wyników z poszczególnych list. Oczywiście, że karty do głosowania liczą ręcznie, ale potem ktoś musi sumować wyniki z protokołów komisji obwodowych, żeby przedstawić wyniki. Jeśli nie jest to system informatyczny, to musi być to człowiek...

Nie znam się, więc pytam - kto to będzie i czy ktoś to sprawdzi? A z resztą, kij z tym... Kto by nie sprawdzał, i tak będę miał wątpliwości po tym wszystkim. Mam tylko nadzieję, że więcej ludzi zainteresuje czynnym uczestnictwem w komisjach.

Osobiście nie wierzę, żeby powtórzyli wybory, najwyżej w tych okręgach, gdzie liczba głosów nieważnych była powyżej 5-10%. Już pal licho te wybory, ale niech ktoś zrobi śledztwo w tych podejrzanych komisjach i wsadzi do paki winnych (jeśli takowi się znajdą).
Podziwiam wiarę w naród polski, który według was potrafi czytać ze zrozumieniem i absolutnie nie jest w stanie spierdzielić głosowania oddając 40% nieważnych głosów. Przypominam, że to ci sami ludzie, którzy ledwo zdają maturę na poziomie podstawówki. I teraz ci ludzie dostają książeczkę z nie do końca jasnymi instrukcjami i mają oddać głosy.
Tylko dlaczego te anomalie głosów nieważnych to "wyspy" na mapie, a nie ogólnokrajowy trend? Mam nadzieję, że PKW uaktualni mapkę i będziemy mogli sprawdzić dokładnie, czy jest żelazna reguła jeśli chodzi o pokrywanie się ilością głosów nieważnych z poparciem dla PSL.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:"Problem polega na tym, że policja (w ogóle) pobiła brutalnie obywatela – posła czy nie, z tej czy innej partii – nieważne. Obywatela, który, owszem, wmieszał się w policyjne działania, ale w żadnym wypadku nie tak, żeby uzasadniało to brutalną akcję funkcjonariuszy."
Ty tak serio? Przecież to nie jest cytat z Daela... Dodatkowo nie wiem co ma do rzeczy akurat ten cytat, bo on jest nadal aktualny :D

"Tak jest, bo oni tak napisali. Oby tak dalej obywatelu."

Nie, z Daelem i Warzechą tylko się zgadzam. Poza tym tak jest dlatego, że widzę to na nagraniach i nie musi mi Kajdanowicz z Kuźniarem wmawiać, że to co tam widać to tak naprawdę nie widać, bo sąd oceni czy widać. Bo sąd lepiej wie niż moje własne oczy co widać na wideo i niż moje własne uszy, co rok słuchały jak to pijany Wipler-Strongman rzucił się na policję z pięściami ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Jedno mnie trochę dziwi. Podziwiam wiarę w naród polski, który według was potrafi czytać ze zrozumieniem i absolutnie nie jest w stanie spierdzielić głosowania oddając 40% nieważnych głosów.
Nie zdziwiłbym się ani trochę jeśli średnia nieważnych w poprzednich wyborach wynosiłaby 34, może 35%. Jak masz kilka, czasem kilkanaście i nagle jebs, 40% to już jest dziwne. Jeśli do tego w wielu miejscach pewna niezbyt popularna partia (poza kręgiem z promocji friends and famliy) ma nagle 3-4 RAZY lepsze wyniki niż sondaże i exit polls, a na to wszystko najlepsze wyniki ma tam gdzie najwięcej głosów jest nieważnych no to sory, zapala mi się lampka WTF.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://fakty.interia.pl/raport-wybory-s ... news_small

Pomorskie - prawie 18% nieważnych głosów w skali całego województwa, a KNP tuż za progiem 5%...
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2014, o 20:27 przez Matthias[Wlkp], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Turtles »

rooki pisze:(...)
Porównania! Hurra!

Mam pytanie do pq i wszystkich, którzy myślą tak jak on. Jeżeli Chewbacca jest Wookiem z Kashyyyk to czemu Chewbacca mieszka na Endor? Czemu wielki na 8 stóp Chewbacca chciałby mieszkać z wysokimi na 2 stopy ewokami? To przecież nie ma sensu! Próbuje tu dyskutować na temat wyborów z zeszłego weekendu, a powołuje się na Chewbacce z Gwiezdnych Wojen. To nie ma sensu! Jeżeli Chewbacca mieszka na Endor to musicie zaakceptować wyniki wyborów.
Pquelim pisze:taki drewniany (lecz podpiwniczony)
Chyba "podmurowany". I nie drewniany, a z drzewa.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Odp: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:"
Nie, z Daelem i Warzechą tylko się zgadzam. Poza tym tak jest dlatego, że widzę to na nagraniach i nie musi mi Kajdanowicz z Kuźniarem wmawiać, że to co tam widać to tak naprawdę nie widać,
Widzisz na nagraniach, że polucjanci nie mogli (nie mieli prawa) spałować Wiplera, bo nie stawiał oporu? :) I przestań pisać o tym co pisała/mówiła (rzekomo) policja, bo przecież nie o tym mówię i nie tego tyczy się Twoja lemingoza . Nie zachowuj się jakbyś nie rozumiał co się do ciebie pisze, sterowalny lemingu.


I co lepsze, piszesz, że nadal się zgadzasz z Daelem i tym drugim, że policja nie mogła użyć pałek. Leming do kwadratu!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Jedno mnie trochę dziwi. Podziwiam wiarę w naród polski, który według was potrafi czytać ze zrozumieniem i absolutnie nie jest w stanie spierdzielić głosowania oddając 40% nieważnych głosów. Przypominam, że to ci sami ludzie, którzy ledwo zdają maturę na poziomie podstawówki. I teraz ci ludzie dostają książeczkę z nie do końca jasnymi instrukcjami i mają oddać głosy. To jest takie pole do popisu, że to cud, że tylko tyle głosów jest nieważnych.
A jak było naprawdę, nikt nie wie. Trochę się jednak z tymi teoriami spiskowymi większość zagalopowała. To, że organizacja została spierdolona koncertowo to jedno, ale te szopki w PKW to już absurd w drugą stronę. Zresztą reakcja Kopacz podobnie.
Po co się silić w piątek na długi post, skoro można gdzieś dodać +1, albo +100 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Odp: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Sto razy napisałem, że zgadzam się z Daelem co do ogólnej oceny sytuacji, a nie tylko i wyłącznie, ani nawet nie "przede wszystkim" prawa do pałowania. Pociągnąłbym to dalej Thim ale kłócenie się z tobą nieuchronnie sprowadzi dyskusję na twój poziom i wygrasz przez doświadczenie. Wygrałeś, możesz wrócić do głosowania na PO, wciągania nosem GW i podziwiania Lisa i Olejnik. Smacznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7572
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Nie zdziwiłbym się ani trochę jeśli średnia nieważnych w poprzednich wyborach wynosiłaby 34, może 35%. Jak masz kilka, czasem kilkanaście i nagle jebs, 40% to już jest dziwne.
Poprzednio chyba nie było książeczek. Jeśli były to poprawcie.
Matthias pisze:Tylko dlaczego te anomalie głosów nieważnych to "wyspy" na mapie, a nie ogólnokrajowy trend?
Tłumaczę to tym, że w różnych okręgach karty do głosowania wyglądały inaczej. W Redzie (słynny powiat wejherowski) dostawałeś książeczkę, gdzie na każdej stronie miałeś listę kandydatów danego komitetu . Do tego instrukcję, żeby na każdej[/b] karcie (nie liście) zaznaczyć 1 kandydata. Nikt nie wytłumaczył, że lista to nie karta. Mnie to nie dziwi, że prawie połowa osób zjebała.
Ale tak jak pisałem wcześniej, w cuda przy liczeniu też jestem w stanie uwierzyć, bo widziałem kto zasiada w komisjach i jak wygląda to liczenie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Pewnie mówisz tak o każdym, kto odważa się na rewolucyjne tezy o żołnierzach rosyjskich na Ukrainie.
1 - Krymie nie Ukrainie to raz
2 - tak samo jak do tych samych oslow mowiacych ze Majdan byl "wlasnym ruchem", film ukrainki nie byl inspirowany i ze nie ma zadnych (chocby 20 milicjantow) ze ludzie z Majdanu tez strzelali... I ze jedno nie mialo wplywu na drugie... szacun...
Turtles pisze: Ale troche też nad moimi szacownymi adwersarzami, że widzą w każdym głosie innym niż swój takie rzeczy.
alez mozesz nade mna plakac tylko to bedzie swiadczylo o Twoim problemie logicznego rozumowania... ale czego sie spodziewam. ten sam problem ma 3/4 lewicy. Jak sie nie zgadzam z ich pogladem to zascianek, katol, pisior itd. Sad sadem, ale racja musi byc po naszej stronie... no i poglady nasze sa jedyne prawdziwe i rozsadne... smuteczek :(
Turtles pisze:No. W Berezie Kartuskiej. No przecież. Szkoda, że nie ma starego forum. Strasznie bym się ucieszył gdybyś znalazł chociaż pół mojego posta gdzei domagam się zamykania w więzieniach kogokolwiek za poglądy.
alez spokojnie, nie zapowietrzaj sie... zakladem zamknietym sa tez zaklady psychiatryczne drogi rzuffiu... tylko jak zwykle nie odniosles sie do clue ktore napisalem czyli kandydatach z 0 iloscia glosow na ktorych byly oddane poprawne i wazne glosy... ot, ciekawostka... tylko co zrobic -zostaje chyba
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Wydaje mi się, że już raz były książeczki (europarlament?) ale ręki sobie nie dam uciąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Wydaje mi się, że już raz były książeczki (europarlament?) ale ręki sobie nie dam uciąć.
byly
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:
rooki pisze:(...)
Porównania! Hurra!

Mam pytanie do pq i wszystkich, którzy myślą tak jak on. Jeżeli Chewbacca jest Wookiem z Kashyyyk to czemu Chewbacca mieszka na Endor? Czemu wielki na 8 stóp Chewbacca chciałby mieszkać z wysokimi na 2 stopy ewokami? To przecież nie ma sensu! Próbuje tu dyskutować na temat wyborów z zeszłego weekendu, a powołuje się na Chewbacce z Gwiezdnych Wojen. To nie ma sensu! Jeżeli Chewbacca mieszka na Endor to musicie zaakceptować wyniki wyborów.
Pquelim pisze:taki drewniany (lecz podpiwniczony)
Chyba "podmurowany". I nie drewniany, a z drzewa.
Jesteś lemingiem. I nie widzisz metatektualnych nawiązań do Mickiewicza.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Odp: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Sto razy napisałem, że zgadzam się z Daelem co do ogólnej oceny sytuacji, a nie tylko i wyłącznie, ani nawet nie "przede wszystkim" prawa do pałowania. Pociągnąłbym to dalej Thim ale kłócenie się z tobą nieuchronnie sprowadzi dyskusję na twój poziom i wygrasz przez doświadczenie. Wygrałeś, możesz wrócić do głosowania na PO, wciągania nosem GW i podziwiania Lisa i Olejnik. Smacznego.
Tja, z jednej próbujesz się wymigać od swojej lemingozy ("ogólnie się zgadzam z Daelem"), a z drugiej sam sobie przeczysz wstawiając cytaty z gostka, dotyczące dokładnie tego czego się czepiam.
No jakbym czytałem leminga na onecie. Możesz już wrócić do "sfałszowane wybory" i podziwiania wpisów blogerów.

Poza tym, mam nadzieję, że dostrzegłeś funkcję nadrzędną tej dyskusji. Choć szanse na to są raczej marne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Crowley pisze:
Matthias pisze:Tylko dlaczego te anomalie głosów nieważnych to "wyspy" na mapie, a nie ogólnokrajowy trend?
Tłumaczę to tym, że w różnych okręgach karty do głosowania wyglądały inaczej. W Redzie (słynny powiat wejherowski) dostawałeś książeczkę, gdzie na każdej stronie miałeś listę kandydatów danego komitetu . Do tego instrukcję, żeby na każdej[/b] karcie (nie liście) zaznaczyć 1 kandydata. Nikt nie wytłumaczył, że lista to nie karta. Mnie to nie dziwi, że prawie połowa osób zjebała.
Ale tak jak pisałem wcześniej, w cuda przy liczeniu też jestem w stanie uwierzyć, bo widziałem kto zasiada w komisjach i jak wygląda to liczenie.


Tak czy siak, powyżej pewnego progu głosów nieważnych (na moje oko 10%), całe wybory powinny być nieważne ze względu na złą organizację i wprowadzenie wyborców w błąd.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

ThimGrim - nawet nie wiem od czego zacząć. Wracamy do pałowania? Po co? OK, chcesz udowodnić, że mam skłonność do przedstawiania jako fakt obiektywny pewnej interpretacji przepisów, co do których jeden prawnik się zgodzi, a drugi nie? Ależ ja Ci przyznaję rację. Chcesz dowieść, że stosuję skróty myślowe, i najpierw piszę, że nie wolno bić, a dopiero niżej klaryfikuję co to jest moim zdaniem biciem (swoją drogą - to termin potoczny i nieostry), a co nie jest? Pełna zgoda.

Analogicznie mogę zaraz sięgnąć po Twój post z tego samego tematu, w którym podałeś zmanipulowany cytat, bo najprawdopodobniej tak się podekscytowałeś tym, że Ci przypasował do tezy, że nawet nie doczytałeś zdania do końca.

Tylko bulwa po co? Co ma piernik do wiatraka? Co mają nawet najgorsze błędy jakie popełniliśmy w jednych dyskusjach, wspólnego z naszymi poglądami na tę sprawę? I co ma do rzeczy to ile razy SithFrog się ze mną zgadza, w czym i jak rozlegle?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:
Crowley pisze: Tak czy siak, powyżej pewnego progu głosów nieważnych (na moje oko 10%), całe wybory powinny być nieważne ze względu na złą organizację i wprowadzenie wyborców w błąd.
Ja się nie czułem wprowadzony w błąd. Sorry, ale jak ktoś idzie i stawia krzyżyk przy PSL, później przewraca stronę i stawia krzyżyk przy PiS (czy co tam było następne), to chyba nie wina kart ani instrukcji do głosowania, tylko brak mózgu.

Wrzuciłem to wcześniej, ale w niezbyt widocznym miejscu, więc wrzucam jeszcze raz:

http://tajnikipolityki.pl/nieodparte-wr ... te-dowody/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

DaeL pisze:Tylko bulwa po co? Co ma piernik do wiatraka? Co mają nawet najgorsze błędy jakie popełniliśmy w jednych dyskusjach, wspólnego z naszymi poglądami na tę sprawę? I co ma do rzeczy to ile razy SithFrog się ze mną zgadza, w czym i jak rozlegle?

Dael, ja się nie bulwuję do Ciebie, bo mogłeś się pomylić i tyle (to Sith w powyższej dyskusji uznał, że ja mam pretensje do was obu "to nas obu ośmiesza", czego zresztą nie napisałem. Szwankujące czytanie ze zrozumieniem Sitha się kłania). Ty w tej dyskusji jesteś tylko podmiotem:), tak jak ten drugi gość, Warzecha czy jak mu tam. Więc - Kocham cię.
Ja się bulwuję do Sitha, bo bezwiednie, jak leming, po prostu tobie przytaknął. I tylko do niego się bulwuję, bo tylko on co i rusz rzuca lemingami, choć działa na tej samej zasadzie co lemingi. CBDO.

Z poglądami na tę sprawę nie ma to nic wspólnego, poza tym, że tu i tu pojawiają się lemingi.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

A skąd wiesz, że bezwiednie? Dobra, newermajnd.

Wracając do "anomalii". Pozostaje jedna kwestia do wyjaśnienia. Bardzo paląca kwestia, która może pokazać, czy mieliśmy do czynienia z absurdalnym poziomem głupoty wyborców (i organizatorów), czy z lokalnymi fałszerstwami, które przekroczyły masę krytyczną. To kwestia korelacji wyniku PSL z głosami nieważnymi.

Otóż w 2010, na Mazowszu (o czym pisała Wyborcza) istniała w wyborach do sejmiku zadziwiająca zbieżność. Okręgi, które miały najwyższy udział głosów nieważnych, były jednocześnie tymi, w których PSL odnosił największe sukcesy.

Przyjmując zatem wyjaśnienie, iż podwójne krzyżyki to wyraz kretynizmu elektoratu, należałoby za najbardziej światłych wyborców uznać elektorat PSL. Jest to cokolwiek dziwaczne. A trzeba tu nadmienić, że cztery lata temu nie było "książeczek" (sejmiki były na płachcie), a i sam PSL nie miał jedynki. Więc o co kaman?

To, co trzeba w tej chwili sprawdzić, to kwestia ponownej korelacji. Tzn. czy znów mamy to samo zjawisko. Jeśli nie - to być może rzeczywiście była to anomalia. Ale jeśli korelacja występuje, to musimy zbadać procentowy udział głosów nieważnych w ramach różnych komisji w tym samym okręgu wyborczym. Materiały w jednym okręgu są takie same, struktura demograficzna też, więc jeśli np. w jednej komisji będzie 8% głosów nieważnych, a 2 km dalej - 40%, to myślę, że możemy śmiało mówić o fałszerstwie wyborczym.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:A skąd wiesz, że bezwiednie?
Odpuść, nie przekonasz :)

A prezydent znowu błyszczy. Ktoś zaczyna kampanię "atnyprezydencką". Ach ten PiS. Zjebali system informatyczny, przetarg, tolerują przekręty w komisjach wyborczych i jeszcze udają, że obecna władza jest winna! Psia mać!
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Gregor »

Z wyborami jest taki problem, że powinny zostawiać wrażenie, że 100% jest ok. Z tymi taki nie będzie bez co najmniej powszechnego przeliczenia. Inaczej kwas na 4 lata...
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7572
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

Ej, co z tymi wynikami? PSL miał przejmować Europę a jak dotąd wygrali raptem w 2 województwach (i nie sądzę, żeby na Dolnym Śląsku mieli to powtórzyć, na Mazowszu być może). To samo z tymi Niemcami w Opolu. Gdzie jest krzyż?
No i PKW poda się do dymisji, jak tylko ogłoszą wyniki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:Ej, co z tymi wynikami? PSL miał przejmować Europę a jak dotąd wygrali raptem w 2 województwach (i nie sądzę, żeby na Dolnym Śląsku mieli to powtórzyć, na Mazowszu być może). To samo z tymi Niemcami w Opolu. Gdzie jest krzyż?
Kwestia rozłożenia mandatów. PSL jest prawie wszędzie na drugim miejscu, kilka województw "przegrało" o jednego radnego. Żeby nie być gołosłownym - podam Ci całkowitą liczbę radnych wojewódzkich z trzynastu dotąd policzonych województw.

PO: 131
PSL: 131
PiS: 127
SLD: 22
Mniejszość Niemiecka (jakby nie patrzeć - piąta siła polityczna w kraju): 7
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Odp: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Ej, co z tymi wynikami? PSL miał przejmować Europę a jak dotąd wygrali raptem w 2 województwach (i nie sądzę, żeby na Dolnym Śląsku mieli to powtórzyć, na Mazowszu być może). To samo z tymi Niemcami w Opolu. Gdzie jest krzyż?
No i PKW poda się do dymisji, jak tylko ogłoszą wyniki.
Co z Niemcami w Opolu? Jest ich tyle co bylo tylko w radzie powiatu jest jakis totalny rozpizdziel gdzie sami moga rzadzic... co dla mnie samo w sobie jest paranoja zwlaszczca w kontekscie decyzji ze nie bedzie "mniejszosci Polskiej" w dojczalndzie...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Ależ ten PSL odniósł sukces!

http://www.palade.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7572
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: SithFrog »

Coś brakuje danych dot. głosów nieważnych. Jeszcze liczą?
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wybory samorządowe 2014 - The Aftermath

Post autor: ThimGrim »

Jeszcze nie wszędzie sfałszowano protokoły. Spokojnie. Np. Na Dolnym Śląsku jeszcze fałszują.
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2014, o 20:13 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 2 razy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ