Media, czyli sztuka manipulacji

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Wiesz, oczywiscie ze wiesz... ale chyba zbytnio nie miales "z tym" do czynienia... i bardzo dobrze!
Pelna zgoda.
Pquelim pisze:nawet dyskusja jest dosyć kulturalna i rzeczowa
Ha! ;P
Pquelim pisze:W Polsce żyje się chujowo. W Polsce żyje się zajebiście. Oba stwierdzenia są prawdziwe, bo oba są formułowane na podstawie innych doświadczeń.
+1. I ludzi o pozotywnych doswiadczeniach wcale nie ma tak malo. Probowalem sciagnac ludzi do pracy do Norwegii (pytalem chyba z 5 osob z starej pracy) i mi sie nie udalo.
snt pisze:na faktycznie 2100 brutto, dobrobyt pełną gębą
Jak dwie osoby zarabiaja tyle to mozna za to godnie zyc. Duzo godniej niz na bezrobociu. W koncu Amazon z rynku nikogo nie wykosi poprzez stworzenie tego centrum.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Na czarno Sith.

Ale pq zmyśla zapewne. Przecież wiadomo, ze niewidzialna ręka rynku by taką sytuację sama uregulowała i wyzysk tego typu nie miałby miejsca. Każdy korwinowy ekonomista Ci to powie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:W moich fantazjach masz mniej mięśni, więcej włosów i jesteś bez koszulki, poza tym się zgadza
Teraz dopiero toś mnie kurwa urazil :(
Spoiler:
bo prawda boli najbardziej ;)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

Umowy o dzieło? Jak to jest zrobione? Chyba nie da się na dłuższą metę płacić poniżej płacy minimalnej.
uśmiałbyś się - albo i przeraził - gdybyś zobaczył jacy w Polsce potrafia byc byznesmeni.

Jak przyjezdza PiP, to wszyscy maja umowe o dzielo z minimalna krajowa na jeden miesiac. Jak wyjezdza wszystko "wraca do normy". Na umowe o prace zatrudnionych jest z 10 osob. Sam sie kiedys dziwilem, ale tak sie kreci od kiedy pamietam. Wszedzie tak jest - jak dorabialem sobie budujac Auchan w Bstoku, to nikt na budowie nie mial umowy. W mieszalni farb w Wasilkowie, skad niedawno zwolnili mojego kuzyna to samo.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Pq: to nie są byznesmeni tylko gównozjady, to jedyna słuszna nazwa. Ale to wynika z mentalności. Kiedyś gadałem z młodym Niemcem, odchodził z naszego oddziału w Berlinie. Rysował mi plany swojej firmy, a potem rzucił konkluzję: i wiesz Jarek, jak wyjdzie to za 10, może za 15 lat będę bogaty.

Zdziwiłem się ale sam nie wiedziałem co mnie tak uderzyło. Czas. Kto u nas robi biznes i chce być bogaty za 10-15 lat? :) Nikt albo mało kto. Ma być tu zaraz, teraz. Dom w rok, BMW w pół roku. Żebrackie stawki, kombinacje, kiwanie PIPy, urzędu skarbowego, kontroli. Wszystko byle dorobić się ZARAZ.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Kto u nas robi biznes i chce być bogaty za 10-15 lat? Nikt albo mało kto.
W Polsce oficjalne określenie to "frajerzy".
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

no tak chciałem tylko zauważyć, że 2100 br to niecałe 1500 netto. Czyli różnica tak kolosalna nie jest... (oczywiście wiem, że w takiej sytuacji bralbym te cztery stówy w ciemno). Nie mam nic przeciwko Amazonowi, z tym, że on się tu wybudował właśnie dlatego, że może płacić 1500 PLN a nie EUR. A czy nie zaszkodzi... wczoraj czytałem gdzieś w necie, że allegro ogłosiło zwolnienia grupowe w najbliższej przyszłości.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

snt pisze:wczoraj czytałem gdzieś w necie, że allegro ogłosiło zwolnienia grupowe w najbliższej przyszłości.

Wypieprzaja ponad 100 osób, a część "restrukturyzuja" do zewnetrznych firm na podwykonawcow. Siekiera leci z samej góry, od tych Afrykańczyków co niedawno wykupili Grupę Allegro.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

snt - amazon zmienia ceny z powodu powstania tego centrum? Darmowa dostawa czy coś?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:Jak dwie osoby zarabiaja tyle to mozna za to godnie zyc. Duzo godniej niz na bezrobociu. W koncu Amazon z rynku nikogo nie wykosi poprzez stworzenie tego centrum.
2100 brutto to jakies 1500 netto LLo - nie bedziesz za to zyl godnie jesli ponad polowa (z 2x1.5k = 3k) to kasa na mieszkanie. Nie wspominajac o potencjalnym kredycie na mieszkanie czy samochod oraz checi zalozenia jakiejkolwiek rodziny. Sorry, nie. Mozna zyc, przezyc ale nie zyc "godnie" gdzie na urlop musisz odkladac przez caly rok albo i dluzej...
Ale pq zmyśla zapewne. Przecież wiadomo, ze niewidzialna ręka rynku by taką sytuację sama uregulowała i wyzysk tego typu nie miałby miejsca. Każdy korwinowy ekonomista Ci to powie.
oczywiscie ze reka rynku uregulowalaby taka sytuacje. Gdyby nie wszystkie skladki na takiego pracownika pracujacego "na czarno" i podatki ktora za niego trzeba odprowadzic... Ale zaden lewacki ekonomista ktoremu trzeba powiedziec ze nie powinno sie zatrudnienia uzalezniac od plci a od kompetencji bo sam do tego nie dojdzie tego nie zrozumie... Gdy jako wlasciciel firmy rzetelnej i uczciwej bedziesz kontrolowany raz na pol roku przez ktoras z instytucji a "byznesmen" jebiacy pracownikow na wszystkim z "zaoszczedzonego" da kontrolerowi w lape zwyczajnie (tak tak, takie rzeczy sie nie zdarzaja).
LLothar pisze:+1. I ludzi o pozotywnych doswiadczeniach wcale nie ma tak malo. Probowalem sciagnac ludzi do pracy do Norwegii (pytalem chyba z 5 osob z starej pracy) i mi sie nie udalo.
bo w PL nie zyje sie chujowo. W PL sa niejednokrotnie srednie warunki ekonomiczne, ale to nie jest "chujowe zycie" nadal. To nie jest Krym czy Albania... Ale malo komu "zyje sie dobrze" jednak. Mozna zyc ponadprzecietnie, jasne - ale na "dobre zycie" suma zarobkow w rodzinie powinna oscylowac w okolicach 10k netto PLN przynajmniej. i to jest raptem 2,5k Euro! Na 2 osoby!
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

10k PLN na reke ma urzednik panstwowy z wyższym wyksztalceniem w Norwegii. Tylko informacyjnie bez podtekstow.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

To na piwo taksówka nie pojedzie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Prawie 14lat odkładać będzie na szeregowiec. W Polsce na mieszkanie 80m2 taki sam urzędnik odkładać musi 21 lat.

Ninja edit: mala manipulacja. Dla Norwegii wziąłem lokalne ceny-najwyzsze w Norwegii. Dla Polski liczyłem Swarzedz.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: snt »

co to znaczy urzędnik państwowy z wyższym wykształceniem w Norwegii? bo w Polsce to kategoria bardzo rozległa, obejmująca również 1300 netto
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Tutaj wszyscy urzędnicy nizszego szczebla zarabiaja bardzo bardzo podobnie.
Dla Polski wzialem 1600 brutto i mieszkanie za 400k pln
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Dla Polski wzialem 1600 brutto i mieszkanie za 400k pln
I ile, z ciekawości, założyłeś z tych 1600, że odkłada na to mieszkanie co miesiąc (przez 21 lat)? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Tyle samo co urzednik w Norwegii, czyli 100%
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Czyli wymyśliłeś tak niemiarodajne porównanie, że mnie zatkało :D
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

A jak DaeL wydal cale PKB na BigMaci to Cie nie zatkało :-P
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Gregor »

W Norwegi wcale nie jest dobrze, bo jest zimno. Można powiedzieć, że tam piździ jak w Kieleckim. Koniec dyskusji! :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Ale my nadal mamy "kieleckie" :lol2:
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

Coś mnie ominęło? O co chodzi z Kieleckim? Tam jest Sosnowiec czy coś?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Odp: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:W Norwegi wcale nie jest dobrze, bo jest zimno. Można powiedzieć, że tam piździ jak w Kieleckim. Koniec dyskusji! :cool:
;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:A jak DaeL wydal cale PKB na BigMaci to Cie nie zatkało
Nie, no wiadomo, że właściwie to powinno się porównywać na koszyku towarów i usług, ale wbrew pozorom Big Mac jest całkiem niezłym wskaźnikiem.

Natomiast w tego Twojego urzędnika co zarabia 10 tys. to nie bardzo chce mi się wierzyć. Jeśli już, to musi być ktoś naprawdę niskiego szczebla. Wychodzi, że zarabia mniej więcej 60% norweskiej średniej krajowej.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Przecież wiadomo, ze niewidzialna ręka rynku by taką sytuację sama uregulowała i wyzysk tego typu nie miałby miejsca. Każdy korwinowy ekonomista Ci to powie.
Przecież właśnie to uregulowała - 1100 pod stołem jest jak widać rynkowym punktem równowagi. A sformułowanie "wyzysk" nie jest kategorią ekonomiczną - nawet prawnicy powinni to wiedzieć :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5607
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: LLothar »

DaeL, srednia krajowa to 29k na reke miesięcznie. Urzędnik będzie mieć 20k na reke. 69% sredniej krajowej.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Crowley »

Umowy o dzieło? Jak to jest zrobione? Chyba nie da się na dłuższą metę płacić poniżej płacy minimalnej.
Wystarczy zatrudnić na pół etatu. Jak moja mama szukała pracy ze dwa lata temu, to w sklepach (takich niesamoobsługowych) jest sporo pracy za około 1200-1500 zł brutto, oficjalnie na pół albo 1/4 etatu, a faktycznie z jedną niedzielą w miesiącu wolną i 10 godzinami pracy w pozostałe 30/29 dni. Welcome to the real world. Powiem wam, że różnica między dużymi polskimi miastami a prowincją jest tak ogromna, że kto tego nie widział na własne oczy, nie uwierzy na słowo.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie wiem, gdzie to wrzucić, ale totalnie mnie rozwaliło :D. Chyba muszę przestać wchodzić na mainstramowe portale...
Załączniki
Kopaczdzieci
Kopaczdzieci
interia.JPG (181.17 KiB) Przejrzano 6458 razy
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Crowley »

SithFrog pisze:Demokracja 2.0 :D

https://www.youtube.com/watch?v=LwgBaLjljo4
Wszystko byłoby fajnie, gdyby na koniec nie wyskoczył sam Wipler i nie zrobił z siebie cierpiętnika i męczennika tonem chłopca, przemawiającego na szkolnej akademii. Nie wiem czemu ale on jest tak antypatyczny, że nawet jak ma rację, to mam ochotę przełączyć program. :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Gregor »

:lol2: :lol2: :lol2: Kradnę na fb!
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdyby na koniec nie wyskoczył sam Wipler i nie zrobił z siebie cierpiętnika i męczennika tonem chłopca, przemawiającego na szkolnej akademii.
+1

inna sprawa ze TOKowi mimo wszystko to nie wyjdzie na jakis gigantyczny minus, ale straca na pewno wiecej niz zyskaja...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdyby na koniec nie wyskoczył sam Wipler i nie zrobił z siebie cierpiętnika i męczennika tonem chłopca, przemawiającego na szkolnej akademii. Nie wiem czemu ale on jest tak antypatyczny, że nawet jak ma rację, to mam ochotę przełączyć program.
Już myślałem, że tylko ja tak mam :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek

:zzz:
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: ThimGrim »

E tam... Królewny manipulacji to i tak wszystkie stacje, które pokazują na okrągło te słupki procentowe 26,ileś% i "PiS wygrał procentowo", choć to PO ma wiecej mandatów. Oklaski dla twórcuf. :lol2:

A potem się dziwią, że ludzie dostają książeczkę do głosowania i stawiają krzyżyk na każdej stronie...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Podobno cały świat śmieje się z Tuszyna i tego, że tuszyńscy radni nie chcieli, żeby patronem lokalnego placu zabaw był Miś Puchatek - bo Puchatek bez gaci chodzi, co przy dzieciach nie przystoi.

To taka mała ciekawostka może? Jeśli poczytać wcześniejsze doniesienia o tuszyńskich perypetiach - sprzed paru tygodni, zanim jeszcze ze sprawy zaczął "śmiać się cały świat" - to można przeczytać, że tekst o misiu bez gaci był po prostu żartem jednego z radnych, którego męczyła przedłużająca się dyskusja i brak możliwości przekonania współradnych, że lepszym patronem placu zabaw byłby Miś Uszatek. Rzucił więc tekstem, że Uszatek jest lepszy, bo przynajmniej garderobę ma kompletną, a jakiś nygus bez majtów to tylko dzieci będzie gorszył.

A dlaczego Uszatek był forsowany z uporem godnym lepszej sprawy? Bo z podłódzkiego Tuszyna pochodzi. Bo właśnie w podłódzkim Tuszynie zlokalizowana była wytwórnia Semafor, w której powstał.

Szczerze mówiąc, jeśli byłym radnym z małej pipidówy, o której mało kto słyszał, to nie miałbym żadnych, ale to żadnych wątpliwości, że stawiać należy wyłącznie na Uszatka, a wszelkie pomysły posługiwania się jakimś importowanym pluszakiem ciąć przy samej ziemi. Bo do Tuszyna to nikt będąc w Łodzi przyjechać nie będzie chciał - co innego do miasteczka, z którego pochodzi Uszatek.

Problem w tym, że nawet część tuszyńskich radnych nie wiedziała o lokalnych korzeniach kultowego misia.

Ale świat się śmieje... Śmieje się na przykład internetowy Newsweek, który epatuje tytułem "Krótka historia idiotów, którzy zakazali Puchatka".

Idiotów... Smaczku dodaje sprawie fakt, że sprawę polskiego misia z polskiego małego miasteczka ten renomowany tytuł zna z - uwaga, uwaga - Croatian Times.

Witajcie w społeczeństwie informacyjnym. Witajcie w nowym, lepszym świecie.
:]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek

:]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Pquelim »

Obrazek

ja rozumiem, że prawicowe tygodniki też potrafią krzyknąć porządnym gównem na okładce. Mierził mnie również lisowski shitweek z księdzem i głową ministranta.
Ale to jest Polityka. Bardzo popularny, chyba ostatni w miarę przyzwoity tygodnik opinii. Ja to pismo czasem kupuję. A tutaj widzę zrównanie do poziomu ogólnonarodowego szamba. Medialna wojenka i dmuchanie w żar trwają w najlepsze. Rzyg. Dwa razy się zastanowię, jak mnie ktoś spyta czy to rzeczywiście politycy dzielą nasze społeczeństwo.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Już pisałem na fb. Spadli tą okładką na poziom wSieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Crowley »

I wszystko byłoby ok ale potem wychodzą panowie posłowie, tłumaczą się idiotycznie i rzucają oskarżenia, a wiceszef kancelarii sejmu punktuje ich jak dzieci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... xSlotI3img

Wszyscy są siebie warci, chociaż w materiałach o podróżach Sikorskiego mówi się o "rzekomych nadużyciach" i "tłumaczeniach rozwiewających wszelkie wątpliwości" a nie o kombinowaniu jak wyciągnąć ile tylko się da ze wspólnej kasy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... adze_.html
- Widzę same plusy tego marszu - stwierdził wreszcie Lis. - Oni się przejdą i przewietrzą, może to im pomoże. Zobaczymy propisowskich dziennikarzy, biskupów w kieszeni PiS i Kaczyńskiego. Zobaczymy kto jest kim, kto wierzy w te wszystkie brednie - mówił.
...powiedział koleś z głową w dupie Tuska :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Turtles »

Relacja z rozmowy 4 publicystów, komentatorów politycznych, opinia jednego z nich. To jest manipulacja w jaki sposób?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Razorblade »

Moze nie manipulacja ale w ustach Lisa te slowa brzmia jak dobra komedia :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: boncek »

Głowę w dupie Tuska to ma może pani Paradowska, która zawsze wszystko wytłumaczy na jego korzyść, ale Lis od dość dawna Tuska i PO krytykował. Może 24/7, może nie na pokaz, ale krytykował.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Relacja z rozmowy 4 publicystów, komentatorów politycznych, opinia jednego z nich. To jest manipulacja w jaki sposób?
Temat jest o mediach i bardziej pasowało mi to tu niż do ogólnego. Jeśli obraziłem tym najobiektywniejszego w Polsce redaktora Lisa, przenieście do eklezji.
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Media, czyli sztuka manipulacji

Post autor: Lobofc »

boncek pisze:Głowę w dupie Tuska to ma może pani Paradowska, która zawsze wszystko wytłumaczy na jego korzyść, ale Lis od dość dawna Tuska i PO krytykował. Może 24/7, może nie na pokaz, ale krytykował.
Wow, tak krytykował, że ostatnio, kiedy jego goście z opozycji stawiali różne zarzuty Tuskowi/Kopacz, to przypominał po 100x razy, niemalże [po każdej takiej wypowiedzi, że to tylko oskarżenie, nie ma wyroków sądów etc.

W sytuacji, kiedy padają oskarżenia pod adresem niePO... jakoś nie zauważyłem, że robił podobne wtręty.
ODPOWIEDZ