Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

W "moim" sklepie jakoś rzadko miewają piwa z AleBrowaru :(

Za to od czwartku 25 września w Lidlu będą niemieckie piwa:
http://gazetka.lidl.pl/d12f8bbe-13ca-49 ... 0f7d0/#/12
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Pquelim »

ha. Ja wczoraj byłem w Chmielniku w Posen i piłem sobie po kolei:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żadne mi nie smakowało ;P
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Ja jeszcze ostatnio piłem Birbrant American Pale Ale - dupy nie urwało, ale było okej (chociaż trochę mydlanie smakowało). No i Madame Blond (Belgian Blond Ale) - okej, ale też bez szału. Zdecydowanie wygrana tego Ukraińskiego.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Żytorillo z Pinty (dla tych co nie znają, tak Pinta odwala aż tak pojebane nazwy), pech chciał że zamówiłem w pubie za 15 zł. Nie było tyle warte :( Póki co, nie piłem żadnego dobrego piwa z Pinty.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Też piłem Żytorillo, ale z butelki i za 8 zł ;) Szału nie ma, ale ładnie pachnie chmielem Amarillo. Smakowało mi Grodziskie 4.0 z Pinty. Pierwsze wędzone piwo jakie piłem. Atak Chmielu był super, ale trochę mnie goryczka odrzuciła. Muszę spróbować jeszcze raz :> Dobry Wieczór mnie za to nie zachwycił. Ostatnio piłem Pierwszą Pomoc, ale to zwykły lager. Fajną ma etykietę. Mam jeszcze do wypicia Ce n'est pas IPA :> Śmieszne te nazwy są :D

A jutro na idę "polowanie" do Lidla na szwabskie piwa :D Mam nadzieję, że nie wykupili wszystkiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

No mnie Atak Chmielu, Imperium Atakuje, Angielskie Śniadanie, Stare ALE Jare jak i Koniec Świata (choć nawet nie tak zły) zupełnie odrzuciły od Pinty. Generalnie nie rozumiem hype'u na ten browar. Wolę inne i wcale nie takie złe, a pojutrze mam nadzieję że znowu trafi mi się Biała Noc, która jest dla mnie mistrzostwem w kategorii ciemnych lagerów.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Happy Crack mi smakował, Stare ale jare i Viva la Wita też niezłe ale pozostałe piwa z Pinty to niekoniecznie mój smak. Chętnie spróbuję Pierwszą pomoc ale pewnie cena z dupska jak na lagera.
Ogólnie denerwuje mnie szał na piwa wykręcające mordę. Lubię goryczkę i wytrawny smak ale nie wyścigi w kategorii kto nawali do beczki więcej odmian chmielu, żeby osiągnąć IBU 200. No i ciągle brakuje dobrych jasnych lekkich piw. Jest niby Starogdańskie ale kosztuje koło 7 zł, więc na co dzień trochę drogie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

No jak dla mnie IBU 40 to jest taki dobry poziom, a wyżej po prostu przestają mi smakować. Też wolę lekkie piwa, którę nie wykręcą mordy. To które tak zachwalam - Biała Noc jest w okolicy ~25 IBU i jak dla mnie jest super w sensie goryczki.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: koobik »

Crowley pisze:spróbuję Pierwszą pomoc ale pewnie cena z dupska jak na lagera. Ogólnie denerwuje mnie szał na piwa wykręcające mordę. Lubię goryczkę i wytrawny smak ale nie wyścigi w kategorii kto nawali do beczki więcej odmian chmielu, żeby osiągnąć IBU 200.
Exactly. Uwielbiam Pale Ale, ale ostatnie 4 butelki które próbowałem (chyba było tam Raciborskie? nie pamiętam) były dla mnie tak niesmaczne, że po 3 łykach je wylałem. Can't stand it.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Ja dałem 6 zł za Pierwszą Pomoc. Za dużo, ale chciałem spróbować czy będzie się jakoś różnić od koncerniaków. Prawie wcale się nie różniło :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Piwa niemieckie w Lidlu. :cool:

Benediktiner zjada na śniadanie wszystkie polskie pszeniczniaki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Eeee tam, zaraz zjada. Ciechana Pszeniczne chyba nie piłeś ;)
U mnie na pierwszy ogień poszedł Schöfferhofer - dobre, nawet bardzo, ale Ciechan Pszeniczne ciągle u mnie nr 1 :D
Wieczorem spróbuję Benediktinera :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4351
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Turtles »

A ja dekonstruuje paradygmaty ( ;) ) i powiem, że moim ulubionym pszenicznym jest białe. A jak nie ulubione to wysoko.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tymi gadkami o IBU i wykrecaniu mordy zachęciliście mnie do wycieczki piwnej. Tutaj jest sporo do wyboru i akurat były w promocji piwa browaru "Hop City", który zgadnijcie w czym się specjalizuje ;). Wszystkie były spoko, poza ostatnim - "Hop Bot" chwalił się, że jest mieszanką pięciu różnych gatunków chmielu a na skali IBU dobija do 70. W pierwszech chwili czuję, że jest super - słodycz, cytrusy, w ogóle miodzio piwko... a po chwili goryczka taka, że prawie skurczu twarzy dostałem... Następnym razem będę celował w mniej tego IBU...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5012
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Zolt »

Zeus z browaru Olimp daje radę (IBU 80).

Dwa tygodnie wcześniej piłem Nebuchadnezzar Ompnipollo, był w smaku trochę gorszy od Crazy Mike'a i Shattered Dream browaru Siren, które jest całkiem przyjemnym stoutem.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Właśnie sączę Paulanera ciemnego (Dunkel). Całkiem ok, takie bez szału ale pije się przyjemnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:W pierwszech chwili czuję, że jest super - słodycz, cytrusy, w ogóle miodzio piwko... a po chwili goryczka taka, że prawie skurczu twarzy dostałem...
Właśnie tego nie lubię w większości IPA, a zwłaszcza AIPA. Niby cytrusowe i kwiatowe aromaty (fantastyczne, mogę wąchać kufel godzinami), jakaś słodycz, żywiczność na początku a potem jebs - piołun. Wolałbym coś bardziej zrównoważonego w smaku. Dlatego tak mi smakuje Black Hope. Bo jest po prostu gorzkie.

Tymczasem w Belgii:
http://www.tvp.info/17016326/belgowie-c ... na-godzine

:D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Mithrandir »

To polecam Brackie Imperial IPA, kolejne podejscie i moze to mi juz tak smak stepial, albo ze slodem cos przesadzili, ale dla mnie wrecz ciut za slodkie.. Tak czy inaczej na pewno warte sprobowania (i powachania), zywcu idz w te strone!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Piłem Pierwszą Pomoc i chyba się z Pintą pożegnam na dłużej. Nie smakują mi te ich piwa, niezależnie od stylu. Jakieś takie gorzkie ale w niesmaczny sposób. Za to Warmińskie rewolucje z Kormorana polecam bardzo bardzo. Smaczne, bardzo fajnie nachmielone i cena do przełknięcia.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Ja chyba najbardziej lubię piwa z Kormorana. Piwa Pinty rzeczywiście są dosyć gorzkie i to często właśnie trochę nieprzyjemnie. Żadnego ich piwa nie kupiłem drugi raz, a Kormorana owszem.
Dziś piłem pierwszy raz piwo z Doctor Brew. Nazywa się Cascade IPA. Bardzo dobre, goryczka nie wali o glebę albo zaczynam się przyzwyczajać ;) Muszę spróbować inne ich piwa.

10-12 października odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa. Korci mnie żeby się przejechać :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

A ja przed chwilą wydoiłem Bojana kokosowego i nawet pochwalę. Dobrze gdy aromat nie zabija smaku piwa i tu tak jest :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Doctor Brew to genialny debiut, nie piłem słabego piwa od nich. Sunny Ale jedno z moich ulubionych piw, a na dodatek udało mi się znalezć sklep gdzie kupuje ich piwa po 5.99.

Co do goryczki "ściągającej morde" to jest to specjalny zabieg i porządany efekt, o ile się nie mylę to jest to zasługa garbników.

U mnie aktualnie na fermentacji cichej : American Pale Ale Citra Single Hop , na fermentacji burzliwej American Pale Ale Amarillo Single Hop. Citra przed zlaniem na cichą pachniała z fermentora genialnie, takie piękne cytrusy i owoce tropikalne, potem coś się spieprzyło i bałem się ,że to zakarzenie, ale chyba za dużo tlenu dostała, więc dochmieliłem na zimno (typowo na aromat) i jest super, jeszcze kilka dni i butelkuje :D.

Pinta - również przestałem pijać, jedyne co to od czasu do czasu powrót do klasyka - Atak Chmielu, mimo ,że to teraz taka przeciętna AIPA na naszym rynku np. przy takiej American IPA z Kormorana.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Dogy pisze:Doctor Brew to genialny debiut, nie piłem słabego piwa od nich.
Australian Weizenbock - absolutnie idiotyczny pomysł nachmielenia ponad miarę piwa, które nie ma być goryczkowe. Weizenbock z Kormorana jest kapitalny a to jest ani słodkie, ani gorzkie, takie jakieś nijakie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

OStatnio zabłądziłem do Żabki, gdzie zakupiłem piwo pszeniczne w puszce za 2,19zł, niby jakies niemieckie (nazwe sprawdzę jak wrócę do meliny). Przy okajzi kupiłem tej samej parki Pilsa za 1,99.

Świetne piwa. Oba. Dziś tam wracam z plecakiem
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Crowley pisze:
Dogy pisze:Doctor Brew to genialny debiut, nie piłem słabego piwa od nich.
Australian Weizenbock - absolutnie idiotyczny pomysł nachmielenia ponad miarę piwa, które nie ma być goryczkowe. Weizenbock z Kormorana jest kapitalny a to jest ani słodkie, ani gorzkie, takie jakieś nijakie.
Z tej eksperymentalnej serii piłem tylko American Witbier, i to najgorsze piwo od nich, słabe nie było ale niczym sie nie wyróżniało.

No i tak gadałem ostatnio o bezkonkurencyjności Black Hope, aż nagle dostałem w prezencie Śrupa z browaru SzałPiw no i muszę powiedzieć ,że godny konkurent dla Black Hope :).
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Ja ostatnio z Doctor Brew piłem Sunny Ale. Świetne, najpierw mocno cytrusowe, później normalna goryczka. Podobno ostatnio to jest ibu 60, a ja jeszcze chyba kupiłem 83 (tak, w sumie jeszcze nie wyrzuciłem butelki to potwierdzam 83)... ale zupełnie tego nie czułem. Smakowało jak jakieś 35. Super!

Opactwo Olbrachta kupiłem w tym samym czasie i szczerze przyznam zapomniałem co nieco jak smakuje. Znaczy było trochę cytrusowe, ale przy Sunny Ale nawet nie w 1/3 tak mocno. Później trochę czekoladowe w smaku mi się wydawało. Naprawdę dobre piwo, to trzeba przyznać, ale nie zapadło mi w pamięć aż tak.

To drugie chciałem dzisiaj kupić, ale akurat w sklepie nie było. Dlatego za moment otwieram Córę Koryntu z tego samego browaru co Opactwo (czyli browar Olbracht... duuuh). Mam jeszcze coś co by pasowało może DW - piwo Rycerz z browaru Gościszewo. To jest zwykłe jasne pełne.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Dogy pisze:No i tak gadałem ostatnio o bezkonkurencyjności Black Hope, aż nagle dostałem w prezencie Śrupa z browaru SzałPiw no i muszę powiedzieć ,że godny konkurent dla Black Hope
Piłem, dobre. Chociaż w Trójmieście tego nie widziałem nigdzie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: koobik »

A propos', wkrótce otwarcie HardRock Cafe w Gdańsku.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Piccolo »

A to nie stoi już jedna na Długiej?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Jutsimitsu pisze:To drugie chciałem dzisiaj kupić, ale akurat w sklepie nie było. Dlatego za moment otwieram Córę Koryntu z tego samego browaru co Opactwo (czyli browar Olbracht... duuuh). Mam jeszcze coś co by pasowało może DW - piwo Rycerz z browaru Gościszewo. To jest zwykłe jasne pełne.
Ani Córa Koryntu, ani Rycerz nie były jakieś nadzwyczajne. Generalnie meh.


Teraz piję Podróże Kormorana AIPA... bez rewelacji. Fajny poczatkowo, ale po chwili nijaki i sama goryczka. Bleh. Później na warsztat pójdzie Wrężel American Pale Ale i liczę, że będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Bleh, ten Wrężel jeszcze gorszy.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

:lol2: :lol2: :lol2:

Spodziewałem się że Wrężel też Ci nie posmakuje :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Ta, też się spodziewałem. Ostatnio wykupili wszystko co było dobre, zostały same shity po ibu 1500100900... albo takie które są niedobre. Na szczęście specjalnie dla mnie zamówili skrzynkę Białej Nocy. Także Sobieś! radzę skoczyć i spróbować jak będziesz miał czas, bo niedługo to wykupię ;)
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

Wywołałeś wilka z lasu. Postaram się zakupić w poniedziałek ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Jak co to pytając o to piwo, powiedz rudowłosej ekspedjentce (jeśli będzie) "a bo kolega polecał"... ;)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Jutsimitsu pisze:"a bo kolega polecał"...
- A jaki kolega?
- A taki co jest deweloperę...
- Wiemy który. Tutaj też opowiadał!

:roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Nie, kobiety po prostu już słysząc ode mnie po raz 10ty "czy jest Biała Noc", w końcu uznały że zamówią dla mnie skrzynkę tejże. No i mówiłem, że spokojnie zejdzie bo znajomym zachwalałem to piwo, więc pewnie się pojawią tacy co będą o nie pytać ;)
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Jutsi po co się IPAmi katujesz - widzę ,że ta Biała noc to ciemny lager pszeniczny z kolendrą - zdecydowanie w belgijskie piwa powinieneś celować.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Zazwyczaj celuję w belgijskie, bo są zajebiste. Tylko że mi wszystko w sklepie wykupili (chociaż może to moja wina xD). Ale np. takie Birbrant IPA było okej. Anyways, dzisiaj zaopatrzę się właśnie w Białą Noc, jeśli skrzynka już dotrze i może jakiś właśnie Belgian Ale albo jakiegoś Blonde.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

Gregor pisze:
Jutsimitsu pisze:"a bo kolega polecał"...
- A jaki kolega?
- A taki co jest deweloperę...
- Wiemy który. Tutaj też opowiadał!

:roll:
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Ech, wróciłem dzisiaj do domu, zajrzałem do fermentora z Citrą na cichej i jest jakieś coś na wierzchu... mam nadzieje ,że to od chmielenia na zimno a nie od infekcji, jutro chwila prawdy - stoi w fermentorze bez kranika więc nie miałem jak spróbować.

Za to Amarillo prosto z fermentora smakuje super. Ku mojemu zdziwieniu drożdże jeszcze pracują, ale jako ,że nie chce go za mocno odfermentować - jutro butelkuje :).
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Zastanawiam się, czy nie zaczyna się u mnie alkoholizm...
Mam przed sobą jeszcze jakieś 4h w pracy, a już myslę o tym, że po powrocie do swojej meliny napije się piwa...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Ja w ciągu dnia planuję sobie które piwo wieczorem wypiję bo mam np. ze 3 różne w lodówce :D
Dostałem wreszcie piwa z AleBrowaru. Na początek wypiłem Hop Sasa. Fajnie pachniało na początku, ale jakoś szybko ten aromat znikł. Czeka jeszcze Rowing Jack. Zastanawiałem się nad Smoky Joe, ale trochę się boję tych aromatów od whiskey.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

PIOTROSLAV pisze:Zastanawiam się, czy nie zaczyna się u mnie alkoholizm...
Mam przed sobą jeszcze jakieś 4h w pracy, a już myslę o tym, że po powrocie do swojej meliny napije się piwa...
Tylko jedno??????????
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

1. A to jakiś konkurs na długość peni... ilość pitego piwa?
2. Gdzie coś takiego w ogóle napisałem?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7496
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Kalten pisze: Zastanawiałem się nad Smoky Joe, ale trochę się boję tych aromatów od whiskey.
Bierz, nie p**ol! :D Smoky Joe jest pyszniusi, a tych aromatów wcale nie jest nie wiadomo ile. Pyszne piwo. Podobnie Sweet Cow, spodziewałem się nie wiadomo jak dziwacznego smaku a to po prostu świetny stout, tylko ze słodkawym dodatkiem. Ale browar >>>>>>> Pinta
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

No dobra, przekonałeś mnie :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Pquelim »

PIOTROSLAV pisze:Zastanawiam się, czy nie zaczyna się u mnie alkoholizm...
Mam przed sobą jeszcze jakieś 4h w pracy, a już myslę o tym, że po powrocie do swojej meliny napije się piwa...
lepiej być alkoholikiem niż nałogowym palaczem...

Ja wczoraj poszedłem po jedną Fortunę i wróciłem z 0,7l szkockiej. Pieprzone promocje w Żabce...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Sobies »

@PIOTRO
Nie nie nie, nic takiego nie chodziło mi po głowie. Poprostu jak ja mam takie przemyślenia (gdzieś co dwa dni :P ) to myślę już raczej w kategoriach 1-2 czteropaków ;)
Pquelim pisze:
PIOTROSLAV pisze:Zastanawiam się, czy nie zaczyna się u mnie alkoholizm...
Mam przed sobą jeszcze jakieś 4h w pracy, a już myslę o tym, że po powrocie do swojej meliny napije się piwa...
lepiej być alkoholikiem niż nałogowym palaczem...

Ja wczoraj poszedłem po jedną Fortunę i wróciłem z 0,7l szkockiej. Pieprzone promocje w Żabce...
LUBIE TO!!
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Crowley pisze:
Kalten pisze: Zastanawiałem się nad Smoky Joe, ale trochę się boję tych aromatów od whiskey.
Bierz, nie p**ol! :D Smoky Joe jest pyszniusi, a tych aromatów wcale nie jest nie wiadomo ile. Pyszne piwo. Podobnie Sweet Cow, spodziewałem się nie wiadomo jak dziwacznego smaku a to po prostu świetny stout, tylko ze słodkawym dodatkiem.
Ale browar >>>>>>> Pinta
Amen to that!

Smoky jest super, jak ktoś lubi sobie parować piwko z jedzeniem, to polecam z plackami ziemniaczanymi ;), plus aromat/smak whisky jest od palonego torfowego słodu a nie od sztucznego olejku, więc jest super delikatny ale wyczuwalny.
ODPOWIEDZ