Dolby Atmos

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: boncek, Zolt, Pquelim, Voo

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Dolby Atmos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy ktoś tutaj się w to bawi?

Kupiłem właśnie kilka głośników, żeby sobie taki zestaw zbudować i mam 2 tygodnie na wypróbowanie. Mogę jeszcze wszystko oddać. Głównie to robię celem sprawdzenia, czy chcę znowu pakować kasę w amplituner kinowy, czy jednak nie wrócić do stereo. Mój obecny amplituner muszę jednak sprzedać, bo okazało się, że nie będzie dobrze działał w PL jeśli nie przekonwertuję częśtotliwości, a to już nie jest takie poste i do tego pewnie będzie siało zakłóceniami...

Więc wkopałem się w przysłowiowy "rabbit hole", bo oczywiście wielkie korpo musiało mi włożyć mega kija w szprychy... Bo filmy streamuję z komputera...

Zainstalowałem sobie oprogramowanie dolby, materiały demo grają pięknie - dobra - odpalam "Wojnę o jutro", bo niby można sporo tam estra z atmosem usłyszeć. I co? Jakoś cicho grają moje tyły... W ogóle nie jestem pod wrażeniem. Niby wszystko działa, bo lampka "Atmos" się na tunerze świeci.

O co chodzi? Amazon Prime w Windowsie streamuje tylko Stereo! Dedykowana apka Win? To samo! Nosz kurwa... Niby Netflix w swojej apce pozwala, ale trzeba mieć wykupiony najdroższy abonament... Disney+ - nie wiadomo, bo nigdzie się nie przyznają. Wszystko niby w imię walki z piractwem...

Jedyna legalna droga dla mnie to kupić teraz jeszcze Firestick albo Roku... I być może nie jest to takie głupie, bo mój nowy TV w PL ma tylko wyjście optyczne, które jest ograniczone do Surround, więc jeśli chce korzystać z Atmosa i tak jakiś dongle streamingowy muszę mieć.

Na razie będę próbował Atmosa w Cyberpunku. Zobaczę, czy nie mam jeszcze jakiejś gry, która go obsługuje natywnie.

Jak na razie, to nawet bez trybu Atmos, w układzie 3.0.2, te dodatkowe głośniki fajnie zwiększają "objętość" dzwięku w pokoju.
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 2022, o 23:30 przez Matthias[Wlkp], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

Ja od roku mam atmosa i szczerze mówiąc jak bym mógł cofnąć czas to bym zamiast tego zrobił 7.1 :)

Do streamingu polecam nvidia shield!
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 2022, o 23:31 przez Halaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dolby Atmos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A masz głośniki w suficie, czy te grające pod kątem do góry?

Co Cię zniechęciło do Atmosa?
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

W suficie, ale pod stosunkowo niskim sufitem więc może to przez to.

Nic mnie nie zniechęciło, po prostu tego nie słychać i nie robi różnicy.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

Jutro zrobię foto jak to wygląda, mam 5.1.2 czyli dwa głośniki nad głową de facto, no lekko z przodu.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

No więc tak to wygląda - dwa głośniki Monitor Audio CP-CT260 są wpuszczone w skośnym suficie, gdzie niższy głośnik jest na wysokości około 190, wyższy pewnie jakieś 230cm.

Nie widać tego pod maskownicami, ale głośniki mają kierunkowe tweetery wycelowane w środek kanapy :)

Amplituner NAD T758 V3 - kalibracja robiona z systemem Dirac Live, więc ponoć najlepszym na rynku.

Być może to kwestia tego, że sufit jest za nisko, może efekt jest odczuwalny dopiero przy 4 głośnikach sufitowych, ale osobiście mam wrażenie że to jest pic na wodę :P
Załączniki
IMG-20220606-WA0001.jpg
IMG-20220606-WA0001.jpg (129.94 KiB) Przejrzano 591 razy
IMG-20220606-WA0002~2.jpg
IMG-20220606-WA0002~2.jpg (242.55 KiB) Przejrzano 591 razy
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3893
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Dolby Atmos

Post autor: PIOTROSLAV »

A jaki macie standard koszernosci kabli? W grudniu wyszły nowe w odświeżonym standardzie MACA3.1
Ktoś już próbował?
Czy macie to na bezprzewodowych zrobione? Jeśli tak, to jakiej mocy orgonitu używacie do wygłuszania zakłóceń?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

W ścianach zwykle miedziane kable po parę PLN za metr, nie wierzę w żadne kable :P
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4871
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Dolby Atmos

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:W ścianach zwykle miedziane kable po parę PLN za metr, nie wierzę w żadne kable :P
Nie koszerne? Serio? Nie koszerne? Bana mu! Zeby sie opamietal!

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7467
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Dolby Atmos

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czytałem sporo opinii, że bez tych sufitowych nie ma co startować do Atmos, ale moja sytuacja jest inna - nie mam miejsca na stałe głośniki z tyłu, bo mam połączony salon z jadalnią. Czyli w wersji bazowej mogę sobie pozwolić co najwyżej na 3.1. Natomiast dołożenie 3.1.2 robi mi (póki co...) sporą różnicę - jak w końcu udało mi się odpalić coś z Atmosem przez Chromecast/Disney+.

Druga sprawa, to te głośniki grające do góry fajną, wysoką ścianę dźwięku robią w trybie all channel stereo.

Odpaliłem wczoraj Cyberpunka z Atmosem i byłem trochę rozczarowany. Ambient był, ale nie zauważyłem żeby strzały czy inne dynamiczne efekty z tego korzystały.

Zatem w końcu wszystko działa i mogę testować. Zostało mi 13 dni.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Dolby Atmos

Post autor: Counterman »

Odpal sobie pierwszą część Transfomers (flimu). Oni tam mają dźwięk pod kino domowe zrobione, naprawdę robi robotę. Dobre do testowania sprzętu właśnie (i ustawień).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Dolby Atmos

Post autor: Halaster »

Z tego co kojarzę to pierwsze Transformersy nie mają kanałow sufitowych w ścieżce rowerowej.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Dolby Atmos

Post autor: Counterman »

Nie? To może ja coś źle pamiętam
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
ODPOWIEDZ