Breaking Bad i zostawcie jak jest

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: boncek, Zolt, Pquelim, Voo

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Breaking Bad i zostawcie jak jest

Post autor: SithFrog »

Obejrzałem dwa pierwsze odcinki Breaking Bad. Niezłe ale chyba spodziewałem się czegoś bardziej... serio?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Sith, trochę nie trafiasz z tym tekstem o BD, przecież wszyscy wiedzą, że przez pierwsze 2 sezony jest głównie zmuła, a prawdziwa zabawa zaczyna się później. Tak samo jak z The Wire.

Oglądam siódmy (ostatni) sezon True Blood i jest bardzo, bardzo fajnie. Co chwila ktoś ginie, wreszcie wyciśnięto coś więcej z drugo- i trzecioplanowych postaci. Wygląda na to, że zamknięcie będzie jednym z najlepszych sezonów tego serialu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Pq: ale ja tego nie wiedziałem. Znam tylko kilka opinii jaki to jest genialny serial. Oglądam, oglądam i kurde nic. Mam ochotę oglądać coś innego :P

Jak serial potrzebuje 2 sezonów, żeby w ogóle zainteresować, a całość ma ich pięć... no to nie jest genialny serial. Ale tyle na teraz, zobaczymy czy dotrwam, a jak dotrwam to się podzielę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Sith, na wakacje weź coś z werwą i jajem, amerykańskimi redneckami i sarkastycznym humorem, krótko mówiąc obejrzyj Justified ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
alonzo
bordo
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Seriale

Post autor: alonzo »

Z pierwszego sezonu pamiętam najlepiej scenę z rozpuszczania ciała w wannie :D
Nudny był.
+4k postów since 02/2005
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

SithFrog pisze:Pq: ale ja tego nie wiedziałem. Znam tylko kilka opinii jaki to jest genialny serial. Oglądam, oglądam i kurde nic. Mam ochotę oglądać coś innego :P

Jak serial potrzebuje 2 sezonów, żeby w ogóle zainteresować, a całość ma ich pięć... no to nie jest genialny serial. Ale tyle na teraz, zobaczymy czy dotrwam, a jak dotrwam to się podzielę.

Ależ przez pierwsze dwa sezony to był po prostu "dobry serial" i wcale nie było żadnego hype'a że taki genialny itd. BD pojawiało się w zestawieniach poważnych i interesujących propozycji serialowych, jednak nikt (w sensie - nie wszyscy) się nim specjalnie nie zachwycał. Dopiero później zaczeło robić się o nim głośno, o ile dobrze pamiętam to w okolicach 4 sezonu.
Wypowiadam się trochę na oślep, bo sam nie oglądałem (aczkolwiek wszyscy bliscy znajomi + wspólokator a i owszem) jednak dziwi mnie Twoje podejście, że coś musi Cię od razu zwalać z nóg. Może zwyczajnie Ci nie podchodzi - spoko, ja tak mam np z Sopranos, czy Six Feet Under.

tu masz wykres ocen poszczególnych odcinków. Wyraźnie widać o czym mówię - "genialnośc" zaczyna się dopiero w 4 sezonie. Przy czym cały piąty nie schodzi poniżej 9,0 co jest absolutnie nieporównywalne z ocenami innych produkcji. Enough for me, na pewno kiedyś obejrzę i dotrwam do końca.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Pq: wg wykresu najniższa ocena to 8.1/10 - jak dla mnie to bardzo wysoko. Nie oczekiwałem zwalenia z nóg. No dobra, oczekiwałem ale i pierwsza scena pierwszego odcinka trochę zwala. Potem miałem nadzieję, że będzie chociaż bardzo dobrze i że po obejrzeniu sezonu będę miał ochotę od razu brać się za kolejny. A tak nie jest i to mnie właśnie rozczarowało.

To jak chyba Stargate'a któregoś mi ludzie polecali. "Zobacz koniecznie, pierwsze 4 sezony są nudne ale potem ekstra!". No sorry ale szkoda życia na 4 nudne sezony, żeby dotrwać do kolejnych fajnych.

BB obejrzę całe, bo ciekawi mnie co się zmieni, że będzie tak genialne. Poza tym wiem, że jest 5 sezonów i finito - taka świadomość zawsze pomaga :)

No i wiadomo, że to kwestia oczekiwań. Ty wiedziałeś od znajomych o nudnawych sezonach. Ja nie. Ja słyszałem tylko, ze to genialny serial, zrywa beret i w ogóle dzieło sztuki. Bez podziału na sezony :(
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

SithFrog pisze:To jak chyba Stargate'a któregoś mi ludzie polecali. "Zobacz koniecznie, pierwsze 4 sezony są nudne ale potem ekstra!". No sorry ale szkoda życia na 4 nudne sezony, żeby dotrwać do kolejnych fajnych.
Stargate ekstra?
W jakim uniwersum?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Serialowe umartwianie się trwa ale nadzieja jest!

http://zabimokiem.pl/to-samo-tylko-wiecej-i-gorzej-ale/
Obrazek
Awatar użytkownika
alonzo
bordo
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Seriale

Post autor: alonzo »

Co do ostatniego akapitu. Naprawdę nie chcę tu spojlerować, ale jak dla mnie właśnie w sezonie trzecim pojawia się protagonista (przynjamniej dla mnie tak było) i aż do końca serialu mu kibicowałem. I nie koniecznie chodzi tu o nową postać.
+4k postów since 02/2005
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Jesse po odwyku? :> Już obejrzałem ze 3 odcinki trzeciej serii.

Na razie chyba kibicuję Skyler. Bardzo mi jej szkoda. Nie jest zoną idealną ale na pewno nie zasłużyła na to co ją spotkało. I jeszcze to psychiczne znęcanie się w wykonaniu Walta. Przesrane ma ta babeczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Seriale

Post autor: Sobies »

SKYLER? :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

To ja chyba inny serial oglądałem :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
alonzo
bordo
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Seriale

Post autor: alonzo »

Nie, dla mnie taką postacią jest:
Spoiler:
Hank!
Chyba jedyną postacią serialową, która bardziej prosi się o śmierć od Skyler jest Sookie z True Blood.
+4k postów since 02/2005
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Sith, zrób to po starej internetowej znajomości - jak już skończysz się męczyć z antybohaterami to zaryzykuj z Justified. Będę to powtarzał do upierdliwości aż się poddasz i obejrzysz przynajmniej 3 odcinki. Uwielbiam ten serial za realizm, prawdziwość postaci a przy tym jakiś taki łotrzykowski, luźny charakter - nie sposób się nie uśmiać czasami. Czuje się, że to serial bez napinki, z genialnymi dialogami, humorem, akcją, świetnym klimatem amerykańskiej totalnej wiochy, niezłymi cwaniakami ale i przygłupami aż przykro. Zero nudy, żadnych kontrowersji. Nie ma szokować, zaskakiwać, jest po prostu fajny, trochę staroszkolny (postać sympatycznego bohatera, którego ma się lubić i trzymać za niego kciuki) nie zalicza żadnych lepszych czy gorszych momentów, trzyma poziom. Mnie chwycił już samą piosenką z czołówki i nie puścił ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Skylery! Tzn. Spojlery!
Sobies pisze:SKYLER? :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:
To ja chyba inny serial oglądałem :)
A co z nią nie tak? Jak babski i wkurzający nie byłby jej charakter, nie zrobiła w życiu niczego złego. A na koniec dostała na klatę: umierającego męża, dziwaczejącego męża, znikającego męża, męża, który ma chwilowego Alzheimera, a na koniec okazuje się, że była okłamywana BEZ PRZERWY. To nie koniec, pod kłamstwem kryje się jeszcze gorsza prawda: mąż to producent mety, który wszystko to robi, bo jest zbyt dumny na przyjęcie kasy od przyjaciół. Mało? Nieeeeeeee. Przez swoją naiwność i troskę o dzieci nie chce powiedzieć głośno co jest i jeszcze wychodzi niesłusznie na największą sukę w rodzinie. Syn wprost ją tak nazywa.

I tak, w końcu z żalu, bólu i zemsty puściła się z innym ale naprawdę, taki grzeszek przy przewinach Jesse czy Walta to jakby pierdnęła przy obiedzie. Nic takiego.

Alonzo: a to mnie zaciekawiłeś! Koleś jest spoko ale za bardzo nadęty, wkurza mnie tym swoim graniem Clinta Eastwooda za wszelką cenę.

Voo: trafił na listę "must watch", na pewno się zapoznam.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Ten wątek ze zdradą jest fajny. Dobrze się rozwija. Jak dywan.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5047
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

alonzo pisze:Chyba jedyną postacią serialową, która bardziej prosi się o śmierć od Skyler jest Sookie z True Blood.
fuckin' a. Od pierwszego odcinka mnie denerwowała. Nic złego nie zrobiła? Miała romans ze swoim szefem.

Voo- Justified jest mega :)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

Breaking Bad to serial dla socjopatów. Ja pod koniec kibicowałem gangowi nazioli :D Dla mnie największą siłą BB jest bezprecedensowy realizm psychologii postaci. W żadnym innym odcinkowcu nie uwierzyłem, że historia kręci się poprzez działania bohaterów, a nie zachcianki scenarzystów.
Obrazek
Awatar użytkownika
alonzo
bordo
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Seriale

Post autor: alonzo »

SithFrog pisze:Alonzo: a to mnie zaciekawiłeś! Koleś jest spoko ale za bardzo nadęty, wkurza mnie tym swoim graniem Clinta Eastwooda za wszelką cenę.
Odcinek z wybuchającym żółwiem pokazał go trochę z innej strony (już nie tylko jako takiego przysłowiowego "ciula z Texasu"). Natomiast to, co się później działo sprawiło, że stał się moją ulubioną postacią, której kibicowałem najbardziej.
Zresztą sam ocenisz.
+4k postów since 02/2005
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Zolt: miała romans ze swoim szefem z powodu próżnej zachcianki czy zrobiła to w następstwie całego, wielomiesięcznego shitstormu z każdej strony? Przeczytaj mojego posta powyżej. Jak ona zasługuje na to, żeby ją potępić to Walta powinni torturować 3 odcinki i zabić w jakiś bestialski sposób ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5047
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Sith - poparłbym to torturowanie całym sobą,
Spoiler:
bo w późniejszych odcinkach sam miałem ochotę go utłuc, za koncertowe psucie wszystkiego :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

On już popsuł wszystko. Dla mnie każda jego decyzja, jeszcze z włosami, to porażka. Facet wybrał kryminał, dragi i morderstwa, bo był zbyt dumny na pożyczkę od znajomych. No ja fakam, ta postać nie ma dobrych stron. Dexter był bardziej pro-family.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5047
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

oj czlowieku malej wiary, ogladaj dalej :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:oj czlowieku malej wiary, ogladaj dalej :P
Hehehe, cokolwiek Sky nie zrobi - Walt zaczął całą spiralę. Teraz wszyscy idą "full retard" :)

Scena z Hankiem na parkingu - holy shit!
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Jeszcze parę holy shitow przed Tobą - aż Ci zazdroszczę. :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Spojlery ahead:

Wytłumaczcie mi tylko jedno. Widziałem na starym forum jak wszyscy się zachwycali konsekwencją scenarzystów. Nie chce mi się z tym czekać do końca sezonu. Mianowicie: mamy genialną scenę w szpitalu. Pobity przez Hanka Jesse wykrzykuje Waltowi, żeby wsadził sobie ofertę w dupę (1,5 mln na głowę za 3 m-ce), bo odkąd się ze sobą zadają Jesse stracił wszystko co kochał i na czym mu zależało. Że Walt nie uratuje tym Hanka i w ogóle nic nie zdziała. Żadna kasa nie jest warta ponownej współpracy itp.

Na wyjściu Walt mówi: nie miałem racji, Twoja metaamfetamina była równie dobra jak moja.

Efekt? White dojeżdża do domu, wysiada, telefon: Pinkman zmienił zdanie.

WTF? Gdzie tu konsekwencja? Zbudowali genialną scenę, żeby zaprzeczyć jej zupełnie 2 min później. Bez sensu! :P

Może ktoś kompetentny wykroi posty o Breaking bad do osobnego wątku?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

alonzo pisze:Chyba jedyną postacią serialową, która bardziej prosi się o śmierć od Skyler jest Sookie z True Blood.
+1
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

Nie wiem co wy macie do Skyler. Może jest irytująca w zachowaniu ale na sumieniu ma najmniej z całej ekipy. Bardziej niewinny jest tylko Walt Junior. No i oczywiście Holly :)

P.S. Rozumiem, że dyskusja z nad nietrafionym tytułem tego tematu nie ma sensu? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: boncek »

Walt Junior?! Come on! Pierwszy do odstrzału po Skyler! Czy my oglądaliśmy ten sam serial?! :D :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

Chyba nie mówimy o tym samym. Mi chodzi o to, że te postaci (Walt Jr., Skyler czy Marie) są, jak to ująć...dobre? W sensie nie mają nic lub prawie nic za uszami. To czy jako postaci serialowe sa interesujące i czy do odstrzału, bo nie chce się ich oglądać to inna kwestia.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: boncek »

Pytasz co mamy do Skyler, to każdy odpowiada, że jest na maksa wkurwiająca, choć spokojnie konkurować może z nią późniejszy Walter Junior i Marie. Co z tego, że mają najmniej na sumieniu? Mogą sobie nawet codziennie chodzić do kościoła i dalej być na maksa wkurwiający. ;)

Z drugiej strony masz Mike'a, jedną z najfajniejszych postaci w serialu, a przecież nie można o nim powiedzieć, że jest "niewinny". To tak jak z GOWem, Kratos jest fajną postacią, choć faktycznie jest socjopatycznym, bezlitosnym skurwysynem.

Może tutaj tkwi clou Twojego problemu z tym serialem - zamiast patrzeć na postaci charakterologicznie, Ty oceniasz je przez stopień niewinności.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Może tutaj tkwi clou Twojego problemu z tym serialem - zamiast patrzeć na postaci charakterologicznie, Ty oceniasz je przez stopień niewinności.
Może mam zbyt silny imperatyw. Czy coś. W każdym razie jak widzę scenę typu "biedny Walt, żona chce rozwodu" to mnie trzęsie :P

Kratos to się chociaż mścił za wmanipulowanie/przymuszenie go do zamordowania własnej rodziny w amoku. A Heisenberg to taki bezinteresowny skurwysyn. W jego mniemaniu oczywiście nie ale fakty są bezlitosne :P

A Mike akurat zajebisty. W ogóle trzeci sezon podoba mi się dlatego, że zamiast 30 minut remontu w domu jest akcja non stop. Jak nie Walt to Hank, albo Pinkman, Mike, Gus, kolesie z Meksyku. Się dzieje.

No i kurde, odpowie mi ktoś o co chodziło z Jesse i zmianą zdania o 180 stopni po takim wyznaniu? Mam wrażenie, że coś przeoczyłem...
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: boncek »

Ale tam nigdy nie ma przedstawienia Walta w taki sposób w jaki opisujesz. Walt od początku jest żałosnym, zawistnym nauczycielem chemii, który w gruncie rzeczy nienawidzi swojej rodziny, bo dla niej poświęcił The Grey Matter (nie jest to powiedziane chyba wprost, ale można tak wnioskować z kontekstu niektórych scen). Dla pozorów trzyma taką dobroduszną fasadę fajtłapy, ale sukces jakim niewątpliwie jest jego produkt i sława jaką on mu daje, sprawia, że szybko objawia jego się prawdziwa natura. Dodatkowo Walt jest manipulatorem i kłamcą, który dla własnego spokoju ducha buduje wokół nowego interesu otoczkę jaką jest niby chęć zapewnienia bytu rodzinie po jego śmierci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: Gregor »

Ja tam nie rozumiem jak można oglądać serial o tytule "BREAKING BAD" i marudzić, że główny bohater jest skurwysynem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5047
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: Zolt »

nikt chyba nie myślał "biedny Walt, żona chce rozwodu", tylko jak Skyler dała nura w basen, każdy dopingował, żeby jej wrzucił chociaż włączoną mikrofalę.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

Jaki basen? Bez spojlerów kurwa :P

Moje odczucie było takie, że praktycznie cały pierwszy sezon kręci się wokół tego, że Walt nie chce ale musi. Te wszystkie wątki gdzie odrzuca pomoc zawsze były tak podrasowane, żeby faktycznie coś nie pasowało. Chociażby z Gretchen i Elliotem. Nie chce od nich kasy, bo go wydymali. Tzn. on tak twierdzi, dużo później ale odcinek u nich był właśnie takim kontrastem. Walt biedak przychodzi do znajomych milionerów-snobów i unosi się dumą jak prawdziwie męski szaraczek :P

Gregor: dla mnie ok, że jest tylko jakoś przyzwyczaiłem się, że zawsze jest choć jeden protagonista, a tu jak w Closer, same ludzkie ścierwa, przynajmniej na pierwszym planie ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: boncek »

Ale to jest serial, postać budowana jest przez kilka sezonów. Może oglądając tylko pierwszy sezon mogłeś mieć takie odczucia, ale w kontekście juz choćby trzeciego wygląda to inaczej. W ogóle my tutaj komentujemy wszystko znając całość, co pewnie wprowadza dodatkowy zamęt. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

To też fakt. O całości wypowiem się pewnie za tydzień-dwa. Chociaż może szybciej, bo trzeci sezon wciągam jak Tuco metę. Zostały mi dwa odcinki :P
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: peterpan »

Oho, znaczy narzekania niedługo znikną, by powrócić w połowie piątego :)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

peterpan pisze:Oho, znaczy narzekania niedługo znikną, by powrócić w połowie piątego :)
Yop, w trzecim sezonie jeśli się czepiać to już tylko detali. Naprawdę mi się podoba. Trochę za bardzo przerysowali kuzynów Tuco ale i tak jest zajebiście.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

3x12- WHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAT THE FUCK??? :O :O :O
Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: batton »

Ktoś tu będzie musiał odszczekać pewne pochopnie wypowiedziane tezy :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

batton pisze:Ktoś tu będzie musiał odszczekać pewne pochopnie wypowiedziane tezy :D
Jak mi się nie podobały dwa pierwsze sezony i trzeci jest fajny to mam powiedzieć nagle, że poprzednie jednak były super? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2228
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: peterpan »

Poczekaj na czwarty :P
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: batton »

SithFrog pisze:
batton pisze:Ktoś tu będzie musiał odszczekać pewne pochopnie wypowiedziane tezy :D
Jak mi się nie podobały dwa pierwsze sezony i trzeci jest fajny to mam powiedzieć nagle, że poprzednie jednak były super? :>
Phi ..., co ty mi tu o jakichś sezonach. Obejrzysz wszystko i powiesz, że to najlepszy serial jaki w życiu widziałeś - gwarantuje.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: Pquelim »

i teraz dalej będzie się Sith trzymał tego oceniania sezon po sezonie i że pierwsze były słabe, zamiast machnąć calość i wtedy opisać ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

Spoko spoko, plan jest taki: sezon po sezonie, a potem podsumowanie. Dla kontrprzykładu: Dexter to genialny serial, który potem staje się jedynie bardzo dobry lub dobry. Oceniałbym sezony na liczby między 7 a 10. Na koniec zaś dostajemy 12 odcinkową porażkę, której dałbym 0, może 2 w porywie szczodrości. Nie zmienia to jednak faktu, że Dextera polecam jako całość, ewentualnie bez ostatniej serii.

No i jak czytam o BB różne materiały to trafiam na takie smaczki: https://www.youtube.com/watch?v=0MorHzWr2og
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: Sobies »

Podsumowując - pieprzysz głupoty i ten temat powinien nie istnieć póki obejrzysz każdy odcinek bo teraz będzie się każdy podniecał jak pedofil w Smyku Twoją reakcją na kolejne odcinki

EOT - póki nie obejrzysz całości
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Uważasz, że Breaking Bad jest świetny? Sith udowodni Ci,

Post autor: SithFrog »

Sobies pisze:pieprzysz głupoty i ten temat powinien nie istnieć póki obejrzysz każdy odcinek
Ssij pałę.
Obrazek
ODPOWIEDZ